Nieuwe school in Hoofddorp wacht een goede toekomst Eerste katholieke Ulo in Haarlemmermeer nu officieel geopend In september: 4 leerkrachten, 125 leerlingen Conflict in Korps KNA beëindigd Voorzitter en instructeur treden af IPIasficolor halen !1 Dodelijke ongevallen voor de Haarlemse rechtbank DUET imoNS Proefstation voor de hollencultuur heeft wind in de zeilen Verf? Plasticüloïï Maastricht beleeft een Breuöheliaans Deskundigen zagen hoe Haarlem bouwt Verontreiniging van lucht en water vergt offers van iedereen Thijs Bouma snelste tijdens elubrit Cees Pelt i Noordwijkerhout Softbal in sportweek Vogelenzang Nieuwe koers hij voorlichting C. Bamhoorn in Noordwijk kreeg bronzen medaille Togido A wint in strijd om beker Kreuger snelste van Excelsior Eindexamens kweekschool De La Salie DIERENFOKKERS VERGADERDEN D VERWARMING AUTOTOCHT VOOR BEJAARDEN WERD EEN SUCCES met gratis waardezegels van 15 en 25 ct. ROB DE VRIES OP TRANSFERLIJST Maatschappij voor Nijverheid en Handel Nieuwe hoofdredactie Haarlems Dagblad en IJmuider Courant VRIJDAG 11 JUNI 1965 PAGINA 2 De eerste Kath. ULO-school in de Haarlemmermeer, die vandaag is geopend, staat nu nog in een open vlakte. Over enige jaren zal de wo ningbouw de school wel dichter hébben benaderd. spaar plezierigmet vraag vooral om de DUET-spaarkaart i (Advertentie) v 'ï4: HOOFDDORP, 11 juni Vandaag beleeft de stichting katholiek onder wijs in Haarlemmermeer de officiële opening van de eerste katholieke Ulo school in de gemeente. Vanmiddag is het nieuwe gebouw met acht klasloka len plechtig in gebruik genomen, na dat deken G. P. A. Alkemade van Hoofddorp de school enige dagen ge leden reeds had ingezegend. De school is uitgevoerd in systeembouw, van daar dat alleen reeds in de Haarlem mermeer zes schoolgebouwen van het zelfde bouwtype staan. Aanvankelijk wilde het stichtingsbestuur een eigen architekt inschakelen, maar uitvoe ring van het project zóü vrij lang op zich laten wachten, zodat de keuze al spoedig viel op het nu gehanteerde ontwerp. Op dit moment geven drie leerkrachten onder leiding van het hoofd der school, P. A. Jordans, er onderricht aan negentig leerlingen in drie klassen. Verwacht wordt dat de school met ingang van het komende schooljaar 125 leerlingen, verdeeld over vier klassen, zal tellen. Dan ook wordt het aantal leerkrachten uitge breid tot vier. De stichting katholiek onderwijs in Haarlemmermeer is opgericht op 1 september 1962. De bouwplannen date ren van dezelfde tijd. Intussen moest het bestuur onder voorzitterschap van de heer P. J. Grimbergen uit Zwanen burg uitzien naar een tijdelijke behui zing, omdat spoedig na de geboorte van de stichting het onderricht daad werkelijk ter hand werd genomen. Een jaar en twee maanden vond de jonge school onderdak in de Mariaschool in de Lijnden. In die tijd steeg het leer lingenaantal van 48 jongens en meisjes tot 67. Al spoedig werd het gebouw te klein en de school verhuisde naar de christelijke lagere school te Hoofddorp, waar de jeugd gedurende anderhalf jaar werd onderwezen. Ruim een maand geleden werd de nieuwe school (Advertentie) Automobielen Rijksstraatweg 397399 Tel. 53097 off. dealer v. Haarlem e.o. LISSE, 11 juni De Pluimvee- en Konijnensportvereniging ,,Lisse en Om streken" vergaderde donderdagavond in Salvatori te Lisse. De voorzitter de heer N. J. Dol sprak zijn voldoening uit over het enthousiasme van de jeugd onder de dierenfokkers. Door de tweede secretaris de heer Van der Lans werd een uitvoerig ver slag uitgebracht over de landelijke ver gadering van de N.B.K.V. te Utrecht. Medegedeeld werd, dat de Bondsshow ditmaal niet naar de tentoonstelling te Lisse komt. Voorzitter