indrukken uit de Sovjet-Unie ven-du Rusland Morgen eerste documentaire °p televisie Mont twaalf schoot in uur film Vele Lagerhuisleden in Epsom Labour-regering in nood door races Stemmen staakten: leden zoek in Westminster Van snorrende naaimachine naar brommende fiets 1 if SMOAfl UYCKS GROTE V. DALSUM-SCENES GEFILMD Kassière (16) verduistert ƒ14,000 D Godsoordeel m GLIMNEUS NU MODE Pak van de vuilnisman BUISMAN I L 7^. AN W B-prijzen uitgereikt Proef met houten dorpshuizen in Groningen Sovj et-diploma at moet VS verlaten Overijssel wil gelijke beloning gedeputeerden Wat kinderen ervan zeggen Dr. Vondeling nu gebaat bij verkoop Breedbandaandelen mwpw Statutenwijziging Simon de Wit aangenomen Smalfilmcamera's INCA-STEDEN JN PERU ONTDEKT V.S.-ambassadeur op komst Half miljoen voor winnaar Epsom Courses Aduard 1 nsajiaooH DONDERDAG 3 JUNI 1965 PAGINA 7 Inwoners van Wolgograd ver gapen zich aan een voor het station geparkeerde Tsjai- ka", de Russische luxe auto, waarin uitsluitend regerings functionarissen rijden, en die voor „de gewone man" niet te koop is. Een Russische schoenpoetser werkt aan zijn vijfjarenplan. Beeld uit de filmdocumen taire, die de Westduitse tele visie-journalist Jürgen Neven- du Mont heeft gemaakt na een reis van drie maanden door Rusland en Siberië. owel in'als buiten het Ois- terwijkse confectiebedrijf -J Van Wijngaarden is het gebrom niet van de lucht. We bedoelen dat overigens niet on vriendelijk. Overdag snorren er namelijk de machines waaraan de modinettes hun werk ver richten, na afloop daarvan wordt eenzelfde geluid voort gebracht door de bromfietsen waarmee de werkneemsters zich naar huis spoeden. ausisow HOORT ERBIJ M Geen invochten ipr stoom /\eivs strijkijzer Er is wel lef voor nodig om in zo'n vuilnismannenpak gewoon rond te lopen. Deze Engelse popzanger met zijn lange haar doet het echt Maar al is het pak dan niet mooi of elegant, er is een voor deel aan, het is erg sterk. (^an onze ra(jj0, en tv-redactie> Iliii'U KHSUM, 3 juni In de Sovjet- hun' zelfs de schoenpoetsers t«n,„i,:iVarenPla". Zij moeten per dag h&ndeio tu'n''K paar schoenen be- van t tegen het vastgestelde tarief van ac"tig cent per paar- Dit is een lVestdn-fVe'e ill(1r«hken, die de bekende Neven i televisie-journalist Jiirgen den Mont op zijn bijna drie maan- heeft reis door de Sovjet-Unie meiB°?«e(laa,>. en °P ruim twaalf kilo- repril rn heeft vastgelegd. Zoals wij hieruit ''.',ttei! zullen VARA en KRO filnirl 6 °P elkaar aansluitende Ken amentaires op het scherm bren- SoviJ.'l- r (,e titel .Indrukken uit de vali? In het VARA-programma levp»*°rgenav°nd wordt de eerste af- Onrtüng uitgezonden. Deze heeft als lton e.rP ,.Het uiterlijke beeld: Mos- en Wolgograd." De film iaat Zjen wat (je buitenland- bezoeker het eerst opvalt in Mos- ,.°u en Wolgograd, het vroegere Sta- -pSrad, waar driehonderdzestigdui- end Duitse soldaten sneuvelden. Ne- en-du Mont vond de sporen van slag. Hij bracht onder meer een t; °ek aan het voormalig hoofdkwar- i®r va" gener. n een aantal waaraan zij het eerst denken als zij nu het woord „Duitsland" horen. Ook heeft hij getracht een beeld te geven van de wederopbouw in deze door de oorlog zo gehavende stad. De tweede documentaire wordt op woensdagavond 9 juni door de KRO gepresenteerd. Daarin wordt aandacht besteed aan het leven van iedere dag van de Sovjet-burger. Twee gezinshoof den en hun families, die geheel in het communistisch levenspatroon zijn inge past, dienen in dit programma als uit gangspunt. Het derde en laatste programma, dat de VARA brengt op woensdag 16 juni, heeft een zwerftocht door Siberië als onderwerp. Bovendien kan men een tocht meebeleven over de trans-Siberi sche spoorlijn van Irkoetsk naar Sloed- janka. Neven-du Mont is de eerste t.v.