Zwembad Groenendaal gisteren geopend Zwemvijvers vervangen door een modern bad Concordia heeft nog een kleine kampioenskans Psychopaat slaat zeven vrouwen neet Agenda voor Haarlem omgeving H.H. Missen Schaken bij Het Witte Paard R.C.H. tegen Spartak Praag Pianist Eduardo del Pueyo solist bij N.Ph.O. In voorjaar 1966 overschakeling op aardgas Haarlemse Rode Kruis ontvangt patiënten uit Gelderland E. Sminia snelste in massasprint LOT VAN SCHOTEN HANGT AAN ZIJDEN DRAADJE Nieuwe triomf van L. Kreuger Uit inrichting gevlucht Burgerlijke Stand en De gedachte „Polyester Polka in schouwburg Bridgen Zand voort Y ierbondentoernooi in Heemstede Bijeenkomst Sale- siaanse medewerkers Laatste concert Beethovencyclus op 26 mei Gemeenteraad Heemstede Binnenkort begint jaarlijkse campagne Uitslag verkopingen Schuldig aan 40 inbraken Toneel voor A.C.I. APOTHEKEN EN DOKTERSDIEN STEP' ZATERDAG 22 MEI 1965 PAGINA 2 Burgemeester Van Rappard opent het zwembad met het werpen van een zgn. klos voor het reddend zwemmen. TANDHEELKUNDIGE PRAKTIJK met HERENHUIS Films Toneel Diversen Gabaret T entoonstellingen Haarlem: Heemstede: Bloemendaal: Overveen: Aerdenhoat: Zandvoort: HEEMSTEDE, 22 mei Zwem min nend Heemstede zal vandaag en mor gen nog geen frisse duik kunnen nemen In het fonkelnieuwe zwembad „Groenen daal", dat gistermiddag onder over weldigende belangstelling door burge meester mr. A. G. A. ridder van Rap pard officieel is geopend. Ter gerust stelling van onze lezers zp onmiddel lijk opgemerkt, dat er met het prach tige zwemeomplex niets aan de hand is. Het ligt kant en klaar om een stroom van bezoekers te kunnen ont vangen, alleen het water is momen teel nog te koud. De thermometer wees gisteren een temperatuur aan van nog geen veertien graden en dat was net iets te koud om Groenendaal dit week einde voor het publiek open te stellen. Misschien dat het komende maandag zover is, maar dan zal het warmere weer in ieder geval moeten aanhouden. Dat het rimpelloze wateroppervlak van het Groenendaalse vijftig meter bassin gistermiddag toch werd door broken was te danken aan het optre den van een aantal jongens en meisjes van de Heemsteedse Zwem- en Polo Club HPC en leden van de Heemsteed se Reddingsbrigade, die aan de stand van de thermometer zonder meer ma ling hadden en in het bijzijn van vele honderden belangstellenden gevarieerde zwem- en reddingsdemonstraties uit voerden. Burgemeester Van Rappard stak zijn hand even in het water, maar zijn gezicht verried dat hij de tijd nog niet rijp achtte om zijn stemmig zwar te kostuum voor een badpak te verwis selen. Het was gisteren dus voor Heem stede een historische dag. Want een halve eeuw nadat de Heemstedenaren in feestvreugde verkeerden bij gelegen heid van de opening van idyllische zwemvijvers nabij het wandelbos Groe nendaal, was er thans van eenzelfde gebeurtenis sprake. „Moge de naam van dit zwembad tot ver over de gemeente grenzen heengaan", zei burgemeester Van Rappard in zijn openingstoespraak, een wens die wanneer men bedenkt dat het Heemsteedse zwemeomplex tot de fraaiste in den lande behoort stellig in vervulling zal gaan. De bur gemeester bracht in herinnering dat de gemeenteraad bijna twintig jaar gele den het eerste krediet voor de bouw van het zwembad had verleend, waarna de plannen echter door de bestedingsbe perking werden gedwarsboomd. Het werd een lange weg naar de verwezen lijking van de plannen, waarvan wijlen wethouder Disselkoen door burge meester Van Rappard in treffende be woordingen herdacht de grondlegger was geweest. Een woord van nage dachtenis wijdde de burgemeester oo'k aan de overleden directeur der Sport parken C. A. Schipper, wiens arbeid voor het tot stand komen van het HAARLEM BEVALLEN van een ZOON: 20 mei: E. J. Doeleman-de Nijs, L. J. Sterk- Kraker, J. M. G. Hoekstra-Mulder, Th. M. Draijer-Colin; 21 mei: E.M.Th, van der Pol-Ammerlaan. BEVALLEN van een DOCHTER: 19 mei: A. A. de Jong-Scharrenborg; 20 mei: W. B. C. Moore-Pekema; 21 mei: C. Mol-ten Veen, M. R. de Groot-va., der Meer. ONDERTROUWD: 21 mei: G. C. Martin m H. M. Kempen, D. Kalter en C. Schneider. L. J. Heijboer en N. Tak, A. A. Doeswjjk en A. M. Adema, H.M. Duijndam en W.J.C.H.M. Schneider, J. C. Verbeek en W. Klein, J. Nejjen- huis en I'. Stapel, J. VV. van