0Pzij Verontreiniging I Verontreiniging II Braniekraag „De kunst om te leven BOMANS opent kunstmarkt in Haarlems Doelen Vrouw bestal bij haar in wonend gezin FILMJOURNAAL Eindeloos ges jok in „Dag na de invasie D Euripides' ELECTRA: onvergetelijke prestatie van Griekse regisseur Eerste zomerconcert N. Ph. Orkest was van succes Agenda en Haarlem GOUDVISSEN Overige films De vechter van Montana H. P. KOOYMAN Uitdaging in Gibraltar De held van het Lunapark exclusieve banken PETRI -interieur TRESLONG - HILLEGOM Panamasluit seizoen af George van Renesse grandioos solist 't binnenhuis Roxy van hei nteiiws „Cremer" sluit het seizoen af Burgerlijke Stand Haarlem leolux van duivenboden n.v. unieke aanbieding overgordijnstoffen van duivenboden n.v. Rembrandt Duitser Studio HULMAN super minx Lido Cinema Palace AUTOBEDRIJF KLEUN van Duivenboden N.V. V J i Mevr. Dresselhuysspecialiste in het emailleren ontving Godfried Bomans, kort nadat hij de Haar lemse kunstmarkt had geopend, in haar stand. ermanent is onze show ermanent zijn onze stijlmeubelen ermanent zijn onze adviezen ermanent blijft onze service ermanent is onze keus o.a. artifort pastoe en vele andere official dealer van MUSTERRING de permanente meubelshow spaarne 11 ged. oude gracht 108-110 kruisstraat 22 afd. woningtextiel Katalogus op aanvraag 's maandags gesloten VRIJDAG 11 JUNI 1965 cretonnes v.a. f2.75 damasten v.a. f2.95 Ged. Oude Grachtl 08-110 Kruisstraat 22 Zie onze etalage Gebr. Veeninga luxaflex en sunway zonwering PAGINA 3 De nieuwe AUTOMOBIELBEDRIJF Grutha de Bruijn BADPAKKEN - BIKINI'S 3- en 4-zits van f500.- tot f2500.- zijlweg 36—38 haarlem, tel. 18014 ruime parkeergelegenheid GESLAAGD? van VELZEN aluminium jaloezieën Films Muziek Toneel Diversen T entoonstellingen j dreigt met de strijd tegen de 'chtverontreiniging de verkeerde hft *e £aan- Dat is gisteren ge keken op de jaarvergadering van de Maatschappij voor Nijverheid en Han- a®l. waar water- en luchtverontreini- f'nS hoofdschotel waren. Het bedrijfs- even verkondigde daarbij de merk waardige opvatting, dat de industrie wel met de overheid wil samenwerken °hi de verontreiniging te bestrijden, Maar dat zij daartoe niet gedwongen Mag worden. Wij zouden niet weten Jvaarom dat niet zou mogen. Niet het bedrijfsleven, maar de overheid is gerant woordelijk voor de volksgezond heid. De overheid moet derhalve de M'ijheid hebben om maatregelen op te 'eggen. Ook het bedrijfsleven dient *>eh aan de spelregels van een geor dende samenleving te houden, goed schiks of kwaadschiks. Een ander argument van het bedrijfs leven is, dat de industrie niet de eni- Se boosdoener is, maar dat ook het Verkeer een flinke steen bijdraagt tot de luchtvervuiling. Dat is maar al te Vaar en het zou toe te juichen zijn als de overheid met bekwame spoed de strijd tegen de kwalijke uitlaatgas sen ter hand nam. Technisch is het im mers mogelijk de giftigheid tot een Uiterst minimum te beperken. Het bedrijfsleven dient bij dit alles wel te bedenken, dat de meerderheid van alle auto's in Nederland direct of indirect in dienst staat van het bedrijfsleven. De marineleiding heeft naar wij aannemen na ampele overweging besloten de braniekraag te handha ven. Minister De Jong mag proberen Wat hij wil om zijn hoge defensie begroting te drukken, de hang naar traditie bij de marine is blijkbaar sterker dan hij. Dus blijft de branie kraag gehandhaafd, hoewel niemand het practische nut van dit „kleding stuk" vermag in te zien. Wat daarentegen wel verandert, is de borstlap, het wit-blauw gestreepte frontje. In de plaats daarvan krijgen de marinemannen nu witte borstrok ken met een blauw randje. Behalve in de tropen, want daar moeten de stre pen zichtbaar blijven. Wij vinden de hangen naar tradi tie bij de marine-leiding aandoenlijk. Wat ons echter meer interesseert, is in hoeverre met deze maatregelen de paraatheid van de marine nog verder wordt opgevoerd. En vooral, wat het de belastingbetaler gaat kosten. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiMiiiiini HAARLEM. 11 juni, De Letterlie vende Vereniging J. J. Cremer heeft haar seizoen met succes afgesloten. Een volle schouwburgzaal heeft geno ten van de voorstelling van ,,De kunst om te leven", een Engels blijspelletje van Maltby en Wyne. Een luchtig ge valletje uiteraard, dat zonder veel pro blemen voor het voetlicht gebracht kan worden. De toeschouwers maken hier kennis met een Engelse familie, com pleet met butler, wel'ke verrast wordt door de overkomst van oma uit Austra lië. De meesten kennen haar niet, ver der is zij toch een onbekende, omdat zij zich jarenlang niet heeft laten zien. Op een nogal schijnheilige manier wil de familie zich van haar degelijke kant laten zien. maar iedereen staat perplex als oma binnenhuppelt: een jeugdig uit ziende vrouw, vitaal en vrijmoedig. Zij drinkt als geen ander, rookt de ene sigaret na de ander en leest frivole boeken. Oma verstaat zelfs de kunst van flirten als geen ander. De mannen, die in het verhaal rond wandelen, raken gecharmeerd op haar. Zij ruiken de kans om onder de plak van hun vrouwen vandaan te komen en er is zelfs een vrijgezel, die wel een kansje bij oma wil wagen. Hoe de vrou wen daarop reageren, laar zich gemak kelijk raden. En daar juist ligt de kans voor oma. In deze mondaine vrouw komt een levenswijze oma naar voren, die op handige manier weer pit weet te brengen in de wat sleurderig geworden huwelijken. Een kostelijk thema dus, waarvoor de auteurs een veel te breedvoerige aan loop hebben genomen. Het grootste ge deelte van het eerste bedrijf was feite lijk overbodig. Het deed helemaal niet ter zake. De vaart kwam er pas in, toen oma ten tonele verscheen. Zo heb ben wij dat gisterenavond ervaren. De mensen van Cremer wisten met dat wijdlopige begin qpk geen raad. Regis seur Henk Bakker had er kennelijk evenmin een oplossing voor kunnen vinden. Maar hij greep zijn kans op voortreffelijke wijze, toen oma in het geding kwam. Het leek wel, of toen ook de anderen veel meer geïnspireerd wer den. Henk Bakker had voor kostelijke scènes gezorgd. De manier van speien deed hier veel meer dan de woorden. De voorstelling kreeg opeens een fees telijke gang, waaraan iedereen het grootste plezier beleefde. De gangmaakster was in dit geval Toos Hulsbergen Henning-Van Zijl. Ze had aan de oma natuurlijk een dankba re rol maar ze maakte er ook een voor treffelijke creatie van. Frans Pennarts zette een olijke heer des huizes op de planken, die heel wat te stellen had rnet zijn heerszuchtige vrouw, een goe de vertolking van Hanny Brakel. Irene Roussian kwam met een wrevelige doch ter, haar man (Bob van Oploo) bleek weer van het laconieke soort. De zoon, die nog geen raad wist met de liefde, werd bekwaam gespeeld door Ruurd Sannes, zijn „verloofde", Marine Ba- doux, bleek een pinnig, niettemin lief meisje. Joop Fidel creëerde een vol komen geslaagde vrijgezel. Tenslotte de traditionele butler van Jan van Xon en een bezoekster van Lien Boon, HAARLEM, 11 juni, Op de bin nenplaats van de Stadsdoelen is van daag een groot aantal Haarlemmers in zijn element. Vanmorgen om half elf gaf Godfried Romans met een toe spraak het sein daar de Kunstmarkt te openen. En het