- reporter op de wereld, die na 1921 bij deze spoorlijn mocht filmen. Neven-du Mont (43) heeft de laatste tien jaar veel van zich doen spreken door zijn talrijke boeiende televisie films, waarin hij steeds de mens als middelpunt plaatst tegen de achter grond van zijn sociale en politieke om geving. Onder meer maakte hij een re portage over „Heimatvertriebenen". Deze uitzending deed destijds in Duits land nogal wat stof opwaaien. Ook reis de hij veel in Polen, waar hij' de films maakte „Polen is anders" en „Tussen Oost en West". Jarenlang hebben westerse televisie- verslaggevers moeilijk toegang tot de Sovjet-Unie kunnen krijgen. In de zo mer van 1964 werd het Neven-du Mont eindelijk toegestaan met een team van de Norddeutsche Rundfunk opnamen in Rusland te maken, een kans die hij met beide handen heeft aangegrepen, en waarvan de eerste resultaten mor gen in de Nederlandse huiskamers te zien zullen zijn. jongeren (Advertentie) Hoe komt het, dat BUISMAN mijn koffie echt pittiger, lekkerder maakt? Bij het branden van koffie gaan enkele smaakbestanddelen verloren. Buisman herstelt dat. Buisman vult dit tekort op natuurlijke wijze aan. Buisman geeft nog meer pit, nög meer smaak, ook-aan de beste koffie. Gebruik daarom altijd Buisman Hoe U Uw koffie ook zet... Met Buisman smaakt ze beter ook poederkoffie ^OFFIP OP ZJi Den haag, 3 juni Bij de begro- ■Jbgspositie, zoals die er thans, na de ?erste budgettaire voorzieningen van aet nieuwe kabinet uitziet, past op het •j^rste gezicht enig optimisme. Het bc- rag van 145 miljoen gulden voor die eerste maatregelen lijkt bescheiden te genover de 900 miljoen gulden aan ver hogingen, die de minister van Finan- ®léil op rekening brengt van zijn voor vinger. Dr. Vondeling voelt zich ook seruggosteund door de beiastingop- jwengsten, die hij aanzienlijk hoger "eeft kunnen ramen en door de inkom sten uil hoofde van de verkoop van jOndelen Breedband aan de Hoogovens. he. st'jging van het tekort wordt door jeule meevallers voor een belangrijk opgevangen. depj Aan de andere kant moet nu de open **al>itaalmarkt voor 350 in plaats van Jfoor 200 miljoen gulden aan middelen fourneren. Het beroep op de institutio nele beleggers is nog veel groter. Het een beroep op de voedingsbron van •Jh'ddelen, waaruit ook het bedrijfsle- eh voor nieuwe investeringen steeds 8lerker moet putten. De ontvangst van aandelen Breed band (320 miljoen gulden) is dr. V011de- ""K natuurlijk uitstekend van pas geko- |?en' een interessante bijkomstigheid, jfa de socialistische kritiek van pas en- ele maanden gelede-i op deze in de Ben van de P. v.d. A. brutale maatre- *Dl yan de regering. Er ontstaan thans *^eer opvallende stiltes rond nroble- -in 2' de van de V-<'- Lfj-de-oppositie tot de heetste hang- J ers werden gepromoveerd. Men denke het plotseling verdwijnen van liet 'tiHtivHoorstel Vondeling om 'iet on werend goed onder de prijsbeheersing brengen. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 3 juni Eén cineast, Herman van der Horst, en drie journa listen, Mathieu Smedts, Hans Wierma en Nico van Vliet (t.v.) hebben gis teren de A.N.VV.B.