Ontwikkeling van Hoger Onderwijs SHOW VAN VEERTIG MILJOEN UZZEL Prof. Mihajlov vriiVe'-iten De Verkeers-show in München VRACHTSCHIP OP HET DROGE NAGEROUWD Geen opzet eindexamens te verzwaren Courrèges nu ook in confectie J A f komst blijf jong, blijf fit: fiets! 1 biedt in zijn prijsklasse veruit het meest! Reeds voor 78.- een camera met: NOTA AAN BEIDE KAMERS 3 kernproblemen In hoger heroep: voorwaardelijk Prijzen Berlijns Barend de Beer van het seherm Alleen Bier blijft hoog genoteerd De Winterook 10.5 op 100 meter Wat kinderen ervan zeggen Specialisatie De zaak-Siebengewald tel evisief estival Kritiek op afwijzing Nederlandse bijdrage Na ongeluk overleden Kamervraag over vele gezakten MMS-Bijdorp Schuifdeuren Schip op het droge Semafoon Sportflits Kieler zeilweek Koeperman-T s jegolev zij aan zij in strijd om Europese beker DONDERDAG 24 JUNI 1965 PAGINA 7 MÜNCHEN, 24 juni Reeds in de nabije toekomst zullen wij in Europa onze toevlucht moeten zoeken in z.g. „drie-etage-steden". We dienen er rekening mee te houden, dat het verkeer op twee niveaus of op één hoogte niet meer zal kunnen voldoen aan eisen van snelheid en veiligheid. Daarom: de stadstreinen onder de aarde, de auto's op de begane grond en de voetgangers één- hoog. Het is een van de conclu sies, die men kan trekken uit de indrukwekkende parade van Duitse steden-maquettes, welke te zien is op de grote wereldver- keerstentoonstelling van Mün chen. Vrijdag wordt dit evene ment officieel door de Westduitse president Lübke geopend. Al uit de verte is dit twaalf ton zware ruimtestation te zien. Het vormt een van de „spek takelstukken" van de verkeers- tentoonstelling. Het hangt der tig meter hoog en heeft een doorsnee van vierentwintig m. Deze hoogzomerjurk is dubbel gebiesd met zwart en beige linnen. Zomermantel met rechte hoe ken en eer. simpele revers- kraag. Een deux-pièces. Het is een heel eenvoudig kledingstuk. De bre de biezen geven er de fleur aan. Naar een nieuwe school op 'n nieuwe fiets! Geef 'm nu vast (voor de vakantie) (Van een verslaggever) DEN HAAG, 24 juni Bij belde Ka mers der Staten-Generaal is een nota ingediend naar aanleiding van de ont wikkelingsplannen van de universiteiten en hogescholen voor het tijdvak 1963-1966. De nota wijst op drie kernproblemen bij de huidige ontwikkeling van het we tenschappelijk onderwijs en onderzoek: 1. de te verwachten sterke stijging in de toeloop van studenten. 3. De studieduur, waarvan de noodzaak tot bekorting in verband met deze aanwas sterk op de voorgrond komt. 8. het beleid ten aanzien van het we tenschappelijk onderzoek. Het aantal studenten in 1970 wordt geschat op 80.130, waarvan 11.650 eerste jaars. Dit is ongeveer 25 procent meer dan in 1959 werd berekend. De m.o.-stu- denten meegerekend zal de totale studen- tenbevolkihg 82.000 bedragen, onder te verdelen in 38.000 die een A-studie richting en 44.000 die een B-studierich ting volgen. In verband met d.e tijd die gemoeid is met de voorbereidingen, die aan el ke uitbreiding van enige omvang voor af moeten gaan en mede gelet op de reeds bestaande ruimtenood, zal aan de te treffen bouwkundige voorzieningen de hoogste prioriteit moeten worden ge geven. De problemen van universiteiten en hogescholen blijken veel ernstiger te zijn dan bij de vaststelling van het investe ringsschema 1962-1972 kon worden voor zien. De prognose van het aantal stu denten in 1970 is 22.000 hoger dan aan vankelijk werd gedacht. De investe ringskosten van de academische zie kenhuizen zijn sterk toegenomen. Het zuiver wetenschappelijk onderzoek is versneld gegroeid. De ramingen van de kosten van de aankoop en het bouw rijp maken van terreinen bleken