Opzij Beatrix Uitkering Beatles Bouwbedrijf Olie Gouden L.T.B. schenkt Haarlem geld voor aankoop kunstwerk „De landman en de muze": Boeiende agrarische expositie in de Vishal „Kunst begint op mesthoop" Op 17 juni M. van Dijk laagste met 9 J212.000 Verkeersmaatregelen riolering Jansweg PROFESSIONELE STAAT BLIJFT GEHANDHAAFD Nieuw bestuur voor EDO Gemeentelijke „ton" niet ter sprake gekomen WATERBALLET IN SCHALKWIJK bij P.W.B. Violist Jo Juda in zomerconcert van N. Ph. O. Jongens stalen auto-emblemen Twee Duitsers in Zandvoort aangehouden Economische politierechter Nog dit jaar begin aanleg Reinaldapark Aanbesteding rioolwater- zuiverings - installatie Volkstuinen gaan open Woeste rijders geverbaliseerd Muziekschool Toonkunst C. Trap 25 jaar Succes voor Sursum Vrouw gewond door flesje Steen door ruit ambassade V.S. van hei n icii\v< Burgerlijke Stand Haarlem Tan Domtoren gegooid DINSDAG 15 JUNI 1965 PAGINA 3 j£3 JO JUDA Burgemeester Cremers tussen L.T.B.-voorzitter L. J. M. Kolf schoten en L.T.B.-secretaris drs. N. van Wersch, rechts), heeft gistermiddag in de Vishal de jubi leum-expositie „De Landman en de Muze" geopend. Bij deze ge legenheid ontving de stad Haar lem van de L.T.B. een bedrag voor de aankoop van een kunstwerk. O Oud-EDO-voorzitter S. HENSTRA teleurgesteld Voor de kinderen in Schalkwijk was het in ieder geval een buiten kansje. Zij spatten en kliederden naar hartelust in de grote water plas, die in de Edward Jenner- straat in Boerhaavewijlc (Schalk wijk) was ontstaan nadat om on geveer half drie een brandleiding het begeven had. Een graafmachi ne had zich op de verkeerde plaats de grond, ingeboord en was op de brandleiding gestoten. Door het lek spoot onmiddellijk een grote hoeveelheid water die een gedeelte van de Edward Jennerstraat onder water zette. Het meeste water was na tussenkomst van het gemeen telijk waterbedrijf rond vier uur al weer verdwenen. R. ABRAHAMS KWART EEUW BIJ GEMEENTE HEEMSTEDE l"t de aanhoudende stroom berich- h over onze kroonprinses en de heer f, ,a.V,s von Amsberg blijkt steeds dui- 'lker, dat afgezien van alle an- ®re factoren het politieke verleden *n de betrokkene moeilijkheden chijnt te baren. Hij is lid, verplicht van de Hitler-Jugend geweest. Wij inden dat onaangenaam, maar wij Suniien onze kroonprinses de keus an haar hart, zoals wij die ook voor Prinses Irene bij herhaling hebben erdedigd. Welnu, als die keus zou vallen op een man, die men niets an jers dan dit verplichte lidmaatschap nan aanwrijven, dan dienen wij dat J_e respecteren. Of willen wij de keus bePalen? Donderdag mag minister Veldkamp Proberen met de Stichting van de Ar beid die zelf niet tot een accoord n°n komen overeenstemming te bereiken over de beroemde uitkering •neens. Het zal beslist een moeizaam Bevecht worden, ook al omdat uitgere gend vandaag het bericht binnenkomt, «at volgens Duitse berekeningen Ne derland het vorige jaar van alle lan den uit de E.E.G. de laagste loonkos ten kende. Het „zie je nou wel" van Werknemerszijde ligt daardoor voor de hand. Niet echter voor ons. Om te beginnen zou de Duitse berekening eerst behoorlijk moeten worden ge toetst, dan moeten wij het eens wor den over wat wel en wat geen loon kosten zijn en tenslotte dienen loon kosten in het totale bedrijfsverband on in de totale van land tot land ver schillende economie te worden gezien. Neen, zulke berichten