Dol bracht ver slag uit van de bijgewoonde vergadering van de Nederlandse Hoenderbond, van welke vergadering hij belangrijke orga nisatorische mededelingen deed. De heer Dol is voor deze bond aan gewezen als vertrouwensman voor dit district. Officieel is nu vastgesteld, dat op 4 september een grote tafelkeuring voor hoenders en konijnen wordt ge houden. Er zal inleggeld geheven wor den waarvan de baten in de kas zullen vloeien om contributieverhoging te voorkomen, hetgeen aller instemming had. Er wordt dus geen geld beschik baar gesteld voor predicaten. Men ver wacht veel van deze tafelkeuring als ontmoetingsgelegenheid". De leden zullen een inschryfbiljet ontvangen. Be kwame keurmeesters worden hiervoor genodigd. Ter sprake kwam de tn de volgende winter te houden grote tentoonstelling te Lisse, waarvoor enorm veel werk verzet moet worden. Voor deze nationale tentoonstelling is het inschrijf geld vastgesteld op 2.25 per inzending. aan de Van den Berghlaan in Hoofd dorp officieus in gebruik genomen. De bouwtijd had slechts een jaar gevergd. De school, die is opgezet als een vier jarige cursus, kan over de pas betrok ken ruimte heel tevreden zijn. De lo kalen zijn ruim, fris en licht. Zeven lokalen zijn in gebruik voor het geven van onderricht en in het achtste lokaal is tijdelijke ruimte voor hoofd en leer krachten. Als dit in de nabije toekomst nodig mocht blijken, kan het schoolge bouw met een blok van vier lokalen worden uitgebreid. Het natuurkundelo- kaal is terecht de trots van de school. Het is hypermodern ingericht als een natuurkundepracticum. Naast de school zal spoedig een gymnastieklokaal wor den gebouwd. Dit lokaal behoort ech ter niet bij de katholieke ulo-school, maar is voor gemeenschappelijk ge bruik. In dit verband is het goed erop te wijzen, dat het katholiek onderwijs in de gemeente Haarlemmermeer nog een grote achterstand vertoont ten opzichte van het openbaar en christelijk onder wijs. Tot nog toe waren in de gemeen te uitsluitend katholieke scholen voor g.l.o. en v.g.l.o. gehuisvest. Voor ont vangen van ulo-onderwijs gingen de leerlingen uit Badhoevedorp naai- Am sterdam, die van Hoofddorp én omge ving naar Haarlem en Heemstede en die" van Nieuw Vennep en omgeving naar Leiden en Hillegom. De nieuwe school heeft leerlingen uit Hoofddorp, Badhoevedorp, Nieuw Vennep, Vijfhui zen, Kudelstaart en een gering aantal uit Aalsmeer. De Badhoevedorpse kin deren trekken nog overwegend naar Amsterdam in verband met de gunsti ge verbindingen. Voor het middelbaar onderwijs op ka tholieke grondslag zijn de Haarlemmer- meerse leerlingen aangewezen op de gemeenten buiten de polder. In Bad hoevedorp is het Haarlemmermeerly ceum gehuisvest en van christelijke zij de wordt reeds enige jaren moeizaam gewerkt aan de stichting van een mid delbare school op protestants-christelij ke grondslag. Overigens ziet het er niet naar uit, dat de Haarlemmermeer bin nen korte tijd middelbare scholen op confessionele basis zal krijgen, daar de onderscheiden dorpen en woonkernen betrekkelijk dicht zijn gelegen bij plaat sen met dergelijke onderwijsinrichtin gen. Wanneer alle prognoses van het structuurplan werkelijkheid zijn gewor den, zpl de gemeente Haarlemmermeer binnen twintig jaar tachtigduizend in woners tellen. Een dergelijke toename van de bevolking, kan in een iets ver der verwijderde toekomst de stichting van middelbare scholen op confessione le basis mogelijk maken. De cijfers hebben inmiddels heel duidelijk aange toond, dat de nieuwe katholieke ulo school in Hoofddorp een goede toekomst tegemoet gaat. BENNEBROEK, 11 juni Enkele Interne moeilijkheden in het bestuur van de plaatselijke