aan vankelijk te laag te zijn. Tenslotte moe ten de stijgingen van de bouwkosten ge schat worden op 25 procent. Zonder een herziening van het investe ringsschema zou daarom de accommoda tie van 82.000 studenten in 1970 niet vóór 1982 gereed kunnen zijn. Voor 1965 is daarom voor de investeringen suppletoir reeds f 125 miljoen aange vraagd. Jaarlijks zal, te beginnen met 1966 voor de duur van ten minste ze ven jaar een bedrag van 300 miljoen gereserveerd moeten worden. De groei van de studentenbevolking zal ook haar invloed doen gelden op de exploitatie-uitgaven. De personeelsuitga ven maken hiervan 70 procent uit. (Van onze verkeersredacteur) MÜNCHEN, 24 juni De wereld- verkeerstentoonstelling, die hier is Ingericht, kost in totaal circa 40 mil joen mark. De stad München investeer de ook nog eens 20 miljoen mark om de aanvoerwegen in behoorlijke con ditie te krijgen. Het terrein is gelegen In de stad op de Theresienhöhe en op het zuidelijk gedeelte van de There- sienwiese. Daar zijn grote, nieuwe ge bouwen verrezen, die de bijna dui zelingwekkende schat aan verkeers-ge- gevens herbergen. Het kleine treintje, dat zich hoog boven de show een weg baant over de drie kilometer lange monorail, zal na afloop van de ten toonstelling wellicht permanent blij ven. Dertig landen hebben inzendingen ge stuurd: Amerika pronkt met de enor me Atlasraketten en Zwitserland doet met behulp van grote kaarten en ma quettes een interessant boekje open over de huidige en toekomstige berg- tunnels. Engeland stuurde de „Hover craft" en de Zwitserse spoorwegen zijn aanwezig met een circarama. Op 7 juli zal er een speciale Nederlandse dag worden gehouden. Het symbool van deze wereldverkeers- tentoonstelling die over tien jaar opnieuw in München zal worden ge houden is een honderd meter lange toren met buitenliftkokers, die opwaarts en afwaarts drie maal om de toren draaien en die in totaal 720 mensen per uur kunnen vervoeren. Vanuit die toren heeft men een prachtig uitzicht op de drukke stad München, waar al die kleine, nietige figuurtjes in de praktijk ervaren, hetgeen op de ten toonstelling op vele manieren wordt geleerd: in welke omvangrijke mate de moderne mens aan het moderne verkeer is gebonden, of beter: overge leverd. KRUISWOORD RAAD SEL 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Horizontaal: 1. steengruis, ongerept; 2 traag, lnsekt; 3. vulling, bouwland; 4. plaats ln Limburg, voorzetsel; 5 decoraties; 6 onderdeel der mechania; 7 voorzetsel, bul- tendüks land, afbeelding; 8. pulverig, Eu ropeaan; 9 zilverwit metaal, symbool ce rium; 10. eetgelegenheid voor officieren majeur; 11. vuur, windrichting. Verticaal: 1. lijn die een hoek doormid den deelt; 2. het inwendige; 3. inkepen, hoofdstad in Zuid-Amerika; 4. roet afge ven, boom; 5. evenzo (afk.); 7 communi catiemiddel (afk.), voorzetsel, zeilboot; 8 biersoort, orgaan, predikant: 9. staat in U.S.A 10. korf Oplossing van 23 juni: 1. Marokkaan; 2. doedelzak; 3. ambassa de; 4. unaniem; 5. spelonk: 6. offerte. Op de streepjes: Mandelbaumpoort. De nota gaat ook in op de problema tiek van de medische wetenschap. In dien de deelname aan het medisch we tenschappelijk onderwijs zich volgens de huidige verwachtingen blijft ontwikke len, wordt voor 1982 een artsentotaal van 19.500 verwacht, terwijl de gewens te artsendichtheid van 1,40 per duizend inwoners pas in 1986 zal wor den bereikt. Omdat voor een verant woord onderwijs vastgehouden dient te worden aan een maximale capaciteit van 200 eerste jaarsstudenten, is de oprichting van een zevende medische faculteit in Rotterdam noodzakelijk ge bleken. Over de toekomstige vierde tech nische hogeschool zegt