Galen en M. B. A. Oosterbaan. GEHUWD: 21 mei: W. Dijkers en J. M. G de Vries, K. van Vuure en M. Lubbers, W. C. van Es en J. S. Overbeek, W. G. Wehrmann en I.J.A. Scheffer, C. S. Muller en M. W. Laad- stra, G. N. P. Breuring en E. F. Koop, F. Schrijvers en M. J. M. van Gam- meren, J. Smit en A. Intze J. H. A. Bonnet en H. R .Kok, H. H. Leeuwis en B. A. Noordjjk, A. C. Westerduin en L. M. Seheers, A. P. P. M. Driessen en C. Ei. M. v.d. Bosch. OVERLEDEN: 20 mei: C.A.F. van der Weijde, 60 j, A. Prins-Maat, 74 j, M. H. Tempelman-Nijman, 68 j, M.Th. Scholten-Heintjes, 46 j. ZANDVOORT GEBOREN: Maarten N. A., z. v. M. Keur en A. Molenbeek; Robertus J. H-, z. v. L. H. J. Bierens en R. B. F. M. de Beer: Nadina M., z. v. H. Wil kes en M. Habermehl. ONDERTROUWD: G. Brune en M. T. Hanskamp; N. van Dijk en A. Ter- maat; J. Smit en S. de Bock. GETROUWD: R. Colomini, Coromi- nas en A. M. Menks; M. J Kleinjan en F. P. van Braam; H. J. de Bruin en E. M. Blankendaai. OVERLEDEN: J. A. Struik, 56 j.; J. H. Lansdorp-Windhorst, 64 j.; C. Gie bels, 74 j. zwembad hoog werd geprezen. „Het lange wachten is tenslotte beloond en het zwembad ligt nu klaar om duizen den en duizenden te ontvangen", zei mr. Van Rappard. Na gewezen te heb ben op de grote belangen van de zwemsport t.o.v. de volksgezondheid, bracht de burgemeester niet zonder trots naar voren dat Heemstede een van de eerste gemeenten in Nederland is geweest, waar het schoolzwemmen werd ingevoerd en dat Heemstede daar naast de stoot heeft gegeven voor het zwemonderricht aan kinderen van de tweede klas lagere school. Tot besluit van zijn openingsspeech 'droeg hij het nieuwe complex over aan wethouder mevrouw H. van der Meulen-Houwer, in haar functie van voorzitter van de Stichting Heemsteedse Sportparken. Daarna werd nog gesproken door de architect H. Wesselo, de aannemer Ch. E. Thunnissen en de heren B. van Rijn en E. Bakker, respectievelijk voor zitter van HPC en de Heemsteedse Red dingsbrigade. HPC-voorzitter Van Rijn liet niet na op te merken, dat zijn ver eniging de laatste jaren in de oude Groe nendaalse zwemvijvers min of meer in gesluimerd was. De accommodatie was daar nu eenmaal niet van dien aard om tot grote daden te komen. „Maar nu zijn wij klaar wakker en op 13 juni organiseren wij in Heemstede een zwemfeest, waarbij de top van de Ne derlandse zwemmers en zwemsters aan wezig zal zijn", zei de voorzitter Van Rijn. Na het officiële gedeelte in het rij kelijk met bloemstukken getooide zwembad-restaurant begaven de ve le genodigden zich naar buiten om het nieuwe complex In ogenschouw te nemen. Langs de boorden van het grote bassin was het intussen zwart van de mensen geworden, die op de ze feestelijke openingsdag vrij entree hadden en de verrichtingen der HPC- ers en leden der Reddingsbrigade met belangstelling gade sloegen. De dag werd besloten met een geanimeerd samenzijn in het restaurant, van waaruit men een prachtig overzicht op het gehele zwemeomplex heeft. HAARLEM, 22 mei In de onder linge competitie van de r.k. schaak club „Het Witte Paard" speelde Oud- deken in zijn partij tegen Valkenier te veel op afruil hetgeen hem duur kwam te staan. Bottelier nam tegen Holtkamp revanche en verzekerde zich definitief van een plaats in de hoogste groep. Ook v.d. Stoop jr. kwam tegen Brohet tot een revanche. Reeuwijk hield Ran aardig in bedwang, zo zelfs, dat laatst genoemde blij met een remise mocht zijn. In 2 B. kwam Hendriks tot een zeer goed resultaat, door Holt een re mise af te dwingen. De Bont jr. zag kans V. Schie naar een nederlaag te spelen. Buts verrichtte in deze afdeling een keurige prestatie om de Bont sr. tot opgeven te dwingen. De uitslagen waren: Ouddeken-Valkemer sr. 1-0, Bot telier-Hol tkamp 1-0, Brohet-V.d. Stoop jr. 0-1, Reeuwijk-Ran Vi-'/s, V. Schie-de Bont jr. 0-1, Hendriks-Holt Va-'/s, de Bont jr. 0-1, Hendriks-Holt '/z-'/s, de Bont sr.