K Monti rapste spurter te Luik Peter Post nu al in de achterhoede Tour Getempe vreugde in Pellenaars' kamp Anquetil sprint zich naar zege op Man Uitslagen en klasseringen van TOUR DE FRANCE Sparta- honkbal mag naar Pellenaars deelt Ro soms sigaren uit me Ottenbros uit de bocht in Ij Achterblijvers cii£©r§ Pijn WOENSDAG 23 JUNI 1965 Keulen, 23 juni De Tour Is begonnen. Tot en met 14 juli even duizenden wieierjsport- teJhebbers in Europa met het en wee van de mannen van deques Goddet mee. Dat was gistermorgen bij de start al te perken. De inwoners van Keu- toonden enorme belangstel- ing bij het vertrek van de wie- karavaan uit hun stad. Vele ,lenduizenden Keulenaren ston- aen, vaak rijen dik, langs de route en gaven de coureur een hartelijk applaus mee. Opval- groot was het aantal school kinderen, dat de renners uitge telde deed. Ter gelegenheid van öe start waren namelijk alle scholen in Keulen gesloten. Het overbodig om op te merken dat de jeugd deze maatregel zeer °P prijs stelde ■lilllSM (Van een speciale verslaggever) LUIK, 23 juni. Bijna had op het marktterrein van Luik ook de Ronde van de Toekomst een Belgische ritwinnaar gekregen. Verbeten spurtend bleef de 22- jarige Rémy van Vreckom tot vlak voor de meet een serieuze kandidaat voor de eerste plaats, maar ten slotte moest hij toch de rappe Italiaan Battista Monti vóór laten gaan en bijna was ook de Fransman Bernard Gyot, een oudere broer van groene-trui- jager Glaude, de Belg nog gepas seerd. Zover kwam het echter juist niet. (door FRANS NYPELS) LUIK, 23 juni. De bloemen ^aren voor Nini van Looy. Zij Wond in Luik aan de finish, te midden van duizenden uitgelaten supporters. Ook zij voelde de spannnig, toen het peloton in sicht kwam. Ook zjj danste op haar tenen op het moment, dat de laatste krachtsinspanning de beslissing moest brengen. Ten slotte schreeuwde zij ook uitzin nig toen Rik, haar Rik, 's werelds toeest besproken renner, als eerste over de meet vloog, zijn gezicht vertrokken in een woeste grijns. Vergissing Slecht jaar Op de top Algemeen klassement Het algemeen klassement na de derde etappe luidt; 1. Peffgen (Did) 10.44.43; 2. Claude Guyot (Fr) op 15 sec.; 3. ex aequo Grosskost (Fr); Rodriguez (Sp) en Perurena (Sp) allen op 30 sec.; 6. Diaz (Sp) op 2.10.7; 7. Lejjten (Ned) op 3.04; 8. Desvages (Fr), Suria (Sp) en De Locht (Belg) op 3.19; 11. Rudi Zol linger (Zwi) op 3.24; 12. Kirilov (Buig) op 3.31; 13. Bernard Gyot (Fr) op 3.43; 14. Gowley (GB), Beker (Polen) en Delvael (Belg) zt; 17. ex aequo een grote groep renners met o.a. de Nederlanders Harrie Steevens en Eddy Beugels, Van Cauwenberghe (Belg); Bayssière (Fr), Paul Zollinger (Zwits), Goletz (Did) en Benet (Fr) allen op 4.04; 35. Lute (Ned) op 4.21; 47. Schepers (Ned) op 7.52; 48. Hoogland (Ned) op 8.03; 72. Schouten (Ned) op 10.44. Ploegenklassement Algemeen ploegenklassement van het hart. Een opmerking, op getekend uit de mond van Ray mond Poulidor, het vertroetelde idool van alle Fransen. „Van Looy moet nu aanvallen om zijn trui te verdedigen", zei