Sigarenrokers van Nederland film in kleur Huren meer geleidelijk aanpassen Koningin ontsteekt vrijheidsvlam op Expogé-cong Chaplin in norse bui op Schiphol Opbrengst uit Breedband natuurlijk bestemd voor o verheidsi nvester inven Franco niet aansprakelijk voor verwijdering van abt? Natuurzuivere Minister Bogaers ziet bouwwijze „gegoten" huizen Drie miljoen speldjes- kranten Kort, nietszeggend interview Ook buitengewone pensioenen 40-45 worden waardevast Ned. ambassade in Zuid-Afrika met verf beklad A.N.W.B.-0PR0EPEN AAN TOERISTEN IN BINNEN-en BUITENLAND Dom Escarré vermoedelijk niet terug Onkloosterlijke toestand in de abdij van Montserrat „Oorlog tussen twee groepen zijn gegarandeerd NKV-RE ACTIE: Ontwerp nieuw speldje SCHOOLSTRIJD IN ST. PHILIPSLAND Onvriendelijk Staatssecretaris Egas MIN. DEN UYL IN TWEEDE KAMER Hoogovens krijgen sociale commissaris CT13S KLEURENSMALFILM PAGINA 5 De koningin heeft gisteren op het congres van de Expogé het hoek uit de bezettingstijd Jk neem het niet" in ontvangst genomen. GEVAERT-AGFA DONDERDAG 24 JUNI 1965 frisse King Pepermunt, het beste dagelijkse middel' ter opwekking en verkwikking. HOFNAR constante kwaliteit alle nuances tussen fel en pastel grote belichtings speelruimte UTRECHT, 24 juni Het Nederlands Katholiek Vakverbond vindt net ver heugend, dat de minister in zijn wets ontwerp een sterk verband legt tussen de kwaliteit van de woningen en het percentage van de huurverhoging. Deze gedifferentieerde aanpak kan naar de mening van het NKV meer bijdragen tot het bevorderen van de doorstroming dan de eerste plannen van de minister. De verbetering van de kwaliteit van de nieuw te bouwen woningen kan daartoe eveneens een be langrijke bijdrage leveren. In dit ver band heeft het NKV met instemming kennis genomen vein de toezegging van de minister, dat prijsstijgingen van enige betekenis zullen doorwerken in de subsidies die de regering voor de nieuwbouw ter beschikking stelt. Overigens heeft de minister de be zwaren, die het NKV tegen de aan vankelijke plannen had, niet wegge nomen. Met name vanwege de on zekerheid over de vraag of dit in derdaad, zoals de minister verwacht, de laatste algemene huurverhoging zal zijn, geeft het NKV nog steeds de voorkeur aan een meer geleide lijke aanpassing. Het denkt daarbij aan vier maal een huurverhoging van vijf procent, waarvan de laatste fa cultatief. Deze geleidelijke aanpak zal volgens de katholieke vakbeweging ook de voor keur verdienen in verband met de con sequenties van de huurverhoging voor de loonpolitiek. ROTTERDAM, 24 juni Minister Bogaers heeft gisteren in Rotterdam met burgemeester en wethouders wo ningbouwzaken besproken na tevoren een bezoek te hebben gebracht aan de bouwplaats van de „Era" woningin dustrie J. P. van Eesteren aldaar. Era bouwt er een blok van 156 in dustriewoningen volgens een eigen sys teem dat het mogelijk maakt de hui zen ter plaatse industrieel te bouwen. De huizen worden met behulp van me talen mallen ter plaatse „gegoten" en afgebouwd, waarbij een tempo van twaalf woningen in vijf dagen com pleet met centrale verwarming, sani tair etc. gehaald kan worden. Deze bouwwijze, zo vertelde de di rectie van de Era de minister en een groep journalisten, vergt 75 pro cent minder manuren dan de con ventionele bouwwijze. Bovendien kan men theoretisch op een onbeperkt aantal bouwplaatsen gelijk werken. Daar komt bij, dat deze produktie- wijze onafhankelijk is van de weers omstandigheden. Een van de voordelen van de woning is, dat inwendig geen constructieve steunpunten zijn, zodat de indeling van de vier-kamerflat gemakkelijk gewij zigd kan worden en aangepast aan de eisen van de bewoner of de gewijzigde inzichten na verloop van tijd. ZAANDAM, 24 juni Het bericht gisteren in onze edities als zou er eind