Klaroen 65 kwam eigenlijk een jaar te vroeg m. Festival eist alles van de organisatoren Deken G.P.A. Alkemade opende kath. Ulo-school Porta Vitae MILITAIR BEWIND IN SAIGON Autospuiter na woeste rit gegrepen Agenda voor Haarlem en omeevins Bedrijfsvoetbaltoernooi ten bate van bejaarden Te weinig belangstelling voor trompettist I ed Curson Grandioze sou plesse Met auto tegen brugleuning Kap van auto opengesneden Verlengstuk van Klaroen 61 Anton Gee sink geeft het sein Jongens slaan man neer Perfect Moeilijkheden Te laat OP MAANDAG 14 JUN! BEGINNEN WEER DE N.Z.H.-RONDRITTEN DOOR ZUID-KENNEMERLAND IN HOOFDDORP Geesink en Bluming weer in conflict H.H. MISSEN GARAGE BRINKMANN APOTHEKEN EN DOKTERSDIENSTEN ZATERDAG 12 JUNI 1965 ..uiNA 2 De afdeling Publiciteit van Hoog ovens is druk bezig de Dr. Prin senhal voor Klaroen 65" in ge reedheid te brengen. HET UITSTAPJE DAT STEEDS WEER NIEUW IS NOORD-ZUID HOLLANDSE VERVOER MAATSCHAPPIJ N.V. Films Diversen Tentoonstellingen De mooiste Europese keukens VW 1200 de Luxe Nü al meer dan 300 000 enthousiaste VW-rijders In Nederland! Smedestr. 43-45 Tel 1 86 76 Haarlem HEEMSKERK, XI juni Eigenlijk is „Klaroen 65", het grote muziekfestival, dat de Hoogoven Harmonie in Heems kerk organiseert, één jaar te vroeg ge komen. Nadat in 1961 het eerste festi val ter ere van het derde lustrum van de Hoogoven Harmonie een groot suc ces was gebleken, vatten directie en organisatoren het plan op om voortaan iedere vijf jaar een dergelijk muziek festijn te doen plaatsvinden. Toen men echter eind vorig jaar tot de ontdek king kwam, dat in 1966 het wereldmu ziekconcours in Kerkrade zou worden gehouden, bracht dat een grote schok teweeg. Twee grote muziekconcoursen in één jaar doen samenvallen, zou fnui kend zijn. De keus moest worden ge maakt tussen 1965 en 1967. Na ampele overwegingen besloot de Hoogoven Har monie het evenement in 1965 te orga niseren. Maar... de tijd drong, er wa ren nog maar enkele maanden. De or ganisatoren hebben het echter klaarge speeld, al zijn zij er van overtuigd, dat, wanneer zij meer tijd voor de voor bereidingen hadden gehad, het muziek concours nóg grootser uitgevallen zou zjjn, dan nu het geval is. Toch mogen zjj niet mopperen. De heer R. C. Riem, secretaris van de Hoogoven Harmonie, de laatste maan den een zéér bezet man, is één van die organisatoren. „Ik kan u maar heel even te woord staan," zegt hij. wanneer wij informe ren naar de achtergronden van „Kla roen 65". „Over enkele minuten word Ik weer aan de Dr. Prinsenhal te Heemskerk verwacht. De laatste weken breng ik mijn tijd daar overigens voor het grootste gedeelte door De heer Riem vertelt vervolgens, hoe het grootste Harmonie- en Fanfare-fes- tival in Nederland (op het wereldmu ziekconcours in Kerkrade na), is ge groeid. Klaroen 65 is een verlengstuk van het festival in 1961. Vjjf jaar geleden staken enkele bestuursleden van de Hoogoven Harmonie de koppen bij el kaar; zij wilden een festival organise ren, dat in opzet hetzelfde was als het wereldmuziekconcours. En omdat juist In 1961 het derde lustrum van de Har monie gevierd zou worden, legden zij de plannen voor aan de directie, die er mee akkoord ging. Klaroen 61 ging van start in de VEB-garage te Bever wijk. Het festival slaagde buiten ver wachting. De organisatie was perfect, alles klopte tot op de seconde. „We besloten dit festival elke vijf jaar te herhalen," zegt de heer Riem. „Door omstandigheden moest er dit maal bijzonder worden opgeschoten. December vorig jaar begonnen