Aardgas in Haarlem Tarieven inruil van toestellen op Amsterdams peil Motie dwingt B en W tot ander uitgangspunt SPELDJES AKTIE yPOPLA 1000 popla 1000 Meeslepende dansavond in Minerva de GELE Bert Bogaard zorgt voor verrassende ontknoping Nationale wedstrijden in zwembad Groenendaal Bekende cracks zullen aan de start verschijnen Belgisch toneel in Haarlemse Schouwburg Toernooi om NHC-beker Aóenda Haarlem evms SPELDJESAKTIE Boeren wéér dupe van gifstrooier Om clubtitel van „De Kampioen Zilveren jubileum in Heemstede Echtelijke ruzie voor Haarlemse politierechter ZONDAG IN HEEMSTEDE Haarlem speelt oefenwedstrijd BIJ ELKE 2 PAKKEN P0PLA 1000 een gratis speldje In Steenwijkenvold in de telefoonsector Aan de telefoonabonnees HAARLEM VRIJSPRAAK NA AANRIJDING MET DODELIJK LETSEL meenemen OP VAKANTIE H.B.C. door sterker spelend De Spartaan voor beker gewipt DONDERDAG 10 JUNI 1965 PAGINA éL aML DAT FIJNE MODERNE TOILET PAPIER De officiële beroepentelefoonlijst van de stad HAARLEM, editie 1965, werd in januari 1965 aan alle telefoonabonnees uitgereikt. Indien onze afdeling verspreiding er niet in geslaagd mocht zijneen abonnee te bereiken, verzoeken wij hem zich in verbinding te stellen met onze afdeling klantenservice, tel.: 020 - 23 lf5 01 en 23 Jj5 02, waarna hem onmiddellijk een be- roepenlijst zal worden toegezonden. Hiber, Gids voor Handel, Industrie en Beroepen N.V. exclusief agent voor de Zaken- en Beroepentélefoongids N.V. N.Z. Voorburgwal 118, Amsterdam. Bert Bogaard, de verrassende winnaar bij het gisteravond ver reden clubkampioenschap van de H.S.V. „De Kampioen". De mooiste Europese keukens voot- ezee- cw ...de badmode 1965 op Vogelzang's sportafdeling- Badkostuums (27.50 tot 87.50) en bikini's (17.50 tot 55.-) in héél fijne Egyptische en Zwitserse garens, helanca- jacquard en nylon-helanca. Kom, en u bent apart door het modelletje en de fijne kleur. Grote Houtstraat 28 Haarlem Films Muziek Toneel Diversen Tentoonstellingen Noordwijk Leiden (Advertentie) HAARLEM, 10 juni, De gemeente raad heeft zich gisterenmiddag met grote meerderheid van stemmen ver zet tegen de tarieven, die B. en W. via een speciale verordening wilden vastleg gen voor de inruil van gastoestellen, wanneer Haarlem overschakelt van stadsgas op aardgas. Zoals reeds eer der bericht, zal het noodzakelijk zijn, dat bij de overschakeling alle gastoe stellen omgebouwd worden. Indien dat niet mogelijk is, kunnen de oude tegen nieuwe worden ingeruild. Naar de aard van de toestellen krijgt de gebruiker een bepaalde vergoeding plus 10 kor ting op de kosten van het nieuwe toe stel. Volgens de Haarlemse verordening zouden ook degenen, die vrijwillig zonder dat het dus noodzakelijk is hun toestel inruilen, een gelijke inruil- vergoeding krijgen. Met die gelijkstel ling van verplichte en vrijwillige inruil gingen de meeste raadsleden niet ak koord, althans niet met een gelijke in- ruilvergoeding. Zij wilden die Haarlem se tarieven graag op Amsterdams peil gebracht zien. Daarin slaagden zij via een motie, die ondersteund werd door de P. v.d. A., de K.V.P., de P.S.P. en de C.P.N. Dat Amsterdams peil betekent on der meer, dat de vergoeding bij ver plichte inruil hoger zal zijn dan door B. en W. voorgesteld was. Vervol gens. dat bij vrijwillige inruil de aansluitkosten afgetrokken zullen wor den var. de vergoeding, welke deson danks toch nog hoger of minstens ge lijk za. blijven in vergelijking met het tarief van B. en W. Wethouder Bak ker noemde het terecht een hopeloze taak het voorstel van B. en W. (mi nus wethouder Voskuilen) te verdedi gen. Hij kon de tegenstanders niet overtuigen. De motie werd in stem ming gebnacht en met 24 tegen 10 stemmen aangenomen. B. en W. wil den de zaak niet slepende houden en kwamen gisterenmiddag nog