Bisschop en minister onderschrijven bestaansrecht katholieke organisatie Levenskrachtige L.T.B. viert gouden jubileum in P. Tel en G. Vijverberg ridders Sint Silvester Gift van ƒ10.000- aan bisdom Haarlem „Filmbedrijf getuigt van fris élan" Algemene Bank Nederland Japan wilde al in 1944 vrede BUITEN SPELEN IN DE VAKANTIE W SARRASANI dat moet blijven spelen BONTE KARAVAAN OP WEG NAAR AMSTERDAM a vaderdag! M E A.N.W. B.-0PR0EPEN AAN TOERISTEN IN BlNNEN-en BUITENLAND 2V2 maand in ons land Tent-douche heel handig Duimen Film van ruimte- vlucht op de TV Filmweeh Arnhem Een A.B.N. Spaarbiljet 1965/70 van f.lOO is op 1 maart 1970 aflosbaar met f.130 per stuk Wat kinderen ervan zeggen Holland Festival voor KRO-radio Tentoonstelling Bestaansrecht VS-ONTHULLING: Nog maar 5 dagen dan is het al DINSDAG 15 JUNI 1965 PAGINA 5 Haarlem, 15 juni Het vijf tigjarig bestaan van de Katho lieke Land- en Tuinbouwbond (L.T.B.) is gisteren in Haarlem, de stad ook van de oprichting, luisterrijk en in stijl gevierd. De gouden bond heeft deze gelegen heid niet aangegrepen om eerbie dig en langdurig stil te staan bij het verleden. Integendeel, uit de gehele viering is een optimistisch Perspectief voor de toekomst dui delijk naar voren gekomen. Twee van de eregasten, mgr. dr. J. A. E. ^an Dodewaard, bisschop van Haarlem, en mr. B. W. Biesheuvel, pinster van landbouw en visserij, hebben beiden het bestaansrecht van de confessionele standsorga- hisatie met nadruk in hun toe- braken verdedigd. Tijdens de plechtige herdenkings bijeenkomst van de gouden L.T.B. heeft mgr. dr. J. A. E. van Dode waard, bisschop van Haarlem, de L.T.B.-functionarissen P. Tel (r.) en G. Vijverberg mededeling ge daan van hun benoeming in de Orde van Sint Silvester. Een nieuwe, voordelige spaarmethode voor iedereen die spaart voor een doel dat over enkele jaren moet worden bereikt. Elke 100 gulden, waarvoor u een A.B.N. Spaarbiljet 1965/70 koopt, groeit in vier jaar en acht maanden met een bedrag van f30.-. Storting op 1 juli 1965. Inlichtingen (ook over de fiscale voordelen) en inschrijvingen bij alle kantoren van de Algemene Bank Nederland. 35 Dieter Farell, onverschrokken in één kooi met leeuwen en tijgers. De beroemde gas-aansteker 5,95/7,35 10,-/11,-/12,50. Extra vaderdag-attractie Het gouden feest van de L. T. B. Jteeft honderden boeren, tuinders en bekers gisteren de gehele dag bezig gehouden. De dag werd ingezet met een Pontificale hoogmis, gecelebreerd door *je bisschop van Haarlem in de kathe- nrale basiliek van Sint Bavo. Het ka- JhoHek gemengd koor Vox Laeta uit Joelofarendsveen zong oder leiding van ïïjeigent Jan van der Meer de Missa previs van Mozart. Het koor uit „De Veen" kon zowel in de kathedraal als Uidens de herdenkingsbijeenkomst in het concertgebouw vele lauweren oogsten, pfwisselend stemmig en blij was Vox ~aeta in de middaguren een aangena- JPe onderbreking temidden van de il lustere sprekers. Na een gezellige kof- Wrnaaltijd in restaurant Brinkman toog ?et jubilerende gezelschap naar de Vis- I al, waar de burgemeester van Haar- *e,n, mr. O. P. F. M. Cremers, de ten- hiiiiiiiiiiimmiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimimiimim Wegens familie-omstandigheden wor- jfon de volgende personen verzocht zich ?e melden bij de ANWB-oproepdienst 'O Den Haag, tel. 070-814381, dagelijks van 8 tot 22 uur. .NEDERLAND: de heer M. Montün Ult Rotterdam, ergens in Epe. OOSTENRIJK: het echtpaar Van Uf- £®len uit Delft, in een blauwe Skoda, U 93-67, ergens in Oostenrijk. De heer R. Klinkert uit Amsterdam, 'h witte Volkswagen 1200, JD 52-48, in omgeving van Wenen van 8-14 juni. JOE GO-SLA VIEDe heer F. Smoo- fenburg uit Amsterdam, in witte VW 4200, FU 02-26, in omgeving van Zadar. SPANJE: de heer Bakker uit Berg- Hoek in witte Fiat met zwart dak, WD 57-31, in omgeving van Barcelona. „ITALIË: het echtpaar Den Hertog- Wierenga uit Hilversum in een licht- Peige Fiat 600, kentekennummer onbe kend in omgeving van Adria. r Lutheranen. Dr. Kurt Schmidt- c-iausen is afgetreden als secretaris-ge neraal van de Lutherse Wereldfedera- 2?' Peze federatie vertegenwoordigt °2 miljoen Lutheranen in 35 landen. De naam van de opvolger is nog niet be kend. (Rtr) toonstelling „De landman en de muze" opende. De L.T.B.