-prijs in ontvangst kunnen nemen voor uitnemende publi cistische prestaties die verband hou den met het toerisme. Voor T an der Horst, die de prijs, bestaande uit dui zend gulden en een legpenning, kreeg toegewezen voor zijn recente film .Am sterdam", betekende deze prijsuitrei king een herhaling. In 1959 bekroonde de A.N.W.B. al zijn film „Prijs de zee". De jury, bestaande uit prof. dr. J. Prakke, H. J. van Balen, B. J. Bertina. mr. E. Elias. Max Nord, B. Verèl, W. Vogt en J Winkler, meende dat Van der Horst „een dichtend filmer" duidelijk gekozen bad voor het thema „Amsterdam door de eeu wen heen". Hij heeft de sfeer in de kern weten te raken, wat door de jury des te moeilijker werd geacht omdat iedereen alles al kent van Amsterdam. Mathieu Smedts, hoofdredacteur van Vrij Nederland kreeg de prijs toege kend voor zijn boek „Engeland". Dit werk werd gekarakteriseerd als een hoogst originele, met Engelse humor gekruide kennismaking met het land. Als voorbeeld noemt de jury daarbij de krantekop die Smedts aanhaalt ter staving van het insulair bewustzijn, dat hij de Engelsen toeschrijft: „Mist in het Kanaal: vasteland geïsoleerd". De televisie-documentaires „Zes vo gels uit het moedernest", handelend over de eilanden van de Nederlandse Antillen, gemaakt in opdracht van de N.C.R.W waren voor de jury aanlei ding Nico van Vliet voor de prijs in aanmerking te brengen. De journalist uit Kampen, Hans Wiersma, werkzaam bij het Nieuwe Kamper Dagblad en het maandblad de Mars, heeft vooral de aandacht van de jury getrokken door zijn artikelen over de actuele problematiek der recreatie. De prijzen werden de bekroonden over handigd door de voorzitter van de A.N.W.B., ir. F. H. van der Linde van Sprankhuizen. GRONINGEN, 3 juni In de pro vincie Groningen zal blijkens het jaar verslag van de Groninger Stichtingen voor Sociaal en Cultureel Werk, een proef worden genomen met dorpshui zen in houtbouvvuitvoering. Ze zullen worden gebouwd door Redwood in Wart'fum. Er zijn vier standaardtypes ontworpen. De ontwerpen zijn reeds door een vijftal besturen van dorpshui zen in oprichting overgenomen. Een en ander is op de beleidsafdeling van het Ministerie van Maatschappelijk Werk gunstig beoordeeld. Uit andere provincies blijkt men be langstelling te hebben voor deze Gro ninger plannen. Een dorpshuis in hout uitvoering met dezelfde accommondatie als in steen uitgevoerd (grote gymnas tiekzaal, keuken voor cursussen, ver gaderlokaal, commissiekamer), komt in hout-uitvoering ip 154.000 gulden en in steen op 217.000 gulden. Belangrijk voordeel van de hout-uitvoering is dat een dergelijk gebouw demontabel en verplaatsbaar is. i@M (Advertentie) WASHINGTON, 3 juni (AFP, Rtr.) Een eerste secretaris van de Russi sche ambassade in Washington, Ste fan Kirsanov, is persona 11011 grata ver klaard wegens „activiteit, die onver enigbaar is met zijn diplomatieke sta tus", zo heeft het Amerikaanse minis terie van buitenlandse zaken bekend gemaakt. De precieze reden voor de stap werd niet opgegeven. Volgens gezaghebben de kringen betreft het hier een vergel dingsmaatregel voor de uitwijzing van de Amerikaanse diplomaat Norris D. Garnett. de vorige maand, door de Sovjet-Unie. (Van onze correspondent) ZAANDAM, 3 juni Omdat de vo rige maal het vereiste quorum niet aanwezig was, moesten aandeelhouders Simon de Wit hedenochtend opnieuw vergaderen om de statuten te kunnen wijzigen. Deze statuten dienden gewij zigd te worden in verband met de op richting van de „Stichting Administra tiekantoor van aandelen Simon de Wit. Bovendien behoeft voor de goedkeuring van besluiten tot statutenwijziging, ont binding of vereffening der vennootschap geen quorum meer aanfezig te zijn. De aandeelhouders gingen hiermede akkoord. (Van onze Londense correspondent) LONDEN, 3 juni, Gisteren was het de dag van de Derby-wedrennen in Epsom, de voornaamste paardenwed ren van het jaar. De koningin met de koninklijke familie en 300.000 van haar onderdanen woonde de rennen bij. Ook een aanzienlijk aantal leden van het Lagerhuis was aanwezig. Het feit dat een commissie-vergadering 111 het La gerhuis moest worden verdaagd omdat het vereiste quorum van acht deelne mers ontbrak er waren slechts zeven leden werd