Bijna drie uur felle strijd voor begeesterd publiek ■■■- soft cream Kamer enthousiast over nieuwe premiespaarwet Strijd over inkomens grens voor deelnemers Opnieuw ,Leve Ben Bella' in Algiers imm Petje zus, petje zo Gul VIER NEDERLANDERS UITGESCHAKELD IN WIMBLEDONS TENNISSTRIJD, MAAR Beter d an finales NAT O-taptoe toch met Turkse groep Gezin onverzorgd achtergelaten eis 10 maanden Hogere uitkering krachtens W.W. billijk geacht Door haringworm schade van rond 5 ton voor handel Proces-verbaal tegen C. A. 20 PROCENT RENTE OP JAARINLEG TOT 250 De radio op de verjaardag van de prins A.N.W.B.-0PR0EPEN AAN TOERISTEN IN RINNEN-en BUITENLAND! Wat kinderen ervim zeggen* Weer krampachtig Geen show Uitslagen Koeperman-T s jegolev heersen bij dammers TOSCA Japanse scheepsbouw krijgt geen subsidie van de regering Brand richt voor miljoen schade aan WOENSDAG 23 JUNI 1965 PAGINA 9 WIMBLEDON, 23 juni George Meadows gaf °ns een klap op de schouder. „Ik ben trots", zei de 72-jarige suppoost van Wimbledons perskamer, »>onze Tom Okker was groots". Meadows, in de Oorlog lijfwacht van Nederlands koningin en het Prinselijk paar, en vanwege zijn verdienste onder scheiden in de Orde van Oranje Nassau, was zijn Engelse nationaliteit voor een paar uur vergeten. Hij had gelijk. Okker was groots. Toch verloor Okker, evenals Nederlands tweede vertegenwoor diger in het herenenkel in het tennistoernooi van Wimbledon, Jan Hajer; evenals ook de dames Els Spruyt en Jenny Ridderhof-Seven. Maar Okker gaf zijn nederlaag tegen de drieëntwintigjarige Fransman Pierre Barthes zo'n glans en maakte Zoveel indruk, als nooit tevoren een Nederlander op Wimbledon is gelukt. Tom Okker in volle actie. Menig maal dwong hij ondanks zijn ne derlaag de bewondering van het publiek af. duisternis beschermend vochtinbrengend als onderlaag voor de make-up een creatie van LS 00* Rectificatie Tom Okker groots ondanks verlies (Van een speciale verslaggever) De leden van het organisatie-comité hadden iets Verwacht van de partij Barthes-Okker. „Die hoort op het centre-court thuis", was hun beslissing. Zij hadden het goed gezien. En zei ook de oud-kampioen van Wim bledon Dropny niet van tevoren: „Okker en Barthes zijn de twee meestbelovende spelers van Europa. Het is jammer dat zij reeds in de eerste ronde tegen elkaar hebben geloot. Zij zouden ieder voor zich anderen heb ben kunnen uitschakelen. Het wordt de interessantste partij van deze eerste dagen." Hoe goed is deze voorspelling uitge komen. Okker begon met twee dubbele fouten en een bal in het net. Wild, on gecontroleerd armgezwaai bij die eerste services onderstreepte nog eens hoe ze nuwachtig hij wel was. „Maandag was hjj nog veel en veel nerveuzer. Van morgen hebben wij aan het ontbijt al les echter uitgepraat," stelde dr. Stuur, de leider van de Nederlandse ploeg ech ter de omstanders gerust. En inder daad. Okker kwam er overheen. Enkele opslagen als kanonskogels brachten de handen van de toeschou wers langdurig op elkaar. Er volgde nog veel meer applaus voor de Neder lander. Eerst nog, omdat het nu een maal tot het ritueel behoort op het •entre-court. Daarna uit puur enthou siasme. Okker speelde een tennis zon der enig maniertje, zonder geforceerde klappen ook, maar spectaculair in zijn