Generaal Imbert bezig met Toenemend verzet tegen inmenging van buitenlanders Drie kleuters omgekomen bij verkeersongelukken V.V.D, wil soort B.R.C. Nationale omroep naast club bestel wint aan status A.N.W. B.-OPROEPEN AAN TOERISTEN IN BINNEN-en BUITENLAND ^teRRLAN.D:. mej. T. Lugtenberg gpa geiden per trein onderweg naar of Rush Parijs, bemoei u met eigen zaken Haags De koers van de gulden Een dode en twee zwaargewonden bij autobotsing De jacht op de Hollandse nieuwe Giftige damp in :se straten o Den Daag ivaakt voor goede orde en zedelijkheid Programbeleid in aparte raad Financiering Nog geen staats secretaris voor luchtmacht Minister Den Uyl met grote handels missie in Japan Minister Luns honorary felloiv en doet maar BERGAMO Veldkamp akkoord met arbeidstijdverkorting in de detailhandel Thermostaat viel uit /td vewM/béeCffée, faultf uit (fyllfa'uUc m Reclame Vrij gezellenbond vraagt aandacht van drie ministers KLM-vloot uitgebreid met zeventiende DC-8 Vijf jaar voor door geven executiebevel tegen Nederlanders VRIJDAG 28 MEI 1965 PAGINA 5 VW 1200 de Luxe Nü meer dan 300 000 enthousiaste VW-rijders in Nederland! |aHlefrank ruim 6O jaar 'n lekkere sigaar! DEN HAAG, 28 mei Het hoofdbestuur van de VVD heeft een eigen plan voor het radio- en televisiebestel geproduceerd. Men heeft dat gedaan, omdat men „de thans vastgeroeste situatie van het clubbestel niet als enig uitgangs punt wenst te zien voor een in de toekomst te voeren omroepbeleid." Het WD-project komt in hoofd zaak op het volgende neer: Sunkist citroenen zijn thans volop verkrijgbaar! het gaat om de kwaliteit j Uitgave van bond „San Filippo Neri" Dominicaanse crisis opnieuw in impasse? (Advertentie) VW1200 ^STERDAM, 28 mei Op een bfl- tjj ^emst, georganiseerd door het Nabo- Italiaans Verkeersbureau, werd de irir .c'ht gevestigd op het stadje Berga- jïpi in de provincie Lombardije, ideaal i„ ^êen tussen twee meren. Het stadje yooral bekend om zijn rijke historie, kp, onder andere een kunstgalerp, die V.n°ort tot de belangrijkste van geheel n Italië. Te beziohtigen zijn wer- vrR Van grote Italiaanse meesters als °roni, Galgario, Cariani en Bellini. """iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiJiiiiiiifCHiiiimiiiiiiiiiiiuit Wegens familie-omstandigheden vvor- de volgende personen verzocht zich hielden bij de .ANWB-oproepdienst °en Haag, tel. 070-814381, dagelijks n 3 tot 22 uur. VoBeLgie, NEDERLAND: Mevrouw crjJ!6 Beer-Rothuis uit Den Haag met Opel Record met blauw dak MJ 'orid in België of in provincie Gelder- k.JEankriJK: Mevrouw Valken- Sji'S-Loot uit Vught met wnnrode 1500 Stationcar FZ 39-07 op weg r Franse Rivièra via Lyon. dJl'ALlE: C. W. Timmer uit Amster- nT? met rode VW 1200 HJ 64-56 onder- ■5 tussen Rome en Napels, hief ïrouw Gal-Jager uit Amsterdam a "'.beige DAF BP 65-13 in omgeving buameer of Venetië. b9pSTENRlJK: J. H. Vreenegoor uit ^/huiden met grijze Ford Fairlane 500 ïi,!. 25-10 in omgeving Salzburg of in DrO?05 uit Enschede met grijze VW Cw, '-08 in omgeving van Kitzbuehel, stenrijk. echtpaar Weezeman uit 6 (?ErS met tomaatrode Citroen Ami schu I-7"57 ergens in Duitsland, waar- jj.uniuh omgeving Heidelberg. blpi u,llie K- Volder uit Amsterdam 09_3q blauwgrijze Chevrolet Bel Air FP ut omgeving van Bodensee. riiveerd in Adelboden. tfii' Ho uit Harlingen met donker' Evdt* "jaguar BG 97-35 onderwer Wri and via Duitsland naar van ler- „Amsterdam, 28 mei. Voor de vele buiteni^Ujers bie in deze tijd naar het die ri- u gaan volgen hier de prijzen verfennn ken berekenen bij aan- en (alles ne V?n buitenlands bankpapier ucr StüK) 1 |aierlk dollar Caig !che frank Sanad. dollar g®fhae kroon Enti6 Mark F?