Nederlands damkampioen: Ik vertik het om in de voetbaltoto te sjfien" Grote kano-ploè, naar Karlsruhe WATERPOLO-COMPETITIE Vijf ploegen mikken op top van de hoofdklasse Hangende het onderzoek SCHEPERS mag - voorlopig - wielrennen Deslauriers volgt Tsjegolev 1 op één punt Elek Schwartz waarschijnlijk naar Frankfurt Wereldkampioen wint eerste etappe van Midi Lihre Janssen profiteert fout van Poulidor Jan van STOP'N TIJGERIN UW TANK! N.S.r. erkent dambond niett geen sport weinig beweging SPASSKY bereikt finale kandidaten- schaaktoernooi Competitie betaald voetbal begint op 22 augustus Europees kampioen irJtjysss.Lrjssmrzsj'YZ&z Eerste nederlaag van Nederlanders WOENSDAG 9 JUNI 1965 (Van onze speciale verslaggever) s Haaksbergen, 9 juni. i°herp steekt de sneeuwwitte vil- a van Piet Roozenburg aan de aHd van het rustieke Haaksber- ®>e® af tegen de donker wordende v°btflucht. Met een laatste rachtsinspanning tracht de bloed de zon, haar positie op een van e zacht glooiende hellingen van et schone Twentse land te rek- ®Q. Het lukt haar niet. Langzaam •öaar zeker zakt zij weg in peillo- diepten. De avond is gevallen. **et land van de „Tukkers" is on- ^gedompeld in het bad der nach- e'ijke duisternis. Piet Roozenburg, e 41-jarige doctor in de economie, Clangs in Apeldoorn voor de zo- v^elste keer Nederlands damkam pioen geworden, knipt rustig het "cht aan. Zijn hele manier van ®Ptreden getuigt van een zekere belangrijkheid en waardigheid. Als by praat twinkelen zijn ogen. Hy *aö dan fel en emotioneel zijn, vooral als hy over zyn idealen 8Preekt. liliill „High"-toestand Stokpaardje Unieke prestatie f -J V1 DAAN SCHRIJVERS terug naar 't zuiden Op de „lijst" ESSO EXTRA Uitslag Piet Roozenburg wil wereldtitel heroveren Over een van zijn idealen laat Roozen- "urg nauwelijks iets los Moeizaam naar "Oorden zoekend zegt hij: „Ik werk aan een wetenschappelijk gefundeerd dam- ®oek op moderne leest. Wanneer het •"aar is, weet ik nog niet. Misschien over ®en of twee jaar". Het klinkt bedacht zaam en bescheiden. Dan gaat hy, iets «eller nu, verder met een ander ideaal, Jat als een droomwereld in zyn gedachte Jeeft. „Ik zou graag de wereldtitel, die k in 1956 verloor, willen heroveren. •Maar ja", besluit hy de moeilijkheden biet onderschattend, „ik ben nu weer «Wee jaar actief en het vergt zeker jaren *cr ik opnieuw aan de wereldtop sta Inmiddels is zijn charmante vrouw binnengekomen met een blad dampen de koppen koffie. „Er ligt weer een uitnodiging voor een simultaanseance bij je post, Piet", zegt zij klagelijk la chend. En tot ons: „Ik zie hem toch al niet zo veel, ziet u Piet Roozenburg is inderdaad geobsedeerd door zijn sport, de damsport. De koele, berekenende analyticus Roozenburg, vecht vrijwel elk „vrij" moment met damproblemen. Toch is ook hij simpel begonnen. Zoals Iedere jongen, die ging experimenteren met bord en schijven. Roozenburg merkt hierover op: „Ik weet nog best hoe ik het heb geleerd. Geleerd van mijn oom. Eerst kreeg ik tien schijven voorsprong, daarna vijf en tenslotte moest ik hem met een gelijk aantal bevechten. Acht Jaar later in 1943, werd ik Nederlands kampioen! Tegen mijn oom mocht ik daarna nooit meer spelen!" Vier jaren gingen