stop-volleys, „verborgen", ground-stro kes en smashes, zelfs vanaf de base line. Het was in die eerste set duidelijk te merken dat Okker dit voorjaar meer op gras had gespeeld dan Barthes, na een Australische toernee waar in zij beiden de Australische „prikke- been" Stolle hadden verslagen. Toch slaagde ook Barthes erin al zijn service games te winnen. Driftig, gejaagd be wogen de twee zich over het grastapijt. Binnen een half uur hadden zjj zeven tien games gespeeld en twee dozen bal len verbruikt. Men is op Wimbledon nu eenmaal niet krenterig. Tenslotte, lor had verslagen op een even afdoen de als wonderbaarlijke manier. Het duurde dan ook niet lang of men ver welkomde de spelers bij iedere wisse ling met een klaterend open doekje, een ere-saluut dat traditioneel slechts voor finalisten is voorbehouden. Na die 12-10 van Okker werd het ook veel drukker. Zelfs de duurbetaalde ten- nis-specialisten staken hun duimen op over zoveel schoons. Sommigen spraken zelfs over een tennis-show, die zij in heel veel finales van de laat ste jaren hadden moeten ontberen. In de tweede set kwam in feite voor Tom Okker het einde. Omdat Barthes de eerste service had geloot, stond Tom Okker telkens weer tegen een theoreti sche achterstand aan te kijken. „Dat knaagt aan je moreel, verschrikke lijk!", zei hij dan ook zelf na afloop. In ieder geval bij 12-13 en zelf aan j„.ttlttt „mnnnnon service sloeg Okker een hoge lob van JENNY RIDDERHOF Barthes direct uit de lucht ver over, qéhinderd door de invallende terwijl er waarschijnlijk niets aan de hand was geweest wanneer hij de bal na twintig games kreeg Okker Barthes klein en lichtte op het scorebord als uitslag van de eerste set 12-10 op. De verwende bezoekers op de tribu nes van het centre-court herinner den zich plotseijng Okker als de man die enkele weken geleden hun Tay- Advertentie) SCHIPHOL, 23 juni De Turkse deelneming aan de NATO-taptoe, die de komende week in Arnhem wordt JS?" houden en waaraan de vijftien NATO- landen deelnemen, is op het .aatste moment gered. Men had al niet meer op de mede- werking van de ruim zeventig leden van de militaire kapel van de Turkse landmacht gerekend toen vlak voor het vertrek per trein uit Ankara typhus onder hen uitbrak. In alle haast werd een nieuwe groep samengesteld uit overige onderdelen van het leger, maar de trein kon de militaire kapelleden toch niet meer op tijd naar Nederland brengen om aan de generale repetitie, die morgen be gint, deel te nemen. Door middel van een Nederlands reisbureau, die in het komend seizoen ook de vliegvakan ties van de thans in ons land werk zame Turken gaat verzorgen, werd hulp verleend door de Turkish Air lines, die de zeventig reserveleden in twee chartervliegtuigen naar Amster dam overvloog. De NATO-taptoe begint zaterdag 26 juni en zal precies een week duren. DEN HAAG, 23 juni De officier van justitie bij rechtbank alhier heeft gisteren tien maanden gevangenisstraf geëist tegen een 40-jarige chauffeur die terecht stond wegens het onver zorgd achterlaten van zijn vrouw en vijf kinderen. De man is uit de ouder lijke macht over vier andere kinderen ontzet. Hfj was op 29 april met de vrouw van zijn vriend naar Frankrijk getrokken, doch omdat deze vrouw heimwee kreeg haar haar kinderen keerde het