Zaak uit 1890 voor Haarlemse rechtbank Zes maal meineed om hek in polder Acht maanden geëist tegen aanstichter Uitspraken rechtbank Hoofddorp op de film Exploitatie Elswout wordt te kostbare zaak Raad Bloemendaal gaat bezuinigen op gemeentehuis Mysterie om aardewerk in Rijsenhouts café Half jaar geëist tegen oneerlijke bankwerker Lakendiefstal uit wraak Velser woonwagenkamp ontvangt hoge gast D NOOD TOESTAND BIJ DE DIEREN BESCHERMING IN HAARLEM foto 6uitk EQ (s exclusieve banken PETRI -interieur Eindexamen Mendelcollege 't binnenhuis VADERDAG DWT houdt nationaal water- polotoernooi ZET VADER IN 'T GOUD Winkelstand van duivenboden n.v. pan SUGGESTIES VADERDAG AUTOBEDRIJF KLEUN palissander eetkamers en bankstellen boerboom I. KAN %.i Excelsior gaat naar concours Burgerlijke stand VERWARMING EINDEXAMENS VRIJDAG 18 JUNI 1965 PAGINA 2 3- en 4-zits van f 500.- tot f2500.- zijlweg 36—38 Haarlem, tel 18014 ruime Parkeergelegenheid v/eer keus voor beter wonen.... bij julianapark 58-60-62 tel. 58391 (4 lijnen) nieuwe collectie (Advertentie) TUINGEREEDSCHAPPEN Gebr. Veeninga e bewoners van het woon wagenkamp nabij de Velser- tunnël stonden er wat be duusd en bedremmeld bij te kijken. De hoge gast, mgr. dr. J. A. E. v. Dodewaard, bisschop van Haar lem, die gistermiddag in het tot kapelletje omgetoverde wijkge- bouw van het kamp het Vormsel zou toedienen aan vijftien kinde ren en vier volwassenen, wilde voor de plechtigheid per se een rondgang door het woonwagen kamp maken, daarbij zoveel mo gelijk bewoners de hand schud dend, vriendelijk toeknikkend of een praatje makend. „Is dat nu onze bisschop?" liet zelfs iemand zich in opperste verbazing ont vallen. Het was echt zo, voor de eerste maal werd een woon wagenkamp in deze omgeving met het bezoek van een der gelijke belangrijke gast vereerd. Monsigneur Dodewaard kreeg een waardig welkom, kinderen van de St. Engelmundus-school zongen hem toe, en een stoet van bruidjes vormde een ere-boog bij het be treden van het kapelletje. Tijdens de rondgang begeleidde hem pater Koot, geestelijk verzorger van het woonwagenkamp. JUWELIER (of minstens in 't zilver) HORLOCER TELEFOON 13004 BARTELJORISSTRAAT 2 - HAARLEM IN 3 MINUTEN 5 GOEDE PAS FOTO'S VOOR UW PASPOORT, KAMP- KAART ENZ. foto's voor HAARLEM warme kleuren stijlvolle meubelen permanente meubelshow stap vrij binnen ged. oude gracht 108-110 spaarne 11 kruisstraat 22 afd. woningtextiel MUSTERRING official dealer van katalogus op aanvraag TIPS VOOR VADERDAG VOOR Zakdoeken in doosjes van 3 stuks: van 3.50 tot 8.90. Strandsets van 14.95 tot 27.50. Kamer jassen van 19.75 tot 49.75. GESLAAGD? van VELZEN HAARLEM, 18 juni Ze hadden zich achteraf pas gerealiseerd wat ze op 8 juni verleden jaar aan de rech- ter-eommissaris over dat bewuste hek in de Haarlemmermeer hadden verteld. De mannen nit de polder kon daarom ook niet meer in hun schoenen worden geschoven dan een normale vergissing, zij het dan onder ede geboren. Niette min hoorden vier Haarlemmermeer- ders van om en nabij de Bennebroe- kerdijk drie maanden gevangenisstraf tegen zich eisen. De oudste van het gezelschap, slechts een jaar verwijderd van de negen kruisjes, incasseerde bij verstek een eis van drie maanden voorwaardelijk. De beide raadslieden van de groep bleken niet in het minst onder de indruk van de strenge eis. „Opzet tot meineed is absoluut niet be wezen. De mannen hebben zich alleen maar vergist. Vrijspraak is daarom hier de enige conclusie." Dit gold niet voor de landbouwer W., om wie de hele zaak was begonnen. Tegen hem eiste de officier van justitie