Verloving Beatrix Uitkering Vietnam Haarlemse Katholieke Vereniging voor het Gezin P DUET Fancy-Fair Triniteits- lyceum Exposities in Haarlem Jan Koning in 't Goede Uur, Rudolf Bruijn in De Waag Agenda voor Haarlem Kooi der Liefde" morbide thriller Overige films Dertig jaar vrolijkheid Julia, ds onweerstaanbare De burcht der verdoemden De gemaskerde moordenaar ml Nieuwe clubhuizen hard nodig Zomerconcert in Haarlem NAJLOJXS Vijftig jaar hij Conrad Stork Borstonderzoek in voorzomer 1966 van nieuws. Burgerlijke Stand Haarlem Water ivordt duurder in Heemstede Hoofdleidsters Rembrandt Studio Cinema Palace Roxy VRIJDAG 18 JUNI 1965 Pagina 3 i spaar plezierigmet met gratis waardezegels van 15 en 25 ct. vraag vooral om de DUET-spaarkaart UNVOLLENDETE... kettner duwaer Inkttekening van Jan Koning. Barbara en Marc in „De Kooi der Liefde". Films Muziek Diversen T entoonstellingen FILMJOURNAAL Het socialistische, doch onafhanke- 'Jke dagblad „Het Parool" wijdde gis teren een lang hoofdartikel aan de toekomstige verloving var prinses Bea- r'x, die onderhand zeker geacht ®tag' worden. Dat hoofdartikel is, ondanks een omzichtige en zelfs omslachtige woord- Jteus, hard en onverzoenlijk. Het er kent het volle recht van prinses Bea trix op vrij keuze, maar het wijst oe heer von Amsberg af als echtgenoot van de toekomstige koningin. Het blad toeent dus, dat regering en Kamer voor het huwelijk geen goedkeurings wet zouden moeten voorstellen res pectievelijk aannemen en het doet Wat op twee gronden. Ten eerste acht „Parool" de heer Von Amsberg te oud (hij is 38) om nog «tn de werkelijke zin des woords «en landgenoot te kunnen worden" en ten tweede meent het „Parool" dat "ij daarom niet gerekend mag Wor den tot de na-oorlogse Duitse genera tie „zonder schuld". Wij verwerpen beide argumenten. Wij menen, dat noch het een noch het ander steunt op staatsrechtelijke gronden. „Het Parool" doet niet an ders dan op onaangename wijze uiting geven aan gevoelens, die in veler harten leven. Huwelijken tussen part ners met duidelijk leeftijdsverschil zijn niet populair en waarschijnlijk Wel iedere Nederlander had liever ge zien, dat onze kroonprinses een ver loofde van een andere nationaliteit had gevonden. Zij heeft echter een oudere Duitser gekozen, op wiens gedrag in de oorlog naa men meent te weten niets valt aan te merken. Welnu als dit de keus van haar hart is, dan gebiedt de democratie ook de toekomstige koningin deze vrijheid te laten. In het Kamerdebat tijdens de crisis rond prinses Irene is dat door verte genwoordigers van alle partijen met nadruk verklaard. Nu is blijkbaar het ogenblik aange broken, waarop die verklaringen moe ten worden ingelost. Daarbij gaat het om eerlijkheid, niet om onlustgevoe lens. Nadat zoals wij reeds eerder heb ben duidelijk gemaakt de beide gro te socialistische bladen „Het Vrije Volk" en „Het Parool" zich scherp tegenover de aanstaande verloving van prinses Beatrix en de heer Claus v<Jh Amsberg hadden opgesteld, heeft nu dr. Tans, de katholieke voorzitter van de P.v.d.A. zich gematigder uitge laten. Hij heeft gezegd: „wij moeten het de toekomstige gemaal van de prinses mogelijk maken het hart van het Nederlandse volk te winnen." Wij zijn het daarmee hardgrondig eens. En wij hopen, dat dr. Tans er in slaagt zijn partijgenoten ervan te overtuigen, dat hun verzet, dat een gevolg is van een begrijpelijke, doch niet gecontroleerde teleurstelling, on dermijnt wat het meent te dienen. Immers een afwijzing van prinses Beatrix als kroonprinses betekent een rechtstreekse aanval op de kroon en de democratie, omdat de gebruikte ar gumenten voor één vrouw ondermij nen, wat voor alle anderen wordt op geëist. En wij meenden, dat deze trek in het socialisme al jaren geleden ter ziele gegaan