er voorby alvorens Viet Roozenburg de hoogste damtree kon betreden. „In 1947 slaagde ik erin °m de wereldtitel te veroveren. Hoe ik •he toen voelde is met geen pen te be schrijven Ik geloof dat het een soort „high"-toestand was". Roozenburg lacht om dat „high". Tot 1956 heb ik <ue titel me succes verdedigd". Toen sloeg het noodlot onbarmhartig en meedogenloos toe. Zyn nu nog grootstè'vriend, de Ca nadees Deslauriers, bleek na een bikkel hard gevecht onbetwist zijn meerdere. „Ik heb me daarna teruggetrokken om- da ik economie wilde studeren". De eerzuchtige en wilskrachtige Piet Roozenburg slaagde in 1962 aan de Ge meentelijke Universiteit van Amster dam voor zijn doctoraal examen. „Eerst toen kon ik de „damhadschoenen" weer opnemen. Nu speel ik gemiddeld twee simultaanseances per maand plus de nodige competitiewedstrijden en toer nooien''. Dan volgt hij spijtig: „Er is tijdens mijn periode van non-activiteit veel veranderd, vooral op gebied van de theorieën. Gezellig causeert de bepaald niet van humor gespeende, uit Rotterdam stam mende Piet Roozenburg over de dam sport. Speciaal één spelsoort in het toch ai rijke scala aan varianten is zijn fa voriet, het flankspel. Piet Roozenburg zegt voorts wel 20 zetten vooruit te kun nen zien in de hoofdvormen, iets dat niet velen hem na zullen doen. Dat zoiets niet vanzelf gaat is logisch. Hij heeft jaren in de damtheorie gestudeerd. De huidige wereldkampioen, de Rus Tsegolev, heeft eens tegen hem gezegd: „Schei jij maar uit. Het wordt met jou toch nooit wat". Maar de trots van Roozenburg heeft ge zegevierd. Want hoewel hem de wereld titel nu ontbreekt, bezit hy toch nog een bijzonder fraai en uniek record. Van de 20 partijen die tijdens de wereldkampi oenschappen in 1947 werden verspeeld, won hij er 17 en speelde hij er 3 remise. Trots en verheugd is Piet Roozenburg ook over onze jeugd. Want de jongeren hebben het hem gedurende de laatste nationale kampioenschappen in Apel doorn bijzonder moeiiyk gemaakt. zenburg berydt nu een van zyn stok paardjes. Het is hem aan te zien. Hy gaat er eens recht voor zitten en zegt fel: „Ik vertik het oqi in de voetbaltoto te spelen. Dat druist in tegen myn geweten. Zolang de dambond de vruchten van de toto (subsidies) moet missen, zolang zal ik geen stuiver aan die toto verspelen. Nü is de dambond een marginaal „bedrijf'. Hy kan zich maar juist zelf bedruipen. Daarom ook kan hij niets doen voor zyn topspelers dan alleen maar het or ganiseren van slechts een of twee grote toernooien per jaar. En dat is echt te weinig. Ik hoop vurig dat er in Nederland in de toekomst contactdagen komen, waar we met elkaar onze ervaringen, problemen enz. kunnen bespreken. Juist daarvan leer je. In andere landen, ik denk hierbij aan Rusland en Canada, zijn er reeds lang van die bijeenkomsten. Zonder dit soort faciliteiten zal het speciaal voor onze top- jeugd heel moeilijk worden om steeds op de hoogte te biyven van de nieuwste theorieën, studieboeken enz. De jeugd moet daar maar zelf contacten leggen en onderhouden met prominente dam-des- kundigen. En dat alles zal ongetwijfeld de nodige kosten met zich meebrengen. Ik vraag me weieens af, waar zulke kna pen dan het geld vandaan