Opzij Smerig Volksverzekering Raadsleden volgen miljoenendans van Openbare Werken Mej Wilde rit op Zeeweg Ernstig ledenverlies bij Heemsteedse Kunstkring v__ Diefstal uit rijwielzaak Rinus Groot maakt grote indruk SPORTWEEK BENNEBROEK MET WIELERRONDE VAN START Haarlemmer Rob Sweers triomfeert Onvoorzichtige monteur uit Hoofddorp veroordeeld Zuster Storbeck verlaat Margriet Wielrennen in de Haarlemmermeer Wim Janssen aan de kop Examens Hageveld INSTRUCTIEVE EXCURSIE G. Smits overleden VOORSTELLINGEN WEER IN MINERVATHEATER r Prix d'excellence UITSPRAKEN HAARLEMSE RECHTBANK Zware explosie in smeerstation Angers naar Epe WITTE PAARD STRIJDT FEL OM TITEL van het n tea vv.s Haarlems matrassenhuis 4 Haarlemmerhout Kennemerplein Tranen van geluk J HAARLEMSE POLITIERECHTER DINSDAG 22 JUNI 1965 PAGINA 3 uw matras te dun of versleten laat het ons even weten prijsopgave aan huis 's morgens 9 uur gehaald 's avonds 6 uur thuis grote houtstraat 103 Haarlem, telefoon 11485 profiteer van onze inruilactie f 10,- tot f25,- voor uw oude spiraal of ledikant De leden van de commissie van bijstand voor stadsontwikkeling en openbare werken met een aan tal gemeentelijke ambtenaren bij de in aanbouw zijnde Mytylschool. Voor Haarlem e.o. Films Muziek T entoonstellingen Wij herinneren ons de kwalijke prak tijken, die in vooroorlogse jaren Wer den bedreven door „journalisten" of wat zich daarvoor uitgaf om een Brabantse plaats in het land een kwalijke naam te bezorgen. Men drong „het generaliteitsland" binnen om te laten zien hoe asociaal en immoreel gelovige mensen wel leefden. Men profiteerde van de armoede, waarin vele arbeidersgezinnen verkeerden. Vooral de grote gezinnen werden op gezocht. Men nam ze mee naar een café, liet vader en moeder en de kinderschare lekker eten, maar dan kwam het pas... Voor de fotograaf moest het een en ander vereeuwigd Worden. Men verzocht de peuters een „pot" bier aan de lippen te zetten. En de volgende dag kon men zien en lezen hoe de jeugd in dat plaatsje opgroeide voor galg en rad. De PSP als U het nog niet wist de Pacifistisch Socialistische Partij deed gisteravond ook zo iets in de haar toegemeten zendtijd voor politie ke partijen. Ze liet een tv-reporter, die beslist niet uit de doeken deed waarvoor hij precies kwam, de grote katholieke gezinnen van Hilvarenbeek afstropen om „het doe maar raak" in te passen in een zeer tendentieuze be nadering van het bevolkingsvraagstuk. De heer Jan Naaykens, bekend auteur uit Hilvarenbeek, vader van een groot gezin, verzekerde ons gisteravond, dat men hem niet had verteld, dat men zijn woorden voor een derge lijk programma zou misbruiken. Men liet een eenvoudig moedertje vertellen „wat God geeft, moet ge ac cepteren". En men plaatste daar te genover in een straat-interview beslist niet in Hilvarenbeek afgeno men, maar dat werd er niet bij ver teld een meisje, waaraan men de vraag stelde: Bent U getrouwd? Het antwoord luidde ontkennend. Zo II bent niet getrouwd. Gebruikt U dan voorbehoedsmiddelen? Ja, die gebruik ik. Ja, PSP, katholiek Brabant is een achterlijk land, want dat was toch de bedoeling van de vraag aan al die passerende mensen (al dan niet uit gekozen voor hun rol) of ze in hun jeugd wel voorgelicht waren. Ze zijn echter niet zo achterlijk, dat ze van een splinterpartijtje, dat derge lijke praktijken uithaalt, een „balk" zullen maken. Zij vonden zo'n uitzen ding, precies als wij, smerig. De SER heeft een aanloop genomen om het aantal reeds bestaande wette lijke sociale voorzieningen nog met één uit te breiden: een volksverzeke ring tegen zware geneeskundige risi co's. Het gaat daarbij dan vooral om de kosten van langdurige verpleging en verzorging. Het uitgangspunt van de SER, dat nagenoeg niemand in staat is derge lijke kosten volledig voor eigen re kening te nemen en dat derhalve de hele gemeenschap moet bijspringen, is niet voor tegenspraak vatbaar. Wél kan men zich afvragen of niet een ad ministratief wat minder ingewikkelde procedure denkbaar is dan een volks verzekering. Het aantal gevallen, waarop de verzekering betrekking heeft, is immers uiterst klein iets meer dan een half percent van de totale bevolking. Nu reeds voorziet de staat voor meer dan de helft in de kosten van de verpleging. Zou het dan zo vreemd zijn, als de overheid ook de rest voor haar rekening zou nemen? Dat schijnt misschien in strijd met het algemene verlangen naar be lastingverlaging. Daartegenover staat echter, dat het gaat om een bedrag van niet meer dan 200 miljoen gulden en dat vermijding van nog meer admi nistratieve rompslomp in hoge mate kostenbesparend werkt. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiMiniiimiiiuiiiiiiiiiimii' (Advertentie) h. de graaft HEEMSTEDE, 21 juni Seminarie Hageveld: Eindexamen Gymnasium- A: G. Brantjes, Beverwijk, S. van Duin, Warmenhuizen, Jan Duijnhoven, War mond, C. Hilhorst, Laren, P. Ligthart, Hoogkarspel, G. Schuijlenburg, Laren, J. Sikkink, Enkhuizen, J. Timmer, Bree- zand, N. Wester, Obdam. Gymnasium- B: M. Baas, Bovenkarspel, Jan Hoog wegt, Heemstede, K. Koopman, a wegt, Heemstede, K. Koopman, Mid- denmeer, P. de Winther, Hilversum, P. Wtjnker, Heerhugowaard. Schoolexamen voor toelating tot het Groot-Seminarie: R. Bosma, Amster dam, T. Cassee, Heemskerk, Dick Hom berg, Velsen-noord, J. Huesken, Bad hoevedorp, H. Huikeshoven, Haarlem, M. Jansen, Naarden, T. Kroon, Krom menie. Th. Mol, Haarlem, H. van der Véldt, Haarlem, Theo Vertelman, Wer- vershoof, H. van der Wardt, Laren, B. van der Zalm, Warmond, G. Zwemmer, Amsterdam. HAARLEM, 22 juni In de eerste vijf maamden van dit jaar investeerde het gemeentelijk bedrijf voor openbare wer ken in Haarlem tien miljoen gulden in openbare projecten: aanleg van we gen en rioleringen, bouw van scholen en dergelijke. Per maand wordt gemid deld voor twee miljoen gulden aan werk opgedragen. Deze miljoenendans van de duurste afdeling van het gemeentelijk apparaat wordt altijd op de voet ge volgd door de leden van de Haarlemse gemeenteraad die deel uitmaken van de commissie van bijstand voor stads ontwikkeling en openbare werken. Ge noemde commissie ad/viseert de gemeente raad bij beslissingen over uitgaven door Openbare Werken. De leden van de com missi e moeten in heel veel gevallen echter ook oordelen aan de hanl van rapporten zonder de plaatselijke situatie uit eigen waarneming te kennen. Dat is wel eens moeilijk en geeft soms aan leiding tot misverstanden. Daarom maak ten de leden van genoemde commissie gisteren op uitnodiging van het Be drijf Openbare Werken een excursie langs een groot aantal in uitvoering zijnde werken teneinde zich ter plaatse te oriënteren op de vorderingen op bepaalde werken en de noodzaak tot verdere verbeteringen. Dat is aller minst een plezierritje door Haarlem geworden. Ondanks het warme weer werd een druk programma afgewerkt. Wethouder W. F. Happé, de algemeen directeur van openbare werken J. H. A. Hardeman, technisch directeur ir. J. J. Fuijkschot en verkeersdeskundige ir. Van den Bogaerde gaven deskundige voorlich ting. De leden van de commissie konden kennis nemen van de plannen die bij Openbare Werken leven ten aanzien van de demping van de Westergraeht, over de demping waarvan besprekingen gaande zijn met de Nederlandse Spoor wegen. Vóór deze kwalijk riekende gracht gedempt kan worden zal eerst een riool moeten worden aangelegd naar de Leid- sevaart. Als dat gebeurd is wordt de gracht uitgebaggerd en dan zou het waarschijnlijk niet eens meer nodig zijn de Westergracht met het oog op de stank te dempen als niet de verkeers- deskundigen over de Westergracht een weg willen aanleggen vanaf de Weste lijke Randweg naar de Binnenstad. Daar voor zal het ook nodig zijn ter hoogte van de Cruquiusstraat over de Leidse- vaart een nieuwe brug te leggen en hui zen in die omgeving te slopen. Voorlo pig zal daar echter wel niets van komen en daarom ziet men als tijdelijke oplos sing een doortrekking van de weg over de Westergracht naar de Tuintjeslaan. Midden in de verkoeling brengende Haarlemmerhout ontstond tussen het gezelschap een discussie over het trace van de zuidelijke Randweg, die de HAARLEM, 22 juni Een bekende figuur uit het