toegeschreven aan de rennen in Epsom (die gewonnen wer den door een Frans paard, op de poot gevolgd door een Canadees paard). De Lagerhuisleden repten zich na het eind van de rennen terug tiaar Londen waar hen nog grotere opwin ding wachtte dan de Derby. De zitting van gisteren was die van de Finan ciële Commissie (van het gehele La gerhuis) en hield zich bezig met een van de belangrijkste punten van de Fi nanciële Wet welke de begroting moet bekrachtigen, namelijk de kwestie vin de nieuwe vennootschapsbelas ting, welke vooral de grcrte vennoot schappen, met Shëll voorop zal tref fen. Het niet helemaal onverwachte geschiedde. Voor het eerst sedert zes tien jaren staakten de stemmen met 281 tegen 281. De waarnemende voorzitter van de commissie, het con servatieve Lagerhuislid Butcher, moest de beslissende stem uitbren gen en, der traditie getrouw, 'bracht hij zijn stem uit op de regerings partij. Het zotte was dat er sprake was van een vergissing. Drie leden van de La- bourfractie, waaronder twee ministers, waren op het laatste ogenblik zoek ge raakt. ofschoon zij zich irt het Paleis van Westminster bevonden. De uitslag van de bijna fatale stemming wekte een haast hysterische jubelstemming Advertentie) Twee en vijftig verschillende! Alle merken uit de grote cameralanden In prijzen die variëren van ƒ125.- tot ƒ2800.- toe. En achter élke afzonderlijke film- [S| camera staat de Solleveld 1 Service Groep. Amsterdam Damrak 13-15, Tel. 249742 - Kinkerstr.193 Tel. 185899 - Llnnaeusstr. 78, Tel. 742863 Slotermeerlaan 125a, Tel, 134893 Apeldoorn: Hoofdstr. 2, Tel. 05760-12289 ZWOLLE, 3 juni Provinciale Staten van Overijssel hebben gisteren een mo tie aangenomen, waarin zij hun onte vredenheid tot uitdrukking brengen over het Verschil tussen de vergoedin gen van de leden van Gedeputeerde Staten van Noord- en Zuid-Holland en de overige provincies. De minister van Binnenlandse Zaken heeft namelijk aangekondigd, de ver goedingen vast te stellen op f 32.500 voor de Gedeputeerde Staten van Noord- en Zuid-Holland en op f 28.750 voor de overige provincies. In de motie wordt er bij de minister van Binnen landse Zaken op aangedrongen, dit verschil op te heffen. De motie werd namens alle fractievoorzitters inge diend door de heer G J van der Noor- da (VVD) tegen de motie was alleen de heer H J van Heek (AR) die het verschil wel kon billijken. bij de conservatieve oppositie, die eiste dat de regering de biezen zou pakken. Kort na de sensationele stemming for ceerden de conservatieven opnieuw een stemming, deze keer voor de verdaging van het debat. Maar nu slaagden twee conservatieve leden erin zoek te raken en de regering won met 284 tegen 279 stemmen. Ex-minister Heath wekte gro te vreugde in de boezem van zijn partij genoten toen hij verklaarde dat de rege ring de vorige week een stemming had gewonnen met één stem; dat zij gis teren gered werd door de beslissende stem van de waarnemende voorzitter van de commissie; en dat zij de volgen de stemming zou verliezen. Het kan wer kelijk niet erg lang mner duren voordat deze regering het leven laat. LIMA, 2 juni (UPI) Een groep hoeren die in de oerwouden van noord- Peru naar gronden voor ontginning zocht, heeft gisteren een schitterend bewaard gebleven Inca-stad ontdekt, Het is de tweede grote archeologische vondst in Peru binnen enkele weken. De boeren ontdekten de stad na zes dagen door de heuvels van de Andes te hebben gezworven. Volgens hun re laas is de oude stad tc vergelijken met de beroemde ruïnes van Macchu Pichu in Cuzco. Zfj is omgeven door reusachtige stenen muren en thans vol ledig overdekt door wijnranken. Een Duits-Peruviaanse archeologische expeditie meldde intussen de ontdek