juli een speldjeskrant verschijnen, in Utrecht, met een oplage van een mil joen, is alweer achterhaald. Vandaag is in het westen des lands een begin gemaakt met de verspreiding van een speldjeskrant met een oplage van drie miljoen, welke aktie over het gehele land gevoerd zal worden. Gerenom meerde firma's richten hun oproep tot de jeugd voor opnieuw andere vormen en modellen van speldjes. Het blad dat dan ook „Speldjes" heet is goed verzorgd en is uitgegeven door het bureau „Sans Pareil" te Zaandam dat zich verzekerd heeft van het grootste distributie-apparaat in het land en dat in Haarlem is gevestigd. Afgezien van het feit dat er duizenden guldens aan prijzen onder de jeugd uit gedeeld zullen worden, bevat de krant een zeer opmerkelijke prijsvraag voor de jeugd; ze moet zelf een speldje naar eigen idee ontwerpen! Sponsors in deze enorme aktie zijn onder meer Bens dorp, C. Jamin, Van Dungen. Niemeijer, Wybert, Brylcream, Victor Hugo en nog een veertigtal ondernemingen. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 24 juni In tegen woordigheid van de koningin en prins Bernhard is gistermiddag het vierde Vrijheidslustrumcongres van de Neder landse Vereniging van Ex-Politieke Ge vangenen uit de bezettingstijd geopend. Bjj de openingsplechtigheid in de Rid derzaal ivaren ook oud-minister-presi- dent dr. W. Drees, de minister van Binnenlandse Zaken J. Smallenbroek en de minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, mr. M. Vro lijk aanwezig. Minister Vrolijk prees het idealisme van de jubilerende vereniging. Was zjj oorspronkelijk opgericht om te zor gen voor de invaliden onder en de na bestaanden van oud-politieke ge vangene, thans heeft zij een bredere oriëntatie en trok ook ten strijde te gen oorlog en wezenlijke onvrijheid, waar deze ook op de wereld te vinden is. Vervolgens betoogde de voorzitter van de Nederlandse Vereniging voor Ex-Politieke Gevangenen, mr. Ch. J. Aalders, zoals gisteren reeds in het kort bericht, dat de erkenning van de rechten van de mens en de gelijkheid der rassen een levende werkelijkheid dienen te worden. Hij bepleitte ook een goede voorlich ting aan de jeugd, -over wat er in de Tweede Wereldoorlog heeft plaatsge vonden. Aan de koningin bood hij een luxe-exemplaar aan van het boek „Ik neem het niet" van Evert Werkman. Prins Bernhard ere-beschermheer van de jarige vereniging kreeg een voor deze gelegenheid geslagen legpen ning. Na de openingszitting ontstak de ko ningin op het Binnenhof een vrijheids- vlam met het vuur dat estafettelopers van land-, zee- en luchtmacht hadden aangedragen uit voormalige Duitse ge vangenissen en concentratiekampen in Nederland. Rond de vrijheidsvlam brachten vertegenwoordigers van de vereniging, die uit alle delen van het land naar dit Congres gekomen zijn, met hun na vrante van grijs-wit gestreepte ge- vangenisstof vervaardigde vlaggen een eresaluut. Koningin en prins spra ken enige tijd met enkele op het Bin nenhof opgestelde ernstige invaliden. Voortdurend werd het koninklijk paar hartelijk toegejuicht. ST. PHLIPSLAND, 24 juni Een reeds lang smeulende schoolstrijd is hier gisteren weer opgelaaid, in de ge meenteraad. Tegenover elkaar stonden burgemeester L. J. de Jonge en het WD-raadslid A.A. Rijstenbil. Het ging over de vraag: „Heeft de gemeente nu jarenlang teveel vergoeding gegeven aan de bijzondere school, ja of nee?". Enige tijd geleden is deze zaak nog eens bekeken met de inspectie en een ambtenaar van de Griffie in Middel burg. Volgens hen is er niets teveel uitgegeven, zo had burgemeester De Jonge in een eerdere raadsvergadering gezegd. De heer ;jjstenbii deelde nu mee, dat hij na een bespreking met de inspecteur, twee onderwijskun digen en een Tweede Kamerlid in Den Haag over bewijzen beschikt, dat het bijzonder