-voorzitter, de heer E. M. Kolfschoten, verraste het Haarlemse gemeentebestuur bij deze gelegenheid met een geschenk onder couvert voor de aankoop van een kunstwerk, 's Mid dags maakte de heer Kolfschoten na mens de feestende bond een even edel moedig gebaar door de bisschop een be drag van tienduizend gulden aan te bie den. Mgr. Van Dodewaard aanvaardde het vorstelijk geschenk met een dank baar hart en beloofde het geschenk te bestemmen voor vernieuwingen in de kathedraal, nodig geworden door de veranderingen in de liturgieviering. Ook voor twee trouwe L.T.B.-ers werd de viering van gisteren reden tot grote dankbaarheid. Mgr. Van Do dewaard kon hen namelijk medede len, dat zij waren benoemd tot ridder in de Órde van Sint Silvester. Sinds gisteren zijn de heren P. G. Tel, hoofdambtenaar secretariaat L. T. B., en G. Vijverberg, hoofdbestuurslid van de L. T. B., getooid met deze hoge pauselijke onderscheiding. Is de meer cultureel ingestelde per soon wellicht geneigd het hoogtepunt van het L. T.-feest te zoeken in de expositie „De landman en de muze", vele anderen zien de climax van de vie ring in de plechtige herdenkingsbijeen komst in het Gemeentelijk Concertge bouw van Haarlem. Vele bekende per soonlijkheden luisterden de bijeenkomst op. Naast bisschop en minister waren onder meer aanwezig mr. F. J. Kranen burg, commissaris van de koningin in de provincie Noordholland, oud L. T. B.. voorzitter en tevens oud-minister van landbouw, dr. L. N. Deckers, vertegen woordiger van de agrarische werkge vers- en werknemersorganisaties, drs. A. L. J. Coenen, voorzitter van Nederlandse Katholieke Middenstands bond in de bisdommen Haarlem en Rot terdam, de heer C. G. A. Mertens, voor zitter van de Katholieke Nederlandse boeren- en Tuindersbond, drs. Th. H. Zwartkruis, deken van Haarlem, leden van gedeputeerde staten en vele ande ren. Minister Biesheuvel beperkte zich in zijn gedegen toespraak voornamelijk tot de twintig L. T. B.-jaren na de laatste wereldoorlog. Achtereenvolgens noemde hij drie factoren, die ook de land- en tuinbouw sterk beïnvloeden en mede be palend zijn voor taak en functie van ons landbouworganisatieleven. Als zodanig kenschetste de minister de snel- le industrialisatie, het sociaal-econo misch beleid van de overheid en de toe nemende internationale economische sa menwerking. Persoonlijk hechtte de minister veel betekenis aan de intensivering van de individuele hulpverlening van de stads- organisatles aan hun leden, als gevolg waarvan de band tussen bond en le den wordt versterkt. Wat betreft de col lectieve belangenbehartiging is mr Biesheuvel van oordeel, dat deze bij de zich ontwikkelende Europese integratie nog een natuurlijk verlengstuk zal moe ten krijgen. „Ik meen dat de bijdrage die de landbouworganisaties aan het be leid van de eigen nationale overheid geven, zich in de toekomst ook zal moe ten uitstrekken tot het landbouwbeleid van de overheid der Europese Gemeen schap, dus van de ministerraad en de commissie van de E. E. G. tesamen." Tot slot merkte de minister op, dat juist de vele zorgen van materiële aard, die al de nieuwe ontwikkelingen met zich brengen, een bezinning op zedelijke waarden en de gezamenlijke behartiging van geestelijke belangen meer dan ooit noodzakelijk maken. In dit verband hield de minister ook een pleidooi voor het bestaansrecht van de eigen katho lieke organisatie. Mgr. Van Dodewaard viel de minister op dit