kleurige bedrijf zet te zich in beweging. Kunstenaars prik ten hier en daar voorzichtig nog wat tekeningen of schilderingen tegen het hout van de kraampjes, jongelui verza melden ijverig handtekeningen nu er zoveel Haarlemse artistieke grootheden bijeen waren, .de poppen van de pop penkast begonnen hun eerste avontuur en honderden belangstellenden trokken keurend en bewonderend van stalletje tot stalletje. En dat alles om de bestu ren van een viertal verenigingen voor het geestelijk gehandicapte kind met een fiks bedrag in hun plannen voor de bouw van gezinsvervangende ver zorgingstehuizen verder te helpen. Natuurlijk is „het goede doel" niet de enige intentie van de Kunstmarkt organisatoren. Het contact tussen de Haarlemmers en hun kunstenaars is ook heel wat waard. „U zult zien dat het gewone mensen zijn," zei Godfried Bomans in zijn openingstoespraak. „U bent nu in de unieke gelegenheid ze gade te slaan en ze te betrappen in hun dagelijkse doen." De geldelijke steun voor de verenigingen 20 pet. van de totale opbrengst moest ove rigens niet vergeten worden. „Op deze plek stond eens Ripperda," aldus God fried Bomans, „hij smeekte de Haar lemmers zich niet over te geven. Ik vraag u juist te capituleren ten bate van de vereniging." De organisatoren hopen dat de Kunstmarkt, waarvoor de leden van „Kunst Zij Ons Doel" en „De Groep" zich als verkopers van eigen werk aanmelden, een traditie wordt. Voor volgend jaar hoopt men op de steun van Haarlems Bloei en de vereniging „The Lions". Van de gemeente heeft men in ieder geval de toestemming in de stad spandoeken te hangen en zonodig lawaai te maken. De gemeente liet overigens ook op HAARLEM, 11 juni, Zaterdag 12 juni gaat „Panama" het seizoen beslui ten met een groot eindbal. Aan deze dans-en showavond, die van 8 tot 1 uur zal duren en gehouden wordt in de Hihlebrandzaal aan de Smedestraat, zuilen tal van artiesten hun medewer king verlenen. De optredende orkesten zijn The Rus tic Four, speciaal voor deze avond ver sterkt met het zangeresje Janny Eg- fers, en het Metropolitan Quintet. Ver- er zullen nog optreden de Harlekino's en The Shepherds. Het slotbal houdt niet in dat de leden van Panama voor dit seizoen afscheid zullen nemen. Want voor zaterdag 26 juni staat nog een romantische boot tocht op het programma, een evene ment waarbij het Metropolitan Quintet de dansmuziek zal verzorgen. Op het slotbal van komende zaterdag zullen nadere inlichtingen over de boottocht worden gegeven. BEVALLEN van een ZOON: 7 juni: J. D. Vernout-Wilshaus 8 juni: M. Schölvinck-Maarse9 juni: E. G. de Wilde-Schepers, G. M. J. van Duin- Reus; 10 juni: E. M. A. Hulshof- Lujjten, A. H. M. Vink-de Groot. BEVALLEN van een DOCHTER: 9 juni: P. W. Philippo-de Nijs, G. Hul- leman-Schuitmaker, C. Brattinga-van Gelder; 10 juni: M. P. de Jong-van der Stoop, S. Lagerweij-Leis, J. M. van Stade-van Impelen, H. K. van de Wa ter-Schilder, A. M. J. Slot-Visscher. ONDERTROUWD. 10 juni: W.M. Stienstra en W. P. J. Pasch, L. H. Warmerdam en P. A. M. Naber, Th.J. Stoke en I. S. Verstraete. GEHUWD: 10 juni: J. A. Ruijgrok en J. G. Luiten, J. Terol en M. Th. Ge- nevasen, A. M. Mertens en C. Schra- ma, A. J. van Houten en J. Strijbis, C. J. H. Burrij en A. J. C. Kres, H C Heijden en W. C. Schreuder. OVERLEDEN: 7 juni: C. J. Hemel rijk, 22 j; 8 juni: I. Landstra-Mast, 74 j, F. J. van Woensel, 59 j; 9 juni: H. C. Wassenaar-Berkhout, 80 j, R.H.L. Ambaum, 6 j, F. C. Koelemeijer, 57 j, R. F. Koelemeijer, 57 j, J. v. Tol, 72 j. andere wijze blijken dat zij het met de Kunstmarkt goed meent. Wethouder D. Geluk gaf na de opening