acht maanden met aftrek. De oorsprong van de gisteren behan delde zaak lag in het jaar 1890. Een grote boerderij werd toen gesplitst en ten behoeve van de goede verbindin gen werd een erfdienstbaarheid geves tigd met het recht van overpad. Wan neer nu niemand gedurende dertig ach tereenvolgende jaren van dit recht ge bruik zou maken, zou het recht van overpad komen te vervallen. En om dit punt draaide de hele affaire. De landbouwer W. was pachter van de helft van de vijfenzeventig jaar gele den gescheiden landerijen. Het beruchte pad was door een hek afgesloten en geen vreemde personen of voertuigen reden over zijn pad. Dit ging uitste kend tot een jaar geleden. Toen kreeg HAARLEM, 18 juni De Haarlemse rechtbank heeft gisteren uitspraak ge daan in drie gecompliceerde econo mische zaken. De eerste verdachte, de zesendertigjarige filiaalbeheerder J. de V. uit Haarlem, was tenlaste gelegd, dat hij zijn klanten met aannemelijke verhaaltjes had bewogen tot het teke nen van huurkoopcontracten in plaats van met contant geld af te rekenen. Een gedeelte van de huurkooppenningen verdween in zijn zak. De officier van justitie had veertien dagen geleden we gens oplichting vier maanden gevange nisstraf, waarvan twee maanden voor waardelijk met een proeftijd van twee jaar geëist. De V. werd wegens gebrek aan bewijs vrijgesproken. De vierentwintigjarige losarbeider T. A. K. uit Haarlemmermeer hoorde twee weken geleden wegens oplichting van een bedrag van omstreeks zestien honderd gulden tien maanden met af trek tegen zich eisen. Gisteren werd hem een gevangenisstraf van acht maanden opgelegd. Twee Haarlemse assuradeurs, de eenenveertigjarige L. J. en de tweeëndertiigjarige A. V. wer den overeenkomstig de eis van de offi cier van justitie vrijgesproken. De man nen zouden verscheidene huizen hebben verkocht voor een hoger bedrag dan op de koopakte stond aangegeven. Uit het getuigenverhoor was niets van enig mis drijf gebleken. Advertentie) HAARLEM, 17 juni Geslaagd aan llegf A de heren: P. J. J. Besseling, P. M het Mendel-College eindexamen H.B.S- van Breugel, H. B. M. Comelissen, J. A. M. Gies, J, M. Hagen, P. L. den M.van Hooff. H. A. J. Janssen, j. M. M. van Hooff, H. A. J. Janssen, J. M. Hartogh, F. G. Heeremans, B. W. Keuss, T. B. Klein, V. J. A. A. M. Kuipers, A. J. M. Loerakker, J. J. H. M. Nederkoom, R. A. M, Numan, H. S. L. van de Poel, J. J. Pronk, P. E. Quee, R. F. M. Schellart, C. G.H. Teeuwen, F. A. Tromp, J. B. Uitten- hout, G. A. Visser, J. P. Wijn, allen Haarlem. A. M. V. Bergé en L. M. Storm, uit Bloemendaal. J. H. F. M Heerkens Thijssen en R. A. J. Schulte uit Aerdenhout. A. G. F. Apon, P. Th. M. Böhm, H. E. Habich, A. P. van de Nes en P. B. R. Thiemann uit Heem stede. P. M. A. van Kujjeren, Th. J. Prenen en S. P. van Veen uit Santpoort, G. M. A. M. Kleinman, Driehuis, J. B. J. Schaap en P. W. M. Stoop uit IJmuiden. A. J. van Hoof en C. M. J. de Swart uit Beverwijk. M. F. Kuijten, Spaarndam, M. J. M. Boyer, Amster dam, J. C. van der Bijl, Halfweg. de belendende grond een nieuwe eige naar, die fris en monter alle oude rech ten en hekken verbrijzelde zeer tot on genoegen van buurman W. Deze wist niet beter te doen dan tegen hem een civiele procedure aan te spannen. Voor af ging hij de hele buurt af om getui gen te zoeken. Niet om hen te beïn vloeden, zoals de officier hem verweet, maar alleen maar om te vragen. Alle andere verdachten vielen de landbou wer op dit punt van harte bij. De rechtbank had er de hele middag voor uit getrokken om de zaak uit te spinnen. De gebefte heren achter de