punt van harte bij. Sprekende over de nevenactiviteiten van de L.T.B. in cursussen, gespreksavonden en der gelijke, zei de bisschop hierin een der bewijzen te zien, waarom de katholieke organisaties nog steeds bestaansrecht hebben „en zelfs zeer gewenst zijn". In zijn toespraak citeerde de bisschop eni ge malen de encycliek Mater et Magis- tra van Paus Joannes XXIH, waarin onder meer wordt gesproken over de economische en culturele ontwikkeling en de sociale vooruitgang in de land bouwsector. Lyrische bewoordingen van de Paus plaatsen de agrariër in de ma jestueuze tempel van de natuur". De bisschop van Haarlem plaa'ste hierbij de kanttekening, dat vooral in de Rand stad Holland urbanisatie en industria lisatie steeds meer landbouwgronden gaan opeisen. Hij wekte de L. T. B.-ers ze nieuwe samenleving voor te bereiden met name door een juiste keuze van het te volgen onderricht. Als laatste der grote sprekers fun geerde KNBTB-voorzitter Mertens, die al le waardering had voor de hechte sa menwerking van de Hollandse boeren en tuinders in de L. T. B. „ondanks de sterk individualistische inslag van de Hollandse agrariërs". Tot slot bracht de heer Mertens dank aan L. T. B.- voorzitter Kolfschoten, die zich genood zaakt ziet binnenkort de voorzittersha mer neer te leggen. HILVERSUM, 15 juni Vanavond zendt de NTS van 22.35-23.00 via Ned. I een film uit van de ruimtevlucht van de astronauten McDivitt en White. De film, die gemaakt is door de Amerikaan se televisie, is getiteld „Vier dagen in de ruimte met McDivitt en White". DEN HAAG, 15 juni De Neder landse Organisatie voor Internationale Bijstand (NOVIB) heeft sedert haar op richting in 1956 ruim 8,5 miljoen gul den geïnvesteerd in ontwikkelings-pro- jecten in Afrika, Azië, Latijns-Amerika en Europa. (Van onze speciale verslaggever) ARNHEM, 15 juni De Internatio nale Filmweek Arnhem is gisteravond met een feestelijke filmvoorstelling a grand gala in het Rembrandttheatfcr of ficieel geopend. Als hoofdfilm werd ver toond „Once a thief" Binnen in de zaal sprak de burgemees ter van Arnhem, de heer Ch. Matser, mede namens het Stichtingsbestuur een welkomstwoord. Hij zei o.m.: ..Deze filmweek onderscheidt zich van de ge bruikelijke filmfestiviteiten, doordat hier zonder competitie-element als het ware een show wordt gegeven van uit gekozen werken uit de hedendaag se filmkunst, werken die gezamenlijk een inzicht geven in de stand van de cinematografie. „En verder: ,Het is verblijdend, dat vooral het woord wordt gelaten aan de jongeren onder de filmmakers. Men heeft zelfs een bijzondere handreiking verricht aan de ze jongeren door een kleine commissie van hen een speciaal in het Saskia-thea- ter te vertonen programma te doen sa menstellen, wat een nieuw element is in de filmweek." Meteen daarna sprak mr. M. Vrolijk, minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, de werkelijke openingswoorden. Hij zei in de organi satie van deze filmweek op de eerste plaats te zien een bewijs vaii de veer kracht van een bedrijf dat met ernstige moeilijkheden heeft te kampen maar dat niet bij de pakken blijft neer zitten. In de portefeuille van zijn voorgan ger heeft de heer Vrolijk geen pan klare oplossing van de problemen ge vonden maar wel wilde hij de ver zekering geven zijn best te zullen doen de vicieuze cirkel te doorbreken die op het gebied van de film lijkt te bestaan. Een verklaring die door de vele aanwezige leden uit het film bedrijf met applaus werd ontvangen Een filmweek is nog geen filmfesti val. Filmfestivals worden, geloof ik, mede bepaald door de aanwezigheid van regisseurs en bijpassende acteurs en vooral actrices. Arnhem doet ook daartoe een poging. Nog voor het fes tijn eigenlijk was begonnen konden wij op een door het filmverhuurkantoor „Hafbo" in een in de caveau van het Rembrandttheater ontketende „party", althans een regisseur en een filmster waarnemen: respectievelijk Jan Vrij man wiens hoofdfilm ,,Op de bo dem van de hemel" zoals u weet vrij dag in première gaat én Anton Gee- sink. Het waren beiden Nederlanders, wat in dit verband pas geeft. Over Jan Vrij man en zijn film zult u ongetwijfeld nog meer horen. Over Anton Geesink zeker ook, maar waarschijnlijk niet naar aanleiding van deze filmweek. Hij zat er kennelijk op dit moment meer als actuele versiering. Als prettige ver siering overigens. Want hij is een al leraardigste man en misschien wel de liefste, zij het meest geduchte, filmster die ooit op enige festiviteit rond de ci nematografie is verschenen. Hij vertel de met onbewimpelde openhartig heid over zijn avontuur in Rome, waar hij dus geschitterd heeft in een film van de regisseur Bal-di over „Simson", of Samson", zo u wilt. Hij, Anton, had het maar eens geprobeerd, niks geen pretentie. Hij had maar een paar keer een scène tweemaal over hoeven te doen en Baldi was dan ook „een ge weldenaar.' „Vindt u het een mooie film?" „Dat moet het publiek beoorde len." „Had u het niet warm onder al die lampen?" „Niet zo warm als nu". Er kwam een dame voorbij met hoog opgestoken haar. Geesink: „Mijn vrouw had laatst ook zoiets en toe zei ik: nee hoor, zo ga ik met jou niet de deur uit." Er kwam nog een dame voorbij in inderdaad nogal opvallende kledij. Geesink: „Moet dat nu zo?' „Gaat u na Samson" nog in een andere film spelen?" Geesink: „Neen, ik denk van niet (Advertentie) (NederJandsche Handel-Maatschapplj - De Twentsche Bank) WASHINGTON, 15 juni (Rtr) Ja pan heeft een jaar vóór het einde van de tweede wereldoorlog Groot-Brittan- nië, via Zweden, gepolst over de moge lijkheid vrede te sluiten, maar de Brit se regering reageerde afwijzend, zo is gisteren in Washington onthuld. Uit door het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken gepubliceerde docu menten blijkt dat Japan, dat de oorlog al vrijwel als verloren beschouwde, in 1944 een proefballonnetje opliet voor vredesonderhandelingen, maar dat Groot-Brittannië vasthield aan zijn eis tot onvoorwaardelijke overgave. In september 1944 berichtte het Zweedse ministerie van buitenlandse zaken in een geheime boodschap aan de Verenigde Staten, dat de Zweedse gezant in Tokio, Widar Bagge, tele grafisch had meegedeeld, dat in Ja pan in kringen van vooraanstaande burgers toenemende bezorgdheid over het verloop van de oorlog heerste en dat de gedachte aan vrede veld won. Japan was volgens Bagge bereid alle gebieden, die het had veroverd, terug te geven en alle vroegere Britse ei gendommen en belangen in Oost-Azië weer te erkennen. „Achter de man, die mij deze boodschap verstrekte, staat een van de bekendste staatslie den in Japan. Het lijdt geen twijfel dat deze poging als ernstig moet worden beschouwd", aldus de Zweed se gezant. De afwijzende reactie van Groot- Brittannië blijkt uit een boodschap die de Amerikaanse minister van buiten landse zaken, Cordell Huil, later die maand aan de Britse ambassadeur in Washington, Lord Halifax, zond en waarin onder meer staat: „Ik heb er kennis van genomen dat de Britse re gering van plan is de Zweedse gezant te laten weten, dat de Britse regering niet bereid is in enige vorm te ant woorden op deze indirecte benadering door de Japanners". Huil zegt verder: „Ik ben het met deze handelwijze eens". nnneer u in de vakantie mis schien slecht weer treft, is dat nog geen reden om alle plezier daardoor te laten be derven. Regen is natuurlijk verve lend, maar wanneer het alleen een beetje somber is en niet zo erg warm, moet u zich daardoor beslist niet la ten ontmoedigen. Er zijn dan nog zo veel dingen die u kunt doer Het is vooral ook geen reden, dat de kinde ren zich zouden vervelen. Zij kunnen naar buiten gaan en om het niet al te plezierige vakantieweer te verge ten