Eerste prijs voor debuterend koor Beverwijks katholiek gemengd koor werd een goede tweede zat 18 jaar in houten kooi Eerste steen voor raadhuis Bloemendaal Zeven doden in verkeer D.S.S. enig concurrent H.H.C. in competitie sofbal Wekelijkse keuring Gevarieerde bloemen- show in Krelagehuis Wandkleed voor nieuw raadhuis in Overveen Samenwerkingsorgaan in bouwnijverheid urgent Gouden kloosterfeest moeder Ceciliana Kermis in Spaarndam Blauw-Zwart winnaar van S.J.C.-toernooi Op Klaroen '65" Haarlems matrassenhuis Door ouders opgesloten Auto greep een 2-jarige kleuter Scholten Foxhol en Honig samen Woningbouw Regionale atletiek wedstrijd in Leiden Leo van de Veer stootte 15,55 m. Aftredende voorzitter „St. Joseph Programma waterpolo m Coornhertlyeeum Eindexamen HBS-B Min imumpr ij sr e geli n g vroege aardappel^11 DINSDAG 15 JUNI 1965 PAGINA2. uw matras te dun of versleten laat het ons even weten prijsopgave aan huis 's morgens 9 uur gehaald 's avonds 6 uur thuis grote houtstraat 103 haarlem, telefoon 11485 profiteer van onze inruilactie f 10,- tot f 25,- voor uw oude spiraal of ledikant De mooiste Europese keukens Een triest beeld van wat er over bleef van de personenauto, die op de weg van Westzaan naar de Buitenhuizerpont in botsing kwam met een vrachtwagen. De bestuur der van de personenwagen kwam hierbij om het leven. Voor Haarlem v-0' Films Muziek T entoonstellingen Hillegom Noordwijk Leiden Heemskerk, 15 juni Ruim vierhon derd zangers en zangeressen hebben tij dens het nationaal concours „Klaroen '65" dat in de dr. Prinsenhal plaatsvindt, gisteren het podium betreden. Zy waren, zij het op een andere manier, even strijdlustig als hun instrumentale colle ga's op vorige dagen, al streden zij slechts om één uitgeloofde beker en een klein aantal geldprijzen. Het Bever- wijkse Katholiek gemengd koor o.l.v. dirigent Jaap Spigt, maakte al direct een uitstekende beurt met een zeer muzikaal voorgedragen „Ave Maris Stel la" van Edward Grieg. Het damesmate- Advertentie) h. de graaft ROME, 15 juni (DPA) Ruim acht tien jaar hebben de Zuiditaliaanse boer Francesco Burza en zijn vrouw hun nu 37-jarige dochter Ida op zolder in een kooi gevangen gehouden. De politie, die pas kortgeleden een tip had gekregen, trof op de zolder van de boerderij in de provincie Coseza een tot op het bot vermagerd wezen aan, dat er nauwelijks nog menselijk uitzag en volkomen apathisch en in lompen gehuld op een strozak in een rechthoekige houten kooi lag. Ida werd naar het ziekenhuis gebracht, waar zij nog steeds in een soort verdoving ligt. Haar ouders hebben verklaard, dat hun dochter krankzinnig is en daarom van de buitenwereld moest worden afgeslo ten. Buren, die kennelijk nu pas hun mond durven opendoen, hebben echter verteld, dat Ida in 1947, toen zij acht tien was, uit liefdesverdriet een paar stommiteiten heeft begaan. Het meisje was echter nooit abnormaal geweest. Haar ouders, die zich door die stommi teiten in hun goede naam voelden aan getast, waren destijds tot drastische maatregelen overgegaan en nadden Ida opgesloten om haar te straffen. NOORDWIJK, 15 juni Op het Sluis- pad te Noordwyk liep de bijna twee jaar oude Etienne Meulenbelt achter een melkwagen om de rijbaan op. Het kind werd gegrepen door een personen auto, bestuurd door een 37-jarige ver tegenwoordiger uit Noordwyk. Het jongetje werd aan het hoofd ge wond en moest naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden worden vervoerd. NOORDWIJK. 15 juni De Zwarte- weg te Noordwijk is gisteren ongeveer een uur voor het verkeer gestagneerd geweest, toen een autobus van de N.Z.H.V.M. voor een geparkeerde wa gen uitweek en in een greppel terecht kwam. Een takelwagen van de maat schappij zette de bus weer op de be gane grond. (Advertentie) in diverse uitvoeringen. Prijzen van 1000.