Opzij HAARLEM IN CIJFERS: Bevolking groeide in één jaar slechts met zeven personen V eronica Rijnmond SPELDJES POPLA 1000 popla 1000 TAKELWAGEN TE WATER Haarlem wordt water en stroomlever and van Zuid - Schalkwijk Haarlemmermeer heeft de vijftigduizendste I A THALIA" VIERT HAAR ZEVENDE LUSTRUM Nutsspaarbank opende bij kantoor aan de Zijlstraat Agenda voor Haarlem en omgeving SPELDJESAKTIE Van de 1497 jonge echtparen konden er 129 zelfstandlige woning betrekken champagne-pils Te snelle rijders geverbaliseerd Jongman stal om boete te betalen Lia Dorana en Johan Kaart bij Ensemble P.S.P.-MOTIE LIEP UIT OP VOLLEDIGE MISLUKKING Greet je Vreeken maakte het getal rond Voorstelling Mannion Mysterie Leen Kreuger wint tweede rit om Metz-beker Ligging gunstiger dan die van hoofdkantoor aan de Jansstraat AGENDA van het n ie u ws een BIJ ELKE 2 PAKKEN II P°PLA speldje 1000 Burgerlijke Stand Haarlem fcarteljorisstraat 5 haarlem Eindexamen gym nasium .Sancta Maria' dè Prik Tick! DONDERDAG 3 JUNI 1965 PAGINA 3 <W Dat fijne moderne toilet papier mode silhouette 65j sSil HOOFDDORP, 3 juni Mar- gretha Jacoba Vreeken, Leimui- derdijk 20 in Rijsenhout is de vijftigduizendste. Reeds lang werd het bereiken van de vijftigduizend ste inwoner in Haarlemmermeer verwacht, maar woensdagochtend mocht het er toch eindelijk van komen. Is een gevelde reus lag op het was door de sterke helling van de Sluisplein te IJ muiden gis- weg de berm in geschoven en-ge- termorgen een enorme takelwagen van de firma Over- dorp op zijn zijde: half op de kant, half in het water. Het gevaarte kanteld. De chauffeur en de bij rijder konden zich snél uit de cabine bevrijden. En toen de wa gen door een andere takelwagen van dezelfde firma weer aan de kant was getrokken en op vier poten was gezet, bleek de schade best mee te vallen. ENORME PINKSTERDRUKTE DWINGT TOT MAATREGELEN OP DE MARKT IS UW GULDEN EEN DAALDER WAARD! BEJAARDEN MAAKTEN VOORJAARSTRIP voor uw gezinsfles f 0.41 Loots Frisdranken Industrie Voor Haarlem e.o. Films Muziek Toneel Diversen T entoonstellingen "fadinv6"' ln het middaguur, meldde is bj; fr°nica": „de heer Bart Hughes Even I zwemmen verdronken." kree? er: „De heer Bart Hughes Jich L bekendheid doordat hij En te nu £aat3e 'n schedel boorde." de vewi "Nader vernemen wij, dat KevolJ.ln't'nï van de heer Hughes een had bii k Van e'Sen nalatigheid. Hij scheriu ïe water gaan vergeten het 20J gaatje met kurk af te stoppen." V,an p.el Sebrek aan menselijk fatsoen e'ts een piratenzender niet wor- toegest aan. kopstukken en ook en- ben .Steden hebben het niet kun- bitsla *Cn om aan de verbiezings- betekgen Van gisteren een nationale dan enis toe te kennen. Men vergeet zer_ ®naar gemakshalve dat de kie- den f zo weinig belangstelling had- re„ A0or deze verkiezingen, dat een me daantal verstek liet gaan. Voegt scljj. c aar nog aan toe dat een waar- Sere n'e' goring aantal stem- Va t'btigden slachtoffer is geworden *n d t Vera*idering van lijstnummers .)je "at ook een rol gespeeld hebben re sPccifieke problemen tussen de jv. s botterdam en de kleine randge- dat n' ^an het wel duidelijk, bel h311 Springe verschuivingen die e oben plaatsgevonden nauwelijks poIitmke betekenis gehecht kan now! 