Opzij Brussel Spreekuur Festival Haring Pieter Verolme Stijgende belangstelling voor werk Katholieke Levensschool Njord-DWT stand 6-1 A utomobilist schrikt en valt van dijk Paulusgroep houdt weekeinde op CIOS voor gehandicapten VELLEMA». Reuzentweeling overschaduwt fraaie raadhuis van Halfweg Tweede suikersilo moet vóór herfstcampagne van dit jaar gereed zijn Kolos van 50 meter slikt 20.000 ton suiker Ruim negen- honderd wandelaars op stap ONVOLDOENDE ACCOMMODATIE IN PAND AAN DE ZIJL WEG Cursusjaar met 58 deelnemers In december 1966 tweede Hartewens Festival Van Gelder <>aat continu draaien VADERDAG Avondvierda a ase heg onnen SUGGESTIES VADERDAG van hei n ieu vvs VADERDAG is Burgerlijke Stand Haarlem WOENSDAG 16 JUNI 1965 PAGINA 3 U MAG 3 x RADEN HORLOGE Een beeld uit de „Levensschool": de heer Van der Does, leider van de school, bezig met fotografie- onderricht. Door gestage groei van ons bureau zoeken wij voor de studio een ervaren Wij denken aan iemand die kan bogen op een aantal jaren bureau-ervaring en die niet ouder is dan een jaar of 24. Wij bieden zelfstandig werk in een prettig team. Over de salariëring worden wij het zeker eens. Met vakantieafspraken houden wij rekening. Bel 18670 of schrijf aan de directie van ERKEND RE KLAME-ADVI ES BUREAU Westerhoutpark 30, Haarlem TUINGEREEDSCHAPPEN Gebr, Veeninga Voor Haarlem e.o. Films Muziek Tentoonstellingen O VOOR Manchet knopen van 2.95 tot 11.90. Zelfbinders van 3.95 tot 10.90. Over hemden van 11.90 tot 27.50. Maandag aan de vooravond van •\e met zoveel spanning tegemoetge- >ene E.E.G.-landbouwconferentie in Jp'ussel schreven wij: „Wie Euro- ?®®e politiek bedrijft, moet de werke- h.lkheid onder ogen zien". En wij hadden daaraan een redenering voor- hi doen gaan over de betrekkelijke betekenis van Nederland als land- houwnatie èn de opmerking, dat het Brusselse resultaat daarmee zonder 'ïfcl in overeenstemming zou zijn. Wij kennen dat resultaat nu en wc- :?n, dat iedereen braaf naar de krach- llSe en redelijke Nederlandse uiteen zettingen heeft geluisterd, doch dat he kwestie is verdaagd en ook op 30 Ihhi nauwelijks kans maakt. Het is geloven wij nuttig uit deze gang van zaken de voor de hand "S'gende les te trekken. Wij zijn een gerespecteerde, maar kleine partner ln de E.E.G. en dat zal bij iedere on derhandeling duidelijk blijken. Het is dan ook aan te bevelen, dat parlement en regering zich op voorhand minder dik maken als het om zaken gaat, Waarvan zelfs outsiders weten dat niet W 'j het beslissende woord spreken. Hreigen op afstand is geen bezigheid Voor volwassenen. Een P.v.d./ .-kamerlid heeft minister Veldkamp gevraagd wat hij denkt van het aparte spreekuur voor fondspa tiënten, dat de meeste doktoren 'iou- den. Moet daaraan geen einde ko men? Behoort eidere dokter niet ge- Woon één spreekuur te geven zowel Voor de fonds- als de rijkere niet- fondspatiënten? Er mag geen discri minatie meer bestaan, aldus het ka merlid. Wij zijn het roerend met de man eens. En wij verwedden er een lief ding om: minister Veldkamp ook. Alleen hoe realiseert men een derge lijk voornemen? Hoe brengt men een dokter er toe zijn betere klanten (in financieel opzicht) niet iets meer ge mak te bieden en hoe weerhoudt men op hun beurt die klanten ervan niet extra te Willen betalen voor een extra verzorging? Men kan deze redenering en te recht bijzonder materialistisch er weinig ethisch noemen, wij vrezen dat ze met de werkelijkheid overeen stemt. In de werkelijkheid maakt het seld, dat stom is recht wat krom is. Of nog duidelijker: zelfs als wij in de toekomst officieel één spreekuur zou den invoeren, dan nog zullen er in de Praktijk wee blijken te zijn. En daar om: is het sop de kool waard? Gisteren is in