Europa-cup fmaliM kan niet naar Milaan? Racen.. Van Miert en De Groot bij Sparta op „lijst" Wim Schepers is diep bedroefd Germania in finale van poule heel zwak P.S.V. vindt Daan Schrijvers te duur Redactie en administratie: Smedestraat 5, Haarlem, tel. 21544 en 21543 - Abonnements- prijs 9.65 per kwartaal, 3.25 per maand, 75 cent per week - Eindredactie van deze sportkrant: Frans Nypels en Michel van Gils. DINSDAG 8 JUNI 1965 lilHINIIHinilHlllllllllIUIRIIHIHIiniHIUIIHIIUiniUflHIlHIIHIIHIHIIUIIHIIUIIinillUllllllUiUIIUIUIHIUIUIUIUlUIIIIIIIUIIIIi: se topploeg namelijk flink om hoog. Sparta, dat aan de buiten landse clubs een garantie-bedrag had toegezegd, leed met de orga nisatie van dit toernooi een ernstig verlies. Met het gevolg, dat de financiële middelen uitge put zijn. Daarom moest Sparta- bestuurslid, de heer Ignatius, na afloop somber constateren: „Er is geen geld meer, we kunnen beslist niet naar Milaan Sparta gaat nu proberen de fina le-plaats Milaan alsnog veran derd te krijgen. Als dat niet zal lukken, zou het wel eens kunnen, dat Sparta's honkballers de beide Pinksterdagen voor niets hebben gestreden Sensationeel Spanning weg Andere duels Cijfers ZANDVOORT, 8 juni De kleine Italiaanse mecanicien danste een exotische vreugdedans. Naar zuidelijk gebruik knuffelde hij in het wilde weg hem totaal onbekende mensen. Plotseling vloog hij als een rassprinter naar een van origine verblindend wit te maar nu dofgrijs bestofte Alfa Romeo Guilia, waaruit de in licht blauw race-overall gestoken Hans Oskamp kroop. Zijn „meester", voor de start nog een tikje pessi mistisch, dankte met een hoofd knik voor het bont gekleurde boe ket bloemen, verdiend na een adembenemende rit, veruit de spannendste, zo bleek later, van een zomers middagje racen op het circuit van Zandvoort. Een goed besteed middagje, zowel voor or ganisator NAV van de nationale autoraces, als voor de zeker 25.000 luierende bezoekers, wier gezich ten geleidelijk aan roodkleurden in de warme zonnestralen. Doodsvijanden Somber relaas i1 i; H'i!HI|i||l!l;i|!t!| Zie volgende pagina (Van onze sportredactie) Rotterdam, 8 juni. De j^ijd in de noordelijke poule van ?et toernooi om de Europa cup ^°hkbal, die de beide Pinksterda- ^eh in Rotterdam werd uitgevoch- eh, is allesbehalve een succes ge erden. Sparta haalde weliswaar ^makkelijk als de grote triom- a*or de eindstreep, maar de te- *>ehstand, die de landskampioen Vah zjjn tegenstanders ontving, ^>s bepaald niet indrukwekkend. °oral de finale tussen het toch ^*1 hoog aangeslagen Germania 6,1 Sparta viel bitter tegen. Een ?®ven innings zege op de falende ju'tsers effende voor de Rotter dammers de weg naar Milaan, ÏJ^ar op 29 juni de finale om de ^hropa cup wordt gespeeld. Parta kan naar Milaan maar dat doorgaat mag voorlopig vestig in twijfel worden getrok- em Financieel zit de Rotterdam- NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Sparta-honkbal zonder Zandvoort was op de zonnige Tweede Pinksterdag overvol. Want niet alleen de zee trok on telbare (bad)gasten. ook het Zandvoortse circuit bood duizen den Nederlanders ontspanning. De IS-jarige coureur Wim Loos was de verrassing-van-de-dag. Hij werd nationaal kampioen in de race voor toerwagens van 16002000 cc. Op de foto hier naast is hij (geheel rechts) in actie in de 13001600 cc-klasse, waar J. Oskamp (midden) met Alfa Romeo kampioen werd. Geheel rechts raced J. Koster met B.M.W. Op de onderste fo to ziet u beide kampioenen: Os kamp (links) en Loos (rechts). Spannende