onderwijs wel teveel ver goeding heeft gehad en dat dit de gemeente geld heeft gekost. De ge meente zou van 1954 tot 1960 het bedrag dat gegeven had moeten worden met tienduizend gulden hebben overschre den. „Er hadden voor het bijzonder onderwijs twee bedragen vastgesteld moeten worden", aldus de heer Rijs tenbil: „een inclusief de kosten van de school, het tweede exclusief de kos ten. Van j.960 tot 1963 is de gemeen te met de bijzondere school overeen gekomen, dat de gemeente voor de in standhouding van de lokalen zou zor gen en de school daarvan tweederde deel zou terugbetalen." „Op zich is de ze regeling niet in strijd met de wet", aldus de heer Rijstenbil. „Maar zij is voor de gemeente nadelig en voor de school voordeliger dan een overeen komst, waarbij de school in bruikleen wordt gegeven. De staatssecretaris heeft gezegd, dat er voor het gemeentebestuur zeker aan leiding is om de bestaande regeling te vervangen en ook via de inspectie is aangedrongen op bruikleen-overeen komst." De burgemeester antwoordde dat B. en W. zich hierover beraden en merkte op: „Ik ben blij dat u gezegd hebt dat wij volgens de wet goed waren." (Van een verslaggever) AMSTERDAM, 24 juni Gistermid dag, tien minuten voor half vijf, landde op Schiphol het KLM-toestel uit Gene ve. In dat toestel bevonden zich de 76-jarige Charles Spencer Chaplin, winnaar van de Erasmusprijs-1965 en zijn vrouw Oona O'Neill, dochter van de beroemde schrijver Eugene O' Neill. Geruime tijd van tevoren had zich onder aanvoering van Simon van Collem een groepje gevormd van be wonderaars en persmensen, dat de aankomst van deze legendarische film figuur voor geen prijs wilde missen. In de perskamer van de luchthaven had de heer George Sluijzer, direc teur van de Erasmus-stichting, meege deeld dat aan de heer Chaplin geen vragen mochten worden gesteld op filmgebied, dit in verband met een nog komende persconferentie op een later tijdstip. Wél zouden er, gedurende en kele ogenblikken, andere vragen ge steld mogen worden. Toen Chaplin de trap van het vlieg tuig afdaalde werd hij begroet door een jongere en bepaald niet onbeken de collega van hem:. Peter Ustinov. De 44-jarige filmacteur, auteur en re gisseur was enkele minuten eerder uit Londen op de luchthaven gear riveerd. De ontmoeting verliep aller hartelijkst. Tot groot genoegen van de fotografen schudden de beide ac teurs elkaar lang de hand en werd omslachtig groeten uitgewisseld. Chaplin bleek aanzienlijk ouder ge worden. Misschien dat daarom een van de stewardessen hem verzocht om de „tocht" van de aankomstplaats naar de ontvangkamer per busje te maken. Min of meer verontwaardigd wees Chaplin dit voorstel van de hand. Omstreeks half vijf maakten Chap lin en Ustinov, vergezeld van hun echt genotes hun opwachting in de perska mer. Nogmaals herinnerde de heer Sluijzer eraan dat het interview kort moest zijn en niet over film mocht gaan. Nadat Chaplin verklaard had dat hij televisie haatte bracht hij voor de aanwezige persmensen een beroepsma tig glimlachje op zijn gezicht. Hij leun de achterover in afwachting van de din gen die komen gingen. Maar er kwam niet veel. Een van de journalisten stel de het schampere vraagje of de heer Chaplin het weer ook zo mooi vond. De grote filmspeler knikte bevestigend. Zijn goede humeur verdween vrijwel met een. Nors en onvriendelijk bitste hij de antwoorden terug. Van Collem vroeg Chaplin of hij Ustinov allang kende. Chaplin: „Wij kennen elkaar al twaalf jaar". Ustinov: „U kunt vragen hoe lang ik Chaplin al ken. Mijn antwoord is dan veertig jaar. Als jongetje van vier zag ik voor het eerst een van zijn films". Iemand wilde van Chaplin we ten of hij gelukkig was met de toeken ning van de Erasmusprijs. Chaplin haalde zijn schouders op. „Of course, I'm glad". „Waarvoor