Opzij Rusk Israël Van Doome Mandement Eengezinswoningen favoriet maar helaas veel te duur Raad Haarlem steunt meerjarenplan tot bouw 5.000 woningen Eén ton voor ophoging Drs. R. van Amerongen benoemd tot rector Stedelijk Gymnasium Man vernielde ruit voor nachtje cel Goochelaars in Haarlem Bankwerker rookte drie jaar gratis Basten Overrompelende „Derde" van Eduardo del Pueyo Agenda voor Haarlem en omfievins H. P. K00YMAN Belangrijk bericht voor onze kliënten r HENGELSPORT Sporthuis Willemsen TRESLONG - HILLEGOM HILLMAN Buurtvereniging Floresstraat be staat 20 jaar BALMORAL. JAN VAN DER PIGGE Echtpaar strijdt om plaats in gevangenis Laatste seizoen concert Mgr. De Vet werkt aan verklaring over mandement V erkeersexamens van DUIVENBODEN n.v. van het nieuws BROMFIETSEN een greep uit onze exclusieve collectie Burgerlijke Stand Haarlem Jubileumfeest op 29 mei VAN BEETHOVEN-CYCLUS N. PH. ORKEST VRIJDAG 28 MEI 1965 PAGINA 3 ott. dealer voor Haarlem e.o. yan duivenboden n.v. de permanente fteubelshow spaarne II §ed. oude gracht 108-HO kruisstraat 22 afd. woningtextiel katalogus op aanvraag De nieuwe super minx AUTOMOBIELBEDRIJF 7?mR?£,9Pestraat 6-10 HAARLEM, 28 mei De ge meenteraad van Haarlem heeft zich woensdagmiddag vol bewon dering en waardering uitgespm ken voor de voortvarende plannen van burgemeester en wethouders om in drie jaar tijd vijfduizend woningen te bouwen. In verband hiermee moesten zij hun goed keuring hechten aan het ontwerp uitbreidingsplan Schalkwijk Dl met de bijbehorende bebouwings voorschriften, hun instemming betuigen met het meerjarenplan voor de woningbouiv en voorts akkoord gaan met aard en opzet van de complexberekening beho rende bij het plan Schalkwijk DI. Tijdens de besprekingen dreigden geen reële gevaren voor de plan nen van het college. Wél werden vele woorden gewijd aan het per centage eengezinswoningen, waar voor een gemiddelde van dertig werd aangehouden voor de vol gende wijken van Schalkwijk, maar toen bleek dat dit betrekke lijk lage percentage in hoofdzaak werd veroorzaakt door de finan ciële zijde van de kwestie, legde de raad zich bij dit percentage neer. Tenslotte ging de raad akkoord met het voorstel om een krediet van 100.000 beschikbaar te stel len voor versnelling van de uit voering van de ophogingswerken. In verband met de verplichte vijf-daagse werkweek, delen wij U mede dat wij met ingang van 31 mei 's maandags de gehele dag gesloten zijn. Hierdoor kunnen wij U van dinsdag tot en met zaterdag met onze volledige personeelsbezetting van coupeurs, verkooppersoneel en expeditie onze gebruikelijke service garanderen. Wij doen dan ook op U een dringend beroep begrip te hebben voor deze gedwongen maatregel. Steeds gaarne tot Uw dienst, bij bIGARENHANDEL Grote Houtstraat 81, Haarlem Tel. 12177 - Zie onze etalage! Binnenhuisarchitectuur Woninginrichting CROTE HOUTSTRAAT 155 - HAARLEM - TELEFOON 111 59 aluminium laleezlatfn Films Muziek Toneel Als vanouds: GROOTSTE KEUZE I - Deskundige voorlichting I Botermarkt 46, Tol. 16045 T en toonstellingen tenlarnimerikaanSe minister van Bui" in «ant n Zaken, wiens inmenging hele m'nSo door vrijwel de ge- schp,1"!118"Amerikaanse samenleving rern-F i Wordt afgekeurd, heeft het ïiin i? ,eerrt een Franse aanval op meet-6 *e beantwoorden met de op- Fra,, ln^: "Met deze zaak heeft de &ou reger"1S niets te maken." Hoe j>„ heer Rusk reageren als b.v. ïelf)i a met hetzelfde onrecht een legg ^erklaring over Vietnam zou af- J0rj, Israëlische vergeldingsacties in oord i ziin °P z'cl1 nioeilijk te be- hetet -n' I" wereldverband is hun gen t in?s e°hter zonneklaar. De te- den