Z1J Aardappelen W aarschuwing Het ii mrvan tie L1JILAK Eerste spant voor sporthal Vrijspraak geëist in drie economische zaken Kaantjes voor de armen, biefstuk voor de rijken OURNAA WINNITOU KEERT TERUG met attractie voor de jeugd EXPOSITIE ACADEMIE '63 Gelukkig meer studie dan streven naar gaaf resultaat Steun van hogere overheden nodig en gewenst DUET Rioolwater - zuivenngs - installatie 18 miljoen «3 exclusieve banken PETRI -interieur Zorro 'kruist de degens Vuurgevecht om Casa Grande La Vérité Overige films TRESLONG - HILLEGOM HAARLEMSE RECHTBANK Vet vroeger veel gevraagd nu bijna onverkoopbaar Priesterfeest pastoor Drost Jaarvergadering Alberdingk Thijm NYLONS van het nieuws CHEF-SLAGER RODENBURG 50 JAAR AAN HOUTPLEIN In najaar 75-jarig bestaan Luxor Lido 1 O DUPCO Speciaalzaak voor Roxy Cinema Palace VRIJDAG 4 JUNI 1965 PAGINA 3 42Q dë fciixè af AiWWsröört Nü al meer dan 300 000 enthousiaste VW-rijders in Nederland! KAMSTEEG's Automobiel- bedrijf N.V. ff t 3- en 4-zits van f500.- tot f2500.- zijlweg 36—38 haarlem, tel. 18014 rut me parkeergelegenheid SUIDE, NAPPA- en LEDERKLED4NG spaar plezierigmet met gratis waardezegels van 15 en 25 ct. vraag vooral om de DUET-spaarkaart Wip sprpj,, Y"nSe maantl het gerucht ver lig aa ieeft' dat in ons land te wei- hoef tf. tPpeIen waren om in de be- ketirt v°orzien, zal wel nooit be- gen vv.orc,en- Maar de prijzen vlo- tiid h il008" hoewel nu al enige Van end is, dat er geen sprake is pri, tekort, en de groothandels- hetaak ?Indsdien sterk gedaald zijn, au "e huisvrouw echter over het d0or ,en nog steeds te veel. Er is beipi i t°verheid een slagvaardig prijs- el« beloofd. Waar blijft het? c,Aee kleine waarschuwingen mogen eVenandaag wel zijn. Let vanavond l'w '3ei en morgenvroeg op de dcunderen' want Luilak staat voor icf'p Wa4 de Pinksterdagen betreft, n,e en beetje op U zelf en Uw mede- de -f611' ^ant als de zon ons niet in lan„ k laat, wordt het razend druk ss de wegen. ""iiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiimiiiiniiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiin Advertentie) Dorpsstraat 36 Noordwijkerhout. Tel. (02533) 2012. (Advertentie) Langs de singels vanaf het Wilsons- plein tot aan het Spaarne zal vanavond, vannacht en morgenochtend liefst heel vroeg het vriendelijkste gedeelte van het Luilakfeest gevierd worden. De honderden stalletjes, in de donkere uren verlicht door lange lichtguirlandes, be weren met hun overdaad aan fleurige koopwaar dat Haarlem niet voor niets Bloemenstad is. De bezoekers zullen, evenals andere jaren, in dichte rijen langs de „pottenmarkt" trekken, de ware kopers en dat zijn er de meesten dicht langs de kraampjes, langs de hui zenkant de jongelui die dankbaar en in opgeruimde stemming op de lichtjes zijn afgekomen. Een clerde categorie be zoekers zal zich misschien, zoals meer en meer gebruikelijk wordt, vanaf het water van de singels een speciaal kijkje op de markt gunnen, daartoe in de ge legenheid gesteld door ondanks het late of zeer vroege uur uitgeslapen rondvaart- bootbezitters. Het minder vriendelijke gedeelte van het feest zal vannacht waarschijnlijk tientallen brave Haarlemmers uit hun slaap hóuden. Lawaai op ongebruikelij ke uren is tenslotte een van de meest wezenlijke trekjes van Luilak. Om het feestgeruis van rinkelende knijpers en gierende blikjes tot het noodzakelij ke te beperken heeft de Haarlemse Raad voor de Jeugd voor morgenochtend heel vroeg een fiets-puzzelrit voor de Haarlem se jongens en meisjes georganiseerd, die hen tot een vergevorderd ochtenduur prettig zal bezighouden. De rit heeft de grote belangstelling van de jeugd, geen wonder, er is niet alleen een spannende fietstocht door heel de stad mee ge moeid maar ook een filmvoorstelling, een speciaal speldje, en een kans op een fijne prijs. Naast