tafel kregen echter geen voet aan de grond bij de Meerbewoners. „We dach ten dat we het bij het rechte eind had den. Voorzover wij wisten hadden we nooit iemand door het hek zien gaan. Maar ja, achteraf bezien kan het best zijn, dat er toch iemand door is ge gaan." De rechtbank neemt maar één week om over de meineed-zaak na te denken. De uitspraak valt donderdag 24 juni 's middags om kwart voor twee. (Advertentie) O Hoofdagent Haarlem e.o. Showroom: Zandvoortseiaan 851 Service; Di. de Liefdestraat 4-10 TeL 02500 - 04000 - 43068 HAARLEM BENTVELD (Advertentie) ziet de etalages in onze uitgebreide meubeltoonkamers le en 2® etage HOOFDDORP, 18 juni In het kader van de landelijke fümaktie is de Neder landse Blindenbond vanmorgen begon nen filmopnamen te maken in Hoofd dorp. Het wordt geen documentaire, maar het oog van de camera wordt speciaal gericht op de inwoners. Niet alleen werden vanochtend tal van bekende Hoofddorpse ingezetenen op de band vastgelegd, maar ook bracht men een bezoek aan een aantal grote Hoofddorpse bedrijven. Ook werden in woners gefilmd bij hun huis, op de boerderij en op straat. Daarnaast geeft de film een beeld van het verenigingsleven. Daartoe wordt een optocht gehouden, die van avond om zeven uur vertrekt van de parkeerplaats bij het winkelcentrum. In de komende winter zal de film worden vertoond, zodat de Hoofddorpers zich zelf dan op het witte doek kunnen zien. Met deze filmaktie hoopt de Nederland se Blindenbond belangstelling en sym pathie te kweken voor zijn werk. Een van doelstellingen is de blinden econo misch onafhankelijk te maken. BLOEMENDAAL, 18 juni Het ziet betoogd, dat vele Bloemendalers van er naar nit, dat Bloemendaal na de ge meenteraadsverkiezingen het voorstel van Heemstede gaat volgen om meer in de avonduren te vergaderen. Dit achtte althans het raadslid drs. Gieben (VVD) noodzakelijk, als men de raad bij de volgende verkiezingen wil verjongen. Jonge mensen kunnen door hun werk overdag niet te veel verzuimen. De Raad schaarde zich achter het voorstel van B. en W. om te besparen op de kogten van bouw en inrichten van het nieuwe gemeentehuis, totaal geraamd op 3.270.000. Na overleg met architect en aannemer kon 44.701. worden be spaard. Voor dit nieuwe gemeentehuis werd het tweede geschenk aanvaard: een door een echtpaar te Overveen ge schonken wandkleed met in kleuren af gebeeld het rijkswapen en de wapens van de provincies. Verscheidene raadsleden wezen op de chaos in Bloemendaal aan Zee op mooie zonnige dagen, wanneer lange files au to's in het duingebied worden gepar keerd, hetgeen grote schade oplevert. Er had eerder aandacht geschonken moeten worden aan de mededeling van de pachter van het parkeerterrein, aan de kop Zeeweg, dat de ruimte van de rijwielstalling bij het parkeerter rein moest worden getrokken en uitbrei ding dringend nodig was. Het aantal ge stalde fietsen neemt steeds verder af, dat van de bromfietsen blijft gelijk, maar het aantal auto's stijgt voortdurend. Te meer, omdat het uitbreidingsplan Bloe mendaal aan Zee op zijn vroegst in 1967 tot een begin van uitvoering kan wor den gebracht, drong de raad aan op spoedige voorzieningen inzake de be hoefte aan parkeerruimte. Er werd een aanvullend Krediet van 23.867,71 ver leend, zodat een bedrag van totaal 29.755,71 kon worden uitgekeerd als Gedeputeerde Staten van Noordholland •het besluit van de raad goedkeuren aan het architektenbureau Komter en Van Schelt. Aan de Aerdenhoutse architekt J. Brouwer zal worden opgedragen een plan te maken voor het bouwen van 21 woningwetwoningen nabij de