Aan onoverzichtelijke toestand Spieringweg bij Vijfhuizerweg komt spoedig een einde Recente uitbreidingen geven Vijfhuizen een nieuw gezicht PLANTSOENAANLEG BIJ BEJAARDENWONINGEN Waterpolo Worden premies voor ziektekosten-verzekering 15°/o verhoogd? HET ZILVEREN KRUIS! H het' L n i r Goede collectie irissen in het Krelagehuis Eerste nummer van Branding verschenen Voor hem,voor haar Duivennieuws Nieuw altaar St. Agathakerk I sM i' SCHILDPADDEN Aldershof wint SOLEX Voetbaltoernooi K.J.Kin Noord Peter Tesselaar wint ronde van Krommenie Mariastichting leent f15 min. tegen 6\ a 99\ MAATREGELEN VERKEER DOOR WERKEN AAN BRUG EN WEG Jan van der Horst wint in Reusel Mr. Cremers bij „Sint Adelbert" Alkmaar houdt graskaasmarkt ZILVEREN KRUIS l Niet bij TWEE KEER DOOR AFRASTERING Faillissementen HARDEBELT Wim Wagner sneller dan Pim Moerkerk Vlaggetjesdagvoor kaas uit nieuive wei ...i& /atflutoidat Marktberichten Ontwerp voor Alge" mene Premiespaarwet gewijzigd Examens WOENSDAG 9 JUNI 1965 PAGINA 2 1 1 I De werkzaamheden in volle gang. Hier is het begin van de nieuwe invalsweg uit de richting Haar lemde doorgetrokken d'IJse- ringweg (achtergrond) en loopt zerdijk. De weg kruist de Spie- ringweg achtergrond) en loopt vandaar door naar de Vijfhuizer weg. In het midden een groot aan tal woningen in verschillende bouwstadia. GEBR VEENINGA HAARLEM en OMSTREKEN O T O f 399.— Het geheim van een goed verzorgd uiterlijk? Brylcreem - de wereld beroemde Engelse haarcrème! Brylcreem houdt het kapsel de hele dag perfekt in model, Brylcreem houdt haar en hoofdhuid fris en ge zond. Brylcreem - ook voor Uw haar The perfect hairdressing G^Cotel ZANDVOORT mode silhouette 65 Jacques Uaop 'JE 7 ;.r;iw I litis.') "i barteljorisstraat 5 haa I Xw.' •A"' VIJFHUIZEN, 8 juni Dank zij de nieuwe dorpsuitbreidingsplannen, die de gemeente Haarlemmermeer in Vijf huizen verwezenlijkt, krijgt het dorp er regelmatig nieuwe straten en wegen bij. Eerst werden, grenzend aan de d'IJserinckweg, de Woudweg en de Groeneweg aangelegd, waar intussen twintig bejaardenwoningen en enige fraaie bungalows zijn verrezen. Verder In de richting van de sportvelden om vat het nieuwste gedeelte van dit uit breidingsgebied van Vijfhuizen-Zuid- Oost de Heereweg, de Nes en de Helle- meerstraat, terwijl het sportpark „Vijf huizen" voor het verkeer bereikbaar werd via de Zijdewinde. Dit zijn alle straatnamen, die naar de historie van deze streek teruggrijpen. Intussen is het terrein van wegenaan leg en bouwactiviteiten verlegd naar noorden van het dorp. Hier komt in feite een geheel nieuw dorpsdeel, dat wordt begrensd door de huidige Zwar- teweg, de Vijfhuizerdijk en de Spiering weg. Deze nieuwe wijk krijgt een belang rijk karakter door het doortrekken van de d'IJserinckweg. In 1955 was de aan leg van het eerste gedeelte van deze weg tussen de driesprong Vijfhui- zerweg-Spieringweg en de Spieringweg ten noordoosten van het dorpscentrum een keerpunt in de geschiedenis van het dorp. Tot dat jaar was Vijfhuizen namelijk volgebouwd; dat wil zeggen: de bestaande wegen boden geen bouw mogelijkheden meer. Deze kwamen, toen de d'IJserinckweg was aangelegd, waarvan zowel voor gemeentelijke als particuliere woningbouw gebruik werd gemaakt. Thans zijn de werkzaamheden in vol le gang om de d'IJserinckweg door