— tot 14.000.Uw keuken van vloer tot plafond weer nieuw. Financiering mogelijk. Fa. Th. M. Dekker, Reitzstraat 72. Haarlem. Telefoon (02500 55657. BLOEMENDAAL, 15 juni De bouw van het nieuwe gemeentehuis van Bloe mendaal nadert wederom een belang rijke mjjlpaal. Deze keer is de eerste steen aan de beurt. De oud-burgemees ter van Bloemendaal, jhr. mr. C. J. A. den Tex, zal deze plechtigheid verrich ten op maandag 21 juni 's morgens om elf uur. Uiteraard zal de bomv-byeen- korast op het terrein van de voormali ge villa „Bloemenheuvel" een feeste lijk karakter dragen. Na de plechtig heid houdt het gemeentebestuur een ontvangst in het tegenwoordige raad huis te Overveen. riaai, hoewel soms wat schraal van toon, excelleerde in de veelstemmige slotfase. £e eerste inzetten van het Jachtkoor uit „Die Jahreszeiten" was men wat min der gelukkig, maar al spoedig verhoogde het koor de stabiliteit. Het christelijk gemengd koor „Morgen ster onder leiding van Pieter Jan Potgie- ser zong „De zon", een wat verouderd werkje van Otto de Vaal, mooi van klank en goed genuanceerd. In „Das Enden des Gerechten" lukten enkele modulaties minder goed. Morgenster is overigens een goed klinkend ensemble. Gemengd koor „Animo" uit Beverwijk deed het met dirigent Pieter Jan Pot- gieser aan de vleugel wat minder zwaar wichtig. Al hadden de sopranen soms wat moeite met de topnoten, toch werden Die Mühle in Schwarzwald en Peterbur ger Schlittenfahrt van Eilenberg gees tig en spiritueel verklankt. Onder dezelfde directie trad het Christelijk Gemengd Koor Oosterwijk- Meerestein voor het eerst voor het voet licht met twee geestelijke werken. Ge zien de resultaten na korte voorberei dingstijd verzekeren wij dit koor een goede toekomst. Het Nederlands Hervormd Kerkkoor Heemskerk, onder leiding van Jan van Asselt produceerde een beschaafde, maar wat schuchtere klank in Gott meine Zuverschift van Fr. Schubert. Dit timbre deed het evenwel uitstekend in het fijn zinnig vertolkte „Swing low sweet cha riot" van Burleigh. Het materiaal van mannenkoor Zang- lust van Ben Nuyen klonk homogeen in Abendrot. De zwierige tenoren en sonore bassen maakten een juweeltje van Poor lonesome cowboy van Luloff. Gemengd koor Zang en Vriendschap gaf vervolgens onder leiding van Ste phen Jansen buiten mededinging een magistrale vertolking van Einzug der Gaste van Wagner en Jeruzalem. De Stem des Volks produceerde onder leiding van Pieter Jan Potgieser gave pianissimo-klanken „In tenemrae factae Sunt" van Perez. De forti in de „Strij ders" van Olman klonken echter wat mat. Wat klank, stijl en voordracht betreft leverde het r.k. gemengd koor Heems kerk onder leiding van Gerard de Bar- bason de beste prestatie in „Ave Maria" van Da Vittoria, de keuze van het tweede werk O-lied van Bervoets was waar schijnlijk de oorzaak dat dit koor niet aan de top kwam. Tot slot zongen alle deelnemers onder leiding van Stephen Jansen, de Bede om de macht der liefde van Bortniansky. Rekening houdende met de jeugd van Meerestein meende de jury, Jos de het pas opgerichte koor Oosterwijk- Klerk, Jan Laarveld en Wim Steyn de beker te moeten uitreiken aan dit jonge gezelschap. Het Beverwijks r.k. ge mengd koor kreeg de tweede, het r.k. gemengd koor Heemskerk de derde prijs. LOU TERVOORT. (Van een verslaggever) AMSTERDAM, 15 juni De Konink lijke Seholten, Foxhol en Honig te Koog aan de Zaan hebben besloten tot een nauwe samenwerking. Deze zal worden gerealiseerd als een volledige fusie tus sen twee gelijkwaardige partners in de vorm van inbreng van beide bedrijven in een holding-maatschappij. Scholten- Honig N.V., met als zetel Amersfoort. Het nieuwe concern zal tot de drie k vier grootste zetmeel-ondernemingen van Europa gaan behoren. De totale omzet aan derden zal een waarde van ongeveer 300 miljoen per jaar verte genwoordigen. Het aantal werknemers in Nederland bedraagt circa 3500. Me de door het complentaire karakter van Scholten en Honig wordt niet verwacht, dat door deze samenvoeging dit aantal zal afnemen. De vestiging van de hol ding-maatschappij te Amersfoort bete kent, dat daar een (klein) secretariaat zal worden gehuisvest. De produktieaf- delingen blijven in respectievelijk Fox hol en Koog aan de Zaan, waar ook de dagelijkse leiding zal zetelen. k (Van onze correspondenten) UTRECHT, 15 juni Een vierjarig meisje, Marianne van der Brand, stak gisteravond om half zeven plotseling van het trottoir tussen