hij, om stuwd door verslaggevers. „Dat maakt het mij gemakkelijker om mijn taken te regelen". Er speel de een sluwe grijns rond zijn lip pen. Eén opmerking moet ons nog Algemeen klassement Algemeen ploegenklassement P unten klassement Na de derde etappe luidt het punten- Bergklassement Ploegentijdrit ■n 'l 1 Amateurs hebben meer te verduren dan profs De 52ste Tour de France is gestart. De foto toont het rennersveld bij het plaatsje Keulen-Müngersdorf. RIK VAN LOOY VEROVERT ZIJN EERSTE GELE TRUI Van Vreckom Monti en Guyot be ëindigden met nog vijf andere renners, onder wie de sterke Pool Joseph Beker, na reeds voor de Cöte de la Bouquette (90,5 km) ingezette aanval de 130 km lange derde etappe van Eupen naar Luik met een voorsprong van slechts 21 seconden op het grote peloton met na genoeg alle favorieten en vijf van de acht Nederlanders. tot welgeteld twee seconden. De acht coureurs, die voor waren overgebleven stonden elkaar geen vrijheid meer to« en arriveerden gezamenlijk in Luik na een snelle afdaling. In de spurt waren de Belgen en Italianen met elk twee man uiteraard in het voordeel. Bernard Gyot. toch ook een man met een rap eindschot, kon tegen de beide coalities niet op en moest van onze Zuiderburen zowel als van de Azzuri een renner voor laten gaan. mochten dan in hun $j| Getooid voor het eerst in zijn le ven in het begerenswaardig geel, Omstuwd door als vliegen klittende fo tografen schuifelde „de Keizer" naar *ijn vrouw. Zijn blonde Nini, in een Smetteloos wit pakje gestoken, beloon de Rik met een tedere kus op het voor hoofd. Begeleid door schril fluitende Sendarmen kon Van Looy zich later •het moeite een weg banen naar de hiassageruimten om opgelapt te worden Voor het tweede deel van deze inspan nende eerste dag: de ploegentijdrit. Het werd een ware triomftocht. De dui tenden Belgen schreeuwden hun kelen schor. Zij smeekten om het behoud van het kostbare habijt, het geel, dat Rik to voortreffelijk stond. De Belgische in spanningen werden beloond. Rik van Looy, de man die gisteren zijn 31ste Seizoenstriomf behaalde, bleef de on gekroonde keizer van het peloton Nini van Looy moest later huilen. Weggedoken in een auto van een Vriend verwerkte zij de sensationele en luid bejubelde machtsgreep van haar man. Daar ook vertelde Nini van Looy hoe zij de'laatste martelende seconden in angst had gezeten: ,,Ik weet dat Rik sterk is, maar toen ik hem niet zo gauw zag. dacht ik dat hij verslagen Was'' Rik was niet verslagen. Heel be rekend, heel sluw had hij zich op die laatste 'sprong geconcentreerd. „Ik hoop de trui natuurlijk te houden", luidde zijn simpel commentaar na afloop van de rit. Zijn vrouw dacht anders: „Rik moet de trui nu niet meer uit handen geven". Getemperde vreugde was er ook m het kamp van Televizier. Jo de Roo be haalde gisteren een knappe vierde plaats tijdens die uitbundige explosie van Van Looy- Hij was als eerste aan de laatste honderden meters begonnen. Hij hield een gat open voor Gerben I Karstens, de ploegmakker die hij ach ter zich dacht, Maar Gerben