met een nieuw voorstel, waarin de Am sterdamse tarieven voor Haarlem overgenomen werden. En daarmede was de kous af. Het grootste bezwaar gold dus in eer ste instantie de gelijke vergoeding bij verplichte en vrijwillige inruil. De heer Schoor! (P. v.d. A.) maakte daar en kele hoffelijke aanmerkingen op, niette min dreigend met een motie. Hij kreeg de volle steun van de heer Steijaart (P.S.P.)die trouwens over de gehele verordening niet bijzonder te spreken was. Hij vond het ronduit vervelend, dat de hele aardgasomschakeling met al haar facetten niet totaal was behan deld. Dan zou men ook een beter in zicht gekregen hebben. Voor de pas ver schenen aardgaskrant had hij geen goed woord over. Volgens hem was daarin het accent gelegd op de aard gasverwarming. De voorlichting vond hij allesbehalve objectief. Aan de hand van enkele voorbeelden wist hij te ver zekeren, dat het normaal huishoudelijk gebruik van aardgas een voordeel van 22.— per jaar zou opleveren vergele ken bij stadsgas. En nu moeten de mensen ook nog nieuwe toestellen ko pen. Er is dus alleen maar verlies. Ook de heer Vos (K.V.P.) betreurde het. dat de aardgaskwestie niet in één groot verband was behandeld. Uit zijn betoog bleek voorts, dat hij evenmin gelukkig was met de gelijke vergoe ding bij vrijwillige en verplichte in- (Advertentie) ruil. Hij wees er verder op, dat de bur gerij ongewild financiële offers moet brengen en daarbij vroeg hij alle aan dacht voor bejaarden, de financieel zwakkeren en andere min of meer zwaar gedupeerden. Voor deze mensen moest er toch een hogere vergoeding mogelijk zijn. De heer Vos was wat achterdochtig gestemd ten aanzien van de attentie, die B. en W. aan de dag hadden gelegd voor de detailhandel. Hij verdacht het college ervan, dat het die attentie dankbaar had benut ter verdediging van eigen zaak. Hoe het ook zij, hij meende dat door het verschil in inruil- vergoeding de vraag naar nieuwe toe stellen wat afgeremd zou worden, waar door de fabricage gelijke tred zou kun nen houden met de vraag. Hij hield een pleidooi voor de kleine bedrijven, die voor grote kosten in geen geval ver goed komen te staan, en tenslotte vroeg hij alle aandacht voor de Amster damse tarieven. Een heel ander geluid liet de heer Spek (Prot. Chr.) horen. Hij stelde zich volledig achter de visie van B. en W. en meende, dat er geen verschil in ver goeding hoefde te zijn. De heer Buijze (V.V.D.) liet zich in gelijke zin uit in tegenstelling weer tot de heer Proper (C.P.N.)die er op wees, dat het voor deel van aardgas alleen te vinden is bij grootgebruik. Hij betwijfelde, of er wel zoveel animo voor centrale verwar ming zoi' bestaan. Wethouder Bakker kweet zich zo goed mogelijk van zijn hopeloze taak om hei voorstel van B. en W. te ver- dedige*. Hij zette nog eens duidelijk het uitgangspunt van het college uit een. De burgerij wordt namelijk ge noodzaakt op aardgas over te schake len. He. is billijk, dat er enige ver goeding gegeven wordt. Het college vond het daarom juist, dat de om bouwkosten vergoed zouden worden. De consequentie daarvan was weer, dat degenen, die noodgedwongen een nieuw toestel moesten nemen, ook een vergoeding zouden krijgen. Deze werd, zowel bij vrijwillige als bij verplichte inruil, eveneens gesteld op de zoge naamde ombouwkosten. Dat Amster dam een hogere vergoeding geeft, is te wijten aan het feit. dat daar de ombouv/kosten hoger zijn. De hee. Bakker stelde nadrukkelijk, dat dit uitgangspunt het enig hanteer bare wa„ omdat men anders nergens meer zou blijven. Hij betoogde ook, dat de kwestie zuivér zakelijk bekeken moest worden en dat het sociale facet buiten beschouwing moest worden gela ten. Wie door de omschakeling in finan ciële nood zou komen, zou altijd een beroep ode Bijstandswet kunnen