twee geparkeer de auto's de Jutphaseweg over. Zij werd gegrepen door een passerende perso nenauto, bestuurd door een 25-jarige magazijnbediende. In ernstige toestand is zij naar het Academisch Ziekenhuis overgebracht, waar zij kort daarna is overleden. VENLO Gisteravond werd de 73— jarige wielrijder J. Gerards, toen hij bij de overweg op de Vierpaardjes hier op zijn fiets stapte en even wankelde, door een vrachtwagen overreden en op slag gedood. BORNE Op de rijksweg 35 Alme lo- Hengelo verongelukte de twintigja rige metaalarbeider H. M. Groot-Rou wen uit Deurningen. Hij werd gegre pen door een op volle snelheid rijdende personenauto en veertig meter meege sleurd. WESTZAAN De 22-jarige monteur G. H. de Bruijn uit Alphen aan de Rijn is omgekomen by een ongeval op de provinciale weg tussen Zaandijk en Buitenhuizen. De heer De Bruijn kwam door onbekende oorzaak met zijn volks wagen op de iinkerweghelft en botste met grote snelheid frontaal tegen een hem tegemoetkomende auto. BERKEL EN RODENRIJS De vijf jarige Fvan den Bulk is gisteren, toen hy uit het zwembad kwam, bij het over steken van de Rodenrijseweg aangere den door een met stenen beiaden vrachtauto. Het slachtoffer was op slag dood. CAPELLE AAN DE IJSSEL De 64-jarige mevr. M. van Bruggeboer uit Nieuwerkerk aan de IJssel (ZH) is bij een verkeersongeluk op de provinciale weg bij Capelle aan de IJssel om het leven gekomen. Zij werd aangereden door een vrachtauto toen zij op haar bromfiets zonder voldoende op te let ten de voorrangsweg wilde oversteken. TIETJERKSTERADEEL Op de rijksstraatweg Leeuwarden-Groningen onder Rijperkerk, zijn vannacht in dichte mist twee personenauto's met elkaar in botsing gekomen, waarbij een inzittende is gedood en drie werden gewond. De 33-jarige D. Kaper, uit Leen die de ene auto bestuurde werd eruit geslingerd en is later in een ziekenhuis overleden. De bestuurder van de ande re auto, de 24-jarige H. Wortel, uit Vlieland, is levensgevaarlijk gewond. Van het echtpaar Snijder uit Warfhui- zen (gem. Leens) dat in de auto zat van de heer Kaper, werd de 47-jarige heer K. Snijder ernstig gewond. Zijn vrouw liep lichte verwondingen op. Direct na het ongeluk reed een auto bestuurd door de directeur van de Leeuwarder Har monie, de heer R. Loots op een der ver ongelukte wagens in. De heer Loots werd licht gewond. HAARLEM, 13 juni In de softbal- competitie is alleen DSS voorlopig de enige directe concurrent voor HHC. DSS dat HCK te bestrijden kreeg had geen enkele moeite en won met 17-6. Onze Gezellen stelde wel zeer teleur door met 14-7 van het attente EDO te verliezen. Ook voor TYBB was geen winst wegge legd. Met 8-5 werd in Amsterdam van OVVO verloren. HHC had moeite met hekkesluiter Terrasvogels maar bleef met 8-4 toch de meerdere. De Pinguins boekten de eerste zege. Bloemendaal werd hiervan het slachtoffer met 9-6. Ingrid Geuzebroek en Marjan Luyting die beide HCK op de werpplaats verde digden tegen DSS, konden niet de kwa liteit opbrengen om de slagploeg van de tegenstander aan banden te leggen. Voor Corrie Llppes-Hogeboom en Tini Hardebelt was het een prettige speel avond, want Corrie plaatste drie honk- slagen in drie slagbeurten, wat het hoogst bereikbare gemiddelde oplever den 1.000. Tini Hardebelt had drie honk- siagen uit vier slagbeurten, wat gemid deld 750 betekende. DSS sloeg de grote slag in de vierde innings toen het zeven runs aan het reeds verkregen totaal van zes toevoegde. De 17-6 zege was dan ook geheel verdiend. Onze Gezellen hééft door zwak veld spel van enkele speelsters een ver diende 14-7 nederlaag tegen EDO gele den. Reeds in zyn eerste slagbeurt kon EDO uitsluitend dóór veldfouten met 3-0 de leiding nemen. Ludy Handgraaf plaatste in de derde innings een home run en kon Onze Gezellen later zelfs de leiding met 4-3 overnemen. Een aan tal innings sloot toen het veldwerk heel goed, maar opeens was het weer mis. EDO, dat zeer attent speelde profiteer de hier op de juiste wijze van door een eindstand van 14-7 te bereiken. Opval lend was het goede werk van derde honkvrouwe Truus Rootlieb. Via een fout en een gave slag van Piëta van