twee tal terug. Kort daarop ging hij er op nieuw vandoor en liet zijn gezin weer onverzorgd achter. Ik had eigenlijk die vijf andere kin deren ook maar willen opruimen, zei de chauffeur gisteren tegen de recht bank. Met de gemeentereiniging mee geven, of zoiets, opperde president mr. Th. Rueb. Zelden heb ik iemand voor de rechtbank gezien die op zo'n on verantwoordelijke wijze zijn gezin liet stikken, aldus mr. Rueb. (Van onze Utrechtse redacteur) UTRECHT, 23 juni De Katholie ke Bond van Werknemers in Bank en Verzekeringsbedrijf en Administra tieve kantoren (BVA) is van oordeel dat het dagloon waarnaar de uitkering krachtens de Werkloosheids Wet wordt berekend, maximaal 27 gld. per dag (bij zesdaagse werkweek) aan de lage kant is. Het werkelijke dagloon van iemand die 15.000 gld. por jaar verdient ligt al bijna op 48. Het wordt tijd zo schrijft „Perspek- tief", het orgaan van deze bond, dat het maximum dagloon op dit punt aan zienlijk wordt opgetrokken. Gelet op het bijzonder lage risico dat de groep van hoger gesalarieerden ople vert meent men dat het zeer goed te verdedigen zou zijn daarbij de premie- grens, geldend voor een dagloon van 27 gld., onveranderd te laten. Aanvullingen op de W.W.-uitke- rrng door de werkgever worden in principe in mindering gebracht. Het bestuur van de bedrijfsvereniging kan echter besluiten die aftrek niet toe te passen. Vooral bjj mensen met hogere inkomens ligt het voor de hand, zo schrijft het blad verder, dat van de vakbeweging uit getracht zal worden een aanvulling te krijgen op de (voor lopig nog) lage W.W.-uitkeringen. Ten slotte wordt gepleit voor een hetere aftrekregeling wanneer een werkloze bijverdiensten heeft. De thans gelden de regeling zou onbillijk werken voor mensen met een hoger inkomen. Tot nu toe hield de aftrekregeling eigen lijk alleen maar rekening met werkne mers die nooit meer dan 27 gld. per dag of daaromtrent verdienen. WOORDRAADSEL: 1. inwoner van land in N.W.-Afrika; 2. Schots muziekinstrument; 3. gezant schap; 4. eenstemmig; 5. grot; 6. aanbie ding. Op de streepjes: grensovergang in verdeeld Jerusalem. X. OPLOSSING VAN 22 JUNI Horizontaal: 1. ordentelijk; 2. nooit, das; 3. bolk, een; 4. effect, Dam; 5. ijlings; 6. aan, corvee; 7. al, cel; 8. gat. robot; 9. l.s., vooruit; 10. ijker, gewei; 11 katijf. merk Verticaal: 1. onbehaaglijk; 2 roof, Alaska; 3. dolfijn, et; 4. eikel, vrij; 5. N.T., Cicero; 6. etnoloog; 7. Ede, Gr., brem; 8. lands vrouwe; 9. ijs, tier; 10. sjnoes, tik. eerst had laten stuiten. Nu kostte het hem de set. De twee bleven elkaar ook hierna de loef afsteken met de ene schitteren de return na de andere. Barthes speel de krachtiger, Okker eleganter en ver rassender. Barthes had echter duide lijk de langste adem. Tom Okker zak te enkele keren onnodig door de knie- en en bij 7-8 kwam hfj zelfs te vallen. Een game later was het beslist met 7-9. De 3-6 van de vierde en laatste set waren slechts een bevestiging van het surplus aan conditie van de Frans man. Ik heb geluk gehad", zei hij later. Voor Tom Okker was het heren- enkel op Wimbledon afgelopen. Het zou ons echter niet verwonderen wanneer vandaag in de stand met ansichtkaar ten ook zijn foto te koop zal zijn. De rij van kostschoolmeisjes voor die stand immers, is een