Vele senatoren willen JLINKS VOORRANG" Open haven binnen pieren van IJmuiden Geen beslissing EEG-ministers Krachtige rede Luns Paniek na explosie: Slechts naar water- zijde een uitweg Ontploffing Holland Festival stijlvol en feestelijk geopend Paard e n i n f 1 u e n za bijna bedwongen vaderdag! Strop voor de eigenaren bijna een ton Wel herdenking van Anjerdag De Gaulle ondan ks bomaanslag weer op toernee Epidemie in heel West-Europa Beroep in zaak van rotaprenten afgewezen Kamerlid contra apart spreekuur ziekenfonds Eerste Kamer over verkeersproblemen Haags Anjerbestuur Schilderij gestolen uit Zeister slot WOENSDAG 16 JUNI 1965 PAGINA 5 international Kort na de ontploffing op Rozenburg, waarbij de Noor se tanker „Rona Star" veran derde in een vuurzee, kwam het blussingswerk op gang. Drie blusboten van de haven dienst namen er aan deel en aan de walkant telkens ver sterkte brandweerkorpsen. Foto: Brandweerlieden trach ten het vuur vlak achter de brug met acht stralen te blus sen. Op deze plaats brak het schip doormidden. Op sommi ge plaatsen was de scheeps huid roodgloeiend. De opening van het Holland Festival geschiedde o.a. in aan wezigheid van de minister president en mevrouw Cals, minister Vrolijk en de Amster damse burgemeester Van Hall en echtgenote. iü Toiletartikelen in nieuwe stijl: voor mannen van heden. - Nog maar 4 dagen dan is het al Extra vaderdag-attractie EAU DE COLOGNE EAU DE COLOGNE (Van onze verslaggever) AMSTERDAM, 16 juni De meeste Nederlandse maneges en renstallen, waarin de afgelopen week de „paar- deninfluenza" heeft geheerst, zijn al weer bijna geheel van de ziekte be vrijd. Niet alleen in Nederland, maar in geheel West-Europa zijn de paarden door deze virusziekte getroffen. Hoewel men in Engeland de ziekte tijdig heeft weten te beperken, door het gebruiken van een onlangs in Amerika ontdekt DEN HAAG, 16 juni De Eerste Kamer heeft bij de eerste kennisma king met minister Suurhoff gewezen op de achterstand, ook in wetenschappe lijk onderzoek, die in ons land bestaat op verkeersgebied. België en Duitsland zijn veel verder, aldus verschillende senatoren. Waarom geen Delta-plan voor het verkeer, wilde de heer Mees ter (PvdA) weten. De ziekteverwekker van het verkeer is nog niet eens aan getoond, laat staan dat u de therapie zou kunnen aangeven, meende de heer Kranenburg (CH). Waarom moeten voor de aanleg van onze verkeerswegen tien a twintig ont werpers worden ingeschakeld? Dat ge beurt toch ook niet wanneer men een Delta-plan maakt of bruggen en slui zen bouwt, vroeg ir. Gooden (KVP). Met de heer Delprat (WD) en an deren wees hij op de voordelen van het geven van voorrang aan van linksko mend verkeer. Hij was er van over tuigd, dat dit zoveel doorstroming in het verkeer zou geven, dat duizenden politieagenten vrij zullen komen en dui zenden verkeerslichten kunnen worden afgeschaft. Citerend uit een interview dat onze verkeersredacteur heeft ge had met de directeur van de Stichting Wetenschappelijk Onderzoek Verkeers veiligheid vroeg ir. Gooden zich af, of deze stichting wel de nodige objectivi teit tegenover dit nieuwe systeem aan de dag legt. De heer Asmussen van de S.W.O.V. blijft als belangrijkste crite rium voor wetenschappelijk onderzoek op het gebied van het verkeer name lijk gedragingen zien van de wegge bruikers. Duizenden van hen kan men verkeersmoordenaars noemen, aldus de heer Gooden. Zij spotten met mensen levens. Deze dagelijkse moordaansla gen zouden de directeur van de S.W.O.V. tot andere gedachten moeten brengen voordat hij binnenkort aan in ternationale besprekingen over „links voorrang" gaat deelnemen. Ir. Geuze vroeg voorts de aandacht voor plannen om binnen de pieren van IJmuiden een aparte open haven aan te leggen voor toeristenschepen en fer ry-boten. Hij zag hierin een zeer belangrijk plan voor de gemeente IJmuiden, waar de scheepsreparaties in tien jaar met niet minder dan 93 pet. reeds zijn afgeno men. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 16 juni Zoals wij gis teren al in een deel van onze edities hebben gemeld, ontkent het bestuur van het Haagse Anjerfonds, dat de her denking van de eerste Anjerdag (29 ju ni 1940) zal worden afgelast. Volgens de secretaris van de Haagse afdeling van Voormalig Verzet, de heer Paul van Esch, had men „op last van ho gerhand" besloten de herdenking niet te laten doorgaan, omdat men geen anti- Duitse gevoelens wilde wekken in deze tijd van geruchten over een huwelijk van prinses Beatrix met de Duitse di plomaat Claus von Amsberg. De voorzitter van het bestuur van het «Anjerfonds-Den Haag, mr. Adama Zijlstra, deelt ons echter mede, dat de herdenking wel zal doorgaan, maar dat de organisatie nog niet rond is. Een voor maandag j.l. uitgeschreven pers conferentie hierover moest plotseling worden afgelast „om organisatorische redenen", zoals de secretaris van het Haagse Anjerfonds, drs. G. Kamphuis, berichtte. Mr. Adama Zijlstra verzekert ons echter, dat er binnenkort nadere mededelingen worden gedaan over de wijze waarop op 29 juni a.s. de eerste Anjerdag zal worden herdacht. ZEIST, 16 juni Uit een der expo sitiezalen van het Zeister slot waarin sinds enkele jaren de Nederlandse Kunststichting is gehuisvest, is een olie- verschilderij verdwenen van de kunst schilder Sal Meyer. In de slotzalen wordt tot het einde van juni een tentoonstel ling gehouden gewijd aan het werk van deze in februari overleden Nederlandse schilder. De waarde zou 2 mille zijn. Het schilderij stelt een gedeelte van een boerderij voor met bijgebouwtjes en een grasveld met daarop een paar kippen. (Advertentie) (Van onze speciale verslaggever) Rotterdam, i6 juni, De heer G. Spitsbaard uit Den Haag, giste- *en juist begonnen bij Verolme, weet ïljj kort na de explosie te vertellen wat niJ heeft ervaren. Van de steekvlam en (Vervolg van pagina 1) Rond vier uur vanmorgen was dui delijk te zien, dat het schip vrijwel ge heel doormidden was gebroken, en al onmiddellijk zwaar was beschadigd bij de .ontploffing. Ook de pier en de rei nigingstoren liepen zware schade op. rf^enen ,pe midscheeps hadden waar aan stuurboordzijde de ntploffing had plaatsgehad kon- komKlenSe'^kerwÜze gesproken niet ont vrij spoedig na de explosie viel na te gaan, dat degenen die op het voorschip werkzaam waren, ontkomen wa ren, veelal door in het water te sprin gen. Over de anderen die zich aan boord bevonden was niets met zeker heid te zeggen. Men wist niet hoeveel, laat staan welke mensen er aan boord Waren, want er werd met verscheidene onderaannemers gewerkt. Bekend was, hat 73 man aan het werk waren gegaan |h zich verdeeld hadden over „Rona Star" en het daarachter liggende even- eens Noorse schip ,J.M. Ugland'. Hoe veel op elk schip, was evenwel niet na te gaan. Het werd dus een kwestie Van registreren van de geredden, een Moeilijk karwei. Uren later nog kwa- rrien er telefoontjes binnen met meldin gen, dat mensen thuis waren gearri veerd. Hier en daar werden langs de weg mensen aangetroffen die daar ver- gWaasd rondliepen, en naar huis ge- Deze berichten, nauwelijks meer dan geruchten, gaven in de aanvang aanlei- h'hg tot enig optimisme over de afloop van de ramp. Naarmate het daglicht Jheer de omvang van de catastrofe ont hulde, verstrakten de gezichten. Inmiddels ging men ervan uit. dat zich een vijfendertig tot veertig clas sificeerders aan boord bevonden Hoesten hebben, waarvan er vieren twintig wegens verwondingen of shock behandeld werden. Vier man wisten zwemmend de wal bij Muller Hanna aan de overzijde van Verolme te bereiken en werden daar van dro ge kleren voorzien en vervolgens naar huis gebracht. Drie man van Verol- tte zelf kunnen ofwel aan boord ge weest zijn, ofwel in een kantine ver hieven hebben, het was vanmorgen hog niet te zeggen. Het schip dat ruim 22.000 brt meet, was leeg uit Duinkerken gekomen en he reiniging van achtergebleven olieres ten was vrijwel voltooid. Het schip zou gandaag weer vertrekken. Het is eigen- uom van Skibb a/s Agnes Mandal. De hulpverlening kwam weldra op ®ang, allereerst