spelletjes doen. Het „jeu de boule" is bij uitstek een spel voor de vakantie, want je hebt er de ruimte voor nodig. Het spel is met vier of zes ballen te krijgen en dus ook met vier of zes mensen te spelen. Een van de spelers rolt het kleinste balletje een eind weg, daarna wordt er door de an dere spelers met de rest van de ballen geprobeerd het kleine bal letje te raken. Een soort kegelen is het dus. Kegelen op de gewone manier met houten of plastic kegels en een klein balletje kan ook goed in de buitenlucht worden gespeeld. Bo vendien zijn er dan nog spelletjes, waarbij de attributen altijd wel bij de hand zijn, zoals het spelletje met de stok. De kinderen gaan in een wijde kring staan met een van de spelers in het midden, die een wandelstok in de hand heeft. De spe ler met de stok noemt een naam van een van de andere spelers en rent dan hard weg, terwijl hij de stok laat vallen. Heeft de jongen of het meisje, van wie de naam is genoemd de stok opgevangen voordat hij ge vallen is, dan mag hij weer terug naar zijn plaats. Is de stok wel ge vallen, dan moet hij in het midden staan en op zijn beurt de naam noe men van een van de andere spe lers. Hoe vlugger dit spelletje ge speeld wordt des te leuker is het. Vissen op het zand wordt gedaan met een stok met een flink stuk touw eraan. Aan het eind van het touw zit een „dobber", die van een stukje hout gemaakt kan zijn. Nu worden er vier kuilen gegraven, die in een rechte lijn een fünk eind van elkaar af liggen. De kuilen hoe ven niet groot te zijn, maar wel dui delijk zichtbaar. De spelers gaan met de hengel zo ver van de kuilen af staan, dat zij de laatste met moeite kunnen halen. Dan moeten zij een voor een pro- oeren het touw met de dobber in de kuilen te werpen. Als dit bij de eerste kuil gelukt, dan verdient men twee punten. De volgende kuil brengt vier punten op, de derde zes en de laatste kuil is goed voor tien punten. WWVNAMM/VSAA/VAAAAAA#V\ (Van onze speciale verslaggever) KLEEF, 15 juni Sarrasani is op weg naar Nederland. Vannacht zjjn de eerste wagens van de indrukwekkende circuskaravaan de grens gepasseerd op weg naar Amsterdam. Gisteravond na de laatste avondvoorstelling in Kleef, op hun kinderen zoveel mogelijk op de- werd al direct begonnen met de voor- bereidingen voor deze grootse verhui zing die op een buitenstaander altijd weer enorme indruk maakt. De eerste artiesten kwamen vannacht reeds naar de hoofdstad. Vandaag volgde de bonte stoet van bijna driehonderd paarden, kamelen, olifanten, leeuwen, tijgers, apen en noem maar op. Ie Nederlandse pre- Directeur Fritz Donderdag is mière in Amsterdam Mey ziet die een beetje zorgelijk tege moet. Zondagmiddag in Kleef moest namelijk het hoogtepunt uit het pro gramma, het optreden van de „Zem- ganos", die in volledig duister hals brekende toeren aan de vliegende tra peze uitvoeren in de nok van de piste, worden afgelast omdat het meisje van dit trio haar arm ernstig ver brandde. „Ik hoop maar" zei direc teur Mey, „dat zij er in Amsterdam weer bij kan zijn. Al geeft zij alleen de trapeze maar aan. Zonder de Zemga- nos is het programma niet af." De Nederlandse toernee gaat behal ve langs de hoofdstad ook langs Rotter dam, Den Haag, Leiden, Eindhoven en Den Bosch. Twee en een halve maand lang is Sarrasani in ons land. De drie honderd man die met dit circus mee reizen verheugden zich al op het ver blijf, „want", zo luidde het zondag in Kleef, „in Holland is alles goedkoop. Daar kun je zelfs een fiets voor vijf gulden kopen." .Men herinnert het zich allemaal nog van twee jaar geleden, toen Sarrasani ook in Nederland was en overal een volle tent trok. De Ne derlandse liefde voor het echte klassie ke circus viel directeur Fritz Mey zo mee, dat hij nu twee jaar later opnieuw ons land aandoet. Toch maakt hij zich nu een beetje zorgen. In verschillende steden