we met de voorbereidende werkzaamhe den. We hebben dus eigenlijk maar vjjf maanden tijd gehad om alles op poten te zetten. Dit is te kort en dit wreekt zich dan ook. Want de opzet van zo'n festival is en blijft de vrije tijdsbesteding tot uiting te laten ko men. En van vrije-tijdsbesteding was eigenlijk de laatste maanden weinig sprake. Dag en nacht zijn we met de organisatie bezig geweest, maar 'a, het moést nu eenmaal, wilden we 'aarkomen...." Vooral de laatste dagen is het een kwestie van improvisatie geworden. Eergisteren werd de dubbele consump tietent voor de Dr. Prinsenhal opgezet. Toen het karwei klaar was, bleek het een misgreep. Het gezicht van de Dr. Prinsenhai viel volkomen weg, de tent werd afgebroken en op een andere plaats aan de sporthal geplakt. Nu staat het beter. Al deze dingen moeten a l'improviste worden opgelost, de orga nisatoren staan dikwijls voor bijna on overkomelijke moeilijkheden. „Maar." zo zegt de heer Riem optimistisch. „We zullen er een perfect festival van maken. Alles zal, evenals in 1961, tot op de seconde worden getimed." tival. Het is dit jaar uitgebreid met een tiener-avond van nationaal gehalte, de band van Dortmund Hörder Hütten uit Duitsland zal de stemming mede verhogen en het is frappant, dat alle negen koren uit Beverwijk en Heems kerk aan het festival gaan meedoen en dat voor hun optreden een bijzonder HOOFDDORP. 12 juni In zijn hoe danigheid van Bisschoppelijk commis saris heeft deken G. P. A. Alkemade van Hoofddorp gisteren voor de leer lingen van de eerste katholieke Ulo school te Hoofddorp de poort naar het volle leven geopend. Hjj deed dit in een toepasselijk toespraak ter gelegenheid van de opening van de school, die als naam Porta Vitae ofwel deur tot het leven heeft meegekregen. De plechtig heid van gistermiddag geschiedde in te genwoordigheid van loco-burgemeester A. van der Zwaard, onderwijzers en le den van onderwijzersverenigingen, amb tenaren en bevriende relaties van ande re schoolbesturen. Als voorzitter van de stichting katho liek onderwijs Haarlemmermeer opende de heer P. J. Grimbergen de feestelij ke bijeenkomst. Na zijn welkomstwoord ging deken Alkemade over tot de offi ciële opening. De deken merkte op, dat de leerlingen niet voor de school maar voor het leven studeren. „Het is onze taak de jonge mensen gereed te ma ken niet alleen voor het aardse leven, maar ook voor het hogere leven daar- na".Tot slot dankte deken Alkemade be stuur en leerkrachten. Loco-burgemees ter Van der Zwaard gewaagde van een hoogtijdag voor het katholieke onder wijs in de Haarlemmermeer. Spreken de over de systeembouw, waarin de school is uitgevoerd, wees hij het ge zelschap op de systeemscholen die in de laatste tijd in de gemeente gereed zijn gekomen of binnekort in gebruik worden genomen. Na de scholen in Hoofddorp en Zwanenburg staan bin nenkort de scholen in Badhoevedorp en Rijsenhout voor de openingsplechtigheid. Voorts is het mogelijk aan het aantal systeemscholen nog enige uitbreiding te geven. De heer H. Stemerding prees als hoofd van de christelijke Ulo-school de uitstekende onderlinge verstandhou ding. De heer W. Koggink, directeur van de bouwtechnische dienst zwaaide lof toe aan de ambtenaren en de heer J. van den Berg, hoofd van de chris telijke lagere school Juliana van Stol berg, bracht de periode van inwoning in herinnering. Het hoofd van de nieu we school, de heer P. A. Jordans, dank te zijn vroegere gastscholen, de Maria- school in de Lijnden en de Julianaschool in