Bakel nam TYBB tegen OWO de leiding 0-1. Een vrye loop en enige fouten van TYBB gaf OVVO de gelegenheid er 2-1 van te maken Twee innings bleef deze stand zo. Toen werd een driehonkslag van Elly Visser de aanleiding dat OVVO naar 5-1 we sprong. Hi er bjj was opnieuw zwak veld werk en een slag van Pietje Treffer mede oorzaak. Lenie Kouyzer gaf nog wel een goede tik en er werd gebruik gemaakt van fouten die OVVO maakte, maar daartegen over stonden ook nog zwakke momenten bij TYBB, waar na twee nullen OVVO via vier veldfouten toch weer twee runs kon scoren. De eindstand 8-5 voor OWO is niet aan vechtbaar. De stand in de eerste klas se is: HHC 8—15 Onze Gezellen 7— 7 DSS 7—11 HCK 7—6 Bloemendaal 810 TYBB 86 OVVO 78 De Pinguins 73 EDO 88 Terrasvogels 7— 0 Eerste klas: DSS—HCK 17-6, Onze GezellenEDO 7-14, TerrasvogelsHHC 4-8, OWOTYBB 8-5, de Pinguins Bloemendaal 9-6. Tweede klas A: HHC 2—EHS 18-8 de MeteoorTHB verregend, HCK 2 TIW 2-8, WGAde Pinguins 3 14-1. B: de Geuzende Pinguins 2 7-4, Bloe mendaal 2—DSS 2 13-1, Rooswijk—OW 2 22-3. Derde klas A: Bloemendaal 3HHC 3 15-10, Shell—DSS 3 14-4, Onze Gezel len 2—TYBB 2 5-6, Lijnden—SC Haar lem 2 20-6. B: HHC 4—Terrasvogels 2 13-4, EHS 2Watergraafsmeer 2-3, EDO 2—de Geuzen 2 13-6. Vierde klas B: Terrasvogels 3HHC 5 3-11, Onze Gezellen 3SC Haarlem 3 20-1, Bloemendaal 4THB 2 i.5-14. C: HCK 4—Johez 7-13, TYBB 3—Bloemen daal 5 23-11. JUNIOREN: Onze Gezellen bTYBB 19-15, HHCOnze Gezellen a 2-4, Ter rasvogelsEDO 20-5. ADSPIRANTEN: TYBB—Onze Ge zellen a 0-33, Onze Gezellen bTerras vogels 12-22. HAARLEM, 15 juni De wekelijkse keuring in Haarlem bood gisteren voor elck wat wils. Men zag er fraaie irissen, ixia's en tal van andere bijgoedartikelen. De hoofdschotel was wel de imposante groep Hollandse irissen van de fa. P. de Goede uit Anna Paulowna. Daar stond de aparte citroengele Lemon Queen naast de best gebouwde witte White Perfection, de blauwe Blue Pearl met de slanke bloemen, de voorname diep blauwe Blue Giant, maar de meest op vallende van alle getoonde variëteiten was toch wel de centraal opgestelde Purple Sensation. Inderdaad een sen satie vooral qua kleur. Want deze aparte paarspurperen tint was er tot nu toe niet in de Hollandse irissen. Deze soort zagen we ook van de Voor- houtse firma Gebrs. van der Tang. Uit Limmen kwam de fa. J. W. Seignette met de forse gele iris Yellow Triumph. Dezelfde beste iris noteerden we ook van de fa. J. Heere uit Beverwijk, die tevens de zo even genoemde Lemon Queen exposeerde. De geel-witte Mar quette werd in goede conditie door H. J. Wentink uit Heemskerk ten tonele gevoerd. Sterk de aandacht trok weer de vaas met de prachtig gekleurde en gevormde Tecoloto-ranonkels van Gebrs. van Zijverden uit Hillegom. De bloemen waren buiten gesneden en waren on weerstaanbaar mooi. Lelies waren er gisteren ook heel wat. Zo liet de fa. Van Til-Hartman uit Hille gom de goudgele Hansonii in goede kwaliteit zien en etaleerden Gebrs. Hoff uit Hem bloemen van driejarige lilium Sentinal met enorme witte kelken. Zeer attractief was de goudgele Royal Gold, die we het best kunnen vergelijken met een goudgele Regale. K. de Jong uit Andijk liet een mooie oranje zaailing zien. De grootbloemige sierui Allium gifjanteum Callenda bracht de fa. G. Winkelaar uit Hiilegom ter keuring. De grote bolvormige lila-purperen bloemen waren echte blikvangers. De bekende halfdubbele Anemonen St. Brigid bracht de fa. Gebrs. Bakker uit Hoogwoud naar voren en van de Aalsmeerse vasteplan- tenkweker J. de Jong Zn. waren o.m. mooie pioenen present. Naast de enkel- bloemige, op een grote waterlelie ge- BLOEMENDAAL, 14 juni Een echt paar uit Overveen heeft aan de gemeen te een wandkleed aangeboden, waarop in kleuren het rijkswapen en de wa pens van de verschillende provincies zyn afgebeeld. Naar B en W de raad mededelen, zou het kleed een plaats moeten krijgen in het nieuwe gemeen tehuis. De raad wordt voorgesteld het geschenk in dank te aanvaarden. BLOEMENDAAL, 14 juni Binnen het uitbreidingsplan „voormalige ge meentekwekerij" zullen een en twintig woningwetwoningen gebouwd worden. In verband daarmee hebben B en W contact opgenomen met de provinciale directie van de volkshuisvesting en ruimtelyke ordening te Haarlem. Van die zjjde zal nu medewerking worden verleend, indien het plan op korte ter- myn gereed gemaakt is. B en W me nen, dat daartoe opdracht gegeven moet worden aan architect J. Brouwer te Aerdenhout, die thans de directie voert over de bouw van de gemeentewonin gen aan de Kennemerweg. HAARLEM, 15 juni Aan het Coorn hertlyeeum te Haarlem zijn geslaagd voor het eindexamen h.b.s.