doen via Sociale Zaken. Bovendien bleek uit onuitgesproken opmerkingen, dat voor behoeftigbejaarden een andere oplos sing gevonden was. Zoals de wethouder moest verwach ten, ging de meerderheid van de ge meenteraad niet met hem mee. De mo tie, ingediend door de heer Schoorl (P.v.d. A.) werd aangenomen en daar mede kwam Haarlem op Amsterdams peil. HEEMSTEDE, 10 juni De liefheb bers van de folklore, die gisteravond het in het Minerva Theater optredende Zuid-Amerikaanse ensemble Grancolom- biano lieten voor wat het was, hebben een unieke kans gemist het genot te ondergaan van een dans-zang en muziek groep, waarvan de prestaties op artis tiek hoog niveau stonden. De voor stelling, die nog geen zestig belang stellenden trok, had een stampvolle zaal verdiend. Het dertig leden tellende gezelschap, waarvan de internationaal bekende Co- lumbiaan Hernano Monroy als leider optreedt, bracht een programma van folklore uit Columbia, Panama, Vene zuela, Ecuador en Peru. Het voerde de zaal naar een andere wereld, waarvan het beeld beurtelings gevoelens van melancholie en pure levensvreugde op riep. Aan de uitermate boeiende en ge varieerde dansen van beeldschone vrou wen en donker gekleurde mannen, vie len begeleid door het fascinerende ritme der Zuid-Amerikaanse muziek instrumenten momenten van diepe ontroering te beleven, die de aanwezi gen kennelijk in hun greep hielden ge vangen. De fraaie kostumering, die als expressief onderdeel een eigen onmis bare functie bekleedde, verdient een aparte vermelding. Het enthousiaste pu bliek was zeer terecht gul met zijn ap plaus, dat aan het slot van deze over rompelende voorstelling tot een over donderende ovatie werd. A. Kr. MEPPEL, 10 juni In Steenwijker- wold ziet de politie zich de laatste ja ren elk voorjaar weer voor het pro bleem gesteld dat door een onbekende de ingezaaide akkers van enige boeren „behandeld" worden met een sterk bij tend vergif, waardoor het te velde staande gewas verloren gaat. Meestal moeten de akkers van de boeren Pereboom en Prinsen het ont gelden. Dat is ook nu weer gebeurd. De gewassen 'an beide boeren zijn als het ware verbrand door het gif. Vooral de haver van de heer Pereboom heeft een verwoestende behandeling ondergaan. ZANDVOORT, 10 juni Bert Bo gaard heeft in het clubkampioenschap lange afstand van de Haarlemse wieler club „De Kampioen", dat woensdag avond onder flinke belangstelling op het golvende circuit van Zandvoort werd verreden, voor een daverende verrassing gezorgd. De 23-jarige typo graaf, dit voorjaar na een jaar non-acti viteit weer gaan fietsen, demarreerde in de ronding van de Tarzanbocht uit alle macht, pakte 'n tiental meters winst, en bleef de sterkste finishers van het nog veertien koppen tellende pelo ton, t.w. Jan Aldershof, Ted Blom en broer Aadje Bogaard, met duidelijk waarneembaar verschil de baas. De grote favoriet Henk Peters sukkelde met een slingerend achterwiel en reikte niet verder dan de negende plaats. Dat Bert Bogaard er zijn zinnen op had gezet in deze titelstrijd een goed figuur te slaan, heeft hij overduidelijk laten blijken. Want reeds bij de eerste schermutselingen was Bert met de zeer actieve Thijs Bouma in de strijd op het voorplan betrokken. Dit tweetal kreeg echter geen kans om een beslissende voorsprong te nemen. Daarna draaf den Ted Blom en Tonny Peters bijna 'n half uur lang met 'n paar honderd meter voorsprong voor de „meute" uit, maar toen Jan v. d. Horst, Henk Pe ters en Thjjs .Bouma het initiatief voor de tegenaanval namen, moesten zij de winst volledig prijsgeven. Favoriet Henk Peters probeerde in de negende ronde het parcours moest twintig keer „genomen" worden met een soloren zijn slag te slaan, doch zijn grote rivalen Van der Horst en Blom lieten hem niet gaan. Alles bleef