tamelijk zuivere graad meter voor de populariteit van een speler. En Okker en Barthes hebben gisteren veel indruk gemaakt, gedu rende die twee uur en drie kwartier op het centre-court, waarin zij zeven do zijn ballen verbruikten. Hoe anders was het tevoren ge gaan met Jan Hajer tegen de acht tienjarige Amerikaanse jeugdkam pioen Smith. Meer dan alle cijfers en technische details spreken Hajers woor den na afloop: „Ik kon me weer niet concentreren door al die onrust van binnenuit. Precies als in de befaamde wedstrijd voor het toernooi om de Davis Cup tegen Zuid-Afrika. Ik sloeg geen bal raak". Een te felle concentratie, het als maar knokken tegen zichzelf met bij tende opmerkingen als „Kom'an, je speelt op Wimbledon", maakten Jan Hajer gisteren ook weer tot een kramp achtige figuur, die nodeloos kwaad werd wanneer hij een moeilijke bal miste en zijn teleurstelling afreageerde met on- iiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiimiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiimii) Dr. STUUR, de leider van de Neder landse ploeg op Wimbledon, heeft gisteren geklaagd over het gebrek aan grasbanen voor de training. Gistermorgen bijvoor beeld moesten zes leden van de Neder landse ploeg één baan delen, omdat de regen de andere onbespeelbaar had ge maakt. Op ene baan moest ook Tom Okker zich Inslaan. Trudy Groenman die in de eerste ronde een „bye" heeft, heeft zelfs nog geen enkele bal geslagen. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiimiiiiiiimiiiiiiiiiin gecontroleerde klappen die niets oplever den. Begonnen met een prachtige ace, maar eindigend met een knullige dub- belfout, verloor Hajer met 4-6, 2-6. 6-3, 4-6 van Smith. Overigens, het moest gisteren ladies- day zijn op Wimbledon. Het is echter ladies-evening geworden. Na de ope ningspartij van de oppermachtige kam pioene Maria Bueno tegen het Schotse talent Winnie Shaw werden eerst de maandag afgebroken en uitgestelde partijen van de heren gespeeld. Alle geplaatste spelers kwamen een ronde verder. Stolle, Lundquist en Newcombe vrij gemakkelijk. Ralston had heel wat games nodig in de broederstrijd tegen Richardson, die een zonnehoed droeg om zijn brilleglazn tegen de altijd weer dreigende regenspatten te bescher men. Moeilijk had ook de Duitser Bun- gert het met de Mexicaan Palfox, die hij eerst in de vijfde set kon terugwijzen. In de avond, toen ook het zonnetje verscheen, kwamen enkele dames op de grasvelden. Spelkwaliteit zowel als de verwachte modieuze klederdracht vie len voorlopig bar tegen. Vermeldens waard is slechts dat Lesley Turner toch nog het costuumpje droeg dat top ontwerper Tinley in de trein had la ten liggen en waarnaar vierentwintig uur gezocht was. Els Spruyt en Jenny Ridderhof-Se ven werden, zoals gezegd, uitgescha keld. Els Spruyt verweerde zich tegen Bill-ie Jean Moffitt dapper, maar haar servi ce was veel te zwak om iets te kunnen presteren. Dat de Amerikaanse zeven matchpoints verspeelde was dan ook haar eigen schuld. De gebrilde Jenny Ridderhof-Seven werd de dupe van de schemering rond half negen. Eén set ging het goed (6-2), maar daarna ver loor zij twaalf games en scoorde slechts in totaal drie punten. Haar te genstander Julie Helman, studente in het Franse Tours, bereikte echter niet voor niets de halve finale van het toer nooi in Rome. DAMES: Maria Esther Bueno (Braz.)