-Buts 0-1, Kuip-Valkenier jr. 1-0, Heemskerk-V.d. Berg 0-1. -7' HAARLEM, 20 mei Toneelgroep Centrum zal in de Haarlemse stads schouwburg op zaterdag 22 mei de 75e voorstelling geven van „De gedachte", van Leonid Andrejew. Daaraan werken onder regie van Walter Kous mee: Eli sabeth Andersen, Guus Hermus, André van den Heuvel, Bep Dekker, Peter Aryans, Broes Hartman, Carol Linssen en Yolande Bertsch. Op maandag 24 mei zal eveneens in de Haarlemse stadsschouwburg de 50e voorstelling door Toneelgroep Centrum plaatsvinden van „De Polyester Polka" van Dimitri Frenkel Frank. Medespe lenden zijn: Sara Heyblom, Wim van den Heuvel, Henny Orri, Piet Römer, Karin Haagse, Dries Krijn, Ina van der Molen en Carol Linssen. De regie heeft Walter Kous. ZANDVOORT, 21 april De uitslag van de slotdrive van de Zandvoortse Bridgeclub luidt: A-lijn: 1, Stor-Fabel, 69 p.; 2. Coops-Heldoorn, 63*/- p.: 3. Jongbloed-Schutte, 53 p.; dames Fabel- Brossois, 49 p.; B-ljjn: 1. fam. De Jong, 76 '/sp.; 2. Mulder Smid-Notterman, 74 p.; 3. fam. Van Straaten, 71 '/sp.4. Klomp-div., 71 p.; C-lijn: 1. fam. Paar- debek, 67V» p.; 2. fam. Kranenburg, 65 Vzp.; 3. Bisenberger-Brossoir, 62'/z p.; 4. dames Bos-Coops, 61'/s p. SPREEKUUR Het eerstvolgende spreekuur van de burgemeester van Zandvoort wordt niet op woensdag 26, maar op dinsdag 25 mei van 1012 uur gehouden. POSTZEGELBEURS De afdeling Haarlem van de postzegelvereniging ,,De Kring 64" zal zondag 23 mei in restaurant Brinkmann, Grote Markt, een nat'onale postzegelbeurs verzor gen. De beurs is geopend van 11-5 uur. HAARLEM, 22 mei Het Vier- bondentoemooi wordt morgen, zondag 23 mei, besloten met de wedstrijden van de afdelingselftallen van de zon dagcompetitie. Haarlem, Noord Holland, Amsterdam en Utrecht zijn de deelne mers. De wedstrijden worden gehouden op de terreinen van HBC aan de Cru- quiusweg en beginnen om 13 uur met de wedstrijden Haarlem - Utrecht en Noord Holland - Amsterdam. Vervol gens spelen om 14.15 uur Noord Hol land - Haarlem en Amsterdam - Utrecht waarna om 15.30 uur de wedstrijden Noord Holland - Utrecht en Amsterdam - Haarlem worden gespeeld. Na afloop worden de prijzen in „Groe nendaal" uitgereikt waar tot besluit een warme maaltijd de deelnemers en officials wordt aangeboden. HAARLEM, 22 mei Maandag 24 mei, de feestdag van Maria, hulp der christenen, zal er om 8 uur 's avonds een plechtige Eucha- ristie-viering plaatsvinden in de kapel van de Zusters van Liefde, Spaame 89. Bq deze Eucharistie-viering worden alle Salesiaanse medewerkers van Haarlem en omgeving verwacht en zijn ook andere belangstellenden van harte welkom. HEEMSTEDE, 22 mei De voet balliefhebbers uit Haarlem en omge ving zullen dinsdag 1 juni voor het eerst sinds jaren weer een buitenlandse prof-club aan het werk kunnen zien. RCH is er namelijk in geslaagd de be faamde ploeg Spartak-Praag te engage ren voo- een duel op het Heemsteedse Sportpark, hetgeen een gebeurtenis van jewelste belooft te worden. Het Praag se prof-team maakt een toernee door Nederland en bindt ook de strijd aan met de ere-divisieclubs PSV en ADO. Kortgeleden heeft Spartak, dat in de hoogste divisie uitkomt, nog gewonnen van het bijzonder sterke Dukla-Praag, bekend in de strijd om de Europa-Cup. Een Tsjechisch muziekkorps zal op het Heemsteedse Sportpark de muzikale omlijsting verzorgen. Op het komende voetbalfestijn komen wij nader terug. HAARLEM, 22 mei 1Aan het laat ste concert in de Beethovencyclus van het Noordhollands Philharmonisch Or kest op woensdag 26 mei zal de ver maarde Spaanse pianist Eduardo del Pueyo solistische medewerking verle- len. Onder leiding van Henri Arends zullen worden uitgevoerd de Ouverture König Stephan, het Pianoconcert no. 3 en de Symfonie no. 5. Eduardo del Pueyo werd in 1906 te Zaragoza in Spanje geboren. Op 11- jarige leeftjjd werd hij reeds geënga geerd bij de Cercle des Beaux-Arts te Madrid. In 1920 ontving hij van de ge meente Zaragoza een beurs, die hem in staat stelde zijn studie in Parijs voort te zetten. Naast de vermaarde pianisten Brailowsky, Casadesus en Cortot werd hij geëngageerd voor een concert in een serie, georganiseerd door La Maison Pleyel in het Théatre des Champs-Elysées. Vanaf dit moment werd de algemene aandacht op de jon ge kunstenaar gevestigd en trad hi, als solist op bij de groté Parijse orkesten, zoals Colonne, Lamoureux, Pasdeloup en l'Orchestre Poulet. In het seizoen 1927-'28 werd del Pueyo gekozen als solist voor het grote Beethoven-Muziek feest, georganiseerd door het Concert Lamoureux. De talrijke aanbiedingen welke hij daarna uit het buitenland kreeg, wees hij alle van de hand, daar hij had besloten om de eerste jaren niet mee- op te treden, teneinde zich geheel aan de voltooiing van zijn stu die te kunnen wijden. Na deze periode, welke 8 jaar duurde, trad hij voor het eerst op met het 3e Pianoconcert, van Beethoven, samen met de Société Phil- harmonique de Bruxelles. Vanaf dit moment gaf Eduardo del Pueyo tal rijke concerten in bijna alle Europese Janden en in Amerika. HEEMSTEDE, 22 mei B. en W. 