muziekvereniging Kunst na Arbeid blijken te zijn opge lost. Na het houden van een buitenge wone ledenvergadering is de heer G. Leuven afgetreden als voorzitter. De instructeur, de heer W. van der Peijl uit Heemstede, die er aan heeft meegewerkt, dat K.N.A. de laatste ja ren rond het zestigjarig bestaan van een noodlijdende weer een actieve ver eniging werd, heeft zich eveneens te ruggetrokken. In de vacature van voor zitter moet nu nog worden voorzien. K.N.A. verleent zondagmiddag mede werking aan de sportweek Vogelen zang en zal in de laatste week van juni meermalen optreden tijdens de sport week in Bennebroek. Het programma voor deze week is tijdens een donder dagavond gehouden bespreking vastge- 5ld. stel- VOETBAL De voetbalvereniging „Noordwijk" speelt zaterdag 12 juni a.e. op liet Gemeentelijk Sportpark in Noordwijk een wedstrijd tegen de se- mi-profclub „Duisburg" uit Duitsland. Advertentie) (Advertentie) CENTRALE NOORDWIJKERHOUT, 11 juni Aan de autotocht, die de bejaarden van Noordwijkerhout hebben gemaakt, ont brak alleen de zon. Als die nu, al was het dan niet de hele dag, maar toch zo nu en dan eens had geschenen, dan hadden de bejaarden ook nog heerlijk van de buitenlucht kunnen genieten in de prachtige omgeving zowel in de gro te uitspanning Oud-Valkeveen, waar de lunchpakketten werden verorberd als in Avifauna, waar 's avonds een uitstekend diner werd genuttigd. Ook dit jaar reden de 81 auto's met hun bijna 250 bejaarden niet in colon ne en alle chauffeurs trakteerden tus sen Noordwijkerhout en Valkeveen hun passagiers op de ochtendkoffie. Na de lunch in Oud-Valkeveen reden de auto's langs verschillende routes naar Avifau na in Alphen aan den Rijn. Daar werd na het aperitiefje het diner gebruikt. Tijdens de maaltijd spraken de comi té-voorzitter C. Geerlings, burgemees ter P. M. M. van der Weijden, pastoor C. C. Standenmeijer, dominee A. H. Smits en namens de bejaarden de he ren P. Duivenvoorden en H. Zuider duin. De heer Geerlings dankte allen, die door hun giften en het beschikbaar stellen van hun auto's de tocht weer mogelijk gemaakt hadden. De andere sprekers richtten allen dankwoorden tol het comité en de chauffeurs. Om negen uur 's avonds zijn de be jaarden feestelijk door beide muziek korpsen ingehaald. HAARLEM, 11 juni, Zaterdag wordt in het kader van de sportweek Vogelenzang een softballwedstrijd ge speeld. De Haarlemse jeugdploeg speel den tegen HCK dat Jetta van 't Land van Bloemendaal, als gastwerpster heeft. Deze wedstrijd kan een bijzon der interessante ntmoeting worden, omdat voor de jeugdploeg nog interna tionaal contact in petto is. De wedstrijd wordt gespeeld op het terrein van „Vogelenzang" aan de De ken Zondaglaan en begint om zeven uur. De Haarlemse ploeg ziet er als volgt uit: werpsters Nel Huneker (Onze Gezellen), Ineke van der Veldt (DSS), achtervangsters; Patricia Posthumus (Terrasvogels), Lies de Wilde (de Pin- guins). Veldster; Willy Dortmundt en Rietje Disselkter (Terrasvogels), Stien Kraay (HHC), Marian Eerdmans (On ze Gezellen), en Truus Rootlieb (EDO). Coach is Dobi Peters. Leidster mej. Aad de Goede districtsbestuurster. HAARLEM, 11 juni Voor de Haar lemse rechtbank stonden gistermiddag twee automobilisten, die beiden een aanrijding met dodelijk gevolg zouden hebben veroorzaakt. Een van hen was de negenendertigjarige chauffeur L. v. d. H. uit Gouda, die op 25 maart van dit jaar op het kruispunt Schiphol- weg-Hoofdweg in de Lijnden in de ge meente Haarlemmermeer geen voor rang had verleend aan een op de Schipholweg rijdende personenwagen. Als gevolg hiervan overleed een der inzittenden van deze auto. „Eén van de 24 slachtoffers, die