het goede voorbeeld door samen met de adjunct directeur van het Frans Halsmuseum namens de gemeente een ets van Wil lem Snitker aan te kopen. In de loop vart vandaag en vanavond zal de koop lust gestimuleerd worden door muziek en dans door enkele internationale ar tiesten. (Advertentie) international t.o. damstraat en teylermuseum (Advertentie) HAARLEM, 11 juni De politie heeft de 27-jarige mevrouw E. J. D. K. uit Haarlem aangehouden onder verden king van diefstal van 1.355 ten nadele van een bij haar inwonend gezin. De vrouw heeft bekend het geld in gedeel ten te hebben weggenomen uit een portefeuille, die in een dressoir was ge borgen. Mevrouw D. stal het geld in porties van omstreeks tweehonderd gul den. De buurvrouw koesterde aanvan kelijk geen argwaan, omdat zij dacht zich te hebben verteld. Twee andere Haarlemse vrouwen zijn eveneens wegens oneerlijk gedrag met de politie in aanraking gekomen. Beiden hadden in een kledingmagazijn in de binnenstad de prijskaartjes van kle dingstukken verwisseld. De achttienja rige mevrouw M. K. S. trachtte een truitje tien gulden goedkoper te krij gen door het prijskaartje van 14,95 te vervangen door een van 4.95. De vijf entwintigjarige mej. P. G. K. ruilde bij het kopen van een rok een kaartje van 24,75 voor een van 12,95. Beide vrouwen zijn in de zaak tegen de lamp gelopen. (Advertentie) VOOR DE VIJVER NATURALISTEN Jacobijnestraat 10-18 Telef. 13265 G. O. Gr. 62 - Haarlem - Tel. 11269 dag" grote invasiefilm „De langste als uit de langste dag, n.l. Irina De- mick, die hier Lila heet. Cliff Robert son is de sergeant, die de Franse bur gers van het kastje naar de muur moet begeleiden. In die groep zijn het bur gemeesterstype met sjerp, de edele oude dame, de oud-Verdunstrijder, het jongetje en de postbode allemaal zon der mankeren aanwezig. Robert Par- rish weet hier en daar de oorlogssitu atie vakkundig in beeld te zetten. Hij is echter gestruikeld over zijn onver mogen, in filmbeelden de aandacht ge boeid te houden en over een overdose ring aan romantiek. In Rembrandt - 14 jaar. bleek een reconstructie te zijn van historische gegevens, ontleend aan het boek van Ryan. Dezelfde 20th Century Foxmaatschap- PÜ, die de film in omloop bracht, komt nu met „De dag na de invasie" op de proppen. Na de ©erste shots van de in- vasiestranden gaat deze lilm van Ro- bert Parrish wel een heel andere kant op. De verwachtingen van een soort tweede deel van „De langste dag" ma ken plaats voor een stijgende verba zing, dat een dergelijke oorlogsfilm nog steeds kan worden gemaakt. De roman „Epitaph for an enemy" van George Barr is in deze verfilming geworden tot een confrontatie van en kele burgers uit het plaatsje Verville met het oorlogsbedrijf. De film houdt zich, na een boeiend begin, voorname lijk bezig met een groep van 21 gijze laars, die na de bevrijding door Ame rikanen van hun dorp naar het strana en vice versa worden gezonden. Ge volg: eindeloos gesjok met eindeloze dialogen vol eindeloze gemeenplaatsen en afgekloven romantiek. De Amerikanen doen er nog een schepje bovenop door met de Fransen een Duitse commandant als krijgsgevangene mee te zen den, die als een soort heilige_ wordt af geschilderd. De goede man is dan ook vier jaar lang de vriend van de dorpe lingen geweest en heeft zelfs een aan tal gijzelaars, die door de SS zouden worden doodgeschoten, uit een kerk laten ontsnappen. Verder komen er nauwelijks Duitsers aan te pas. Er is natuurlijk een meis je, dat bij de ondergondse is, naar wy ons menen te herinneren dezelfde Luxor prolongeert „Winnitou", een verfilming van Karl