te trekken van de Spieringweg naar de Vijfhuizerdijk, waar deze tussen de mo len en de ophaalbrug vanaf de dijk bereikbaar zal zijn. Vooral nu de Zwar- teweg na de restauratie van het stof fige landweggetje en de bebouwing, voor doorgaand verkeer werd afgeslo ten, zal de doorgetrokken d'IJserinck weg de voornaamste invalsweg naar Vijfhuizen uit de richting Haarlem worden. Het verkeer behoeft dan geen gebruik meer te maken van de oprit van de Vijfhuizerweg naar de Ringdijk, die door het gebrek aan uitzicht aller minst gevaarloos is. In het nieuwe dorpsdeel, ten noord oosten van het in aanleg zijnde stuk van de d'IJserinckweg is een aantal wegen aangelegd, waaraan nu reeds een nieuwe woonwijk in aanbouw is. Aan dit viertal straten verrijzen ook de aan de Vijfhuizen toegewezen woning wetwoningen. Aan de onoverzichtelijke toestand aan het eind van de Spieringweg bij de Vijfhuizerweg komt binnenkort ook een eind hetgeen temeer nu Vijfhuizen steeds meer uitbreidt alleen maar verheugend is. Aan het begin van de d'IJserinckweg wordt namelijk de Spieringweg onderbroken door enkele honderden meters Vijfhuizerweg om dan weer als Spieringweg verder in de richting van de Schipholweg te lopen. Hierdoor ontstaat een verwarde si tuatie, waardoor weggebruikers, die niet met deze vreemde toestand op de hoogte zijn, eerst moeten informeren alvorens zjj hun tocht kunnen voortzet- ten. Op initiatief van de Vereniging Dorp Vijfhuizen zal de gemeente Haar lemmermeer hier duidelijk borden la ten plaatsen, die weggebruikers laten zien waar de Spieringweg weer begint. Ondanks de uitbrekingen blijft het landelijke karakter van Vijfhuizen ge handhaafd. De gemeente maakt name lijk op verscheidene plaatsen gebruik van openbaar groen. Er was reeds een klein plantsoen aan het begin van de Advertentie HAARLEM, 9 juni Het wordt voor d° Heemsteedse waterpoloploeg HPC in de komende competitie een trieste zaak. De HPC dat als enig team van de Kring Haarlem in de eerste klasse heren speelt, valt ten prooi aan een verbazendwekkende onzekerheid., het schrijnende gemis van een goed coach en trainer. Het team speelde in Utrecht tegen UZSC alwaar het met een 8-3 nederlaag huiswa Jts moest keren en de reali teit van een eventuele degradatie nog eens met klem werd benadrukt. Een ander beeld spreidt dat van DWR ter toon. Het zevental, dit jaar uitkomend in de tweede klasse heren, wist een overwinning te boeken tegen HZC (Hilversum). In een strijd met enorm veel produktivitiet aan beide zijden, domineerde de aantrekkelijk heid. Vlot spel bracht de grootse span ning. En pas in de laatste minuten kon men de echte triomfator aanwijzen. Met de stand 8-8 ging de laatste perio de in. D toeschouwers gnuifden merk baar van de spanning. Het werd 10-0 voor DWR, dat had haar getrouwe aan hangers niet teleurgesteld. Het DWT-zevental, dat in de derde klasse uitkomt, bracht het tot een suc ces tegen de Kroosduikers. In een bij zonder aardige wedstrijd kon men mid dels The- de Dood, Piet Botman en Rob vai. Kampen zesmaal het leer achter d- Kroosduikers goalie priemen. De eindstand werd 6-4 in het voordeel van DW'f. Overige uitslagen: Tweede klasse he ren: DWK-HVGB 1-4, Vierde klasse dames- DOK-NVA 0-2, Swift-Haarlem 4-3, Vier le klasse herenVZV-Haarlem 6-1. (Advertentie) VOOR DE TUIN NATURALISTEN JACOBIJNESTR. 