— Winny Shaw (GB) 6-3, 6-2 Christine Tru man (GB)Sylvana Lazzarino (It) 6-0, 6-0, Carol Graebner (VS)— Pam Walkden (Rhod) 7-5, 6-8, 6-2, Els Spruyt (Ned)—Billie Jean Moffit (VS) 3-6. 3-6. Jenny Ridderhof-Seven Julie Helman (VS) 2-6 6-0 6-0 Starkie (GB) Fay Toyne (Austr) 4-6 6-4 gest. Lesley Tur ner (Austr.)Janine Lleffrig (Fr) 6-0 6-1 Vera Robert (GB)—Heather Segal (ZA) 6-4 6-2 Robyn Lesh (Austr)—Carol Prosen (VS) 6-0 6-4 Nancy Richey (VS)—Emnanuel (ZA) 6-0 7-5. HEREN: Ralston (VS)—Richardson (VS) 15-13, 9-7, 6-2 Drysdale (ZA)— Zaruzua (Mex) 6-1, 6-3, 6-0 Lundquist (Zwe)McDonald (N -Zeel) 6-2, 6-4, 6-0 Fletcher (Austr)— Werksman (VS) 6-4, 6-3, 2-6 6-2 Stolle Austr)Egorov (Rusl) 6-3 6-4 7-5 Rlessen (VS)Kalogeropoulos (Griek) 6-4, 6-4, 3-6, 6-3 Contet (Fr)—Maud (ZA) 10-8, 9-7, 6-3 Bungert (W Did)Palafox (Mex) 4-6, 6-3, 6-2, 1-6, 6-3 Lall (Ind)—Merlo (It) 6-0, 6-2, 4-6, 7-5 Darmon (Fr)—Applewhalte (GB) 6-2, 6-2, 3-6, 6-4. Barthes (Fr)—Okker (Ned) 10-12, 14-12, 9-7, 6-3. Scott (VS)—Matthews (GB) 6-4 6-2 7-5 Barclay (Fr)—Rodriguez (Chili) 6-4 7-5 3-6 12-10, Ashe (VS)—Kelso (Austr) 3-6 6-2 6-3 6-3, Wilson (GB)—Pasa- rell (VS) 6-2 8-6 7-5, Koch (Braz)—Bowrey (Austr) 6-1 8-6 3-6 '6-2, Hewitt (Austr)— Parker (VS) 6-3 6-1 6-0, Fraser (Austr)— Moore (Z.A.) 2-6 6-1 6-4 10-8, Barett (GB)— Gisbert (Sp) 6-3 6-4 7-5. Newcombe (Austr)— Soriano (Arg.) 6-2 6-1 8-6 De Gronckel (Belg)—Sturdza (Zwlts) 6-2 9-7 8-6 Leclercq (Fr)—Holocek (Tsj.) 6-4 9-7 6-4 Petrangeli (It)Ryan (ZA) 7-5 6-4 7-5. Krishnan (Ind)— Gerrard (N. Zeel.) 6-2 6-3 2-6 6-2 Kuhnke (Did)Mandarino (Braz) 12-10 6-4 6-3. DUBBELSPEL: Emerson-Stolle (Austr)— Smith-Tidball (VS) 6-3 6-0 6-1. BOLZANO, 23 juni. De Russen hebben de touwtjes in het dam toer nooi om de Europese beker al stevig in handen. Na vier ronden delen Koe- perman en Tsjeigolev, elk met één ver- liespunt, de leidersplaats. De Frans man Hisard zit hen met één punt ach terstand het dichtst op de hielen. De uitslagen van gisteren zijn: Kqe- perman (Rusl) Van Djj'k 1-1; Tsje- golev (Rusl) Nimbi (Kongo 2-0; Cro- teux (Belg) Hisard (Fr) 1-1; De Bel li (It) Delhomme (Fr) 0-2; Okrogel- nifc (Ned) van der Sluis (Ned) 1-1; De Descallard (Mar) Kuyken (Zw.) 1-1: Fanelli (It) Laporta (It) 1-1; Laporta Koeperman 0-2- Agldardi Fanelli O- v.d. Sluis De Descal lard 1-1; Delhomme Okrotgelnik 1-1; Hisard De Belli 2-0; Nimbi Croteux 1-1; Van Djjk Tsjeigolev a-2. (Advertentie) (Van onze Haagse redaktie) DEN HAAG, 23 juni De schade die de haringworm aan de handel heeft toegebracht wordt op vier a vijfhon derdduizend gulden geraamd. Dit ver klaarden de Scheveningse vertegen woordigers in de Kamer van Koophan del van deze stad, de heren J. den Duik en R. van der Zwan. Zij zeiden dat de omzet van de haringverkoop met vijftig procent was gedaald. Zij vroegen zich af of het wel nodig was, dat de overheid op een zo indringende manier tegen het eten van haring waar schuwde. Men was overtuigd van de noodzaak de consumptiegoederen onder over heidscontrole te stellen, maar tegen het eten van mosselen, oesters, ijs en an dere artikelen, waaraan voor de ge bruikers ook risico's 'erbonden zijn, is nooit op een dergelijke wijze campagne gevoerd. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 23 juni. In verband met de verkoopaktie die C en A in de week na pinksteren onder de naam „pinksterfinale" heeft gehouden, heeft de Economische Controle Dienst pro ces verbaal opgemaakt. Deze actie viel binnen de termijn van zes weken voor de aanvang van de opruiming (15 juli), in welke tijd op grond van de onlangs gewijzigde uitverkopenwet, geen speci ale verkoopacties mogen worden gehou den. De Economische Controle Dienst was, zoals wij indertijd hebben bericht, op de handelwijze van C en A attent ge maakt door de Nederlandse Katholieke Middenstands bond. Het proces-verbaal is in handen gesteld van het openbaar ministerie. Een met de behandeling van economische delicten belaste officier van justitie zal nu moeten uitmaken of tot vervolging van C en A zal wor den overgegaan. BRUSSEL, 23 juni De Japanse scheepsbouw krijgt direct noch indirect enige subsidie van de staat. Dit heeft de voorzitter van een Japanse indus triële missie, Taizo Ishizaka verklaard. Japanse steunmaatregelen aan de scheepsbouw zjjn voor de uitvoerende commissie van de Europese Economi sche Gemeenschap in april van dit jaar aanleiding geweest tot voorstel len voor een gemeenschappelijk steun beleid aan de scheepsindustrie in de Zes. (Advertentie) modern Kook op een electnsch fornuis van (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG, 23 juni Binnenkort kunnen kleine spaarders, wier inkom sten beneden een bepaalde grens blij ven, een gunstige spaarovereenkomst met het Rijk sluiten. Voor een inleg, die niet boven 250 gulden per jaar gaat krijgen zij een spaarpremie van twin tig proeent per jaar extra. Uitkering geschiedt eerst na vier jaar. De pre mies zullen vrij zijn van inkomstenbe lasting. Onder de spaarbedragen wor den ook gerekend betalingen voor aan koop van effecten, aflossing van kre dieten mits niet in rekening-courant en premies voor levensverzekeringen. De Tweede Kamer heeft grote waardering aan de dag gelegd voor deze nieuwe aansporing tot bezitsvor ming langs de weg van het sparen, die ditmaal niet alleen tot ambtena ren en jeugdigen beperkt blijft. Eén vraag is echter nog niet opgelost: waar moet de inkomensgrens liggen voor degenen, die hiervan gaan pro fiteren? Minister Veldkamp zei, dat een jaarlijks inkomen van twaalfdui zend gulden de grens moet zijn. Een deel van de Kamer wil daar vijftien duizend gulden van maken door een amendement van de C.H.U. aan te nemen, dat de minister met de mees te klem heeft ontraden. Het amen dement zal misschien de steun krij gen van de K.V.P.-fractie, die van daag haar plan de campagne hier over zou opmaken: vóór of tegen mi nister Veldkamp? Het is de vraag of men dit laatste zal aandurven. Mi nister Veldkamp speculeert er ken nelijk op, dat de fractie van zijn geestverwanten, die onder leiding staan van de oud-staatssecretaris voor bezitsvorming drs. Schmelzer, hem dit niet aan zullen doen. De heer Schmelzer heeft zelfs destijds de algemene spaarpremiewet in gediend, die de „lex-Sohmelzer" heet. De K.V.P. zou, wanneer zij zou doorzetten, zich met de twee op positiepartijen V.V.D. en C.H. tegen de minister opstellen. Minister Veldkamp heeft ook aange kondigd, dat er kort na Prinsjesdag een wetsontwerp te