'aat staan dat de kiezers een rdeel geveld hebben over de huidige Sering. Van groter belang is, dat vanaf he- stn experiment-Rijnmond van d- kan gaan bij het aanvatten van e vele problemen waar het gebied htff worstelt. Het eerste probleem eft zich al aangediend: waar moeten e voorzitter en de 81 leden gehuis- est worden? HAARLEM, 3 juni Bij de gisteren op de Westelijke Randweg gehouden snelheidscontrole heeft de Haarlemse Politie over een hele dag slechts vijf entwintig overtreders geverbaliseerd. ue maximum toegestane snelheid is «Bientig kilometer per uur en de snel- vt'den van de overtreders varieerden jni 81 tot 112 kilometer. Het record e^ki op de naam van een Haarlemse k Peditiechef. Een burgemeester bracht kf.t niet verder dan iets meer dan 81 ''ometer. (Advertentie) HAARLEM, 3 juni De bevolking van de gemeente Haarlem is in de twaalf maanden van 1964 slechts ze- vei. personen rijker geworden. Op de laatste dag van het jaar stonden wel geteld 127.017 Haarlemmers netjes in de boeken geregistreerd. Volgens het kwartaalbericht 1964 IV van de dienst voor economische zaken en statistiek is deze bijzonder geringe groei het resul taat van een geboorteoverschot van 1438 en een vertrekoverschot van 1431 personen. De statistieken vermel den ook, dat in het vierde kwartaal 355 woningen gereed zijn gekomen. Hiervan werden er 104 zonder rijkssteun ge bouwd. Dit is het grootste aantal dat ooit in Haarlem zonder rijkssteun is ge reed gekomen, aldus het overzicht. In het kwartaalbericht is tevens een interessant overzicht van drs. P. Mou- rik opgenomen over de huwelijken in Haarlem. Naar voren springt de mede deling dat de gemiddelde huwelijksleef tijd weer flink is gedaald. Het deel van de mannen dat beneden de 25 jaar huwt is sinds 1949 bijna verdubbeld: van 26.2 procent in 1949 tot 50.8 procent in 1964. Van de vrouwen, die voor de eer ste maal trouwden, was in 1949 50.8 procent jonger dan 25 jaar en in 1964 niet minder dan 75.4 procent. Uit de tabel blijkt dat deze stijgingen voor een belangrijk deel te danken zijn aan een toename van het aantal huwenden onder de twintig jaar. In 1949 stapten 15 man nen en 91 vrouwen op een leeftijd van onder de twintig jaar in de huwelijks- boot en verleden jaar 55 mannen en 242 vrouwen. Het jonger trouwen heeft uiteraard invloed op de woningbehoefte. Per paar veroorzaken de jeugdige trouwlustigen sinds 1949 namelijk een extra woning tekort van 220. Vooral de laatste jaren is de invloed van deze factor heel groot: in de jaren 1963 en 1964 nam de wo ningbehoefte tengevolge hiervan toe met 450 woningen per jaar. Van de 1497 in 1964 in Haarlem gehuwde echtparen vertrokken er 397 uit de gemeente. 98 echtparen konden intrekken bij een van de reeds zelfstandig gehuisveste part ners, 129 paren konden een zelfstandi- HAARLEM 3 juni De zeventien jarige leerLing-elektriciën C.M. is inge sloten, omdat hjj ten nadele van een familie, bij wie hij met twee maats werkzaamheden had verricht, een be drag van zesentwintig gulden had ont vreemd. De jongeman had nog maar een gulden over, omdat hij de rest had betaald aan de kantonrechter voor een boete na overtreding van de maximum snelheid met zijn bromfiets. De twintigjarige broodbezorger H.T. W. is aangehouden wegens verduiste ring in dienstbetrekking. Hij heeft be kend tot een bedrag van 350 te heb ben ontvreemd ten nadele van zijn vroegere werkgever. Het geld had hij nodig voor de aankoop van een brom fiets. ge woning betrekken en 651 moesten zich met