'an Heemstede stellen de raad voor een krediet van 1.900.000 beschikbaar te stellen voor het treffen van voorzie ningen in yerband met de overgang van stadsgas op aardgasdistributie. Een belangrijk onderdeel van de overschakeling op aardgas vormt de omhouw van de huishoudelijke gasver- bruikstoestellen, zo delen B. en W. mee. In overleg met het gemeentebe stuur van Haarlem stelt het college zich voor dit werk op te aragen aan de zelfde firma, die daarvoor ook in Haar lem zal worden ingeschakeld, nl. het Gas technisch Bureau Holland te Henge lo (O). Deze firma heeft op het terrein van de ombouw reeds de nodige erva ring opgedaan. Na overleg met Haar lem en met vertegenwoordigers van de ombouwfirma werd reeds een voorlo pig tijdssehema voor de werkzaamhe den vastgesteld. Volgens dit schema zal de omschakeling in het voorzienjingsge- bied van het Heemsteedse gasbedrijf kunnen vallen in een periode gelegen tussen eind februari en eind mei 1966. In het door B. en 'W. gevraagde kre diet is een bedrag van 60.000 begrepen voor de inrichting van een aardgasvoor lichtingscentrum. Voor dit doel zal ge bruik worden gemaakt van het vroege re zuiverhuiis van het gemeentelijk gas bedrijf. Met behulp van semi-perma- nente materialen zal deze ruimte ge durende enige jaren als zodanig kun nen worden ingericht. Zodra de om schakeling van de bestaande gasappara- ten voltooid is, zal de voorlichting op aardgasverwarming worden geconcen treerd. Aan alle verbruikers zal een krant en een boekje worden toegezon den, waarin de belangrijkste inlichtin gen over het aardgas zijn opgenomen. HAARLEM, 21 mei Het is gister avond aan de Spaarndamseweg groot feest geweest. Daar lag het Rode- Kruis-schip „Henri Dunant" met 72 pa tiënten uit Gelderland aan boord. De afdeling Haarlem van het Rode Kruis laat een bezoek van patiënten uit an dere provincies nooit over zich heen gaan, maar maakt er integendeel im mer een onvergetelijke gebeurtenis van Zo ook gisteravond. Het begon al met de Haarlemse bloemenmeisjes. Begeleid door het tamboer- en pijper- korps uit Haarlem-Noord stapten zij over de loopplank om de zieken op het schip met een geurige anjer op de pyjama een feestelijk uiterlijk te geven. Daarna was het de beurt aan die Haar lemse bakkers die dit voorjaar niet aan de Zweedse wittebrood-actie ten bate van het Rode Kruis hebben kun nen deelnemen en hun sympathie en medeverantwoordelijkheid voor de stichting nu op een andere manier kwamen tonen. Een afvaardiging van de groep bakkers overhandigde de Haarlemse afdeling op het schip een cheque die garant stond voor eenzelf de pleziervaart op de Henri Dunant voor dertig patiënten. The Shepherds rondden de feestelijke ontvangst af met een programma van de meest geliefde liedjes. Tevoren hadden de patiënten allen reeds een bakje fruit, een bego nia en een boekje ontvangen, die in vrolijke kraampjes op de kade lagen uitgestald. Binnen enkele dagen begint de afde ling Haarlem haar jaarlijkse campagne om het werk in de afdeling mogelijk te maken. Medewerkers aan collectes en de loterij worden verzocht zich op te geven aan het secretariaat, Paviljoens laan 3, Haarlem, telefoon 21485. De huis-aan-huis-collecte begint maandag 24 mei, de straatcollecte zal zaterdag 29 mei gehouden worden, terwijl eind mei en begin juni in alle delen van Haarlem bliksemloterijen gehouden zul len worden, waarbij fietsen als prijzen beschikbaar zijn gesteld. HAARLEM, 22 mei Ed Sminia heeft in een massale eindsprint de der de rit van de competitie om de „Bon- tekoe"-beker door het Haarlemse „De Kampioen" in het „Van der Aartsport- Eark" gereden op zijn naam ge- racht. Alle uitlooppogingen waren in deze race op niets uitgelopen. Vooral favoriet Jan v.d. Horst weerde zich in de afweerslag en daardoor liep het ten slotte uit op 'n eindsprint van negen- tier. man. De uitslag luidt: 