gaat u het geld dat verbonden is aan de prijs beste den?" Chaplin (verveeld): „Dat inte- (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG, 24 juni De staatsse cretaris van Maatschappelijk Werk, de heer Egas, heeft in de Tweede Kamer de toezegging gedaan, dat ook voor de buitengewone pensioenen 19401945 naar waardevastheid zal worden ge streefd. Tevens wordt naar een me thode gezocht om de groeiende achter stand in deze pensioenen in te halen PRETORIA, 24 juni (AFP, Rtr.) Onbekenden hebben in de nacht met rode verf gevulde en vervolgens met plakband aan elkaar gehechte eierdop- pen tegen de muren van de Neder landse ambassade in Pretoria gesme ten. De ambassadeur, mr. H. A. Helb, heeft geweigerd iets over het incident te zeggen. Een woordvoerder van de ambassade heeft evenwel gezegd, dat aan het Zuidafrikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken is verzocht een on derzoek in te stellen. In voorgaande maanden zijn de Ame rikaanse en Britse ambassades ook al eens op dergelijke manier behandeld. Nederlandse emigranten hielden woensdag in Kaapstad een bijeenRomst „om zich te distanciëren van het Ne derlandse besluit, de vrienden van sa boteurs te helpen". iiiiiiiimiiimiiiiiiimiiMiniiiiitiiiiiiiiiMiniiniiiiiiiiuiiiiii Wegens familie-omstandigheden wor den de volgende personen verzocht zich te melden bjj de ANWB-oproepdienst ln Den Haag, tel. 070-814381, dagelijks van I tot 22 uur. OOSTENRIJK. W. Bakker en mej. L. Groot uit Amsterdam in witte Fiat 1800, GK-95-03, vanuit Karinthië naar Neder land. DUITSLAND. J. van der Worp uit Amsterdam, in zilvergrijze Renault On- dine, HK-46-64, ergens langs de Rijn. ITALIK OF FRANKRIJK. Familie M. A. J. van Lent uit Amsterdam, in bruin achtige Chevrolet, GM-98-50, op trek tocht via Zwitserland naar Italië. ITALIË. Familie R. Sant-Duysen uit Amsterdam per vliegtuig naar Malcesine. ZWITSERLAND. Familie J Verhagen- Habolt uit Amsterdam, rijdende in witte Taunus 12m stationcar, kenteken onbe kend, op camping. FRANKRIJK. C. v. d. Waai uit Rotter dam, in witte Ford Cortina, MK-25-21, onderweg naar Nantes. J. F. van Zoelen uit Rotterdam, in Citroën 2CV, blauw, MU-05-14, ergens in Bretagne. resseert me niet. Het gaat mjj om de eer." Daarop aansluitend zie hij: „Het is vreemd voor mij om op deze wjjze een gesprek met journalisten te voe ren." Niemand begreep hem. Een ANP- verslaggever wilde nog weten hoe lang hij van plan was om in Holland te blij ven. Chaplin antwoordde: „Waarschijn lijk twee dagen, maar ik weet het nog niet. Dag en uur waarop ik vertrek laat ik graag in het vage." Toen had de wandelende filmlegen de er genoeg van en verliet de pers kamer, een legertje vertegenwoordi gers van pers, radio en televisie verslagen achterlatend. Zonder twij fel was een van de korste persconfe renties in de geschiedenis zojuist een feit geworden. Ustinov, die ter opluis tering van de uitreiking van „Prae- mium Erasmianum" was uitgenodigd bleef nog wat om met Van Collem over het onderwerp film en televisie te praten. Dat deed hij dan op zijn bekende, geestige manier. Vóór de aankomst van de twee ster ren sprak de heer Sluijzer het bericht tegen dat ook Sophia Loren nog zou ar riveren. „Dat verhaal is uit de lucht gegrepen", aldus de heer Sluijzer. „Wij hebben Sophia Loren wel uitgenodigd om te komen, maar zij heeft bericht van verhindering gestuurd omdat zij op dit moment bezig is met filmop namen in Londen. Eén dag „verlet" zou haar twintigduizend gulden kos ten". De heer Sluijzer zinspeelde ver der op de mogelijkheid dat Charles Chaplin in de toekomst een filmsce nario voor de grote Italiaanse vedette gaat schrijven. Zekerheid daaromtrent had hij echter niet. Over de mede-win naar van de Erasmusprijs, de beroem de Zweedse regisseur lngmar Bergman is minder