10-18, Tel. 13265 G. O. Gracht 62, Haarlem," Tel. 11269 Inlichtingen verstrekt de afdeling Haarlem van het Zilveren Kruis, ondergebracht bij' het A.Z. Jansstraat 27, Haarlem. Tel. 02500-13318 en 13878 SANTPOORT, 9 juni De bestuur der van een personenauto is op de Duin en Kruidbergweg door een afrastering heen het weiland ingereden en 20 meter verder opnieuw door een afrastering gegaan om weer op de weg te komen, laar heeft hij een ogenblik gestopt, maar toen de veehouder zich niet al te vriendelijk tegen hem uitte, is hij weg gereden. De veehouder had echter het kenteken van de wagen genoteerd en nog dezelfde avond kon de automobi list, een 48-jarige inwoner van Driehuis thuis worden aangehouden. HAARLEM, 9 juni De arrondisse mentsrechtbank te Haarlem heeft gis teren geen faillissementen uitgespro ken. Wegens gebrek aan actief werd op geheven het faillissement van: R. Hen nen, aardappelhandelaar wonende te Beverwijk. Rechter-Commissaris: mr. A. J. Ph. de Haseth Möller. Curator: mr. M. L. Swaab. HAARLEM, 9 juni De vierde rit van de zomeravondcompetitie om de ,,Metz"-beker die door de Haarlemse wielerclub „De Kampioen" weer als een klassementswedstrijd in het „Van der Aartssportpark" werd verreden, heeft een overwinning opgeleverd voor Jan Aldershof. Eerder op de dag was hjj in de Ronde van Krommenie door een lekke band voortijdig uitgeschakeld. De uitslag luidt: 1. J. Aldershof 40 pnt.; 2. N. Koelemvj 26 pnt.; 3. -T. v.d. Peet 20 pnt. Uitslag C-klasse. 1. G. Krom 22 pnt.; 2. D. Kruyff 14 pnt.; 3. R. Bakker 11 pnt. Jeugd: 1. R. Krom, 2. L. Oostra, 3. H. Kooien. d'IJserinckweg. Eenzelfde aanleg siert nu ook de driesprong d'IJserinckweg- Groeneweg. Op het terrein vóór de bejaardenwo ningen, begrensd door de Woudweg, de HeUemerstraat en de Vijfhuizerweg, is de aanleg van een plantsoen reeds vrij wel voltooid, waardoor dit dorpsdeel met de bejaardenbungalows op de ach tergrond in de toekomst een rustig plakje in het dorp zal worden. Een gedeelte van dit terrein lig gend aan de Vijfhuizerweg en begrensd door de Hellemeerstraat is nog braakliggend. Hiervoor heeft de ge meente Haarlemmermeer nog geen vaste bestemming. In het uitbreidings plan is dit stuk grond gereserveeerd voor een openbaar of bijzonder gebouw. (Advertentie) „Nu wegrijden zonder trappen" SOLEX-SERVICE-STATION RIJKSSTRAATWEG 249 - HAARLEM-N. TELEFOON 5 74 55 HAARLEM, 9 juni De K.J.K. in de parochie van O.L. Vrouw van VII Smarten heeft veel eer ingelegd met een voetbaltournooi op de velden van het Lavigerie-college te Santpoort. Het toernooi werd besloten met een feest avond in „De Linge" waar de prijsuit reiking plaats vond. Een der drie elftal len van de K.J.K. ging met de eerste prijs strijken, F. C. Holland met de tweede, terwijl Lavigerie zich de derde zag toebedeeld. De vier andere elftal len evenals de scheidsrechters kregen een herinnering aan dit sportief evene ment. Tussen het dansen door kreeg L. van Amerongen, die een liedje en enkele humoritische trekjes uit zijn nieuwe „een-mansshow" bracht, veel bijval en een gul applaus. HAARLEM, 9 juni Deze keer was de keuring van de (vaste plant) iris sen. Men zag gisteren twee collecties van dit boeiende gewas voor de tuin in de keuringszaal van het Krelage huis. Het is een fraaie tuinplant met