Veldlaan op het terrein van de voormalige kwe kerij. Oorspronkelijk zouden op deze plaats premie (koop) woningen worden gebouwd, maar bij nader inzien worden net eengezinshuurworungen. Tijdens de internationale orgelmaand zal op 15 ju li een concert worden gegeven op het orgel van de (hervormde) Adventskerk in Aerdenhout. De raad ging akkoord met het voorstel van B. en W. in de kosten van het concert 250. bij te dra gen. Voor de tweede achtereenvolgende keer m de gemeenteraadsvergadering van Bioemendaai heeft de voorzitter, zeer tegen zijn zin overigens, zich moe ten neerieggen bij een van het college van B. en W. alwijKend besluit van ae raad. In de vergadering van mei be trof dit het bouwen van een tweede be jaardentehuis door de Stichting Wildhoef Donderdag was er verschil van mening over het landgoed Elswout, dat handen vol geld kost en waar meer niet-inwo- ners dan Bloemendaalse ingezetenen komen. Reeds bij de laat in 1965 behandelde begroting heeft de heer Sissingh (P.V.D.A.) op de hoge lasten van Els wout voor de gemeente gewezen. Thans stelde hij, dat een schrijven van het college aan het Rijk om een onderhoud over Elswout de zaken verkeerd weer geeft. In dit schrijven hebben B. en W. NOORDWIJK, 18 juni Het r.k. Fan farekorps „Excelsior" uit Noordwijk zal zondag 20 juni deelnamen aan het con cours te Berkel en Rodenrijs. Het komt uit in de afdeling „uitmuntendheid" De drumband van „Excelsior" gaat op een later tijdstip naar het concours. Op vrijdag 25 juni geeft „Excel sior een marsconcert voor de patiën ten van „Sole Mio". Het is een initia tief, dat een zinvolle traditie begint te worden. Elswout genieten. De heer Sissingh ont kende dit. Ook had hij bezwaar tegen e?n zekere slapheid in het schrijven en hetontbreken van een duidelijke stel- lingname: het is ons te duur (jaarlijks moet er zo'n slordige tachtigduizend gulden bij, volgens de fractievoorzitter van de PvdA) en daarom willen we er van af. Ook de heer Langendijk (prot. chr.) vond dat het een slap briefje aan het ministerie is geweest. Na deze woorden schorste de voor zitter voor tien minuten de vergadering. Na de heropening kreeg het college van de raad een duidelijke boodschap mee voor Den Haag: Elswout is niet al leen een Bloemendaalse zaak. Het dient het algemeen belang. Er moet op wor den aangedrongen, dat het Rijks Els wout overneemt. Bloemendaal is door tal van taken in de creatieve sector toch al bijzonder zwaar belast. De opi nie van Sissingh kreeg steun van de fractievoorzitters van K.V.P. en Prot. Christelijke groepering, en in wat te- rughoudener zin ook van de VVD. OOK VOOR NATURALISTEN G. O, Gr. 62 - Haarlem - Tel. 11269 LISSE GEBOREN: Hans, z.v. G. Kroes en G. Passchier, Robert Wouter, z.v. F. van der Vlugt en H. Assendelft, Cornelia Maria, a.v. J. Sprokkelenburg en H. Otte, Peter, z.v. P. van der Voet en H. Visser, Johanna Anna Clasina, d.v. A. de Groot en C. van der Berg, Yvon ne Theodora Boudewina Christina, d.v. N. Schraima en M. van Egmond, Hen- drikus, z. v. H. Daudeij en M. Kulk, Geertruida Berta, d.v. L. Batenburg en W. Camphorst, Eric Joannis en Cor nelia Johanna, zoon en dochter van J. Warmerdam en J. van der Linden. Mar co Petrus Maria, z.v. Th. Vermei) en J. van der Hoorn, Jacob Lijndert, z.v. J. van Nieuwkoop en M. Verdoes. GEHUWD: C. Warmerdam en A. van der Meer, C. Stroombergen en E. Oude Veldhuis, C. Sciholte en A. van der Eist, C. Dompeline en J. den Hetjer, A. van Rooijen en M. de Rooij, M. Elderhorst en A. Mens. OVERLEDEN: H. Elfering, J. van der Salm, 53 jr. Advertentie CENTRALE HAARLEM, 18 