Haarlemse onderwijs, mejuffrouw G. M. Smits, is vandaag begraven. Zij genoot destijds een onge kende populariteit in de Spaarne-paro- chie. Tientallen jaren is zij onderwijze res geweest aan de Canisiusschool in de Linschotenstraat, duizenden kinde ren heeft zij in de loop der jaren aan zich verplicht. Uit een „In Memoriam". dat ons van daag werd toegezonden, citeren wij: „Wie in de Spaarneparochie kende juf frouw Smits niet? Wat zij meer dan veertig jaar lang als opvoedster van de jeugd gepresteerd heeft, beseffen voor al de ouders en degenen, die ais kleu ters aan haar zorgen werden toever trouwd. Met echt moederlijke zorg wer den builen, schrammen of ontvellingen door haar behandeld, terwijl ze angst voor thuis wist weg te nemen door ai- les wat gescheurd was, te repareren. Nooit werd tevergeefs een beroep op haar gedaan. In de hongerwinter wist zij bronnen aan te boren, waardoor hele regimenten jongens dagelijks gratis warm eten kregen. Ze had zelfs nog con tact met geëmigreerde ouders en leer lingen in Canada. De spreekwoordelijke prettige sfeer op de Canisiusschool was vooral aan haar te danken. Ze stond de nieuwe collega's met raad en daad bij en wist wat in bepaalde gevallen te doen en te laten om conflicten en mis lukkingen te voorkomen. In haar laatste rustjaren sloot zij zich niet van haar omgeving af, maar ging haar daad werkelijke belangstelling uit naar de zieke of aan de kamer gekluisterde even mens. En thuis gaf zij menig uurtje aan 't brailleschrift voor blinden." provinciale planologen over de HFC- terreinen en door de Hout is gedacht, hetgeen door de Haarlemmers als dood zonde wordt beschouwd. Zij hebben een andere oplossing om de kool en de geit te sparen, maar overigens is in het gemeentelijk plan weinig meer te bespeuren van de oorspronkelijke ge dachte aan deze weg de functie van stadsrandweg te geven. Daarvoor zijn er te weinig aansluitingen op de andere stadswegen. Als wij de heren van Openbare Wer ken mogen geloven staan er op korte ter mijn ook ingrijpende wijzigingen te wachten voor het Kennemerplein. De Nederlandse Spoorwegen schijnen het plan te hebben de sporen tussen Haar lem en Leiden te verdubbelen, hetgeen tot gevolg heeft dat het station aan de noordzijde zal moeten worden verbreed. Daarvoor zal een aantal woningen achter het station moeten worden gesloopt, waarvoor door de NS al toestemming aan de gemeente is gevraagd. BLOEMENDAAL, 22 juni Om streeks half tien gisteravond is er een ongeluk gebeurd op de Zeeweg, waar van de 15-jarige schoenmakersleerling G. v.d. P. uit Haarlem het slachtoffer is geworden. De jongen werd met een zware hersenschudding in het Marine hospitaal opgenomen. De schuldige bleek een 55-jarige win kelier uit Heemstede te zijn. Deze reed met een snelheid van 70 km over de Zeeweg en kwam plotseling in de berm terecht. De auto schoot het rijwielpad op en raakte de schoenmakersleerling. De jongen viel op de grond, de auto, met de fiets op de bumper, vloog weer de rijbaan op. Een stuk verder kwam de auto weer in de berm en kwam tenslotte in het struikgewas tot stilstand. De bestuurder wilde daarop verder lopen en de auto achterlaten. Een po- litie-agent hield hem aan. De Heemste- denaar bleek onder invloed te verkeren van sterke drank. Zijn rijbewijs werd ingevorderd, hijzelf werd ingesloten. NOORDWIJK, 22 juni Met het oog op het aanbrengen van een deklaag zal deze week De Gooweg vanaf de Van de Mortelstraat tot de 's-Gravendam- seweg te Noordwijkerhout gedurende ongeveer twee dagen voor alle verkeer in beide richtingen gesloten zijn. Het verkeer is omgelegd via Voorhout. HEEMSTEDE, 22 juni Voorzitter dr. H. Kahrel van de Heemsteedse Kunstkring heeft gisteravond tijdens de jaarvergadering een weinig opwekkend geluid over het verenigingsleven in het afgelopen jaar laten horen. Het leden tal van de Kunstkring daalde van 832 tot 721, terwijl ook het aantal bezoe kers bij de verschillende uitvoeringen een sterke daling te zien gaf. Het wa ren er slechts 1.166, tegenover ruim 2.000 in het jaar daarvoor. Dr. Kahrel schreef de verminderde belangstelling