Hoofddorp. Hierna gaf de heer Grim bergen aan de genodigden de vriende lijke uitnodiging om het gebouw te be zichtigen. Zoals iedereen waren ook de genodigden vol lof voor het fraaie en doelmatige schoolgebouw Toen men in december 1964 besloot het muziekconcours tóch dit jaar door gang te doen vinden, werden snel aan alle verenigingen in Nederland uit nodigingen verzonden. In totaal telt ons land ongeveer 2500 fanfarekorpsen. Om dat deze uitnodigingen voor vele ver enigingen te laat kwamen, namen „slechts" 60 korpsen de uitnodiging aan. Toch groeit het Hoogoven-muziekfes- SAIGON, 12 juni (UPI) President Phan Khac Suu van Zuid-Vietnam heeft vanmorgen meegedeeld dat het kabinet van premier Phan Huy Quat zal aftre den en dat de regering zal worden overgedragen aan het militair gezag. Het staatshoofd deed een beroep op alle politieke en religieuze stromingen in het land de rust te bewaren. Overigens is nog niet besloten of men het bestuur in handen zal leggen van één generaal, van een militaire junta of van een ge combineerde raad van militairen en burgers. Gisteravond hadden de leiden de generaals van Zuld-Vtetnam het staatshoofd medegedeeld, dat zjj geen vertrouwen meer hadden in het beleid van premier Phan Huy Quat De val van het kabinet was voorafgegaan door een crisis van verscheidene weken. De katholieke leiders in Saigon schijnen de machtswisseling toe te juichen. „Klaroen 65" komt in het brand punt van de publiciteit te staan. De televisie heeft een grote belangstel ling voor het festival. Zondag a.s. komt er een team naar Heemskerk om voor-opnamen te maken voor een reportage, die in de loop van de feestweek zal worden uitgezonden. En opnieuw zijn de organisatoren voor een probleem gesteld: de NTS wil namelijk een massa-scène fil men. Om drie uur zondagmiddag, zullen daartoe alle deelnemende korp sen aantreden om gezamenlijk voor de t.v. óp te treden. Dit belooft een „geweldig spektakel" te worden. Om half vier moeten de shots echter genomen zijn, want de organisatoren staan er op, dat op die tijd het con cours een aanvang neemt. De plan ning mag tenslotte niet in net nauw komen. De heren organisatoren zijn momenteel druk in de weer, om alle corpsen op het afgesproken uur bij elkaar te krijgen. Maar ook de radio heeft belangstelling. Bert Gart- hof zal in zijn zondagochtendpro gramma „Weer of geen weer" een praatje maken over „Klaroen 65" en het ANP zal elke avond de uitslagen na de nieuwsberichten vermelden. grote belangstelling bestaat. De kaart verkoop loopt op rolletjes. Zeer content zijn de heren organisa toren met de medewerking van het ge meentebestuur van Heemskerk, dat de Dr. Pressenhal, een voor dit doel uit nemende gelegenheid, beschikbaar heeft gesteld. Ook de afdeling Publiciteit van Hoogovens heeft alles in het werk ge steld om het feest te doen slagen. Zij richt de Or. Prinsenhal in om de gas ten te ontvangen, enorme, zelfontwor pen blikvangers zijn aan de gevel van de hal bevestigd. En tenslotte is de Hoogoven Harmonie ervan overtuigd, dat dit festival het vorige in alles zal overtreffen, dank zij de strakke organi satie. Advertentie Elke werkdag vertrek van Haarlem Stationsplein om 10.05 en 13.35 uur; van Haarlem Tempeliersstraat om 10.00 en 13.30 uur. PRIJS SLECHTS 3,00. KINDEREN TOT EN MET 12 JAAR 1,00. Toegang tot het Voorlichtingscentrum IJmuiden, het Bloemendaalse Open luchttheater en het circuit te Zandvoort inbegrepen. Het machtige werk aan de IJmuider Pieren Het onvergetelijke uitzicht over de duinen. De fascinerende