de nota dat bin nenkort een studiecommissie zal wor den ingesteld over de vestigingsplaats en de organisatorische opzet. Als bijlage is aan de nota een be schouwing toegevoegd van de Acade mische Raad, waarin o.m. geconclu deerd wordt, dat er een gevaarlijke versnippering dreigt van het intellec tueel potentieel waarover Nederland op het gebied van het wetenschappelijk onderwijs en onderzoek beschikt. Er dient voor gewaakt te worden, dat men zonder beperking toegeeft aan het bij vele wetenschapsbeoefenaren levende verlangen naar steeds verder gaande verfijning der specialisaties. Bij de vestiging van nieuwe leerstoe len, vooral bij afsplitsing van een hoofd vak wegens specialisatie, moet volgens de Academische Raad opnieuw aandacht worden besteed aan de eventuele invoe ring van de rangen van toegevoegd hoogleraar en junior-hoogleraar. De Raad dringt daarnaast aan op overleg en inniger samenwerking tussen de universiteiten en hogescholen, waarvoor reeds eerste stappen zijn gedaan in de sectie sociologie. Tenslotte wijst de raad op de bestaan de discrepantie tussen de universitaire, wetenschappelijke vorming en de onder wijstaak bij het voortgezet onderwijs. Cursussen voor heroriëntering kunnen hiervoor zeer nuttig zijn. (Advertentie) k BELGRADO, 24 juni (UPI) De Joegoslavische professor Mihailo Mi- hajlof, die op 30 april door een recht bank in Zadar werd veroordeeld tot tien maanden gevangenisstraf wegens belastering van de Sovjet-Unie, is sinds vandaag een vrij man, omdat het opperste gerechtshof van Kroatië zijn straf in hoger beroep heeft gehal veerd en voorwaardelijk gemaakt. De herziening van het vonnis werd giste ren bekendgemaakt door het persbn reau Tanjoeg. (Van onze Brabantse redactie) 's HERTOGENBOSCH, 24 juni Een 59-jarige wegenbouwer uit Sieben- gewald stond hier gisteren in hoger be roep terecht voor moord op twee pas geboren kinderen. De Roermondse rechtbank had moord niet bewezen ge acht, maar wel dat bij de lijkjes hei melijk had begraven om de geboorte en het overlijden te verhelen en hem hiervoor veroordeeld tot tweemaal een jaar gevangenisstraf, tegen welk von nis de officier van justitie in hoger heroep ging. De eis van de advocaat generaal kwam nu overeen met dit vonnis. Arrest 6 juli. BERLIJN, 24 juni. (DPA) Een in ternationale jury heefl gisteren op hv-t televisie-festival in West-Berlijn ie gou den plaquette toegekend aan de Duitse inzending „Mensch unter Menschen", waarin de situatie v an de Joden in hel hedendaagse Duitsland wordt beschre ven. De Britse inzending .gevangene van het geweten" van Peter Robinson en Stephen Peet ontving een zilveren plaquette, evenals de Iraanse produktie „het gezicht der 75".Een derde zilveren plaquette werd niet toegekend omdat de jury geen der andere inzendingen daarvoor waardig achtte. Op een persconferentie aan net einde van het festival werd van verscheidene kanten kritiek geuit op het werk van de keuzecommissie. Opgemerkt werd ondermeer dat bijdragen zoals de Ne derlandse televisiefilm „Oogst van het verleden" werden geweigerd, omdat zij niet in overeenstemming met het mot to van het festival, „Vrijheid en ge rechtigheid", waren, terwijl andere in zendingen die dat ev 'nmin waren, wel werden aangenomen. Leden van de keu zecommissie zeiden dat de keuze uit gebreid is besproken. De Nederlandse inzending werd tweemaal eenstemmig afgestemd. DRIEBERGEN, 24 juni In het ziekenhuis in Zeist is vannacht aan de gevolgen van een ongeluk met zijn auto overleden de 52-jarige F. F. baron d'Aulis de Bourouill uit Den Haag. HILVERSUM, 24 juni Barend de Beer gaat eind augustus van het scherm verdwijnen. De Franse produktiemaatschappij heeft