toe aan het feit dat de Kunstkring zich door de onzekerheid met betrekking tot de huisvesting, los moest maken van het Minerva Theater. Vanwege de onzekere toestand t.a.v. het Minerva Theater werden enkele uit voeringen elders gehouden, maar daar bij bleek duidelijk hoezeer het publiek aan de sinds jaar en dag bestaande situatie verknocht was geraakt. Tal van leden werden de vereniging ontrouw en de nieuwe aanwas bleek geringer dan mocht worden verwacht. Dr. Kah rel kon gisteravond echter tot zijn vreugde bekend maken dat de directie van het Minerva Theater voor het ko mende seizoen heeft toegezegd, dat de uitvoeringen weer op oude voet kunnen worden voortgezet. Het zal volgens het bestuur echter veel werk en toewij ding van alle leden vergen om het ver loren terrein te herwinnen. Het bestuur heeft daartoe een propagandacommis- sie in het leven geroepen, die reeds goed werk heeft gedaan. „Wij mogen de ogen niet sluiten voor het feit, dat wij een andere cultuurpe riode zijn ingetreden, waarin de sensa tie en het spectaculaire een grote rol spelen, waar een kunstkring met alle begrip voor de waarde van het experi ment kritischdient tegenover te staan", aldus voorzitter Kahrel, die zich daarbij afvroeg of de leden de ziens wijze van het bestuur zullen delen. „Zullen de leden slechts bewogen kun nen worden hun gemakkelijke stoel bij het televisietoestel te verlaten indien een heel gewaagd toneelstuk wordt op gevoerd, of zullen zij inzien dat zij meer worden verrijkt door het genot van on betwist hoogstaande kunst, die door zorgvuldig gekozen programma's dicht bij huis temidden van goede kennissen en vrienden en voor weinig geld wordt geboden?", hield dr. Kahrel de aanwe zigen voor. „De keuze," lijkt gemakkelijk, maar het voor de hand liggende wordt niet steeds aanvaard. Het is moeilijk te gen de machtige stroom van smaakbe- derf in deze verwarde tijd op te roeien, doch het bestuur van de Heemsteedse Kunstkring vertrouwt er op dat het denkende deel van het Heemsteedse pu bliek aanleiding zal vinden het te steu nen in zijn streven het gevaarlijke tij te doen keren", zo besloot dr. Kahrel zijn kritisch betoog. Het bestuur van de Kunstkring is er voor het komende seizoen in geslaagd een gevarieerd en artistiek verantwoord programma samen te stellen. De ope ningsavond is vrijdag 24 september met een concert door het Noordhollands Philharmonisch Orkest o.l.v. Henri Arends. Als solist treedt de harpist Ed ward Witsenburg op. Voor dinsdag 30 november is het Haagse cabaret Pe pijn geëngageerd en woensdag 15 de cember komt de pianiste Janine Daeos- ta naar Heemstede. Het nieuwe jaar wordt woensdag 19 januari ingezet met een voorstelling (Advertentie) wanneer ze geslaagd zijn, ko men er zeker, maar ook tranen van dankbaarheid, wanneer U hen het beloofde horloge geeft, wat zij zo verdiend hebben. Onze wel zeer mooie merken rollectie, waarborgt U een goed en modern horloge, o.a. CERTINA - PRISMA - INDUS REMOVA - ZENTRA. U weet het adviseert U goed. Grote Houtstraat 49 het huis met het carillon Telefoon 2 00 49. Haarlem HAARLEM, 22 juni In het afge lopen weekeinde is ingebroken in een rijwielzaak in Haarlem-noord. Uit een geldkistje wordt een bedrag van 344 vermist De dader is binnengekomen via de tuindeuren, waarvan een ruitje was gebroken. In de nacht van zater dag op zondag heeft een onbekende van een in de stad geparkeerd staande Volkswagen de vier wieldoppen verwij derd en meegenomen. UTRECHT, 22 juni In het ge bouw van K. en W. te Utrecht heeft de pianist Rinus Groot gisteravond op een der einduitvoeringen van het Utrechts conservatorium zijn muzi kaal technische begaafdheid op bij zondere manier gedemonstreerd. Ca paciteiten, die van zoveel betekenis waren, dat hem na de pauze toen hij het derde pianoconcert van Rach maninoff had gespeeld met medewer king van het Utrechts conservato rium-orkest onder leiding van Frits Knol door de conservatoriumdirec teur Johan van de Boogert met grote voldoening de prijs voor uitnemend heid werd uitgereikt. Vóór de pauze trad Rinus Groot so listisch op o.a. in