kunnen de moeilijkheden alleen vergroten, omdat zij een vooral emotionele kant heb ben. Het is opvallend zoveel mensen als zich verzetten tegen de onderschei ding, die de Beatles is ten deel geval len. Nu is er zelfs een Canadees lid van het Gemenebest, dat zijn lintje heeft teruggestuurd, omdat hij een on derscheiding, die ook hen ten deel valt, voor zichzelf te gering acht. "Iet is een ware vorm van hovaardij en bovendien een miskenning van de overrrompelende betekenis, die de Beatles hebben voor de Engelse export etl of men dat nu toejuicht of met voor de mode, de moderne amusementsmuziek en de vrije tijds besteding. Zij hebben miljoenen jonge lui tot actieve muziekbeoefening ge bracht.' Anders gezegd: er steekt weinig kwaads en muzikaal gesproken zelfs nog wel iets goeds in de Beatles. Bovendien: het is toch traditie, dat een land zijn exportbevorderaars eert. Moeten langharigen daarvan worden uitgezonderd? Waarom dan kaalhoof- digen niet? De drie grote vakcentrales, die het moet gezegd worden een steeds toenemende activiteit aan de dag leg gen, hebben een plan op tafel ge legd tot stichting van een eigen bouw bedrijf, dat het klinkt als een sprookje zo veel mogelijk wonin gen van zo hoog mogelijke kwaliteit voor zo laag mogelijke prijs wil pro duceren. Tegen de doelstelling kan natuurlijk niemand bezwaar maken. Ze roept al leen enige vragen op. Uit de toelich ting blijkt n.l., dat er bij de vakcentra les argwaa bestaat tegen de prijs vorming in het huidige vrije particu liere bouwbedrijf. De vakbewegingen menen, dat zij terwijl zij ook in so ciaal opzicht nog een voorbeeldbe drijf willen stichten veel goedkoper kunnen werken. Het is mogelijk, maar het ontlokt ons de opmerking of de prijsbeheersing in de bouw jaren ach tereen gefaald heeft en of dan niet eerder desnoods op vragen van vakbewegings-kamerleden door het ministerie van economische zaken had moeten worden ingegrepen. Vraag twee luidt: waarom komt eerst nu een dergelijk plan op tafel? De be hoefte aan veel goede en goedkope huizen bestaat al een slordige twintig jaar en de centrales beschikken al ge ruime tijd over de middelen, die voor een eigen bouwbedrijf nodig zijn. Vraag drie is het meest pikant. Be hoort het tot de taak van vakcentra les om een eigen bouwbedrijf te stich ten? Men stelle zich maar eens een staking in zo'n bedrijf voor. Voorlopig laten wij het hierbij. Het woord is nu aan de vertegenwoordi gers van het bouwbedrijf. Als over hun commentaar de discussies op gang komen, blijkt wel uit welke hoek de wind waait. Er staat in ieder geval een sto' achter de deur. Laat, maar nog niet te laat wil de staat deelnemen aan de winning van aardolie en aardgas. Minister Den Uyl heeft dit bijzonder duidelijk naar vo ren gebracht in zijn toelichting op een wetsontwerp met betrekking tot de oliewinning. Hoe deze deelneming in de praktijk zal worden toegepast is van minder belang dan het feit, dat door de staatsdeelneming de op brengst van de Nederlandse bodem schatten het gehele volk ten goede komt. Terecht! ROME, 15 juni (UPI) De bekende dirigent en president van de Santa Cecilia muziek-academie van Rome, Guido Guerrini, is vandaag overleden in de leeftijd van 74 jaar. i&r—' v. At/w. ivSreSffii HAARLEM, 15 juni, De landman prijkt sinds gistermiddag in de Vishal. Hij vertoeft er in het charmante gezel schap van de muze. Toen burgemeester