een inwoning behelpen. De resterende 222 echtparen hadden op het moment van het huwelijk nog geen uit zicht op een woning of inwoning. Heel opvallend hierbij is dat, hoewel de r.k. kerkelijk gehuwde echtparen 31.7 pro cent van het totaal aantal gehuwden uitmaken, onder deze 222 echtparen zonder woonruimte 51.4 procent r.k. kerkelijk gehuwd zjjn. Ondanks alle bouwactiviteiten nam de Haarlemse woningvoorraad in het af gelopen jaar slechts toe met 653 wo ningen. Op het eind van het jaar waren 2.083 woningen in uitvoering. Op dat tijdstip waren 351 Haarlemmers werk loos en liepen er 2.393 aanvragen van werkgevers om personeel. Onder het hoofdstuk verkeer wordt egn totaal van zeventien verkeersongevallen met dode lijk letsel vermeld. BEVALLEN van een ZOON: 30 mei: A. M. Pielage-de Nijs, 31 mei: W. Hon- derdos-Knoo'k. 1 juni: G. A. J. Her mans-Borst. 2 juni: E. B. Veldema- Cooper. Van een DOCHTER: 31 mei: M. van Biezen-van den Oever. 1 juni: G. E. M. C. Cornet-Hartgers, M. A. Draijer- Groot Huize, P A. M. Wiilemse-Bree- wel, M. Barthel-van Toorn. 2 juni: A. Voerman-Hennis, B. C. F. Sparreboom- Kensen. ONDERTROUWD: 2 juni: J. Brink man en: P. Freijer, .T. M. Patson en: P. J. M. Comajta, H. A. Drost en: F. Cornelissens, G. van Ee en: M. L. A. Alles, F. J. Zanoli en A. M. Theil, H. J. Heidweiller en: A. van Waard, H. Maurik en: Th. Brink. GEHUWD: 2 juni: F. M. Lagerweij en: W. M. van Dam, B. W. Veltman en: J. Terreehorst, J.F. F. Mooren en: L. C. Waasdorp, I. Stuart en: E. J. M. Hoek, F. H. C. Willemse en: W. M. Hendriks. OVERLEDEN: 29 mei: M. van der Jiagt, 71 j., Hazepaterslaan. 31 mei: G. Jonker. 86 j., Boerhaavelaan. 1 juni: P. J. Smit, 55 j., 2e Theemsstraat. C. C. Cassee-de Jong, 84 j., Leidseplein. ACADEMIE '63 In de gisteravond gehouden vergadering van het algemeen bestuur van de Academie '63 is prof. G. M. Holt de opvolger geworden van voorzitter mr. dr. P. J. Witteman. (Advertentie) exklusieve en sportieve kolberts; het aksent is gelegd op ideale zomerstoffen f125. Na verlengd examen geslaagd voor diploma alpha de dames: Marijke Burger, Anneke Pierrot; voor diploma bèta de dames: Els Alders, Lidwien van Buuren, Lya Stoelinga, Annemarie Vink. AMSTERDAM, 2 juni De actrice Lia Dorana, die het Nieuw Rotterdams Toneel gaat verlaten, heeft voor het nieuwe seizoen een contract afgesloten met de toneelgroep Ensemble te Am sterdam. Een andere aanwinst voor het gezel schap is Johan Kaart, die in de eerste helft van het nieuwe seizoen een gast rol zal vervullen. EXPOSITIE Vrijdagavond om half negen opent dr. P. Aarsen in kunst zaal Artificia te Heemstede de tentoon stelling van tekeningen en schilderijen van Wim Steyn en beeldhouwwerken van Piet van Heerden. De tentoonstel ling is geopend, iedere werkdag van half tien tot zes uur en iedere vrijdag avond van half acht tot tien uur in de periode van 5 juni tot en met 1 juli. HAARLEM, 3 juni Wat betreft de elektriciteits- en drinkwatervoorziening wordt Zuid-Schalkwijk overgedragen aan de gemeente Haarlem. Provinciale Staten van Xoordholland hebben gister morgen urenlang gesproken over de overdracht van de leveringen van de provincie aan de gemeente. Zoals reeds eerder werd bericht, moet Haar lem als compensatie voor de overne ming van de elektriciteitsvoorziening twee miljoen gulden aan de provincie betalen en voor overneming van de wa