composities van Beethoven en Chopin. Zijn programma vermeldde bovendien een sonate van Henkemans. Zodat men wel mag zeg gen dat hij het zichzelf niet makkelijk heeft gemaakt. Voor de toehoorders is op deze avond dan ook zeer duidelijk gebleken, dat Rinus Groot vergevorder de technische vaardigheid combineert met rijpe muzikaliteit. Ook virtuositeit is hem al niet vreemd meer. Bijzonder veel indruk maakte hij met de sonate van Henkemans. Er was kleur en poëzie in zijn spel. En uit de reacties in de zaal bleek overduidelijk, dat men zijn prestaties met bijzonder veel begrip van zaken volgde. Ad. int. HAARLEM, 22 juni Twee automo bilisten, de 39-jarige L. v.d. H. uit Gou da en de 62-jarige J. A. B. uit Amster dam, die beiden een aanrijding met do delijke afloop veroorzaakten zijn van morgen door de Haarlemse Recht bank ieder tot twee maanden gevange nisstraf en twee jaar ontzegging van de rijbevoegdheid veroordeeld. Tegen V. d. H. was twee maanden en één jaar ontzegging geëist; tegen B. drie maanden en drie jaar ontzegging. van de toneelgroep Ensemble. Donder dag 17 februari concerteren Jeannelootte Hertberger, viool, en Maarten Bon, piano. Tot besluit van het seizoen volgt donderdag 15 april een voorstelling van het Nationale Ballet o.l.v. Sonia Gas- kell. Met uitzondering van de Ballet voorstelling, die in de Haarlemse Stads schouwburg wordt gegeven, zijn de ove rige voorstellingen in het Minerva Thea ter geprogrammeerd. Na afloop van de ledenvergadering de Kunstkring, heeft de bekende molen kenner F van Hoogstraten uit Dor drecht een uitermate boeiende causerie met kleurendia's gehouden over het heden en verleden van de Nederlandse molen. NOORDWIJK, 22 juni Mejuffrouw J. Feenstra uit Noordwijk slaagde te Groningen voor het eerste gedeelte van de akte N XII. Jochem Oerlemans uit Noordwijk slaagde voor het eindexa men HBS-B. Voor het eindexamen M. M. S. slaagde de Noordwijkse me juffrouw C. M. Vuurpeil. BENNEBROEK, 22 juni De lange Haarlemmer Roo Sweers heeft maan dagavond in de Sportweekronde van Bennebroek, die voor de vierde keer door de Ren- en Toervereniging „De Bollenstreek" als een clubontmoeting met „De Kampioen" uit Haarlem op het snelle parcours in de Bloemhofwijk werd gereden, zijn allereerste overwin ning als amateur behaald. Hij was er uiteraard dolgelukkig mee en reed sa men met zijn jongere stadgenoot Adrie de Ruyter een sterk triomfator by de nieuwelingen een welverdiende ereronde. Met deze wielerronde, waarvoor bur gemeester Van der Hoop van Slochteren het startschot gaf, werd de sportweek in Bennebroek geopend. De amateurs en nieuwelingen draaiden al meteen in een hoog tempo hun rondjes en daar door werden alle demarrages van een Jan Aldershof, Gerard Nijssen, Jan de Zwart, Adrie de Ruyter en anderen in de kiem gesmoord. Er bleek geen ont komen aan. Alleen de zwakkere broeders gingen in deze temposlag ten onder en moesten van de voortijlende hoofdmacht afhaken. De jonge Rob Schell verdween daaruit door een fikse val. Het bleek achteraf nog wel mee te vallen. De strijd op het voorplan bleef in vol le hevigheid doorwoeden en steeds weer waren er aanvallers voor een avontuur tje te vinden. Pas na een goed uur kon den Norman Koelemij, Ton Blom en Leo v.d. Berg een paar honderd meter voorsprong nemen. Toen ook Roel Snij der, Aad Bogaard en Wim Janssen in het offensief gingen, kwam alles weer bijeen. Meer succes hadden de amateurs Rob Sweers en Wil van Slooten met de nieu weling Adrie de Ruyter. Zjj ontsnapten op een moment dat de grote favoriet Jan v.d. Horst door een lekke band geplaagd de strijd moest staken. De drie demarranten werkten eendrachtig sa men en liepen steeds verder uit. Toen er 65 rondes waren afgelegd kon De Ruyter in zijn remmen knijpen: hij was onbedreigd winnaar geworden van de nieuwelingen. De amateurs moesten toen nog vijf tien rondjes rijden. Daarin hebben Sweers en Van Slooten ondanks te genaanvallen van de bollenstrekers Jan de Zwart, Leo v.d. Berg en Wim Jans sen hun voorsprong niet meer uit handen gegeven. In een fel betwist sprintje bleef Sweers zijn