C ii% we neem eflj 'it ecfttè Zoeken naar OLIE en GAS in Noordzee-bodem groot avontuur Intensieve opsporing krachtig stimuleren vaderdag! Verschillende gedragslijn bij controle op naleving van nieuwe verkeersregels BAYER ASPIRIN Pisa dineren Geologische en economische aantrekkelijkheden A.N.W.B.-OPROEPEN AAN TOERISTEN IN BlNNEN-en BUITENLAND Paus brengt kort bezoek aan vadeAandke Man valt meisje lastig en wordt in kraag gepakt Nog 9 dagen en dan is het Rijks- en gemeentepolitie Mgr. Willebrands in Moskou Bed kan nieuwe woningen niet in „Morele schade" in zeer deftige wijk Uitspraak over de HEucharistie Publikaties over Staten Holland op komst Poging tot wurg- moord in Gouda Andrea Domburg in „Elckerlyc" Bredase politie opgescheept met tuinkabouters keus Aantrekkelijk Dodelijk ongeluk in Haarlemmermeer Gasverbruik Unieke kans Extra vaderdag-attractie Leidse universiteit huurt nieuw kantoor Eerste kersen in Tiel In Hoofddorp Bij hoofdpijn vinden meer mensen ter wereld baat bij Aspirin, dan bij enig ander middel. Uit ivoede vanwege verbroken verkering napolsky VRIJDAG II JUNI 1965 PAGINA 5 Lruim. 60 jaar 'n lekkere sigaar (Van onze redacteur) AMSTERDAM, 11 juni De ^logische aantrekkelijkheden v_n be Noordzeebodem, de ligging h dit gebied dicht bij een grote n°g groeiende markt voor olie is a?r(^gas en de vooruitgang, die dp§+ de ontwikkeling van u.: technieken voor opsporing en lr|ning onder de open zee, zijn de fact< dat °len' ertoe kunnen leiden, da °Psporingsavontuur dat t ar is begonnen uit kan groeien r ,.een van de omvangrijkste ope- ..hes in de geschiedenis van de 0lle-mdustrie. v öuitsland echtpaar G. de Nieuwe- an Gelder uit Amsterdam op ereme in ,SWarte brommer D.K.W. „Hammel" leutoburgerwoud. Vorstin naar amateurtoneel Dit is een speciale, grote boor beitel, die gebruikt wordt bij het beginstadium van het bo ren onder de zee. Deze reuze beitel bevindt zich aan boord van het mobiele booreiland „Mr. Cap", dat al in april jl. is begonnen te boren in het Engelse deel van het continen tale plat, voor rekening van Shell en Esso. AGIO was gebleken dat het Groning- »a SaSVC^' 'n 1959, het op een grootste ter wereld was (het groot- elfl f'e Ver. Staten), terwijl ook ers in ong ia.na olie en gas werd •Wonden, was de aandacht gevestigd 9 öe mogelijkheden die er wellicht ^®uden zijn in de Noordzee-bodem. Van continentale plateaus mag namelijk "'Wacht worden, dat de geologische ructuur ervan overeenkomt met die a" het aangrenzend land. Het staat inmiddels al vast. dat het «ehele Noordzeebekken bestaat uit sedimentaire gesteentqiagen van aan zienlijke dikte, dat betekent dat een «tructuur aanwezig is, waarin olie en- gas kunnen voorkomen; daar is de 'beest waarschijnlijke vindplaats. Economisch is het aantrekkelijk dat - cntuele olie- en gasvondsten daar dicht «eiegen zijn bij W.-Europa, waar het erbruik van energie al groot is en nog "el zal toenemen, en waar 'n groeiend ?-el van de energiebehoefte geïmpor teerd moet worden. Aangezien andere energiebronnen (kolen, atoomenergie etc) gezamenlijk slechts een bescheiden ex pansie te zien zullen geven, zal in ver- het grootste deel van de toenemen- e vraag naar energie moeten worden joorzien door olie en aardgas, zodat ce vraag hiernaar nog sneller zal stij- *en dan de totale behoefte. West-Europa is slechts voor onge veer zes procent self-supporting wat zijn "Iiebehoefte betreft, de rest wordt in gevoerd. In Nederland bedroeg het (Advertentie) ""iiiiiiiiiiiiiiiiimiimmiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiriiiii Wegens familie-omstandigheden wor- de volgende personen verzocht zich 'nelden by de ANWB-oproepdienst Den Haag, tel. 070-8X4381, dagelijks 8 tot 22 uur. ZWITSERLAND: A. Ginnebergen uit ^akenrdam per trein in omgeving Inter- -DOSTENRïJH, ZWITSERLANDecht- Hardenberg uit Amsterdam in i^omkleurige VW 1200 HR 97-87 van ostenrijk naar Zwitserland, route Ulm- "Vegenz-Chur. Echtpaar P. J. W. van C'eest-Eoelemeyer uit Haarlem in „„.'