1. E. Sminia, 2. K. Schriele, 3. A. de Ruyter, 4. G. Njjssen, 5. J. Aldershof, 6. R. Otte, 7. W. va,n Siooten, 8. G. van Krimpen, 9. Ton Blom, 10. R. Snijder. Ook 'n het treffen der C-klassers moest een sprint de beslissing brengen en daarbij bleek Gerrit Duwel de rap ste. De uitslag: 1. G. Duwel, 2. J. Groeneveld, 3. G. Krom, 4. A. Ver- nooy, 5. R. Bakker, 6. D. Kruyff, 7. H. Mense, 8. R. van Berkel, 9. FI. Snij der, 10 G. Kimmenade. Jeugdklasse: 1. H. Kooien, 2. J. Peters, 3. R. Scherik. Uitslag verkopingen in volgorde als volgt: Perceel; Opbod; Afslag; Totaal; Koper. Ringweg 41, Spaarndam 28.300,- ƒ28.300,J. Th. Appel qq. Sillem- straat 22, Haarlem ƒ8.000,— ƒ8.000, opgehouden. Rollandstraat 21, Haarlem, niet geveild. Kievitstraat 17, Haarlem, 28.000,—, ƒ1.200,—, ƒ29.200,—, N.N. Oranjeplein 27, Haarlem ƒ30.000, ƒ30.000,opgehouden. Waldeck Pyr- montstraat 39, Haarlem, 5.900,500, 640,N. Roose qq. Garenkokersrade 48, Haarlem, niet geveild. Lanckhorst- laan 113, Heemstede, ƒ62.000,ƒ160, ƒ62.160,—, A. de Rosa Spierings. Oran- jeboomstraat 190, Haarlem, niet geveild. Oranjeboomstraat 59, Haarlem, ƒ3.100, 70,—, ƒ3.170,M. G. Heyselaar. Gast huislaan 155 en 157 zw. en rd, Haarlem, ƒ12.710,—, ƒ10,—, 12.720,—, N.N. Saen- redamstraat 27 zw. en rd, H'lem 6.800, ƒ225,—, ƒ7.025,— J. M. van Rijn. Wal deck Pyrmontstr. 28 zw. en rd. 6.100, ƒ400,—, 6.500,-, N.N. Oranjestraat 177, Haarlem ƒ6.200,—, ƒ700,—, ƒ6.900,—, K. de Vries q.q. Nic. Beetsstraat 5 zw. en rd., Haarlem, ƒ9.100,ƒ9.100,op gehouden. Rijpstraat 23, Haari u 1.900,- 50,1.950,Fa. Sepp en Reijnders. (Van onze sportredaktie) HAARLEM, 22 mei Het einde van de amateur-voetbalcompetitie is thans nabij. Vrijwel alle clubs uit Haarlem en de Bollenstreek trekken komende zondag voor de laatste maal ten strijde, waarna de „liefhebbers" nog even door kunnen gaan voor de districtsbeker- competitie. Over het lot van de derde klasser Schoten kan morgen definitief worden beslist. Er is nog een kansje dat de club van voorzitter Ko Hetem de dans zal ontspringen, maar jammer genoeg hebben de geel-zwarten het lot niet meer in eigen hand. Schoten treedt zondag als gastheer op van het inmiddels naar de tweede klas gepromoveerde ETO, dat bij het resultaat van dit duel geen enkel be lang meer heeft. De Schotenaren zul len zich echter aan de laatste strohalm vastklampen, waarbij een overwinning van Haarlemse zijde wellicht nog uit komst kan brengen. De situatie onder aan de ranglijst is aldus: Meerboys 21- 17, Swift 21-16 en Schoten eveneens 21- 16. De twee onderste ploegen zullen de graderen en vastgesteld mag worden dat de positie van Schoten uiterst precair is. Meerboys, dat het moet opne men met Uithoorn, is bij een zege vei lig. Weten de Meerboys het inderdaad zover te brengen, dan is er voor Scho ten en Swift ongeacht of zij zelf met de volle winst uit de bus komen geen redden meer aan. „Onder de huidige omstandigheden is er weinig plaats meer voor optimisme", aldus Schoten-voorzitter Ko Hetem, wiens club met bijna allemaal kleine neder lagen wel een heel ongelukkig seizoen achter de rug heeft. Maar van de zijde van Uithoorn vernam Hetem dat deze ploeg zich tegen Meerboys tot het uiter ste zal verweren en daar is dan ook alle hoop op gevestigd. Er zijn nog allerlei mogelijkheden ook op beslissingswedstrijden aanwezig, maar een eerste vereiste is dat Schoten op ETO de overwin ning behaalt. Ko Hetem geeft zijn HAARLEM, 22 mei Tn de eerste rit van de donderdagavondcompetitie om de „Excelsior"-beker, die door de Haarlemse Raceclub „Excelsior" over anderhalf uur op het parcours in Schalk wijk werd gehouden, bleek de veelbe lovende Leen Kreuger weer eens de snelste. Hij kwam opnieuw afgeschei den van zijn tegenstanders als winnaar over de eindstreep. De uitslag luidt: 1. L. Kreuger, 2. W. Wagner, 3. M. Wichgert, 4. P. Moerkerk, 5. P. de Jong, 6. R. Rijbroek, 7. G. Rook. Uitslag C-klasse: 1. F. Hoogland, 2. J. Klaver, 3. T. Verzijlberg, 4. C. Schoone. A-jeugd: 1. H. Elders, 2. H. Korenstra, 3. R. Teeuwen, 4. J. Brands, 5. T. Wilkens, 6. T. Joore, 7. W. Prinsen, 8. H. v.d. Wetten. B-jeugd: 1. W. Verzijlberg, 2. P. Hoogland. jongens een goede kans dat zij de Hoofddorpers met lege handen naar huis zullen sturen. Zondagmiddag om kwart over vier weten wij