de NTS medegedeeld dat de pro duktie van deze serie in de zomer maanden wordt gestopt. Of Barend nog ooit terug zal komen, is niet zeker. Mocht de produktie van de winter wor den hervat, dan zal de NTS hiervan misschien nog wal wat aankopen. Eni ge zekerheid hierover kon men ons echter bij de NTS niet geven. De kin deren zullen echter hun eigen vijf mi nuten in de vooravond behouden. Ba rend de Beer wordt opgevolgd door het Zandmannetje van Studio Hamburg, dat hier als Klaas Vaak de kleuters elke avond welterusten komt zeggen. DEN HAAG, 24 juni Het Tweede Kamerlid Tans (PvdA) heeft de staatssecretaris van Onderwijs en Wetenschappen gevraagd te laten on derzoeken, waaraan het te wijter is dat op een MMS („Bijdorp" te Voor schoten) 29 van de 51 kandidaten voor het eindexamen zijn afgewezen en de resultaten van dit onderzoek be kend te maken. Hij wenst voorts, dat de staatssecretaris zo spoedig mogelijk na afloop der eindexamens een ver gelijkend overzicht overlegt van de re sultaten van de verschillende school soorten voor VHMO in totaal en voor de vakken afzonderlijk over de laatste vijf jaren. Advertentie) SPORTSMAN sneltransport, metéén draai weer startklaar, biokkeerinrichting, gecoate 2,8 lens, die alles haarscherp ziet, heldere grote lijnkaderzoeker, onverwoestbare ,,all metal" constructie, bliksemsnelle filmwisseling, uitgebalanceerde rustige handligging. Er is een Sportsman serie vanaf 78.-; met ingebouwde belichtingsmeter vanaf 117.50; met gekoppelde belichtingsmeter vanaf 147.50. Natuurlijk in iedere camera een FP3, de fameuze ILFORD fijnkorrelfilm. |ilforo SPORTSMAN KLEINBEELDCAMERA'S Wereld-topklasse produkten van CIBA ILFORD N.V. Duitsland toont parade van toekomst-steden (Van onze verkeersredacteur) De maquettes staan opgesteld in een enorme hal, die zonder twijfel een van de meest interessante inzendingen van deze tentoonstelling bevat. Daar valt te zien, hoe de Duitse verkeersexperts de dreigende verstopping van de steden willen opvangen. Keulen bijvoorbeeld laat er de plannen zien voor de nieuwe „Untergrundstrassenbahn", die in 1971 klaar moet zijn en circa 150 mil joen Mark gaat kosten. Alle grote Duitse steden hebben, naast vele onge lijkvloerse kruisingen, de bouw van enorme parkeerplaatsen en parkeerga rages op het programma staan. Duide lijk bljjkt, dat men zich goed realiseert, dat we in de toekomst met de auto zul len moeten leven. De auto, die niet meer is weg te denken uit het leven van de moderne mens. De auto, waarvoor derhalve ook in de moderne ste den vele voorzieningen getroffen moe ten worden. In München, een van de meest auto-rijke steden van Duitsland (19 auto's per 100 inwoners), ervaart de verslaggever dat over-duidelijk, als men hem vertelt dat hij in zijn hotel 20 Mark per nacht moet betalen om te slapen en 5 Mark, om zijn auto te stal len. Het allernieuwste op het gebied van de veilige automobiel is op de wereld tentoonstelling te vinden op de afde ling „veiligheid in het verkeer". Daar staat de jongste creatie van de Italiaan se ontwerper Pinin Farina: een wagen, die de inzittenden een maximum aan bescherming biedt. Als inzittende van deze auto hebben we mogen constateren, dat niet alleen het dashboard rijkelijk van schuimrubber is voorzien, maar ook de gehele dakwand. Het stuur is zó gemonteerd, dat het bjj een botsing heel gemakkelijk meegeeft dus geen gevaarlijke, op de borst gerichte stuur- kolom meer en de voorruit zit zo „los", dat hij er bij een botsing uit vliegt (naar voren) en dus geen gevaar kan opleveren voor de inzittenden. Zelfs de versnellingspook is omgeven door schuimrubber: de bumpers be staan uit dikke rubber randen, gemak kelijk