mr. O. P. F. M. Cremers de gouden jubileum-tentoonstelling van de feesten de L.T.B. opende, kon hij niet nalaten schertsend kritiek te leveren op de titel van de expositie, die de jubilerende agrariërs terecht beschouwen als het hoogtepunt van hun feestprogramma. „Als ik de titel „De landman en de muze" aan een nadere beschouwing on derwerp, kom ik tot de ontdekking, dat zich onder de negen muzen geen speciale beschermgodin van de beeldende kunst bevond. Maar ik wil onmiddellijk aan nemen, dat de niet zo nauwkeurige va der Zeus een tiende muze onder zijn talrijke dochtersschare mocht rekenen als bijzondere beschermster van de beeldende kunst." De tentoonstelling van de Vishal werd met een kort woord ingeleid door de algemeen voorzitter van de Katho lieke Land- en Tuinbouwbond, de heer E. J. M. Kolfschoten. Zoals de voor zitter opmerkte, wil de L.T.B. door de ze tentoonstelling zijn verbondenheid met de stad Haarlem tot uitdrukking brengen. In de expositie „De landman HAARLEM, 15 juni Op 17 juni zal de violist Jo Juda solistische mede werking verlenen aan het tweede Zo merconcert van het NoordhoIIaiuls Phil- harmonisch Orkest. Onder leiding van Marinus Adam zullen worden uitge voerd de Ouverture Anacreon van Che rubim het Vioolconcert van Brahms met de solist Jo Juda en tenslotte She- herazade van Rimsky Korsakoff. Jo Juda deed op 19-jarige leeftijd cum laude eindexamen aan het Mu- ziek-Lyeeum te Amsterdam als leer ling van Alexander Moskowsky. Daar na verkreeg hij een door de regering uitgeloofde prijs, waardoor hij in staat werd gesteld zijn studie te voltooien aan de Hochschule te Berlijn in de meesterklasse van Prof. Carl Flesch. Ook studeerde hij bij Oskar Back. Het uitbreken van de oorlog maakte een einde aan zijn solistische carrière. Na de bevrijding werd Jo Juda aangesteld als leraar aan het Kon. Conservatori um te Den Haag en na enige jaren volgde zijn benoeming als hoofdleraar aan het Conservatorium te Amsterdam. Van 1952 tot 1956 was hij le concert meester bij het Radio Philharmonisch Orkest, welke functie hij per 1 septem ber 1959 opnieuw aanvaardde, nadat hij van 1956-1959 concertmeester was geweest bij het Utrechts Stedelijk Or kest. Per 1 september 1963 werd Jo Juda benoemd tot eerste concertmees ter van het Concertgebouworkest. Jo Juda trad als solist op in de meeste Europese landen, in Venezuela, Surina me, Aruba en Curasao en maakte twee maal een tournee door Indonesië en Malakka. Daarnaast was hij solist op verschillende Festivals, terwijl zijn naam regelmatig voorkomt in de pro gramma's van vele West-Europese ra diostations. Verschillende vioolconcer ten werden aan hem opgedragen. en de muze" wil de L.T.B. het duide lijk verband tussen de landbouw en de beeldende kunst aangeven. De voorzit ter sprak als verwachting uit, dat de stedeling door een bezoek aan de ten toonstelling nauwer wordt betrokken bij het werk van de agrariërs en dat boe ren, tuinders en kwekers komen tot grotere waardering voor culturele pres taties. Met een geestige verwijzing naar Antoon van Duinkerken bracht de heer Kolfschoten diens woord „Kunst begint op de mesthoop" in verband met de prachtige expositie in de Vishal. HAARLEM. 