bij een. Ook de van strijdlust blakende Bouma, die enkele keren achtereen driftig demarreerde, kwam niet los uit de greep van het in hoog tempo voort ijlende peloton. Met nog vier ronden in het verschiet trok Van der Horst al zijn registers open en schenen er be slissende dingen te gaan gebeuren. He laas kreeg blonde Jan malheur met zijn ketting en verspeelde daarmee zijn kampioenskansen. Joop Schenk was kort daarvoor door een lekke band uit geschakeld. Veertien renners bleven er over om elkaar de titel te betwisten. De kenners tipten Blom, Peters, Al dershof en Aad Bogaard, als mogelijke winnaars, maar zagen Bert Bogaard HAARLEM, 10 juni De Haarlemse rechtbank heeft vanmorgen de 42-jari- ge loodgieter N.T. uit Heemstede vrij gesproken. De man had op 17 decem ber van het vorig jaar als bestuurder van een personenwagen op de Schip- holweg een bejaarde man aangereden. Deze man was met zijn fiets plotseling door de rood-witte schrikhekken geko men en de rijbaan overgestoken. Wegens ondoorzichtigheid eiste de officier van justitie een maand gevangenisstraf en een jaar ontzegging van de rijbevoegd heid. De oude man is aan de bekomen verwondingen bezweken. De 44-jarige glazenwasser A. van der M. uit IJmuiden, die veertien dagen geleden een eis hoorde stellen van drie maanden gevangenisstraf en vier maan den ontzegging, werd vanmorgen nog niet veroordeeld, daar zijn zaak is aan gehouden. Als automobilist was hij op 16 no vember 1964 door het rode stoplicht bij de kruising Westelijke RandwegDelft laan gereden. Als gevolg van de hierdoor ontstane botsing raakten twee personen gewond. Twee maanden gevangenisstraf en twee jaar ontzegging van de rijbevoegd heid was op 28 mei de eis tegen de 29-jarige Haagse monteur E.L. die in Haarlem op een zebra een voetganger had aangereden. Het slachtoffer werd ernstig gewond. L. werd vanmorgen ver oordeeld tot één maand gevangenisstraf en één jaar ontzegging van de rijbe voegdheid. De 23-jarige drukker A.C. uit Haar lem werd gestraft met drie maanden met aftrek en twee jaar ontzegging. Op 14 maart had hij onder invloed zijn >romfiets genomen en was daar mee met twee kornuiten als passa giers doo Haarlem gaan toeren. De man vloog tegen een verkeersgeleider en twee van het drietal liepen ernstige verwondingen op. Twee weken geleden luidde de eis vier maanden gevange nisstraf en drie jaar ontzegging van de bevoegdheid een motorrijtuig te bestu- HEEMSTEDE, 10 juni Vandaag her dacht de heer G. Somer zijn zilveren jubileum in dienst van de gemeente Heemstede. Op verzoek van de jubilaris is de huldiging in besloten kring ge houden. De heer Zomer is zijn loopbaan bij de gemeente Heemstede begonnen bij de gemeentereiniging. In 1949 werd hij benoemd tot magazijnmeester bij Open bare Werken, een taak die hij op uit stekende wijze vervult en waarom hij door zijn superieuren en collega's bij zonder wordt gewaardeerd. Bovendien is hij de afgelopen vijftien jaar belast met het onderhoud van het brandweer materiaal. De jubilaris, die de rang op zichter A heeft, is door deze functies voor velen in de gemeente dan ook geen onbekende. HEEMSTEDE, 10 juni Ter gele genheid van de opening van het nieu we zwembad Groenendaal worden zon dag 13 juni in Heemstede 's middags om 2 uur nationale zwemwedstrijden gehouden, waarvan de organisatie in handen is bij de Heemsteedse Zwem en Poloclub HPC. Tal van bekende fi guren u: de Nederlandse zwemwereld, waaronder kampioenen en oud-kampi oenen zuilen op deze wedstrijden uit komen. Het gevarieerde programma dat HPC voor de komende zwemwedstrij den heeft samengesteld is vooral ge richt op het vergroten van de publieke belangstelling, die de laatste jaren in Heemstede wegens het ontbreken van een goedi accomodatie in zeer sterke mate was