een tussen Arabieren en Jo- ZlJP nog geen fractie in betekenis hevi: Ven»- s geen iraciie ui uciencii» Zo irIn.derd. Zij blijken ook vandaag hüjker'k dat beide Part'jen ze klaar- alleen met wapens willen ;en. Dat betekent de zoveelste s'echti t ^''rhaard in deze wereld, waarop nog Weri menen> dat wij na de tweede reldoorlog vrede beleven. s V?ensdag heeft dr. H. v. Doorne af- heid genomen van zijn DAF-fabrie- d t x?et maff wel eens gezegd worden, vat Nederland in hem een werkgever ®rüest van uitzonderlijke allure. Hij ™as een groot zakenman, een fantas- sche technicus, een rechtvaardig pa- r°on en bovendien een filantroop, die J°eer van zijn uit arbeid verkregen ezit heeft weggeschonken dan menig- vermoedt. Men mag met mgr. Bekkers bidden, "at zo'n man na zo'n leven nog een gezegende avond beschoren is. Mèt «'jn vrouw. Voor die katholieken, welke zich "°g het Mandement van 1954 herinne- reh (hoeveel en hoeveel jongeren?) *al het bericht, dat mgr. de Vet werkt *an de voorbereiding van een aan diende verklaring verheugend kun- hen zijn. Het feit immers, dat het Episco paat juist hem met die opdracht be tast heeft, wijst er op, dat deze aan vullingen zonder twijfel verband zul len houden met de scherpe uitspra ken, die in het laatste deel van het, •handement gedaan werden ten aan een van de P.v.d.A., de V.A.R.A. en N.V.V. Die uitspraken zo is ?e laatste tiju ook vaak van gezagheb bende katholieke zijde verklaard Passen nauwelijks in het huidige maat schappijbeeld. Men mag verwachten, at de aanvullende verklaring een doorzichtige matiging zal inhouden. (Advertentie) (Advertentie) OFF. DEALER E M. J. HUGTENBURG AMSTERDAMSEVAART 60 (Advertentie) t.o. damstraat en teylermuseum (Advertentie) Off. Dealer: Hillman, Singer, Sunbeam, Humber, D.A.F. ZANDVOORT - TEL. 02507-2088 De socialisten Van den Bergh en mevrouw Lankhof spraken zich uit te gen de opzet van de complexbereke- ning voor Schalkwijk Dl. „We laten zeventig procent flatbewoners extra be talen om dertig procent in eengezinswo ningen te kunnen laten wonen", aldus de heer Van den Bergh. Zijn partijge noot Pielage toonde zich evenmin ge lukkig met de verdeling eengezinswo ningen en flatwoningen. „Ik heb hele maal niets tegen eengezinswoningen, maar het is onrechtvaardig als de flat bewoners, die hiervan niet kunnen pro fiteren, toch gedeeltelijk voor de hogere kosten opdraaien." Namens de KVP uitte de heer Rood zijn waardering voor de stedenbouwkun dige opzet van de plannen. Het PSP- raadslid Steijaart wenste een of andere maatregel, waardoor de duurdere Schalkwijkgronden zouden worden ge compenseerd, bijvoorbeeld uit de op brengst van de oudere gronden in de gemeente Haarlem. Het vrij grote aan tal garages in Schalkwijk Dl zou hij liever laten vervallen om daardoor bre dere straten te verkrijgen. Mevrouw Scheltema (WD) sprak zich uit voor een goede aansluiting van de wijk Schalkwijk C op Heemstede. In deze wijk zag zij het liefst een ge lijke verdeling van flat- en eengezins woningen. Wethouder Happé stelde voor lopig als eis, dat de wijk C in harmonie zou zijn met de Heemsteedse bebouwing. De heer Ton (PvdA) bespeurde moei lijkheden op de arbeidsmarkt, nu Haar lem zulke grote bouwzaken gaat aan pakken. Wethouder Van Liemt merkte hierbij op, dat de arbeidskrachten een zaak zijn voor de aannemers zelf. Vooral in antwoord op vragen van de socialist Van der Vaart deelde burge meester mr. O.P.F.M. Cremers mee, dat coördinerend werken moet voorko men, dat de woningbouw niet gelijktij dig met de nodige voorzieningen van de grond zou komen. Wethouder Happé stelde enkele voorzichtige raadsleden