goed nieuws te melden. Hij schijnt op dit ogenblik vrij ernstig ziek te zijn. Onlangs is hij opnieuw inge stort nadat in zijn toestand even een lichte verbetering was ingetreden. (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG, 24 juni De ministei van Economische Zaken drs. Den Uyl heeft het in de Tweede Kamer een voor de hand liggende zaak genoemd, dat met de hoge opbrengst uit de verkoop van aandelen Breedband aan Hoog ovens de staat nieuwe overheidsinves teringen gaat financieren. Men zou zwakke punten in ons bedrijfsleven kun nen stimuleren, ofwel nieuwe initiatie ven nemen. De deelneming in Breed band kort na de oorlog, waardoor de (Advertentie) binnen enkele dagen ontwikkeld retour staat eigenaar werd van de aandelen, acht de minister achteraf zinvol. Voor het weer afstoten van dit bezit door het vorige kabinet moest een compen satie worden gevonden door het benoe men van drie door de overheid aan te wijzen commissarissen in de N.V. Hoog ovens. Dit was nodig om machtscon centratie te breken. Hij kon daarin niets dogmatisch-socialistisch zien Daarentegen noemde hij het standpunt van drs. Joekes (WD), dat staatsbe zit in de particuliere industrie zo ge ring mogelijk moet zijn, wèl dogma tisch. De vroeger oppositieledder dr. Vonde ling, die de verkoop van aandelen Breedband en vooral het feit, dat de Kamer niet tevoren daarover was in gelicht, destijds fel heeft bekritiseerd; kwam thans tot andere conclusies. Hij zei dat het al of niet geven van voor informatie een moeilijke zaak was. Naar zijn oordeel heeft de Kamer in bepaalde gevallen bijvoorbeeld wan neer een politieke beleidslijn wordt ver anderd beslist het recht om tevoren te worden ingelicht. Formeel gaat het vorige kabinet vrijuit. Dat het_ politiek wijs handelde, zei dr. Vondeling niet te zien. Dat het nodig was de Kamer onkundig te laten, omdat anders de ge heimhouding zou ziin gebroken, wilde hij niet erkennen. Ook in de onderne ming zelf hebben honderden het gewe ten. De situatie wordt echter delicaat wanneer kamerleden zich na vertrou welijke informatie in geweten verplicht achten om een dergelijke transactie in vragende vorm aan de orde te stellen. De minister zei dat de komende behan deling van de wijziging in de compta biliteitswet misschien een goede gele genheid zal bieden om een en ande nader onder ogen te zien. De Kamer heeft zich zonder hoofde lijke stemming verenigd met het voor stel om de staat te machtigen tot deel neming in de uitbreiding van het ka pitaal van Hoogovens. Drs. Den Uyi deelde mee. dat bin nen afzienbare tijd de benoeming van een „sociale commissaris" by Hoog ovens te verwachten is, een commis saris, die het vertrouwen heeft van de werknemers. Uit de fusie kunnen geen sociale ge volgen ontstaan voor de arbeiders. Bei de bedrijven hebben dezelfde sociale voorwaarden. Het ernstig tekort aan geschoolde arbeiders brengt mee, dat geen ontslagen worden gegeven. Deze zaak, die onder het kabinet-Ma- rijnen al in de Eerste Kamer is be sproken, kwam nu in de Tweede Ka mer nogmaals aan de orde, omdat een wijziging van de begroting voor de deelneming in Hoogovens nodig is. Al leen daarvoor aanvaarden de beide nieuwe ministers dan ook verantwoor delijkheid. DEN HAAG, 23 juni De beperkin gen op het vliegen met de Starfighters zijn opgeheven. Het onwel worden van vliegers, zowel by do koninklijke lucht macht als bij Fokker, tydens vluchte met F-104 Starfighters hadden er in fe bruari van dit jaar toe geleid dat han gende het onderzoek naar de oorzaak, door de bevelhebber der luchtstrijd krachten enkele beperkingen op het vliegen met deze toestellen werden ge legd. MADRID, 24 juni. (KNP) Het ver dwenen van Dom Escarré als abt van het klooster van Montserrat in Spanje, is niet in de eerste plaats te wijten aan een