verwachten is tot wijziging van de jeugdspaarwet, waar in verbeteringen zullen worden voorge steld. Met zijn ambtgenoot van Bin nenlandse Zaken zal hij voorts overleg plegen om hetzelfde te bereiken voor de ambtenaren. Ook minister Bogaers komt nog in de Kamer met een wets ontwerp, waarin faciliteiten ter bevor dering van het eigen woningbezit zui len worden voorgelegd. De heer Van der Ploeg (K.V.P.) vond dit laatste voor de bezitsvorming een bijzonder belangrijk aspect, omdat het waarde vast bezit aanbrengt. De heer Baart (Pv.d.A.) bracht de besteding ter sprake van de honderd miljoen gulden, die uit de opbrengst van de verkoop van aandelen Breed band zjjn gereserveerd. De minister was het met hem eens, dat het niet juist zou zijn om dit bedrag uitslui tend voor de werknemers van de Hoog ovens te reserveren. Het is een stukje staatseigendom, in geld omgezet, dat een algemene verdeling moet krijgen. Nog dit jaar komt er een wetsontwerp, dat de besteding daarvan voor de be zitsvorming zal regelen. ALGIERS, 23 juni (AFP) Jonge Algerijnen hebben gisteravond in Al giers opnieuw voor Ben Bella en tegen de nieuwe revolutionaire raad gede monstreerd. Zij trachten de politie aan hun zijde te krijgen door te roepen „De politie is met ons". Deze dreef hen aanvankelijk niet hardhandig uit een. Er vielen geen schoten. Een rij motorvoertuigen reed door de stad waarvan de bestuurders met hun cla xons de kreet „Leve Ben Bella" kracht bij zetten. Later verschenen politiever- sterkingen op het toneel en werden de betogers met de wapenstok en traan gas verjaagd. (UPI) Ben Bella en vijf van zijn naaste medewerkers bevinden zich onder arrest, aldus maakte de Algerijnse radio gisteren bekend. Vol gens de radio zijn zij de enige arres tanten sedertde bliksemsnelle revo lutie van zaterdag waarbij de regering van Ben Bella om ver werd geworpen. Uit onofficië le, doch betrouwbare bron is even wel vernomen dat tussen de 200 en 600 aanhangers van Ben Bella zijn opgepakt door het nieuwe militaire bewind van kolonel Boumédienne. HILVERSUM, 23 juni Op de ver jaardag van prins Bernhard volgende week dinsdag verzorgt de radio een na tionaal avondprogramma, dat mede in het teken zal staan van het zilveren Prins Bernhardfonds. Ter herinnering aan de oprichting van dit fonds stelde Johan van de Walie een klankbeeld sa men waaruit blijkt hoe dit oorlogsfonds later de vrede ging dienen. De prins zelf werkt aan het klankbeeld mee. Het wordt uitgezonden via de beide zenders Hilversum van 21.30 tot 21.50 uur. Dit nationale programma wordt 20.05 ingeleid door prof. dr. H. Brugman», rector magnificus van het Europa Col lege te Brugge. Vanaf 20.05 kan men via Hilversum II luisteren naai een con cert door het omroeporkest van de N.R.U. onder leiding van Maurits van den Berg, met medewerking van Ge rard van Blerk, piano. De zender Hil versum 1 biedt intussen vanaf 20,05 een amusementsprogramma dat onder het motto „Feest eens mee in Loosdrecht" rechtstreeks wordt uitgezonden uit het Witte Huis aldaar. Na een concert door het Cosmospoli- tain-Orkest onder leiding van Jos Cle- ber via de zender Hilversum I (21.50 22.10 uur) en een internationaal boeket je bloemen bjj een verjaardag, zoals ze voor uitzending via Hilversum II (21.50 22.10) door