gerust met de opmerking, dat Haarlem op het gebied van de woningbouw ge rust een heel klein beetje royaal met de ruimte mag omspringen. Dit ter verdediging van de eengezinswoningen. BEVALLEN van een ZOON: 25 mei: I. H. de Boer-Bezemer, M. J. Peper kamp-van der Peet, C. J. van Hees- Me«er; 26 mex: M. C. Groenendaal- Oelrlncli, RA. Schut-van der Schaar. BEVALLEN van een DOCHTER- 25 mei: N, Stuart-Mantel; 26 mei- Th. Ch. R. Koppelman- Alders, J. m". Reijken-Marchand. ONDERTROUWD: 25 mei: M.L.The- pen en F. P. Hermse; 26 mei: R. Peere- beom en H. M. P. van der Putten, H.J. Mooyekind en J. H. Schroeder, C. Heijmel en A. Domna, H. van Roijen en R. Bisschop, G. J. van der Hulst en A. M. Sengers, J. Verheijde en S. Nooij, G. Bos en J. C. R. Kars. GEHUWD: 26 mei: Th. A. M. Brou wer en W. H. Th. Dietz. J. J. M. Beerenhout en B.Th.G.M. Milatz, Th.M. Grootjes en H. J. Wolfsen, R. N. M. Duin en J. M. v.d. Voort, C. H. Wil- lemse en M. J. Bun, G. H. J. Linde man en J. J. Koster, K. J. de Kort en W. Ch. Akkerman, P. F. van Ko- ningsbruggen en A. P. v.d. Berg, J. Sehreuder en M. A. Koning, A. Janszen en M. G. van Sprang, D. Boeré en H.J. Dolk, J. Beilseiimidt en G. J. de Vries, W. G. Kruithof en C. T. Poelman, A. Mathot en H. J. J. Bommezjjn, J. G. Teunissen en H. J. Doets. GETROUWD: 25 mei. J. Vink en M. Koper; A. Perquin en A. Kool; H. Wit kamp en I. v. Rossum du Chattel; M. Wesselman en C. Aldendorff. OVERLEDEN: 24 mei: W. Uittenbo- gaard, 76 j, G. A. Klefjn, 56 j, D. Hol- linga, 71 j, A. M. Re ij n en, 42 j; 25 mei: C. Amelink, 68 j., J. L. G. van den Ham, 42 j, J. van Hengel, 81 j. OVERLEDEN: 21 mei: A. Tanis, 56j. Gasthuisvest; 22 mei: J. Maréchal, 50j, Muiderslotweg; 28 mei: M. Nelissen- Cremers, 76j., Spaarne; B. van der Schaaff-Beumer, 83 j. Tesselschadestr. 24 mei: J. Hendrikx, 79 j. Colterman- straat; A. Bot, 8 dagen, Gasthuisvest. ZANDVOORT GEBOREN: Paula, d.v. T. Bussing en T. Walters, Markus Johannes, z.v. P. Geusebroek en J. Kruijff. OVERLEDEN: J. Lamboer-Ormel, 81 jr., A. v.d. Sloot-Paap, 72 jr., A. Kroo- iienberg-Ebing, 87 jr. HAARLEM, 28 mei Woensdagmid dag heeft de gemeenteraad van Haar lem met algemene stemmen goedkeu ring gehecht aan de benoeming van drs. R. van Amerongen lot rector van het Stedelijk Gymnasium. De nieuwe rec tor is eenenveertig jaar en sinds het begin van het lopende cursusjaar waar nemend rector. Gedurende de laatste vier jaar trad drs. Van Amerongen, die leraar oude talen is, op als conrector. De benoeming gaat in met ingang van 1 juni. Drs. Van Amerongen heeft niet naar het rectoraat gesolliciteerd. Er is ech ter zoveel aandrang op hem uitgeoefend, dat hij besloten heeft een eventuele be noeming te aanvaarden. De nieuwe rec tor is geboren in Alkmaar, waar hij HAARLEM, 28 rtiei Morgen, 29 mei, zal de Buurtvereniging Floresstraat en omgeving liaar 20-jarig bestaan vieren. Alle feestelijkheden ter gelegenheid van dit jubileum sullen plaatsvinden in het Parochiehuis aan het Teylerplein. De feestcommissie biedt de jubileren de buurtvereniging allereert een caba ret aan, dat om 8 uur zal beginnen. Tal van artisten zorgen met muziek, conference en goochelnummers voor „Feestklanken". Na afloop begint een bal, dat tot 2 uur zal duren. De muziek bij het bal zal verzorgd worden door het Dansorkest The Blue Toppers. HAARLEM, 28 mei De drieënvijf tigjarige kopergieter G. C. uit Haar lem, die gisternacht gratis onderdak wilde hebben op het politiebureau, werd teleurgesteld met de mededeling dat al le cellen bezet waren. Bij het verlaten van het bureau zei de man „Ik sla wel een ruit in, dan moeten jullie mij wel nemen." De