tegenstelling tussen hem en generaal Franco, zoals algemeen wordt aangenomen, maar aan een strijd bin nen het klooster van de Benedikty'nen van Montserrat zelf. Het Vaticaan heeft een eind aan die strijd willen maken. Het heeft zich daarbij niet laten leiden door interventies van de Spaanse re gering. Franco mag aanvankelijk wei hebben geklaagd bij het Vaticaan, de laatste tijd had hij dat niet meer gedaan. Al dus verneemt het KNP uit bevoegde katholieke bronnen in Spanje, die ook niet onverdeeld achter generaal Franco staan. Het vrij plotselinge verdwijnen van Dom Escarré uit Spanje kort voor Pasen van dit jaar op last van het Vaticaan maakt de weg open voor een herstel van de rust in het klooster. Men moet er dan ook niet op rekenen dat de voormalige abt binnen afzien bare tijd naar het klooster terug zal keren. Het wordt onwaarschijnlijk ge acht, dat dit nog ooit zal gebeuren. Al jarenlang bestond in het beroemde klooster met zijn grote Benediktijnse cultuur een tegenstelling tussen twee groepen monniken. De ene groep meen de, dat het de taak van het klooster was een aktieve rol te spelen in het verspreiden van de Catalaanse cultuur, waarvan het inderdaad een rijke bron kan zijn. Het klooster houdt zich reeds bezig met bijbelvertalingen en het uit- feven van een blad in het Catalaans, ovendien is het een liturgisch centrum, dat bjj een eigen toegestane volkstaal, het Catalaans, in de eredienst grote invloed kan uitoefenen. Er is echter een andere groep monniken, die verder wil gaan en heel de geest wil veran deren: zij zouden naar buiten willen treden en als monniken-arbeiders wil len gaan werken. De tegenstand daar tegen heeft al tot het uittreden van enkele leden uit de abdij geleid. De groep van hen, die buiten het actieve leven wensen te blijven en het werk der paters en broeders wensen te be perken tot het oude ideaal van gebed en studie, is het grootst. Aan het hoofd van de tot aktivi- i teit naar buiten drijvende groep stond de verdwenen Dom Escarré. Door zjjn positie als abt, maar meer nog door zijn temperamentvol en gepas sioneerd karakter kwam hij fel te staan tegenover de leider van de tweede groep, die rust en contempla tie voorstond. Dom Brazo, zjjn plaats vervanger. Deze Dom Brazo, vroe ger diocesaan zielzorger in een pa rochie in Catalonië, heeft zich uit het aktieve leven teruggetrokken om zijn leven aan het Benediktijnse ideaal te wijden. Als geboren Catalaan was hij ook geen voorstander van de Spaanse politiek, die het land-eigene geen kans wil geven. Hij stond wat dat betreft zeker aan de kant van Dom Escarré, die een vurig voorvechter van de Catalaanse cultuur is. Tenslotte heeft, toen de stryd al te heftig werd, de H. Stoel moeten in grijpen. De strijd tussen de beide groe pen was nameiyk op een kleine burger oorlog uitgelopen. Monniken weigerden deel te nemen aan het gemeenschap- peiyk koorgebed en met elkaar te spre ken. Kortom, er ontstond een onkloos- teriyke toestand, waarbij Dom Escar ré met allesbehalve zachte hand boete doeningen en straffen uitdeelde. Toen achtte het Vaticaan het ogen blik gekomen een visitator te sturen, een Benediktijn. Er werden rapporten uitgebracht, die niet altijd even gunstig waren voor de abt, die intussen ook veelvuldig ziek was. De Spaanse rege ring behoefde zich er niet verder in te mengen en kon rustig afwachten tot Rome zou ingrijpen in een beweging, die Franco op politiek gebied allesbe halve zinde. Dom Escarré werd naar Rome geroepen. Een poging aan de Paus persoonlijk zijn standpunt uit een te zetten, mislukte, Dom Escarré kwam niet verder dan de pro-secretaris Mgr. Delacqua, terwijl zijn plaatsver vanger Dom Brazo wel persoonlijk door de paus ontvangen werd. (Advertentie) (Advertentie)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 5