•o-d Zodiac HX 07-18 kamperend «n-oL .anomeer, dicht aan Oostenrijkse «vons in noord-Italië. aardolieverbruik in 1964: veertien mil joen ton, waarvan maar twee miljoen ton uit eigen bodem kwam. Hoewel de grote overzeese aanvoerbronnen (voor al het Midden-Oosten) ruimschoots in staat zijn gelijke tred te houden met de groei van de Europese vraag naar olie zouden nieuwe reserves dicht bij huis aantrekkelijk zijn. Pas de boorbeitel zal echter het defi nitieve antwoord kunnen geven op de vraag of er winbare hoeveelheden olie en-of gas uit de Noordzeebodem te ha len zijn. De kosten van opsporing en winning in het continentale plat zijn tot driemaal zo hoog als op het vaste land. Een mobiel booreiland alleen kost al twintig tot dertig miljoen gulden en een exploratieboring komt op vijf tot tien miljoen gulden. Een heel verken- ningsboorprogramma moet worden uit gevoerd om de omvang van het aange boorde reservoir aan de weet te komen, waarmee enige honderden miljoenen guldens gemoeid zijn. Daarna kan pas de beslissing worden genomen of win ning economisch al of niet gerechtvaar digd is. Gezien de hoge kosten, zal een eco nomisch winbaar olie- of gasvoorkomen (men vindt het liefst olie, het is een rijker produkt dan gas) in de zeebodem, groter moeten zjjn dan een nog win bare hoeveelheid op het vasteland Maar dat niet alleen, er zal ook een hoge produktie per put gerealiseerd moeten kunnen worden. Het zal duidelijk zijn dat belasting heffing en andere betalingen aan de AMSTERDAM, 11 juni Gisteren, midden op de dag, heeft de politie op de Ringdijk alhier een 27-jarige mon teur aangehouden, die er van verdacht wordt daar twee veertienjarige meisjes te hebben lastig gevallen. De meisjes, twee scholieren, die tij dens de middagpauze op de Ringdijk aan het wandelen waren, zagen de man in het gras liggen. Hij hield zich sla pende. Daar ze hem echter niet ver trouwden wilden ze zich uit de voeten maken. De man sprong op en ging de meisjes achterna. Een van hen wist te ontkomen. Het andere meisje haal de hij in maar zq greep haar aanval ler op een gegeven moment zo stevig vast dat hij haar verzocht hem alsje blieft los te laten. Dat deed zij waar op hij wegrende. Twee mannen, die op het hulpgeroep van het andere meisje waren toegesneld, hielden hem echter tegen en de inmiddels gewaarschuwde politie nam hem vervolgens van hen over. HOOFDDORP, 11 juni De 49-jarige Amsterdammer J. D. van Haaren is gisteravond om het leven gekomen, toen hy met zijn personenauto tegen een rechts van de rijbaan staande boom reed. Het ongeluk gebeurde op de Lqnderdqk nabij Badhoevedorp, na dat het slachtoffer een tegenligger was gepasseerd. De man, die alleen in de auto zat, overleed ter plaatse. WINSCHOTEN De 31-jarige mevr. A. Wollerich-Hinrichs uit Muntendam is in het St. Lucas Ziekenhuis be zweken aan de verwondingen, die zij maandagavond opliep bjj een autobot sing op de weg Groningen-Nieuwe- schans, waarbij zes mensen gewond werden. GELEEN In de Borrekuilstraat is de vijfjarige Frans Niersman gisteren door een trekker met oplegger aange reden en zo ernstig gewond, dat hij tijdens het vervoer naar het ziekenhuis overleed. DEN HAAG, 11 juni De koningin heeft het voornemen in verband met het 25-jarig bestaan van de Nederland se Amateur Toneel Unie de opvoering van twee toneelstukken bij te wonen op zaterdag 19 juni in de sociëteit PHRM te Utrecht. overheid een belangrijk deel uitmaken van de totale kosten van olie- of gas winning, waarmee ernstig rekening moet worden gehouden als de economi sche mogelijkheid