kopergieter bleek ernst van de zaak te maken, want in de Barteljorisstraat smeet hij zijn fiets door een etalage van een leegstaand winkelpand. Op het gerinkel kwam de politie aanzetten. Triomfantelijk liet de Haarlemmer zich wegleiden. Het bleek dat hij nogal diep in het glaasje had gekeken. Na veel passen en meten vond de politie nog een hoekje, waar de gast zijn roes kon uitslapen. ook zijn gymnasiale opleiding kreeg. Daarna studeerde hij klassieke letteren aan de universiteiten van Amsterdam en Utrecht, in welke laatste plaats hij in 1952 doctoraal examen deed. In Utrecht was hij gedurende vier jaar assistent aan de universiteit, in welke periode drs. Van Amerongen ook do cent werd aan het Stedelijk Gymnasium van Haarlem. Hier is hij toe aan zijn dertiende cursusjaar als docent. De heer Van Amerongen is gehuwd en de fa milie telt twee kinderen. (Advertentie) (tegenover 7 4 D) HAARLEM, 28 mei Een Amster dams echtpaar is dezer dagen in een zware strijd gewikkeld, daar de man voor de vrouw of de vrouw voor de man een straf wil uitzitten in verband met een in Haarlem ontvreemde fiets. De man, een negen de rtigjarige losar- beider uit de hoofdstad, is onlangs in gesloten in de gevangenis te Hoorn. Nauwelijks was haar man verdwenen of zijn vier jaar jongere vrouw vervoeg de zich bij de Haarlemse politie met het verhaal, dat haar man onschuldig in de gevangenis verbleef, daar alle schuld bij haar lag. Zij had de fiets in Haarlem van een onbekende gekocht. Het rijwiel is later in Amsterdam op het Waterlooplein van de hand gedaan. De politie heeft het verhaal van de vrouw doorgegeven aan de justitie. De Amsterdammer zou ridderlijk de schuld op zich hebben genomen, om zijn vrouw die een kind verwacht, te ontzien. HAARLEM, 28 mei Zaterdagavond 29 mei geeft „Die Haerlemsche Musyck- camer" haar laatste concert van dit seizoen, en wel in de Tuinzaal van het Concertgebouw. Het voor dit concert samengestelde programma vermeldt werken uit ver schillende stijlperioden. Er zullen com positie- worden uitgevoerd van Char- pentier (17e eeuw), Ricciotti (18e eeuw), Quantz, Gretry en Grieg (19e eeuw). De solist van deze avond is de fluitist Peter van Munster, die twee fluitconcerten ten gehore zal brengen, namelijk het concert voor fluit en strijk orkest in D gr.t. van Quantz en het concert voor fluit en strijkorkest in C gr.t. van Grétry. Het concert staat onder leiding van André Kaart. Peter van Munster werd geboren in 1932. Hij studeerde fluit aan het Am sterdamse Conservatorium bij Frans Vester en werkte nadien bij Johan Feit kamp. Hij heeft deel uitgemaakt van het Brabants Orkest en het Residentie orkest eu is sinds 1960 solo-fluitist bij de Nederlandse Radio Unie. Al twee jaar vormt hij met componist-pianist Jan van Vlijmen een duo, dat ziieh spe ciaal toelegt op de hedendaagse muziek. HAARLEM, 28 mei De statige por tretten van Aernout I, Diederiek III, Jacoba de Willemen en de andere Hol landse graven leken vanmorgen even verrast als de burgers van het oude Haarlem, toen bleek dat hun geliefde stad xWi zonder slag of stoot had over geleverd aan de magiërs. Haarlem is namelijk deze drie dagen de stad van het nationaal congres voor de goochel kunst, dat wordt gehouden onder lei ding van de Nederlandse Magische Uni. De honderden deelnemers aan het veertiende nationale congres voor de goochelkunst mochten vanmorgen in de Hildebrandtzaal 'van Brinkmann hun congres bescheiden in ontvangst nemen. Dit werd een zakelijk gebeuren zon der enig achterbaks gedoe of magische manipulaties. Het Haarlemse gemeentebestuur, on der danks alles bijzonder ingenomen