vluehtmakker met 'n half wieltje verschil de baas. De sprint van het verslagen peloton om de derde plaats werd door de broers Bogaard geregeld. Uitslag. De uitslag luidt: 1. R. Sweers, de 72 km. in 1 uur 43 min. en 3,6 sec.; 2. W. van Slooten, 3. Bert Bogaard, 4. Aad Bogaard (allen Kampioen), 5. L. v.d. Berg (Bollenstreek), 6. T. Bosma 7. N. Koelemij, 8. J. Aldershof, 9. L. Otte (allen Kampioen), 10. W Knoppert (Bol lenstreek). Wim Janssen, Siem van Lierop, Tom de Klerk en de oudste deelnemer Henk Kiekens vielen net buiten de prijzen. Uitslag nieuwelingen: 1. A. de Ruyter, de 58 km. in 1 uur 23 min. en 30,7 sec.; 2. Ton Blom (beiden Kampioen), 3. T. Zeldenthuis (Bollenstreek), R. Snij der, 5. Th. Krom (beidei Kampioen), 8. J. v.d. Lans (Bollenstreek), 9. Th. Verdonschot, 10. P. Lissenburg (Beiden Kampioen). HAARLEM, 22 juni Men een har de klap sprongen alle ruiten van het smeerstation in Hoofddorp, toen op 19 november van het vorig jaar de 29-jarige onderhoudsmonteur A. V. uit Hoofddorp de electrische kachel vergat uit te schakelen toen een van zijn collega's vijftien a twintig liter benzine morste. In de afgesloten ruim te, die weldra met benzinedamp ge vuld was, volgde een geweldige explo sie die naast de genoemde schade ook brand tot gevolg had. De collega van verdachte liep zware brandwonden op, tengevolge waarvan hij ruim vier maanden in het ziekenhuis moest ver blijven. De onderhoudsmonteur stond gisteren voor de Haarlemse politie rechter wegens grove nalatigheid te recht. Verdachte beweerde niets van het verbod van zijn chef af te weten het kacheltje in een afgesloten ruimte in te schakelen. Dat zegt nog niets, ver dachte is onderhoudsmonteur en hij wordt geacht alles af te weten van benzinedamp en mogelijk ontploffings gevaar, aldus de officier van justitie, die een boete van 200,- en een maand voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar eiste. De politierechter meen de dat een boete van 125,- en een maand voorwaardelijk voldoende was. Een scheld- en vechtpartij had de 43-jarige kwekersknecht J. K. uit Hoofddorp opgevoerd toen hij op 27 januari van dit jaar door een ge- uniformeerde agent in Rijsenhout werd aangehouden, omdat hij zonder bel en lichten fietste. Eerst weigerde hij bij de agent te komen. „Hij had ook naar mq toe kunnen komen", meende hij tijdens de zitting. Vervol gens weigerde hij zijn naam te noe men. Hij was kwaad geworden om dat hij naar zijn werk moest. Ten slotte was hij de agent gaan beledi gen, terwijl hij zich, vasthoudend aan een hek, schrap zetet. Twee we ken gevangenisstraf eiste de officier van justitie. Een week gevangenis straf vonniste de politierechter. „Ik werd beschuldigd van diefstal, dat nam ik niet", aldus een 21-jarige metaalbewerker uit Aalsmeer. Op 4 maart van dit jaar beweerde hij door zijn toenmalige werkgever, de 45-jarige directeur J. C. uit Aalsmeer, beschul digd te zijn van diefstal van flesjes bier, uit het magazijn van diens be drijf. De directeur, die hogelijk ver baasd was over de aanklacht, stond terecht. „Waarschijnlijk een kwestie HAARLEM, 21 juni. Op 30 juni zal Zuster Storbeck haar werkzaam heden als directrice van Kleuterhuis „Margriet" beëindigen om met pensioen te gaan. In de veertien jaar dat zij de leiding heeft gehad van het Kleuterverblijf is Tante Mimi in vele honderden Haar lemse gezinnen een bekende figuur ge worden. Omdat zij tegelijk maatschap pelijk werkster was, trok zij er iedere week enkele dagen op uit om huisbe zoek te doen in de gezinnen, waaruit kleuters als patientjes óp Margriet kwamen. Haar veelomvattende taak volbracht Tante Mimi met voortva rendheid en enthousiasme; zij wist het vertrouwen te winnen, vaak zelfs vriend schap te sluiten. Het werk binnenshuis, dat niet zo in de openbaarheid kwam, was even belang rijk; de kinderverzorgsters en stagiaires leiding geven, de kinderarts inlichten over de vorderingen in genezing en ont wikkeling, daarnaast de algemene lei ding in een inrichting met zeventig kin deren en ruim twintig volwassenen. Daarbij komt dat het werk der medi sche kleuterdagverblijven