Amsterdam met enige luister het „Holland Festival" geopend. Het moet een joyeuse avond met pa relende muziek, schitterende toiletten en vele opgetogen gasten geweest zijn. Wij vinden dat verrukkelijk. Zo'n avond immers maakt van een veel ge plaagde zake.iman, een vermoeide mi nister of een zwoegend kunstenaar voor één keer iemand, die alleen heer behoeft te zijn. Dat past in onze we reld. Wat niet past, is het nu al jaren onveranderde karakter van het Hol land-Festival. Het blijft een exclusieve bedoening, waarvan een kleine kring intensief geniet, maar waarvan Hol land verder koud blijft. En dat is on juist. Ook bij de besteding van subsi diegelden is een beetje democratie gewenst. Het gaat du „Hollandse Nieuwe" niet naar den vleze. Er komen hier en daar haringwormen voor en dat heeft twee zeer onaangename gevolgen. De volks gezondheid is niet voldoende verze kerd en de handel zit met het ver driet, dat het geschrokken publiek vanzelfsprekend weinig kooplust vertoont. Spoedige overheidsmaatregelen zijn gewenst. De toch al bedreigde haring visserij mag niet nog meer in de knel komen en voor een klassiek, smakelijk oer-Nederlands gerecht moet de toekomst worden veilig ge steld. „De Nederlandse Leeuw" het maand blad voor het Koninklijk Nederlands Genootschap voor Geslacht- en Wa penkunde heeft bijkans honderd pa gina's gebruikt om de stamboom van de heer Pieter van Vollenhove tot zijn verste wortel" toe bloot te leggen. En gelukkig is men er daarbij in ge slaagd een verre, verre verwantschap tussen zijn koninklijke verloofde en hem te achterhalen. Wij zijn „de Ne derlandse Leeuw" voor dit achter waartse provinciewerk bijzonder er kentelijk. De heer Pieter blijkt niet zo maar een gewone Nederlandse jon gen: neen, hij is een telg uit een roemrucht geslacht, dat helemaal in de diepte Karei de Grote zijn stamvader mag noemen. Hulde! De democratie is gered. Het Byzantinisme is dood. De enorme ontploffing op de werf Verolme, die vele mensenlevens ge kost heeft, roept een aantal vragen op, die stuk voor stuk betrekking hebben op de veiligheid in de haven van Rot terdam. Het is noodzakelijk, dat een deskun dig onderzoek uitwijst of de veilig heid met redelijke waarborgen is om- teven. HAARLEM, 16 juni ln haar jaarver slag van het cursusjaar 1963-1964 maakt de stichting katholieke levensschool voor Haarlem en omgeving met tevredenheid gewag van een stijgende belangstelling van het bedrijfsleven. In het verslag klinkt een iets meer gematigde icon, waar wordt opgemerkt, dat nog vele jonge mensen uit Haarlem en omge ving niet in de gelegenheid worden ge steld aan de cursus van de stichting deel te nemen. De stichting beoogt een opvoedkundige begeleiding te geven aan de werkende jeugd van veertien tot negentien jaar. Haar werkterrein omvat de jeugdige werknemers in de gemeenten Haarlem, Velsen, Zandvoort, Bloemendaal, Haar- lemmerliede, Heemstede. Hillegom en Bennebroek. De tijdelijke huisvesting in het pand Zijlweg 139 voldoet onvol doende aan de eisen, die aan een ge bouw voor het Levensschoolwerk moe ten worden gesteld. Mede gezien de te verwachten uitbreiding van het werk, heeft de stichting verscheidene pogingen ondernomen om te komen tot een betere en meer geschikte huisvesting. Het is gebleken dat het uiterst moeilijk is een pand te vinden dat enigermate aan de eisen voldoet. Het pand aan de Zijl- weg werd in de loop van het cursus jaar opgeknapt en doelmatiger inge richt. Er kon nieuw meubilair voor het gesprekslokaal worden aangeschaft. Voor de buitensporten kon gebruik wor den gemaakt van de terreinen van CIOS te Overveen. Voor binnensporten had de stichting de beschikking over de gymnas tiekzalen van de Linschotenschool en de katholieke uloschool aan