|nls Noorse kroon Porf" achilling Sn» escudo |bfanse peseta Aankoop 3.56 7.23 3.31>4 51.50 90.10 10.01 73.25 0.5685 49.70 13.92 12.52J4 5.96 69.60 82.60 Verkoop 3.62 7.28 3.36V4 52.50 90.60 10.11 73.75 0.5885 50.70 14.02 12.6714 6.11 70.60 83.10 gld. cent gld. cent cent gld. cent cent cent cent cent cent cent cent SANTO DOMINGO, 28 mei (UPI) Een oplossing van de Dominicaanse crisis schijnt verder weg dan ooit. Bei de partijen zijn elkaar zeer vijandig gezind en worden slechts door de In- teramerikaanse vredesmacht ervan weerhouden elkaar naar de keel te vlie gen. Verschillende pogingen onderno men door Amerikanen en andere bui tenlanders zijn tot op heden op niets uitgelopen, terwijl in beide kampen het verzet tegen buitenlandse inmenging met de dag toeneemt. Het Dominicaanse „congres", dat twee jaar geleden, toen Juan Bosch door een militaire junta werd afge zet, werd ontbonden maar zich nu achter kolonel Caamano heeft ge schaard, heeft een verklaring uitge geven waarin de VS worden gekriti seerd. De VS worden ervan beschul digd „oplossingen op te leggen die openlijk in strijd zijn met de demo cratische belangen van het Domini caanse volk". Volgens de verklaring van het congres zijn bij de jongste gevechten tussen de junta en de man nen van kolonel Caamano 2500 per sonen omgekomen. De aanval op Amerika van de „re bellen" valt min of meer samen met een toenemende kritiek op de VS van de militaire junta van generaal-majoor Imbert. Tijdens twee ï-adio-uitzendingen woensdagavond heeft Imbert laten we ten voorstander te zijn van een oplos sing van de binnenlandse problemen door de Dominicanen zelf. Gevochten wordt er op het ogenblik niet meer en het normale leven begint geleidelijk aan weer op gang te ko men. (AFP) Terwijl het in de hoofd stad rustig is worden over het gehele land talrijke arrestaties verricht op last van generaal Imbert. In San-Pe- dro-de-Macoris werd de vader van een der belangrijkste medewerkers van ko lonel Caamano, de leider der constitu- tionalisten gearresteerd, te weten kolo nel Montes Arache, die van de beginne af aan de gevechten tegen de Imber- tisten heeft deelgenomen. Naar ver wachting zal deze arrestatie bij de aanhangers van Caamano heftige reac ties veroorzaken. Deze laatste zou de waarnemers van de OAS, alsmede Mayobre, de vertegenwoordiger van se cretaris-generaal Oe Thant, van een en ander op de hoogte hebben gesteld. WASHINGTON De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Dean Rusk, heeft Frankrijk aangeraden zich met zijn eigen zaken te bemoeien wat betreft de rebellie in de Dominicaanse Republiek. De minister leverde hier mee commentaar op de door de Fran se minister van Voorlichting, Peyre- fitte, geuite beschuldiging, dat de Ame rikaanse politieke en militaire interven tie in de Dominicaanse crisis de inter nationale vrede in gevaar zou kunnen brengen. „In Parijs zou men meer aandacht moeten schenken aan het feit dat alle landen van het westelijk halfrond zich gezamenlijk met deze kwestie be zighouden," zo zei Rusk op een pers conferentie. „Met deze zaak heeft de Franse regering, niets te maken." (Advertentie) AGIO (Advertentie) (Van onze correspondenten) LEEUWARDEN, 28 mei De vier jarige Ybele Visser uit Haskerdijken bij Joure is gistermorgen onder de ogen van zijn moeder door een perso nenauto gegrepen en op slag gedood. Het ongeval gebeurde op de rijksweg in zijn woonplaats. De kleuter stond met zijn autoped naast zijn moeder te wachten op een gunstig moment om over te steken. Op een gegeven ogen blik ontsnapte hij aan de aandacht van zijn moeder en stak zonder uitkijken plotseling de weg over. Het jongetje werd door de personenauto ongeveer veertig meter meegesleurd. LEEUWARDEN Op een smal dood- lapend weggetje bij het Friese sorp Menaldum is woensdagmorgen de vier jarige Annie Grijpma onder een achter uitrijdende melkauto gekomen en op slag gedood. De bestuurder van de auto had de kleuter niet gezien. TERSCHUUR Het 3-jarige jonge tje Siebe Borren uit Ede is gistermid dag bij een verkeersongeval om het le ven gekomen. Het jongetje rukte zich los uit de hand van zijn