autoraces in zomers Zandvoort In de wedstrijd tegen Germania bereikte Hamilton Richardson op zijn knieën het eerste honk. arrindell slagvaardig Sparta veroverde in dit toernooi door twee zeven innings overwinningen de troon in de noordelijke poule van de Europa-cup-strijd. Behalve Germania werd ook het Engelse Stratford Saints op deze vernederende wijze naar de nederlaag gevoerd. De Engelsen moes ten met 122 het hoofd buigen,, terwijl Germania met de cijfers van 110 een willoze prooi van de oppermachtige Spartanen werd. De andere deelnemer aan dit toernooi, de Belgische kampioen Luchtball, werd op eerste Pinksterdag uitgeschakeld door Germania, dat na een zeer langdradig duel in de ver lenging met 32 de zege greep. Lucht ball versloïg later in de verliezersron de Stratford Saints met 65. Het begin van de fina.estrijd tussen Germania en Sparta was sensationeel. De Rotterdamers kwamen het eerst aan slag. Henk Hendriks hanteerde als eerste het slaghout. In actie hoefde hij echter niet te komen, want de Duitse pitchter moest hem vier wijd toestaan. Hamilton Richardson kwam daarna aan beurt en sloeg de bal in de richting van korte stop Melindez, die voor een dubbel spel had kunnen zorgen maar tot vreugde van Sparta's supporters de bal tussen zijn benen liet schieten. Ar rindell deed hierna wat er van hem verlangd werd: hij gaf een gave honk slag. die Hendriks over de thuisplaat bracht. Een honkslag van Hudson John was daarop voldoende om Richardson te laten scoren. Harry van den Berg Sparta heeft zich geplaatst voor de fi7iale van het toernooi om de Euro pese beker. Hier wordt Fabrie uitge tikt door achtervanger Hoffman. Het werd dus geen punt, maar Sparta leidde in deze wedstrijd tegen het Duitse Germania al met 60, zodat er geen vuiltje aan de lucht was. Achter de beide spelers ziet hoofdscheids- rechter Fernandez nauwlettend toe. illlllinilllllllllllllM stichtte vervolgens met een stootslag zoveel verwarring in de defensie van Germania, dat Arrindell gemakkelijk kon scoren en Van den Berg zelfs het eerste honk bereikte. Fabrie werd door een vangbal in het buitenveld de eerste nul voor Sparta, maar Jose Faneyte maakte het feest compleet door de eerste de beste bal het honkbalstadion uit te slaan: homerun. Sparta verkreeg hierdoor een zeer comfortabele voor sprong van 60. In één klap was de gehele spanning van deze wedstrijd weggeslagen. In feite was na die Sparta-explosie de wedstrijd ook beslist. Vooral omdat Rudi Dom de slagmensen van Germa nia gemakkelijk de baas kon blijven. Dom werd in het veld voortreffelijk bij gestaan door Arrindell en Richardson. Faneyte, Hendriks en Richardson zorg den ervoor, dat Sparta's voorsprong in de zevende innings 90 bedroeg. Piet van de Wilk (ingevallen voor Toon Fabrie) wist in die beslissende innings zeer handig vier wijd te for ceren. Een stootslag van Jose Faneyte die door de werper Gehrig verkeerd werd verwerkt, bracht Van de Wilk op het derde honk en door een korte tik van Hans Augustinus, die in de laatste slagbeurt van Germania met twee nul len nog moest uitvallen, kon Van de Wilk het tiende punt voor Sparta aan tekenen. Zelfs Faneyte wist nog te sco ren, toen achtervanger Hoffman een onnodige aangooi deed naar zijn derde honkman, die de bal niet meer meester werd. Sparta stond voor met 110. Germania kreeg daarna een slagbeurt, maar de Duitsers kregen opnieuw geen kans een man binnen te krijgen. Rudi Dom startte zeer sterk. Hij verwees Volk met drie slag naar de „duggout" Maar Claus