-B de lèerlingen Jan den Adel, Kees Bloem, Josien Botman, Rob Bur gerhout, Richard Burgers, Marijke Coone, Axel Dietrich, Kees van Dongen, Arnoud Faanhof, Marius Frank, Rob Gor ter, Wim Grothuis, Daan Guldemond, Piet Hoekstra, Ëppo van Hoorn, Bar- theld van den Houten, Rob Koeiemeyer, Koos van der Knoop, Jaap van der Krog Charles Phaff, Gerrie Swart, Herman Tichelaar, Frans Vandehoek, Egbert van der Veen, Gerben Wassenaar, Ma rie Louise Westedt, Bert van Wijk. HAARLEM, 15 juni Voor het eindexamen H.B.S.-B slaagden de vol gende kandidaten; allen «leerlingen van het Karei van Manderlyceum: Joost Boskamp. Berend v. d.- Broek, Rietje By'kerk, Dirk Jan Eertink, Erik Esse- ling, Lieke Fuhri Snethlage, Frans van Heerden, Harm van Heerikhuizen, Lex Jansen, Rob Jongkind, Albert van der Mark, Marianne Pluim, Herman Schut ter, Rudi van der Vossen, Sietze Wier- da. Geslaagd voor eindexamen afdeling H.S.B. B aan de gemeentelijke H.B.S. voor Meisjes te Haarlem: W. C. M. van der Erf, R. M. A. Huizing, A. I. H. Kuiken, C. M. Ploeg. lijkende Jan van Leeuwen, stonden de fletsrose dubbele Madame Calot en een donkerrose sport uit de bekende Karl Rosenfield. En dan zagen we in dit groepje ook nog mooie exemplaren van Viscaria splendens flore pleno, de zgn. pekanjer die nauw aan Lychnis is ver want. De stelen onder de bloemen zijn wat kleverig. Voor het overige een zeer goede borderplant met roodpurperen bloemen die rijk bloeit en ook aardige snijbloemen levert. De bijgoedkweker P. Rumphorst uit Uitgeest bracht een rijke collectie ixia's voor het voetlicht, waarvan vooral op vielen: de rose Appelblossom, de gele Uranus, de lichtpurperen Venus, de dieppurperen Mabel en de helderrose Dido. Boeiend van tint en vorm was Sparaxis Fire King. Een rijk gevarieerde keuring dus, al was er van een grote aanvoer geen sprake. Integendeel: de keuringscommis sies hadden het ook gisteren weer op merkelijk rustig. (Van onze atletiekmedewerker) HAARLEM, 15 juni Tijdens regio nale we dstrij den óp de sintel baan Leid- se Hout in Leiden kwam HAV-junior Leo van de Veer tot een fenomenale prestatie by het kogelstoten. Hoewel nog B-junior overbrugde hy een af stand van 15,55 meter na een regelma tige serie stoten van byna 15 meter. Enkele weken geleden had hij het als erg sterk aangeschreven Haarlemse re cord van Jelle Doornbosch (14,10 m) al verbeterd. Da,t hy dit record nu ver- gruizeld heeft met een voor Nederland welhaast unieke prestatie is een grote verrassing voor de dit jaar sterke ju- niorenploeg van trainer Van Drunen. Van de Veer de vierde pupil van deze trainer die tot een hooggewaar deerde prestatie gekomen is. De eerste was Fer Lamie met een tyd van 10,8 sec. op de 100 meter. Daarna, nog pas vorige week zondag, Wim Aay, die tot een fraaie 800 meter tyd van 1.58,2 kwam. En tenslotte Pim van Beek, die iedereen afgelopen Woensdag verraste met 14,5 sec. op de 110 meter horden, wat een evenaring van het Neder lands jeugdreeord betekende. Wim Aay deed het in Leiden nog weer beter dan een wee'k geleden in Den Haag. Hy noteerde nu over de 800 meter 1.57,9. Voorlopig is er nog maar een Nederlandse junior sneller dan de Zandvoortse HAV-er, namelijk Ger- lach van Phoenix uit Utrecht, die hem 0,6 sec. voorbleef. Lamie won de 100 m. in 11,1 sec., en Van de Veer won zijn tweede medaille met discuswerpen. Een zeer goede worp van 37,35 meter leverde een twee de plaats op. Jaap Ensberg debuteerde verrassend op het nummer verspringen met 6,05 meter, practisch ongetraind! B-junior Fielmich toonde zich de sterk ste met hoogspringen met een sprong van 1,60 meter. In dezelfde leeftijds