forse, mooi gebouwde bloemen en de Engelsen hebben aan deze plant de naam „poor man's orchid" gegeven. De fa. Maas en Van Stein uit Hille- gom etaleerde tal van aanwinsten, va riërend van zuiver wit en geel tot exo tisch bronsbruin getinte variëteiten. De gele Ola Kala hadden we al meer ge zien, evenals de bronzen Prairy Sun set. Bijzonder teer van tint was de abrikooskleurige Edward of Windsor, terwijl Wabash, wit met blauwe lippen ook sterk de aandacht trok. Van de nieuwere willen we vooral noemen de diepblauwe Souvenir de Madame Cau- dechau, die qua diepte van kleur nog werd overtroffen door Sable, die in knop nagenoeg zwart was. De lichtgele Moonlight sloeg een goed figuur. De Voorschotense narcissenspeoialist Gerritsen Zn. liet ook een fraaie grope van deze „arme luis orchidee" zien. We doen een greep uit het vele moois: de exotische Nicole Lassailly met donkerblauwe lippen en lichtblau we standaard, de zeer aparte Pabelais, de witte Lugano, de diverse andere vari bol- Luzon en Daarnaast waren er -l^Lod-sp"1'' irissen. Onder meer de We-dgw^ {a. gevoerd irissen, under meer u-e ,je Ideal, ten tonele gevoerd dooi {a Koomen uit Luttelgeest. V (je Timmer uit Breezand wanE" nljgF- mooie gele Hollandse ins - jxjoii- Het elegante blauwe bolgewasje het rion, een snijbloempje datians Op- water houdt, etaleerde de ±a. aie le- geld-er uit Beverwijk en een j-[eni lie bracht de fa. Gebr. «s G)sr voor het voetlicht, namelijk k„en en ry met uitstekend gebouwde gc]ioon oranjegele bloemen. De ia. takken uit Akersloot exposeerde en uit van de fraaie lilium specios gioK- dezelfde plaats kwam de la. maar ker met de moeilijk te kwe kon al- zeldzaam elegante lilium ma gpara- bum in voortreffelijke conai"e- arvan xis is een mooi bolgewasje. .tgeest leverde de fa. Rumphorst ui ijkend® het bewijs. Men toonde "e jylaX1' rode Fice King en de witte Ai ma. .„„ren Uitstekend van kwalitiet w de fa- Tecoïoto Giant-ranonkels van JT Ë®n Gebr. Van Zijverden uit HdleS gjs in soort super-pioenbloemige rano fraaie vormen en kleuren. (Advertentie) ZANDVOORT, 9 juni Het verschij nen van het eerste nummer van „Bran ding" heeft pastoor A. Cleophas uit Zandvoort met grote vreugde begroet. Het is immers de verwerkelijking van een van de wensen: als katholieke ge meenschap een eigen stem laten horen. Het blad is zo wordt aangekondigd geïnteresseerd in alle geestelijke en materiële Zandvoortse belangen. „Branding" ziet er aantrekkelijk uit en bevat allerlei berichten van uiteen lopende aard. Om enige voorbeelden te geven: Oecumene, nieuws van TZB, de Yokaclub, een crossbaan voor brom mers, een kink in de kabelloods en con tactavonden. HAARLEM, 9 juni De Haarlemse Raceclub Excelsior reed dinsdagavond op het parcours in Schalkwijk de derde rit van de competitie om de Metz-be- ker. Winnaar werd Wim Wagner. Met Pim Moerkerk, met wie hij in de eind sprint vrijwel geen moeite had, was Wagner uit het peloton ontsnapt. De uitslag luidt: X. W. Wagner, 2. P. Moerkerk, 3. J. Philips. Uitslag C- klasse: 1. F. Hoogland, 2. G. Burg- grave, 3. F. Verzijiberg. A-Jeugd: 1. H. Elders, 2. H. Korenstra, 3. R. Teeu- wen. B-jeugd: 1. R. Verzijiberg, 2. P. Hoogland, 3. G. de Vries. KUNSTKRING De algemene le. denvergadering van de Heemsteedse kunstkring wordt gehouden op maan dag 21 juni 's