de puzzelrit zal op Lui lakmorgen voor de Haarlemse jeugd ook een straatvoetbal-competitie worden ge organiseerd. De competitie zal in 3 poules naar leeftijd worden verspeeld op de velden aan de Vergierdeweg. Er zul- zullen ongeveer 60 wedstrijden worden gespeeld. De commissie Jeugd Straatvoet bal Haarlem heeft een aantal fraaie be kers tioor de winnaars van de poules beschikbaar gesteld. Rond 5 uur 's mid dags hoopt men aan de prijsuitreiking toe te zijn. De competitie begint om 7 uur 's morgens. HAARLEM, 4 juni Woensdagmor gen 9 juni om tien uur wordt de eerste van de vierentwintig spanten geplaatst van de in aanbouw zijnde sporthal aan de Van Riebeecklaan. De spant van achtendertig meter lengte moet op een hoogte van elf meter worden aange bracht. Bij het karwei zullen de wethouders van openbare werken en sportzaken aanwezig zijn. .HAARLEM, 4 juni Voor de Haar- Jhise rechtbank werden gisteren enke- I gecompliceerde zaken behandeld. Al- Aeerst was daar de 36-jarige filiaal- d« erder J- de V. uit Haarlem, die in tp' Periode dat hij eigenaar was van een fit? ®1 bureau enkele klanten een (U^'jcieel nadeeltje bezorgd had door- j*1 hij de door de klant via een huur- aJl Poontract betaalde aflossingen niet k aan de financierende bank op zijn li ivf4 kon afdragen wegens geldmoei- JKheden. De bank verhaalde de ach- estand op de klanten, die van de \\e j Ree" kwaad wisten. De verdachte ten tenlaste gelegd dat hij de klan- t0„ mei goedklinkende verhaaltjes cr ipgebracht had huurkoopcontracten te i„,.enen, inplaats van een contante be- ng aan verdachte. p^V'dachte verkeerde in zodanige fi- kor ^e moeilijkheden dat hij de ver- on_n van de huishoudelijke apparaten p1f, 08(-]ijk zelf kon financieren. Hij \v-iy®st dat via een bank doen, maar ten tegelijkertijd de klant niet belas- bp, met een betaling via een bank. Venn 2 'tiden volgens eigen wensen aan da„ia°bte kunnen blijven betalen, ver der zou de zaken met de bank ver te,. We* regelen. Een bankroet stak ech- Hot6? sPaak in het wiel. dat mvam intussen niet vast te staan len ;erdachte de klanten met het opstel- ban een huurcontract om de tuin den f,ei f'- De klanten die alle tijd had- hadril ,egen om bet contract te lezen, zij "n bet blindelings getekend, zoals betaiii? toegaven. De extra gedwongen etdrp,mgen door de klanten beliepen van güld bonderden tot enkele tientallen lichtin™" e officier van justitie, die op- den Sr bewezen achtte, eiste 4 maan- PropfiTa?rvan 2 voorwaardelijk met een achtte van 2 jaar. De verdediger 2ins h_,0fJ2et van de oplichting geens- Vtrv"1Vvezen en pleitte voor vrijspraak, deuiv ^ens stond een tweetal assura- A- V v, e D-jarige l. J. en d* 32-jarige 2oudpk Gn uit Haarlem, terecht. Zij n verschillende huizen verkocht hebben voor een hoger bedrag dan op de schriftelijke koopacte vermeld stond. De 53-jarige makelaar J. uit Haarlem, die het verschil in bedrag bij het pas seren van de koopacte bij de notaris in een dei' gevallen opmerkte maakte de zaak aanhangig en lichtte bovendien de Nederlandse Bond van Makelaars m. Drie van de klanten van de assura- deurs waren als getuigen aanwezig. Zij allen verklaarden het verschil in de bedrage, best te snappen. Bij het hoog ste van de twee bedragen was immers de prijs voor de nodige herstelwerk zaamheden in de huizen mbegreperr De hogere prijs had bovendien een ho gere hypotheek mogelijk gemaakt. De officier achtte de 'opzet van oplichting dan ook niet bewezen en moest vrij spraak vragen. De 24-jarige los-arbeider T. K. uit Haarlemmermeer stond terecht ornaat hij op 9 september van het vorig jaar de eigenaar van de Boerenleenbank in Halfweg met het verhaal dat zijn fami lie 900 - nodig had bij de aankoop van ee auto, een bedrag van die grootte afhandig had gemaakt. Het geld was inmiddels aan allerlei andere