daarvan wordt bezien. Daarnaast kan regeringsbemoeiing die de vrijheid van de maatschappijen beperkt bijv. om de winning zodanig te regelen dat een zo groot mogelijke effi ciency wordt bereikt of om olie of gas af te zetten op de beste markt, de kos ten zwaarder doen drukken en de maat schappijen doen besluiten maar van op sporing en winning af te zien. Indien olie ontdekt zou worden in commercieel winbare hoeveelheden in de Noordzeebodem zou dit een waarde volle bijdrage leveren aan de betalings balans en aan de aanvoerzekerheid van de landen in wier sector de vondst ge daan wordt. Maar het totale West-Euro- pese verbruik is zo groot en groeit der mate snel, dat een volledige zelfvoor ziening met Noordzee-olie hoogst on- waarschijniyk lijkt, dan zou men nl. bewezen reserves moeten aantonen, die even groot zijn als die in de Ver. Sta ten. En hoewel ook hier niets onmoge lijk is, acht men dat toch wel zeer on- waarschynlijk. Het is dan ook waarschijnlijk, dat olie uit de Noordzeebodem opgenomen zal kunnen worden door de Europese Markt zonder dat er grote veranderingen ko men in het aanvoerpatroon uit andere bronnen. Ook een gasvondst van betekenis zou niet leiden tot een energierevolutie op korte of middellange termijn. Europa is in het algemeen nl. thans nog niet in de positie, zowel technisch, economisch als politiek, om van aardgas op de meest intensieve manier gebruik te ma ken. Het zal tijd kosten om voor het gas een ruime markt te creëren. Geschat wordt dat het gasverbruik in West-Europa zal stijgen van twee pro cent van de energiebehoefte thans al daar tot zeven k tien procent omstreeks 1975. Dat groeitempo zal niet zo zeer bepaald worden door de capaciteit van de gevonden bronnen, die nu al over vloedig zijn (gasvondsten in Nederland. Italië, Frankrijk, Duitsland, aanvoer per tanker en mogelijk aanvoer per pijplei ding uit Noord-Afrika)als door de grootte van de vraag, de economische en technische problemen van gasdistri butie op grote schaal en de sociale en politieke problemen van inkrimpende steenkolenwinning. Hoewel de vooruit- Advertentie) zichten op iange termijn voor toene ming van het Europese gasverbruik dus goed zijn, zullen er wel tien tot vijftien jaar overheen gaan, alvorens toegevoeg de reserves in de Noordzeebodem veel meer doen dan plaatselijk (met name zal dit voor Nederland gelden) het ver- bruikstempo stimuleren. Er blijft, ondanks alle optimisme dat wel geuit is, ook nog de mogelijk heid bestaan, dat er geen economisch winbare olie- of gasvondsten in de Noord zeebodem worden gedaan. Dat zal dan een zeer zwaar verlies betekenen voor alle maatschappijen die aan het avon tuur deelnemen. Voor sommige maat schappijen zou dit de genadeslag kun nen betekenen, andere voor wie de Noordzeebodem één avontuur uit vele is, zullen het beschouwen als een on derdeel van de hoge kosten die nu een maal moeten worden opgebracht om e n integraal en internationaal aanbod van olie in stand te houden. Maar het openleggen met name van het Nederlandse deel van het continen tale plaat, ban ook voor ons 'and een unieke mogelijkheid bieden om by te dragen aan een versterking van ie Ne derlandse en Westeuropese energievoor ziening. Veel zal afhangen van de voor waarden die aan opsporing en winning gesteld zullen worden. Men zal daarbij dienen te bedenken dat wil die unieke kans benut kunnen worden, het in ieder geval nodig zal zijn, dat een zo grondig mogeiyk onderzoek van de Nederland se Noordzeebodem wordt bevorderd. Advertentie) De beroemde gas-aansteker 5,95/7,95 10,-/11,-/12,50. (alleen voor vaderdag): Elke Poppell met een speciaal Poppell-speldje MEESTERWERKEN VAN Z TOT A (Van cmze universitaire correspondent) LEIDEN, P juni Het kantoorge bouw dat thans aan het