de Konings straat te Haarlem. Het cursusjaar begon met 58 deelne mers en werd met 54 deelnemers beëin- Advertentie) WAAROM VADER ZO BLIJ IS! NATUURLIJK MET DAT ZO LANG BEGEERDE UIT DE PRACHTIGE MODERNE COLLECTIE VAN Grote Houtstraat 49 Het huis met de carillon HAARLEM, 16 juni Het bestuur van de stichting Hartevvens-Festival te Haarlem heeft op een onlangs gehou den vergadering besloten, in december 1966 een tweede festival te houden. De belangstelling in 1964 was uit het gehe le land zó groot, dat zelfs talrijke jon ge mensen moesten worden afgewezen. Toch was het deelnemersaantal nog altijd ongeveer 1200 jongens en meisjes (van vijftien tot twintig jaar). Dit aan tal zal ook voor het Hartewens-Festi- val 1966 worden aangehouden. Het ziet ernaar uit dat het maximum aantal deelnemers in de toekomst niet veel groter kan worden. Overigens is dit Haarlemse festival, wat het inschrij- vingsaantal betreft, verreweg het groot ste jeugdfestival in Nederland. Vooral ook om organisatorische rede nen werd besloten het festival één dag eerder te laten beginnen namelijk op 27 december. Na het ontbijt op 31 de cember reist men dan weer terug naar suis. Reeds thans wordt de organisatie opgezet, waarbij speciale aandacht aan de logiesverstrekking zal worden ge schonken. De rapporten over het eerste drie daagse festival, die aanleiding geven tot een interessante studie, zullen de grondslag vormen voor de organisatie 1966, Een verheugend feit is, dat dank zij de financiële medewerking van vele instanties, zowel op het terrein van de overheid als van het bedrijfsleven, de exploitatierekening van het festival 1964 sluitend was. Vertrouwd wordt op een zelfde medewerking voor het nieuwe festival, temeer daar de praktijk heeft uitgewezen dat de culturele en educa tieve waarde van een dergelijke' mani festatie van enorme betekenis is. Het Bestuur heeft besloten ook ongeveer vijftig Vlamingen tot het festival toe te laten, mede in verband met de aan dacht die er ook aan de Belgische mu ziek en kunstenaars zal worde'n ge schonken. digd. De meeste jongens waren afkomstig uit Haarlem (45), drie kwamen uit Heemstede en Noordwijk, Zandvoort, Spaarndam, Sassenheim en Halfweg wa ren goed voor elk één deelnemer. Deel nemende bedrijven waren P.T.T., N.S., de scheepswerf Stapel te Spaarndam. de Amsterdamse Rijtuig Maatschappij te Haarlem en het schildersbedrijf Ripperda te Haarlem. Bij de uitvoering van het programma werd uitgegaan van het basisprogramma, opgesteld door de landelijke stichting katholieke levensscholen. Het bestaat uit maatschappij verkenning, culturele vorming, actualiteiten, handvaardigheid en sport. Wekelijks telt het programma acht lesuren. Er zijn ook halve-dag-groe- pen met een vierurig programma, waar in aandacht wordt besteed aan dezelfde onderwerpen. Buiten dit programma sloeg de school haar vleugels uit naar verscheidene ex cursie als het Bisschoppelijk Museum, het Huis van Looy, de brandweer, het waterbedrijf, Hiswa en Teylers mu seum. Het eerste vakantiekamp in de geschiedenis van de school werd gehou den in Pol-Vo te Riethoven. Aan dit kamp hebben 21 jongens deelgenomen. In een slotwoord zegt secretaris J. J. F. Bake, dat het in het levensschoolwerk moeilijk is te spreken over bepaalde re sultaten. „De waarde van het werk is immers niet gelegen in de uiterlijke waardering, maar veel meer in de inner lijke beleving van de werkende jon gen, die het hem gebodene in zijn per soonlijk leven moet verwerken." De stichting vertrouwt erop, dat ook in de toekomst in belangrijke mate steun kan worden verleend aan de jeugdige werknemer op zijn weg naar de christe lijke volwassenheid. HAARLEM, 16 juni In de gemeen telijke zweminrichting aan de Klever laan werd maandag strijd geleverd tus sen DWT en Njord '59, De eindstand werd 6-1 in liet voordeel van Njord. De wedstrijd begon goed. Njord startte niet een goede sehotvaardigheid, die echter niet steeds de gewenste richting tot resultaat had. De stuwkracht van Njord lag op een hoger peil dan die van DWT. G. Wild schut sloot het eerste offensief af met een doelpunt. 