van de kruiser De Ruy- ïer, die eveneens voor een schoonmaak beurt bij Verolme ligt. Blusmateriaal ?h matrozen werden van die zijde als hulp ingezet. In de ziekenboeg van het °hhip zijn acht of negen gewonden en ®hock-gevallen behandeld en door mari- Jhhemannen is het water afgezocht naar hrenkelingen. De commandant, kapitein :er zee R. M. L. Eibers, was vol lof P^er de samenwerking tussen marine, Werfleiding en Rotterdamse brandweer. Er waren spoedig acht ambulance- ragens van de Rotterdamse GGD op het terrein. Zij belastten zich vooral *het het vervoer van de verslagen op- arenden naar de hoofdgebouwen van ,v erolme, waar eerste hulp werd ver eend. Een vrouw van een officier had arm gebroken en zij werd naar een ziekenhuis vervoerd, evenals de opva- ende van een ander schip, die door ondvliegende brokstukken aan de hand Was geraakt. Drie blusboten zette de Rotterdamse randweer in en bovendien werd van je wal een enorme hoeveelheid water ,h het schip gestort. Rond twaalf uur £Wam het eerste nieuws over de radio h aangezien er een grote toeloop van 'euwsgierigen dreigde, werd de Botlek- 'US geruime tijd voor alle verkeer af floten. v Op het terrein van Verolme bleef hjJWel geen ruit in de sponningen en m de verdere omgeving werden „J^hkhizen en andere bouwwerken be schadigd. O O.P. het terrein waren aanwezig, de jiticier van Justitie, mr. S. J. van der oeven, de directeur van het Rotter- ^mse havenbedrijf, ir. Posthuma en de Ruif Vries, commandant van de rip spolitie, district Dordrecht. Voorts v burgemeester van Rozenburg, de lp,jh Aschhoff. Majoor De Vries had de t hing van de redding vanaf de wal- Sih J? ket water had de overste j.leI' die zich aan boord bevond van he RP-52, de leiding. PARIJS, 16 juni (UPI) President De Gaulle heeft zich niet door een gisteren in Melun gepleegde bomaan slag laten weerhouden om vandaag op toernee te gaan door de dichtbevolkte departementen rond de Franse hoofd stad. In Melun, waar De Gaulle vrijdag zal spreken, ontplofte gisteren voor de woning van de burgemeester een bom, welke overigens weinig schade aan richtte. De president vertrok vandaag van het Elysée per auto naar de Parijse buitenwijk Marly-leRoi. Hij wordt op zijn toernee vergezeld door de mi nister van voorlichting, Roger Frey, de minister van onderwijs, Christian Fou- chet, de minister van staat, Louis Joxe, en de prefect van het departement Seine-et-Oise, Paul Demange. (Van onze EEG-correspondent) BRUSSEL, 16 juni In Brussel is de bom gisteren niet gebarsten. Aan het einde van urenlange discussies heb ben de ministers van de EEG-landen, zoals zij altijd plegen te doen als zij er niet uit kunnen komen, de voorstel len van de Europese Commissie betref fende de financiering van de landbouw politiek, de eigen middelen van de Ge meenschap en de verruiming van de bevoegdheden van het Europese parle ment, ter verdere bestudering verwe zen naar het college van permanente vertegenwoordigers. Er is geen enkele beslissing genomen. Aan het einde van deze maand gaat men weer verder. Wel is gebleken dat de Fransen al thans op dit ogenblik geen grote crisis wensen. De taktiek, die zij in de ko mende maanden zullen volgen, is er zo komt het ons voor op gericht de Nederlanders de kans te ontnemen de democratisering van de Gemeenschap te dramatiseren. Ook kan men nu, na de eerste uiteenzettingen van de zes delegaties, misschien al een eerste voorzichtige baians opmaken van d<? standpunten van de verschillende lid staten. De zitting begon gistermorgen met een krachtige verklaring van minis ter Luns over de volstrekte ondeel baarheid van de drie Commissie voorstellen. Bovendien gaf hij een uiteenzetting van het bekende Neder landse standpunt ten aanzien van de uitbreiding van de bevoegdheden van het parlement in Straatsburg (veto's op budgetair en administratief ter rein). Daaruit werd dus iedereen dui delijk dat Nederland veel verder wil gaan dan de Europese Commissie. Verordening no. 25 bleek het centra le punt te zijn in de Franse redenering