dit jaar in het ver keer in de Haarlemmermeer om het leven zijn gekomen," merkte de officier van justitie op. Hij eiste tegen de ver dachte een gevangenisstraf van twee maanden en één jaar ontzegging van de bevoegdheid een motorrijtuig te be sturen. De chauffeur uit Gouda reed met zijn vrachtwagen op de Hoofdweg. Volgens de getuigenverklaringen weifelde hij bij het oversteken van de Schipholweg, die een voorrangsweg is. De chauffeur van de andere wagen raakte hierdoor in verwarring. Hij nam' aan dat de vracht wagen zou stoppen en reed door. Op dit moment ontstond de aanrijding met het fatale gevolg. De raadsman van verdachte was van oordeel, dat het hoogst roekeloos rjjden ten onrechte ten laste was gelegd en vroeg daarom op dit punt vrijspraak. Uitspraak op 22 juni. Drie maanden gevangenisstraf en drie jaar ontzegging van de rijbevoegdheid eiste de officier van justitie tegen de 62-jarige Amsterdamse uitvoerder J. A. B. De man was op 9 december van het vorig jaar als bestuurder van een per sonenwagen op de Haarlemmerstraat weg door een inhaalmanoeuvre in bot sing gekomen met een tegenligger, als gevolg waarvan een der inzittenden do- Advertentie) delijk verongelukte. Tot zijn verdedi ging voerde B. aan, dat hjj op de mid denbaan plotseling moest uitwijken voor een andere tegenligger. Hü moest daar om een snijdende beweging maken om zich op de rechterrijbaan in veiligheid te stellen. Op grond van dit laatste bepleitte de raadsvrouwe van verdach te vrijspraak. „Roekeloos inhalen is verdachte niet ten laste gelegd. Mjjn cliënt heeft een noodsprong moeten ma ken." De rechtbank zal op dinsdag 22 juni uitspraak doen. AMSTERDAM, 11 juni Rob de Vries, eerste elftalspeler van Telstar, heeft zich op eigen verzoek op de trans- ferlijst laten plaatsen, Uit ons bericht van gisteren zou kunnen blijken, dat zulks door Telstar is geschied. LISSE, 11 juni Het Proefstation voor de Bloembollencultuur heeft de wind in de zeilen. Tijdens een zeer druk bezochte vergadering die donderdag middag in de filmzaal van het labora torium voor Bloembollenonderzoek te Lisse werd gehouden, deelde de rijkstuinbouwconsulent ir. A. van Veen mede, dat het aantal leden in de afge lopen maanden van 860 op 1150 is ge komen. Daaraan is de nieuwe koers die men op het voorlichtingsterrein ging varen, niet vreemd. De uitgave van het boekje „Tips" bleek een goede greep. Het is overal zeer gunstig ontvangen en de oplage van 1.500 stuks is op vijftig exempla ren na verkocht. Volgende week ver schijnt het tweede boekje uit deze serie en ir. Van Veen deelde mede, dat er ook al aan een derde boekje wordt ge werkt. Het tweede exemplaar dat dus vol gende week zal verschijnen, behandelt de behandeling van de bollen van het rooien tot planten. Numero drie uit de serie gaat een ander karakter dragen. Dat wordt geheel gewijd aan de broei van de drie hoofdgewassen. Daarnaast zal men op aanvrage gra tis kunnen krijgen de beschrijvingen van de proeven en wat er is uitgeko men; werkt de heer G. Papendrecht aan een uitvoerig rapport, waarin de resultaten worden beschreven van alle broedproeven die hjj in de loop van de afgelopen jaren heeft genomen en ver schijnen ook nog in druk de teeltbe- sohrijvinigen van diverse bol- en knol gewassen. Voorzitter C. Driehuizen wilde in ver band met de lange agenda en de plan nen om ook een rondgang over de proeftuin te maken, zijn openingswoord kort houden. Hij deelde mee dat in de plaats van de heer Th. Hoog als gede legeerde in de Commissie van Toezicht nu is benoemd de heer J. W. A. Lefe- ber uit Lisse. Bij de bestuursverkiezing werden in de piaats van de aftredende heren C. Driehuizen, A. H. Bergman