avonds om kwart voor acht in het Minervatheater te Heemste de. Na de jaarstukken houdt F. van Hoogstraten een voordracht met licht beelden over de windmolen. i brylcreem KROMMENIE, 9 juni Peter Tesse laar heeft dinsdagmiddag de Pinkster- drieronde van Krommenie gewonnen. De man uit Kalverdijk greep met twee ronden voorsprong op het peloton de hoofdprijs. Alleen Rudi Liebrechts, Hen- ny Schouten en Henk Hoekstra hadden het verlies tot één ronde kunnen be perken. De negentig amateurs hebben in deze ronde van Krommenie met overgave en enthousiasme gestreden. Toen Schou ten met de steun van Hoekstra aan een ontsnapping begon, sprong Tesselaar met Liebrechts naar het tweetal toe om zijn leidende positie te verdedigen. Deze vier aanvoerders bleken elkaar wonderwel te verstaan en kregen na een fiks doorgevoerde jacht zes ronden voor het einde de hoofdmacht te pak ken. In de laatste ronde kwamen Joop Hoogland uit Aalsmeer, de Haarlem mer Ted Blom, Theo Bakker en Henk Koopmans uit Halfweg nog in het pe loton ten val en verspeelden daarmee hun kansen op een prijsje. Deze val- artij zou veroorzaakt zijn door Jan erpenti die Hoogland aan zijn shirt trok om zelf in een betere positie te komen voor de eindsprint. De vier ge dupeerde renners dienden bij de jury een klacht in tegen het rijden van Ser- penti. De uitslag luidt: 1. P. Tesselaar, Kal verdijk, de 100 km. in 2 uur 20 min. en 23 sec.; 2. R. Liebrechts, Vlaardingen; 3. H. Schouten, Badhoevedorp; 4. H. Hoekstra, Ure terp; 5. J. van Amster dam, Leiderdorp; 6. C. v. d. Hulst, Zoeterwoude; 7. D. Bouqet, Amster dam; 8. H. van Piere, Uithoorn; 9. G. Koel, Amsterdam; 10. A. Koster, Leeu warden. Bij de nieuwelingen behaalde de Am sterdammer Harry Jansen zijn twaalf de seizoenoverwinning. Hij reed de 50 km. in 1 uur 10 min. en 44 sec. Twee de werd J. Buis (Zwanenburg) en derde J. Peetoom (Vijfhuizen). Uitslag aspiranten: 1. B. Duit, War- fum, de 20 km. in 36 min. en 25 sec.; 2. W. Haayer, Halfweg; 3. G. Krom, Haarlem. AMSTERDAM, 9 juni Bij een banksyndicaat onder leiding van H. Al- bert de Bary staat op donderdag 17 juni de inschrijving open op 15 min. 614 pet. 30-jarige obligaties in stuk ken van 1000 tot de koers van 99'/- procent ten laste van de Vereeniging der Ziekenverpleegsters Franciscanes sen van de Mariastichting te Haarlem. Hiervan is reeds een bedrag van 3 min. op inschrijvingsvoorwaarden ge plaatst. De lening is a pari aflosbaar in de jaren 1971 t.m. 1995. Vervroegde ge hele of gedeeltelijke aflossing is van 1975 af toegestaan en wel in de jaren 1975 t.m. 1979 a lOU/s pet., 1980 t.m. 1984 a 101 pet. en gedurende de verdere looptijd a 1001/, pet. De storting dient te geschieden op donderdag 1 juli. De officiële notering van de obligaties ter beurze van Amsterdam zal worden aangevraagd. Het doel der lening is de gedeeltelij ke financiering van de nieuwbouw. De totale kosten hiervan worden begroot op ca. 45 min. Over enkele jaren zal een tweede lening ten bedrage van naar schatting 5 min. worden uitge geven. Met een grote institutionele be legger is voorts een overeenkomst ge sloten voor het verstrekken van een lening van 25 min. ter financiering van cfe kosten in een latere bouwphase. Naar wordt verwacht zal de gehele nieuwbouw medio 1970 in gebruik kun nen worden genomen. De bezettings- raad