May's boeken (al le leeftijden). „James Bond contra dr. No" draait in Frans Hals (18 jaar). De onlangs besproken film „Becket", gemaakt naar het gelijknamige stuk van Jean Anouilh, is tot en met dinsdagavond in Minerva te zien. (14 jaar). Zaterdag- en zondagmiddag „Recruut tegen wil en dank". (Alle leeftijden). Een Griekse tragedie als de „Elec- tra" van Euripides met filmbeelden herscheppen, zonder afbreuk te doen aan inhoud en geest van het oorspron kelijke werk, zoals de Griekse regisseur Michael Cacoyannis heeft gedaan, vraagt de meesterhand van een kun stenaar. Met zijn verfilming van „Elec- tra" heeft Cacoyannis een overweldi gende en onvergetelijke prestatie gele verd. Zoals Orson Welles het met „Mac beth" en „Otello" van Shakespeare deed, heeft ook Cacoyannis, die zelf het scenario schreef, de tragedie van Euripides voor zjjn film bewerkt. Het werk zelf hebben we nimmer zien op voeren. In tegenstelling tot de „Elec- tra" van Sophocles, wordt het, ook in Griekenland, hoogst zelden gespeeld, of zelfs maar voorgedragen. In hoever re Cacoyannis zich bij zjjn bewerking cinematografische vrijheden heeft ver oorloofd, kunnen we dus niet beoor delen. Euripides houdt zich, zoals we uit de filminterpretatie menen te mogen afleiden, bezig met de bovennatuurlijke machten die Electra en haar broeder Orestes er toe aanzetten, de dood op hun vader Agamemnon die door zijn vrouw en haar minnaar werd ver moord, te wreken. Hij legt meer de nadruk op de menselijke kant van de tragedie en laat zelfs bij Orestes twij fel rijzen aan de uitspraak van het ora kel en aan de macht vn de goden om een sterveling zulk een gruwelijke taak op te dragen. Zijn personen voelen zich meer gedreven door hun persoonlijke hartstochten, door haat en wraakzucht en zjj lijden daar onder. Bij Sophocles wordt de moeder, Clytemnestra, het eerst gedood. Bij Euripides valt haar medeplichtige en echtgenoot, Aegistus, het eerst onder het zwaard van Ores tes. Zowel Orestes als Electra schrik ken er aanvankelijk voor terug, hun moeder te doden. Orestes moet eerst door de naar haat en wraak dorstende Electra tot de daad worden overga- haald. Maar dan aarzelt ook Electra. Als haar moeder de herdershut zal bin- HAARLEM, 11 juni Gisteravond gaf het Noordhollands Phiiharmonisch Orkest zijn eerste concert in een reeks zomer-uitvoeringen. Onder leiding van Marinus Adam met als solist George van Renesse werd dit een klasseconcert. Begonnen werd met de ouverture „Oberon" van Carl Maria von Weber. De aanpak van dit werk door dirigent Marinus Adam deed Amerikaans aan. Hjj deed mij (de heer Adam vergeve het mij) steeds aan de Amerikaan George Szell denken. Een uitvoering vol vaart met technische perfectie. Dat dit bij het tweede deel van het programma. namelijk het Tweede pianoconcert van Rachmaninoff met als solist de pianist George van Renesse, enige wrijving zou opwekken was te verwachten. Deze grote pianist bezit alles wat een groot solist behoort te bezitten, maar een Amerikaanse inslag is bh hem (gelukkig?) niet te ontdekken, zo dat er na enige stille strijd tussen diri gent en solist een compromis viel te bespeuren. Rachmaninoff kon hierdoor toch nog spreken en hoe! Na de pauze de vierde Symfonie van Robert Schumann. Het orkest dat bü mij de indruk achterliet graag onder Marinus Adam te spelen, maakte er een klasse-uitvoering van, waardoor na het slotakkoord het publiek zijn dank kon vertolken in een langdurig applaus. ADAM WA (Advertentie) vraagt prijsopgaaf - officieel dealer julianapark 58-60-62 - telefoon 58391 nentreden, waar Orestes gereed staat om haar te