za ken besteed. Voorts zou verdachte na mens een hem bekende metaalwaren- fabriek een aantal golfplaten, ter waar de van 697,- bij een bedrijf besteld en late opgehaald hebben. D" platen ha> hij voor privédoeleinden gebruikt. De jongeman bekende zijn twee_ bedrie gerijen Hij lichtte toe dat hij één dag bij de metaalwarenfabriek gewerkt had en een beetje op de hoogte was van de gang van zaken daar. Niemand had argwaan gehad. De officier van justitie eiste 10 maan den met aftrek van voorarrest. De ver dediger hield het erop dat de oplichtin gen van verdachte niet geraffineerd wa ren, maar eerder getuigend van enor me bravoure Hij schetste de losarbei- der, die afgekeurd was voor de dienst wegens opstandigheid, als een bijzon der onzekere en chaotische geest. Uitspraken over 2 weken. HAARLEM. 4 juni De wiste klan ten van de slagerij aan liet Houtplein «eten niet anders of chef H. \V. Roden burg staat achter de toonbank. Ze heb ben gelijk, want begin volgende week is hij daar vijftig jaar slager. In de loop der jaren heeft de 67-jarige jubilaris grijze haren gekregen, maar beslist niet van zijn vak. ..Ik heb een heel mooi beroep. U moet eens een zondag bij me komen, dan maak ik ii er zo enthousiast voor," nodigt de heer Ro denburg. „Het vak moet je natuurlijk wel liggen. Het is een kwestie van alles serieus uitsnijden en zo min mogelijk versnijden." Toen hij als twaalfjarige .jongen gold moest verdienen, kon liet hem weinig schelen bij welke baas hij kwam. Toe vallig werkte zijn buurjongen bij een slager die wel een hulpje kon gebrui ken en die twee gulden loon in de week bood. Toentertijd lang geen kleinigheid. „Urenlang stond ik vlees van de velle tjes te krabben. Niets werd wegge gooid. Kinderen kwamen 's avonds een zak met kaantjes halen, waarvan hun moeders hachee of soep kookten. Ja, de tijden zijn wel veranderd. Vroeger werkte ik zaterdags van 's morgens vier uur tot 's nachts half twee. De winkel sloot pas om middernacht en daarna moest er worden geveegd en geschrobd. Zondagmorgen moest ik er al weer vroeg uit om biefstukken klaar te maken en te bezorgen. De mensen hadden toen geen koelkast. De bief stukken bracht ik alleen bij de rijke mensen. Voor arbeidersgezinnen was dit soort vlees een ongekende luxe. De gewone man at door de week spek en als er geld was, zondags een lapje. Ook al kostte een pond runderlappen vijftig cent, dat was een hele uitgaaf. Vet was een veelgevraagd produkt, tegenwoor dig is het nagenoeg onverkoopbaar." De heer Rodenburg ging een halve eeuw geleden in de winkel aan het Houtplein aan de slag. De heer Wai- boer was zijn baas. Twintig jaar ge leden werd deze opgevolgd door zijn vroegere loopjongen T. van de Pop- pe, die op zijn beurt voor twee jaar de zaak aan zijn zoons overliet. Chef HEEMSTEDE, 4 juni Zoals be richt viert de parochie van Onze Lieve Vrouw Hemelvaart aan het Valken burgerplein op Eerste Pinksterdag het veertig-jarig priesterfeest van pastoor H. A. J. Drost. Zaterdagavond wordt de jubilaris om zeven uur ingehaald. In de kerk wacht hem een bijzonder programma, waaraan onder meer Al- bert de Klerk en Albert van Dalsum medewerken. Tijdens de ontvangst zal de heer W. van Liemt het parochiege schenk aanbieden. Na de plechtigheid brengt „Sint Michaël" een serenade voor de pastorie. Zondag 6 juni draagt pastoor Drost de plechtige hoogmis op om tien uur. Daaronder houdt de augustijner pater Eusebius Peters de feestpredicatie. In restaurant „Groenendaal" wordt 's mid dags de receptie gehouden: van twee tot drie uur voor afgevaardigden vai verenigingen en organisaties, van drie tot vier voor alle andere belangstel lenden. De dag wordt besloten met een danklof om vijf uur. Rodenburg is dezelfde opgewekte man gebleven. Dinsdagmiddag 8 juni zullen ongetwijfeld velen hem de hand drukken