rit langs de Noordzee. De villaparken van Aerdenhout en Bentveld. Leidsevaart 396 Haarlem Telef. (02500) 18460 Wild-west in binnenstad van Haarlem HAARLEM, 12 juni Op het spits uur, gistermiddag half zes, was de Haar lemse binnenstad getuige van een wild west rit, welke begon op de Friese Varkenmarkt. Daar reed een personen auto in verboden richting de Parklaan op. Een politie-agent op de scooter ging er achteraan, maar het lukte hem niet de auto voorbij te komen. De auto reed met snelle vaart de Jansweg op, in de richting van de Grote Markt. Bij de kruising met de Nieuwe Gracht stond een andere agent op het verkeer te let ten. Deze zag dat er iets met de nade rende auto aan de hand wa:; en gaf het stopteken. De automobilist begon lang zamer te rijden, alsof hij inderdaad wilde gaan stoppen, maar op vijf meter afstand van de agent gaf hij flink gas. De agent kwam toen op de motorkap terecht en gleed daar via het linker spatbord weer af. Hij probeerde nog tijdens zijn val door het geopende por tierraam de automobilist te pakken. Dat mislukte echter en hij viel op de grond. De agent is later met knie-blessures naar het ziekenhuis St. Joannes de Deo gebracht. Intussen racete de auto de Nieuwe Gracht op met nog steeds de scooter agent achter zich aan. De agent zag kans naast de auto te komen, maar de chauffeur week scherp naar links uit om de agent de gracht in te drukken. Dat mislukte echter, doordat de agent krachtig remde. De achtervolging werd weer voortgezet, de laatste scène werd herhaald, maar weer lukte het niet de agent het water in te krijgen. De auto reed de gracht af, kwam via Kenaupark en Parklaan op de Kruisweg. Daar moest de automobilist stoppen voor een file auto's. Toen gelukte het de scooter-agent naast de auto te stoppen, maar de automobilist reed snel achter uit. Hij kon echter op de kruising met de Parklaan niet verder omdat er mid- denop de weg een auto stond. Toen reed hij weer vooruit, maar vond zijn weg geblokkeerd door een bromfietser die de auto wilde tegenhouden. De automobilist reed zonder pardon tegen de bromfietser op, reed weer ach teruit en ramde vervolgens de scooter van de agent. Deze zag nu kans het por tier van de wagen te openen, maar de bestuurder reageerde zo snel dat hij de benen kon nemen. De man vluchtte het Kenaupark in, echter precies in de armen van een toevallig passerende re- CINEMA PALACE. Dagelijks 2, 7 en 9.15 uur: De held van het Lunapark, alle leeftijden Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. FRANS HALS. Dagelijks 7 en 9.15 uur Zaterdag 2, 7 en 9.15 uur: James Bond contra Dr. No. 18 jaar. Zondag- 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Dinsdag 8 uur. LIDO. Dagelijks 2, 7 en 9.15 uur: Uitdaging in Gibraltar, 14 jaar. Zondag- 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Zondag 11 uur: Jungle-cat, alle leeftijden LUXOR. Dagelijks 2, 7 en 9.15 uur: Winnetou keert terug, alle leeftijden. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT. Dagelijks 2, 7 en 9.15 uur. De dag na de invasie, 14 Jaar. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Zondag 11 uur: De grote jacht, a. 1. ROXY. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur: De vechter van Montana, 14 jaar. Zondag: 2. 4.15, 7 en 9.15 uur. Maandag t/m wo. 2.30, 7 en 9.15 uur: De mysterieuze Dr. Lao, alle leeftijden STUDIO. Dagelijks 2.15, 7 en 9.15 uur: Elektra, 14 jaar. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Zondag 11 uur: Wilde pracht, alle leeftijden MINERVA. Dagelijks 8 uur: Becket, 14 Jaar Zondagmiddag 2 en 4.15 uur: Rekruut tegen wil en dank, alle leeftijden. Zaterdag 12 juni Stadsschouwburg. 8 uur: Kennemer Dans en Balletstudio. Leerlingenuitvoering. Ekestos. 8 uur: Dansavond m.m.v. „The Beauty Five". De Linge, Lingestraat. 8 uur: Sociëteit Kamigro. Dansavond m.m.v. „The Blue Top pers". Hildebrandzaal. 8 uur: Stichting Panama; Groot slotbal. Zondag 13 juni Ekestos. 8 uur: Dansavond m.m.v. „The Heavy Beats". Maandag 14 Juni Stadsschouwburg. 8 uur: Balletschool To Venema. Leerlingenuitvoering. Vishal, Grote Markt: „De landman en de muze". Expositie van prenten, schilderijen en aquarellen in het kader van het Gouden jubileum van de K.L.T.B. Dagelijks van 10 5 uur. Zondag van 1 5 uur. (Van 14 juni t/m 29 aug.). Frans Halsmuseum: Werken uit de Haar lemse school van d„ 16e t/m 19e eeuw Tekeningen van Nederlandse, Italiaanse en Franse schooi, 16e t/m 19e eeuw. Fossielen en Natuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen, behalve maandag van 11—3 uur. Eerste zondag van de maand van l 3 uur. Bijzondere collectie werken van Frans Hals. Dagelijks van 10 tot 5 uur. Zondags van 1 tot 5 uur Prentenkabinet (Fr. Halsmuseum): t/m 12 juni: Expositie van poppen van Maja Alexander en Trudy de Ruiter Teylers Museum: Schilderijen 19e en 2Ue eeuw. Tekeningen Nederlandse, Italiaanse en Franse schooi, 16e t/m 19e eeuw Fos sielen en Natuurkundige instrumenten. Ge opend op werkdagen, behalve maandag van 113 uur. Eerste zondag van de maand van 1—3 uur. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 76: Oude religieuze kunstschiiderijen en middel eeuwse beeldhouwwerken. Geopend van L0 12.30 en 1.30 5 uur (behalve maandag! Zon- en feestdagen van 2 5 uur. Woonhuis Jucobus van Looy, KI Hout weg 103: Het voormalige woonhuis van de schilder-schrijver Jacobus van Looy. Ge opend donderdags van 10 12.30 en 13.30 7 uur. Zon- en feestdagen van 2 5 uur Cruquius Museum: Historische stoom machines en gro.e maquette van Nederland met waterstand >- en overzicht overstro mingsramp 1953. Geopend dag van 9 12.30 en 130 5 uur Zondags van 1—5 uur In 't Goede Uur: De maand Jun: expositie van tekeningen en grafieken van Jan Koning. Vishal en Vleeshal: De jaren '40-'45; Foto- en documentatietentoonstelliiig over de oorlogsjaren Vrij entree Dagelijks van 9 5 uur Zondags van 1 5 uur. woensdag vrijdag en zaterdag van 8-12 uur Academie 63, Koudenhorn, Haarlem. Openstehlng der at liers ter kennisname van het werk der deelnemers Geopend •"elljks van 1 tot 7 uur. Artiflcia, Binnenv eg 95, Heemstede: Ten toonstelling van tekeningen en schilderijen van Wim Steyn en beeldhouwwerken van Piet van Heerden Geopend op werkdagen van 9.30 18.00 uur Vrijdagavond boven dien van 7.30 10.00 uur (t/m 1 juli) De Ark: Expositie van scmidenjen en aquarellen van Hal Wtchers Geopend dag (behalve dinsdas) van 10 tot 8 uur 2e etage: 100 ambachten, van Jan Luyken Dag. (behalve dinsdag) van 8 11.30 uur Linaeushof, Bennebroek Openlucht- tentoonstelling van voorjaars- en zomer bloemen. Tropentuin en minicorso. Geopend dageli.jks van 918 uur (t/m oktober). Waagge.bouw, hoek Spaarne, Damstraat: Dagelijks van 12 5 uur: Expositie van beeldhouwwerken van Joosje Mulder en tekeningen en aquarellen van Rudolf Bruin. (Tot 5 juli). chercheur van de kinderpolitie. Toen.was het gauw bekeken, want de rechercheur bleek op voortreffelijke manier de judo kunst machtig te zijn. Hij nam de vluch teling in een stevige greep en toen duurde het niet lang of de man zat op het politiebureau. De wild-west chauffeur was de 20-ja- rige autospuiter M. J. H. uit Haarlem, die over geen rijbewijs bleek te beschik ken. Hem was namelijk de rijbevoegd heid ontzegd. Bovendien reed hij niet in zijn eigen auto, maar in die van een klant, wiens wagen gespoten moest worden. De autospuiter had enkele gla zen sterke drank gedronken. HOOFDDORP. 