in de eerste maanden van 1965 was zeer hoog, waardoor de wachtlijst voor opnamen het aantal bedden voort durend overtrof. HAARLEM, 8 juni Met ingang van vandaag is de 's-Gravensandeweg tus sen de Faradaystraat en het viadukt in de spoorbaan Haarlem-Leiden in ver band met herbestrating van de rijbaan afgesloten voor alle verkeer. De werk zaamheden nemen ongeveer vier weken in beslag. De bussen van de NZH rijden via de Westelijke Randweg. De bushalten op het gedeelte tussen de Leidsevaart en de Pijlslaan vervallen. Bewoners van Haarlem-Hoog kunnen in- en uitstappen op de Leidsevaart ter hooigte van de Munterslaan. Enige tijd geleden is het brugdek van HAARLEM, 8 juni Wieleramateur Jan van der Horst, onlangs reeds win naar van een koers in het Belgische plaatsje Zolder, heeft maandag ook de Ronde van Reusel in Noord-Brabant op zijn naam gebracht. Samen met W. van Rossum uit Oefelt, die hij in de eindsprint met twee lengten verschil naar de tweede plaats verwees, was Van der Horst in de slotfase van de strijd uit het peloton ontsnapt. In de klassieke Ronde van Drente was hij zaterdag als elfde geëindigd en Ted Blom als veertiende. De Heem- stedenaar Henk Peters eindigde in Drente weliswaar als vijftiende, maar werd weer eens over het hoofd gezien door de jury. In de Ronde van Hank (N. Br.) zag men Peters maandag wel in de massale eindsprint van een com- pactpeloton en daar kwam hij op de vierde plaats. Ted Blom greep in Hank de vjjfde prijs. HAARLEM, 8 juni, De afdeling van de Sint Adelbertvereniging komt maandag 21 juni bijeen in het verver singshuis van Groenendaal. De burge meester van Haarlem, mr. O. P. F. M. Cremers, heeft zich bereid ver klaard om in besloten kring zijn mening te geven over enige actuele, zich in Noord-Holland en Haarlem voordoen de, vraagstukken. (Van onze correspondent) ALKMAAR, 9 juni De Alkmaarse kaasmarkt van vrijdag aanstaande zal een speciale graskaasmarkt zijn, zoals men zich hier voorstelt elk jaar op de eerste vrijdag van juni een te houden. Vanwege de late lente is het nu de tweede vrijdag geworden. Op deze markt wordt de eerste graskaas aan gevoerd, dat is thans gemaakt van melk nadat de koeien in de wei kwamen. Alle aanvoerende kaasfabrieken heb ben toegezegd met tweehonderd Edam mers (2 kg.) of tachtig middelbare 3 kg) naar de markt te komen. De in zendingen worden gekeurd door vier oud-directeuren van zuivelfabrieken. Kaasdragers zullen om elf uur een ber rie kaas naar het stadhuis brengen om B. en W. een Edammertje aan te bie den. Om half twaalf volgt op het Waag- plein de uitreiking van de prijzen. Ook de winkelstand wordt ingeschakeld. Alk maar hoopt dat de jaarlijkse graskaas markt een even groot nationaal eve nement zal worden als de vlaggetjes dag van de nieuwe haring. (Advertentie) Dagelijks cabaret en mu ziek met Internationale floorshow en orkest. i'elel (U25U7I 3046 de hefbrug van de Prinsenbrug van een dek voorzien. Thans is het noodzakelijk om ook de ophaalbrug van een nieuw dek te voorzien. Ook met deze werk zaamheden wordt vandaag een begin gemaakt. Eén rijstrook van de brug is steeds beschikbaar voor het verkeer in beide richtingen. In verband hiermee wordt het verkeer op het kruispunt Prinsen Bdlwerk-Friese Varkensmarkt- Prinsenbrug-Vrouwebrug tijdelijk gere geld met behulp