in ieder geval meer. De ontmoeting Donar- Ripperda is in deze afdeling van geen enkel belang meer. Bij de vierdeklassers in West II heeft het de laatste tijd zo succesvolle Con cordia nog een theoretisch kansje op het kampioenschap, waarvoor Altior echter de grote favoriet is. Concordia speelt thuis tegen Lisse, waarvan ge wonnen kan worden. Een zege zal voor de Hillegommers evenwel geen bete kenis meer hebben, indien Altior in zijn laatste wedstrijd tegen SJZ de halve winst weet te grijpen. Want dan is Al tior kampioen. Ook Boskoop is nog niet uitgeschakeld en Warmunda zal bij Boskoop dan ook wel het onderspit moeten delven. De kopgroep is als volgt geformeerd: Altior 19-27, Boskoop 19-25, Concordia 18-23. De Concordia- nen zien de resultaten van de komende zondag met grote spanning tegemoet. SJC heeft tegen ZLC niets meer te win nen of te verliezen. HAARLEM, 21 mei De damse politie heeft in de nach;ge woensdag op donderdag de scholier C.R. uit Utrecht aangpnowj in die bekend heeft veertig diefstik jn cue Dexena neen veeiug -7, k m den lande gepleegd te hebben. Haarlem had de jongen enkele gen zijn slag geslagen, onder mee: agB banketbakkerij en een groente:za e. de Zijlweg. Hij had elders een eer stolen, met de hulp waarvann u yjjn- openstaande bovenlichten ko weg. men. De jongen was op 24 api ve;d. gelopen uit een inrichting in *vap De Katholieke Bond van Admiru^ tief en Commercieel Personeel Industrie (A.C.I.), afdeling *~plaVond geefi op 24 mei a.s. een tone van voor haar leden. In de tuinza z8j het Gemeentelijk Concertgebou u het toneelgezelschap „ROK/11 ^an- blijspel „Boeing Boeing" opvoere vang 20.15 uur. Xe koop: DEN HAAG-WEST (3 zijden tuin) Brieven no 75256 aan Adv. Bur. Belinfante Co., Rc" gentesseplein 8, Den Haag- (Van een verslaggever) ROTTERDAM, 21 mei Een geeste lijk gestoorde man, die met proefver lof was uit de inrichting waar hij wordt verpleegd, is gisteren huize Antonius aan de Nieuwe Binnenweg binnenge drongen waar hij zeven vrouwen mis handelde en grote schade heeft aange richt. De man meldde zich in de vestibule bij de verpleegster en en vroeg naar een zekere mevrouw De Vries. Toen de portierster mededeelde, dat die niet op de lijst van inwonenden en ver pleegden voorkwam zei de mem „stik" en rende door de gang, waar hij de lift nam naar de tweede etage. Hier drong hij door in de keuken, waarvan hij de inventaris voor een groot deel kort en klein sloeg. Een 86-jarige inwoonster, die op het lawaai afkwam, greep hij bij de keel, sloeg haar tegen de grond en schopte en sloeg haar zodanig, dat zij een her senschudding opliep en over pijnen in hoofd, armen en benen klaagde. Een 17-jarige verpleegster wilde de aange vallen dame ontzetten en kreeg van de man een paar klappen in het gezicht. De indringer stormde hierop een der kamers binnen en gooide enkele vazen tegen een muur aan diggelen. Door het inslaan van een paar ruiten wist hij toegang te krijgen tot een balcon, waar schildersgereedschappen stonden. Hij smeet potten groene en witte verf en een trapleer naar beneden. CINEMA PALACE. Dagelijks 2, 7 en 9.15 uur. Zondag 2, 4.15, 7 en 9.15 uur: Met z'n neus in de boter, 14 jaar. FRANS HALS. Dagelijks 7 en 9.15 uur. Zaterdag 2, 7 en 9.15 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.15 uur: You are never too young, alle leeftijden. Dinsdag 8 uur: LIDO. Dagelijks 2, 7 en 9.15 uur. Zondag 2, 4.15, 7 en 9.15 uur: De verleidster van Parma, 18 jaar. Zondag 11 uur: Jungle-cat, alle leeftijden. LUXOR. Dagelijks 2, 7 en 9.15 uur. Zondag 2, 4.15, 7 en 9.15 uur: Rio Conchos, 18 jaar. REMBRANDT. Dagelijks 2, 7 en 9.15 uur. Zondag 2, 4.15, 7 en 9.15 uur: Jouw beurt schatje, 14' jaar. Zondag 11 uur Don Giovanni, 14 jaar. ROXY. Zaterdag 7 en 9.15 en zondag 2, 4.15, 7 en 9.15 uur: Het geweten van het Westen. 14 jaar. Maandag t/m wo. 2.30, 7 en 9.15 uur: Het purperen masker, 14 jaar. STUDIO. Dagelijks 2.15, 7 en 9.15 uur. Zondag 2, 4.15, 7 en 9.15 uur: Muriel, 18 jaar. Zondag 11 uur: Wilde pracht, a. 1. MINERVA. Dagelijks 7.30 uur: Gejaagd door de wind, 14 jaar. Zondag 2 en 4.15 en wo.-midd. 2.30 uur: Dansmeesters, alle leeftijden. Zaterdag 22 mei Stadsschouwburg. 8 uur: Toneelgroep Centrum met de 75e voorstell.