en taktiek. De zitting stond onder voor zitterschap van de Franse minister van buitenlandse zaken, Couve de Murvil- le, die begon met de delegatieleiders te verzoeken hun standpunten duidelijk te maken. Minister Luns begon, waarna alle anderen volgden. Nadat allen het hunne hadden gezegd, constateerde Couve dat er geen eenheid van opvat ting over de Commissie-voorstellen was en dat iedereen blijkbaar toch wel be zwaren had tegen de vervroegde vol tooiing van de landbouwmarkt met in gang van 1 juli 1967, behalve Neder land, dat echter enkele (onvervulbare) eisen stelde. Laat ons dus aldus de Franse minister afzien van een ver snelling van de overgangsperiode en overeenkomstig het verdrag blijven vasthouden aan de datum van 1 janu ari 1970. „Ik kan mij voorstellen", aldus Cou ve, „dat metterdaad vraagstukken als de overdracht van de heffingen, als mede de overdracht uit inkomsten van douanerechten aan de orde zullen ko men en dan natuurlijk ook de uitbrei ding van de bevoegdheden van het Europese parlement. Indien wij ons rustig aan het verdrag houden zijn al deze problemen nu niet actueel". GROESBEEK De 49-jarige J. Th. van Bergen uit Heijen (L) is hier dins dag om het leven gekomen bij een bot sing van zijn personenwagen met een vrachtwagen. De man reed met zeer grote snelheid een diepe helling af en reed midden op de weg toen de vracht auto naderde, waarmee zijn wagen frontaal in botsing kwam. Hij moet op slag dood geweest zijn. De bestuurder van de vrachtwagen bleef ongedeerd. vele paarden verschijnen. „Ik geloof, dat de ziekte in Nederland verspreid is op de paardenvierdaagse, die in Den Haag gehouden is", aldus die renarts Greup. Opmerkelijk is wel, dat de meeste paarden in het Westen en in de kop van Noord-Holland ziek geworden zijn. De sterke concentratie van stallen heeft hier echter wel de hand in gehad. In het Noorden en Oosten zijn wel geval len bekend, maar het blijft bij enkele. Ook de paarden van de Haagse politie en de koninklijke stallen zijn nog steeds vrij van de influenza. Door het betrek kelijke isolement hoopt men de ziekte die zo plotseling de kop heeft opgesto ken op afstand te houden. De veteri naire hoofdinspectie acht het voorals nog niet noodzakelijk om deze ziekte in de veewet op to nemen, zodat men niet verplicht wordt om bij herhaling van een dergelijke epidemie, een voor komend ziektegeval aan te geven. van de ontploffing, naar zijn idee een dubbele ontploffing, maar dat lijkt uit- gesloten. Hoe dat zij, hij werd tien tot twaalf meter weggeslingerd en kwam terecht tegen de reling van het voorschip, waar hij werkzaam was. Voor zover dat in de paniek mogelijk was, werden eerst de vrouwen en kin deren in veiligheid gebracht, waarbij men slechts naar de waterzijde een uit weg had. Aan de walkant stond het schip onmiddellijk in lichterlaaie. Het bleek nodig hier en daar een klap uit te delen, om al te grote paniek te voor komen en om een van de kinderen er toe te brengen zich van boord te laten hijsen. De heer Spitsbaard had de indruk dat er in het voorschip veertig man aan classificeerders werkzaam waren en het leek hem dat deze allen een veilig heenkomen hadden kunnen zoe ken. Volgens hem zijn 17 tot 18 men sen van die groep in het water ge sprongen. Slepers snelden te hulp om te redden wat er te redden viel. Volgens de heer Spitsbaard bevonden zich midscheeps zeker vier mensen. Zeer kort vóór de ontploffing had hij deze nog gesproken. Hij was er van overtuigd, dat deze niet meer in leven waren, een overtuiging die gedeeld werd door de commandant van de be drijfsbrandweer, die het eerst op de plaats van de ramp aanwezig was. Aan het gevaar ontsnapte classificeer ders bevonden zich vrij snel na het gebeuren met de heer Spitsbaard weer nabij de rampplaats, angstig nagaand, wie de ramp wèl en wie deze niet over leefd zou kunnen hebben. Met enige drang moesten zij weerhouden worden om op het schip hulp te gaan bieden, een aanbod dat alleen al van de hand gewezen moest worden, omdat om die tijd en eigenlijk