zich sterk ge wijzigd heeft sedert in 1945 in het kader van de actie „Zuid helpt Noord" ons Kleuterhuis door Tilburgenaren gesticht is. In plaats van ondervoede kinderen en bleekneusjes komen er nu grotendeels kleuters, die in hun ontwikkeling geremd en vaak nerveus zijn; dit eist van de lei ding veel studie, inzicht en vindingrijk heid. Zuster Storbeck heeft zich hiervoor extra bekwaamd door als directrice nog de cursus voor opleiding tot psychia- trisch-geschoold maatschappelijk werk ster te volgen. Kleuters, personeel en bestuur zullen, ieder op eigen wijze, dit afscheid vieren. Gaarne wil het bestuur daarnaast aan ieder, die Tante Mimi in haar werk ge kend heeft, de gelegenheid geven af scheid van haar te nemen, door haar een receptie aan te bieden op zaterdag 26 juni, 's middags van half vier tot vijf uur, in het Kleuterhuis, Anna van Buren- laan 60. In de vacature is voorzien door de be noeming van Zuster A. Drewes uit Den Haag als directrice en Mejuffrouw B. M. Blaauw uit Nijmegen als maatschappe lijk werkster. HAARLEM, 22 juni, De delegatie uit de Franse jumelagestad Angers, die samen met een delegatie van twintig personen uit Osnabriick en vijftien per sonen uit Haarlem zal deelnemen aan het ontmoetingsweekeinde in het ge meentelijk buitencentrum Het Wisselse- vekl te Epe, zal vrijdagavond om zes uur in Haarlem aankomen. De delegatie gebruikt in de jeugdher berg Jan Gijzen de maaltijd en brengt daar ook de nacht door. Zaterdagmor gen om acht uur vertrekt het gezelschap naar Epe. LISSE, 22 juni Door de Lissier Ren en Toervereniging „De Bollenstreek" werd op het parcours in de Haarlem mermeer de tweede rit van de zomer competitie als een klassements- wedstrijd gereden. Alle zes de klasse menten werden door Wim Janssen ge wonnen en hü legde zodoende beslag op de eindzege. De uitslag luidt: 1. W. Janssen 21 pnt.; 2. W. Knoppert, 12 pnt.: 3. J. van Dyk 7 pnt.; 4. S. van Lierop 2 pnt.; 5. Th. v. d. Linden 0 pnt. Uitslag C— klasse: 1. R. Bisschops 21 pnt.; 2. B. van Beek 13 pnt.; 3. L. Uitendaal 7 Ent.; 4. en 5. Peter Koop en J. v. d. inden 3 pnt. Jeugdklasse: 1. H, Bis schops 6 pnt.; 2. C. de Vos 3 pnt. van wraakgevoelens", meende de di recteur. „de jongen is na het bewuste gesprek ontslagen." De directeur mis te al geruime tijd flesjes bier. Hij be sloot bü zijn werknemer eens navraag te doen. Deze nam de kwestie hoog op en beweerde bij hoog en by laag niets gestolen te hebber.. „Ik beschul dig je niet, ik vraag het je alleen maar", had de directeur geantwoord. Dat kon trouwens een als getuige aan wezige secretaresse beamen. Noch d» officier van justitie, noch de politie rechter kon de opzet van de beschul diging bewezen achten. De directeur werd daarom vrijgesproken. HAARLEM, 22 juni Het Witte Paard, ZSC en MSC 2, Het Oosten zijn de duels voor de halve finales van de wedstrijden om de „NHSB-leeuw". De kwartfinales, welke de afgelopen week werden gespeeld hadden als top- duel in Haarlem de wedstrijd Het Oos tenHet Witte Paard. De bezoekers, titelhouder van de wissel-trofee, lieten zich niet onbetuigd en bleken uit het goede sehaakhout gesneden. Misschien dat de Haarlemmers hun tegenstanders onbewust wat hebben on derschat en dat heeft hen dan de das omgedaan want de Witte Paarden stre den fel voor elke denkbare winst en dat resulteerde in een 1 '/r-2'/i zege met een goede kans op prolongatie van de titel. In de volgende ronde komt het Witte Paard uit tegen ZSC en ook dat is een geducht team. De Zaandammers klopten Heemstede 2 overtuigend met 0-4 en hebben met de spelers Brink- Slob-May-v. d. Stadt een ploeg om van te rillen. In Den Helder namen de MSC en Het Oosten ploegen het tegen elkaar op. MSC 1 kwam adem tekort tegen Het Oosten 2 en verloor met 1-3. MSC 2 bracht de partyen in evenwicht door Het Oosten 3 met 2,/«-l,/« te verslaan maar zal weinig vertrouwen hebben de halve finale te overleven nu de tegen stander Het Oosten 2 zai zijn dat dus de sterkere spelers van het eerste team reeds de baas bleef. Een finale-plaats voor Het Oosten 2 ïykt dan ook wel haast zeker. De uitslagen zyn: MSC Het Oosten 2 1-3; Heemstede 2ZSC 0-4; MSC 2—Het Oosten 3 2-VrlVi; Het Oosten 1Het Witte Paard l'lt-2'lt. KLEUTERSCHOOL Binnenkort zal met enig officieel vertoon de eerste steen worden gelegd voor de St.