-.g van „De Gedachte" van Leonid Andrejew. Regie: Walter Kous. In de hoofdrollen ,uus Her mes, Elisabeth Andersen, Ellen de Thouars en André v. d. Heuvel. Zondag 23 mei Stadsschouwburg. 8 uur: Toneelgroep Centrum met de „Eerbiedige Lichtekooi" van J. P. Sartre. Regie: Guus Hermes. In de hoofdrollen: Els de Roode, Piet Römer en Otto Sterman. Vooraf „De schaduw ln het dal" van J. Seygne. Regie: Theo Kling. In de hoofdrollen: Karin Haage en Gerard Hartkamp. Doml, Overveen. 8 uur: Toneelgroep Genesius met „Ik zie, tk zie, wat jij niet ziet" van Noël Coward. Regie: John Kraay. In de hoofdrollen: Frans van Dam en José Ruiter. Maandag 24 mei Stadsschouwburg. 8 uur: Toneelgroep Centrum met de 50e voorstelling van „De Polyester Polka" van Dimitri Frenkel Frank Regie: Walter Kous. In de hoofdrollen: Wim van den Heuvel, Ina van der Molen, Henry Orrl, Karin Haage en Sara Heyblom. Concertgebouw, tuinzaal. 8 uur: R.K. To neelver. Rokato met „Boeing, Boeing". Zaterdag 22 mei Rest. Brinkmann. 8 uur: Jongerenclub „De Twintigers". Dansavond m.m.v. The Midge- Town Jazzband. Ekestos. 8 uur: Dansavond m.m.v. The Beauty Five. Lingezaal, achter Rijksstraatweg. 8 uur: De Oosthoek. Slultingsavond de „Liester" met „Trouwen of betalen" van Walter Kalkus. Domi, Overveen. 8 uur: Stichting Panama. Dansavond m.m.v. het Metropolitan Quintet. Delftlaan - Orionweg. 8.15 uur: Circus Boltini. Zondag 23 mei Ekestos. 8 uur: Dansavond m.m.v. The Occasional Swing Combo. Delftlaan - Orionweg: 2.45 en 8.15 uur: Circus Boltini. Kamir Sociëteit, Nieuwe Groenmarkt. 8 uur: Contactavond voor jongeren. De heer Hijltema over Uganda in Afrika. Zanderijvaart, Overveen. 9 uur: Kon. Ned. Nat. Historische vereniging. Ochtendexcursie naar terrein achter Zanderijvaart. Zaterdag en Engeland, Waagtaveerne. Damstraat, zondag Cobi Schrijer- terug uit ontvangst gasten. Dondardag 20 t/m 23 mei: Colen Wilkie en Shirley Hart treden mede in verband met de Britse week in Amster dam met Cobi Schreyer op. Frans Halsmeuseum: Werken uit de Haar lemse schooi van de 18e t/m 19e eeuw Bijzondere collectie werken van Frans Hals Dagelijks van 10 tot 5 uur Zondags van 1 tot 5 uur Bijzondere avondvoorstelling t/m 16 mei elke avond van 8.30-10.30 uur. Bloemen, kaarslicht en oudt muziek Tevens gelegen heid tot bezichtigen van de tentoonstelling poppen door Maja Alexander en Trudy de Ruyter t/m 13 juni, alsmede van het voor kort ontdekte en thans gerestaureerde mans portret door Frans Hals. Teylers Museum: Schilderijen 19e en 20e eeuw Tekeningen Nederlandse. Italiaanse en Franse school, 16e t/m 19e eeuw Fos sielen en Natuurkundige Instrumenten Ge opend op werkdagen, behalve maandag van 11 3 uur. Eerste zondag van de maand van 1 3 uur. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 76. Oude religieuze kunstschtlderijen en middel eeuwse beeldhouwwerken Geopend van 10 12.30 en 1.30 8 uur (behalve maandag) Zon- en feestdagen van 2—5 uut Woonhuis Jacobus van Looy, KI. Hout weg 103 Het voormalige woonhuis van de schilder-schrljvei Jacobus van Looy. Ge opend donderdags van 10 12.30 en 13.30 17 uur Zon- en feestdagen van 2 5 uur Cruquius Museums Historische stoom machines en grote maquette van Nederland met waterstanden en overzicht overstro mingsramp 1953 Geopend dag van 9 12.30 en van 1.305 uur Zondag 15 uur. Llnnaeushot, dennebroek Openlucht- tentoonstelling van voorjaars- en zomer bloemen Tropentuln en mtnieorso Geopend dagelijks van 9 - 18 uur. t/m oktober De Ark: Expositie van tekeningen, schil derijen en gouficl - van Dirkjan Ribbeling en W Vogel (tot 23 mei) „Artlficla", Binnenweg 95, Heemstede Tentoonstelling van aquarellen, tekeningen en etsen van Poppe Damave. Keramiek van Rob den Tonkelaar Geopend 9.30-6 uur (t/m 3 juni) Museum Het Huis Var. Looy: Groepsten toonstelling van genootschap Kunst Zij Ons Doei t.m. 23 mei. Dag. van 2-5 uur; zo. van 2-5 uur. In 't Goede Uur: Expositie van tekeningen van Halga Scheszheim. De maand mei, dag van 10-6 uur en 8-12 uur. Visha) en Vleeshal: De Jaren '40--45: Foto- en doeumentatietentoonstelltag over de oorlogsjaren. Vrij entree. Tot 6 Juni. Dag 9-5 uur: zo. 1-5 uur; wo.. vrij en za. 8-12 u Openluchttheater: Expositie en werken van Bloemendaalse kunstenaars. 