15 juni De Haarlem se politie heeft twee jongens van acht jaar aangehouden. De knapen hadden op het parkeerterrein aan de Raaks zeven Mercedessterren van aldaar ge parkeerd staande auto's gestolen. Een man uit Bennebroek, die zelf ook zijn Mercedesembleel miste, betrapte het tweetal op heterdaad. De politie heeft de emblemen in beslag genomen. Een 66-jarige handelaar in landbouw artikelen heeft bij de politie aangifte gedaan van vermissing van een .schrikdraadapparaat ter waarde van ne gentig gulden. Het geval was bij hem in reparatie. Een vrouw van 43 jaar heeft aangifte gedaan van vermissing van haar handtas uit een kraam aan de Gedempte Oude Gracht. De waar de van de inhoud wordt geschat op der tig gulden. ZANDVOORT, 15 juni De Zand- voortse politie heeft twee Duitsers uit Dorsten aangehouden wegens diefstal uit een kantine. Twee jeugdige Amsterdammers (16 en 18 jaar) werden op de Boulevard Barnaart aangehouden wegens diefstal van een auto uit de hoofdstad. De politie heeft zeven minderjarigen aangehouden wegens vernieling van bloembakken op het Raadhuisplein. Te gen enkele jongelieden werd proces verbaal opgemaakt. Tijdens het afgelopenweekeind von den in de badplaats tien aanrijdingen plaats. Slechts in één geval werd een persoonlijk ongeluk gemeld. Een vijf jarig meisje werd in de Kamerlingh Onnesstraat door een bromfiets aan gereden en met ernstig hoofdletsel naar Haarlem overgebracht. Het kind was onverwachts de rijweg overgestoken. BEVALLEN van een zoon: 11 juni: A. Gülgönül-Ozkirdar, L. Loogman-Ket- ting; 12 juni: M. M. van Vugt-Hoogka- mer, M. H. Fisher-Mreyen, S. B. E. de Vrind-Pijst, W. C. M. Hogeveen-Jan- maat, M. Jacobs-den Ouden, E. C. M. J. van Bijsterveld-van Pul; 13 juni: G. van Leen-Schoon. BEVALLEN van een dochter: 11 ju ni: N. van Dam-Bart, T. A. Slootweg- Roodenburg; 12 juni: A. M. Th. C. Ka- mer-Peeters, G. A. Bom-Telman, F. Frerichs-Korthuys, D. C. H. Stroo-Ne- derkoorn; 13 juni: A. H. de Roojj-van Esveld, A. Luiten-Pols, J. van Binnen- dijk-Zellenrath, M. L. Sernee-Montau- ban; 14 juni: M. Metz-van den Akker. ONDERTROUWD: 14 juni: L. A. v. Beek en L. P. Winkel, I. M. Beems en F. J. Dijkhoff, Ch. Broek en I. Kolb, G. J. Govers en J. J. van Eeden, Th. J. Besseling en E. H. J. van den Ejjk- hof, A. A. de Vries en A. Ch. de Mooi), J. M. Mol en O. C. F. Hölscher. GEHUWD: G. J. M. Hendrikse en A. W. M. v. d. Voorn. OVERLEDEN: 10 juni: L. A. Koster, 75 j., Gasthuisvest, P. E. van Luiing, 57 j., Gasthuisvest, J. Meijer, 76 j., Hazepaterslaan, H. J. Nuis, 43 j„ Mrt. v. Heemskerkstraat, W. Ch. van Wee- ren-de la Mar, 84 j., Gasthuisvest, A. Bruinier-Hagers, 7 6j., Gasthuisvest; 11 juni: M. Berghujjs, 79 j,, Rijnstraat, A. A. Hommersen, 62 j., Gasthuisvest, P. J. Mudde, 57 j., Nic. v. d. Laan straat, C. A. Spoor, 82 j., Waalstraat, A. T. Horstman-de Boer, 80 j., Kam perlaan, J. R. Hellenbach-van Rensen, 90 j., Hazepaterslaan, M. J. van Hete- ren-Westrus, 72 j., Gijsbr. v. Aemstel- straat; 12 juni: H. J. M. Bartels, 76 j„ Kamperlaan, H. A. Dingboom, 68 j., Gasthuisvest, G. Karrenbeld, 75 j., Kolkstraat, G. van Daalen-Karssen, 77 j., Leidsevaart, M. L. Maat-Bu.vck, 85 'se, 64 j., Adr. Loosjesstraat13 juni: H. Noppe, 73 j., Jan Evertsenstraat, C. Hak, 76 j., Zomervaart, W. G. Schoorl, 60 j., Oudaenstraat; 14 juni: W. H. M. Buskermolen, 6 j., Kamper laan. Voor het gemeentebestuur van Haar lem bleek de jubilerende bond een groot geschenk in petto te hebben. Hij over handigde namelijk aan burgemeester Cremers een geschenk onder couvert voor de aankoop van een kunstwerk. Mr. Cremers