moeten halen....?". De ergernis van damfenomeen Piet Roozenburg is begrijpelijk. De damsport ln ons land wacht namelijk nog steeds op officiële erkeninnig van de Nederlandse Sportfederatie. Nog niet zo lang geleden Is een hernieuwde aanvrage om lid te worden van de NSF voor de derde maal afgewezen. De zo vurig verlangde erken ning bleef dus opnieuw uit! Volgens de algemeen secretaris van de NSF, dr W. van Zijll. „omdat men dammen geen sport vindt". Dr. Van Zijll sleept er nog een ander (lachwekkend) argument by door te beweren, „dat er te weinig wordt bewogen en te veel gezeten". Een bewe ring die door de damwereld met ontzet ting werd geannalyseerd. Tonny Sybrands by voorbeeld (pas 16 jaar) en ook de Fries Wiersma, zyn kna pen boordevol talent. Helaas kunnen zy zich niet zo snel ontplooien als zy zelf zouden willen omdat de mogelijkheden er niet zijn. Want. zoals alle denksporten in Nederland, wordt ook de damsport niet erkend door de NSF. „Daardoor moeten wy de zo broodnodige subsidie (via de sporttoto) missen Piet Roo- Piet Roozenburg is vader van twee kinderen. Op de foto van links naar rechts: Ineke, mevr. Roozenburg, Ag nes en de nationaal damkampioen zelf. «ma»#* Piet Roozenburg, speelt gemiddeld tweemaal in de maand een simultaan seance „ergens" in Nederland. RIGA, 9 juni De Rus Boris Spassky heeft de finale van het kandidatenschaak- toemooi bereikt. Gisteren versloeg hij in Riga zijn landgenoot Yefim Gelier, de andere halve finalist in de achtste partij van hun tweekamp, waarmee hij de stand op 52 bracht. Enkele uren later werd de üi de zevende ronde afgebroken party zonder verder te spelen door Gei ler remise gegeven, hetgeen Spassky het beslissende totaal van 5% punten (tegen 2)4) opleverde. Er waren nog twee par tyen te spelen. (Van onze sportredactie) DEN HAAG, 9 juni De competities van de ere-divisie, eerste divisie, tweede divisie en reserve eerste divisiei zullen aanvangen op zondag 22 augustus De competitie van de reserve tweede divisie zal aanvangen op zondag 4 sep- i tember. De jeugdcompetitie betaald voetbal zal aanvangen op zaterdag 21 augustus. 1 AMSTERDAM, 9 juni De Ne derlandse Kanobond zal een bijzon der grote ploeg afvaardigen naar de internationale Regatta van Karlsruhe, die zaterdag 12 en zon dag 13 juni wordt gehouden. Teams uit Polen, Hongarije, West-Duits- land, Oostenrijk, België, Engeland en Nederland nemen eraan deel. Vooral voor de Nederlanders zyn de resultaten in Karlsruhe van groot belang, omdat de bond de Regatta heeft aangewezen als één van de twee selectie-wedstrijden voor de Europese kampioenschap pen, die van 13 tot en met 15 au gustus in Snagow (Roemenië) wor den gehouden. De tweede ontmoeting vormen de wedstrijden in Oost-Berlijn van begin juli. De Nederlandse afvaardiging voor Karlsruhe, waarin naast de ervaren kano-vaarders ook de jeugd vertegenwoordigd is, is als volgt: Heren: Kl-klasse 500 meter: Hoekstra (TWV Hengelo), Knuppe (Quo Va- dis, Koog aan de Zaan)Wittenberg (DKV, Deventer), Muusse (Quo Vadis), Van Exter (Quo Vadis) en Bergers (De Geuzen. Zaandam). K2 klasse 500 meter: Wittenberg- Van Halteren (DKV), Muusse- Exter, Jack en Henk Lagerweij (DRV) en Keetman-Helder (Zwet- plassers/Argonauten) KI klasse 1000 meter: Geurts. Knuppe, Runeman (Quo Vadis) Kracht (De Geuzen) en Bergers. K2 klasse 1000 meter: Anton Geurts-Hoekstra (Beatrix, Eind- hoven/DKV), Wittenberg-Van Al teren, P. Geurts-Van Eijck (Bea trix), Van der Ster-Bunschoten (Quo Vadis). K4 klasse 1000 meter: Bunscho ten-Van der Ster-Kracht-Runeman en Jack Lagerweij-Henk Lagerweij - Heider-Keetman. Een aantal van genoemde kano vaarders komen bovendien op de nummers KI klasse, K2 klasse en K4 klasse op de 10.000 meter uit. Thea Duif en Mieke Jaapies star ten voorts in de KI en K2 klasse 500 meter dames. SOFIA, 9 juni Bij afwezigheid van titelhouder Eugen Kazura (Rusland) werd de Pool Miecyslaw Novak dinsdag te Sofia met het geenszins indrukwek kende totaal van 365 kg (110-110-145) Europees kampioen in de vederge- wichtsklasse. Tweede werd zijn landge noot Kozlowski met 357,5 kg (112-5-105- 140), derde de Bulgaar Petkoff. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM, 9 juni De competitie- leider krijgt het steeds moeilijker om het programma van de waterpolowed- stryden binnen de vastgestelde tijd af te werken. Het bijzonder slechte weer is er de oorzaak van dat reeds vele ontmoe tingen niet konden doorgaan. Alleen in de hoofdklasse heren en dames heeft de competitie tot nu toe een enigszins nor maal verloop. By de heren zyn er viif van de twintig wedstrijden afgelast en bij de dames twee van de negen. Dit is voornamelijk te danken aap het feit dat sommige ploegen in verwarmde buiten baden spelen. De krachtsverhoudingen bij de heren- ploegen liggen in de beginfase nog niet ver uit elkaar. Vijf van de acht teams hebben één wedstrijd verloren en doen dus nog volop mee in de strijd om de bovenste plaatsen. In de hoofdklasse dames, waar de competitie een week later is begonnen, zijn pas zeven wedstrij den gespeeld. Hier is dus nog van alles mogelijk, tenminste in het gevecht om de tweede en derde en de laatste plaat sen. Het landskampioenschap kopit ook dit jaar ongetwijfeld weer bij de dames van De Robben terecht. Met één van de weinige gevaarlijke concurrenten, ZIAN, hebben de Hilversumse dames in eerste instantie al afgerekend. Vooral de heren van De Robben komen Daan Schrijvers toch naar P.S.V. dit jaar verrassend goed voor de dag. Het vorig seizoen hebben zij pas door een beslissingswedstrijd de degradatie kun nen ontlopen. Nu werden er al drie van de vier wedstrijdeh gewonnen. Vrijdag misten de Hilversummers de kans om alleen de leiding te nemen. Tegen OZV werd, ondanks een licht overwicht, met 12 verloren. Ook HZ PC, dat over een vry jonge ploeg beschikt, en AZ PC hebben blijkbaar serieuze plannen voor de titel. DZV heeft zich na een slechte start tegen De Meeuwen (12) krachtig hersteld. Voor een verrassing zorgde Neptunus Amersfoort. Dit zevental debuteert in de hoofdklasse en draait bijzonder goed. De drie overige teams, De Meeuwen, 't Y en Neptunus-Arnhem, krijgen het zeer moei lijk. Vooral de Arnhemmers, enkele jaren geleden nog gevreesde tegenstanders, zit ten diep in de zorgen. Uit drie wedstrij den werd nog geen enkel punt verzameld. De uitslagen van de tot nu toe ge speelde wedstrijden zijn: HZ PC AZ PC 21, De RobbenNept. Arn hem 