was er niet. Hp zat opgesloten in het peloton. „Deze vergissing", aldus Jo de Roo, „werd mij fataal. Als ik geweten had dat Gerben niet achter mij zat, had ik doorgestoten, wie weet Wie wist gisteravond eigenlijk dat Peter Post met een van pijn vertrokken gezicht in zijn bed lag, terwijl zijn ploegmakkers hun welverdiende maal tijd genoten? Dokter Dumas wist hel Hij kwam naar Peters rechterbeen kij ken. Half koers, na 97 kilometer, over viel de pech Post opnieuw. Hij reed naast Arie den Hartog- Ineens zag hij een Italiaan op de toeschouwers indui ken. De fiets klapte omhoog- Peter schreeuwde nog: Pas op", zei Arie den Hartog later. Het hielp niet meer, Eerst viel Den Hartog, daarna Peter Post Rik Wouters en nog een tiental renners „Het is een slecht jaar voor mij" fluisterde Peter Post, zich moeilijk op richtend in zijn bed. „Ik zag het aan komen Die Italiaan stuurde verkeerd. Ik wilde de chaos nog ontwijken, maar ik werd er gewoon ingeduwd. Hopeloos. Houdt dat nou een keer op!", steunde hij. „Het enige wat ik dacht: m'n hoofd. Laat ik m'n hoofd beschermen. Nou lig ik met een inwendige bloeding in m'n rechterdij." Lomme Driessens, Peters ploegleider, was er kapot van- „Wat een pech, ik kan het maar niet begrijpen. De eerste tien kilometer had Peter wat last met zijn benen. Hij wilde afstappen. Ik heb met hem gesproken. Hij ging docji. Het lukte goed. Hij reed toch uitstekend. Eti nou dit Inderdaad, een heel slecht jaar voor Peter Post. Maar hij heeft weer moreel. In bed met een ijszakje op de zere plek klemde hij de tanden op elkaar: Ik ga door. Ik blijf rijden. Het geeft niet zo, dat Peter nu zo'n grote achterstand (ruim dertien minuten op de leider Rik van Looy) heeft. Als hij in de komende dagen maar een etappe wint, als hij er maar inkomt De val leverde Peter Post, zo bleek 's avonds, toch nog vijfhonderd nieuwe franken °P- Hij werd namelijk uitge roepen tot de grootste pechvogel van de ze eerste dag. Een schrale troost, om dat d-e gevolgen van deze ernstige val nog niet zijn te overzien. DOUGLAS, 23 juni De Franse cou reur Jacques Anquetil heeft dinsdag op het eiland Man een wielerwedstrijd over 160,9 km gewonnen. Hij zegevierde in de eindsprint over de Belg Eddie Merckx en de Fransen Christian Ray mond en Frangis Hamon, die in deze volgorde over de finish kwamen. Zij no teerden dezelfde tijd als Anquetil. De professionals mochten dan in hun Tour weinig hinder ondervinden van de obstakels, die de rit naar Luik bood, voor de amateurs en onafhankelijken, die vanaf Eupen een iets afwijkend parkoers volgden, was de opgave zwaar genoeg. Ondanks de betrekkelijke korte afstand van 130 km verloren talrijke coureurs het contact met het peloton definitief en bekenden als de Poolse klimgeit Gawliczek, de Zweed Gosta Petterson, de Roemeen Dumitrescu (dit jaar vijfde in het eindklassement van de Vredeskoers) en een andere Pool, de geroutineerde Stanislaw Gadza, eindig den na de hoofdmacht. Voor hen lever de, evenals trouwens voor veel anderen, de drie cötes in de rit, de Baraque Mi chel (3e categorie voor het bergklasse- ment), de Cöte de la Bouquette (2de categorie) en de twintig kilometer voor de aankomst gelegen Cöte des Forges (2de categorie) teveel moeilijkheden op. Gebeurde er in de achterhoede veel, voorin was de ontwikkeling heel wat simpeler. De Belgen koesterden lange tijd de illusie een ritwinnaar in hun midden te hebben, omdat Jean Lesire alleen aan de leiding ging, doch de solo leverde Lesire zelf weinig op- Op de Cöte de la Bouquette (na 90,5km) was een kopgroep van tien renners ontstaan, waarvan behalve Lesire zelf deel uit maakten zijn landgenoten Delvael en Van Vreckom, de Italianen Monti en Anni, de Oostenrijker Anthaler, de Fransman Bernard Gyot, de Zuidslaviër Vanlensic, de Pool Beker en de Brit Gowley. Gyot arriveerde als eerste op de 2de top, zoals hü twintig kilometer verder op de Cöte des Forges als eerste boven kwam. Lesire was toen inmiddels al te ruggevallen en ook Inthaler had zijn makkers moeten laten gaan. Terwijl de Belg geheel naar de achterhoede ver dween, kon de Oostenrijker op het laat ste eind nog juist het peloton voorblij ven. Op de streep was zijn winst geslonken LUIK, 23 juni. De uitslag van d« derde etappe van de Tour de l'Avenir luidt: 1. Monti (It) 3.36.37 (met bon. 3.36.07); 2. Van Vreckom (Belg) zt (met bon. 3.36.22); 3. Bernard Guyot (Fr); 4. Anni (It); 5. Beker (Polen); 6. Valensic (Zuid-Sla vië); 7. Delvael (Belg); 8. Gowley (GB) allen in dezelfde tijd als de winnaar Monti; 9. Inthaler (Oost) op 19 sec.; 10. Peffgen (Did) op 21 sec.; 11. Claude Guyot (Fr); 12. Van Cau- wenberghe (Belg); 13. Grosskost (Fr); 14. Bayssière (Fr); 15. Bodart (Belg); 16] Desvages (Fr); 17. Hoogland (Ned); 18. Criel (Belg); 19. Schepers (Ned); 20. Zollinger (Zwits); 21. Steevens (Ned); 22. Beugels (Ned); 23. Catieau (Fr); 24. Albonetti (It), allen in dezelfde tijd als Peffgen; 51. Karei Leyten (Ned) zt; 60. Nico Lute (Ned) zt; 95. Harm Ot- tenbros op 6.29; 101. Henny Schouten (Ned) op 6.59. In de derde etappe staakte de Oos tenrijker Hiebl de strijd. Molldoveanu (Roem) werd geëlimineerd wegens tijdoverschrijding. Het ploegenklassement van de derde etappe luidt: 1. België 10.50.12; 2. Italië zt; 3. Frankrijk op 21 sec.; 4 Polen op 41 sec.; 5. Zwitserland op 42 sec.; 6. Ne derland zt. Na de derde etappe ziet het algemeen ploegenklassement er als volgt uit: 1. Spanje 32.17.04: 2. Frankrijk op 1 min. 3 sec.: 3. België op 6.39; 4. Italië 32.25.09 op 8.05 5. Nederland op 8.21; 6. Rik van Looy is de eerste gele truidrager van de Tour van dit jaar. j§ s Nadat hij eerst niet zonder moeite de eerste plaats in Luik had ver- jgj f§ overd, had hij weinige ogenblikken later ook nog moeite om in het begeerde kledingstuk te komen. Het lukte hem uiteindelijk en van- gj H daag rijdt hij in het geel. - g llilllllllilliillllliülllllililslllilllll'illll^lil^lllllllll'i^l-lil^lilllllllHlilliliillllllllllllllilllllllllllllllllHlllllilllilflHIIItllliltlillllllllllllillillllllllliliilllllllllliili'liW PETER POST .gevallen. Arie den Hartog kwam er gelukkig beter