verminderd. Met het houden van deze wedstrijden hoopt het bestuur van HPC te bereiken, dat het sport- mir. ende publiek in Heemstede, Haar lem en omgeving zich ook weer wat meer gaat richten op zwemmen en wa terpolo. Voor de openingswedstrijden in het fraaie zwembad Groenendaal, zijn in schrijvingen ontvangen van ZIAN, het Y, HZ en PC, Nereus, Naarden, GDZ, AZ en PC, Haarlem, DWR, Njord en de organiserende vereniging HPC. De deelnemerslijst vermeldt onder meer de volgende namen: Adri Lasterie, Ine ke Tiggelaar, Carla Jansen, Paulien v.d. Wildt, Els Hulsebos, Lydia Schaap, Toos Beumer, Arth. van Oest, Bept Sit ters, Martien van Goor, Jan Bouwman, Johan Bontekoe, Dick Langerhorst, Hemmy Vriens, Chris Leysenaar en Boudewijn de Jong. De zwemnummers zullen in twee series worden afgewerkt, hetgeen een vlot verloop van het pro gramma garandeert. Na de zwemwedstrijden volgt er over het hoofd. En juist hij zorgde voor een verrassende ontknoping. De uitslag luidt: 1. en kampioen Bert Bogaard, de 84 km. in 2 uur 6 min. 12 sec.; 2. Jan Aldershof, 3. Ted Blom, 4. Aad Bogaard, 5. Wil van Slooten, 6. Gerard Nijssen, 7. Thijs Bouma, 8. Ton ny Peters, 9. Henk Peters, 10. Rein Ot- te. De sterke Roei Snijder legde in de eindsprint beslag op het kampioenschap van de nieuwelingen. De uitslag: 1. R. Snijder, de 63 km. in 1 uur 39 min.; 2. Tonny Blom, 3. A. de Ruyter, 4. G. van Krimpen, 5. J, Sweyen, 6. J. v. d. Peet, 7. Theo Krom, 8. K. Hoogveld. In de eindsprint van de aspiranten stak Kruyff zjjn arm te vroeg omhoog en daardoor kwam hij net iets tekort om Gerard Duwel te kunnen kloppen. De toeschouwers op de tribune meen den dan ook door het armgebaar van Kruyff dat hij gewonnen had. Het was helaas niet zo. De uitslag: 1. G. Du- wel, de 33,6 km. in 58 min. en 8 sec.; 2. D. Kruyff, 3. R. Bakker. 4. G. Krom, 5. B. Mense, 6. J. Molenaar, 7. R. Westhof, 8. H. Snijder, 9. G. van Baak, 10. J. Brouwer. Uitslag jeugdklasse: 1. H. Ruckert, de 12,6 km. in 24 min. en 15 sec.; 2. L. Oostra, 3. R. Krom, 4. J. Slierings, 5. J. Peters, 6. H. Kooien, 7. W. Was- sink. HAARLEM, 10 juni, „Die vrouw haalt je het bloed onder de nagels van daan, edelachtbare", vertelde de 28-ja- rige broodbezorger A. D. uit Haarlem, die gist°ren voor de Haarlemse politie rechter moest verschijnen omdat hij op 20 april van dit jaar zijn vrouw zo krachtig tegen de grond geslingerd had, dat zij een gebroken enkel opliep. De broodbezorger verklaarde op die dag hevige ruzie met zijn vrouw gehad te hebben niet voor de eerste maal en zichzelf voor zijn vrouw, die op hem was komen toestormen, had moeten be schermen door haar op te wachten, haar vass te grijpen en haar tenslotte in de hoek van de kamer neer te gooi en. De vrouw was daar nogal ongeluk kig terecht gekomen. De broodbezorger vertelde dat hij zijn vrouw 's morgens om 6 uur uit het café had moeten halen. Hij had de gehele nacht zijn woede kunnen beheersen, maar had zich later .niet meer kunnen inhouden, toen hij zijn vrouw samen met Laar ouders onder invloed van ster ke drank in het café aantrof. „Waar twee vechten, hebben twee schuld", me.nde de politierechter, die bezorgd informeerde naar het lot van de kindé ren van 2, 4 en 6 jaar. Conform de eis van de officier van justitie veroordeel de hij de broodbezorger tot een boete van 100, - en 14 dagen gevangenis straf. voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar. Eveneens een boete van 100,- kreeg conform de eis de 64-jarige Sant- poortse notaris J. M. die op 30 maart van dit jaar met zijn auto was doorge reden nadat hij een flinke deuk in een andere auto had aangebracht. Het onge lukje was gebeurd bij het verlaten van een parkeerplaats aan de Jansstraat. Hij had geruime tijd staan wachten totdat de weg vrij zou zijn. De parkeerwach ter