doden, roept zjj haar te rug. Even ziet het er naar uit alsof zij haar zal waarschuwen v«or het ge vaar, dat haar dreigt. Maar onmiddel lijk herstelt .zij zich weer en zegt, dat zjj moet oppassen haar kostbare slui ers niet vuil te maken aan de zwart- berookte muren van de hut. Scènes als deze, en zo zijn er vele in de film, brengen de geboeid toekij kende en met ontzag voor de derge lijke virtuositeit vervulde toeschouwor plotseling tot het besef, hoe hypermo dern de psychologische achtergronden van Euripides' stuk zijn en herinneren hem er aan, dat in deze hedendaagse literatuur niets kan worden bedacht, dat de oude Grieken niet allang heb ben voorgeschreven. Dat Cacoyannis voor zijn verfilming de voorkeur heeft gegeven aan Euripides boven Sophocles, is begrijpelijk. Sophocles laat zjjn stuk spelen voor het konink lijke paleis van Mycene. Euripides ver plaatst de handeling naar de bergen, waar de herder leeft, met wie Elec tra, gedwongen door haar stiefvader, in het huwelijk is getreden. Daarmee is de stap van de beperkte ruimte naar de openheid van het landschap en tegelijk van het bovenaardse goden dom en de wereld van koningen en prinsen'naar de wereld van de bevat telijke menselijke tragedie gezet. In Studio (14 j.) Het verhaal gaat over een bejaar de, wijze, maar doortastende ex-sheriff, die als executeur-testamentair op treedt voor zijn gestorven vriend, wiens enige zoon en erfgenaam een losbandig leventje leidt. Pas als deze zich heeft gebeterd, zal hij eigenaar van zijn va ders farm en verdere bezittingen kun nen worden. De oude dwingt hem tot een huwelijk met een degelijke jonge weduwe, terwijl de deugniet zijn toe komstig erfdeel verspeelt aan louche vrienden, die hem aan alle kanten be roven. Het komt natuurlijk, na veel strijd allemaal, dik in orde, zoals te verwach ten valt. Maar het is de verdienste van de regisseur dat hij desondanks de be langstelling gaande weet te houden en aan het eind toch nog een charmante verrassing in petto heeft. Vooral in de eerste helft van zijn film is hij met zijn relativerende humor goed op dreef en onderstreept hij de betrekkelijkheid van zijn drama door goedgeplaatste, flitsen de grappen. „De vechter van Montana" tot en met zondag in Roxy (14 jaar). Daarna draait de film „Rekruut te gen wil en dank". Deze is weer eens een variant op de onvergankelijke soldatenklucht. Dit maal is de onvrijwillige milicien een rock-'n-rollzanger of iets dergelijks die diepe indruk blijkt te maken op het meisje van zijn kapitein. Een sergeant-majoor, die iets heeft tegen be roemdheden in het leger, draagt het zijne er toe bij om alle rozen van des zangers militaire levenspad zorgvuldig te verwijderen. Anthony Newley als de zanger, Lio nel Jeffries als de kapitein en William Bendix als de sergeant tappen hun ge routineerde mopjes aan de lopende band en John Gilling heeft ze ijverig met zijn camera geregistreerd. Tot voldoening van ieder, die nooit genoeg krijgt van soldatengein. (Alle leeftijden). (Advertentie) Off. Dealer: Hillman, Singer, Sunbeam, Humber, D.A.F. BREDERODESTRAAT 6—10 ZANDVOORT - TEL. 02507-2088 (Advertentie) Een nogal merkwaardig verhaal wordt verteld in de film „Uitdaging in Gibraltar". Het speelt in de laatste oor log. Een Italiaanse duikboot wordt ach tervolgd door twee Britse torpedoja gers. De aanval van de Britten komt ten einde, als de vaartuigen zich in in ternationaal water bevinden. Engelsen en Italianen komen in de haven van Gibraltar, waar zij zich verbroederen. Er ontspint zich zelfs een internationa le liefde. Als de schepen gerepareerd zijn en moeten