van verkeerslichten. Het karwei vergt vermoedelijk vijf tot zes weken. Borden zullen de verkeers deelnemers hierop attent maken. In verband met het leggen van een diepriool in de Parklaan is met ingang van vandaag het gedeelte van de Jans- weg ter hoogte van de Parklaan voor alle verkeer afgesloten. Het verkeer in noordelijke richting wordt omgelegd via de Nieuwe Gracht, Hooimarkt, Friese Varkensmarkt en Prinsen Bolwerk. Al le buslijnen van de NZH rijden via deze route en vervolgens via de Jans- weg (spoorwegviadukt) naar het Sta tionsplein. Er komt geen wijziging in de bestaande bushalten. Het wegprofiel op de splitsing Jansweg-Kennemerplein- Prinsen Bolwerk wordt tijdelijk gewij zigd en het ter plaatse geldende links- af-verbod wordt op-geheven. Voorts worden enige tijdelijke ver keersmaatregelen genomen 1) wachtverbod voor de zuidelijke weg helft van de Nieuwe Gracht (noord zijde) voor wat betreft het gedeelte tussen de Jansweg en de Kruisweg; 2) wachtverbod voor de noordelijke weghelft van het Prinsen Bolwerk voor wat betreft het gedeelte tussen de scheiding van de percelen 16 ên 18 en het perceel 5; 3) geslotenverklaring (éénriehtingver- keer) voor het verkeer tussen de scheiding van de percelen 9 en 11 en het Kennemerplein in de richting van zuid naar noord; 4) reehtsafverbod op de splitsing van de Baljuwslaan met de Jansweg voor het verkeer over de Baljuws laan in de richting van oost naar west. De werkzaamheden duren ver moedelijk drie tot vier weken. LISSE, 9 juni De Postduivenver eniging „De Oude Blauwband" hield een wedvlucht vanaf St. Denis, 403 km., me 92 duiven; gelost 6.10 uur; aan komst eerste prijsduif 12.49 met een snelheid van 1005 meter per minuut, laatste prijsduif kwam binnen 13.22 met een snelheid van 929 meter per minuut. De uitslag was als volgt: G. Jansen I,17; J. de Borst 2,7,9; F. Koster 3; G. Doeswijk 4.8.13; Th. van der Ploeg en Zoon 5,6,16,18,20; J. Arrachart 10, II,22; Comb. Schaap 12.19; K. Ippel 14,15,23; J. Faas 21. G. Janssen, Th. van der Ploeg en Zn. en G. Doeswijk zijn de enigste die nog geen enkele vlucht gemist hebben. De Postduivenvereniging „De Lucht- klievers" hield een wedvlucht vanaf St. Ghislain met 196 vogels. Gelost 12.30 uur; aankomst eerste prijsduif 15.44 uur met een snelheid van 1072 meter per minuut; laatste prijsduif aankomst 16.20 met 908 per minuut. De uitslag is als volgt: G. Krabbers 1;. Roodenburg-Doeswjjk 2,5,23,32,37; J. Mol 3; M. de Vreugd 4,7,13,22,25,34; Van Ruiten 6,14,16,31; Jac. van Es 19,26; De Haas en Schoone 9,18; H. van Diest 10,29,38; J. van Diest 11,27; C. Koot 12,17; H. van Kesteren 15,30; J. J. Schoone 20; J. Duivenvoorde 21; Th. Schoone 24; G. Mens 28,33; H. 't Hort 35; C. van der Poll 36. MARKTBERICHT PURMEREND, 8 juni 13.000 Kippeneierefi 12 tot 13 per 100 stuks. 1000 Eendeneieren 9 per 100 stuks. Veemarkt, runderen totaal 435 stuks. 105 Vette koeien f 3.60 tot 4.30 per kg. 191 Gelde koeien f 800 tot 1010 per stuk. 105 Melkkoeien 950 tot f 1375 per stuk. 10 Pinken 680 tot 710 per stuk. 24 Stieren I 3.80 tot 4.10 per kg. 2 Graskalveren, geen notering. 