vanaf. Hij kreeg een fel bloeden de wonde, net onder de linker knie schijf. „Het doet vreselijk pijn", klaagde Arie den Hartog voor de ploegentijdrit begon,. Hij stopte zes suikerklontjes in een gias, „Suiker en spuitwater, aange vuld met, wat cola" aldus de nuchtere Zuidlander, „genezen snel". Dat bleek later op de middag. Den Hartog was de gangmaker van de ploeg, die op in drukwekkende wijze de_ overwinning behaalde in de ploegentijdrit. Het leverde Den Hartog de tweede plaats op in het algemeen klassement, dat 's avonds werd opgemaakt. Een tweede plaats achter Rik van Looy. een positie, waarover Arie den Hartog opgetogen „snaterde". Een beloning ook voor zijn doorzettingsvermogen na de vbl. toen hij. nadat zijn verkreukelde fiets was opgelapt, als een „trein" op het peloton afschoot- Daartoe had ploegleider Raphaël Geminiani drie Ford-mannen naar achteren gestuurd. ..Nou rustig de zaken bekijken", grapte Den Hartog onder de handen van Tar- cio Vergani, lijfsoign-eur van maestro Jacques Anquetil. „De Gem" zal het wel zeggen, wat ik moet doen". LUIK, 23 juni De uitslag van de eerste helft van de eerste etappe van Keulen naar Luik (151 km) luidt: 1. Van Looy (België, Marien) de 149 km in 4 uur 6 min. 49 sec., met bonifi catie: 4.05,49. 2. Van den Berghe (België, Driessenst 4.05.49, met bon.: 4.06.19 op 1 min. 3. Seis (België, Marien). 4. De Roo (Ned., Pellenaars). 5. Van de Kerkhove (Belg., Marien); 6. Beheyt (Belg., De Kimpe); 7. Motta (Italië, Albani); 8. Haelterman (Belg., Driessens); 9. Reybroeck (Beig., Dries sens); 10. Janssen (Nederland, De Muer); 11. Sweerts (Belg., Magne); 12. Brands (Belg., Driessens)13. Karstens (Nederland, Pellenaars); 14. Verhaegen (Belg., De Kimpe); 15. Durante (Ita, Albani); 16. Van Coningsloo (Belg, Deledda); 17. Wouters (Nederland, Pel lenaars); 18. Den Hartog (Nederland, Geminiani); 19. Nijdam (Nederland, Pellenaars); 20. Darrigade (Fr., Rémy); 21. Simpson (G.B., Deledda), allen in zelfde tijd als de winnaar; 22. Aimar (Fr., Louviot); 23. Gilbert Desmet 1 (Belg., De Kimpe); 24. Pingeon (Fr., Plaud); 25. Aerenhouts (Belg., Magne), allen dezelfde tijd 4.06.49; 34. Huub Ha ring (Ned., Pellenaars); 51. Cees van Espen (Ned., Pellenaars); 55. Bas Malie paard (Ned„ Pellenaars); 61. Ab Gelder- mans (Ned., Rémy); 78. Cees Haast (Ned., Pellenaars); 90. Cees Lute (Ned., Louviot); 95 Leo van Dongen (Pelle naars), allen in 4.06.49; 109. Jo de Haan (Pellenaars) 4.10.17; 130. Peter Post (Driessens) 4.12.20. Frangois Mahé, de Franse veteraan, die voor de laatste maal de Tour rijdt, kreeg voor zijn immer opgewekte hu meur de Prix Orange. Peter Post kreeg de prijs voor de ongelukkigste renner. De Amstelvener was bij een valpartij betrokken, waar door hij een aanzienlijke achterstand opliep. 12. Ploeg Albani-Baldini: 1.35.06, op 6.54 (Motta, De Rosso, Fezzardi). 13. Ploeg Langarica 1.37.12, op 9 min. (Etchevarria, Gomez del Moral. Gabica) Na de eerste etappe luidt het alge meen klassement: 1. Van Looy (Belg., Marien) 4.35.19. 