12 juni Zaterdag 19 juni zal in Hoofddorp een finale nor- den gehouden van een bedrijfsvoetbal- toernooi, daf de laatste weken wordt gehouden. Van deze finalemiddag zal veel werk worden gemaakt door de or ganisatoren. Men hoopt bijzonder veel publiek te trekken, aangezien bet ba tig saldo bestemd is voor de bejaar- denrit welke op woensdag 23 juni door de oranjevereniging in Hoofddorp zal worden georganiseerd. Een evenement is dat judo-wereld- kampioen Anton Geesink de eerste af trap zal verrichten tijdens de tinale. De prijzen zullen na afloop worden uit gereikt door loco-burgemeester A.v.d. Zwaard, Voor de wedstrijden beginnen zal een geluidswagen door Hoofddorp rijden om de bevolking te animeren de finale te komen bezoeken. Muzikale medewerking wordt voorts verleend door de drum band uit „Vijfhuizen", die ondermeer een mars door Hoofddorp zal maken. Ook zal een reclame-wagen door het dorp rjjden. Enkele middenstandszaken, ondermeer uit het Hoofridotpse winkel centrum zullen voor de reclame zor gen, waarvoor zij uiteraard een be hoorlijk bedrag betalen, dat ook weer in de „bejaardenpot" terecht komt. Aan het toernooi doen mee Kalmthout en Van Niel, machinefabriek Cruquius, scheepswerf Akerboom N.V. uit Lissé. twee elftallen van de gemeente en een (Van een verslaggever) DELFT, 12 juni De al jaren du rende ruzie tussen Anton Geesink en John Bluming kreeg gisteren een uit barsting tijdens een liefdadigheidsvoor stelling in de Delftse Stads Doelen. Gee sink was uitgenodigd voor een judo-de monstratie. Bluming was niet uitgeno digd, wel echter een karate-groepje uit Den Haag, onder leiding van H. Serie- se. Bij dit groepje voegde zich geheel onverwacht toch John Bluming, zijn al dan niet gerechtvaardigde zesde dan- band dragend. Achter het toneel liet een woedende Geesink weten, dat hij ogen blikkelijk zou vertrekken. De pas begon nen karate-demonstratie werd toen prompt beëindigd. HAARLEM, 12 juni Jazztrompe- tist Ted Curson heeft in Nederland slechts een mager onthaal gekregen. Voor zijn eerste bezoek aan ons land hadden de impresario's en organisato ren van concerten, mede door het ge vorderde seizoen; slechts weinig belang stelling, zodat zijn optreden hier be perkt bleef tot een min of meer beslo ten bijeenkomst in de Amsterdamse jazzclub Sheherazade en een openbaar concert gisteravond in het Haarlemse Concertgebouw, georganiseerd door het Heemsteedse impresariaat „The Three Jazz Men". Terecht werd Ted Curson naar Haar lem gehaald. De liefhebbers van de jazz hebben zich hier bijna nooit onbe tuigd gelaten, en „meetings" van de mindere goden trokken tot voor kort steeds veel publiek. Jammer is het daarom dat wanneer er weer eens wer kelijk wat te gebeuren staat, zoals gis teravond in het Concertgebouw, slechts zo'n klein gezelschap aanwezig is. Rela tief klein, want zo'n tweehonderd bezoe kers in de grote zaal vormen ogen schijnlijk een verloren groep, doch zou den in iedere willekeurige kleine ruimte niet hebben misstaan. Ted Curson verdient een optreden in het Concertgebouw echter dubbel en dwars. Daarnaast heeft hij die ruim te ook hard nodig. Als trompetist neemt hij een