juni, De Kath. Zwemvereniging De Watertrappers, or ganiseert in de gemeentelijke zwemin richting aan de Kleverlaan haar jaar lijks terugkerend nolotoernooi. Zes ver enigingen, te weten Wilskracht (Utr.), Njord '59 (Haarlem), Donk (Delft), de Dolfijn (Amsterdam), Aeger (Dordrecht) en degastvrouwe DWT uit Haarlem, zullen in nationaal verband wedijveren. Het gehele toernooi wordt over twee dagen uitgespreid, zaterdag en zondag middag om één uur precies zal men be ginnen. Zaterdag worden alleen de voor rondes afgewikkeld. Ook de dames van Wilskracht, Donk en DWT strijden om de tropheeën. Zaterdag worden de volgende wed strijden gespeeld: 1. Wilskracht-Njord, 2. Aegir-DWT, 3. Wilskracht-DWT (da mes) 4. Njord-Donk en 5. Dolfijn-Aegir. De poule-indeling ziet er ais volgt uit: POULE A: Wilskracht, Njord, Donk. POULE B: Dolfijn, Aegir, DWT. HAARLEM, 18 juni Zes maanden gevangenisstraf luidde gistermorgen de eis tegen de vierendertigjarige machine bankwerker A. J. D. uit Haarlem. Da man was ten laste gelegd, dat hij als werknemer van een Hoofddorpse on derneming omstreeks driehonderd gul den alsmede een flinke hoeveelheid goederen in natura had ontvreemd. Zo toonde de bankwerker bijzondere be langstelling voor koffie en cacao en een kerstpakket, die allemaal zonder meer in zijn zakken verdwenen. Tijdens de zitting bleek, dat de man een goede bekende van politie en jus titie is. De over hem uitgebrachte rap porten spreken een bijzonder sombere toon en de bankwerker schijnt zo slecht het verschil te kennen tussen mijn en dijn, dat de officier van justitie ver twijfeld uitriep „Deze man is in de maatschappij niet te handhaven." De rechtbank zal op donderdag 24 juni 's middags om kwart voor twee uit spraak doen. De drie volgende zaken, die alle be trekking hadden op diefstal of verduis tering van een fikse partij lakens en slopen en een kleine vijftig kop en schotels, waren zo gecompliceerd, dat de rechtbank bijna twee uur en een kwartier nodig had om enig inzicht te (Advertentie) OVERVEEN, 16 juni Thijsse-ly- ceum, eindexamen H.B.S.-B: mej. J. L. Adam en de heren: M. J. Ackermann, J. L. Th. Hulsebos, M. W. Luijken, C. J. Moolenburgh, A. H. Ninck Blok, H. A. van Olphen. HAARLEM, 17 juni Aan het Coorn- hertlyceum zijn geslaagd voor het eind examen gymnasium-A: Lex Bronkhorst, Jeroen Giltaij, Willemien Meesters, Mir- jan Meijer, Ankie thoe Schwartzenberg, Cuna van Valkenburg. Gymnasium-B: Mike Agsteribbe, Henk Buyn, Gerdy Bijleveld, Arthur Drost, Jan Willem Fabius, Hanso Idzerda, Maarten Kloos, Thijs Kout, Reinout Lageman, Aryan van der Ley, Martijn Meijer, Maarten Nubé, Harriet Venekamp, Roel Wegener. 's-GRAVENHAGE, 18 juni R.-k. kweekschool „Cor Mariae", 2e leer- kring, de dames: M. Aarssen, E. Bou- wens, A. Caron, L. Duijsters, M. Hens- kens, J. Herkelman, J. Kagie, J. de Kleermacker, A. Lamb, L. Sikkes, A. van Veldhoven, M. de Boer, M. Brou wer, A. Daudt, W. Derksen, P. Duijve- stijn, J. Kok, C. Timmer, J. Ancion, N. Oostvriesland allen te Den Haag; T. van den Berghen en E. Steman te Wassenaar; L. Grootscholten Loosdui nen, M. Ham Schipluiden; T. Kouwen- hoven, C. van Schijndel, A. Braun, A. van der Linden allen te Delft; J. Meer- tens, E. van Ruijven, A, Verbakei, C. Verbakei allen te Rijswijk; G. Geuke Leiden; E. van Kempen, E. Meijs te Voorburg; J. Vlaming Sassenheim; W. Lokkart, P. van der Meer, N. Piët, A. Scholtes, A. van Tilburg, H. van Weezenbeek, A. van Zaaien, M. Holt, M. Janssen, A. de Roos, J. Schalke, C. Schellart, M. Severien, C. Danc- kaarts, M. Hassing, J. Linthorst, C. Wils-van der Zalm