leidde hem tenslotte uit. Hij voelde een licht ti'k, maar reed door, vertrou wend op de parkeerwachter. Deze liet de notaris vertrekken. Dt 18-jarige fabrieksarbeider L. A. uit Haarlem was op 6 april juist bezig de autoradio uit de auto los te trekken toen de eigenaar van -de auto hem kwam storen. De jongeman had die avond 15 a 16 glazen bier gedronken. Hij had zich na afloop van het festijn niet goe gevoeld en was even gaan rusten een auto, die geparkeerd stond ir. een zijstraat van de Kleine Houtstraat. Daar kwam hij op het idee de autoradio mee te nemen. De offi cier van justitie, die de toekomst voor verdachte wegens diens strafregister sombei inzag, eiste 16 weken met aftrek, waarvan 6 weken voorwaardelijk met eer proeftijd van 3 jaar en onder toezichtstelling. De politierechter von niste conform. Advertentie) in diverse uitvoeringen. Prijzen van t 1000.- tot 14.000. Uw keuken van vloer tot plafond weer nieuw. Financiering mogelijk. Fa. Th. M. Dekker, Reitzstraat 72, Haarlem. Telefoon (02500) 55657. HAARLEM, 10 juni In het kader van het Nederlands-Belgisch cultureel akkoord geeft de koninklijke rederijkers kring Kunst en Eendracht uit Waregem op 19 juni in de Haarlemse Schouw burg een gastyoorstelling van Apparte ment te huur van de auteur Jozef van Hoeck. De katholieke toneelgroep Lu- damus is op 8 mei in Waregem ge weest, waar Harten twee, harten drie van Paul Rodenko werd opgevoerd. Onder leiding van drs. Jan Valken- stijn geven de mannen en de jongens van het kathedrale koor een uitvoering van vier liederen, waarmee het pro gramma wordt geopend. Ludamus heeft een uitgebreid programma opgesteld voor de Belgische gasten. De ontvangst is zaterdagmiddag 19 juni b(j Dreef- zicht. In het Frans Halsmuseum kun nen zij luisteren naar een welkomst woord van wethouder D. J. A. Geluk. Na de voorstelling in de schouwburg is er een verbroederingsfeest in het Mendelcollege. De volgende dag, zondagmorgen, gaat de groep naar de abdjj van Egmond en 's middags wordt een bezoek gebracht aan het openluchttheater in Bloemen- daal. De Belgen krijgen in restaurant Spaans een slotdiner aangeboden. (Advertentie) HAARLEM, 10 juni Twaalf adspi- rantelftallen van katholieke voetbalclubs uit de afdeling Haarlem van de KNVB gaan zondag 13 juni elkaar de Nieuwe flaarlemsche Courant Beker betwisten. Dit gebeurt op de terreinen van DSOV te Vijfhuizen. De clubs zijn verdeeld over vier poules. In poule A spelen DIOS, Renova en TYBB; in poule B. Alliance. Onze Gezellen en TZB; in poule C: DEM, DSS en Hoofddorp Boys; in poule D: Concordia, HBC en Geel Wit. TYBB is houder van de beker die reeds eenmaal definitief is gewonnen door Velsen. De elftallen zullen zich om 11.50 uur opstellen op het hoofdveld waarna de officiële opening plaatsvindt. De wed strijden beginnen om twaalf uur en de finales omstreeks vier uur. een attractief slüitstuk bestaande uit een shew van Jan Watertor en zijn komische zwemgroep, die voor de nodige dolle fratsen zullen zorgen. Daarna zal het poloteam van HPC de strijd aanbinden met zijn aloude tegenstander en veelvoudige lands kampioen Het Y, welke ploeg in de hoofdklasse van de waterpolo-compe- titie uitkomt. H.iARLEM, 9 juni De 2e divisie club Haarlem speelt zaterdag 12 juni in Katwijk een oefenwedstrijd tegen de sterke zaterdagmiddagclub Quick Boys. In het Haarlemse team zullen enkele proefnemingen worden gedaan met nieu we spelers, terwijl ook een nieuwe doel- verdediger wordt geprobeerd. Nu de tijd der transfers weer nadert zullen, naar het zich laat aanzien, ook bij Haarlem' de nodige mutaties niet uitblijven. Op verzoek van de vereni ging zijn zeven spelers op de transfer- lijst geplaatst. Hun namen luiden: v. d. Berg, Bons, Drost, Eifler, Keesman, Maas en Vogelaar. Op verzoek van de