toonde zich uiterst dankbaar voor .deze milde gave. Na zijn erkentelijkheid te hebben uitge sproken vestigde hij de aandacht van zijn goeddeels agrarisch gehoor op enige minder prettige feiten. „De be volking van de Randstad blijft maar groeien. Woningbouw en industrie ne men steeds maar cultuurgronden in beslag. Ik beklaag de agrariërs, die met verdrijving worden bedreigd, maar ik beklaag ook de stedeling, die steeds meer'het contact met de natuur verliest." Haarlems burgemeester liet vervolgens zijn waardering voor de boerenstand duidelijk tot uitdrukking komen. De agrariërs blijven cultureel en economisch onmisbaar in onze maat schappij. Vervolgens prees mr. Cre mers het voornemen om in Haarlem deze expositie in te richten als een voortreffelijke gedachte. Hij deelde de L.T.B. tot slot mee, dat het ge schenk wordt besteed voor de aan koop van een niet anoniem kunstwerk. HAARLEM, 15 juni, Voor de Haar lemse economische politierechter wer den gisteren de puntjes op de i gezet: bestraffing van niet al te stipte navol ging van warenwetten of eisenbeslui- ten. Drie slagers, twee uit Heemskerk en een uit Wormerveer, hoorden een eis van 20,— tegen zich stellen omdat zij bij het sjouwen van vlees niet al tijd de vereiste muts gedragen hadden. De politierechter maakte er voor ieder een boete van 15,- van. Een slager uit Hoofddorp kreeg een boete, conform de eis, van 25,- omdat hij teveel sulfiet in zijn tartaar verwerkt had (rode kleurstof) en eveneens een boete van 25,— omdat hij een hoeveelheid vlees niet van een nakeunngsmerk had laten voorzien. De officier van justitie had voor het laatste vergrijp een boe te van 30,— geëist. Een bestelauto met insecten was ontdekt bij een broodver koper uit Haarlem. Hij kreeg, conform de eis, een boete van 20.—. Eenzelfde boete kreeg een tweede broodbezorger uit Haarlem omdat bij hem een bestel auto met zwart vuil en schimmel was aangetroffen. Een hogere boete 150,- kreeg de 46-jarige mevrouw A. R. uit Haarlem. Zij had al enkele jaren een café gedre ven zonder dat zij daarvoor een vergun ning had. Zij had al enkele malen een boete gekregen. De caféhoudster ver telde dat zij een zieke man en een kind te verzorgen had en daarbij het café moest drijven. Zij had eenvoudig geen tijd om te leren voor de noodzakelijke vergunning. Zij verklaarde te menen dat zij om haar jarenlange ervaring in het horeca-vak een streepje vóór zou hebben bij de Kamer van Koophandel. De Kamer had haar echter tot nog toe teleurgesteld. HAARLEM. 15 juni Binnenkort zal de Haarlemse raad een voorstel worden gedaan tot aanleg van de eer ste fase van het Burgemeester Reinal dapark. Het is de bedoeling, dat nog dit jaar met de aanleg van het park begonnen wordt. Dat delen B. en W. in antwoord op vragen van het raadslid Van de Water tP.v.d.A.), die het col lege er op attendeerde, dat de omwo nenden het toekomstige Burgemeester Reinaldapark aan de Prins Bernhard- laan als vuilstortingsplaats gebruiken. In hun antwoord zeggen B. en W. ver der, dat met het oog op de aardgas voorziening van Schalkwijk een dezer dagen grondwerk in uitvoering genomen zal worden, dat van betekenis is voor de voorgenomen verdubbeling van de Prins Bernhardlaan. De te verplaatsen grond wordt dienstbaar gemaakt aan de toekomstige aanleg van het park. B. en W. zijn van mening, dat de parti culiere vuilstorting gauw ten einde zal zijn, wanneer