was. Het slepend overleg over de uitke ring ineens waarover nu het Kabi net een Salomonsoordeel moet vellen heeft gisteren toch één lichtpuntje opgeleverd. Mr. van Boven (N.K.W.V.) heeft namens de confessioneel geor ganiseerde werkgevers verklaard wel tot een uitkering van twee procent (zij het zonder minimum van 125, en zonder doortrekking naar de kin derbijslag) bereid te zijn. Wij achten dit geen lichtpuntje omdat uitgerekend confessionele werk gevers dit standpunt innemen: wij achten het --en lichtpunt, juist omdat wij niet aannemen, dat bedrijven die door christelijke werkgevers worden geleid dus economisch beter zijn. Met andere woorden: als voor de con fessionele werkgevers twee procent haalbaar is, moeten de niet-confessio- nele heren van het C.S.W.V. over de zelfde mogelijkheden beschikken. En misschien is dat een strohalm, waar aan minister Veldkamp zich kan vast klampen. Men kan het daarna rustig aan hem overlaten om van die strohalm een kabeltouw te maken. Het besluit van de 21 op het ogen blik in Londen vergaderende gemene- bestlanden om op korte termijn een vredesmissie van vijf premiers af te vaardigen naar de bij het Vietnam- conflict betrokken regeringen, kan niet anders dan met instemming wor den begroet. Steeds duidelijker wordt het immers, dat de nu al vele jaren durende strijd in Vietnam een hope loze en uitzichtloze oorlog is, die wel ieder jaar duizenden slachtoffers eist zonder dat een overwinning voor een van de partijen in zicht is. Beter dan de UNO, welke in het conflict machteloos staat, moet het zo geschakeerde Britse gemenebest, waarvan zowel neutrale als westers- gezinde Aziatische en Afrikaanse lan den deel uitmaken, in staat zijn het vertrouwen van de bij de jungle-oor log betrokken landen te winnen. De vooruitzichten, dat de vredes missie in haar opzet zal slagen zijn zeker niet ongunstig, te meer daar noch Vietnam, noch Amerika, noch China aan gezag inboeten door zich hu de voorstellen van de missie neer te leggen. Bliksemacties om geld voor Haarlemse jeugd (Advertentie) '«Mllllll "'TP HAARLEM, 18 juni De Haarlem se Katholieke Vereniging voor het Ge zin zet dezer dagen weer de schouders onder het jaarlijks terugkomend kar wei: het bijeenbrengen van het nood zakelijke geld. Ook dit keer zal de ac tie via een loterij gevoerd worden, en wel op drie zaterdagen achtereen. Af gelopen zaterdag is de loterij van start gegaan. Geluidswagens en loten-verko- pende medewerkers zorgden voor een HAARLEM, 18 juni Het ging vol op romantisch toe op het tweede zo merconcert van het Noordhollands Philhar-moniseh Orkest: Brahms en Rimsky Korsakoff vormden de hoofdschotel, als nuchter voorgerecht fungeerde Cherubmi's Anaereon-ouver- ture. Dirigent Marinus Adam sprong kundig om met de joyeuze in vallen, die deze Parijse Italiaan ver werkt heeft in een van zijn weinige com posities die repertoirevast gebleken is: van zjjn uitzonderlijke vruchtbaarheid op het gebied van de opera, symfoni sche en geestelijke muziek zijn de spo ren praktisch uitgewist! Jo Juda, eerste concertmeester van het Concertgebouworkest, liet de Haar lemse Concertgebouwbezoekers vervol gens kennis maken met zijn opvatting en uitvoeringswijze van het Vioolcon cert van Brahms. Deze wijken aan merkelijk af van de gebruikelijke vir tuositeitsdemonstratie en tempera mentuitingen waartoe menig solist zich in dit werk laat verleiden. Dat het niet „gegen die Geige" geschreven is, zoals Brahms' violisten-tijdgeno ten beweerden, werd al door Joachim bewezen. Tegenwoordig bindt zelfs me nig conservatoriumleerling de strijd aan met deze inderdaad uiterst gecom- liceerde vioolpartij die soms slechts een pliceerde vioolpartij die soms slechts een hoogste snarenacrobatiek eist. Juda speelt dit werk met doorwrochte techniek