speler staan op de transferlijst geno teerd: Jonker, Steur en Den Oude. De halfspeler Freddy Boom heelt deze week voor de tweede maal een knie-operatie ondergaan. De operatie is naar wens verlopen, maar het zal vermoedelijk wel tot november duren, alvorens Boom weer voor Haarlem beschikbaar is. HEEMSTEDE, 10 juni, YToor eigen publiek heeft HBC woensdagavond in de tweede ronde van de strijd om de districtsbeker het loodje moeten leggen tegen de eersteklasser De Spartaan. Vijf minuten na het begin van de eerste verlenging de normale speeltijd was met 'n 1-1 stand afgesloten werd het vonnis over de Heemstedeiiaren ge veld: 1-2. Aanvankelijk was het met vijf inval- lets spelende HBC in de meerderheid, maar het maken van doelpunten wilde niet erg vlotten. Pas na 25 minuten spelen kon Kemp goed gelanceerd door Martin met een ver en onhoud baar schot de openingstreffer scoren: 1-0. De bezoekers namen het initiatiel toen volledig over en vooral na de rust waren zij oppermachtig. Doelman Van Leeuwen bleek evenwel ongenaakbaar en drie keer achtereen wist hij een ze ker schijnend doelpunt te voorkomen. Met nog amper tien minuten te spelen moest Van Leeuwen tenslotte toch ca- pitulern doordat spil Van der Linden geblesseerd in het strafschopgebied lag en de Heemsteedse achterhoede te ver bouwereerd was om in te grijpen: 1-1. Hiermee brak ook het einde aan. De cupsfeer laaide vanaf de aftrap voor de verlening hoog op, toen Beliën drie Spartanen omspeelde en zijn schuiver met de grootste moeite door de keeper gekeerd Kon worden. De HBC-ers juich- Advertentie) Tel. (0 2500) 11912 ten reeds voor de winnende treffer. Het bleek niet zo te zijn. Die viel vier mi nuten later aan de andere kant, waar een hoekschop via de schouder van back Hageman in het Heemsteedse doel belandde: 1-2. De Spartaan was daar mee winnaar van deze sportieve beker strijd en gaat over naar de derde ron de. CINEMA PALACE. Dagelijks 2, 7 en 9.15 uur: De held van het Lunapark, alle leeftijden. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. FRANS HALS. Dagelijks 7 en 9.15 uur. Zaterdag 2, 7 en 9.15 uur: James Bond contra Dr. No. 18 jaar. Zondag' 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Dinsdag 8 uur. LIDO. Dagelijks 2, 7 en 9.15 uur: Uitdaging in Gibraltar, 14 jaar. Zondag' 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Zondag 11 uur: Jungle-cat, alle leeftijden. LUXOR. Dagelijks 2, 7 en 9.15 uur: Winnetou keert terug, alle leeftijden. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT. Dagelijks 2, 7 en 9.15 uur: De dag na de invasie, 14 jaar. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Zondag 11 uur: De grote jacht, a.l. ROXY. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur: De vechter van Montana, 14 jaar. Zondag: 2. 4.15, 7 en 9.15 uur. Maandag t/m wo. 2.30, 7 en 9.15 uur: De mysterieuze Dr. Lao, alle leeftijden. STUDIO. Dagelijks 2.15, 7 en 9.15 uur: Elektra, 14 jaar. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Zondag 11 uur: Wilde pracht, alle leeftijden. MINERVA. Dagelijks 8 uur: Becket, 14 jaar. Zaterdag 2.30 en zondag 2 en 4.15 uur: Rekruut tegen wil en dank, a. 1. Donderdag 10 juni Grote of Sint Bavokerk. 8 uur: Gemeen telijk orgelconcert door Albert de Klerk Concertgebouw. 8.15 uur: Zomerconcert door het N. Ph. O. o.l.v. Marinus Adam M.m.v. George van Renesse, piano. Donderdag 10 juni Stadsschouwburg. 8 uur: Toneelvereniging Cremer met „De kunst om te leven". Donderdag 10 juni Aula A. H. Gerhardschool. 