met het bezoek van de goochellaars, boodt de magiërs vanmorgen in de sta tige Gravenzaal van het stadhuis een ontvangst in stijl aan. Vanmiddag wordt het congres officieel geopend. Dan gaat de Noor Jan Krosby, de Belg Murillo, de Duitser Jac Nex, de andere Noor Pieter Stam, de Duitsers Rony Rex en Dinah en -de Fransman Horace elkaar al manipulerend, magisch handelend, of alleeen door het plegen van salon-ma- gie bekampen. Vanavond is het illusione een belangrijk onderdeel van het pro gramma. Burgemeester mr. O. P. F. M. Cremers was bijzonder blij de gooche laars te mogen verwelkomen op de historische plaats, waar eens de gloeiende olie van Kenau werd bereid en waar in de buurt Laurens Jans- zoon Coster de boekdrukkunst uit vond. De burgemeester noemde het een betreurenswaardig tijdsverschijn sel dat historici deze figuren trachten te ontluisteren. ,,Wij houden v mythe, wij houden van illusie in Haarlem. Wij zien in u de vrienden van de illusie, de mensen die het onwaarschijnlijke waarmaken en als zodanig weldoeners der mensheid zijn. U doet ons geloven in het won der en zo draagt u er toe bij, dat wij ons van tijd tot tijd kinderen voe len." De voorzitter der magiërs, Henk Ver- meyden, was zichtbaar geroerd door de treffende woorden van de burge meester. Hij drukte de Haarlemmers op het hart dat achter het wonder de inspanning en de intelligentie schuil gaan. De bijeenkomst werd besloten met een symbolische daad. De goochel- president overhandigde burgemeester Cremers de zilveren plaquette van de Nederlandse Magische Unie als herin nering aan het congres. HAARLEM, 28 mei. De vierenzes- tigjarige Haarlemse bankwerker H. R, krijgt nog een zware sigaar te roken, daar hij er gedurende de laatste drie jaar een gewoonte van had gemaakt met zelfvervaardigde munten sigaren uit automaten op diverse plaatsen in Haar lem te halen. Bij elkaar heeft de man omstreeks tweehonderd dozen sigaren op deze manier buitgemaakt. De bankwerker is werkzaam in IJ- muiden. Op zijn werk maakte hij de munten van afvalmateriaal. De klach ten b(j de Haarlemse politie van al lerlei automaathouders zijn thans goed deels herleid. De ijverige sigarenroker is ingesloten. (Advertentie) HAARLEM, 28 mei In het ge bouw van de Stichting Club- en Buurt huizen aan de Kampersingel, nummer 70, zal dit weekeinde een feestelijke ba zar worden gehouden ten bate van het jeugdzorgwerk. De bazar is geopend vrijdagavond 7- 10 uur, zaterdagavond 7-10 uur en zon dag 2-5 uur. Ludwig van Beethoven. Het Noordhol lands Philharmonisch Orkest onder lei ding van Henri Arends heeft met deze Beethoven-cyclus veel succes behaald. Dat is zeker verdiend, want de presta ties waren van hoog gehalte. Rinus Groot. HAARLEM, 28 mei Reeds de inzet van het derde concert in de Beethoven- cyclus, laatste woensdagavond door het Noordhollands Philharmonisch Or kest onder leiding van Henri Arends. wekte de verwachting, dat er deze avond bijzondere dingen gebeuren. De ouver ture „König Stephan" van Ludwig van Beethoven is weinig gespeeld werk. Het is een gelegenheidscompositie, speciaal geschreven door Beethoven bij gelegen heid van de opening van de schouw burg te Boedapest in 1812. Het is op zichzelf geen belangwekkende composi tie, maar door zijn feestelijke thema's en kleurrijke instrumentatie bijzonder geschikt ais openingsstuk voor een con cert. Dynamisch en met veel élan kwam dit stuk de zaal in. Terecht mocht Henri Arends hiervoor veel ap plaus ontvangen. De vermaarde pianist, de Spanjaard Eduardo del Pueyo was vervolgens so list in het veelgespeelde derde piano concert. Del Pueyo concerteerde reeds over