met. de aanleg van het park wordt begonnen. HAARLEM, 14 juni De N.V. Aan nemingsbedrijf M. van Dijk uit Gor- kum is tijdens de vanmorgen in het stadhuis van Haarlem gehouden aanbe steding van het bouwtechnische gedeel te van de bouw van een rioolwaterzui veringsinstallatie in de Waardepolder laagste, inschrijtster geworden met een bedrag van 9.212.000. Hoogste in schrijtster nas de N.V. Aaniiemingsmij. Harm. Fokkens te Naarden met 11.000.000. In totaal hebben 24 aannemers inge schreven. Het werk omvat de bouw van de installatie zonder het mechanische en elektrische gedeelte. Het werk om vat in hoofdzaak het maken van 13.700 kubieke meter gewapend-betonwerk, waarin 1.300 ton betonstaal moet wor den verwerkt, alsmede het leveren en verwerken van 100 ton voorspantstaal. Het heiwerk omvat 1.800 palen van gewapend beton (er lengte van 7.5 me ter. Voor de leidingen zijn nog eens drieduizend houten palen nodig. Het he le werk moet over ruim drie jaar ge reed zjjn. Opvolgers van de N.V. van Dijk zjjn: Van der Bron en Visser te Voorburg met 9.450.000, N.V. Internationale Ge- wapendbetonbouw te Breda met 9.550.000, N.V. voorheen A. Dubbers te Malmen voor 9.365.000 en N.V. Van der Vorm te Rotterdam voor 9.550.000. De gunning is aangehouden. HAARLEM, 15 juni Dp volkstuin vereniging Ons Buiten kan het in ver band met de stadsuitbreiding verplaat ste tuinencomplex aan de Zomerweg in gebruik nemen. Wethouder W. F Happé van stadsontwikkeling en open bare werken opent het complex zater dagmorgen 26 juni om elf uur. HAARLEM, 15 juni Doordat de Jansweg in verband met rioleringswerk zaamheden voor het verkeer is afgeslo ten, ontstonden er verkeersopstoppingen op de Kruisweg, het Stationsplein en het Kennemerplein. De oorzaak van deze stagnaties was te wijten aan het feit dat de meeste automobilisten, in- plaats van de omleidingsroutes te vol gen, via de Nieuwe Gracht in weste lijke richting en de hierboven genoem de wegen, hun weg in noordelijke rich ting vervolgden. Ter voorkoming van deze stagnaties zjjn de volgende maatregelen genomen: 1. linksaf verbod voor het verkeer met alle voertuigen (met uitzondering van 'rijwielen), rij- en trekdieren en vee, op de splitsing van de Jansbrug met de Nieuwe Gracht, komende van de Jansbrug en gaande in westelijke richting. 2. gesloten verklaring van het gedeel te van de Kruisweg, gelegen tussen de Nieuwe Gracht en de Lange Molenstr. voor het verkeer met alle motorrijtui gen in de richting van zuid naar noord. De Oranjekade is in verband met leg gen van elektriciteitskabels voor alle verkeer afgesloten. Deze werk zaamheden zullen ongeveer twee tot drie weken duren. HAARLEM, 15 juni Bij (le giste ren op de Westelijke Randweg gehou den snelheidscontrole bleken 22 auto mobilisten de maximum toegesta ne snelheid van zeventig kilometer per uur te hebben overschreden. Tien van hen reden met een snelheid tussen hon derd en honderdtwintig kilometer per uur. Tegen de overtreders is proces verbaal opgemaakt. De achttienjarige matroos A. van Z. uit Haarlem is gistermorgen even na negen uur met zjjn motorrijwiel op het Houtplein tegen een daar voor het rode licht wachtende personenwagen aangereden. De matroos reed zonder rijbewijs en wilde zich tussen de wach tende auto's dringen. Deze handelwijze kwamen hem te staana op een gecomp ceerde linkerbeenbreuk. Hij is ter be handeling opgenomen in het