mag hij niet zoveel reclame ma ken als hij doorgaans in Duitsland doet en dat zit hem een beetje dwars. Voor de buitenwereld is Sarrasani de glinsterende sprookjeswereld van vraat zuchtige roofdieren, indrukwekkende oli fanten, schreeuwende apen, prachtig uitgedoste artiesten en bevallige meis jes, maar achter het grote voorhang van de piste is het een keihard bedrijf waar hard gewerkt wordt en waar veel geld inkomt en uitgaat. Dagelijks wor den alleen al aan gages 12.000 Mark uit betaald. Wie ziek is krijgt geen geld, „want", zo redeneert men, „het publiek komt om de artiesten te zien en houdt geen rekening met ziekte". Vandaar dat een artiest het zich haast niet veroor loven kan ziek te zijn. Als het even kan is hij altijd in de piste, tweemaal per dag. Met Sarrasani reizen 120 ar tiesten mee uit 16 verscnillende landen. De meesten wonen in caravans rond de tent. Uitgaan is er haast niet bij. Men werkt als een seizoenarbeider. Men slaapt, men reist, men doet hier en daar de hoognodige inkopen en daar houdt het mee op. Maar als de schijnwerpers aanflitsen en de muziek inzet is Sarrasani toch weer drie uur lang de sprookjeswereld, waar iedereen automatisch onder beko ring komt van het geblaas en gegrom van de roofdieren, de korte commando's Advertentie Het wordt de kampeerders steeds gemakkelijker en comfortabe ler gemaakt. Er zijn tenten te krijgen, die zo groot en ri ant zijn als villa's. In Engeland \vordt nu het nieuwste snufje voor kampeerders op de markt gebracht en dat is een draagbare douche, die nog geen kilo weegt. Het apparaat bestaat uit een metalen frame met gordijnen, een bak, verbindings buizen en een douchekop. Bovendien is er een waterpompje en een re servoir voor het water. De douchecel is natuurlijk ook als verkleedkabine te gebruiken op een boot bijvoor beeld. Een beetje lastig is het, dat het frame van de douche altijd „er gens" bijvoorbeeld aan een boom tak moet hangen. De opvouwbare douche kost 210 gulden. zeggen, am, ik moet vandaag ver- keersexamen doen. Duimt u voor me?" vroeg mijn doch ter Toos. Voor ik iets kon kwam Kees (4) er tussen: „Niet loen hoor mam, dan gaan je tanden scheef staan". (Mevr. A. van Lent, Barendrecht) (alleen voor vaderdag): Elke Poppell met een speciaal Poppell-speldje HILVERSUM, 15 juni In het kader van het Holland Festival brengt de KRO-radio in de week van 20 tot en gen. Zo concerteert zondag 20 juni van met 26 juni enige festival-uitzendin- 14.00-14.45 uur het Nederlands Strijkkwar tet met werken van Haydn en Pijper. Zondagavond van 20.15-21 uur zingt de sopraan Evelyn Lear in een recht streekse uitzending vanuit het Concert gebouw lieden van Hugo Wolf en Alban Berg. Evelyn Lear wordt aan de vleu gel begeleid door Erik Werba. Dinsdag 22 juni concerteert van 21.15-22.05 uur weer het Nederlands Strijkkwartet met werken van Kees van Baaren en Franz ■Schubert. Zaterdag 26 juni brengt de KRO-radio tenslotte van 20.15-23.15 uur de opera „Le Pescatrice" van Haydn en wel in een rechtstreekse uitzending vanuit de Stadsschouwburg te Amster dam. KRUISWOORDRAADSEL 23406 9 10 Horizontaal: l Kleurenleer; 2 Knaagdier, schip vastleggen; 3 zwaardvis, maar (D.); 4. verzoekschrift, meisjesnaam: 5. larve der langpootmug, zee (D.6 zeldzaamheid; 7. gewicht, edel; 8. slaag, tongbeweging, wens bij jaarwisseling (afk 9. immer, bewijs stuk: 10. tieneridool, koerier: 11 vurig, vervallen Verticaal: 1. ontwerper van balletten; 2. vrouwenverblijf, plaats ln Drente; 3. deug niet, kraampje; 4. rund, geestdrift, voor zetsel: 5. sterrenwichelaar; 6. betrekking, vogel; 7 Europese trein, loot, zeilboot; 8. onwerkelijk, projectiel; 9 dubbele klinker, delfstof, stuk gras; 10. gezellig, wegge deelte. OPLOSSING VAN 14 JUNI 1. para - 2. radio - 3. oligo - 4. gorilla 5. lavendel 6. delta.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 5