tervoorziening vier ton. De statenleden konden bijna allen met deze regeling Op het gemeentehuis in Hoofddorp, werd na het horen van -dit heugelijk nieuws direkt de vlag uitgehangen. De ze verrassing bleef echter geheim tot woensdagmiddag half vier. Loco-burge meester A. van der Zwaard wilde na melijk graag zelf het nieuws aan de ouders meedelen. Dat gebeurde. Vergezeld van een aan tal ambtenaren van de burgerlijke stand ging de heer Van der Zwaard, die zelf ook in Rijsenhout woont, op kraamvi site. Het bieek dat hij niet de enige was, want inmiddels was ook de fede ratie van middenstandsverenigingen ingelicht. En bij het kraambed aanwe zig, evenals de echtgenote van dén van de winkeliers in het winkelcentrum in Hoofddorp, die een grote fruitmand aan boden. De vereniging ..Rijsenhoutse Gemeen schap" was vertegenwoordigd door dr. E. Smit. Al deze visites waren uiteraard een grote verrassing voor de vijfentwin tigjarige moeder F. Vreeken-de Groot en haar echtgenoot H. Vreeken (27 jaar). Namens het gemeentebe stuur overhandigde de heer A. v.d. Zwaard een spaarbankboekje met 250. er op, ten mane van de jonggeborene. Het echtpaar Vreeken heeft al een zoontje. akkoord gaan met uitzondering van de pacifistische fractie, die een motie lan ceerde om de'transactie te torpederen. Bij liet koppen tellen bleek dat alleen de PSP de motie steunde. De motie kwam van de heer H. de Nie. „De bewoners van Haarlem zijn toch al gedupeerd door de hoge tarie ven voor gas en elektriciteit en de voorgestelde transactie zou de Haar lemmers nog meer duperen." In de mo tie stelde hij Gedeputeerde Staten voor opnieuw te overleggen met de gemeen te Haarlem om tot een nieuw voorstel te komen. Haarlem zou dan vrijelijk kunnen kiezen. Ofwel Haarlem moet de voorgestelde compensatiebedragen betalen ofwel Haarlem betaalt niets op voorwaarde dat er een redelijke tarief verlaging komt. De pacifisten kregen voor hun opvattingen geen steun van de andere partijen. Gedeputeerde W. Mensink achtte het strijdig met de be langen van de rest van de provincie, als de 2.400.000 zo maar aan Haarlem cadeau zouden worden gegeven. HAARLEM, 3 juni Ter gelegen heid van haar zevende lustrum is de toneelgroep Thalia" in de stads schouwburg voor het voetlicht gekomen met „Het Mannion Mysterie", een nog al zware thriller van Philip Weathers. De Italianen, die wij overigens het liefst bezig zien in een stuk volkstoneel, hebben er onder regie van Paul Haanstra een stevig karwei aan gehad. Ze kwamen er niet helemaal uit, maar de routine en de individuele prestaties van enkele ervaren krachten, maakten de voorstel ling toch tot een succes. De donateurs lieten zich derhalve niet onbetuigd en gaven de Thalianen een krachtige HAARLEM, 3 juni, De tweede rit van de zonieravondcompetitie om de Metz-beker, die de Haarlemse Racecliili .Excelsior" over anderhalf uur op het parcours in Schalkwijk heeft gereden, heeft weer een overwinning opgeleverd voor de veelbelovende Leen Kreuger. Hij zegevierde ditmaal in de eindsprint van een vijf man sterke kopgroep en bleef daarbij zijn vluchtmakkers met een wiel verschil de baas. De uitslag luidt: 1. L. Kreuger, 2. W. Wagner, 3. P. Neeskens, 4. M. Wichgert, 5. P. Moerkerk, 6. H. Nees kens, 7. K. Wichgert, 8. T. Meure. Bij de C-klassers is Bert Wichgert momenteel 'n klasse apart. Hij bleef ook nu weer z'n concurrenten