uitvaren, geldt weer de wet van de oorlog. De Italiaan brengt een Brit tot zinken, maar doet alle moeite om de drenkelingen te redden. Op zijn beurt wordt weer de Italiaan door andere Britten omsingeld en be stookt. Het kan niet op: niet minder dan elf liedjes zuigt Elvis Presley in zijn nieuwe film „Roustabout". Het een is wat slechter dan het andere en Elvis zelf kennen we nu langzamerhand wel. Aantrekkelijk daarentegen is de wereld waarin het magere verhaaltje zich af speelt, een Amerikaans Lunapark dat middenin de prairie schijnt neergezet en dat staat of valt met het optreden van het idool van de jonge meisjes. Hij laat het na aanvankelijk succes afwe ten omdat elders meer te verdienen valt, maar als een lief meisje een be roep doet op zijn sportiviteit laat hij bovendien nog zijn hart spreken, zodat de felle gitaarakkoorden en vooral zijn smeltende stem opnieuw vele honder den trekken naar het primitieve maar gezellige kermistheatertje op het Luna park, waarvan let op, gevorderde filmkijkers! Barbara Stanwyck de eigenares is. Ongecompliceerd kermis- en filmvertier, vooral wel voor de tie ners. In Cinema Palace (Alle leeftijden). (Advertentie) Sportmagazijn Twljnderslaan 7 Haarlem, Tel. 15116 Advertentie) FIETS of BROMFIETS CADEAU? KIES EEN VERTROUWD ADRES: KENNEMERPLEIN 14 - TEL. 16033 VLAK ACHTER HET STATION. Hoofdagent Haarlem e.o. Showroom: Zandvoortselaan 351 Service: Dr. de Liefdestraat 4-10 TeL 02500 - 64000 - 43068 pa art .KM BENTVELD O WACHTVERBOD Burgemeester en wethouders van Haarlem hebben be sloten een wachtverbod vast te stellen voor de zuidelijke weghelft van de Schotersingel tussen Ostaöestraat en Frans Halsplein. Een wachtverbod is voorts vastgesteld voor de Zijlstraat tussen Zijlvest/Kinderhuisvest en Bak- kumsteeg en voor de noordelijke weg helft van de Zijlstraat tussen Bakkum- steeg en Korte Zijlstraat. (Advertentie) De beste service bij Ged. Oude Gracht 108 110 Haarlem Telefoon 16657 - 17165 - 17206 Vraagt prijsopgaaf CINEMA PALACE. Dagelijks 2, 7 en 9.15 uur: De held van het Lunapark, alle leeftijden. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. FRANS HALS. Dagelijks 7 en 9.16 uur. Zaterdag 2, 7 en 9,15 uur: James Bond contra Dr. No. 18 jaar. Zondag' 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Dinsdag 8 uur. LIDO. Dagelijks 2, 7 en 9.15 uur: Uitdaging in Gibraltar, 14 jaar. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Zondag 11 uur: Jungle-cat, alle leeftijden. LUXOR. Dagelijks 2, 7 en 9.15 uur: Winnetou keert terug, alle leeftijden. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT. Dagelijks 2, 7 en 9.15 uur: De dag na de invasie. 14 jaar. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Zondag 11 uur: De grote jacht, a.l. ROXY. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur: De vechter van Montana, 14 jaar. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Maandag t/m wo. 2.30, 7 en 9.15 uur: De mysterieuze Dr. Lao, alle leeftijden. STUDIO. Dagelijks 2.15, 7 en 9.15 uur: Elektra, 14 jaar. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur Zondag 11 uur: Wilde pracht, alle leeftijden. MINERVA. Dagelijks 8 uur: Becket, 14 jaar. Zaterdag 2.30 en zondag 2 en 4.1a uur: Rekruut tegen wil en dank a, 1. Dinsdag 15 juni Concertgebouw. 7.30 uur: Leerlingenuit- voermg door het Haarlems Muziekinstituut. Grote of Sint Bavokerk. 8 uur: Gemeen telijk orgelconcert door Albert de Klerk. Donderdag 17 juni Concertgebouw. 8.15 uur: Zomerconcert door het N. Ph. O. o.l.v. -Marinus Adam. M. m. v. Jo Juda, viool. Grote of Sint Bavokerk. 