en 'g. e. veldhuizen van Zanten gekozen de heren F. Swart (Lisse), M. Slootweg (Lisse) en W. Boogaards (Noordwijk). De uitgaven stijgen. Dat bleek uit de begroting voor 1966. Men zal dan rond 40.000. méér nodig hebben dan in 1964. „We hopen nu maar", aldus de heer Driehuisen, „dat het Rijk en het centraal Bloembollencomité bereid zijn de subsidies te verhogen." De vereniging Proefstation zal trou wens zelf ook meer geld op tafel moe ten brenigen, wil men met kans op succes bij rijk en CBC kunnen aan kloppen. De leden waren het daar mee eens. Het voorstel om de contri butie te verdubbelen van 2,50 naar 5. werd zonder meer geaccepteerd. Eén der assistenten van het Rijkstuin- NOORDWIJK, 11 juni Gisteren her dacht de heer C. Bamhoorn, wonende aan de Jan Kroonsweg 25 in Noordwijk aan Zee, dat hij veertig jaar geleden in dienst trad bij het bloembollenkwekers- bedrijf van de familie Barnhoorn. Hij is wegens dit jubileum bijzonder hartelijk gehuldigd. Tot grote verassing van de jubilaris kwamen ook de loco-burgemeester, de heer M. C. J. Sedelaar, en de gemeen tesecretaris, de heer W. van Sprang, hem feliciteren. In zijn toespraak deelde de heer Se delaar mede, dat het H. M. de Koning in behaagd had de heer Bamhoorn te onderscheiden met de bronzen ereme daille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. De loco-burgemeester zwaaide hem veel lof toe voor de trouw aan het bedrijf van zijn patroon en stel de hem ten voorbeeld aan de jongeren. Nadat de heer Sedelaar de onderschei ding had uitgereikt, was het woord aan de heer J. P. Barnhoorn, de werkgever van de jubilaris, die zijn medewerker met enkele hartelijke woorden geluk wenste en hem een geschenk onder cou vert overhandigde. De voorzitter van de Christelijke Be sturenbond te Noordwijk, de heer C. Benschop, bracht in welgekozen woor den de felicitaties van het C. N. V. over en bood de jubilaris, die reeds ve le jaren lid van deze organisatie -s, een geschenk aan. Daarna werd het feest gezellig in de intieme kring voortgezet. (Advertentie) (Van onze Limburgse re dacteur) MAASTRICHT, 11 juni Bij gelegenheid van het 115-jarig bestaan organi seert de Koninklijke Ned. Papierfabriek alhier zater dag 10 juli een personeels- festijn, waarvoor praktisch de gehele binnenstad wordt „afgehuurd". Dit mag ook wel, aangezien het aantal feestvierders in de duizenden loopt. Twee jaar geleden bij de in be- drijfstelling van een nieu we papiermachine waren het er niet minder dan vijf duizend. Het aantal zal dit keer nog groter zijn. Over ruimtegebrek zul len de jubileumvierders evenwel niet te klagen hebben, daar de afgehuur de binnènstad maar liefst vijfentwintig café's telt, «vaar de leden van de K.N.P.-familie de ontvan gen consumptiebonnen (zestien per persoon) in feestdrank kunnen omzet ten. In de voormalige Do- minicanerkerk wordt een mammoet-souper aange richt, waarbij het Breu- s'heliaans zal toegaan. Ge schaard rond een model varkensstal kunnen de K.N.P.-ers zich te goed doen aan varkensvlees met puree en groente; een halve liter bier en een kunstenaarsgroep „Artis- hoek" een schilderijen tentoonstelling in, waar- „toetje".Restaurateur Post- voor een speciaal paviljoen ma heeft voor deze maal- zal worden gebouwd. bouwconsulentenschap in Lisse, de heer M. de Rooy, hield hierna twee korte inleidingen, met name over de vuurbe- strijding bij de tulpen en over de on- kruidbestrijding in bloembollen. Spr. besprak de diverse bestrijdingsmid delen, gaf tips en waarschuwingen en wist zyn gehoor in hoge mate te boeien. Spreker illustreerde zijn causerie met kleurendia's. Na afloop bekeken de talrijke kwe kers en exporteurs in groepen de te