Stationsplein in aanbouw is, is gehuurd door de universiteit. Er zullen onder meer worden gehuisvest, het Centraal Reken Instituut, de Studentenhuisvesting, de Accountantsdienst van het ministerie van O. en W. en enkele wetenschap pelijke instituten. Op de begane grond komen twee grote collegezalen met elk een capaciteit van 350 zitplaatsen. TIEL, 11 juni, Aan de veiling N.V. Septer alhier, zijn gisteren de eerste kersen aangevoerd uit de boomgaard van de gebr. v.d. Berg in Tiel. De prijs bedroeg 4,05 per kg. Dit jaar zal de kersenoogst niet groot zijn, in het bijzonder de alom bekende en begeerde meikers heeft het erbij la ten zitten. Door het koude voorjaar is de oogst minstens een week vertraagd. Wat betreft het hardfruit, geven de peren een matig beeld te zien, alleen de Conference komt goed voor de dag. De appelen stellen niet teleur en er wordt een normale oogst verwacht, op de Orange Pippin na, die slechts matig voor de dag komt. (Advertentie) (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 10 juni Rijks- en ge meentepolitie volgen een verschillende gedragsliin bij de controle op naleving van de nieuwe verkeersregels die gis teren zij ingegaan. Het ministerie van Justitie heeft over deze zaak nog geen richtlijnen doen uitgaan, wat vermoe delijk de oorzaak is van een niet uni form op"'eden. De rijkspolitie zegt dat zij d.rect al streng zal optreden tegen overtreders van de nieuwe bepalingen, die o.m. liften langs de autowegen en zonder noodzaak stoppen op de vlucht stroken langs de wegen verbieden. Men zei nog niet te kunnen zeggen of er gisteren ai processen-verbaal waren op gemaakt. Het hoofd van de afdeling bqzonder verkeerstaken van de rijks- VATICAANSTAD, 11 juni (Reuter) De Nederlandse secretaris van het Va ticaanse secretariaat voor Eenheid der christenen, mgr. J. Willebrands, bevindt zich op het ogenblik in Moskou ais gast van de Russische Orthodoxe Kerk, aldus is in Vaticaanse kringen vernomen. Mgr. Willebrands vertrok op 31 mei voor een tegeu-bezoek aan de Russische Orthodoxe Kerk, die waarnemers zond naar liet Vaticaan se Concilie. (Van onze correspondent) HOOFDDORP, 11 juni Vijfentwin tig gezinnen in Hoofddorp, die bericht hadden gekregen dat zij een nieuwe woning konden betrekken, moeten plot seling nog enkele weken wachten. Toen de eerste bewoner arriveerde, kwam men namelijk tot de ontdekking dat het niet mogelijk was een bed binnen te brengen. De draai van de trap bleek te klein terwijl het ook onmogelijk bleek een bedspiraal door de ramen naar binnen te brengen. Het gemeentebestuur heeft de ople vering van de woningen stop gezet, om dat het vond dat het euvel eerst ver holpen moet zijn. Gisteren zjjn timmer lieden begonnen om in de ramen van de slaapkamers, de middelste sponnin gen weg te halen, zodat er één groot dubbel openslaand raam ontstaat. Hierdoor zullen de bewoners grote on- uitneembare meubelstukken en spiralen binnen kunnen krijgen. Het euvel betreft 87 woningen. (Advertentie) DAAR STAAT BAYER ACHTER „Doodvonnis" over nieuw flatgebouw in Brussel BRUSSEL, 11 juni (UPI) Het Brusselse Hof van Appèl heeft bepaald dat een flatgebouw van tien verdiepingen, opgetrok ken in een park in een van de buitenwüken van Brussel, moet worden ge sloopt. Volgens de firma die het heeft gebouwd, is het 110 miljoen frank waard. Het omvat 62 luxe flats die van 1,5 tot 2 mil joen frank elk kosten. Met de bouw van het gebouw aan de deftige Franklin Rooseveltlaan werd in 1962 begonnen en de meeste flats zijn thans verkocht. Het is omgeven door een park dat" 24 miljoen frank waarc is, aldus de bou wers. Het Hof heeft be paald dat acht dagen na officiële afkondiging van de uitspraak met de sloop moet worden be gonnen. Het geding tegen de bouwers was aangespan nen door 33 