8 uur: Muziek avond Haarlemse Discoclub. Kon. Ned. Natuurhist. Ver. afd. Haarlem: Excursie naar de Oosteinderpoel o.l.v. de heer J. Bakker. Frans Halsmuseum: Werken uit de Haar lemse school van d^ 16e t/m 19e eeuw Tekeningen van Nederlandse, Italiaanse en Franse school, 16e t/m 19e eeuw Fossielen en Natuurkundige instrumenten Geopend op werkdagen, behalve maandag van 113 uur Eerste zondag van de maand van I 3 uur Bijzondei e collectie werken van Frans Hals Dagelijks van 10 tot 5 uur Zondags van 1 tot 5 uur Prentenkabinet (Fr Halsmuseum) t/m 12 juni: Expositie van poppen van Maja Alexander en Trudy de Ruiter Teylers Museum: Schilderden 19e en 2üe geuw Tekeningen Nederlandse Italiaanse en Franse school, 16e t/m 19e eeuw Fos sielen en Natuurkundige instrumenten Ge opend op werkdagen, behalve maandag van 113 uur. Eerste zondag van de maand van 13 uur Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 76 Oude religieuze kunstschilderijen en middel eeuwse beeldhouwwerken Geopend van 10 12 30 en 1.30 5 uur (behalve maandag! Zon- en feestdagen van 2 5 uur Woonhuis Jacobus van Looy, KI. Hout weg 103: Het voormalige woonhuis van de schilder-schrijver Jacobus van Looy. Ge opend donderdags van 10 12.30 en 13.30 7 uur. Zon- en feestdagen van 2 5 uur- Cruquius Museum: Historische stoom machines en grote maquette van Nederland met waterstanden overzicht overstro mingsramp 1953. Geopend dag van 9 12.30 en 1.30 5 uur. Zondags van 1 5 uur. bloemen. Tropentuin en minicorso. Geopend tentoonstelling van voorjaars- en zomer bloemen. Tropentuin enminicorso.Geopend dagelijks van 9—18 uur (t/m oktober). ln 't Goede Uur: De maand juni expositie van tekeningen en grafieken van Jan Koning. Vishal en Vleeshal: De jaren '40-'45; Foto- en documentatietentoonstelling over de oorlogsjaren. Vrij entree. Dagelijks van 9 5 uur. Zondags van 1—5 uur, woensdag» vrijdag en zaterdag van 8 12 uur. Academie 63, Koudenhorn, Haarlem: Openstelling der at .liers ter kennisname van het werk der deelnemers Geopend d gelijks van 1 tot 7 uur. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 6, t/m LO juni: Expositie van edelsmeedwerk van Hans van der Heijden en Kunstnaaldwerk van Anneke van der Heijden Dagelijks (beh ma.) van 10-12.30 uur en 1.30-5 uur- Zon- en feestdagen van 2-5 uur Artificia, Binnenv eg 95, Heemstede: Ten toonstelling van tekeningen en schilderijen van Wim Steyn en beeldhouwwerken van Piet van Heerden. Geopend op werkdagen van 9.30 18.00 uur. Vrijdagavond boven dien van 7.30 10.00 uur (t/m 1 juli). De Ark: Expositie van schilderijen en aquarellen van Hal Wichers. Geopend dag» (behalve dinsdag) van 10 tot 8 uur. 2e etage: 100 ambachten, van Jan Luyken. Dag. (behalve dinsdag) van 8 11.30 uur. FILMS: LIDO-THEATER. Donderdag 8 uur: Van Je buren moet je het hebben, 18 jaar. FILMS: REX. Dagelijks 2.30, 7.15 en 9.15 uur: De drie Stooges in het Wilde Westen. 14 jaar. TRIANON. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur, Goldfinger, 18 jaar. STUDIO. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur: Als de kater komt, 14 jaar. LUXOR. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur: Zet je zorgen opzij, alle leeftijden. LIDO. Dagelijks 2,30. 7 en 9.15 uur» Kissin cousins, alle leeftijden. CAMERA. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur, Der Zigeunerbaron, alle leeftijden. TEN TOONSTELLINGEN: Rijksmuseum voor Oudheden, Rapej," ourg 28: „Opgravingen in bijbelse grond itot september). Jeugdhotel „De Ruif", Jan Vossesteeg 59' Affiche tentoonstelling prijsvraag verenig0 Europa Geopend tot 24.00 uur (t/m 30 juni)* Taveerne Taste vin. Beestenmarkt 14: Werken van Sybille Ossuch. Geopend van 16.30 - 24.00 uur (tot 15 juni). Hortus Botanicus, Rapenburg 73: beeld '65". Openluchttentoonstelling hedendaagse Nederlandse Beeldhouwkun» Geopend van 10.00 21.00 uu. Rijksmuseiim voor Volks^i nde, straat 1: „Een beeld van de voortgang de academie" Geopend van 10.00 \^0i uur. Zondag van 13.00 17.00 uur. l* eind juli).

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 2