de gehele wereld en heeft met recht een plaats onder de allergroot sten. Is het te verwonderen, dat wij veel van hem verwachtten.? Ondanks deze verwachtingen heeft hij toch kans ge zien ons te overrompelen door zijn fa meus pianospel. Hij was kennelijk zeer geïnspireerd deze avond, want van de eerste noot af heeft het praktisch volle Concertgebouw ademloos zitten luiste ren. Deze pianist zoekt zowel muzikaal als technisch de uiterste grenzen op. Hierin schuilt een groot gevaar, name lijk de overdrijving, maar door zijn per soonlijkheid weet hij dit als noodzaak voor te stellen en kan men zich dit concert door hem niet anders voorstel len. Het Haarlemse publiek, dat over het algemeen niet zo snei door de knieën gaat, barstte in een langdurige ovatie los, waarin Del Pueyo Henri Arends en het orkest ten volle liet de len. De begeleiding was zeer boeiend en aangepast. De meesterpianist was echter niet te verleiden tot een kleine toegift. Niettemin zal dit concert bij mij in herinnering blijven als een van de meest boeiende, die ik ooit hier in de concertzaal heb gehoord. Het concert werd besloten met een uitvoering van de vijfde symfonie van HOOFDDORP, 28 mei Volgens de afdeling onderwijs van de gemeente Haarlemmermeer, zijn de verkeersexa- mens voor de schooljeugd een groot succes geworden. Het totaal aantal ge slaagden bedraagt 705, waarvan 89 het geheel zonder één fout deden. Er moes ten 32 leerlingen worden afgewezen. De beker voor de school met het beste gemiddelde ging naar de openba re school 8 in Zwaanshoek. Deze school behaalde een gemiddelde van 0.67 fou ten. Ook de drie volgende scholen, na melijk de Sint Josefschool in Nieuw- Vennep, de kath. jongensschool in Hoofd dorp en de christelijke Jan van Nassau- school in Hoofddorp, behaalden resul taten die lagen beneden het gemiddelde van de winnaar van het vorige jaar. Een bijzonder fraai resultaat dus, dat de afdeling onderwijs voornamelijk dankt aan het feit dat de leerkrachten dit jaar veel aandacht hebben besteed aan het verkeer. BREDA, 28 mei Mgr. G. de Vet, bisschop van Breda, bereidt namens het episcopaat een „voor deze tijd pas sende" verklaring over het mandement van 1954 voor. Er is geen sprake van herschrijving van het mandement van '54 of van een nieuw mandement, maar hoogstens van een terugkomen op en kele zaken. Het tijdstip waarop de verklaring, die van beperkte omvang zal zijn, zal worden afgelegd, is in dit stadium nog niet te bepalen. Dit heeft de persdienst van het bisdom Breda meegedeeld naar aanleiding van publi caties in De Nieuwe Linie van deze week. De enkele punten waarop zal worden teruggekomen betreffen volgens het KNP, liet verbod aan katholieken lid te zijn van het N.V.V., het lezen van soci alistische bladen, het luisteren naar de VARA en het waarschuwende woord tegen katholiek lidmaatschap van de PvdA. Inderdaad is de bisschop van Breda namens het episcopaat doende om een voor deze tijd passende verklaring voor te bereiden, maar dit kan na de vele juist in de Nieuwe Linie genoem de mededelingen in het recente verleden moeilijk een verrassing wor den genoemd. Dat een bisschop na mens het episcopaat een verklaring voorbereidt is een normale procedure. In geen geval zal hier sprake zijn van een herderlijk schrijven of van een nieuw mandement, hoogstens van een terugkomen op enkele zaken. Het tijdstip waarop de verklaring zal wor den afgelegd valt onmogelijk te bepa len. Dit is een zaak waarover het hele episcopaat moet beslissen, aldus het KNP. Op het Secretariaat van het aartsbisom Utrecht was geen functio naris beschikbaar die ons van morgen enig nader commentaar kon geven. (Advertentie) De beste •emoe bij: Ged. Oude Gracht 106—110 Haarlem Telefoon 16057 - 17165 - 17206 Vraagt prijsopgaaf CINEMA PALACE: Dageliiks 2. 