vel de staande proeven en gaven de leden van de staf van het rjjkstuinbouwcon- suientschap nadere inlichtingen. Be zichtigd werden onder meer velden eewaar men proeven had genomen met vuurbestrijding, onkruidbestrij- ding, heetstook-hyacinten, bemesting en bodembedekking. Alle aanwezigen waren enthousiast over hetgeen men de ze middag te zien en te horen kreeg. HAARLEM, 11 juni In de sport hal van HBC werden gisteravond de finales van de beker-competitie tafel tennis afgewerkt. Bij de overgangsklas- sers ging de strijd tussen de A- en Be ploeg van Togido. De A-ploeg won. Van den Berg en Hart wonnen hun enkel spelen, maar moesten het dubbel aan de combinatie Huijbens-Bakker afstaan. Dit bracht de eindstand dus op vier-een. In de eerste klasse kwamen HBC en Prowano tegenover elkaar te staan en dit werd een boeiende strijd, vooral door de HBC-er Janmaat, die zowel Visser als Blom versloeg. Een fraaie prestatie, die Prowano echter niet van de beker kon afhouden. Loeffen immers verloor bij HBC zijn beide enkelspelen en het dubbel hielp Prowano in drie games aan de beslissende derde punt. In de tweede klasse verwierf Prowa- no-B zich de beker en wel door met drie-nul van Togido-D te winnen. Meer- treffers zegevierde in de derde kJasse na harde strijd met PVFS. Hier werd de eindstand drie-twee voor de mannen uit Akersloot. TCD zegevierde in de vierde klasse onbedreigd en gaf Rapidi- ty-C met drie-nul geen schijn van kans. Desondanks ging Rapidity niet met le ge handen naar huis. De dames Schuyt en De Goede klopten het HBC-duo Leu ven-Smit met vijf-nul in de tweede klas se. De derde klasse bracht TCD een tweede beker en wel door een overwin ning met drie-nul op VTC-B. Bij de ju nioren overheerste Togido duidelijk in de eerste en tweede klasse. HBC ging roemloos met vijf-nul ten onder. De der de klasse van de junioren bracht Bloe mendaal ruime winst met vier-een op Sido. HAARLEM, 11 juni Het groots op gezette structuurplan van de gemee Haarlem is voor het Nederlands ln tuut voor Ruimtelijke 0rde"„r. en Volkshuisvesting aanleiding Fe" pn den om gisteren een excursie te ma naar De Spaamestad ter bezichtig van hetgeen ter plaatse op het 8®®* van stedebouvv en volkshuisvesting en wordt gedaan. Na een kort openingswoord yan voor zitter mr. G. C. van der Willigen, gemeester van Leiden, bracht wetno der W. F. Happé van stadsontwikkeling en openbare werken de leden van n instituut tjdens de bijeenkomst in re taurant Brinkmann reeds in de sten ming door het structuurplan van wa» lem in zijn verscheidene facetten naae te belichten. De wethouder liet on? meer duidelijk uitkomen, dat het PW moet worden gezien als een richthjn e daarom zonodig dagelijks kan wor® aangepast aan nieuwe opvattingen, 1" gelijkheden en behoeften. Ir. K. Haasnoot, hoofd van de sten bouwkundige afdeling van het bedui openbare werken, legde in zijn inlel1®j®5 het accent op de inpassing van ne structuurplan in het belangrijke rondom het Noordzeekanaal. Haarien moet in dit gewest zijn plaats als centrum van administratieve, cul* rele en onderwijsdiensten. Met nam» bracht hij de eventuele vestiging v®" de vierde technische hogeschool. t®1 sprake. De heer G. B. S. Hoes, direc" teur van de dienst volkshuisvesting hJelQ een causerie over de volkshuisvesting' welk onderwerp hij toelichtte aan de hand van dia's. In de middagure® maakte het gezelschap een rondrit door Haarlem en omgeving. De bijeenkom»» werd besloten met een ontvangst door het gemeentebestuur op het Stadhuis- HAARLEM, 12 juni Leen Kreug®r heeft zich in de derde rit van de zomer' avondcompetitie, die de Haarlemse R®' ceclub „Excelsior" op het parcours i® Schalkwijk heeft gehouden, weer eens de sterkste getoond. Zelfs routiné Piel Steenvoorden kon hem ditmaal niet va® de zege afhouden. Het verschil bedroe? een half wieltje. De uitslag luidt: 1. L. Kreuger, 2. P. Steenvoorden, 3. P. Moerkerk. Uitslag C-klasse. 