vanuit een sobere visie, bij na met een serene klaarte in de loon vorming. Zijn fraseringen zijn bestu deerd en uitgewerkt tot in de meest minieme details. Alles is beheerst en exact, eigenschappen die zover doorge voerd worden dat spanning en vurige meeslependheid wel eens verloren drei gen te gaan. In Rimsky Korsakoffs Shehe- razade legde het NPhO veel eer in met zijn eigen concertmeester Jan Hesmerg, die de fraaie guirlandes van het Sheherazade-thema met veel verve door het nog al compacte orkes trale klankbeeld van deze oosterse sprookjeswereld heen vlocht. M.A. Vr. Advertentie HAARLEM, 17 juni Teil behoeve van een werkkamp in Parijs wordt op het schoolplein van het Triniteitsly- ceum aan de Zijl weg een fancy-fair ge houden. Belangstellenden kunnen daar zaterdagavond van acht tot twaalf uur terecht en zondagavond van acht tot tien uur. Zondagmiddag van twee tot vijf uur is de fancy-fair ook geopend, waarbij speciaal aan de kinderen wordt gedacht. hliksem-actie: in record-tijd werden veie loten a 0,25 van de hand gedaan. Morgen en zaterdag 26 juni zullen nog eens twee dergelijke bliksemacties geprobeerd worden. De geluidswagens zullen op de eerste zaterdag vertrek ken van de speeltuinen Jong Leven aan het Beatrixplein in Parkwijk en ..Kin dervreugd" aan de Godfried van Bouil lonstraat. Op zaterdag 26 juni starten ze op de speeltuin in aanbouw „Burcht ter Cleeff" aan de Van Dordtstraat en het clubhuis „De Schaapskooi" aan de Frankrijklaan in Schalkwijk. De bewo ners van de desbetreffende wijken kan de kans op een lot en een fraaie prijs aldus niet ontgaan. De Katholieke Ver eniging voor het Gezin heeft voor de prijswinnaars onder meer een centri fuge, een kindersportfiets en een draag bare radio in het vooruitzicht gesteld. Met de opbrengst wil de vereniging in de eerste plaats nieuwe clubhuizen bouwen. Iedere speeltuinvereniging er zijn er in totaal dertien zou graag de aangesloten jongens en meisjes ook 's winters aangenaam willen bezighouden met handenarbeid, sport of toneelspelen. Slechts zeven verenigingen zijn zo'n winterclubhuis rijk. Voor de andere wordt via de Ook de speeltuinen zelf, die door alle verenigingsactiviteiten niet in het ver geetboekje mogen raken, kosten nogal wat. Er komt hier en daar eens een nieuw toestel bijeen kabelbaan, een klimraket, een vliegende schotel of een zwaaiboi. Maar ook met de outillage van de tuin en de vergoeding voor de „oppassers" zijn nogal wat financiën gemoeid. Hoe al deze onkosten ook groeien, de Katholieke Vereniging voor het Gezin heeft haar weldoeners te vriend willen houden en de kosten van de loten op het vertrouwde kwartje ge laten. De uitslag van de trekking wordt per advertentie in dit blad en op de der tien speeltuinen bekend gemaakt. 2 De vleugel of piano die U bij J Kettner Duwaer ■5 bewondert is een 1 onvoltooide. Dat is een instrument altijd, c zolang het zwijgt. U legt er immers Uw jj ziel in! Dan pas komt 5 het tot leven, met het -g intuïtief-tastende van de jazz, of met de strenge wetmatigheid van de renaissance, c Dan pas is het Uw eigen volmaakte Steinway, Bechsteïn, Pleyel, Feurich of ■f Förster. Kom, bespeel w en voltooi hem voor ons. AMSTERDAM HEIUGEWEG 21-25 TEL. 223660 ARNHEM WILLEMSPLEIN 33 TELEFOON 26898 HAARLEM, 18 juni Maandag her denkt de heer D. J. Reefman het feit, dat hjj vijftig jaar geleden in dienst trad bij Conrad-Stork. De heer Reefman is als steker werk zaam in de mechanische afdeling. Op de dag van zjjn jubileum gaat hjj de onderneming verlaten in verband met de pensioengerechtigde leeftijd. De jubilaris zal maandag door de di rectie van Conrad-Stork worden gehul digd. HEEMSTEDE. 