met een ronde voorsprong de baas. De uit slag: 1. B. Wichgert, 2. F. Hoogland, 3. T. Verzijlberg, 4. J. Klaver, 5, C. Schoone. Uitslag jeugdklasse: 1. J. Brands, 2. H. Korenstra, 3. T. Wilkes, 4. Th. Joore, 5. H. Elders, 6. R. Teeuwen, 7. W. Korenstra, 8. H. v.d. Wetten. HAARLEM, 3 juni, In hef pand Zijlstraat 78 is gistermiddag onder be langstelling van vertegenwoordigers van verschillende bankinstellingen een bijkantoor van óe Nutsspaarbank ge opend. De bank heeft dankbaar gebruik gemaakt van het feit dat enige tijd gele den het bankierskantoor Pierson. Hel dring en Pierson dat in het pand in de Zijlstraat gevestigd was, naar de Dreef verhuisde. Men kocht het pand en was blij met de gunstige ligging en de reeds aanwezige kliusaecommodatie. Onder leiding van de architect ir. P. Cuperus en aannemer A. de Wit, bei den uit Haarlem, werd het kantoor tot een fraai bijkantoor het tiende verbouwd, dat volgens de verwachtin gen van voorzitter van het bestuur van de bank, de heer PW. Peereboom, om de ligging waarschijnlijk de grote belangstelling van het publiek zal krijgen. Die belangstelling zou wel eens gro ter kunnen worden dan die voor het hoofdkantoor aan de Jansstraat, waar van de ongunstige ligging de aanleiding is geworden tot de aankoop van het laatste bijkantoor, aldus de heer Pee reboom, Namens de Nederlandse Spaarbankbond sprak dr. JBuning. Hij meende dat het goed was dat er flink gespaard werd door het Nederlandse volk. Toch werd er nog niet voldoende gespaard, zoals ook de regering van mening was. „De spaarbanken doen al les om de spaarzin te prikkelen", aldus Dr. Buning, „er worden nieuwe bijkan toren gesticht, de diensten worden uit gebreid. Uw bijkantoor is een goed voorbeeld van zo'n spaarbank-nieuwe stijl". Dr. Buning bracht de bestuurs voorzitter en de directeur van de Haar lemse Nutsspaarbank, de heer J. Tromp, zijn gelukwensen over, evenals de vertegenwoordiger van de Neder landse Vereniging van Spaarbankdirec teuren. Het nieuwe bijkantoor van de Nuts spaarbank heeft een klein, maar bij zonder overzichtelijk interieur. De over wegend donkerbruine stoffering is smaakvol. De klant bereikt de bank via een grote marmeren hal en trap. De gevel werd onveranderd gelaten. De Nutsspaarbank heeft in Haarlem en omgeving 118.000 spaarders. Het spaartegoed is in de bijna 150 jaar van haar bestaan gegroeid tot ruim 131 miljoen gulden. i Advertentie) Alle tekenen wijzen erop dat op een groot aantal plaatsen in Ne derland vóór de feestdagen een on gekend grote toeloop van publiek zal ontstaan. Men breekt zich daar het hoofd over, in tegenstelling tot het publiek zélf, dat het hoofd vol prettige koop-plannen heeft. Het gaat hier namelijk om de markten, de gezelligste en voordeligstekoop- centra voor jong en oud. Duizen den willen natuurlijk feestelijke voordeeltjes halen en waar kan dat beter dan op de markt, waar de prijzen altijd laag en de kwali teiten altijd hoog zijn Bovendien worden al die drommen mensen aangetrokken door de geweldige keus die marktkoopman en straat handelaar bieden. Men fluistert dat de Pinksterkeus nóg groter ls dan anders. Hoe dan ook - het voor deel is er niet van de lucht, want steun mee op weg naar het veertig jarig bestaan. Het Mannion Mysterie speelt zich af in het traditionele Engelse landhuis, waar een moeder met haar twee kin deren woont, een dochter