als in de woonkamer boven de slagerij receptie wordt ge houden. HAARLEM, 4 juni, Onder leiding van de heer G. Rosenmöller heeft de r.k. Rederijkerskamer „Alberdingk Thijm" in de eigen Studio zijn jaar vergadering gehouden. In zijn openings woord memoreerde de voozitter het overlijden van mevrouw Mies Nielen- Vlekke, aan wie de vereniging bijzonder veel te danken heeft. De secretaresse, mevrouw Oberman, en de penningmees ter, de heer Bijvoet, brachten hun jaar verslag uit. De laatste zag ziclj wegens drukke werkzaamheden genoodzaakt zijn functie neer te leggen. Als zijn op- vólger werd gekozen de heer A. Bran denburg. De hee Bijvoet werd even als de heer Kruijver als bestuurslid herkozen. In het najaar zal het vijf en zeven tig-jarig bestaan van de Rederijkers kamer gevierd worden. Binnenkort hoopt het bestuur met plannen op tafel te komen. De voorzitter hoopte, dat de leden zo goed mogelijk geïnspi reerd zouden worden om de jubileum viering tot een succes te maken. Winnetou. bijgestaan door zijn bloed broeder Old Shatterhand strijdt weer voor het recht en een duurzame vrede tussen bedreigde Indianen en opdringe rige blanken. Hij wordt hierin gedwars boomd door een gewetenloze olie-ex ploitant die zijn concessies met moord en brandstichting verdedigt en profiteert van de spanningen en geweldplegingen tussen de stammen onderling en de blanken. De beide vrienden slagen erin de verenigde stammen te verzoenen met de blanke gezagsdragers terwijl de In dianen afrekenen met de onrustzaaier die door hen wreedaardig wordt ge dood. Hoewel aan deze Karl May verfilming meer kosten en zorg zijn besteedt is het procédé t.a.v. vorige producties in de reeks hetzelfde gebleven. Het verhaal „Zorro kruist de degens" is een ver haal uit de vorige eeuw, dat zich in Ca- lifornië afspeelt. Het gaat hier om de gouverneur, die bij iedereen gehaat is. Niemand durft het tegen hem op te ne men met uitzondering van Zorro. Hij moet heel wat offers brengen: het ver lies van zijn vrouw, achterlating van zijn zoontje en zelf een zwervend bestaan leiden. Het is een ellendig leven, vol wraak tegen de gouverneur. Later blijkt, dat de vrouw, die zijn zoontje liefderijk heeft opgenomen en bij wie hij toeval lig terecht komt. ook gedood wordt. Dat gebeurt, wanneer de vrouw zijn zoon wil beschermen. Zorro weet daar allemaal niets van. Hij beleeft dat als een buitenstaander. Tenslotte worden toch alle problemen opgelost, wordt het kwade overwonnen en trouwt de zoon van Zorro met de dochter van de vrouw, die destijds Zorro's kind heeft opgenomen. In Lido (14 jaar). Het exposeren van werkstukken, die gemaakt werden door de jonge kunstenaars die hun vor ming ontvangen aan de Academie '63 heeft een andere bedoeling dan een tentoonstelling in museum of kunst zaal. In de titel „Openstelling dei- Ateliers ter afsluiting van het aca demie-jaar" blijkt dan ook de bedoe ling om inzicht te geven, meer in de studieprojecten dan in de studie resultaten, en zeker mag men er geen voldragen kunstwerken verwachten. Die zijn er dit jaar ook nauwelijks, zulks in tegenstelling tot de tentoon stelling na het eerste studiejaar. Dat zou er op kunnen wijzen dat er dit jaar meer is gestudeerd, geprobeerd en geëxperimenteerd door de jonge kun- Advertentie) Ook naar maat zonder prijsverhoging. Zijlstr. 29, b. h. postkant. - Telef. 