bewoners van de Franklin Roosevelt- laan. Hun raadsman be toogde dat de wijk uit sluitend bestemd is als woonwijk en dat volgens de bepalingen van het stadsplanbureau alleen villawoningen daar mogen worden gebouwd Het hoge gebouw, aldus de raadsman, berooft de an dere inwoners van hun uitzicht op het Bos van Ter Kameren en berok kent hen „ware morel schade". De advocaten van het bouwconcern betoogden dat het flatgebouw, ge ïsoleerd in een groot park staande, in wezen kan worden beschouwd als een villa en dat de stadsplan ningsdiensten toestemming hadden gegeven voor de bouw ervan. Het Hof stelde zich ech ter achter het standpunt der eisers en gaf opdracht tot de sloop. Bovendien werd iedere eiser een compensatie van 20.000 fr toegewezen. Verwacht wordt dat de bouwers zich zullen wen den tot het Hof van Cas satie, België's hoogste rechtscollege, om vernie tiging van het vonnis te verkrijgen. politie, majoor Offermans, zei de geva ren van overtreding van de nieuwe be palingen zo groot te achten dat er wei direct tegen moet worden opgetreden. De politieman zelf zal voor zover be treft het stoppen op vluchtstroken voor alsnog veelal ter plaatse moeten uitmaken wat al of niet onder „nood zaak" verstaan moet worden. Er zal eerst ee*. jurisprudentie over moeten komei. voor met grotere zekerheid kan worden verwacht, dat er inderdaad van een overtreding sprake is. De verkeers politie ii de grote steden, die voorna melijk te maken heeft met de nieuwe bepaling, dat bij beschermde oversteek plaatsen stilstaande auto's niet gepas seerd mogen worden, hebben verschil lende meningen. De politie in Amster dam redeneert hetzelfde als de rijks politie: bij overtredingen onverbiddelijk optreden. In Rotterdam en Den Haag daarentegen wil men het publiek eerst meer vertrouwd met de nieuwe regels late., worden alvorens overtredingen met een proces-verbaal ad te straffen. Het personeel heeft in geen van de drie steden echter speciale richtlijnen ge kregen hiervoor. Zij zijn slechts per dienstorder van de wüzigingen op de hoogte gesteld. De overheid heeft de nieuwe bepalingen bekend gemaakt door middel van het (weinig gelezen) Staats blad. Voorts beeft het ministerie van Verkeer en Waterstaat een persbericht doen uitgaan, dat door vele kranten is verwerk' Voor de rest ziet men weinig mogelijkheid voor de overheid de maat regelen be'kend te maken. De „officiële bekendmakingen" die hiervoor nog ten dienste zouden staan, de in kleine let tertjes gestelde mededelingen van de overheid in de advertentiekolommen van de kranten, blyken ook niet zoveel aandacht te trekken, zo de ervaring van iet ministerie. Men vertrouwt er op dat rjjdend Nederland zyn kennis heeft geput uit de kranten of de ge specialiseerde autobladen. Het wordt in ieder geval geacht ook de nieuwe wet te kennen. ROME, 11 juni (KNP) De Paus heeft gisteravond een kort bezoek ge bracht aan het 250 km noordelqk van Rome gelegen Pisa, waar op het ogen blik het achtste nationale Eucharistische congres gehouden wordt. Bq zqn aan komst op het vliegveld van Pisa zei de Paus: „We hebben weer eens de beperk te ruimte van onze Vaticaanse woning verlaten om de mensen te ontmoeten, die Christus vieren. En daarmee blqven wij op de plaats waar onze apostolische taak ons roept". De Paus droeg voor de kathedraal van Pisa de Mis op. Op weg daarheen had hij kort gebeden in de kapel, die spe ciaal gebouwd is ter nagedachtenis aan de Italiaanse vliegers, die in de Congo vermoord zqn. Tegen negen uur was de Paus wederom in het Vaticaan terug. Als antwoord op de onzekerheden on der de gelovigen als gevolg van allerlei theorieën over de Eucharistie heeft de Paus er in Pisa nadrukkeiyk op gewe zen dat Christus werkelijk in de Eucha ristie tegenwoordig is en dat de heilige