ziekenhuis Sint Joannes de Deo. (Vervolg van pagina 1) HAARLEM, 15 juni „Ofschoon EDO geheel schuldvrij is en zelfs nog de beschikking heeft over een batig saldo van 22.000 gulden, durf den wij de verantwoording om door te gaan in het betaalde voetbal niet lan ger op ons te nemen," vertelde ons vanmorgen de teleurgestelde afgetreden voorzitter S. Henstra, die gedurende achttien jaar een bestuursfunctie bij EDO bekleedde. Sinds 1954 was hij praeses van Nederlands oudste ..volks voetbalclub". „Het kan", aldus de heer Henstra, „nog een of (wee jaar duren, maar dan is het met EDO onherroepe lijk als semi-profclub gedaan. Wat ons gisteravond zo diep heeft geschokt was wei dat niemand van de bijna 120 ter vergadering aanwezige leden ook maar épn woordje van waardering kon op brengen voor de moeite die het afge treden bestuur zich heeft getroost om de gemeente Haarlem te bewegen een subsidie van 1 ton te verlenen, indien wjj voor het amateurisme zouden kie zen. Men zweeg in alle talen. Dat deed toch wel heel pijnlijk aan." Hoe dilettantisch (ie zaken bij EDO gisteravond werden aangepakt bleek wel uit het feit dat de namen van de door een „actie-comité" inderhaast op getrommelde bestuurskandidaten eerst vijf minuten voor de vergadering be kend werden gemaakt. Een van de kan didaten voor het bestuur, de heer N. Laan, oud-voetballer van Haarlem, die nota bene niet eens als lid bij EDO stond ingeschreven, deed nog een ver twijfelde poging om voorzitter Henstra en (le zijnen te bewegen EDO als be- stmirsfunctionarisseii niet te verlaten. Dit voorstel werd echter door het gehe le aftredende bestuur van de hand ge wezen. „Slechts indien de leden voor het amateurisme hadden gekozen zou den wij hieraan gevolg hebben kunnen geven," verklaarde de heer Henstra. In zijn afscheidsspeech, gisteravond, heeft de heer Henstra er nog op ge wezen dat EDO dank zij zjjn sterke bestuursformatie een zeer goede naam bij de KNVB en de verenigingen heeft ingenomen. Hij liet niet na een harte lijk woord van dank uit te brengen voor de uitermate prettige samenwerking met zjjn medebestuursleden, waarbij penningmeester Timmerman een extra woord van dank kreeg voor zjjn zuini ge beheer. Onder voorzitterschap van de heer Tli. Breuring, die een woord van dank uitbracht voor het werk van het .oude bestuur zullen de heren N. Laan, W. Riebeek, H. Koelemij, P. Vierbergen, K. Sibrandi en M. Le No ble de touwtjes bjj EDO in handen gaan nemen. Oud-voorzitter Henstra, die zich ja renlang voor een fusie tussen EDO, Haarlem en RCH heeft beijverd, gaf vanmorgen nog eens met nadruk te kennen dat een samengaan tussen de drie Haarlemse semi-profdubs de eni ge oplossing is. „Dit individuele gedoe zal in de nabjje toekomst onmogelijk stand kunnen houden. En wat het nieuw gekozen bestuur betreft: ik hoop dat zij het minstens zo goed zullen doen als wij het hebben gedaan. Ik wens deze mensen alle succes toe." HAARLEM, 15 juni Vrjjdag 18 juni. 