77 Vette kalveren I 2.90 tot 3.25 per kg. 844 Nuchtere kalveren, slacht 160 tot 110 per stuk en 1.40 tot 1.80 per kg. idem fok 100 tot 210 per stuk. 231 Vette varkens, slacht 1.80 tot 2.00 per kg, Idem zouterij I 1.80 tot I 1.90 per kg. vette zeugen t 1.54 tot 1.64 per kg. 811 Biggen en schram men. Biggen t 40 tot t 60 per stuk, schram men (65 tot (115 per stuk 949 Schapen vette 90 tot 120 per stuk. Overhouders, vet 110 tot 160 per stuk, idem mager 100 tot 130 per stuk Schapen met 1 lam 170 tot 220 per stuk, met lam. 80 tot 120 per stuk. 141 Bokken en geiten 10 tot 60 per stuk. 25 Paarden 800 tot 1400 per stuk. 14 Ponypaardjes f 370 tot 500 p. st. Totaal 3561 'leren. 1600 Oude kippen en hanen wit/rood 1.40 tot 1.70 en 400 Idem blauw 1.70 tot 1.90 per stuk. 1300 Jonge hanen, wit/rood 1.60 tot 1.65 per kg. 600 Konijnen f 2.— tot 8.— per stuk en 1.70 tot 1.90 per kg. DEN HAAG, 9 juni De minv'®' van Sociale Zaken en Volksgezond^' dr. G. M. J. Veldkamp, beeft, tezai»* met zijn ambtgenoot van Financiën, "jj ir. A. Vondeling, en de staatssecreta, van Financiën, dr. W. L. G. S. ""Ut nagels, een nota van wijziging op ontwerp Algemene Premiespaarwet gediend. Voorgesteld wordt o.m. onder spaarvormen ook op te nemen atw singen op bedrijfsuitrustingskrediet®^ -overnamekredieten en hiermee ver3e. lijkbare kredietvormen, die met tnov. werking van de overheid voor het den- en kleinbedrijf, ook in de \f „c bouw, in het leven zijn geroepen. B1® onder-kunnen ook worden begrepen e*UJ dieten die zijn gegarandeerd door E j bliekrechtelijke bedrijfslichamen. in aanmerking voor premie komen K' dieten die in rekening-courant word® geadministreerd. Een andere wijziging betreft oetai» gen van levensverzekeringspremies, a, lossingen op hypothecaire leningen, a lossingen op bedrijfsuitrustingskreO' ten enz. door gehuwden. In de van wijziging wordt ook voorgesteld de wet te bepalen, dat een verzoek o i spaarpremie moet worden inge-ni® binnen een jaar na het ontstaan van aanspraak op spaarpremie. ZANDVOORT, 9 juni Archite^ Cees Dam heeft voor de St. Agat" kerk een nieuw altaar ontworpen, v/aalv van de kosten worden geraamd op de tigduizend gul-den. Het kerkbestuur wil de eerste ciering van het nieuwe altaar doen d1 tienduizend gulden uit het reservefon van dit jaar. Ook volgend jaar zaGjU dat fonds een zelfde bedrag besejd baar worden gesteld. De gelovigen dj gen zorgen voor het resterende bedras AMSTERDAM, 9 juni Kweekschool „De Voorzienigheid", de leerkring 1965 M. Immink, E. Bad^ mers, A. Vinkenburg, allen Ams'®, veen; I. Bergkamp, T. Beumer, Boekhorst, M. Chin A Sen, A. Co^j' L. v.d. Elzen, H. Franzani, E. Fried®'' M. v.d. Grint, C. Groen in 't WoaG I. Herzog, M. Huijzendveld, B. Jongh, M. Keijzer, C. van Oostwaar E. Paardekooper, C. v.d. Pol, U. Snd B. Snep, J. Vloeimans, H. IJkhout, a len Amsterdam; B. v.d. Helder, Bov® kerk; T. v.d. Made, Bussum; E. man, A. Duyn, I. v.d. Meij, alien Ba v. lem; M. Baars, Heemskerk; H. „g. Dril en H. Heemskerk, beiden Bd' gom; G. v. Bookxmeer, Hoorn; N- - ker, Jisp; N. Dijkers, Koog a.d. Zaav A. Hogenboom en C. v.d. Linden, den Leiden; R. Peeters, Monster; v. Beek, Ouderkerk a.d. AmsteB Hofstede, Oidenzaal; L. Poulisse,g Utrecht, J. Homberg, Velsen; A. Lely, Zwanenburg; J. v.d. Krogt, r'n0{. terwoude en T. Koopman, Weversd" (Advertentie) een kostuum waarin u bewegings vrijheid heeft, is het ideale vrijetijds kostuum acques koop voert hierin exklusieve kollektie

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 2