18 juni Twee we ken nadat in Heemstede werd gestart met een financiële actie voor de stich ting van een Kennedy-monument, is er al een flink bedrag binnen gekomen. Het actie-comité deelde gisteren mee dat aan giften 2635,50 was ontvangen, een resultaat dat tot voldoening mag stemmen. Het totaal benodigde bedrag komt neer op vijftienduizend gulden, waarvan thans dus ruim een zesde deel binnen is. De tekenaar Jan Koning uit de Zaanstreek bezit grafische be gaafdheid en met de surrealisti sche tendens die in zijn onder werpen doorklinkt zijn de twee speci fieke kanten van deze graficus aange geven. Wat hij in „In 't Goede Uur" deze maand tentoonstelt is werk uit een overgangsfase die nog voorafgaat aan de periode van rijping. Na de conventi onele wijze van etsen cultiveert h(j een vondst van vormvertekeniing tot een systeem dat echter dienstbaar blijkt te kunnen worden aan de surrealistische visie. Niettegenstaande het soms verrassen de beeld van fantastische rotsformaties en wierachtige woekeringen krijgt men toch de indruk dat het spel met de beeldmiddelen zo nadrukkelijk wordt uitgevoerd dat dit de uitgroei van zijn kunstenaarschap vertraagt. De tentoonstelling van Rudolf Bruijn lijkt een vervolg op die van de vorige exposanten in De Waag. Ook hij observeert graag de mensen in hun argeloze tijdpassering. Maar hjj is zo verstandig geweest om een tweede onderwerp dat heim boeit een belangrijk aandeel in zijn tentoon stelling te geven, namelijk het land schap. Bruyn heeft gevoel voor de atmo sfeer en voor het ritmisch aspect. Zijn landschappen zijn dan ook nauwelijks nog illustratief. Het schrijvend noteren maakt er plaats voor een tintelende werkwijze die, minder virtuoos maar wel intensiever zijn belevenis met het landschap weergeeft. Ook maakt hij aquarellen met een persoonlijk gebaar en in een rijpe tint waarin op gevoeli ge wijze dezelfde volheid van atmosfeer tot uitdrukking gebracht wordt. Hij laat zich hier secunderen door de beeldhouw ster Joosje Mulder. We kennen haar werk van de Academie '63. Zjj toont de ontwikkeling van drie onderwerpen: een mensenpaar, mens en vogel en borstbeeld. Vooral in de dubbelfiguren is zij op zoek naar de plastische kracht in de massieven en de ruimtelijkheid van het motief. Een hernieuwde kennis making met twee jonge kunstenaars die de aandacht verdienen waarom zij vragen. Hun tentoonstelling in De Waag onder auspiciën van K.Z.O.D. duurt tot 4 juli. L. T. BEVALLEN VAN EEN ZOON: 16 juni: J. B. Filius—Smid. 17 juni: E. Th. Mon- taubanvan der Wiel; W. H. Wilderom, Aal. BEVALLEN VAN EEN DOCHTER: 15 juni: Th. H. van KesterenHendriks. 2 juni: J. M. SlotboomWassenaar. 16 juni: C. Groenhof—Dorsman; A. J. M. Bijnsdorp— Kors. ONDERTROUWD: 17 juni: A. W. H. Brug man en I. van Wilsum; L. P. Kuijper en J. M. van Lieshout: W. P. M. van der Meij en T. Smith: K. F. Leishout en J. A. Weber; L. G. M. Jagtenberg en D. M. Broekhuizen: C. W. Breed en Y. B. W. Leibbrand; W. J. A. Schreurs en J. Mul lens; J. H. Binnendijk en M. L. Zwaan. GETROUWD: 17 juni: D. Steenman en M. J. Kortekaas; C. H. Th. van Straaten en E. W. M. Divendal; J. Oosterling en M. v. Egmond; H. F. Kloos en A. H. Klaassen; A. G. van der Schaaf en J. M. van de Gevel; B. G. M. Kersten en H. Hessels; F. van Dillen en L. Schumacher; C. J. Voeteiink en Ch. W. van Meeteren: H. W. Michèly en S. G. Nobels. OVERLEDEN: 15 juni: E. H. A. Jansen, 76 j., Indischestraat; W. J. Schultink, 55 j., Gasthuisvest; J. de HornEikerbout, 74 j., Gasthuisvest. 16 juni: J. van der Heiden, 67 j„ van Rechterenstraat; P. H. Edelaar, 63 j., Borskistraat; C. C. F. van Heiningen- van Musscher, 86 j., Hasselaersplein; T. Cretier—Noojj. 