allen te Den Haag; T. Kroojjmans en A. Peters te Sche- veningen; A. Min Poeldijk; M. van der Sluis Voorburg; P. Spendel en M. Ver hagen te Delft; A. Scholtz Leiderdorp; M. Henner Overveen; J. Heemstra, M. Koot, M. Kujjpers allen te Den Haag; E. van Dullemen Zoeterwoude; A. Olst- hoom LeidschendamW. van der Put ten en M. Tulfer te Oegstgeest. HAARLEM, 18 juni. De vijfde rit van de donderdagavondcompetitie om de Bonte- koe-beker werd winst voor Roel Snijders. De uitslag luidt: 1. R. Snijder; 2. N. Koe- lemij; 3. L. Otte. Piet Neeskens legde bij de C-klassers beslag op de overwinning. De uitslag: 1 P. Neeskens; 2. R. van Bergel; 3. D. Kruyff. Jeugd: 1. H. Kooien; 2. J. Peters; 3. R. Schenk. GESLAAGD. Aan de Kennemer Streek school voor opleiding kleuterleidsters te Haarlem, slaagde voor de akte kleuterleid ster (akte A) mevr. A. Kokhuis te Haarlem. verkrijgen. De verdachten waren een caféhouder uit Rjjsenhout, diens huisge note en een chauffeur van een aarde werkfabriek. In feite ging het om een hoeveelheid lakens en slopen ter waar de van duizend gulden, die het Rijsen- houtse duo uit wraak en niet om zich te verrijken had weggehaald uit de kast van de buren, met wie zij al geruime tijd als kat en hond leven. Tegen de man werd geëist: zes maan den met aftrek, waarvan twee maan den voorwaardelijk en drie jaar proef tijd en de eis tegen de vrouw luidde een maand voorwaardelijk en drie jaar proef alsmede 75 boete. Op het verzoek van de raadsman om de caféhouder onmiddellijk in vrijheid te stellen, beschikte de rechtbank posi tief. De affaire met de kop en schotels werd niet duidelijk. De caféhouder zou hebben geweten, dat het aardewerk van diefstal afkomstig was. Op dit punt werd echter vrijspraak gevraagd. De chauffeur H. J. v. L. uit Hilversum kon niet aantonen, dat hij op rechtmatige wijze eigenaar van het serviesgoed was geworden. Tegen hem werd een maand gevangenisstraf geëist. De rechtbank zal volgende week donderdag uitspraak doen. HAARLEM, 17 juni De Vereniging tot Bescherming van Dieren voor Haar lem en omstreken zit met een levens groot vakantieprobleem. Kunnen verre weg de meeste mensen de vakantie met een blij hart tegemoet zien, met de actieve vereniging is het helaas an ders gesteld. Wanneer de vakantiegan gers in drommen de mooie plekjes in ons vaderland of ver daar buiten be stormen, krijgt de Dierenbescherming namelijk een andere stormloop te ver werken. Zoals elk jaar brengen de zo mermaanden een stevige invasie van zwervende honden en katten binnen de muren van het asiel aan de Ridder straat. Hun baasjes spartelen in het water van het Gardameer of zij ver maken zich in het hartje van Parijs. Hun trouwe huisdier bleek ineens niet meer in het vakantieschema te passen en werd zonder meer op straat gezet. De mensen van het asiel in de Ridder straat hebben daarom in hun wanhoop de noodtoestand afgekondigd. Als gevolg van de vakantiespreding is de moeilijke periode voor de vereni ging nog eerder begonnen dan in ande re jaren. Verleden week al waren alle dierenverblijven vol: 52 honden en 60 katten waren in de Ridderstraat ge huisvest. De Haarlemse dierembesdher- mdng is dus niet langer in staat het grote aantal dieren, dat thans wordt aangebracht, op te nemen. De vereni ging acht het niet verantwoord aan de levens van de zwerfdieren zonder par don een eind te maken. Daarom doet zij een dringend beroep op alle mensen met vakantieplannen haar niet verder te overbelasten. Een ware dierenvriend tracht zijn dier uit te besteden aan een goed tehuis en brengt zijn poes of hond niet naar de