groep liep M. Beekes 11,9 sec. over de 100 meter (4e). Ben van de Linden werd eveneens 4e, hij echter op de 600 m C in 1.39,0. Nog weer een klasse jon ger kwam Frans Uiterwyk tot 8,5 sec. over 60 meter. UTRECHT, 14 juni De voorzitter van de katholieke bond van werkne mers in de bouwnijverheid St. Joseph, de heer P. Willemsen, acht het een verontrustend verschijnsel dat er we gens het ontbreken van een samen werkingsorgaan in de bouwnijverheid van overleg in deze bedrijftstak nauwe lijks sprake is. Op de vanmorgen begonnen twee daagse bondsraadsvergadering van St. Joseph heeft de heer Willemsen de op merkingen hierover onderstreept van minister Bogaers, die onlangs op de ju bileumbijeenkomst van de NAPB de noodzaak van een samenspraak tus sen overheid en bedrijfstak heeft ge accentueerd. „Terwijl de problemen in onze dynamische maatschappij, steeds ingewikkelder en overleg en samenwer king steeds urgenter worden, dreigen de werkgevers en werknemers in onze bedrijfstak steeds verder uit elkaar te groeien", zo verzuchtte de heer Willem sen. Hij achtte dit een verontrustend verschijnsel dat niet alleen de bouw nijverheid raakt. De heer Willemsen, die op deze vergadering wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftyd af scheid neemt ais voorzitter, noemde het voorts een onrechtvaardige zaak, dat de vermogensaanwas in ons land (van 60 miljard in 1948 tot 140 mil jard in 1958) nagenoeg geheel is toe gevallen aan een zeer beperkte groep van onze bevolking. In de eerste tien jaar na de oorlog hebben alle werk nemers gewerkt voor het herstel en de opbouw van onze economie, in die periode is hun persoonlijke welvaart niet of nauwelijks toegenomen. De werknemers van hoog tot laag nebben met hun arbeid de vermogensaanwas voortgebracht, aldus de heer Willem sen. De heer Willemsen beklemtoonde, dat de door de bouwarbeidersDonden voorgestane invoering van een investe- rigsloon om de schever wordende ver mogensverhoudingen "echt te trekken, serieus is bedoeld. Het is geen mode verschijnsel, zoals men hier en daar in de werkgeverskring meent. De heer Willemsen, die becijferde dat het basisbrutoloon van een timmerman in de eerste gemeenteklasse van 62 tien jaar geleden is gekomen op ruim HAARLEM, 15 juni Het program ma van de waterpolobondscompetitie Heren: Dinsdag 15 juni: 4e klasse C res. Kroosd.VZV 2. Woensdag 16 juni: Dames: 2e klasse A DWT 1de Futen 1, 3e klasse C NVA 1CWP 1. Heren: 4e klasse A NVA 1—ZAR 1. Res. 4e klasse B DWT 2—Triton 2. Donderdag 17 juni: Dames- 3e kl. B: SNA 1Haarlem 1. Heren: le klasse A HPC 1—PSV 1. Res. 4e klasse A HPC 3-DJK 5. Vrijdag 18 juni: Dames: 3e klasse A ZWV 1VSV 1. Heren: 2e klasse B: HVGB 1—AZC 1. Kringcompetitie, Dames: 17 juni: HZV 1—DWR 2. Meisjes: 15 juni: DWR HPC, VZV—NVA. 16 juni: Haarl.— DWT. Heren: 15 juni: DWR 3—NVA 2. 18 juni: HPC 4ZZZ 1. Jongens: 15 juni: VZV—HPC. 17 juni: HPC—DWR, VZV—NVA. 18 juni: HVGB—DWT. BENNEBROEK, 15 juni Op 26 juni viert de Algemene Overste van de Zus ters Franciscanessen van Bennebroek haar vijftigjarig professiefeesl. Op die dag zal dit feest in besloten kring wor den gevierd. Gelegenheid om de feestelinge te feli citeren is er op zaterdag 3 juli tussen drie en vyf uur in het Moederhuis te Bennebroek: Klooster „St. Lucia" Schoollaan 70. Moeder Cecilia is geboren te Leid- schendam, trad al vroeg in het klooster en was het grootste deel van haar leven schoolhoofd te Lisse. Na enkele jaren overste te zyn geweest in Harlingen, werd zy zes jaar geleden tot Algemeen Overste van haar congregatie geko zen. Wy wensen haar en al haar Zusters een mooi feest toe. SPAARNDAM, 15 juni Vrijdag en zaterdag wordt aan de Westkolk te Spaarndam weer de jaarlijkse kermis gehouden. Bovendien is vrijdagavond om zeven uur aan de Pol een ring- rijdery op bromfietsen met duopassa gier om geldprijzen. Gegadigden kunnen tot zeven uur inschrijven by het be stuur tegen betaling van inschrijfgeld. 