75, DZVDe Meeuwen 12, Nept. Amersfoort't Y 43, 't YHZ PC 211, De MeeuwenDe Robben 05, Nept. AmersfoortDZV 26, 't YDe Meeuwen 44, AZ PCNept. Arnhem 54, De MeeuwenNept. Amersfoort 23. De Robben't Y 21, Nept. Arnhem AZ PC 45, Nept. Amersfoort HZ PC 3—2, De Robben—DZV 1—2. AZ PC—'t Y 7—3. (Van onze sportredactie) EINDHOVEN, 9 juni. Daan Schry- vers, de 24-jarige stopper van DWS en het Nederlands elftal, zal het komend seizoen toch uitkomen voor PSV. Nadat de onderhandelingen tussen DWS en de Eindhovense ere-divisieclub waren afge broken, omdat er geen overeenstemming mogelijk bleek over het transferbedrag, is dinsdag het overleg waarbij men, altius PSV-secretaris Ben van Gelder „van een ander uitgangspunt vertrok" toch hervat en succesvol beëindigd. Vandaag zou het verdrag getekend wor den. OVer het (ongetwijfeld hoge) trans ferbedrag wenste men zojvel van PSV- als van DWS-zijde geen mededelingen te doen. De wens van Daan Schryvers en zjjn echtgenote beiden uit Brabant af komstig om zich weer in het zuiden te vestigen, is zeker van invloed geweest by het verloop van de besprekingen. Schryvers, die eerder in NAC speelde, zal in Eindhoven gaan wonen en werken. Hiermede zyn ook alle geruchten verle den tijd dat Schryvers naar een buiten landse club zou overgaan. In dit verband werden de namen van O.S. Eintracht Frankfurt en zelfs Ben- Eica genoemd, waarbij de openlijke be wondering van trainer Elek Schwarz voor Schrijvers een rol speelde. Het ver band tussen Eintracht, Benfica, Schwarz en Schryvers is niet zo los als men op het eerste gezicht zou aannemen, als men overweegt als trainer over te stappen van Benfica naar Eintracht. Sittardia, dat ondanks een zeer fraaie eindspurt, uit de ere-divisie moest de graderen, wil zo spoedig mogelijk het verloren terrein herwinnen. De Limbur-] gers deden dinsdag al een bclangryke t.inden van hjst geplaatst. Amara, van Kijssel (Van onze sportredactie) DEN HAAG, 9 juni Wim Schepers blijft voorlopig kandidaat voor de Ronde van de Toekomst. De Limburgse amateur-wielrenner uit Stein is giste ren met de ploegleider Aad Straver uit Haarlem in verband met de gebeurte- nissen in de Ronde van Oostenrijk ge hoord door leden van het hoofdbestuur, de sportcommissie en de medische commissie van de KNVU. Het hoofd bestuur heeft nog steeds geen enkele mededeling van de Oostenrijkse wieler bond ontvangen over de dopingsaffaire, waardoor Schepers uit de strijd werd genomen. De medische commissie van de wielerbond zal zich wenden tot de arts, die in Oostenrijk betrokken was bij het medisch onderzoek. De KNWU heeft om uitvoerige inlichtingen ge/ vraagd aan de organisatoren van dé Oostenrijkse wielerronde. Hangende dit onderzoek zullen geen maat regelen worden getroffen in de zaak- Schepers. De Limburger mag dus nor maal blijven koersen en omdat hy tot de twaalf kandidaten behoort (voor de acht beschikbare plaatsen) is het niet uit-1 bij RBC: Allart, Proost en De Veth; bij gesloten dat hij wordt afgevaardigd RCH: v. d. Berg en Dahrs; bij Veendam: naar de Ronde van de Toekomst. Nog Sigmond en Uittenbosch; bij Zwolsche deze week zal Schepers rijden in België.Boys: Advocaat en bij Telstar: Beke, Da- V; m w: Hs5wsÊmï Leo van der