7. 9.15 uur, do. en zo. 2, 4.15, 7, 9.15 uur: De Zonde bok, 14 jaar. FRANS HALS: Dagelijks 7, 9.15 uur, do. en zo. 2, 4.30, 7, 9.15 uui', di. 8 uur: Samson tegen de piraten, 14 jaar. LIDO: Dagelijks 2. 7, 9.15 uur, do. en zo. 2. 4.15, 7, 9.15 uur: Hercules Samson en Ulysses, 14 jaar. Zo. 11 u.: Jungle-cat, a.l. LUXOR: Dageliiks 2. 7. 9.15 uur, do. en wo. 2, 4.15, 7, 9.15 uur: Lary Brennan houdt stand, 14 jaar. REMBRANDT: Dagelijks 2, 7, 9,15 uur, do. en zo. 2, 4.15, 7, 9.15 uur: Het geheime commando, 14 jaar- Zo. 11 uur: Don Giovanni, 14 jaar. ROXY: Do. en zo. 2, 4.15, 7, 9.15 uur, vrij. en za. 2.30, 7, 9.15 uur: Het zwaard van koning Arthur, 14 jaar. Ma. t/m wo. 2.30, 7, 9.15 uur: Om het goud van Nevada, 14 jaar. STUDIO: Dagelijks 2.15, 7, 9.15 uur, do. en zo. 2, 4.15, 7. 9-15 uur: Le mépris, volw. Zo. 11 uur: Wilde pracht, a.l. MINERVA: Do., za. en zo. 7, 9.15 uur, vrij. en ma. 8.15 uur: Girls, girls, grils. a.l. Za. 2.30. do. en zo. 2, 4.15 uur: Rusty en de vluchteling, a.l. Zaterdag 29 mei Concertgebouw, 8.15 uur: Concert door Die Haerlemsche Musyckcamer o.l.v. André Kaart. Dinsdag 1 juni Grote of Sint Bavokerk, 8 uur: Gemeente lijk orgelconcert o.l.v. Albert de Klerk. Donderdag 3 juni Grote of Sint Bavokerk, 8 uur: Gemeente lijk orgelconcert o.l.v. Albert de Klerk. Vrijdag 28 mei Stadsschouwburg, 8 uur: Nieuw Rotter dams Toneel met „Op blote voeten in het park" van Neil Simon. Regie: Jan Teulings. In de hoofdrollen: Eric Schneider, Annet Nieuwenhuizen, Enny Meunier, Jan Teu lings en Sacco v. d. Made. Zaterdag 29 mei Stadsschouwburg, 8 uur: Toneelgroep (Advertentie) Ensemble met „De Meeuw" van Anton Tsjechow. Regie: Peter Scharoff. In de hoofdrollen-: Mary Dresselhuis, Sigrid Koet- se, Ina van Fassene Jeanne Verstraeten en Ramses Shaffy e.v.a. Zondag 30 mei Stadsschouwburg, 8 uur: Toneelgroep Ensemble met „De Meeuw" van Anton Tsjechow. Regie: Peter Scharoff. In de hoofdrollen: Mary Dresselhuis, Sigrid Koet- se, Ina van Faassen, Jeanne Verstraeten en Ramses Shaffy. Maandag 31 mei Stadsschouwburg, 8 uur: Toneelgroep Centrum met „Het tweede schot" van Ho- bert Thomas. Regie: Guus Hermus. In de hoofdrollen: Ann Hasekamp, Peter Aryans, Gerard Hartkamp, Maxim Hamel en Jaap van Donselaar. Dinsdag 1 juni Stadsschouwburg, 8 uur: Toneelgroep Thalia met „Het Mannion Mysterie". Woensdag 2 juni Stadsschouwburg, 8 uur: Toneelgroep Tha lia met „Het Mannion Mysterie". Donderdag 3 juni Stadsschouwburg, 8 uur: Openbare demon stratie naar aanleiding van het Eindexamen der Toneelschool van Amsterdam. DIVERSEN: Vrijdag 28 mei Rest. Brinkmann, 8 uur: National Congres voor de Goochelkunst 1965. Domi, Overveen, 8 uur: Stichting Panama. Dansavond m.m.v. The Jokers. Koudenhornkazerne, 7.30 uur: Voorlich ting nieuwe verkeersregels. Zaterdag 29 mei Ekestos, 8 uur: Dansavond m.m.v. Mark Jansen Boogie Woogie Kwartet. Domi, Overveen, 8 uur: Stichting Panama. Dansavond m.m.v. The Jokers. Zondag 30 mei Ekestos, 8 uur: Dansavond m.m.v. The Volcano's. Concertgebouw, Grote zaal, 8 uur: Noord- holl. bond van goochelaars. Galavoorstelling m.m.v. prijswinnaars goochelcongres, De Mounties, De Spelbrekers en Joop de Leur. Dinsdag 1 juni Koudenhornkazerne, 7.30 uur: Voorlich ting nieuwe verkeersregels. Minerva-theater, Heemstede, 7.30 uur: Operette door Katholiek Kinderkoor „Prin ses Rozelijn". Woensdag 2 juni Clubgebouw Klevcrlaan, 8 uur: Stuif-stuif Haarlem, medewerkersavond. Donderdag 3 juni Koudenhornkazerne 