137 per week, betwyfelde of d- ging van het verdiende loon g kosten geweest dan de stijging van van levensonderhoud. Ten aanzien van denieuwe '"'^tLoU- tiek, heeft de heer Willemsen mjnjgter wen in de realiteitszin J"" :psaan- imp, dat "ij bij zyn advies^ vrage rekening zal houden m va„ crete gevolgen van de toep en het huidige systeem. Meer v J k jd dus meer directe verantwoorden.!^^ UU3 lUCCt U" mag aan het bedrijfsleven m sen. onthouden, zo meent de heer ;s Zijn bond telt thans 76.000 '«lenv k.V- de grootste organisatie in hei DEN HAAG, 15 juni Maandag i op de Nederlandse veilingen eent'e(jen mumprijsregeling in werking uit voor vroege aardappelen. Deze JP^uin- vs vuui viuege aaiuappcicii. j Tuin** /an het Centraal Bureau van de bouwveilingen en zal duren tot erv „g 24 juli. De hoogte van de ojphoU-eilin- voor vroege aardappelen op «e v e gen zal wekelijks worden kendgemaakt, evenals de vergoecu prijzen bij doordraai. Voor deze ,.a is de ophoudprijs 15 cent per nt zijn de vergoedingen klasse I 1- c en klasse II 4 cent per kg. NOORDWIJK, 15 juni Blauw Zwart uit Wassenaar is winnaar geworden van de SJC-cup, de trotse trofee, waar om in het lustrumtoernooi enthousiast is gestreden. Op de laatste dag van dit voetbalevenement kwamen na de pupillen, de B-klassers en de A-klas- sers (12-13 jaar) tegen elkaar in het veld. Het waren spelers van Blauw Zwart uit Wassenaar, D.H.L. uit Delft, T.Y.B.B. uit Haarlem en S.J.C. uit Noordwijk, elk met vier elftallen uit komend die moesten uitmaken welke club met de grootste eer zou gaan stry'- ken. Tot nog t.oe had Blauw Zwart de leiding met 37 punten, gevolgd door de thuisclub met 27 punten, D.H.L. met 20 punten en T.Y.B.B. met 12 punten. In zijn welkomstwoord drukte de voor zitter van de S.J.C.-jeugdcommissie, de heer Selhorst, de deelnemers op het hart, dat het vooral ging om een pret tige sportdag. Een goede verstandhou ding moest op de eerste plaats staan en juist daardoor zou het winnen van een pry's inhoud en waarde krygen. Al direct na de aanvang ontbrandde de strijd in alle hevigheid. De niet ge ringe voorsprong van Blauw Zwart slonk tot het slechts geringe verschil van 2 punten op D.H.L. en S.J.C. Geen wonder dat de spanning ten top steeg. Niemand durfde te voorspellen, wie uiteindelijk als winnaar van het toernooi tevoorschyn zou komen. Aan het eind van deze sportdag bleek, dat D.H.L. als eerste was ge ëindigd met 18 punten, T.Y.B.B. als tweede met 12 punten, S.J.C. kwam op de derde plaats met 10 punten en Blauw Zwart werd vierde met 8 pun ten. De totale uitslag van het gehele toernooi werd hierdoor: 1. Blauw Zwart met 45 punten; 2. D.H.L. met 38 punten; 3. S.J.C. met 37 punten en 4. T.Y.B.B. met 24 punten. Na het toernooi reikte de voorzitter van S.J.C., dr. C.H.G. Goudriaan de pryzen uit. Hy dankte allen, die aan het slagen van het toernooi hadden meegewerkt. In het bijzonder bracht dr. Goudriaan dank aan de jeugdcom missie van S.J.C. Zy heeft aangetoond, dat S.J.C. een bloeiende vereniging is. Zeer veel werk verzet de jeugdcommis sie voor de talrijke jeugdige voetballer tjes. De voorzitter zwaaide lof toe aan de scheidsrechters, die veel van hun tyd beschikbaar hadden gesteld om de vele wedstrijden in dit toernooi te leiden. Als blyk van erkentelykheid stelde hy hun een attentie in het vooruitzicht. Na de prijsuitreiking maakte het fan farekorps „Excelsior" een rondwande ling over het S.J.C.-sportveld. De voet ballers marcheerden achter de muziek aan en trots hield de jeugdige aanvoer der van Blauw Zwart de S.J.C.-cup bo ven het hoofd. CINEMA PALACE. Dagelijks 2, 7 en 9.15j De held van het Lunapark, alle leeftU0 FRANS HALS. Dagelijks 7 en 9.15 Uuf' James Bond contra Dr. No. 18 jaar. Dinsdag 8 uur. LIDO. Dagelijks 2, 7 en 9.15 uur: Uitdaging in Gibraltar, 14 jaar. LUXOR. Dagelijks 2, 7 en 9.15 uur: Winnetou keert terug, alle leeftijden. REMBRANDT. Dagelijks 2, 7 en 9.15 uuf: De dag na de invasie, 14 jaar. ROXY: t.m. woensdag 2.30, 7 en 9.15 De mysterieuze Dr. Lao, alle leeftijden* STUDIO. Dagelijks 2.15, 7 en 9.15 uur: Elektra, 14 jaar. MINERVA. Dagelijks 3 uur: Becket, 14 jaaf' Dinsdag 15 juni Concertgebouw. 7.30 uur: Leerlingenuit* voering door het Haarlems Muziekinstituut* Grote of Sint Bavokerk. 