Heimig moest hij tocb een honkslag toestaan. Brandt werd echter hierna in het buitenveld uitgevangen door Richardson, terwijl Dom zelf met Weiss afrekende door hem op drie slag uit te schakelen. De strjjd was beslist Sparta was finalist. Het toernooi Eerste Pinksterdag werd geopend met de wedstrijd tussen Ger mania en de Belgische kampioen Lucht ball. Al vrij gauw nam Luchtball een 1—0 voorsprong, toen Tanghe op een tweehonkslag van Jos Robijn kon sco ren. Germania bleef in de eerste innings niet achter: het kwam tot scoren door Hoffman, die door twee veldfouten over de thuisplaat kwam. De wedstrijd werd langdradig en ging veel te lang duren en vooral het onnodige proteste ren van buitenvelder Hellmig gaf de strijd een onaangenaam krakter. In de zesde innings nam Germania een voor sprong van 21 toen Blake kon scoren op een korte tik van Brandt. Luchtball kwam echter in de achtst. inning weer op gelijke voet, toen Naessens een punt veroverde dankzij een fout van de Duitse eerste honkman Grünzinger. Na negen volle innings spelen was de stand nog steeds 22 en een verlenging werd dus noodzakelijk. Germania trok ten slotte aan het langste eind. Met het derde en tweede honk bezet en slechts één man uit zorgde Claus Hellmig voor het winnende put.' door op zijn stoot slag Blake te laten scoren. In Sparta's strijd tegen Stratford Saints stond Hans Corpeleijn op de werpheuvel. Hjj startte zenuwachtig met vier wijd en hij moest aan Barras» een honkslag toestaan. Enkele veld fouten van Van den Berg en Arrindell gaven de Spartaploeg niet het nodige zelfvertrouwen en dit bracht de Saints zelfs op een voorsprong van 2—0. Hans Corpeleijn herstelde zich hierna echter uitstekend en hij gaf de Engelsen ver der geen schijn van kans meer. Werpersresultateii R. Dom 9-3-3. Gehrig 5-7-7 Slagprestaties Sparta Richardson 0,500 Arrindell 0,667, John 0,333, v. d. Berg 0,250, Faneyte 0,333. Scoreverloop Sparta: 6-0-1-1-0-1-2 11 Germania: 0-0-0-0-0-0-0 0 Resultaten SpartaStraford Saints. W erpersresultaten Corpeleijn 5 innings 6-1-2 Bouwen 2 innings 1-0-1 Slagprestaties Richardson 0,667, Ar rindell 1.000, John, 0,250, v. d. Berg 0,250, Faneyte 0,500 Witstok 0.333 Scoreverloop Sparta 2-0-3-1-1-0-5 12 Stratford 2-0-0-0-0-0-0 s* 2 (door LEX MULLER) Die bewuste derde race voor toer wagens van 13001600 en yan 1600 2000 cc prikkelde speaker Philip Keiler tot het gebruik van allerlei, bij na niet te bedenken superlatieven. Toch bezondigde hij zich geenszins aan hin derlijke overdrijving, want het gelever de gevecht aan de kop laaide tijdens de hete „koers" hoog op. Wim Loos, 18 jaar en pas in zijn tweede race-jaar, gierde in zijn oranjegeschilderde BMW 1800 Tisa (van het Racing team Hol land) als eerste door de Tarzanbocht, daarbij terend op zijn ervaring als jeug dig slipinstructeur bij Rob Slotemakers school. Enkele centimeters achter hem kleefde Hans Koster in zijn even zwa re zilvergrijze BMW. „Underdog" Hans Oskamp in zijn sierlijke witte Alfa Ro meo (kleiner cilinder-inhoud dan de fel- ronkende BMW's) trok zich vermetel aan dit snelle tweetal op. „Ach die, die heeft geen enkele kans", meesmuilden enkele experts. Maar Hans Oskamp liet zich niet „ver jagen". Terwijl de met veel talent en bravoure begiftigde Wim Loos tijdens ge vaarlijke slips het zand in de berm hoog deed opstuiven, loerde hjj geduldig op een kleine kans. Voorlopig echter voch ten Wim Loos en de veel meer ervaren Hans Koster verwoed als doodsvijanden. Meerdere keren „strengelden" deurhan