zusje toen zij, met hun ouders, bij de rijksweg ston den te wachten tot ze konden overste ken. Hij werd aangereden door een per sonenauto en overleed in een ziekenhuis in Amersfoort. GORINCHEM Bij een inhaalma noeuvre op rijksweg 15 is hier gister- DEN HAAG, 28 mei De eerste schepen^ van de Nederlandse, haring vloot zijn na een dag en een nacht stomen vanmorgen hun vangstpogingen begonnen tot dusver echter zonder resul taat. De meeste van de 96 schepen met trawlnetten, die te zuidelijk zijn be gonnen, stomen nu op naar het noorden. Het zoeken wordt voortgezet en tel kens op andere plaatsen gaat het net overboord. De 16 schepen, die met de vleet vissen, gaan vanavond, aan schot. Het weer is goed, ofschoon niet zo mooi als gisteren. De lucht is grijs en er staat wat wind uit het noorden. DEN HAAG, 26 mei. Minister Veldkamp (Soc. Zaken en Volksgezond heid) heeft, mede namens de staats secretaris van economische Zaken, aan het bestuur van het hoofdbedrijfschap Detailhandel meegedeeld in beginsel be reid te zijn aan de verordening van het hoofdbedrijfschap inzake de arbeids tijdverkorting in de detailhandel de ver eiste goedkeuring te verlenen. Het be treft hier de invoering van een rou leersysteem met de verplichting van zeven vrije zaterdat en 13 vrije maan dagen. We] zijn er nog enkele bedenkingen van juridische aard, die echter door redactionele herziening van de desbe treffende bepaling kunnen worden op geheven. morgen een auto van de weg geraakt waardoor de 72-jarige mevrouw B. P. Pijlman-van Buuren uit Dordrecht om het leven kwam. Haar even oude echt genoot, de heer J. Pijlman, die de auto bestuurde, werd gewond. HARENKARSPEL De vijftienjari ge Klaas Hiemerda uit IJmuiden is hier woensdagmiddag bij een autobotsing om het leven gekomen. Twee andere in zittenden van het busje, waarin hij zat, liepen zeer ernstige verwondingen op en zijn in zorgwekkende toestand over gebracht naar het ziekenhuis in Alk maar. Het ongeluk gebeurde op een kruispunt waar het busje in volle vaart opbotste tegen een vrachtauto. De vrachtauto kwam in een sloot terecht, maar de bestuurder bleef ongedeerd. WOERDEN Op rijksweg 12 heeft hier gistermorgen een kettingbotsing plaats gehad waarbij 15 auto's waren betrokken Bij de botsing werden zeven mensen gewond, zij moesten allen naar het ziekenhuis in Woerden worden over gebracht. Drie van hen mochten na be handeling naar huis. De overige vier zijn in het ziekenhuis opgenomen. CONSTANT VERLOVINGSRINGEN Grote collectie gladde en be- werkte ringen in 14 en 18 kar. goud (meer dan 40 modellen). Ookmetbrillant. NE6ULIERSBREESTNAAT 4-8 (BID MUNT) TEL. 131410 fll.: TERO. BOLSTRAAT 01 (PLEIN). TEL. 713CH DEN HAAG, 28 mei Om ongewens te toestanden door gedragingen van va kantiegangers en andere recreatiezoe kers te voorkomen gaat Den Haag de politieverordening uitbreiden. Er komt controle op particuliere kampeergelegenheden. Er mag niet raeu in een voertuig of tent langs de openbare weg worden overnacht. Het zal verboden zijn op luchtbedden de zee in te drijven. Men mag niet meer met boten dicht onder de kust varen. Aan de vergunning voor kamperen op particuliere terreinen kunnen eisen worden verbonden ter bescherming van de openbare orde en de zedelijkheid en met betrekking tot sanitaire voorzie ningen en de brandveiligheid. (Van onze Haagse redactie) Naast het systeem van omroepver enigingen moet er „een orgaan" komen dat kan worden beschouwd als een na tionale omroep, maar niet als een staatsomroep. Een organisatie die te vergelijken is met de BBC in Enge land. Aan liet hoofd staat een door de Kroon te benoemen beheersraad. Voor het programmabeleid komt een aparte raad, die niet allereerst tot taak heeft zelf programma's te produceren, maar programma-onderdelen betrekt van onderling concurrerende produktie- groepen in binnen- en buitenland. Het „orgaan" kan opdrachten geven, kant