tot ongeveer drie uur nog altijd kans bestond op een nieuwe ontploffing. Het terrein was dan ook hermetisch afgesloten. Op het moment van de ontploffing werden juist de trossen van het schip gecontroleerd door de heer Wielaart, die daartoe met een motorboot voorlangs het schip voer. Hij hoorde de geweldi ge knal en werd tezelfdertijd door de luchtdruk over boord geslagen. De heer Wielaart vertelde later, dat hij zich zwemmend heeft weten te redden. Hij was de enige aan boord van de motor boot en werd aanvankelijk als vermist DEN HAAG, 16 juni De Hoge Raad heeft dinsdag in de cassatiezaak over Veldhoens rotaprenten zowel het beroep van de officier van Justitie in Amsterdam ais dat van de propagan dist van Veldhoens prenten, de 23-jari ge Robert Jasper Grootveld, onge grond verklaard. Beiden hadden cassa tie aangetekend tegen hetzelfde von nis van de rechtbank in Amsterdam. Grootveld was in hoger beroep door de rechtbank veroordeeld tot een geld boete van 25 gulden omdat hg een prent die volgens de rechtbank geschikt was om de zinnelijkheid van de jeugd te prikkelen, openlijk op een bakfiets had tentoongesteld. In tegenstelling tot de officier van justitie is de Hoge Raad van mening dat de rechtbank de telastelegging met onjuist heeft uitgelegd. De officier die in cassatie was gegaan tegen de ge deeltelijke vrijspraak van het tenlaste- gelegde, werd daarom niet ontvanke lijk verklaard. DEN HAAG, 16 juni Het Tweede Kamerlid Van Lier (PvdA) heeft mi nister Veldkamp schriftelijk, gevraagd welke maatregelen hij kan en wil ne men om een eind te maken aan de „als discriminatie gevoelde" afzonder lijke spreekuren voor ziekenfonds patiënten. Het Kamerlid spreekt van toenemende weerstand onder deze pa tiënten tegen de door vele artsen ge volgde praktijk. Hij vraagt of de minister het ook niet gewenst acht deze praktijk zo veel mogelijk te beëindigen, zowel om het gevoel van discriminatie weg te ne men ais om de schijn van ongelijke medische behandeling te vermijden. Ook stelt het Kamerlid de vraag of het in het tegenwoordige stelsel van ziekenfondsverzekering mogelijk is de gevoelde bezwaren te ondervangen. (Van onze verslaggever) AMSTERDAM, 16 juni De ouverture van het Holland Festival 1965 was dinsdagavond in liet Concertgebouw. De Grote Zaai was vol en feestelijk van bloemen en ver wachtingsvolle bezoe kers, bijna zonder uitzondering in grand gala gestoken. Het programma was smaakvol en onderhoudend maar betekende ar tistiek toch niet meer dan een be scheiden aanloop van de festiviteiten die de festivalbezoeker een maand lang te wachten staan. Het had een doorsneeprogramma kunnen zjjn uit een abonnementsserie, niet spec taculair en evenmin van groot allure. Met uitzondering van de pre mière Salutation Joyeuse par l'Or- kest onder leiding van Bern ard Hai- chestre (opus 105) van Anton v.d. Horst was het een programma van voor elk wat wils: een cantate Jauchzet Gott in allen Landen van J. S. Bach, entreact en- balletmuziek uit Rosamunde van Schubert en een kostelijke suite uit de muziek van l'Arlésienne van Bizet, dit alles uit gevoerd door het Concertgebouwor- tink in die geacheveerde glanzende stjjl van musiceren, die een feeste lijke sfeer onontkomelljk in stijgen de Hjn op de festivalbezoeker zal overdragen. Salutation Joyeuse par i'Orchestre van Anton v.d. Horst kan men als postu me hulde aan deze componist, die een groot figuur was in het Nederlandse muziekleven, inderdaad waarderen als een voortreffelijke keuze ter opening van het festival. Kort voor zijn dood is deze partituur ontstaan. Een van zijn zoons onthult in de toelichting iets van 's meesters werkwijze: „Trefzeker, vrijwel zonder steun van schetsen, schreef hij, meteen in inkt de partituur". Dit wetende, dwingt het werk nog meer respect af, want ontegenzeggelijk spreekt uit de partituur een logische opbouw, grote kennis van zaken en muzische bezie ling. De jonge stralende stem van Elly Ameling was met fijne voordracht en een smetteloze hoogte vertolkster van de cantate