3 uur: Gemeen telijk orgelconcert door Klaas Bolt. Vrijdag 11 juni Stadsschouwburg. 8 uur: Toneelvereniging V. Z. O. D. met „Mijn vrouw is een gangster". Vrijdag 11 Juni Stadsdoelen. 10.30 tot 23.00 uur: Kunst markt geopend door Godfried J. H. Bomans. Concertgebouw. 8 uur: Jazz-concert m.m.v. de Amerikaanse trompettist Ted Curson. Zaterdag 12 juni Stadsschouwburg. 8 uur: Kennemer Dans en Balletstudio. Leerlingenuitvoering. Ekestos. 8 uur: Dansavond m.m.v. „The Beauty Five". De Llnge, Lingestraat. 8 uur: Sociëteit Kamigro. Dansavond m.m.v. „The Blue Top pers". Zondag 13 juni Ekestos. 8 uur: Dansavond m.m.v. „The Heavy Beats". Maandag 14 juni Stadsschouwburg. 8 uur: Balletschool To Venema. Leerlingenuitvoering. Donderdag 17 juni Schuilenbureht, Kleverparkweg. 10.30 uur: Kath. Bond voor Bejaarden en Gepen sioneerden: Bondsvergadering. Vishal, Grote Markt: „De landman en d« muze". Expositie van prenten, schilderijen en aquarellen in het kader van het Gouden jubileum van de K.L.T.B. Dagelijks van 10 5 uur. Zondag van 1 5 uur. (Van 14 juni t/m 29 aug.). Frans Halsmuseum: Werken uit de Haar lemse school van de 16e t/m 19e eeuw. Tekeningen van Nederlandse, Italiaanse en Franse school, 16e t/m 19e eeuw. Fossielen en Natuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen, behalve maandag van 11S uur. Eerste zondag van de maand van 1 3 uur. Bijzondere collectie werken van Fran* Hals. Dagelijks van 10 tot 5 uur. Zondags van 1 tot 5 uur. Prentenkabinet (Fr. Halsmuseum): t/m 12 Juni: Expositie van poppen van Maja Alexander en Trudy de Ruiter. Teylers Museum: Schilderijen 19e en 20a eeuw. Tekeningen Nederlandse, Italiaans» en Franse school, 16e t/m 19e eeuw. Fos sielen en Natuurkundige instrumenten. Ge opend op werkdagen, behalve maandag van 113 uur. Eerste zondag van de maand van 13 uur. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 76: Oude religieuze kunstschilderijen en middel eeuwse beeldhouwwerken. Geopend van 10 12.30 en 1.30 5 uur (behalve maandag). Zon- en feestdagen van 2 5 uur. Woonhuis Jacobus van Looy, KI. Hout weg 103: Het voormalige woonhuis van d» schilder-schrijver Jacobus van Looy. Ge opend donderdags van 10 12.30 en 13110 7 uur. Zon- en feestdagen van 2 5 uur. Cruquius Museum: Historische stoom machines en grote maquette van Nederland met waterstand^- en overzicht overstro mingsramp 1953. Geopend dag. van 9—12.30 en 1.30 5 uur. Zondags van 1 5 uur. In 't Goede Uur:- De maand juni expositie van tekeningen en grafieken van Jan Koning. Vishal en Vleeshal: De Jaren '40-'45; Foto- en documentatietentoonstelling over d» oorlogsjaren. Vrij entree. Dagelijks van 9 5 uur. Zondags van 1 5 uur, woensdag, vrijdag en zaterdag van 8 12 uur. Academie 63, Koudenhom, Haarlem: Openstelling der at Jiers ter kennisnam» van het werk der deelnemers. Geopend d-gelijks van 1 tot 7 uur. Artlficia, Binnenv.eg 95, Heemstede: Ten toonstelling van tekeningen en schilderijen van Wim Steyn en beeldhouwwerken van Piet van Heerden. Geopend op werkdagen van 9.30 18.00 uur. Vrijdagavond boven dien van 7.30— 10.00 uur (t/m 1 juli). De Ark: Expositie van schilderijen en aquarellen van Hal Wichers. Geopend dag. (behalve dinsdag) van 10 tot 8 uur. 2e etage: 100 ambachten, van Jan Luyken. Dag. (behalve dinsdag) van 8 11.30 uur. Linaeushof, Bennebroek Openlucht tentoonstelling van voorjaars- en zomer bloemen. Tropentuin en minicorso. Geopend dagelijks van 9 18 uur (t/m oktober). (Advertentie) Dagelijks diner-dansant Dinsd- -•> -abaret Onbeperk i eten t 7. Zalen voor pa: tut 1000 personen 06520—5 3 4 7 Maandags gesloten

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 3