en klare produkten afnemen of ideeën en composities verder laten uitwerken. Bfl de aanmelding van nieuwe gega digden wordt er naar kwalitatieve nor men geoordeeld over hun produkten. Los van de nationale omroep werken regionale zendorganen en educatieve zendorganen als Teleac, dat nl. nog in NTS-tjjd uitzendt. Als nieuwe gegadig den er de voorkeur aan geven volgens het club-principe te werken, zullen zij zich moeten verstaan met het vereni- gingsbestel maar niet gedwongen kun nen worden tot samenwerking in NRU of NTS. De nationale omroep en het huidige bestel zullen onafhankelijk van elkaar (Advertentie) Sunkist wettig gedeponeerd DEN HAAG, 28 mei Een giftige damp van trichloorethyleen heeft gis termiddag ogen en gezicht van bewo ners uit de Tripstraat en de Loosduin- seweg geprikkeld. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Een paar konijnen vielen flauw. Mestvee Vele Nederlandse slagers mogen er zich dan op beroemen dat zij gespecialiseerd zijn in „fijne vleeswaren", hun collega uit Heerlen, de heer C. Brouwer, weet wel beter. „Nederland begint wat be treft de vleesverkoop zo langzamer hand op een vuilnisbelt te lijken", zo heeft hij zich laten ontvallen. En om dat hij bestuurslid is van de plaatse lijke katholieke slagerspatroons bond, krijgt zo'n opmerking tegelijk het gewicht van de „organisatie" mee en heeft zij via de kranten gretig haar weg door Nederland gevonden. De consumenten dachten een vervolg te krijgen op de recente verhalen over de praktijken van klandestiene slach ters die zwart vlees verwerkten van ongekeurde kadavers. Maar bij nade re toelichting bij de heer Brouwer blijkt hfl niet het oog te hebben op de hygiënische toestand van het vlees in Nederland; „het gaat", zo zegt hij, „om de kwaliteit. De fijne delen van het rund de achtervoet met de malse biefstuk worden zo duur, dat de Nederlander het niet meer kan betalen. Hij moet dus genoegen ne men met de -oorvoet (de runderlap), de taaie ossen uit Engeland en Ier land en zelfs met het uitheemse kan goeroevlees. De buitenlander kan zich de biefstuk wèl veroorloven met als gevolg dat er bijvoorbeeld wekelijks zo'n vierduizend achtervoeten, waar uit tienduizenden „biftecks" gesneden worden, naar Frankrijk worden geëx porteerd. De slagers en hun organi saties zjjn niet blij met de opmerking van hun Heerlense collega. Zij past dan ook weinig in de collectieve, kost bare reclame-actie „Hoofdschotel? vlees", al hoeft men weinig vrees te hebben dat de consument overstapt naar andere levensmiddelen sinds achtereenvolgens ook de kwaliteit van kruideniersartikelen, brood en kaas ernstig in twijfel is getrokken. De landelijke katholieke slagers patroonsbond zegt dat de opmerking is gedaan geheel zonder overleg met deze organisatie; de Amsterdamse slager C. Burger, voorzitter van het bedrijfsschap voor het slagersbedrijf, schrikt wanneer hem om commen taar wordt gevraagd en hoewel hjj zo vanachter de toonbank aan de tele- foon wordt geroepen, schakelt hij di rect over op zijn vergaderjargon door te zeggen: „Wij zijn publiekrechtelijk en de heer Brouwer vertegenwoordigt het privaatrechtelijke; ik heb er niets mee te maken. Maar als U het nu toch wilt weten: laat hij zo iets nu maar aan de topleiding overlaten." Het Produktschap voor Vee en Vlees laat weten dat de toestand in verge lijking met andere jaren niet zo ab normaal is en dat de prijzen niet ex cessief zijn. Hoewel er in deze kwes tie door deskundigen gesproken wordt over E.E.G.