tekenen van de Eucharistie niet zo maar symbolen en verwqzingen naar Christus zqn. Christus is waarlijk en werkelqk in de Eucharistie tegenwoordig. DEN HAAG 11 juni Enige studies zullen het licht zien, waardoor de ge schiedenis van de Staten van Holland en de ontwikkeling van heit gewestelijk bestuur in de loop der eeuwen onder de aandacht van het publiek kunnen worden gebracht. De s.udies zullen gewijd zijn aan de periode van 1840 tot 1940 en aan de pe riode 1572-1840. De eerste zal worden geschreven door mr. H. van R/iel, lid van gedeputeerde staten van Zuid-Hol land, de andere door de algemeen rijksarchivaris mr. H. Hardenberg. Hiertoe hebben de Staten van Zuid-Hol land gisteren besloten. ZWAAGDIJK Tijdens het maaien is de 42-jarige eigenaar van een loon- maaibedrijf uit Oostwoud, de heer K. Bruin, hier met zqn trekker in een sloot gekanteld. Hy kwam onder het voertuig terecht. Toen men hem uit zijn benarde positie had bevrqd, bleken de levensgeesten reeds te zijn geweken. (Van een verslaggever) GOUDA, 11 juni Een 28-jarige Goudse metaalbewerker heeft donder dagmiddag in de berm langs de Paral lelweg naar Waddinxveen gepoogd zijn vriendin, de 22-jarige modinette Debora Hendrika Huygen uit Kinderdijk, door wurging om het leven te bren gen. Met zware verwondingen aan hals en gelaat is het meisje naar het van- Itersonziekenhuis overgebracht. Haar toestand die aanvankelijk bevredigend leek, werd echter levensgevaarlijk. La ter op de avond is zij naar het ge meenteziekenhuis in Schiedam overge bracht, waar ze onmiddellijk een ingrij pende hersenoperatie onderging. Het meisje verkeert nog steeds in levens gevaar. De metaalbewerker en de modinette waren van plan zich te verloven, maar de ouders van het meisje wilden daar niets van weten. Mej. Huygen reisde naar Gouda om de zaak met haar vriend te bespreken en de verkering te verbreken. Het vermoedelijke motief van de wurgpoging is het verbreken van de verkering geweest. Nadat hq zjjn afschuwelijke daad had gepleegd rende de metaalbewerker de weg op, hield een automobilist aan en verzocht hem naar het politiebureau te brengen. Tegenover deze automobilist verklaarde de Gouwenaar dat hq zijn meisje had gewurgd en dat zij dood was. Maandag zal hq voor de officier van justitie te Rotterdam worden geleid. Advertentie Maak van uw „buitens huia- eten" een waarlijk hoogtepunt van de dag. KRAS sinds 1566 Dam Amsterdam Tel.020-63163/Parkeerterrahi DELFT, 11 juni Deze maand wordt hier in het kader van het Holland Fes tival de zestiende keer Elckerlyc op gevoerd en wel 16, 17, 18, 25 en 26 juni. De belangrijkste wijziging in de rolbezetting is de vervanging van El len Vogel, die reeds vrqwel alle voor stellingen heeft meegespeeld, door An drea Domburg. Henk Rigters zal wor den vervangen door Peter van der Lin- de"n van de Nieuwe Komedie. Enkele rollen zullen worden bezet door Huib Broos en W. Nijhold. Het Delfts Ma drigaalkoor, dat vele jaren medewer king hee. v verleend aan de Elckerlyc- opvoeringen, zal in verband met zijn opheffing moeten worden vervangen. LEUR, 11 juni Een inwoner uit Leur heeft tot woensdag drieënveertig beeldjes in zqn betrekkelijk kleine tuin gehad. Het waren beeldige kabouter tjes, kikkertjes en soortgeiyke sierö- guurtjes De politie van Breda kwam ze allemaal in beslag nemen, omdat zij uit Bredase tuinen gestolen zouden zqn door een Bredanaar, die daar een spor» va\ maakte. Bij de man in Leur kon hij al zijn beeldjes vlot kwijt. Deze is nu door de politie nader aan de tand gevoeld, onder verdenking van heling. De politie hoopt, dat de eige naren nu snel komen opdagen, want er liggen geen drieënveertig aangiften van diefstal van kabouters en kikkers op het bureau.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 5