2. Ex aequo: Arie den Hartog (Ned.), Amar, Everaert, Grain, Lebaube, Martin. Rostollan, Novak (allen Fr.. Geminiani) 4.36.16, op 54 sec. 10. Ex aequo: Simpson (G.B., Plaud), Bracke (Belg., Plaud), Letort (Fr.. Plaud), Pingeon (Fr., Plaud). allen 4.36.14, op 55 sec. 16. Ex aequo: Van Aerde, A. Desmet, Seis, Van Kerkhove, Sorgeloos, Stee vens, Planckaert (allen België. Marien) 4.36.19, op 1 minuut. 23. Ex aequo: Jan Janssen (De Muer) 4.36.27, op 1.08; 31. Ex aequo: Karstens, De Roo, Haast (allen Pellenaars) 4.36.32, op 1.13; 34. Ex equo: Maliepaard (Pel lenaars) 4.36.33, op 1.14; Van Espen (Pellenaars) z.t.; 36. Lute (Geminiani) 4.36.41, op 1.22; 59. Ex aequo: Gelder mans (Rémy) 4.37.18, op 1.59; 67. Van Dongen (Pellenaars) 4.37.32, op 2.13; 78. Ex aequo: Nijdam, Wouters en Harings (allen Pellenaars) 4.38.02, op 2.43; 111. De Haan (Pellenaars) 4.41.30, op 6.11; 125. Ex aequo: Post (Driessens 4.49.07. op 13.48. Na de eerste etappe luidt het alge meen ploegenklassement: 1. Ploeg Geminiani 13.48.39. 2. Ploeg Plaud 13.48.42, op 3 sec. 3. Ploeg Marien 13.48.57, op 18 sec. 4. Ploeg De Muer 13.49.21, op 42 sec. 5. Ploeg Pellenaars 13.49.36, op 57 seconden. 6. Ploeg Pezzi 13.50.06, op 1.27. Zwitserland op 8.37. lrl n Q<ïA7Ti PU t 1. Claude Guyot (Fr) 32 pnt; 2. Peff gen (Did) 31 pnt: 3. Anni (It) 26 pnt; 4. en 5. Diaz (Sp) en Monti (It) bei den 25 pnt; 6. Grosskost (Fr) 21 pnt; 7. Leüten (Ned) 20 pnt. Na de derde etappep waarin twee cols van de derde en een van de tweede categorie waren opgenomen, luidt het bergklassement: 1. Bernard Gyot (Fr) 15 pnt; 2. Va lensic (Z SI) 12 pnt; 3. ex aequo: Van Vreckom (Belg) en Monti (It) 7 pnt 5. Gowley (GB) 5 pnt. (Van een speciale verslaggever) LUIK, 23 juni Tijdens de afdaling van de voorlaatste cote in de rit naar Luik raakte Harm Ottenbros even zijn gevoel voor de juiste richting kwijt. Hij reed rechtdoor, waar hij een bocht had moeten nemen en vloog in volle vaart van de weg af. Gelukkig voor de Alk maarder belandde hy middenin een gro te hoop zand, zodat zijn val geen ern stige blessures ten gevolge had. Harm was echter wel wat duizelig en nadat Jefke Janssen, snel ter plaatse, hem weer op de fiets had geholpen, draaide hij niet meer zo vlot als te voren en hij arriveerde dan ook in Luik met behoor- ïyke achterstand. (Van onze sportredactie) LUIK, 23 juni De Australische mi nister van immigratie, Hubert Opper man, heeft de eerste etappe van de Tour de France gevolgd, behagelijk achter over geleund in de kussens van een wa gen van de commissarissen, met kenne lijk genoegen zuigend aan een goede Nederlandse sigaar. De gulle schenker was Kees Pellenaars, een oude heken- de van „Oppie". De ploegleider van de Televizieren, die zelf niet meer zoals vroeger voortdurend met een enorme sigaar in zijn mond het koersverloop volgde, schynt ieder jaar weer toch een haast onuitputtelijke vooraad van dit fel begeerde artikel mee naar de Tour te nemen. De slimme „Pel" deelt echter niet met al te gulle hand rond. Daarom is het haast een onderscheiding als een der Fransen tot de dagelijkse „gunste