0-1. Njord's aanvalslinie bleef produktief. R. Gruppelaar schoot zuiver in en maakte 0-2. P. Botman gaf onmiddellijk het antwoord, 1-2. Hierna deden Njord en DWT hun uiterste best en Gruppelaar mocht de stand bren gen op 1-3. Hij, Wildschut en Vierhout brachten de eindstand tenslotte op 1-6. VELSEN, 16 juni De Koninklijke Papierfabrieken Van Gelder Zonen heeft de eerste stappen gezet op de weg, die naar een volledige vierploe- genbezetting van de diverse fabrieken van liet concern moet leiden. Men heeft, voordat liet zover was, grote weerstan den moeten overwinnen. Dit jaar zal een begin worden gemaakt met een volledig continue produktie iu de fa briek te Renkiim. De directie hoopt in 1965 ook nog "en der grote papierma chines in Velsen zeven dagen per week in vier ploegen te laten draaien. HAARLEM, 16 juni, De Spaarn- damse typograaf W. v.d. P. (64) is gisteravond even voor hall zes met zijn auto van schrik de slaperdijk afgere den. Deze buiteling kwam hem slehcts te staan op een vernielde auto. De man reed in een bocht over de dijk in zijn woonplaats, toen hij plotseling werd opgeschrikt doot een truck met aanhan ger. De typograaf week uit, kwam daar bij met zijn rechterwiel iu de berm en dook met auto en al de dijk af. De 53-jarigë fotograaf Van de R. kwam gisteravond als automobilist om streeks tien over vijf in Haarlem in botsing met een andere personenwa gen. Als gevolg hiervan sloeg zijn auto over de kop en bleef met de wielen omhoog liggen. De bestuurder werd met een hersenschudding opgenomen in het ziekenhuis Sint Johannes de Deo. Zijn voertuig werd zwaar beschadigd. OVERVEEN, 16 juni De stafleden van de Overveense Paulusgroep van de katholieke verkenners hebben een ini tiatief genomen, dat in de toekomst ze ker navolging verdient. Tijdens het weekeinde van 3 en 4 juli treedt de groep op het terrein van het C.I.O.S. aan de Duinlustweg op als gastheer voor de verkenners van de Piusgroep uit Vogelenzang. Er wordt gekampeerd in tenten, die men in bruikleen kreeg van het leger. Ook staat het leger een tankwagen af. Een en ander zal hopman H. J. Huy- gen en zijn staf ongetwijfeld heel wat hoofdbrekens hebben gekost om alle no dige voorbereidingen 1e treffen. Het weekeinde is bedoeld als sport- olympiade. Deelnemers zijn vijftien ge handicapte welpen en twintig verken ners van de Piusgroep, beide groepen met een staf van elk acht leden. Van de gehandicapten zijn er elf aan een in validewagentje gebonden. De Paulusgroep. van welke groep ook alle verkenners aan het week einde deelnemen, kreeg van de Over veense St. Jeane d'Arc groep van rle Nederlandse Gidsen Beweging de hulp voor het verzorgen van de huishoude lijke dienst. De districtscommissaris van de ka tholieke verkenners, W. J. A. M. Smit, is met het houden van deze samenkomst volledig akkoord gegaan. Dat de orga nisatie alleen met grote financiële of fers kan geschieden is begrijpelijk. Daarom stelt groepsleider hopman- Huygen voor het ontvangen van giften graag zijn postgirorekening beschikbaar Het nummer is 305179, t.n.v. H. J. Huy- gen te Overveen. Zaterdagmiddag 3 juli, om drie uur, zal de weekeinde bijeenkomst officieel worden geopend. (Advertentie) OKTWHIPER HiusmKroR HAARLEM, 16 juni. Het cricketpro gramma voor zondag 20 juni luidt: le klasse A: Rood en witVRA. VOCHaarlem. ACC —Quick Hg., HCC—HMS. le klasse B: Her mes DVS—Rood en