74 j., Westerhoutpark. René Clément, die zijn reputatie als filmer en als kunstenaar vooral dankt aan „La Bataille du Rail", „Jeux in- terdits" en „Gervaise", is zich de laat ste tijd blijkens zijn films „Plein So- leil" en nu weer „Les Félins" gaan toeleggen op de morbide thriller en daarmee op een meer commercieel ge richte produktie. Clément beschrijft de lotgevallen van de jeugdige jongleur Marc, die even vlot weet te manipuleren met vrouwen harten als met tennisrackets en speel kaarten. Mare heeft de vrouw van een Amerikaanse miljonair verleid. De mil jonair stuurt er zijn handlangers op uit om met de inmiddels naar Frank rijk teruggekeerde Don Juan af te re kenen. Het wordt een wilde achtervol ging met even spannende als onwaar schijnlijke ontsnappingen, tot de vluch teling tenslotte via een religieus op vangcentrum van daklozen belandt in de armen, of misschien beter de scher pe klauwen, van twee dames, die lief dadigheid beoefenen om hun minder deugdzame bedoelingen te camoufle ren. De held, die er zelf ook een ruim geweten op nahoudt, ontdekt al spoe dig, dat Barbara, de oudste van de twee dames, al jaren lang in haar villa aan de Franse zuidkust 'n minnaar ver bergt, die wegens moord op haar man vergeefs door de politie wordt gezocht en dat het de bedoeling is om zich van zjjn, Marc's, paspoort meester te ma ken, zo nodig ten koste van zjjn le ven teneinde naar Zuid-Amerika te kunnen vluchten. Aangezien het Mare evenmin aan listigheid ontbreekt, wordt het een spel van kat en muis in een wirwar van twee, via geheime deu ren met elkaar in verbinding staande woningen, vol verborgen gangen, ka mers, spiegels en kijkgaten, waarbij de James Bond blijft nog een week in Frans Hals. „Geheim Agent 007 contra Dr. No" blijkt nog steeds favoriet te zijn. (Achttien jaar). In Minerva draait tot en met zondag in de avonduren „De man met geheime formule", een boeien de spiohagefilm. (Achttien jaar). Maan dag- tot en met woensdagavond „Alpen lied" met Paul Hörbiger als favoriet. (Alle leeftijden). In de matinees van zaterdag, zondag en woensdag: „Ver raad van de zwarte roofridder" (Alle leeftijden). Tenslotte Luxor, waar de film „Erotiek" door de K.F.C. ontraden is. BLOEMENDAAL, 18 juni In over leg met het hoofd van het districts con sultatiebureau te Haarlem, dr. J. Stof- felsnia, zal in de gemeente Bloem en daal het eerstvolgend röntgenologisch borstonderzoek gehouden worden in de voorzomer van 1966. Het zal dan drie- en-een-half jaar geleden zijn, dat de bevolking van Bloemendaal het laatst is onderzocht (september 1962). Bjj de donderdag gehouden gemeen teraadsvergadering heeft het raadslid H, Vis (P.V.D.A), met foto's aange toond, dat in de gemeente op verschil lende plaatsen hekken verwaarloosd zijn en veel vuil aan de straatzijde voor komt. Mevrouw Fahrenfort-Meuf- fels (VVD) uitte haar misnoegen over het vandalisme op luilakmorgen. In haar tuin aan de Pernambucolaan was een tuinameubelement in de heg ge stopt. Zjj stelde voor een volgend jaar bij de luilaksurveillance de B.B.-ers in te schakelen. De voorzitter verwachtte daarvan weinig heil, omdat de leden van de B.B. geen opsporingsbevoegd heid hebben. HEEMSTEDE, 18 juni Burge meester en Wethouders stellen de raad voor de prijs van het water met in gang van 1 juli met zeven cent per kubieke meter te verhogen. Voorname lijk door de sterke stijging der perso neelslasten in de jaren 1964 en 1965, zou bij handhaving van het huidige ta rief van 33 cent per m3, de exploitatie van het diiinvvaterbedrijf over het lopen de jaar een verlies opleveren van rond 35.000,- delen B. en W. mede. In 1966 zou dit verlies nog belangrijk toenemen, omdat dan begonnen moet worden met de periodieke controle van de watermeters bij de verbruikers. In vele gevallen zal deze controle leiden tot revisie en herijk der meters, waar mee een bedrag van 25.000 per jaar gemoeid is, hetgeen het thans na 1966 te verwachten verlies reeds op onge veer 60.000 brengt. Teneinde de ba ten