-Jozef- kleuterschoot op het terrein van Spar renheuvel. Voor deze bouw heeft de gemeenteraad van Bloemendaal des- tyds een krediet verleend van 2.100.000. Het ontwerp is van de :e architect H. G. Oosterbaan CINEMA PALACE: Dagelijks 2, 7 en 9.15 uur: De burcht der verdoemden, 14 jaar. FRANS HALS: Dagelijks 7 en 9.15 uur: Geheim agent 007 contra Dr. No, 18 jaar. LIDO. Dagelijks 2, 7 en 9.15 uur: Kool der liefde, volw. REMBRANDT: Dagelijks 2. 7 en 9.15 uur: Thirty years of fun, alle leeftijden. ROXY: T/m woensdag 2.30, 7 en 9.15 uur: Het teken van de heiden, 14 jaar. STUDIO: Dagelijks 2.15, 7 en 9.15 uur: Julia de onweerstaanbare, volw. MINERVA, t/m woensdag 8.15 uur: Alpen lied, alle leeftijden. Wo-.midd. 2.30 uur: Verraad van de zwarte roofridder, alle leeftijden. Dinsdag 22 juni Grote of Sint Bavokerk. 8 uur: Gemeen telijk orgelconcert door Albert de Klerk. Woensdag 23 juni Concertgebouw. 8 uur: Concert door de Haarlemse Klaverskribo accordeonclub. Vishal, Grote Markt: „De landman en de muze". Expositie van prenten, schilderijen en aquarellen in het kader van het Gouden jubileum van de KJL.T.B. Dagelijks van 10 5 uur. Zondag van 1 5 uur. (Van 14 juni t/m 29 aug.). Frans Halsmuseum: Werken uit de Haar lemse school van de 16e t/m 19e eeuw. Tekeningen van Nederlandse. Italiaanse en Franse school, 16e t/m 19e eeuw. Fossielen en Natuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen, behalve maandag van 113 uur. Eerste zondag van de maand van 1 3 uur. Bijzondere collectie werken van Frans Hals. Dagelijks van 10 tot 5 uur. Zondags van 1 tot 5 uur. Teylers Museum: Schilderijen 19e en 20e eeuw. Tekeningen Nederlandse, Italiaanse en Franse school, 16e t/m 19e eeuw. Fos sielen en Natuurkundige instrumenten. Ge opend op werkdagen, behalve maandag van 113 uur. Eerste zondag van de maand van 13 uur. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 76: Oude religieuze kunstschilderijen en middel eeuwse beeldhouwwerken. Geopend van 10 12.30 en 1.30 5 uur (behalve maandag). Zon- en feestdagen van 2 5 uur. Woonhuis Jacobns van Looy, KI. Hout weg 103: Het voormalige woonhuis van de schilder-schrijver Jacobus van Looy. Ge opend donderdags van 10 12.30 en 13.30 7 uur. Zon- en feestdagen van 2 5 uur. Cruquius Museum: Historische stoom machines en grote maquette van Nederland met waterstand-»- en «verzicht overstro mingsramp 1953. Geopend dag. van 9 12.30 en 1.30 5 uur. Zondags van 1—5 uur. In 't Goede Uur: De maand juni expositie van tekeningen en grafieken van Jan Koning. Vishal en Vleeshal: De jaren '40-'45; Foto- en documentatietentoonstelltng over d« oorlogsjaren. Vrij entree. Dagelijks van 9 5 uur. Zondags van 1 5 uur, woensdag, vrijdag en zaterdag van 8—12 uur. Academie 63, Koudenhom, Haarlem: Openstelling der ateliers ter kennisname van het werk der deelnemers Geopend d gelijks van 1 tot uur. Artificia, Binnenv. eg 95, Heemstede: Ten toonstelling van tekeningen en schilderijen van Wim Steyn en beeldhouwwerken van Piet van Heerden. Geopend op werkdagen van 9.30 18.00 uur. Vrijdagavond boven dien van 7.30 10.00 uur (t/m 1 juli). De Ark: Expositie van schilderijen en aquarellen van Ha) Wichers. Geopend dag. (behalve dinsdag) van 10 tot 8 uur. 2e etage: 100 ambachten, van Jan Luyken. Dag. (behalve dinsdag) van 8—11.30 uur. Linnaeushof, Bennebroek Openlucht- tentoonstelling van voorjaars- en zomer bloemen. Tropentuin en minicorso. Geopend dagelijks van 9 18 uur (t/m oktober). Waaggebouw, hoek Spaarne, Damstraat: Dagelijks van 12 5 uur: Expositie van beeldhouwwerken van Joosje Mulder en tekeningen en aquarellen van Rudolf Bruin. (Tot 5 juli). Prentencabinet: Overzicht van het werk van Wout van Heusden. Tot 25 juli. Da. van 10 tot 5 uur. Zo. van 1 to uur. Vishal en Vleeshal. Grote Markt: Natio nale Aquarium expositie. Tot 5 juli. Da. van 10-22 uur.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 3