en een zoon. De vader is jaren geleden plotseling verdwenen, nooit heeft men een teken van leven meer gezien. Het mysterie komt pas goed op gang. als de zoon kennis krijgt aan een meisje, de doch ter van een advocaat. Deze komt er achter, dat de moeder van de alleen achtergebleven vrouw destijds ervan verdacht werd haar man vergiftigd te hebben. De advocaat is bang voor er felijkheid, vreest, dat de verdwenen man destijds ook door zijn vrouw ver giftigd is en verbiedt zijn dochter om gang met de dochter uit de „erfelijk belaste" familie. Wanneer het lijk van de verdwenen man toch nog gevonden wordt, toetst men natuurlijk de theorie van de advocaat op de werkelijkheid. Alles blijkt toch wel mee te vallen. De liefde krijgt in ieder geval het volle pond. Het viel de Thalianen dus niet mee, het moeilijk geconcipieerde verhaal af doende uit de doeken te doen. De leef tijden met name speelden hun soms wat parten. Zo bijvoorbeeld Nelly Heemskerk, die nog iets te jong bleek te zijn voor de rol van de moeder. Haar spel was echter voortreffelijk: recht-uit, levensecht en met een benij denswaardige overgave. Haar zoon en dochter werden bekwaam en vaardig vertolkt door Frits Overtoom en Els Lam. De huishoudster was uiteraard bij Ans Sens in goede handen, Jan Overtoom, die we overigens toch liever in een meer populaire rol zien, wist door de kracht van zijn spel van de advocaat een aanvaardbaar type te maken. Voorts zagen wij een lieve ad- vocatendochter van Anky Sens, een krachtige chauffeur van Piet Braam en tenslotte Wim Molenaar in een spannende reïncarnatie van de verdwe nen vader. HEEMSTEDE. 3 juni De leden van de Katholieke Bond van Bejaarden en Gepensioneerden zijn er eergiste ren met drie bussen op uit getrokken voor een voorjaarstrip, waarop de be jaarden met heel veel genoegen kun nen terugzien. De zon stond hoog aan de hemel toen de bejaarden 's morgens om tien uur Heemstede de rug toekeerden en koers zetten naar de Haarlemmermeer. In Loosdrecht wachtte de koffie, waar na de tocht werd voortgezet naar de fraaie omgeving van de Lage Vuursche en Soestdijk. Nadat op de Hilversumse „Anna Hoeve" was gepauzeerd voor de lunch, leidde de tocht via Laren, Blari- cum, Huizen, Naarden en Schiphol naar de uitspanning „De Zoete Inval" by Halfweg. In een gezellig samenzijn werd hier nog enige tijd verbleven, waarbij voorzitter D. Schoenmaker van de gelegenheid gebruik maakte een dankwoord uit te brengen aan al de genen, die aan het welslagen van de dag hadden meegewerkt. (Advertentie) CINEMA PALACE-. Dagelijks 7, 9.15 uur: La Vérité. str. volw. Dagelijks 2 en 4.15: Lachen is niet verboden, alle leeftijden. FRANS HALS: Dagelijks 7, 9.15 uur, za. 2, 7. 9.15 uur, di. 8 uur. zo. 2. 4.30, 7. 9,15 uur: Geheim agent 007 contra Dr. No, 18 jaar. LIDO: Dagelijks 2, 7, 9.15 uur. zo. 2, 4.15. 7. 9.15 uur: Zorro kruist de degens. 14 jaar. Ma. 11 uur: Jungle-cat, a.l. LUOR: Dagelijks 2. 7, 9.15 uur. zo, 2, 4.15. 7, 9.15 uur: Winnetou keert terug. a.l. REMBRANDT: Dagelijks 2. 7. 9.15 uur. zo. 2. 4.15. 7, 9.15 uur: Het geheime commando. 14 iaar. Ma. 11 uur: De grote jacht. a.l. ROXY: Do., vrij., za. 2.30, 7. 9.15 uur. zo. 2, 4.15. 7. 9.15 uur: Vuurgevecht in de Casa Grande. 14 jaar. Ma. 2, 4.15. 7. 9.15 uur, di. en wo. 2.30. 7. 9.15 uur: Goud voor de heersers, 14 jaar. STUDIO: Dagelijks 2.15. 7. 9.15 uur. zo. en ma. 2, 4.15, 7. 