king van twee evén spectaculaire ste den in het dal van Sihuas in Cailloma. Een daarvan moet de eeuwenoude stad Lluclla en de andere de vestingstad Macaura zijn geweest. NEW YORK, 3 juni (UPI) William R. Tyler, de nieuwe Amerikaanse am bassadeur in Nederland, is gisteren in New York aan boord gestapt van cie United States die hem en zijn echtge note Bettine naar Southampton zaJ brengen. In Southampton stappen zij over op de Rotterdam van de Holland-Amerika Lijn die hen naar Nederland brengt. EPSOM, 3 juni Met een voor sprong van twee lengten heeft de favo riet Sea Bird woensdag de klassieke Engelse derby van Epsom gewonnen. De sinds 1870 over een afstand van 2114 meter gelopen derby, die geldt als de race waarbij het meeste geld om gaat, was dit jaar gedoteerd met meer dan driekwart miljoen gulden en bracht de winnende Franse eigenaar J. Ter- nynck ruim 560.000 gulden op. Dat be tekende dat Sea Bird zijn welgestelde eigenaar elke seconde van de tijd, die hij in actie was, 4.000 gulden rijker maakte. Normaiidie-prijs, 1700 m. 1. Bonne Chance (P.E. Brom) 2.53.4 (1.40.8), 2. Desiree van Sprookjeshof, 3. Danilo Manin. vV. 15.20 pl. 3.6 01.60 3.70 cov. 3.30 k. 11.80. Fokkersprijs, 1640 m. Eerste serie: 1. Balero Prise (J.M. Lugies) 2.33.6 (1.32.5), 2. Zeearend S, 3. Zuccareilo V. W. 11.50 pl. 2.60 3.60 1.90 COV. 14.40, k. 18.90. Tweede serie: 1. Batonnist K (W. Bijlsma) 2.35.0 (1.34.5), 2. Zadkine, 3. Bonny Gregor M. W. 4.90 pl. 1.70 1.50 1.30, cov. 5.70 k. 5.70. Finale: 1. Zeearend S (BU. de Jong) 2.32.5 '1.30.8), 2. Arrow Axworthy, 3. Zucca reilo V. W. 4.40 pl. 1.70 1.80 2.10 cov. 6.30 k.21.80. Olsteinprijs, 2140 m. 1. Arnol P. (H. Pol) 3.26.7 (1.35.7), 2. Constanten, 3. Bring it Again I. W. 18.10 pl. 2.90 1.80 5 30 cov. 4.10 k. 13.90. Oldeburgprijs, 2140 m. 1. Argonaut (H. Haring) 3.15.2 (1.31.2), 2. Zignor van 3. Ammettiena van IJmuiden. W. 5 40 pl. 1.9 02.30 1.70 COV. 7.60 k. 8.50 Hannover-prijs, 2140 m. 1. Wajnut Hall (J. J. Bakker) 3.15.3 (1.31.3), 2. Zefa, 3. Ziganita. W. 16.20 pl. 2.30 2.40 1.60 cov. 7.30 k. 6.20. Totale omzet 40.187. WW» Nu is het feit, dat iemand zich per bromfiets naar huis en haard begeeft en 's morgens diezelfde weg omge keerd aflegt, niet zo iets bijzonders. Wie op de spitsuren, vooral in een grote stad, het verkeer gadeslaat, treft daarin een immens legioen bromfiet sers aan. De veertig brommers echter, die dagelijks rond het Oisterwijkse bedrijf te zien zijn, werden door de directeur aangekocht om een ver voersprobleem op te heffen. De be rijdsters ervan mogen de brommers ook in hun vrije tijd gebruiken, al betalen ze dan wel zelf de benzine. Het confectiebedrijf Van Wijn gaarden was aanvankelijk gevestigd in Tilburg. Eind vorig jaar ver plaatste de directeur de fabriek haar Oisterwijk, waar hij zijn in trek nam in een voormalig schoen- bedrijf. Ongeveer de helft van zijn modinettes volgde hem. Om het oor spronkelijke aantal van zeventig weer vol te maken, recruteerde de heer Van Wijngaarden modinettes uit Oisterwijk en omliggende kleine plaatsen. Toen kreeg hij te kampen met het vervoersprobleem, dat hij aanvankelijk oploste door een bus Advertentie) MOSTERD DOETINCHEM,. 