Wit 2. Quick N—HCC 2. SCHCde Krekels, SpartaExcelsior. (Advertentie) OOK VOOR NATURALISTEN G. O. Gr. 62 - Haarlem - Tel. 11269 HALFWEG, 16 juni De mannen van het Nederlandse aannemingsbe drijf Visser en Smit te Papendrecht en die van de grote Duitse onderneming Lucks te Brunswjjk zijn al enige maan den bezig met de bouw van de tweede kolossale suikersilo van de N.V. Cen trale Suikermaatschappij Suikerfabriek Holland te Halfweg. Evenals zijn buur man, die een klein jaar geleden gereed is gekomen, wordt de nieuwe silo om streeks vijftig meter hoog. Ook de ca paciteit is gelijk. Beide silo's kunnen namelijk elk 20.000 ton suiker bevat ten. Het ligt in de bedoeling dat de twee de suikersilo voor de campagne van het komende najaar gereed komt. Eind vorig jaar werden de funderingen ge legd en in het afgelopen voorjaar kon een begin worden gemaakt met. liet omhoog brengen van het bouwwerk. Wanneer de nieuwe suikerbietencam- bagne begint, beschikt de suikerfabriek Holland over de grootste capaciteit in de wijde omgeving. De maatschappij heeft thans de uitvoering van een ge lijk project in Groningen onder han den. Mogen de hoge gevaarten op zich zelf imposant zijn. Zij vallen in de lage omgevende bebouwing volledig uit de toon. Vooral voor het fraaie raadhuis van de gemeente Haarlemmerliede en Spaarnwoude vormen de beide silo's geen mooie achtergrond. BEVALLEN van een zoon: 14 juni: E. Schipper-Hoogland: A. Toi-van Mil; J. Vijver-Snoek; 15 juni: C. Stoof-Bot- telier. BEVALLEN van een dochter: 13 ju ni: J. van der Wal-Smit; P. Warmer dam-Warmerdam; 14 juni: G. Kok- Schaap; Th. Schaad-Jonckbloedt. ONDERTROUWD: 15 juni H. de Vreugd en A. Willems; J. Schoep en J. Bakker; L. Donkliorst en M. Hoo ning; Th. Born en Th. Korsman; H. van Es en E. van Ispelen; H. Statema en I. Roest; C. Sikking en E. den Breejen; J. Gajadhar en C. Blom. GETROUWD; 15 juni: II. van Del den en C. van Vessum; J. van Baekel en A. Wagner; F. Blommaert en A. C. Groen; C. Heijmel en A. Douma; J. Nieuwveen en H. Klomp; A, Groene- woud en H. Hagen. OVERLEDEN: 11 juni: M, Boender, 64 j. Gasthuisvest; 13 juni: J. Brok- mann, 80 j. Westerhoutpark: M. Bai- denmann-Remmerswaai, 68 j. Voorhout straat; 14 juni: A. Copini, 63 j. Karei Doormanlaan; L. van der Goes, 70j, Z. B. Spaarne; P. van der Linden-Hoek 81 j. Karolingenstraat; N. Engel-Smit, 84 j. Oosterhouüaan; J. van der Most. van Spijk-Klik, 68 j. Bos en Hovenstr. J. van der Wolde, 73 j. Hazepaterslaan. INDIë I'n de Indische staat As sam zijn sinds april 560 mensen over leden aan een darmontstekingsepide mie. De omvang van de ziekte neemt nu af. (AFP) CINEMA PALACE. Dagelijks 2, 7 en 9.15 uur: De held van het Lunapark, alle leeftijden. FRANS HALS. Dagelijks 7 en 9.15 uur James Bond contra Dr. No. 18 jaar. LIDO. Dagelijks 2. 7 en 9.15 uur: Uitdaging in Gibraltar, 14 jaar. LUXOR. Dagelijks 2, 7 en 9.15 uur: Winnetou keert terug, alle leeftijden. REMBRANDT. Dagelijks 2. 7 en 9.15 uur De dag na de invasie, 14 jaar. ROXY: T.m. woensdag 2.30, 7 en 9.15 uur De mysterieuze Dr. Lao, alle leeftijden STUDIO. Dagelijks 2.15, 7 en 9.15 uur: Elektra, 14 jaar. MINERVA. Dagelijks 8 uur: Becket, 14 jaar Donderdag 17 juni. Concertgebouw. Zomerconcert door het N. Ph. O. o.l.v. Marinus Adam. M.m.v Jo Juda, viool. Grote of Sint Bavokerk. 