9.15 uur: Le mépris, volw. Ma. 11 uur: Wilde pracht, a.l. MINERVA: Do., vrij., di. 8.15 uur, za., zo., ma. 7. 9.15 uur: De lefschipper. a.l. Za.. di.. wo. 2.30 uur, zo., ma. 2. 4.15 uur: Sjors en Sjimmie op het pirateneiland, a.l. Donderdag 3 juni Grote of Sint Bavokerk. 8 uur: Gemeente lijk orgelconcert o.l.v. Albert de Klerk. Donderdag 3 juni Stadsschouwburg, R uur: Openbare demon stratie naar aanleiding van het Eindexamen der Toneelschool van Amsterdam, Donderdag 3 Juni Koudenhornkazerne 7.30 uur: Voorlichting nieuwe verkeersregels. Frans Halsmuseum: Werken uit de Haar lemse school van de 16e t/m 19e eeuw. Tekeninge: van Nederlandse, Italiaanse en Franse school, 16e t/m 19e eeuw. Fossielen en Natuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen, behalve maandag van 11—3 uur. Eerste zondag van de maand van 1 3 uur. Bijzondere collectie werken van Frans Hais. Dagelijks var it lot 5 uur. Zondags van 1 tot 5 uur Prentenkabinet (Fr. Halsmuseum): t/m 12 juni: Expositie van poppen van Maja Alexander en Trudy de Ruiter. Teylers Museum: Schilderijen 19e en 20« eeuw. Tekeningen Nederlandse, Italiaanse en Franse school. 16e t/m 19e eeuw. Fos sielen en Natuurkundige instrumenten. Ge opend op werkdagen, behalve maandag van 11—3 uur. Eerste zondag van de maand van 13 uur. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 76: Oude religieuze kunstschilderijen en middel eeuwse beeldhouwwerken. Geopend van 10— 12.30 en 1.30 5 uur (behalve maandag). Zon- en feestdagen van 2 5 uur. Woonhuis Jacobus van Looy, KI. Hout weg 103: Het voormalige woonhuis van da schilder-schrijver Jacobus van Looy. Ge opend donderdags van 10 12.30 en 13.30 7 uur Zon- en feestdagen van 2 5 uur. Expositie van cultuurhistorische diarama'i t/m 4 juli. Dagelijks van 2 5 uur. Cruquius Museum: Historische stoom machines en grote maquette van Nederland met waterstand— en overzicht overstro mingsramp 1953. Geopend dag. van 9 12.30 en 1.30 5 uur. Zondags van 1 5 uur. Linaeushof, Bennebroek Openlucht- tentoonstelling van voorjaars- en zomer bloemen. Tropentuin enminicorso.Geopend dagelijks van 9 18 uur (t/m oktober). In 't Goede Uur: De maand juni expositie van tekeningen en grafieken van Jan Koning. Vishal en Vleeshal: De jaren '40-'45; Foto- en documentatietentoonstelling over de oorlogsjaren. Vrij entree. Dagelijks van 9 5 uur. Zondags van 1 5 uur, woensdag, vrijdag en zaterdag van 8 12 uur. Gemeentelijke Kweektuinen, Kleverlaan. Haarlem Bezichtiging dagelijks ook zondag van 10—12, 2 5 en 6.30 8.30 uur. (t/m 7 Juni) De Ark! Expositie van schilderijen en aquarellen van Hal Wichers. OLopend dag. (behalve dinsdag) van 10 tot 8 uur; 2e etage: 100 amoachten, van Jan Luyken. Dag. (behalve dinsdag) van 8 11 30 uur. Waag, Damstraat hoek Spaarne: Expositie van tekeningen en aquarellen van Piet Wiegman en Henk Klijn onder auspiciën van K.Z.O.D t/m 6 juni dag. van 12—5 uur. Academie 63, Koudenhorn, Haarlem: Openstelling der at .diers ter kennisname van het werk der deelnemers. Geopend dagelijks van 1 tot 7 uur. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 6, t/m lu juni: Expositie van edelsmeedwerk van Hans van der Heijden en ïCunstnaaldwerk van Anneke van der Heijden. Dagelijks (beh. ma.) van 10-12.30 uur en 1.30-5 uur Zon- en feestdagen van 2-5 uur.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 3