dels bij het ronden van een bocht ineen, zo beeldde de speaker heel plastisch en met veel emotie het stuntwerk van bei de coureurs uit. Halverwege de race verraste de ge slepen tacticus Hans Koster Wim Loos in de gemeen-scherpe tarzanbocht. Een slimme, bekeken race, mompelde een enkeling op de tribunes. Bekeken? Toch niet, want de koppige Wim Loos nestel de zich drie ronden voor het einde weer aan het hoofd van het rennersveld. Di rect daarna stopte Hans Koster bij het uitkomen van de tarzanbocht met een sip gezicht zijn schokkende BMW. Een gebroken cardan dwong hem de zó „hete" strijd te staken. „Hoe jammer, nu is het gevecht dood", klaagde microfo- nist Philip Keiler. Edoch, in de voor laatste ronde vloog de witte Alfa Romeo van Hans Oskamp de reeds als winnaar getipte Wim Loos voorbij. Het parman tige Italiaantje kuste „maestro" Oskamp als een dolle op beide wangen. Kwet terend bezong hij de heldendaad van die blonde Ollander. Natuurtalent Wim Loos kreeg in de race van formule Vee-bolides niet zijn revanche. In deze identieke door Pon geïmponeerde „Volkswagens" voor race enthousiasten kaapte de licht gebouwde Gijs van Lennep hem de frisse ruikers voor de neus weg. De wedstrijd met 11 gelijkwaardige auto's alleen de wa gen van Eric Hazelhof Roelfzema was aan zijn wat ongewone lengte aange past haalde het kunnen van de cou reurs haarscherp naar voren. Vier, soms vijf verschillend getinte wagens raasden vaak dicht bij elkaar over het smalle asfalt, zó weinig krachtsverschil schuil de er in de brede kopgroep. Er valt nog zoveel meer over de nu eens wél spectaculaire auto-races te ver tellen. Laat ons echter eindigen met het sombere relaas over Bob Anderson, die twee jaar geleden een brede, blauwe Lotus op de kop tikte. Vierentwintig maanden lang sleutelde hij vaak mis- moedigd aan zijn trotse bolide, die maar niet wilde rijdenMaandag was het getij hem echter gunstig gezind: de mo tor sloeg aan en Anderson begon glim lachend aan het grote avontuur. Enkele ronden later klopte diezelfde Bob An derson moedeloos op het stuur, om even daarna met een pruttelende auto bij de pits te stoppen, terwijl winnaar Maas land als een gelukkige winnaar de ge blokte vlag zag vallen, tufte Anderson een triest afscheidsrondje ROTTERDAM, 8 juni Behalve Bosveld en Verhoeven staan nu ook Van Miert en De Groot bij Sparta op de transferlijst. Van Miert en De Groot behoren tot de twaalf spelers, die de Rotterdamse club dit weekeinde „in de markt" heeft gegooid. Bij die twaalf zijn o.a. ook nog: Van Bun, Daniëls, Kok, Meyer en Popovics. Toon Brusselers, de veteraan van PSV heeft een tweejarig contract aan. gegaan met F.C. Den BoschBW. Bij Excelsior heeft een aantal spe lers geen contract meer gekregen. Tot de „contractlozen" behoren o.a. v. d. Polder, Hendriks, Visser en Corpeleyn. Onderhandelingen tussen DWS en Telstar over een transfer van Bennie Roode naar de Velser vereniging zijn op een dood spoor gekomen. Het ziet er niet naar uit, dat DWS' captain Daan Schrijvers naar PSV gaat. De besprekingen met de Eindho- cense club zijn vastgelopen. PSV vindt Schrijvers te duur. Er is inmiddels nog een kandidaat voor de Oranje-speler komen opdagen: Feijenoord. Riny van Woerden, speler bij Xer xes, gaat zich op een andere wijze voor het voetbal verdienstelijk maken. Hij zal binnenkort een trainersfunctie bij een amateurclub aanvaarden. Heinz Stuy, doelman van Telstar heeft vrijdagavond aijn contract ver lengd.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 9