1. F. Hoogland, 2. T. Verzijlberg, 3. J. Klaver, 4. G. Schoo- ne, Jeugdklasse. 1. H. Korenstra, 2. H. Elders, 3. Th. Joore. De adspiranten, jeugdklassers e® veteranen van de Raceclub strijden za terdagmorgen in Schalkwijk om de sprinttitels. Aanvang 9 uur. tijd honderd-zestig var kens besteld, twaalf hon derd kilo aardappelen,, evenveel groente en een Binnenstad afgesloten voor feestvierende papierfabriek scheepslading sinaasappels plus bananen. Ter verhoging van de feestvreugde maken diver se harmonieën en fanfa res muzikale rondwande lingen door de straten van het, vermoedelijk voor alle gemotoriseerd verkeer afgesloten stadscentrum: terwijl op enkele pleinen dansorkesten zullen spe len. Stadsbeiaardier Ma- thieu Stejjns werkt aan iet festijn mee met een rijdend carillon en het be kende Maastrichts Man nenkoor geeft op het Vrijthof enkele concer ten. Tenslotte richt de De kinderen van de K.N.P.-personeelsleden de len in de jubileumvreug de, zij het een week later 18 juli. Op die dag wordt voor de jeugd een groots kinderfeest georganiseerd in het recreatiecentrum „Canne". Naast diverse wedstrijden vermeldt het programma voor deK.N.P.- jeugd voorstellingen door het circus Salomon en poppenkastspelen. Conform een door de personeels vertegen woordi - gers bij de ondernemings raad ingediend voorstel heeft de K.N.P.-directie besloten voortaan elk nieuw bestaanslustrum met een soortgelijk feest te vieren. Op een nog nader te be palen datum zal in het kader van het 115-jarig bestaan een bijzonder mu zikaal evenement worden georganiseerd in de vorm van een uitvoering van Gounod's Mis „St. Cécile" door het bedrijfskoor, di verse stedelijke zangver enigingen en het Limburgs Symfonie Orkest. (Var. onze Haagse redactie) DEN HAAG, 10 juni Uitvoerige pre-arlviezen over het veelomvattende vraagstuk van de verontreiniging van water en lucht in industrialiserend Ne derland zijn uitgebracht op de vandaag gehoudei. vergadering van de Neder landse Maatschappij voor Nijverheid en Handel. Deskundigen op verschil lend te: - i-in bespraken een groot aan tal aspecten van dit brede terrein. Ir. I. Hellemans, directeur van de Ver eniging van Gebruikers van Stoomke tels en Krachtwerktuigen, pleitte voor een grotere mate van samenwerking op het gebied van de voorlichting. De individuele „vervuiler" zal de helpende hand geboden moeten worden om weg wijs te kunnen worden uit het groeien de aanti" overheidsvoorschriften dat nodig is. Hij zei ook van mening te zijn dat een doelmatige bestrijding van de vervuiling een opvoedkundig vraag stuk is, waaraan ook bij de jeugd in schoolverband aandacht moet worden geschonken. Een gunstig punt zag hij in het toenemende gebruik van aard gas, dat een veel zuiverder verbran ding geeft dan andere energiestoffen. Dat de bestrijding van de luchtver vuiling voor de industrie een kostbare zaak is illustreerde de heer J. Duintjer, voorzitter van de commissie industrie water van de werkgeversverbonden, met het voorbeeld van een hoge schoorsteen van een chemiscl bedrijf in het botlekgebied, die 3,5 miljoen gul den heeft gekost. Hjj zei dat de indus trie bereid is financiële offers te bren gen, maar dat zij het niet alleen af kan. Ook overheid en particulieren zul len hun bijdrage moeten leveren. Ook ir. C. van Rooyen, directeur van het Rijksinstituut voor Drinkwater voor ziening s e 1de in zijn pre-advies dat wanneer de wet op de waterverontrei