Leo Nelissen werden gebun deld volgt om 22.10 via beide zenders een klankbeeld over de prins der Ne derlanden. Via de zender Hilversum I volgt om 22.40 een avondoverdenking door ds. J. M. Hoekstra, secretaris voor Afrika van de raad voor de zending van de Nederlands Hervormde kerk, ge volgd door een licht grammofoonplaten- programma onder de titel „Van de prins geen plaat weten". Samenstelling en presentatie Jaap van Meekren. Hilversum II biedt na de actualitei tenrubriek van 23-23.55 een concert door het Kamerorkest „Pieter Hellendaal" on der leiding van Henk Spruit, met mede werking van Jan Ver gijn en Norman Horrod, hoorn. Het concert wordt om 23.20 onderbroken voor een gesprek tus sen Willem Noske en Rutger Schoute over de Nederlandse componist Pieter Hellendaal. OMMEN, 23 juni. In drie grote loodsen, waarin de kruidendrogerij van een coöperatieve kruidentelersvereniging is ondergebracht, heeft een felle brand gewoed. De oorzaak van de brand, die de loodsen volkomen verwoestte is nog onbekend. De schade bedraagt onge veer twee en een half miljoen gulden. iiimiiniiiiiiiiiiiiniiiimiiniiiiiiKHHiiiwwfiiiimiiiiniiiiiii* Wegens familie-omstandigheden wor den de volgende personen verzocht zich te melden bfl de ANWB-oproepdienst in Den Haag, tel. 070-814381, dagelijks van 3 tot 22 uur. FRANKRIJK. C. v. d. Waal uit Rot terdam, in witte Ford Cortina, MX-25-21, in omgeving Rouan, St. Malo, Nantes. ITALIË/FRANKRIJK, echtpaar M. A. J. Lent uit Amsterdam, in bruinachtige Chevrolet, GM-98-50 op trektocht van Zwitserland naar Italië. ITALIË, echtpaar R. Sant-Duysen uit Amsterdam, vliegreis met reisbureau „Magneet" naar Malfecina. ITALIË/OOSTENRIJK, echtpaar Man- teau uit Rotterdam, in donkerblauwe Opel, GK-62-44, kamperend in Noord Italië of Oostenrijk. '«B Mannen met petten geven de toon aan deze zomer. In Ne derland durven de mannen ze nog niet zo goed te dra gen, maar in Engeland zijn ze in alle soorten, maten en materialen verkrijgbaar. Zeemanspet met stijfe Kiep van blauwe blazerstot. Lichtgewicht petje voor zeilers en andere sportieve mensen. Een strandpetje, dat helemaal op gevouwen kan worden. Het is ge maakt van lichtblauw linnen. Beatle John Lennon draagt een pet, die gemaakt werd door Mary Quant. Het is de duurste van alle vier de petten, omdat hij van leer is. Karin (bijna 3) wandelt de tuin van buurvrouw binnen en vraagt om een koekje. Buur vrouw geeft er een, Karin peuzelt het op en vraagt dan prompt om een tweede. „Nee", zegt buurvrouw, „anders heb ik er geen meer voor andere kindertjes." Even staat Karin haar peinzend aan te kijken. Dan holt ze op het tuin hekje af, sluit het. komt terug ren nen en zegt: „Zo, geef het nu maar, de andere kinderen kunnen nu niet meer binnen komen." ^W\/WWVS/S/WWV\^^A»V UTRECHT, 23 juni Bij het telefo nisch overbrengen van ons verslag van de N.K.V.-Verbondsraadsvergadering is een woord misverstaan. De heer De Groodt van de katholieke bond van werknemers in industriële bedrijven St. Wiilibrordus heeft niet gesproken over een zomerse demonstratie van onmacht van de Stichting van de Arbeid, doch van de zoveelste demonstratie. (Advertentie) VOOR UW KAPSEL: sif 'rifó j^jyoufc,r\ MAURITSWEG 55 - TEL. 13.78.52

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 9