Linden van Helmondia over te nemen. Voor Van der Linden hadden o.a. ook GVAV, DWS, MVV en Fortuna '54 belangstelling. Van der Linden, die 21 jaar oud is, blijft in Helmond wonen. niëls, v. Duyvenbode, Gerrits, Glas, Im mers, Jager, Rijnders en Van Wooning. Op eigen verzoek zijn op de transfer- De 27-jarige linksbuiten van NAC, Hein van Gastel, heeft zyn vereniging verzocht hem op de transferljjst te plaatsen. Van Gastel maakt reeds acht jaar deel uit van de Bredase eerste-divi- siepioeg. Naar verluidt zou Feyenoord belangstelling voor hem hebben Op verzoek van de vereniging zijn voorts op de transferlijst geplaatst: By DHC: Dhlomo en Huijer; bij Eindhoven: Van Diessen, Lafaire, Van Lint, Idzerda en v. d. Heuvel, bij Fortuna-Vl.; Tamas; bij GVAV: Beukema, Boonstra, Georg, Inderwisch, Mengerink, Meuken, Pluim, Schill, v. d. Wal en Witkop; bij Hilver sum: v. Beeren en Titaley; bij Longa, dat naar de amateurs teruggaat: Blüme, v. Doremalen, v. Erp, Horsten, Oprinsen, Paulides, Paulissen, Smolders, Uyter- merk, Snijders, d. Ven en Villevoye; d. Zon van Alkmaar; De Bree en Van Egdom van Elinkwijk; Bühler en Ter Mors van Go Ahead; Hartkamp van Hee renveen; Borghuis en Van Nee van He racles; De Bont en Maas van NOAD; Hoenen van PSV; Chatrou, Pinckers en Potter van Roda JC; Hubert van SVV; Huiskes en Paskamp van Tubantia; Beu- vink en Pascal van Veendam en Boo gaard en Looyen van De Volewijckers. De dames van De Robben hebben by de Utrechtse waterpolodagen al bewezen, dat zij nog steeds onbetwist het sterkste team van Nederland zyn. Ook In de com petitie hebben zij ai weer enkele opval lende resultaten geboekt.' 't Gooi kreeg een gevoelige les en verloor met niet minder dan 12—1. De wedstrijd tegen ZIAN werd met 10 gewonnen, ondanks het feit dat de Hilversumse dames de tweede helft en 2 minuten voor de rust zonder hun gevaarlijke aanvalsleidster Dickie Kloek-v. Ekris moesten spelen. De 10 voorsprong, reeds na twintig seconden door een treffer van Ineke Tigelaar verkregen, werd bijzonder knap verdedigd. Het is zonder meer een unieke prestatie, dat de dames van De Robben zolang met een numerieke min derheid hebben stand gehouden. De andere Hilversumse damesploeg, HZC, gaat ook dit jaar weer duidelijk aanspraak maken op de tweede plaats. Eerst won het met 6—1 van HZ PC, waarna in de derby tegen 't Gooi een 20 en in de moeilijke strijd tegen ODZ een 62 overwinning werd bereikt. De uitslagen bij de dames zijn: HZ PC—HZC 1—6, HZC—'t Gooi 2—0, ODZ—HZ PC 3—3, ZIAN—De Robben 0—1, De Robben—'t Gooi 12—1,, HZ PC —ZIAN 1—2 en ODZ—HZC 2—6. HOOGEZAND, 9 juni In de zevende ronde van het internationaal damtoemooi van Hoogezand/Sappemeer is de Russi sche wereldkampioen Tsjegolev er dins dag in geslaagd zijn leidende positie te behouden. Hy maakte remise met de zich verrasend goed werende Kongolees Nim bi, maar moest voor dat ene punt zeer veer moeite doen. Deslauriers werd nu zyn naaste belager door een gemakkelij ke winst op de blunderende Okrogelnik. Sybrands moest zich tegen de stug spe lende Skretensky met een puntenverde ling tevreden stellen. De uitslagen luiden: Okrogelnik (Ned.) Deslauriers (Canada) 02; Tsjegolev (Rusl.)Nimbi (Congo) 11; Schotanus (Ned)Germain (Haiti) 02; Skretensky (Rusl.)Sybrands (Ned.) 11; Cazemir (Zwits.)Fanelli (It.) 2—0; Hisard (Fr.) Baba Sy (Senegal) 11. De stand luidt nu; 1. Tsjegolev 10 pun- ten; 2. Deslauriers 9; 3- Germain, Sy brands, Skretensky, alien 8; 6. Baba Sy, Cazemir, Hisard, Schotanus, allen 7; 10- Okrogelnik en Nimbi, beiden 6; 12. Fa nelli één punt. FRANKFURT, 9 juni .Elek Schwarts, de vroegere bondscoach van het Neder lands elftal en thans Benfica's befaamds oefenmeester, zal naar alle waarschijn lijkheid het komend seizoen de Portugese club niet meer trainen. Schwartz is name lijk benaderd door de Duitse voetbalclub „Eintracht Frankfurt" en schynt gister avond overeenstemming met deze vereni ging te hebben bereikt. Het contract Is echter nog niet getekend. LISSABON, 9 juni Het Nederlandss rolhockeyteam heeft maandag zijn eersts nederlaag moeten incasseren in het toer nooi om het Europees kampioenschap, dat in Lissabon wordt gehouden. Onze landgenoten verloren met 40 van Span je.. By de rust was de stand 10. De verdere uitslagen zijn: Portugal— Zwitserland 81, Italië— België 40. Na drie dagen leidt Portugal met zes puntea vóór Nederland dat vier punten heeft. Advertentie MILLAU, 9 juni. Jan Janssen heeft was er eigenlijk maar een zonder veel dinsdag de eerste etappe van de Grote I „beweging". Gilbert Desmet 2 viel op Prys van de Midi Libre op zyn naam door een solo van 60 kilometer. Simpson, gebracht. De wereldkampioen versloeg Armand Desmet, Cazala, Bachelpt en Poulidor poogden tegen het einde van da rit nog om weg te komen, maar ver geefs'. De twee colletjes, die in de rit waren opgenomen, konden niet voor een scheiding zorgen. Beide malen bereikte Gianni Motta, het wieleridool van Italië op dit ogenblik, als eerste de top. Raymond Poulidor had gisteren ook vooraan ln de grote groep kunnen ein digen. Maar hij dolf zyn eigen graf. Het was namelijk zyn aanval, ingezet in de afdaling van de eerste col. die de uitein delijke beslissing inluidde. Oud-wereld kampioen Jean Stablinski haalde de vluchter terug en direct daarop, by het binnenrijden van de aankomstplaats Mil- lau, sprongen vier man weg: Jan Jans sen, Cazala. Rostolian en Raymond. Zes tien seconden winst bevocht dit kwartet in de straten van Millau. In de spurt was Janssen onbetwist de sterkste. na een 206 km lange rit van Beziers naar Millau de Fransen Robert Cazala, Chris tian Raymond en Louis Rostolian, die in deze volgorde de tweede, derde en vierde plaats bezetten. Voor de vier uitlopers werd dezelfde tijd afgedrukt: 5 uur, 44 minuten en 35 seconden. Aan de Midi Libre, die vier dagen duurt, nemen ve len van de belangrijkste deelnemers aan de Ronde van Frankrijk deel. De eerste etappe van de Midi Libre De uitslag van de eerste etappe was: 1. Jan Janssen (Nederland) 5 uur 44 min. 35 sec; 2 Robert Cazala (Frankrijk) zelf de tijd; 3 Christian Raymon (Frankrijk) z.t.; 4 Louis Rostolian (Frankrijk) z.t.; 5 Jean Milesi (Frankrijk) op 15 sec; 6 Frans Melckenbeeck (België) op 16 sec; 7 Frans Verbeek (België); 8 Michael Wright (Engeland); 9 Paul Lemeteyer (Frankrijk); 10 Vic van Schil (België) al len in dezelfde tijd als Melckenbeeck.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 7