en lasten in evenwicht te houden zal het watertarief daarom met 7 cent per m3 moeten worden verhoogd. HAARLEM, 18 juni. Aan de Kennemer Streekschool voor opleiding kleuterleidsters te Haarlem, s-aagden voor het examen Hoofdleidster (akte B), de dames: Haarlem: A. M. E. Bestenbreur, W. N. Bleeker, T. v. d. Boogaard, C. F. Duncan—Schuitheiss, T. Faber, J. E. Nuis, C. C. M. Smit, J. E. Verhulst. Amsterdam: N. BoschBorsboom. Bloemendaal: A. M. v. d. Wal. A. J. Witzel. Heemstede: A. Engels. Santpoort: G. G. Beelen, M. G. W. Schoester. Beverwijk: C. Seelemeijer. Zandvoort: S. P. Beijer. dame, dank zjj haar jonge nichtje Me- linda, dat smoorverliefd is op Mare en dank zij de onbedoelde interventie van de Amerikaanse achtervolgers, aan het kortste eind trekt. Mare echter valt, o ironie van het lot, dat dn films het kwaad nu eenmaal onverbiddelijk straft, in de venijnige klauwen van de lief tallige, maar niet minder sluwe Melin- da. die hem, nu zjj eigenares van de villa is geworden, eenzelfde lot doet on dergaan als Barbara's minnaar, die óók jaren lang in de geheime woning opgesloten heeft gezeten. De oorspron kelijke titel van de film, „Les Félins" (de katten) zou dan even goed kunnen slaan op de karaktertrekken van bei de dames als op de poezen, die zjj haar geliefden als gezelschap in hun schuil plaats meegeven. Dat Clément een uiterst bekwaam vakman is, wordt in deze film weer eens temeer bewezen. Ondanks het bij zonder ingewikkelde, maar niet erg in genieuze gegeven, weet hij door het scheppen van een gespannen sfeer en een doeltreffend gebruik van natuurlij ke achtergronden de aandacht van de toeschouwer geruime tijd vast te hou den. In Lido (Volwassenen). Charlie Chase moet Romeo spelen, maar hjj ziet tot zijn schrik, dat hjj spillebenen heeft. Hjj probeert met sponzen, waarvan hij er een dozjjn be stelt, zjjn toneelvoorkomen wat elegan ter te maken, maar op weg naar het theater komt hjj in een park met fon teinen terecht. Dit is de aanleiding tot een volslagen debacle: de sponzen wor den nat en als een wanstallig schepsel gaat de acteur zijn toneelondergang te gemoet. Dit is een van de kostelijke vondsten in de film .,30 Jaar Vrolijkheid", die door Robert Youngson uit oude kluchten is samengesteld en die de periode van 1890 tot 1920 omvat. Een commentaar plaatst de verschillende fragmenten in hun eigen tjjd. De eerste filmbeelden van arbeiders, die de filmfabriek van Lumière verlaten, dragen daartoe al evenzeer bij als de triomfantelijke ont vangst van de Amerikaanse soldaten bjj hun terugkeer na de eerste wereldoor log. Bovendien bljjken sterren als Lau rel en Hardy in hun eerste gezamen lijke optreden in Lucky Dog") Buster Keatoh, Billy Bevan, Hal Roach, Harry Langdon, Charlie Chase, Charlie Chap lin en ook diens broer Syd, nog steeds in staat voor een vermakelijke ander half uur te zorgen. Historisch filmvermaak voor iedereen In Rembrandt. Naar de toneelbewerking van W. So merset Maugham's populaire roman „Theatre" (Julia, de roman van een actrice) heeft Alfred Weidemann in Frankrijk een film gemaakt, waarvan de Nederlandse titel luidt: „Julia, de onweerstaanbare". Julia is een begaafd actrice op een leeftjjd. die men de verkeerde kant van de vjjftig noemt. Haar huwelijk met haar man, die tevens haar regisseur en producent is, is in de loop der jaren versleten tot een platonische ver houding. Als vrouw voelt ze zich daar bij onbevredigd en ze gaat dan ook gre tig in op de avances van een jonge boekhouder, die haar man voor de za kelijke leiding aantrekt. Daaruit ont staat al spoedig een verhouding, die voor haar op een krenkende wjjze ein digt als de oedoelingen van de berooi de knaap duidelijk worden. Hjj komt dan met een beschermelinge voor de dag, een jonge actrice, voor wie