niging het Staatsblad zal hebben be reikt, er een periode worde ingeluid van het brer.gen van offers door alle Ne derlanders. De maatregelen die geno men moeten worden, zo voorspelde hij, zullen soms hard aankomen. Dr. N. Groen, hoofdinspecteur voor de hygiëne van het milieu wees onder meer op de moeilijkheid, grenzend aan onmogelijk heid bepaalde chemische afvalstoffen, met name de giftige, Dijtende, licht ontvlambare en explosieve te doen ver dwijnen. Op het ogenblik gaat dit over ongeveer 30.000 ton per jaar. Dit zal toenemen tot enige honderduizenden tonnen per jaar. Deze stoffen kunnen HAARLEM, 12 juni De Haarlem se wielerclub „De Kampioen" reed don derdagavond op het parcours in het „Van der Aartsportpark" een elubrit over 32 ronden gehouden. Daarin werd Thijs Bou ma de snelste. Acht ronden voor het ein de ontsnapte hjj uit een zeven man ster ke kopgroep en toen was er niemand van zjjn vluchtmakkers die hem kon houden. De uitslag luidt: 1. M. Bouma, de 35 km. in 56 min. en 4 sec.; 2. Aad Bogaard op 42 sec.; 3. R. Otte. Uitslag C-klasse: 1. G. Krom, de 22 op 35 sec.; 3. R. Bakker. Jeugdklasse: km. in 38 min. en 12 sec.; 2. G. Duwel 1. L. Oostra, 2. J. Peters, 3. R. Schenk. niet in gewoon water of in zee worden afgevoera, noch kunnen zij op vuil stortplaatsen worden achtergelaten. Zij moeten ook in staat worden geacht zuiveringsinstallaties te ontregelen. Naar schatting tachtig procent zal kun nen worden verbrand, al is do accomo- datie daarvoor hier nauwelijks aanwe- zg. Met de overblijvende twintig pro cent weet men op dit ogenblik nog helemaal geen raad. HEEMSTEDE, 11 juni Aan da R.K. Kweekschool „de la Salie" te Heemstede zijn geslaagd voor het eind examen tweede leerkring: R. Bulte, Aerdenhout; mej. M. Koot, Amster dam; mej. E. de Swart, Beverwijk; mej. M. Eerdmans, Eindhoven, mej. C. Alders, mej. L. Borremans, mej. M. Bulters, mej. M. Buskermolen, mej. T. Cuppen, H. van Emmerik, mej. G. van Hazebroek, F. Hendriks, mej. H. Hune ker, fr. J. v. Kampen, J. Luiten, mej, M. Mekkelholt, mej. S. Oud, mej. P> Perquin, mej. B. Pérukel, mej. A. Ro- mjjn, mej. M. Roozen, mej. H. de Rop, mej. I. Smith, mej. O. Tijssen, mej. A- v.d. Vossen, mej. M. v.d. Vossen, mej Q Warmerdam, mej. G. Kruisman, mej. J. Wijfjes, F. Zweers, allen te Haarlem; mej. A. van Roon, L. Dob- be, mej. A. Erbrink, mej. M. Hoes, mej. J. Kapiteijn, N. Knijnenburg, J- Leuven, mej. H. Prins, mej. E. de Vos, allen Heemstede; mej. M. Rusman, mej. W. v.d. Lans, H. Bakker, allen Hillegom; W. v. Schagen, H. Stroet, beiden Hoofddorp; mej. J. Aalders, mej. C. Pauw, beiden Leiden; C. Samk- man, Lisse; L. van Schie, Noordwijk: F. v. Eeden, J. de Klerk, mej. H- Pijnakker, allen Noordwijkerhout; mej. C. v.d. Meer, Oegstgeest; mej. M. Har- tog, Oud Ade; mej. P. Benda, mej- Y. Staal, beiden Overveen; mej. G. Boon, Santpoort; A. Scholten, Sassen- heim; mej. S. Paardekooper, Warmond; mej. J. Rubeling, A. Versteege, oeiden Zandvoort; P. van Noort, Zoeterwou- de. Aantal kandidaten: 61, afgewezen: geen. HAARLEM, 11 juni Met ingang van dinsdag 15 juni legt de heer Si mon Koster wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd zijn j*111' tie neer ais hoofdredacteur van Ha®®" lems Dagblad en de IJmuider Courant- Hij wordt opgevolgd door de heer J, Lodewijks. Tot adjunct-hoofdredact*® is benoemd de heer E. Koning. Ui" dag 15 juni recipieert de heer K°„lir 's middags van half vijf tot zes in „Dreeizicht", Tijdens deze receP bestaat er gelegenheid met de me® hoofdredactie kennis te maken. In de hoofdklasse van de waterp competitie heeft HZ en PC met *'i wonnen van DZV. «lo ge-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 2