21133 stenaars dan dat zij naar het gave re sultaat toe gewerkt hebben. Het lijkt mij inderdaad de enig juiste instelling, de tentoonstelling te zien als een zaak van de Academie en niet van de in dividuele deelnemers. Onjuist daarentegen is, dat elk werk naast de naam van de maker ook een titel meekreeg en een prijsaanduiding. Onjuist lijkt mij ook dat men het nodig heeft gebonden om een ruimte op een „Bewogen Beweging"-achtige wijze in te richten, die in kwaliteit afsteekt bij soortgelijke manifestaties in het Stede lijk Museum. Een duidelijk parodis tische behandeling had een studentiko ze behandeling van een problematische zaak kunnen zijn; nu heeft men een amateuristische indruk achtergelaten die de Academie geen goed kan doen. Na hei nemen van deze schoonheids foutjes ligt de weg open voor positieve waardering van het werk dat in de Ateliers gebeurt. Zoals bekend geacht mag worden, zijr. aan de Academie een aantal gere nommeerde schilders en beeldhouwers verbonden in onderling geheel verschil lende richting met als uitersten de ac- tion-pair.ter Ger Lataster en de illus tratieve Arie Kater. De leerling heeft het recht te kiezen aan wiens atelier hij of zij wenst deel te nemen. In overleg met de docent en uitgaande van de hoedanigheden van de jonge kunste naar vw.rdt elk werkstuk ondernomen. Op deze wijze kan de jonge kunste naar door persoonlijk contact beurte lings de onderscheidene stellingen in nemen en invloeden ondergaan die in de huidige kunst een rol spelen, en welke hij tater in vrijheid in zijn per soonlijkheid kan integreren. De bijdrage die de Academie '63 levért voor de ontwikkeling van ee- eigentijdse, niet-dogniatiselie kunst in ons land, is belangrijk en exclusief. Hét is daarom, mede ge zien de nier getoonde resultaten van de studie, betreurenswaardig dat door de slappe normen die de overheid stelt, deze onderwijsinstelling nog geen offi ciële erkenning heeft verkregen en hier door it haar voortbestaan bedreigd wordt. Het algemene belang dat de Academii '63 dient en de daarmee sa menhangende niet-commerr;ële °P?.e.' laat niet toe dat zij afhankelijk blijft van de steun van slechts lagere over heden en de gunst van enkele particu lieren. Bij eer onbedreigd bestaan zou de aanmelding van nieuwe deelnemers vol gens eet. strenger régime kunnen ge schieden. De noodzaak hiertoe blijkt eveneens uit het tentoongestelde. Naast de normaal begaafde, breed-geïnteres- seerde, ernstig studerende en speels ex perimenterende deelnemers wordt men nu en can geconfronteerd met sterke persoonlijkheden die wel passen in het kader v&.i het Atelier waarin zü wer ken, maar die toch in een meer kriti sche zin de leiding blijken te volgen en een werkhypothese opbouwen die sterk afwijkt van die van de leidende docent. Men kan het bestuur van de Academie 63 dan'rbaar zijn voor de openheid die ons in s aat stelt om.een maand lang door he, gebouw te zwerven en de vele honderden studieresultaten te bezichti gen. De expositie die zich in een grote belangstelling mag verheugen wordt ge houden in het gebouw Koudenhorn, duurt tot 13 juni en is dagelijks geopend ook op zondag, van 2 tot 7 uur. (Advertentie) is opgebouwd uit avonturen en figu ren uit verschillende romans. Er is min der humor, doch meer iiefdesromantiek. Winnetou raakt verliefd en bijna ge trouwd. Enkele spectaculaire scènes o.a. een oliebrand. verlevendigen de hande ling. die vooral uit actie bestaat. De toon van het geheel is wat ruiger en minder terughoudend ten opzichte van wreedheden en gruwelijkheden. Daarom is dit bonte avontuur minder geschikt voor al te jeugdigen. De film draait in Luxor. De directie heeft aan de vertoning nog een attractie verbonden. De kinderen, die zaterdage middag mi Indianenpak naar de film komen, kunnen een prijs verdienen. De mooiste en beste Indiaan zal de geluk kigste zijn. Na de Amerikaanse burgeroorlog heerst er in het oostelijk deel der Verenigde Staten vleesgebrek, hetgeen een grens- rover op het idee brengt, een groot scheepse veediefstal te organiseren. Met geld van een bankroof koopt hij een boerderij in Mexico met de bedoeling, van daaruit zijn diefstallen te onderne men. Maar hij ondervindt veel moeilijk heden met zijn buren en met andere ro versbenden. Èr vallen over en weer tal loze