heel eigen plaats in, vooral ook omdat hij zich voornamelijk bepaalt tot eigen composities. Aan titels voor de nummers hecht hij weinig waarde, van daar misschien ook, dat hij ononderbro ken musiceert. Zijn trompet heeft een volle, warme klank. Curson bespeelt ze met een souplese, die wij hier bijna voor onmogelijk houden. Zijn vaardig heid getuigt van een gedegen opleiding aan het conservatorium. Zijn speelse, bijna jongensachtige blijheid wisselt hij af met een haast belijdende religieusi- Kathedraal: 7, 8.15, 9.30 H-„ 11.15, 12.30 uur. Sint Antonius Nieuwe Groenmarkt: 6.30 7,30. 8.30 H., 10, 11.15 en 12.30 uur. H. Jozef, Jansstraat: 7.30, 8.30, 9.30 H., 11, 12 en 18 uur. O.L. Vrouwe Rozenkrans, Spaarne: 7.30 9, 10.30 H., 12 en 17 uur. De Goede Herder, Italiëlaan: 7.30, 8.45 _H., 10, U, 12 en 18.15 uur. Sint Jan, A'damstraat: 7, 8.15, 9.30 H., 11 en 12.15 uur. H. Pastoor van Ars, Parkwijk: 7.30, 8.45, H„ 10:30, 11.45 en 18 uur. H. Hart, Kleverpark: 7.30, 8.45, 10 H„ 11.30 en 6 uur. H.H. Elisabeth en Barbara, Paul Kru- gerstraat: 7.30, 9.15 H., 10.45, 12 en 17.30 uur. H. Lidwina, Rijksstraatweg: 7, 8, 9.30 H., 11, 12.15 en 17 uur. O.L. Vrouw van Zeven Smarten, Rijks straatweg: 7.30, 8.45 H„ 10, 11.15. 12.30 en 18.00 uur. H.II. Petrus en Paulus: 7, 8.30, 10 H., 11.45 en 19 uur. 11. Apostel Paulus, buinroosplantsoen: 7, 8.30 H., 10.30 en 11.45 uur. BLOEMENDAAL: Allerheiligste Drie eenheid: 7.30, 9 H., 10.45 '6n 12 uur. 11. Sacrament: 7.30, 9, 10.30 H., 12 en 17 .uur. ZANDVOORT: H. Agatha: 6 30, 7.30, 9.30 H., 11.30 en 19.30 uur. OVER VEEN: 7, 8, 9 H„ 10.30 en 11.30 uur. HEEMSTEDE, H. Bavo: 7,45, 8.45 H„ 10, 11.15 en 12.30 uur. O.L. Vrouw Hemelvaart: 6.45, 7.45, 8.45 10 H en 12 uur. SPAARNDAM: 7.30, 10 H. BENNEBROEK, St.-Joseph: 6.45, 8.30 H., 10.30 en 12 uur. H. Agatha: 6.30, 7.30, 8.30, 9.30 H., 11, 12 en 19.30 uur. teit. Daarnaast mag men hem niet vrij pleiten van enige sentimentaliteit. Tijdens het concert van gisteravond bleek duidelijk het gemis aan Cursons vaste begeleiders. Pianist Misja Men gelberg is zonder meer virtuoos, maar zijn bij tijden syncopisch spel sloot niet altijd aan bij de symfonische beweeg lijkheid van „leading man" Curson. Het tussenspel in wat 't derde nummer vóór de pauze zou kunnen zijn, maakte daar op een plezierige uitzondering. Han Ben- nink, zonder twijfel een drummer van klasse, heb ik steeds veel te hard ge vonden. Maar niet alleen daarom kon hij Curson deze keer geen partij geven. Ook zijn dikwijls eigenzinnig optreden, waarbij hü vaak onbescheiden in zijn „drives" Curson de pas afsneed, kon mij weinig boeien. Bassist Bob Lange- reis liet een heel plezierige indruk ach ter. Hij heeft een aantrekkelijke nieuwe aanpak, die klassiek geschoold moet zijn. Curson heeft de Haarlemse jazzlief hebbers tot aandachtig luisteren ge dwongen. Zijn razendsnelle entrees liet hij volgen door opzwepende, bijna jui chende soli, die zijn meesterschap be wust onderstreepten. Van tijd tot tijd liet hij daarbij ook ruimte voor het me lodische, waaruit duidelü'k zijn aanleg voor de filmmuziek bleek. R. E. (Advertentie) in diverse uitvoeringen. Prijzen van t 1000.