van Bach. Tegen het orgel (voortreffelijk bespeeld door Bernard Bartelink) en een kleinere orkestbezet ting sprak het vocale klankrelief ech ter weldadig en duidelijk volgbaar aan. Imposant trompetspel van Marius Komst en markante vioolsoli van Her man Krebbers en Jan Dring gaven briljante accenten aan het geheel. In de ouverture „Die Zauberharfe" van Schubert spreekt zo natuurlijk en melo dieus aan, alsof ze voor iedereen en al le tijden geschreven is. Idem de en treact en balletmuziek uit 's meesters Rosamunde. In het slotnummer Suite uit de mu ziek van l'Arlésienne van Bizet proeft men gretig van de Franse romantiek, die lichter op de tong ligt dan de ro mantiek van ivaar ter wereld ook. Het is een specifieke speelse romantiek met humor gekruid en van een soort, waarvan men niet gauw genoeg krijgt. Instrumentaal steekt het stuk meer dan briljant in elkaar, het is muziek die zichzelf verkoopt en het Concertge bouworkest heeft er bovendien alle charmerende divertissementen met feilloze glans en intuïtie uitgehaald. Haitink heeft de factuur van deze mu ziek zeer spiritueel aangevoeld en over gedragen. Het was een feest, dat zich in de stijlvolle omgeving van het rijksmu seum voortzette bij fonkelende wijn op een druk bezochte receptie. (Advertentie) SIR Eau de Cologne SIR Scheercreme SIR Scheerzeep SIR After- en Pre- Shave Lotion SIR Toiletzeep SIR Lotion SIR fix Haarcreme serum, schijnen de paarden tocli ook aan de overkant van Het Kanaal te lijden te hebben van de koorts. De Nederlandse paarden, die allen met an tibiotica zijn behandeld, zijn groten deels genezen. De Haagse dierenarts dr. D. Greup, die de meeste paarden uit zjjn omgeving heeft behandeld, ge looft, dat het met een week wel beke ken zal zijn. „De ziekte is nogal goed aardig, zodat de dieren er geen ern stige gevolgen van zullen hebben". Voor de eigenaars en fokkers van de paarden heeft de ziekte wel gevolgen. Door het afgelasten van verschillende rennen en draverijen lijden zij bijna een ton verlies door derving van prij zengeld en kosten van geneeskundige behandeling. Gelukkig is het ergste nu voorbij, volgens de heer Berg. pers chef van de Stichting draf- en ren sport. In Hilversum, waar 95 procent van de tweehonderd aanwezige paarden getroffen was, zijn alle paarden weer aan de beterhand. Ook op Duindigt en in Brabant, waar de stal van de heer Geersen is gevestigd, schijnt men het kwaad bedwongen te heb ben. „Vele paarden hebben de ziekte maar in lichte mate gehad, zodat deze die ren binnen enkele weken weer de oude vorm geheel te pakken hebben", aldus de heer Berg. „Sommige paarden heb ben echter hoge koorts gehad oplo pend tot 40 graden en hebben enige tijd niets willen eten, waardoor ze veel lichaamsgewicht verloren hebben. Bij hen kan het nog een paar weken lan ger duren voor ze weer op de banen verschijnen." Willem Geersen, eigenaar van zo'n tachtig paarden, die allen met de ziek te te kampen hebben gehad, laat ze eerst goed uitzieken. „Ik kan er wel wat mee stappen, want ze hebben geen koorts meer. Maar als je er de baan mee op gaat, vergaat horen en zien van het gehoest van de paarden" De heer Geersen had een dergelijke om vang van deze ziekte nog nooit meege maakt in zijn reeds lange loopbaan. Niet alleen de dravers en de ren paarden zijn getroffen, ook de „ge wone" paarden zijn slachtoffer ge worden van de epidemie. Dat de ziek te bij de boeren niet zo'n grote om vang heeft aangenomen ligt in het feit, dat er veel minder contact met andere paarden plaats heeft, dan bij de dravers, die vaak en veel moe ten reizen en op vele wedstrijden met SIR international is een nieuw type toilet artikelen voor heren. Fris en kruidig van geur; internationaal van formaat. Uitgesproken manlijk. SIR international voor mannen die meegaan met huntijd. Prijzen variërend van 1.70 tot 8.75. De beroemde gas-aansteker 5,95/7,95 10,-/11,-/12,50. (alleen voor vaderdag): Elke Poppell met een speciaal Poppell-'speldja

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 5