7.30 uur: Voorlichting nieuwe verkeersregels. CABARET: Waagtaveerne, Damstraat hoek Spaarne, Vrijdag: Cobi Schreijer ontvangt enkele ar tisten o.a. Frits Lambrechts, piano; Dick Poons met eigen liedjes en Sven Smeele. Zaterdag o.a. Frits Lambrechts, piano; Dick Poons met eigen liedjes, Sven Smeele en The Liverpool Spinners. Frans Halsmuseum; Werken uit de Haar lemse school van de 16e t/m 19e eeuw eeuw. Tekeningen Nederlandse. Italiaanse en Franse school, 16e t/m 19e eeuw. Fos sielen en Natuurkundige Instrumenten Ge opend op werkdagen, behalve maandag van 11—3 uur. Eerste zondag van de maand van 1 3 uur. Bijzondere collectie werken van Frans Hals Dagelijks van 10 tot 5 uur. Zondags van 1 tot 5 uur Prentenkabinet (Fr. Halsmuseum): t/m 12 juni: Expositie van poppen van Maja Alexander en Trudy de Ruiter. Teylers Museum: Schilderijen 19e en 20e eeuw. Tekeningen Nederlandse, Italiaanse en Franse school, 16e t/m 19e eeuw. Fos sielen en Natuurkundige instrumenten. Ge opend op werkdagen, behalve maandag van. 113 uur. Eerste zondag van de maand van 13 uur. Bischoppelijk Museum, Jansstraat 76: Oude religieuze kunstschilderijen en middel eeuwse beeldhouwwerken. Geopend van 10 12.30 en 1.30 6 uur (behalve maandag). Zon- en feestdagen van 2 5 uur Woonhuis Jacobus van Looy, KI. Hout weg 103. Het voormalige woonhuis van de schilder-schrijver Jacobus van Looy. Ge opend donderdags van 10 12.30 en 13.30 17 uur. Zon- en feestdagen van 2 5 uur. \mn q-z "Sea 'Tint f ui/t mui ez ueA s.euiesetp oqosijojstqjnnjino uca snjsodxj Crnqulus Museum: Historische stoom machines en grote maquette van Nederland met waterstanden en overzicht overstro mingsramp 1953. Geopend dag. van 9 1220 en van 1.305 uur. Zondag 15 uur. Llnnaeushot, Bennebroek Openlucht tentoonstelling van voorjaars- en zomer bloemen. Tropentuln en minicorso. Geopend dagelijks van 9-18 uur. t/m oktober. „Arttficia", Binnenweg 95, Heemstede. Tentoonstelling van aquarellen, tekeningen en etsen van Poppe Damave. Keramiek van Rob den TonkelaaT. Geopend 9.30-6 uur. (t/m 3 juni). In 't Goede Uur: Expositie van tekeningen van Halga Scheszheim. De maand mei, dag. van 10-6 uur en 8-12 uur. (De maand juni expositie van tekeningen, en grafiek van Jan Koning). Vishal en Vleeshal: De jaren '40-'45: Foto- en doeumentatietentoonsteiling over de oorlogsjaren. Vrij entree. Tot 6 Juni. Dag. 9-5 uur; zo. 1-5 uur; wo., vrij. en za. 8-12 u. Openluchttheater: Expositie en werken van Bloemendaalse kunstenaars. 13 mei tm. 4 juni. Dag. 10-5 uur: zo. 2-5 uur Gemeentelijke Kweektuinen, Kleverlaan, Haarlem. Bezichtiging dagelijks ook zondag van 10 12, 2 5 en 6.30 8.30 uur. (t/m 7 juni). De Ark: Expositie van schilderijen en aquarellen van Hal Wichers. Geopend dag. (behalve dinsdag) van 10 tot 8 uur; 2e etage: 100 ambachten, van Jan Luyken. Dag. (behalve dinsdag) van 8 11.30 uur. Waag, Damstraat hoek Spaarne: Expositie van tekeningen en aquarellen van Piet Wiegman en Henk Klijn onder auspiciën van K.Z.O.D. t/m 6 juni dag. van 12—5 uur. Academie 63, Koudenhom, Haarlem: Openstelling der ateliers ter kennisname van het werk der deelnemers. Geopend dagelijks van 1 tot 7 uur. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 6, t/m 10 juni: Expositie van edelsmeedwerk van Hans van der Heijden en Kunstnaaldwerk van Anneke van der Heijden. Dagelijks (beh. ma.) van 10-12.30 uur en 1.30-5 uur. Zon- en feestdagen van 2-5 uur. (Advertentie) Dagelijks diner-dansant Dinsdags cabaret Onbeperkt kip eten f7.— Zalen voor partijen tot 1000 personen 02520—5 3 4 7 's Maandags gesloten

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 3