3 uur: Gemeen telijk orgelconcert door Klaas Bolt. DIVERSEN: Donderdag 17 juni Schuilen burcht, Kleverparkweg 10.30 u. Kath. Bond voor Bejaarden en Gepen sioneerden; Bondsvergadering. Vishal, Grote Markt: „De landman en de muze". Expositie van prenten, schilderijen en aquarellen in het kader van het Gouden jubileum van de K.L.T.B. Dagelijks van 10 5 uur. Zondag van 1 5 uur. (Van 14 juni t/m 29 aug.). Frans Halsmuseum: Werken uit de Haar lemse school van d<_ 16e t/m 19e eeuw Tekeningen van Nederlandse, Italiaanse en Franse school, 16e t/m 19e eeuw. Fossielen en Natuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen, behalve maandag van II3 uur. Eerste zondag van de maand van 1 3 uur. Bijzondere collectie werken van Frans Hals. Dagelijks van 10 tot 5 uur. Zondags van 1 tot 5 uur Teylers .MuseumSchilderijen 49e en 20e eeuw. Tekeningen Nederlandse, Italiaanse en Franse school, 16e t/m 19e eeuw. Fos sielen en Natuurkundige instrumenten. Ge opend op werkdagen, behalve maandag van 113 uur. Eerste zondag van de maand van 13 uur Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 76: Oude religieuze kunstschilderijen en middel eeuwse beeldhouwwerken. Geopend van 10 12.30 en 1.30 5 uur (behalve maandag) Zon- en feestdagen van 2 5 uur. Woonhuis Jacobus ran Looy, KI. Hout weg 103: Het voormalige woonhuis van de schilder-schrijver Jacobus van Looy. Ge opend donderdags van 10 12.30 en 13.30 7 uur Zon- en feestdagen van 2 5 uur Cruquius Museum: Historische stoom machines en gro.e maquette van Nederland met waterstand en overzicht overstro mingsramp 1953. Geopend dag van 9 12.30 en 1.30 5 uur Zondags van 1 5 uur In 't Goede Uur: De maand Juni expositie van tekeningen en grafieken van Jan Koning. Vishal en Vleeshal: De jaren '40-'45; Foto- en documentatietentoonstelling over de oorlogsjaren. Vrfj entree. Dagelijks van 5 uur. Zondags van 1 5 uur, woensdag, vrijdag en zaterdag van 8 12 uur. Academie 63, Koudenhorn, Haarlem: Openstelling der at. tiers ter kennisname van het werk der deelnemers Geopend "elijks van 1 tot uur. Artificia, Binnenweg 95, Heemstede: Ten toonstelling van tekeningen en schilderijen van Wim Steyn en beeldhouwwerken van Piet van Heerden Geopend op werkdagen van 9.30 18.00 uur Vrijdagavond boven dien van 7.30 10.00 uur (t/m 1 juli). De Ark: Expositie van schilderijen en aquarellen van Ha) Wichers. Geopend dag (behalve dinsda&) van 10 tot 8 uur. 2e etage: 100 ambachten, van Jan Luyken Dag (behalve dinsdag) va» 8 11.30 uui Linnaeushof, Bennebroek Opénlucht- tentoonstelling van voorjaars- en zomer bloemen. Tropentuin en minicorso. Geopend dagelijks van 9—18 uur (t/m oktober). Waaggebouw, hoek Spaarne. Damstraat: Dagelijks van 12 5 uur: Expositie van beeldhouwwerken van Joosje Mulder en tekeningen en aquarellen van Rudolf Bruin. (Tot 5 juli). OVERVEEN, 16 juni Dinsdagavond werd het eerste parcours gewandeld van de tot en met vrijdag te houden avondvierdaagse wandeltochten van de Koninklijke Nederlandse Bond voor Li chamelijke Opvoeding (K.N.B. v. L.O.). Voor Haarlem en omstreken is de or ganisatie toevertrouwd aan de wandel- sportvereniging „Jan Pastoors" en die van de Stichting Schalkwijk. Er zijn dinsdagavond 929 deelnemers gestart: van hen behoren 621 tot de groep kinderen van acht tot veertien jaar. De overige 308 deelnemers wa ren ouder dan veertien jaar. Zij leggen deze week 65 km. af, de jongeren 40 km. Er namen 26 groepen deel met in het totaal 414 jongeren en 124 ouderen. Op de eerste dag bleven de kinderen in Aerdenhout en Bentveld; de oude ren wandelden via Zandvoortselaan, Kostverlorenstraat, Plan-noord in Zand voort in en gingen vandaar via boule vard en Zeeweg terug naar Overveen. In hoeverre de regenval van dinsdag middag nadelig heeft gewerkt op het aantal deelnemers valt moeilijk te be rekenen. Het totaal aantal verschilt niet veel van dat van verleden jaar. In de negen jaar van deze AVD is de deel nemer nooit boven de duizend wande laars gekomen. Bij vóór-inschrijving hadden zich circa vijf honderd deelne mers voor de avondvierdaagse opgege ven. (Advertentie i GEN. CRON JESTRAAT 40-44 HAARLEM

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 3