lingen" behoort. Een feit is, dat de „Pel" op deze manier enorm veel goodwill kweekt. ROTTERDAM, 23 juni De finale van de strijd om de Europese honkbal beker wordt definitief zaterdag 24 juli in Rome gespeeld. Het hoofdbestuur van Sparta heeft besloten het eerste honk balnegental in staat te stellen de reis naar de Italiaanse hoofdstad te maken, waar de ploeg zal uitkomen tegen de Italiaanse kampioen Nettuno. Sparta verwierf het recht om in de finale uit te komen door tijdens de Pinksterdagen een toernooi in de Maasstad met de kampioenen van België, Engeland en West-Duitsland te winnen. Aanvankelijk had men nog het plan te proberen de reis van de honkballers te combineren met de vliegreis die het voetbalelftal van de Rotterdammers moet maken om op 10 juli voor de In- tertoto-competitie tegen Luzem uit te komen. Maar dit bleek niet mogelijk. Sparta vertrekt nu woensdagavond 21 juli per trein naar Rome en keert zon dag 25 juli terug. De uitslag van de ploegentydrit over 22,5 kilometer luidt: 1. Ploeg Geminiani - Louviot: Lute (Ned.), Martin (Fr.), Denson (G.B.), Novak (Fr.), Aimar (Fr.), Den Hartog (Ned.), Rostollan (Fr.), Lebaube (Fr.), Everaert (Fr.), Grain (Fr.), allen In 29 min. 24 sec. totaaltij d eerste drie cou reurs: 1.28.12. 2. Ploeg Plaud 1.28.15, op 3 seconden (Bracke, Simpson, Letort). 3. Ploeg Marien: 1.28.30, op 18 sec (A. Desmet, Planckaert, Seis). 4. Ploeg De Muer: 1.28.54, op 42 sec. (Anglade, Jan Janssen, Léfébvre). 5. Ploeg Pellcuaars: 1.29.09, op 57 sec. (De Roo, Van Dongen, Haast). 6. Ploeg Pezzi: 1.29.39, op 1.27 (Gi- mondi, Adorni, Pambianco). 7. Ploeg Magne: 1.29.45, op 1.33 (Pou lidor, Wolfshohl, Gainche). 8. Ploeg De Kimpe: 1.30.24, op 2.12 (G Desmet, Beheyt, G. Desmet 1). 9. Ploeg Rémy: 1.31.27, op 3.15 (Dar- ï'igade, Bachelot, Mastrotto). 10. Ploeg Driessen: 1.33.12, op 5 min (Reybroekc. Brands, Haelterman). ■11. Ploeg Pla Sanchis: 1.34.36, op 6.24 (Perez Frances, Rey, Manzaneque). De tweede Oranjeman, die gisteren achterop raakte, was Henny Schouten. Met de lange Badhoevedorper ging alles - - naar wens tot ongeveer twintig kilome- Bergklassement ter voor het einde. Toen haperde tij dens een klim zijn derailleur, waardoor hij niet meer op het vereiste kleine ver zet kon terugschakelen. Stampend nam Henny de laatste cote, maar onder die omstandigheden moest hij natuurlijk terrein prijsgeven. In de eerste etappe waren twee ber gen opgenomen, die meetelden voor het bergklassement. Dit ziet er als volgt uit: 1. Brands (Belg.) 6 pnt. 2. Van den Berghe (Belg.) 5 pnt. 3. Foucher (Fr.) 4 pnt. 4. Ex aequo: Van Schil (Belg.) en Anglade (Fr.) 2 pnt. 6. Puschel (Did.) 1 punt. RONDE VAN FRANKRIJK 1e- 2e en 3e ETAPPE Dinsdag 22juni 1e ET. 149 km Ploegentijdrit 23 hm =1 Donderdag 24 juni 3e ET. 240 km ROUBAIX! BELGIE Doornik aR St.Ghislain Eupen Béthuno Frovent Abbovillo FRANKRIJK Neufchotol LUI* WEST DUITSLAND Jambos EBIangyj5* B To ur Broslo Woensdag 23 juni 2e ET. 200 kmh .J LUX.- ROUEN Ravitaillering VPELl,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 7