in het onderhoud en eindelijk weer eens berekend op het doel, waar voor ze tenslotte eens werden ontwor pen. Zeer bijzonder zijn de schuifdeuren, die, zo mochten we ervaren, heel ge makkelijk te bedienen zijn, niet kunnen openklappen en die bovendien een bij zonder groot voordeel opleveren, als de auto „nauw" geparkeerd staat. Kort om: een bijzonder interessante wagen, die naar men mag hopen als experi mentele auto een voorloper mag zijn voor andere, veiliger, serie-wagens. Een dwaaltocht over de enorme tentoonstelling (500.000 vierkante me ter), leert, dat de Duitsers van dit evenement op bijzonder grondige wijze werk hebben gemaakt. Met de voor bereidingen ervan is al in 1960 begon nen. Het is de eerste Wereldtentoon stelling van het Verkeer. Tijdens de honderd en een dagen worden vele miljoenen bezoekers verwaoht uit de vensgroot schip)," Europese spoor- gehele wereld. Zij dienen erop te wor den gewezen, dat het practisch onmo gelijk is, om deze enorme tentoonstel ling in een dag te „doen". Maar wel licht is dat ook niet de bedoeling ge weest, van de organisatoren. Kies hier met overleg het onderwerp van Uw keuze en ga er heen. Ge zult er wellicht in ruime mate informatie over vinden dat is de Duitsers wel toevertrouwd. Waar het ook over gaat: verkeer te water of verkeer in de ruimte, spoorwegen, radio, televi sie, energievoorziening of wereld ruimtevaart, er is altijd wel een pa viljoen te vinden, dat eraan is gewijd. Een greep: aluminium in het ver keer, bergverkeersmiddelen (met de allernieuwste gondels uit Zwitser land), binnenscheepvaart (met een le> wegen, verkeersveiligheid, verkeers- opvoeding, geluidsbestrijding, stads verkeer. Angstwekkend groot is het voorsteven van het schip van 8.000 ton, dat in een van de hallen is nagebouwd. Toegegeven: de huid is van meubel plaat, maar voor de rest is het vracht schip zéér levens-echt, compleet met laadruimten, een machinekamer en een commando-brug. Langs de bordpapieren kade zijn de aanlegpalen van gummie, maar het effect is er niet minder om, zeker niet voor kinderen. Op de brug kunnen de bezoekers op het radar scherm de vaart naar Hamburg mee beleven Tijdens de duur van de ten toonstelling geeft de kapitein vanaf de commando-brug zijn bevelen de ma chines worden door „echt" personeel bediend. Geen goedkoop grapje overi- Eens, dit enorme schip op het droge, ie ingewijden zullen U desgevraagd onthullen, dat het maar hefst tien miljoen Mark heeft gekost. Nederland komt op deze internationa le Verkeerstentoonstelling niet on aardig uit de hoek. Een groot paviljoen draagt als opschrift „Die Hollander": daarin wordt een film van de cineast Hattum Hoving vertoond over het Ne derlandse vervoerswezen. De projectie geschiedt met behulp van spiegels. Voorts demonstreert de P. T. T. op een attractieve stand de werking van de Semafoon het apparaat dat het mogeljjk maakt met behulp van de te lefoon aan een ontvangtoestelletje (er gens in Nederland) een impuls te stu ren, zodat er een lampje gaat branden bezoekers kunnen op deze stand zelf proeven hemen met het apparaat. Nieuw is en dat blijkt ook uit deze stand dat België binnenkort ook zal gaan beginnen om met twee zenders (in Baraque de Fretture en in Dender- houten) de signalen door te geven, zo dat het circa 2.000 bezitters van een Semafoon ook in België en in een deel van Luxemburg zullen kunnen worden opgeroepen. Tegen het einde van dit jaar hoopt men het nieuwe, uitgebreide net in werking te kunnen stellen. Een wensdroom is het natuurlijk, dat het Semafoon-net, dat door de Neder landse PPT werd ontwikkeld, over ge heel Europa zal worden uitgebreid. Er worden, op internationaal niveau al be sprekingen over deze zaak gevoerd en het ziet er naar uit, dat Nederland met de Semafoon hoge ogen gooit. Er zal uit drie systemen een keuze worden ge maakt. 