13 mei t.m 4 juni. Dag. 10-5 uur: zo 2-5 uur. Gemeentelijke Kweektuinen, Kleverlaan, Haarlem. Bezichtiging dagelijks ook zondag van IQ 12, 2 5 en 6.30 8.30 uur. (t/m 7 juni). De Ark: Expositie van schilderijen en aquarellen van Hal Wichers. Geopend dag. (behalve dinsdag) van 10 tot 8 uur; 2e etage: 100 ambachten, van Jan Luyken. Dag. (behalve dinsdag) van 8 11.30 uur. Waag, Damstraat hoek Spaarne: Expositie van tekeningfen en aquarellen van Plet Wiegman en Henk Klijn onder auspiciën van K.Z.O.D.. Geopend dag. van 12 5 uur. Academie 63, Koudenhom, Haarlem: Openstelling der ateliers ter kennisname van het werk der deelnemers. Geopend dagelijks van 1 tot 7 uur. Op zjjn verdere weg ontmoette M 20-jarige keukenhulp, die hij tege" grond sloeg. Op de eerste etage hij een 75-jarige inwoonster tegen -ae hij sloeg tot ze neerviel en een 74-j£w°r, dame die zich in de buurt bevond onu ging hetzelfde lot. rlljt Alweer door het inslaan van een l{e, kwam de man op een binnenplaats r recht. Vandaar rende hij door een het gebouw weer binnen waar M 0„ 78-jarige dame, die bij haar broer bezoek was, aanviel en haar een ?u "ar nige hoofdwond toebracht, dat zij "Lp het Dijkzigt-ziekenhuis moest vvor" gebracht. oer De tijdens alle consternatie .,fe\s waarschuwde politie was inrnid0 j8 ter plaatse verschenen en wist t man te overmeesteren. Hij werd ee\. naar het Dijkzigt-ziekenhuis gebr8 en vervolgens vervoerd naar de richting vanwaar hij afkomstig W«s' Apotheken: Apotheek Krijnen, E"5 ?ic straat 100, tel. 51959; Kruisstraat-Apothef Kruisstraat 6, tel. 10354; Hildebrand AP theek. Kleine Houtweg 15, tel. 10539: 05, mendaalse Apotheek, BloemendaalseweÈ telefoon 57903. Doktersdlenst: Indien geen hulp van arts belle men fa. MathOt, tel. usso. (Ook voor tandheelkundige hulp) Wijkverpleging, Wit-Gele Kruis, tel. 1386'' Dierenarts: G. Verhagen, Anthonie I"0* kerlaan 31, Haarlem, tel. 63070. Zlekenvervoer: G.G.D. Telefoon 14141. Margriet Turfmarkt, tel. 21400. Ambulancedienst Dierenbescherming: Tel. 12823 b.g.g. 008 boodschappendienst. Apotheek: Zie onder Haarlem. Doktersdlenst: P. v. d. Gugten, Heemsteedse Dreef 59, telefoon 85385. Apotheek: Zie onder Haarlem. Doktersdlenst: J. Egberts, Zulder Stati0"'' weg 12, tel. 57458. Wijkverpleging: Zr. E. van Schooten. - Bloemendaalseweg 130 a, telefoon 52129 Wit-Gele Kruis, telefoon 13863. Apotheek: Zie onder Haarlem. Doktersdlenst: W. van Oldenborgh, Bloemendaalseweg 223, telefoon 50158. Wijkverpleging: Zr. E. van Schooten, - Bloemendaalseweg 130 a, telefoon 52129 Wit-Gele Kruis, telefoon 13863. Apotheek: Zie onder Haarlem. Doktersdlenst: P. v. d. Gugten, Heemsteedse Dreef 59, telefoon 85385. Wijkverpleging: L. A. Moolenaar, Ca">P' huysenlaan 18, telefoon 43207. Apotheek: Zandvoort Apotheek, Halte' straat 8, tel. 3185. Doktersdlenst: Inlichtingen via het no. van de huisarts. wijkverplegingZr. A. M. Stiphout, van Lennepweg 57, telefoon 4294. Kathedraal: 7, 8.15, 9.30 H„ 11.15, l2-3° uur. Sint Antonius, Nieuwe Groenmarkt: 6-®®' 7.30, 3.30 H„ 10. 11.15 en 12.30 uur. H. Jozef, Jansstraat: 7.30, 8.30, 9.30 11, 12 en 18 uur. O.L. Vrouwe Rozenkrans, Spaarne: 7-®"1 9, 10.30 H en 12 en 17 uur. De Goede Herder, Italiëlaan: 7.30, 8.45 10, 11. 12 en 18.15 uur. Sint Jan, A'damstraat: 7, 8.15, 9.30 H-. 11 en 12.15 uur. H. Pastoor van Ars, Parkwijk: 7.30, 8.*®' H„ 10.15, 11.45 en 18 uur. H. Hart, Kleverpark: 7.30, 8.45, 10 11.30 en 6 uur. H.H. Elisabeth en Barbara, PauJ KrU' gerstraat: 7.30, 9.15 H„ 10.45, 12 e' 17.30 uur. H. Lldwina, Rijksstraatweg: 7. 8 9.30 11, 12.15 en 17 uur. O.L. Vrouw van Zeven Smarten, RÖ" straatweg: 7.30, 8.45 H„ 10, 11.15, 12-3°' en 18.00 uur. H.H. Petrus en Paulus: 7, 8.30, 10 11.45 en 19 uur. H. Apostel Paulus, DuinroospiantsoeO' 7, 8.30 H., 10.30 en 11.45 uur. H. Apostel Paulus, Duinroosplantsoen: 8.30, 10 H. en 12 uur. BLOEMENDAAL: Allerheiligste Dr*e' eenheid: 7.30, 9 H., 10.45 en 12 uur. H. Sacrament: 7.30. 9 10.30 H.. 12 en uur. ZANDVOORT: H. Agatha: 6.30, 7.30, H. en 11.30 uur. OVERVEEN: 7, 8, 9 H„ 10.30 en H-3 uur. HEEMSTEDE, H. Bavo: 7.45 8.45 fJ" 10, 11.15 en 12.30 uur. q O.L. Vrouw Hemelvaart: 6.45, 7.45, 8- H., 10. II en 12 uur. SPAARNDAM, 7.30, 10 H. a BENNEBROEK, St Joseph: 6.45. 8.30 P* 10.30 en 12 uur. .<i H. Agatha: 6.30, 7.30. 8.30. 9.30 H.. H' en 19.30 uur.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 2