doden in vele gevechten, waarvan de zin niet altijd even duidelijk is. Ten laatste sneven ook de aanvoerders, waarop het handjevol overlevenden be sluit om aan de zijde van inmiddels veroverde Mexicaanse schonen een rusti ger bestaan te gaan leiden. Tot en met zondag in Roxy 114 jaari. Daarna de film ..Goud voor de heersers" een avonturenverhaal voor de liefheb bers (14 jaar). La Vérité, wat is de waarheid in de verhouding tussen het meisje uit de pro vincie en de aankomende dirigent? Droeg het kind hem een waarachtige liefde toe en heeft zij hem eigenlijk „per on geluk" gédood. of geschiedde de moord omdat het zedeloos levende wicht, de jongen niet aan haar zuster gunde? Dit is het onderwerp van de sensationele rechtszaak, die Henri Georges Clouzot in zijn film „La Vérité behandelt. Hij vertelt zijn verhaal in talloze flashes back. een bekend procédé, dat hier door de soms logische, soms ver rassende overgangen wel weet te boei en. Clouzot heeft een vakmatig lang niet slechte film gemaakt, waarvoor „Le salaire de la peur" en in minde re mate „Les Diaboliques" echter niet uit de weg behoeven te gaan. Hij obser veert scherp, speelt eenmaal een fasci nerend spel met beeld en geluid, zorgt voor een steeds interessante weergave van de procesgang en wist zowaar Bri gitte Bardot tot een actrice om te sme den. Evenwel, deze verdiensten worden aan gewend voor de weergave van een morbide verhaal over een er op los le vend meisje, dat ongegeneerd van het ene bed in het andere stapt; er is in het geheel geen kritische instelling; de liefdesaffaires van het oversensuele kind worden als een vanzelfsprekend heid aanvaard en in deze nihilistische sfeer wordt zonder ook maar enig te genwicht bovendien nog in vrijwel on beperkte mate geeoquetteerd met de zelfmoord. Al mag B B. ditmaal min der exhibitionistisch te werk gaan dan gewoonlijk, de suggesties liegen er be paald niet om. Het gerfeel is van een ontluisterend en volstrekt negatief ka- 'Xi^Cinema Palace in avondprogramma: (strikt volwassenen). In de middaguren draait „Lachen niet verboden" met Harold Lloyd in kluch tige fragmenten uit oude films (alle leeftijden). REMBRANDT prolongeert ..Het ge heime commando" (14 jaar). Ook STU DIO heeft een prolongatie: „Le Mépris" (volwassenen) De spannende film ..Ge heimagent 007 contra Dr. No" draait nu in FRANS HALS (18 jaar). Tenslotte MINERVA, waar Norman Wisdom favo riet is als „De Lefschopper" (Alle leef tijden). De jeugd kan in de matinees veel plezier beleven aan „Sjors en Sjim- mie op het pirateneiland". (Advertentie) Dagelijks diner-dansant Dinsdags cabaret Onbeperkt kip eten t 7. Zalen voor partijen tot 1000 personen 02520—5 3 4 7 •s Maandags gesloten HAARLEM, 4 juni Naar B en W ile gemeenteraad, die woensdag 9 juni in openbare vergadering bijeenkomt, mededelen, is de planning voor de bouw van een rioolwaterzuiveringsin stallatie thans zover gevorderd, dat een meer gedetailleerde kostenraming kon worden gemaakt. Met de bouw zal een bedrag van 18-530.000 gemoeid zijn. Daarin zijn 120.000 begrepen voor een kunstwerk. Men is er van uitgegaan, dat voors hands slechts één machine zal worden aangeschaft voor het ruimen van het gedroogde, uitgegiste slib. Later kan worden bezien, of een tweede slibma- chine nodig zal zijn. De gemeenteraad heeft reeds een be drag van 6.000.000 als aanloopcrediet gevoteerd. De raad wordt nu gevraagd het restant van 12.530.000 te voteren. B. en W. merken nog op, dat ook thans nog niet vast staat, of en zo tot welke bedragen subsidies van Rijk en Provin cie mogen worden verwacht. Zij noe men het teleurstellend, dat nog steeds geen definitieve toezeggingen zijn ont vangen. Omtrent het beheer van de in stallatie hebben B. en W. zich nog geen oordeel gevormd.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 3