8 uur: Gemeen* telijk orgelconcert door Albert de KlerK* Vishal, Grote Markt: „De landman en de muze". Expositie van prenten, schilderije11 en aquarellen in het kader van het Gouded jubileum van de K.L.T.B. Dagelijks vao 10 5 uur. Zondag van 15 uur. (Van 14 juni t/m 29 aug.). Frans Halsmuseum: Werken uit de Haar* lemse schooi van d«. 16e t/m 19e eeuv». Tekeningen van Nederlandse, Italiaanse en Franse schooi, 16e t/m 19e eeuw Fossieied en Natuurkundige instrumenten Geopend op werkdagen, behalve maandag van 11—3 uur Eerste zondag van de maand vah 1 3 uur Bij zon cei e collectie werken van Frans Hals. Dagelijks van 10 tot 5 uur. Zondags van 1 tot 5 uur Teylers Museum: Schilderijen 19e éh 20« eeuw. Tekeningen Nederlandse. Italiaans' en Franse schooi. 16e t/m 19e eeuw Fos sielen en Natuurkundige instrumenten. Ge opend op werkdagen, behalve maandag van 113 uur. Eerste zondag van de maand van 13 uur Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 76: Oude religieuze kunstschilderyen en middel eeuwse beeldhouwwerken. Geopend van 10— 12.30 en 1.30 5 uur (behalve maandag)- Zon- en feestdagen van 2 5 uur. Woonhuis Jacobus van Looy, Kl. Hout weg 103: Het voormalige woonhuis van de schilder-schrijver Jacobus van Looy. Ge opend donderdags van 10 12.30 en 13.30 7 uur Zon- en feestdagen van 2 5 uur- Cruquius Museum: Historische stoom machines en grote maquette van Nederland met waterstand-»- en overzicht overstro mingsramp 1953. Geopend dag van 9 12.30 en 1.30 5 uur. Zondags van 1 5 uur. In 't Goede Uur: De maand Juni expositie van tekeningen en grafieken van JaD Koning. Vishal en Vleeshal: De jaren '40-'45; Foto- en documentatietentoonstelling over d« oorlogsjaren. Vrij entree. Dagelijks van 9 5 uur. Zondags van 1 5 uur, woensdag, vrijdag en zaterdag van 8 12 uur. Academie 63, Koudenhom, Haarlem: Openstelling der at Jiers ter kennisnam® van het werk der deelnemers. Geopend d gelijks van 1 tot 1 uur. Artificia, Binnenweg 95, Heemstede: Ten toonstelling van tekeningen en schilderijen van Wim Steyn en beeldhouwwerken van Piet van Heerden. Geopend op werkdagen van 9.30 18.00 uur. Vrijdagavond boven dien van 7.30 10.00 uur (t/m 1 juli). De Ark: Expositie van schilderijen en aquarellen van Hal Wichers. Geopend dag. (behalve dinsdag) van 10 tot 8 uur. 2e etage: 100 ambachten, van Jan Luyken. Dag. (behalve dinsdag) van 8—11.30 uur. Linaeushof, Bennebroek Openlucht tentoonstelling van voorjaars- en zomer bloemen. Tropentuin en minicorso. Geopend dagelijks van 9—18 uur (t/m oktober). Waagge.bouw, hoek Spaarne, Damstraat: Dagelijks van 12 5 uur: Expositie van beeldhouwwerken van Joosje Mulder en tekeningen en aquarellen van Rudolf Bruin. (Tot 5 juli). FILMS CITY-THEATER: dinsdag en woensdag 8 u.: De klokkenluider van de Notre Dame» 14 jaar. FILMS: ROYAL-THEATER: ma. 8 uur: Send me no flowers, alle leeftijden. Dinsdag en woensdag 8 uur: Keint Sarge für die Killer, 14 jaar. LIDO-THEATER: ma. 8 uur: Te jong voor liefde, 18 jaar. Dinsdag en woensdag 8 uur: Freddy unter fremden Sternen. Donderdag 8 uur: Dr. Mabuse contra Scotland Yard, 14 jaar. FILMS: LIDO-THEATER. Dagelijks 2.30, 7 en 9.1» uur: Lieve, lieve John, 18 jaar. LUXOR-THEATER. Dadelijks 2.30, 7 en 9.15 uur: De dag na de invasie, 14 jaar. REX-THEATER. Dagelijks 2.30, 7.15 en O.lS uur: Wagenmenners in de arena, 14 jaar. STUDIO. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur: Als de kater komt, 14 jaar. TRIANON. Dagelijks 2.30. 7 en 9.15 uur: Goldfinger, 18 jaar. TEN KHJINSTELLINGEN: Rijksmuseum voor Oudheden, Rapen* burg 28: „Opgravingen in bijbelse grono (tot september) JeugdhoteJ „De Ruif". Jan Vossesteeg 59* Affiche tentoonstelling prijsvraag verenig Europa Geopend tot 24.00 uur (t/m 30 jun*'» Taveerne Tastevin, Beestenmarkt 14*. Werken van Sybille Üssuch Geopend va 16 30 24 00 uur (tot 15 juni) Hortus Botanicus, Rapenburg 73: beeld '65" Openluchttentoonstelling hedendaagse Nederlandse Beeldhouwkun Geopend van 10.00 - 21 00 uu Rijksmuseum voor Volks.*! nde, Steeh straat 1: „Een beeld van de voortgang de academie" Geopend van 10.00 lL uur. Zondag van 13.00 17.00 uur. I eind juli).

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 2