-regelingen, oriënta tieprijzen, heffingen en er vele eco nomische realiteiten een rol spelen, is de kwestie niet zó gecompliceerd. De prijzen die bijvoorbeeld de Fran sen betalen voor de betere delen van het rund dus alweer de achtervoe ten met de biefstukken en met de „rosbiefen" zijn hoger dan de Ne derlanders willen of kunnen geven. Dus gaan de biefstukken naar Frank rijk. Omdat ook wij vlees eten moet er ander, goedkoper vlees, dus van mindere kwaliteit worden ingevoerd. Er is een tijd geweest dat er voor elke naar Frankrijk uitgevoerde ach tervoet een voorvoet terug kwam; zi) het vlees en wij de benen, bij wijze van spreken. Een onsje biefstuk kost de klant op het ogenblik ongeveer 1,30 a 1,40 per ons en daar lijkt de grens van onze welvaart wel te liggen. In Frankrijk moet deze prijs nog hoger zijn, maar dan kan ol wil men het er kennelijk wel voor betalen. „Hier vindt het grove vlees toch wel zijn weg naar de klant", zegt een slager. Een organisatieman merkt op dat de Nederlandse slager juist op de mindere soorten zijn vakmanschap kan bot vieren, om van dit vlees toch nog lekkere hapjes te snijden, een kunst die hij volgens deze zelfde bron uitstekend verstaat. Het tekort aan biefstuk schijnt overigens langzamer hand permanent en wereldwijd te worden. Zelfs Paris-Match vond het onderwerp onlangs sensationeel ge noeg om er uitvoerig over te schrijven. Het is duidelijk dat mestvee langza merhand aan status gaat winnen: nu elk kalf een onbetaalbaar gouden kalf lijkt te gaan worden, kan het ogenblik niet ver meer af zijn, dat „rund" definitief als scheldwoord ge schrapt zal worden. werken. Maar coördinatie zal geboden zijn ter zake van internationaal over leg, personeelszaken en overleg met Nozema en PTT. Programmacoördina tie is wenselijk en op den duur onver mijdelijk, ook al zeggen de plannenma kers van de WD in de functionering daarvan een hard hoofd te hebben ge zien de afweerhouding van de huidige omroepen tegen een ander bestel. »ring van le omroep is het VVD-plan niet duide lijk. „De kijk- en luistergelden zullen overeenkomstig het aantal zenduren over de omroepen worden verdeeld staat in het plan te lezen. Daar lijkt de nationale omroep bij inbegrepen. Maar de heer H. J. L. Vonhoff, die het plan op een persbijeenkomst intro duceerde, zei aanvankelijk, dat de mid delen uitsluitend uit reclame moesten komen. Later voegde hfl eraan toe, dat een startkapitaal bijvoorbeeld uit de luister- en kijkgelden nodig zou zfl'n en dat ais de zaak eenmaal liep, men het wellicht zonder een bijdrage uit die luister- en kijkgeldpot zou kunnen stel len. Wat de reclame betreft: adverteer ders krijgen geen zeggenschap op de programma's. De exploitatie kan zowel door een apart orgaan geschieden als door hetzelfde orgaan dat ook de pro gramma's verzorgt. De pers zou kun nen deelnemen aan n.v.'s die de re clamespots maken. Voor een uitkering zonder-meer aan de pers uit de recla me-opbrengst voelt de WD niets. De tarieven voor de reclamespots worden bepaald op grond van een ge middelde kijk- en luisterdichtheid en een vast percentage komt ten goede aan de uitzendende omroep. Zo staat het letterlfl'k in het plan. Volgens de heer Vonhoff betekent dat niet. dat de reclame langs een omweg toch invloed op het programma zou hebben. De WD heeft nog andere wensen: een wetenschappelijk opgezet kflk- en luisteronderzoek; de oprichting van een speciale academie voor radii - en tele visie-programmamakers; de invoering van een recht van wederwoord onder de hoede van een college van wflze mannen. Toen de heer Vonhoff werd ge vraagd of de VVD speciaal vlak voor de Rijnmondverkiezingen met het nieuwe plan gekomen was, zei hfl: „Men zou het ons kwalijk hebben ge nomen als wfl er eerst daarna mee gekomen waren." AMSTERDAM, 28 mei De Neder landse Vrijgezellenbond heeft hier gis teren op zijn twaalfde landdag de mi nister van Financiën een telegram ge stuurd waarin het vertrouwen wordt uitgesproken dat het in de regerings verklaring toegezegde onderzoek naar de mogelijkheid tot tariefsverlaging van inkomsten- en loonbelasting voor onge- huwden zal leiden tot spoedige afschaf fing van tariefgroep I. In een telegram aan de minister van Volkshuisvesting wordt aangedrongen op kwantitatief en kwalitatief voldoende woningen voor