's avonds om 8 uur, zullen de leerlingen van de Muziekschool een uit voering geven in het Concertgebouw. Medewerking verleent het Toonkunstor kest. het Toonkunstkamerorkest o.l.v. Marinus Adam en het Toonkunstdames nccoor o.l.v. K5 itty Nederkoorn. Het p gramma vermeldt weeerken van Han Haydn, Beethoven, Brahms e.a. GEEN SPREEKUUR Wethouder Van Liemt van de gemeente Haarlem is verhinderd morgen spreekuur te houden. GEEN SPREEKUUR De burge meester van Zandvoort is door ziekte verhinderd woensdagochtend spreekuur te houden. HEEMSTEDE, 15 juni De heer R. Abrahams, timmerman voor het onder houd van de gemeentegebouwen en eigendommen, is woensdag 16 juni vijf entwintig jaar in dienst van de gemeen te Heemstede. Jubilaris Abrahams, die bij de ge meente de rang van hoofdvakman heeft, is in Heemstede een bekende figuur, vooral door activiteiten voor het red dend zwemmen. Gedurende eenendertig jaar was hij verbonden aan de Heem- steedse Reddingsbrigade, van welke vereniging hij oud-voorzitter is. Ook heeft hij zich verdienstelijk gemaakt als badmeester in de zwemvijvers Groenen- daal, waar hij honderden Heemstede naren de zwemkunst heeft geleerd. Sinds vele jaren maakt hij deel uit van het korps der vrijwillige brandweer, terwijl de brandweerliedenvereniging ..De Straalpijp'' hem kent als haar oud- secretari.s Woensdagmorgen om half twaalf zal de heer Abrahams in het Verversings huis „Groenendaal" door directie en personeel van Openbare Werken wor den gehuldigd. In de middaguren en 's avonds is er gelegenheid tot felici teren te zijnen huize: Meerweg 16, Bennebroek. Het zal jubilaris Abrahams deze dag aan belangstelling niet ont breken. BLOEMENDAAL, 15 juni Maan dag is de heer C. Trap, werkzaam op de afdeling Waterverkoop voor het Pro vinciaal Waterbedrijf van Noord-Hol land, op het hoofdkantoor aan de Es- senlaan in Bloemendaal gehuldigd ter gelegenheid van zijn zilveren ambtsju bileum. Namens de directie sprak de heer G. Kersten, economisch adjunct- directeur, die een bloemstuk en een gratificatie aanbood. Hij memoreerde dat de heer Trap in die 25 jaar geruime tijd gewerkt heeft hij de gemeentelijke 1 ji/.gn- cassodienst. Namens de collega's bood de heer B. P. Maat, chef van de afde ling Waterverkoop, de jubilaris een si garettenaansteker en een vulpen aan. De heer P. de Weijze belichtte namens het jubileumfonds in een geestige toe spraak de scheidsrechterfuncties die de jubilaris in tal van sporten heeft ver vuld. De spreker bood een kegelbal en een schemerlamp aan. BLOEMENDAAL. 15 juni Op een te Velp gehouden internationaal con cours voor drumbands, waaraan 19 corpsen uil binnen- en buitenland deelnamen, heeft het tambourcorps Sur sum met 186,5 punt de tweede prijs be haald. Het corps kwam voor de eerste keer uit in de afdeling uitmuntendheid. O O (Van onze Utrechtse redacteur) UTRECHT, 14 juni De 60-jarige mevr. A. M. Smitt-van Dam uit Am sterdam, die zondagmiddag omstreeks half vijf met haar man op het Dom plein liep te wandelen, kreeg plotseling een leeg Colaflesje op haar schouder. Zjj raakte daarbij ernstig gewond en moest naar het Academisch Ziekenhuis overgebracht worden. Het flesje kwam naar beneden gevallen van de Domto ren en bij onderzoek bleek zich op een van de omlopen ter hoogte van zeven tig meter een gezelschap van twintig jongelui te bevinden. De politie ver- hóórde de jongelui. Daarbij kwam niet vast te staan wie de dader is geweest. DEN HAAG, 14 juni Vannacht is een steen door een ruit bij de Ameri kaanse ambassade gegooid, sindsdien wordt er bü het ambassadegebouw op het Lange Voorhout gepost door de Haagse politie. Zondagavond om tien uur was de am bassade opgebeld door een man, die verklaarde, dat er iets zou gebeuren, („something is going to happen").

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 3