dierenhandel en zet zijn trouwe huisdier zeker niet op straat. Zoals bekend is het asiel in de Rid derstraat geen pension. Daar worden alleen zwerfdieren opgenomen of dieren van mensen die afstand van hun vier voeters moeten doen. Een van de me dewerksters van het asiel heeft weinig goede woorden over voor menig vakan tieganger. „Ze komen bij ons om te vragen of wij zolang hun hond of kat willen opnemen en als wij door ruimte gebrek nee moeten zeggen, dreigen ze hun beesten op straat te zetten. Soms komen ze met het smoesje, dat hun hond ineens zo aggressiief is geworden, dat zij hem niet langer durven houden. Zelfs al zouden we dat willen, kunnen we alle aanvragers niet helpen. We zit ten vol en we voelen er beslist niets voor de dieren in de gang aan de ket ting te leggen. Verleden week hebben we een wachtlijstje moeten aanleggen en het ziet er naar uit, dat die lijst met de groeiende uittocht van vakantie gangers nog wel zal toenemen." Uit dat alles blijkt, dat gebrek aan ruimte een der grootste problemen van de vereniging is. Er bestaan al jaren lang plannen om ergens een nieuw asiel te bouwen, maar de fi nanciën zijn volstrekt ontoereikend. De inkomsten komen binnen via con tributies van de leden, legaten en gif ten. Op dit moment zijn deze inkom sten nauwelijks voldoende om de zaak draaiende te houden. Er zijn veel te weinig leden en bovendien verstrekt de gemeente geen subsidie. „Maar de politie hangt wel steeds aan de bel, als we een zwerfdier moeten op halen. Daar krijgen we geen cent voor. We worden gewaarschuwd als ergens op straat een gewonde eend of duif ligt. Die sturen we door naar een deskundig adres. De onkosten zijn voor de vereniging en ook hier kunnen we aan niemand een rekening sturen." Tot het doden van zwerfdieren gaat de vereniging slechts in de uiterste nood over. „Dat doen we alleen maar bij heel oude dieren, die nergens meer een tehuis vinden. Ook doodzieke die ren moeten we wel eens uit hun lijden verlossen. Als hier echter mensen ko men, die hun gezonde hond een spuitje willen laten geven, sturen wij hen on middellijk van de deur. Wij verlenen op geen enkele wijze medewerking aan het doden van gezonde dieren." De strijd om toekenning van subsidie is nog steeds niet in het voordeel van de Dierenbescherming beslecht. Regel matig hebben het gemeentebestuur ver zoeken om subsidie bereikt. Iedere maand wordt een lijst met zwerfdieren naar de ambtenaren van het Stadhuis gestuurd. Het resultaat is, dat de ver eniging geen geld krijgt, maar des ondanks haar werk in het belang van de gemeenschap blijft voortzetten. HAARLEM, 17 juni Onder grote belangstelling opende de heer J. Tim mermans, die reeds lang bekendheid had als eigenaar van een loodgieters- bedrijf annex verwarmings-technisch bu reau, een zaak in de Gen. Cronjéstraat 14 waar de geheel modem ingerichte winkel een kerncollectie te zien geeft van sanitair, wasautomaten, verwar mingsapparaten, convectors en alles wat daarmee verband houdt. (Advertenties) 5e etage 1.- enaarna 11 t.o. damstraat en SpddrilB I I teylermuseum international Weekend- shirts 14.90 22.50 Zomerkamer- j assen 39.75 Manchet knopen 3.95 15.90 Trevira dassen 3.95 9.90 Zijden pochets1.75 3.95 Polopull- overs in „gaatjes- tricot" 10.90 21.50 Sokken (wol of nylon) 3.95 5.95 Zwemslips 9.95 12.50 Zakdoeken, per doosje 3.50 4.00 M fc. hf t= 1M ANEGANG 17 m BRIXON GEN. CROIMJESTRAAT40-44 HAARLEM FIETS of BROMFIETS CADEAU? KIES EEN VERTROUWD ADRES: KENITEMERPLEIN 14 - TEL. 16033 VLAK ACHTER HET STATION.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 2