al leenstaanden en op toewijzing van zelf standige huisvesting aan ongehuwden op dezelfde grondslagen als aan echt paren. In een telegram aan de minister van Sociale Zaken drongt de bond aan op een spoedig onderzoek naar levensom standigheden en uitgavepeil van onge huwden van 25 jaar en ouder. De bond is bereid tot medewerking hieraan. De landdag werd onder meer bijge woond door omstreeks duizend mensen. Amsterdams wethouder voor Sociale Zaken, de heer J. Tabak, sprak een welkomstwoord namens de gemeente. (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG, 28 mei De onderhan delingen die minister De Jong (Defen sie) al enige weken voerde met de gegadigde die de Partij van de Arbeid hem had aangewezen als staatssecre taris voor de Luchtmacht, zijn defini tief mislukt. DEN HAAG, 28 mei De KLM krijgt begin volgend jaar haar 17de DC 8. Het vliegtuig dat plaats zal kun nen bieden aan maximaal 165 passa giers, is nodig in verband met de dringende behoefte aan capaciteitsuit breiding, met name op de Noordatlan- tische routes, aldus de K.L.M. TOKIO, 28 mei (Rtr.) Een Nederlandse handelsmissie onder leiding van minis ter van Economische Zaken drs. J. M. den Uyl, is gisteren in Tokio aange komen voor een bezoek van achttien dagen. De groep bestaat uit 33 leden. De minister zal het „erevoorzitterschap" van de missie tot 31 mei waarnemen, waarna de leiding zal berusten bfl de voorzitter van de Centrale Kamer van Handelsbevorderingen, de heer S. J. van den Bergh. Vice-voorzitters zijn de heren dr. J. E. de Quay, president commissaris van de KLM, die onder meer meegaat om het nieuwe KLM- kantoor in Tokio te openen, en de heer P. A. Huet, die het Nederlandse bank wezen vertegenwoordigt. De Nederlandse missie zal worden ontvangen door keizer Hirohito en de Japanse premier, de heer E. Sato. Een gedeelte van de leden zal hiema een vierdaags officieel bezoek brengen aan Hong Kong. MüNCHEN, 28 mei (DPA) De 53- jarige Josef Schroder is tot rijf jaar gevangenisstraf veroordeeld wegens medeplichtigheid aan moord op twee Nederlanders iD de laatste dagen van de oorlog. Op 23 april 1945 beval Schroder in opdracht van een meerdere als Feld- meister van de Duitse Rflksarbeids- dienst een ondergeschikte, twee Neder landers die uit een concentratiekamp waren gevlucht, dood te schieten. De ondergeschikte, een Haupttruppführer, voerde de opdracht uit. Hij werd hier voor in 1956 tot zes jaar gevangenis straf veroordeeld. Tfldens het proces is de vroegere Oberfeldmeister Menzel, die als getui ge optrad, in hechtenis genomen onder verdenking de opdracht aan Schroder te hebben gegeven om de Nederlanders te doden. (Advertentie) SCHIPHOL, 28 mei Minister Luns is Nederland's eerste „honorary fel low" geworden. Op het jaardiner van de altfld in politiek opzicht zeer voor uitstrevende London School of Econo mics and political science ontving lifl deze hoge onderscheiding. De bewindsman heeft zich nu in de rfl van „honorary fellows" geschaard bfl beroemde staatslieden als Nehroe, Attlee, Lord Russell en Krishna Me- non, de voormalige minister van defen sie van India. 99 99 9 9 9 UTRECHT, 26 mei Onder super visie van het katholiek cultureel ver band van dansieraren „San Filippo Neri" is een boekje verschenen dat is gewijd aan een pedagogische vorming via de dansles door middel van het on derwijs in omgangsvormen. Het boekje dat door Miep Diekman is geschreven heeft de titel „Dat danst en doet maarHet is allereerst be stemd voor de danslustige jeugd. „Dan sen is praten met je lichaam" vindt de schrijfster, „op dansles leer je de woor den, waarmee je lichaam praat. Dansen is gezonder dan je denkt voor je li chaam, als de grondbeweging juist is, maar nog gezonder voor je zelfvertrou wen. Dansen bevrijdt je", aldus Miep Diekman. Het boekje wordt door „San Filippo Neri" uitgegeven.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 5