hjj een rol in een nieuw stuk bepleit als tegenspeelster van Julia. De nogal goedkope psychologie der verschillende karaktertypen is door Weidemann dusdanig benadrukt, dat de onwaarachtigheid ervan méér in het licht treedt, dan wat er aan waars in schuilt. Meer dan een gladgemaakt rou tinewerk heeft hij er dan ook niet van gemaakt. Een boulevardstuk, waaraan Lilli Palmer, Charles Boyer en Jean Sorel tevergeefs hun bekwame krach ten schonken. In Studio (volwassenen). Mathias Sandorf, rebel met een edel hart, neemt in een niet nader aange duide Oost-Europese staat de leiding van het verzet op zich. Dit teneinde de leuze „Vrijheid, gelijkheid en broe derschap", overal ingang te doen vin den. Zijn lieftallige dochter Elizabeth bezorgt hem overigens ook nog de nodige moeilijkheden. Herhaaldelijk ont snapt hij aan de dood, maar smaakt aan het eind het genoegen erkenning en waardering te ondervinden. Ook de dochter vindt het ware geluk. De film is een bewerking van liet bekende verhaal van Jules Verne dat niet de pretentie heeft meer te zijn dan wat naief-romantische ontspanning. Als zodanig is de film zeker geslaagd. Men volgt de wat onwaarschijnlijke ge beurtenissen met aandacht. Jongens achtig verhaal, geschikt voor de lief hebbers van dit genre. (Veertien jaar). Tot en met zondag is in Roxy de film „De gemaskerde moordenaar" te zien, een avonturenverhaal, "dat nogal in gewikkeld van samenstelling is. In het kort komt het hierop neer, dat een man wel heel bedrogen uitkomt, als hjj een vermoorde vriend nog denkt te kunnen helpen. Zonder het feitelijk te weten komt hij in een misdadig net te recht, waarbinnen een regeringsdetecti ve zjjn tegenstander wordt. Na veel na righeid komt hjj er achter, dat zijn ver moorde vriend nog leeft en hem voor zjjn vuile karweitjes ingezet heeft. De revolvers komen er aan te pas. De be drogene heeft dan tenminste nog het ge luk, dat hjj door de detective gered wordt. (Veertien jaar). De volgende dagen draait de film „Het teken van de heiden", een ro mantisch spektakelverhaal, waarin het minder gaat om een stuk geschiedenis dan wel om spannende momenten en gevechten in cinemascope, die in een tamelijk middelmatig uitgewerkt ver haal bijeen zjjn gebracht. (Veertien jaar). CINEMA PALACE: Dagelijks 2, 7, 9.15 uur, zo 2, 4.15, 7, 9.15 uur: De burcht der ver doemden, 14 jaar. FRANS HALS: Dagelijks 7, 9.15 uur, zo. 2, 7. 9.15 uur, zo 2, 4.30, 7, 9.15 uur, di. 8 uur: Geheim agent 007 contra Dr. No, 18 jaar. LIDO: Dagelijks 2, 7. 9.15 uur, zo. 2. 4.15, 7, 9.15 uur: Kooi der liefde volw. Zo. 11 uur: Jungle-cat, a.l. REMBRANDT: Dagelijks 2. 7, 9.15 uur, zo 2, 4.15, 7, 9.15 uur: Thirty years of fun, a.l. Zo. 11 uur: De grote jacht, a.l. ROXY: Dagelijks 2.30, 7. 9.15 uur. zo. 2, 4.15, 7, 9.15 uur: De gemaskerde moor denaar, 14 jaar. Ma. t/m wo. 2.30, 7, 9.15 uur: Het teken van de heiden, 14 jaar. STUDIO: Dagelijks 2.15, 7. 9.15 uur, zo. 2. 4.15, 7. 9.15 uur: Julia de onweerstaan bare, volw.. Zo. 11 uur: Ivanhoe, a.l. MINERVA: Vrij. 8.15 uur. za. en zo. 7. 9.15 uur: De man met de geheime for mule. 18 jaar. Za. wo. 2.30 uur, zo. 2, 4.15 uur: Verraad van de zwarte roof ridder, a.l. Ma. t/m wo. 8.15 uur: Alpen lied, a.l. Vrijdag 18 juni Concertgebouw. 8 uur: Leerlingenuitvoe ring door de Mij tot bevordering der toon kunst o.l.v. Marinus Adam. Maandag 21 juni Concertgebouw 7.30 uur: Leerlingenuit voering door het Haarlemsch Muziekin stituut. Dinsdag 22 juni Grote of Sint Babokerk. 8 uur: Gemeen telijk orgelconcert door Albert de Klerk. Woensdag 23 juni Concertgebouw. 8 uur: Concert door de Haarlemse Klaverskribo accordeonclub. Donderdag 24 juni Grote of Sint Babokerk. 3 uur: Gemeen telijk orgelconcert door Nico Waasdorp. Concertgebouw. 