3 juni Tegen een zestienjarig meisje is hier proces ver baal opgemaakt wegens diefstal. In ongeveer vijftien maanden tijd had zij als caissière van een zelfbedienings zaak te Doetinchem een bedrag van veertienduizend gulden verduisterd. Da gelijks nam het meisje een bedrag uit de kassa. De moeder van het meisje heeft eveneens van deze diefstal gepro fiteerd en kocht samen met haar doch ter dure kleren en snuisterijen. Zij zal wegens heling worden vervolgd. Advertentie) VOOR UW KAPSEL: ^£5 MAURITSWEG 55 TEL 13.78.52 au moeten jullie de camera ook maar eerst opwinden, riep King Lear in de persoon van Albert van Dalsum gisteren in de Kon- lijke Schouwburg in Den Haag. Het was geen authentieke tekst van Shake speare, maar van Dalsum schoot zo schertsend uit zijn rol omdal hij midden in een machtige scène moest ophouden omdat de camera die haar moest op nemen, plotseling weigerde. De opnamen maken deel uit van de documentatie die de Haagse cineast Piet van der Ham van de grote toneel speler op de valreep aan het maken is, in opdracht van de afdeling Kunsten van het vroegere ministerie van O.K. en W. Men stelt er daar uit historisch en documentair oogpunt prijs op over opnamen van Van Dalsum te beschik ken. Eerder zijn a. opnamen gemaakt in Amsterdam en van Dalsum zal ook nog gefilmd worden bij hem thuis in Enigenburg, onder meer in /iin schilders atelier. Gisteren werden de indrukwek kendste scenes van zijn laatste rol vast gelegd: de stormscène. de waanzinscè ne en de sterfscène. Ook' Bas ten Ba tenburg, Frans van Lingen en Paula Petri werkten hieraan mee. Deze op dracht van O.K. en W. staat los van de plannen die dezer dagen bekend zijn ge maakt door het toneelmuseu. i, die wil komen tot een geluid- en beeldarchief van opnamen van bekende acteurs en actrices. Men hoopt er te zijner tijd wel een kopie van de filmopnamen te krijgen. (Advertentie) geen natte persdoeken Freddy (4) weigert vóór het eten te bidden. „Dan krijg je ook geen eten," dreigt pappa. Freddy, met één vingertje in de hoogte: „Hè, ik hoor Onze Lieve Heer net zeggen, dat jongetje hoeft niet te bidden." /VS«WWWWWS/VVW\AA/V in te schakelen, die de meisjes thuiï ophaalde en 's avonds terugbracht Ideaal bleek dit niet te zijn en van daar dat hij veertig brommers - vol gend jaar volgen er misschien nog veertig - aankocht. „En tot nu toe is het een succes", vertelt de heer Van Wijngaarden in zijn nog flauwtjes naar verf ruiken de nieuwe bedrijf. Tien jaar gele den startte hij in Tilburg, in de con fectie, samen met zijn vrouw, die zich nu echter uit de zaken heeft teruggetrokken. Hij is afkomstig uit Sliedrecht, maar voelt zich in het Brabantse opperbest thuis. Met trot» vertelt hij, hoe hij eens heeft bijge dragen tot een succes, door een Ois terwijkse muziekvereniging behaald op een Brussels concours. De ver eniging zat niet zo ruim in haar fi nanciële middelen, maar wilde dol graag aan het concours meedoen. Ofschoon het confectiebedrijf alleen kinderrokjes en -broekjes maakt, nam de heer Van Wijngaarden tegen een „vriendenprijs" de vervaardi ging van de nieuwe uniformen op zich; ook de uiterlijke verschijning van de deelnemende muziekkorpsen speelde namelijk een belangrijke roL Hij beloofde de vereniging tevens honderd gulden, „maar alleen als jullie een prijs winnen". „Na afloop van het concours werd ik meteen opgebeld: ze hadden zowel de eerste prijs voor de uniformen als voor de muziek behaald". De nieuwe mode in de make-up wil glimmende neuzen. Wie steeds naar de poederdoos greep om een glimmende neus weg te werken, zal zich deze zomer dus moeten beheer sen. Glimmen hoort er bij, hetgeen niet wil zeggen, dat u bet voortaan zonder make-up kunt stellen. Mooi glimmen is een kunst op zichzelf. U hebt er voor nodig een van die vloei bare, vochtinbrengende foundations, die er in verschillende lichtbeige tin ten zijn en die de huid een zachte glans verlenen. Om het juiste glim- effect voor de est van de dag te be- houden, zonder er uit te zien alsof u zich heeft ingesmeerd met zonne brandolie, moet u na het aanbrengen van de foundation even een tissue tegen het gezicht aandrukken. Elk teveel aan crème wordt hiermee weg genomen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 7