- tot 14.000. Uw keuken van vloer tot plafond weer nieuw Financiering mogelijk. Fa. Th. M. Dekker, Reltzstraat 72, Haarlem Telefoon (02500) 55657. HEEMSTEDE, 12 juni Om drie uur vannacht reed een auto tegen de leuning van de Glipperbrug. De auto werd bestuurd door de 39-jarige J. A. v. S., die in gezelschap was van de 23- jarige S. P. L. Beide mannen werden licht gewond. Zij werden naar een zie kenhuis vervoerd, maar konden later naar huis gebracht worden. De bestuur der bleek onder invloed van alcohol te verkeren. Zijn rijbewijs werd ingeno men. HEEMSTEDE, 12 juni De politie heeft de 18-jarige los-arbeider C. D. L. aangehouden, die bekend heeft in de nacht van 13 op 14 mei de linnen kap van een auto stuk gesneden te hebben. Uit de auto werd echter niets vermist. Nu is gebleken, dat de man pech had met zijn eigen wagen. Hij wilde een re- serve-wiel en een krik hebben. Die dachl hij te vinden in de andere auto. HAARLEM. 12 juni. - Vannacht om kwart over twee werd de Haarlemse politie gealarmeerd, omdat er hulpge roep nabij de Hout gehoord was. De politie ging er heen er, trof op de Zuiderhoutlaan een 31-jarige expeditie knecht uit Heemstede aan. De man ver telde, dat hij was aangevallen door twee jongens, die hem een sloot hadden in geslagen. Ze hadden hem beroofd van een portemonnaie met 6,-. Daarna wa ren zij de Hout ingevlucht. De politie heeft de Hout uitgekamd, maar de jon gens waren niet meer te vinden. elftal van 's rijksbelastingen. dit De Hoofddorpse bejaarden gaan jaar niet met personenauto s op - maar met autobussen. De toonna ondermeer naar de Veluwe. s om 10 uur zullen de bussen Prins Hendriklaan vertrekken e g{ avonds om half negen zullen zo in Hoofddorp worden terugvei waarna in „de Landbouw in n dorp een gezellig samenzijn zal (Advertentie) V W1200 Haarlem Apotheken: Schoterbos apotheek, Rijks straatweg 19, tel. 50155. Apotheek Klink hamer, Koninginneweg 69, tel. 11596. Aer denhout apotheek, Zandvoortselaan 164, tel. 40758. Doktersdienst: Indien geen hulp van huis arts belle men fa. Mathot, tel. 11990. (Ook voor tandheelkundige hulp). Wijkverpleging, Wit-Gele Kruis, tel. 13863. Dierenarts: J. Hagedoorn, Renweg 109 A Heemstede, tel. 80578. Ziekenvervoer: G.G.D. Telefoon 14141. Margriet Turfmarkt, tel. 21400. Ambulancedienst Dierenbescherming Tel. 12823 b.g.g. 008 boodschappendienst. Heemstede: Apotheek: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: J. van Luin, Bronsteèg 76, telefoon 81303. Bloemendaal: Apotheek: Santpoorter Apotheek, Bloemen* daalsestraatweg 145, tel. 02560 8249. Doktersdienst: J. H. M. Egberts, Zuider stationsweg 12, telefoon 57458. Wijkverpleging: Zr. E. van ^chooten, Bloemendaalseweg 130 a, telefoon 52129 ett Wit-Gele Kruis, elefoon 13863. Overveen Apotheel»Zie onder Haarlem. Doktersdienst: W. W. Oosterhuis. GilU* Schoolmeesterlaan 2, tel. 42630. Wijkverpleging: Zr. E. van Schoften. Bloemendaalseweg 130 a. telefoon 92129 ®n W.G.K. telefoon 13863. Aerdenhout: Apotheek: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: K. Kout, J de Wittlaan 23# telefoon 82170. Wijkverpleging: Zr. L. A. Moolenaar, Camphuysenlaan 18. telefoon 43207. Zandvoort: Apotheek: Haltestraat 8. tel. 023074841. Doktersdienst: Inl'chtingen via het telefoonnummer van de huisarts. Wijkverpleging: Zr. A. Langeveld, Gasthuishof.ie 27. telefoon 025072791. HANSWEERT, 12 juni Op Je We£ tersehelde is gisteren een Belgisch ""T nenschip. de „Lily", gezonken. Oorza»s_ hiervan was de golfslag van een P® serende zeeboot, die het scheepje deed slingeren dat de lading, bestaa de uit 45 ton scheepsmotoren, 8' schuiven. Niet lang daarna liep het sciieePJf. ter hoogte van Walsoorden vol wai De schipper die alleen aan boo was kon zich door in een roeiboot springen in veiligheid stellen. Het sc (200 ton) was op weg van Antwerp naar Duitsland.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 2