8.15 uur: Zomerconcert door het N.Ph.O. o.l.v. Bart van Beinum. M.m.v. Tereza Vieira, piano.. TONEEL: Stadsschouwburg. 8 uur: Toneelver. Lu- damus met „Appartement te huur". Zaterdag 19 juni Grote Markt. Van 2-6 uur: Draaiorgel concert ten bate van het geestelijk gehan dicapte kind. Ekestos 8 uur: Dansavond m.m.v., „The Invaders". Thijsse's, Hof, Mollaan, Bloemendaal 2 uur: Excursie o.l.v. de heer P. van Za- linge door Kon. Ned. Historische Ver. Zondag 20 juni Ekestos 8 uur: Dansavond m.m.v. Kwar tet Mark Jansen Boogie Woogie. Oase. 9.15 uur: Kon. Ned. Natuurhisto rische Ver.: Excursie naar de A. W. duinen o.l.v. de heren D. Latenstein van Voorst en J. Mourik. Maandag 21 juni Verversingshuis. Groenendaal. 8.15 uur: St. Adelbertusver. Bespreking met de Bur gemeester van Haarlem O. P. F. M. Cre- mers. (toesl.) Donderdag 24 junt Raaks. 8 uur: Muziekavond van d« Haarlemsche Discoclub. Vishal, Grote Markt: „De landman en de muze". Expositie van prenten, schilderijen en aquarellen in het kader van het Gouden jubileum van de K.L.T.B. Dagelijks van 10 5 uur. Zondag van 1 5 uur. (Van 14 juni t/m 29 aug.). Frans Halsmuseum: Werken uit de Haar lemse school van de 16e t/m 19e eeuw. Tekeningen van Nederlandse, Italiaanse en Franse school, 16e t/m 19e eeuw. Fossielen en Natuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen, behalve maandag van 113 uur. Eerste zondag van de maand van 1 3 uur. Bijzondere collectie werken van Frans Hals. Dagelijks van 10 tot 5 uur. Zondags van 1 tot 5 uur. Teylers Museum: Schilderijen 19e en 20e eeuw. Tekeningen Nederlandse, Italiaanse en Franse school, 16e t/m 19e eeuw. Fos sielen en Natuurkundige instrumenten. Ge opend op werkdagen, behalve maandag van 113 uur. Eerste zondag van de maand van 13 uur. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 76: Oude religieuze kunstschilderijen en middel eeuwse beeldhouwwerken. Geopend van 10 12.30 en 1.30 5 uur (behalve maandag). Zon- en feestdagen van 2 5 uur. Woonhuis Jacobus van Looy, KI. Hout weg 103: Het voormalige woonhuis van de schilder-schrijver Jacobus van Looy. Ge opend donderdags van 10 12.30 en 13.30 7 uur. Zon- en feestdagen van 2 5 uur. Cruquius Museum: Historische stoom machines en grote maquette van Nederland met waterstand-*- en overzicht overstro mingsramp 1953. Geopend dag. van 9 12.30 en 1.30 5 uur. Zondags van 1 5 uur. in 't Goede Uur: De maand juni expositie van tekeningen en grafieken van Jan Koning. Vishal en Vleeshal: De jaren '40-'45; Foto- en documentatietentoonstelling over de oorlogsjaren. Vr(j entree. Dagelijks van 9 5 uur. Zondags van 1 5 uur, woensdag, vrijdag en zaterdag van 8 12 uur. Academie 63, Kouüenhom, Haarlem: Openstelling der atJiers ter kennisname van het werk der deelnemers. Geopend d gelijks van 1 tot 1 uur. Artificia, Binnenv.eg 95, Heemstede: Ten toonstelling van tekeningen en schilderijen van Wim Steyn en beeldhouwwerken van Piet van Heerden. Geopend op werkdagen van 9.30— 18.00 uur. Vrijdagavond boven dien van 7.30 10.00 uur (t/m 1 juli). De Ark: Expositie van schilderijen en aquarellen van Hal Wichers. Geopend dag. (behalve dinsdag) van 10 tot 8 uur. 2e etage: 100 ambachten, van Jan Luyken. Dag. (behalve dinsdag) van 8 1130 uur. Linnaeushof, Bennebroek Openlucht tentoonstelling van voorjaars- en zomer bloemen. Tropentuin en minicorso. Geopend dagelijks van 9—18 uur (t/m oktober). Waaggebouw, hoek Spaarne, Damstraat: Dagelijks van 12 5 uur: Expositie van beeldhouwwerken van Joosje Mulder en tekeningen en aquarellen van Rudolf Bruin. (Tot 5 juli). Prentecabinet: Overzicht van het werk van Wout van Heusden. Tot 25 juli. Da. van 10 tot 5 uur. Zo. van 1 tot 5 uur. Vishal en Vleeshal. Grote Markt: Natio nale Aquarium expositie. Tot 5 juli. Da. van 110-22 uur.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 3