0—2; 1—i; Het Italiaanse voetbalelftal heeft ln Helsinki Finland met 2-0 verslagen. DEN HAAG, 24 juni De Neder landse inzending voor de Biennale te Sao Paulo is samengesteld uit schilde rijen van Melle en Co Westerik en tekeningen van Peter Vos. Bovendien zal Nederland een bijdrage leveren aan de door de Biennale georganiseerde internationale tentoonstelling „de sur- realismo e arte fantastica". Hiervoor zijn uitgekozen schilderijen van Pijke Koch, Charles Roelofsz en A.C. Willink. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG, 23 juni, In antwoord op vragen van het Tweede Kamerlid dr. H. A. Schuring (CH) inzake de eind- examenopgaven v.h.m.o. als zouden sommige, ook in vergelijking met ande re jaren, te zwaar zijn, zegt staatssec retaris Grosheide dat hem is gebleken dat sommige examinatoren bepaalde opgaven aan de moeilijke kant achten. Daar staat tegenover dat anderen de zelfde opgaven als van behoorlijk ni veau beschouwen. „Het valt niet te voorkomen, dat de graad van moeilijk heid van examenopgaven kan uiteenlo pen, terwijl ze toch blijven binnen de eisen, die men aan dergelijke opgaven t mag stellen," aldus de staatssecretaris. Zodra hij de cijferlijsten zal hebben ontvangen zal hij een vergelijkend^ on derzoek laten instellen naar de cijfers van dil jaar en voorafgaande jaren. Wel wil hij thans een uitdrukkelijk me dedelen, dat de door sommigen geuite veronderstelling dat de examenopgave systematisch moeilijker zouden worden gemaakt, niet juist is. In antwoord op de vraag hoe de be windsman denkt te voorkómen, dat examenkandidaten door deze gang van zaken gedupeerd worden merkt staats secretaris Grosheide op, dat indien een kandidaat voor het schriftelijk werk een iager cijfer heeft behaald dan met zijn werkelijk kunnen zou overeenkomen, dit nog niet inhoudt dat hij ook in beslis sende mate gedupeerd is. Op de eerste plaats geeft voor de m.m.s.-kandidate het mondeling examen de mogelijkheid tot rectificatie, terwijl voor de h.b.s.-B- kandidaat, die voor bepaalde vakken geen mondeling examen behoeft te doen zijn gemiddeld rapportcijfer dat voor 't eindcijfer mede bepalend is, compen satie kan bieden. Op de tweede plaats laten de eindexamenregelingen aan examinatoren en deskundigen een rui me armslag. De staatssecretaris wil ech ter wei verklaren, dat de geschetste soepelheid van de eindexamenregelin gen er uiteraard niet toe mag leiden dat tè moeilijke opgaven voor het schrifte lijk examen worden voorgelegd. Tenslot te zegt de staatssecretaris nog dat de wettelijke bepalingen omtrent de eind examens gymnasiaal en middelbaar on derwijs hem niet de bevoegdheid geven in de toekenning van de cijfers in te grijpen. KIEL, 24 juni Op de vierde dag van de Kieler zeilweek waren de Zwe den de grote winnaars. In de starklas se veroverden zij vrijwel alle topposi ties. Pettersson, derde in Tokio, won ditmaal voor zijn landgenoot Winner- stroem. In de algemene rangschikking heeft Pettersson eveneens dé leiding. Bü de eerste vijf in het algemeen klassement in de olympische klassen komt slechts één Nederlander voor: Jan Bier, die achter de Duitse draken- zeiler Mulka (4477 punten) en diens landgenoot Spangenberg (4297) de der de plaats inneemt met 3928 punten. In de vierde race was Jan Bol met een vijfde plaats de beste Nederlander. Bü de Flying Dutchmen bereikten de gebr. Bellinga een eervolle vijfde plaats. In de niet olympische klassen eindigde Wim Guldemond als derde. Ook in het algemeen klassement is hij derde. DOORN, 24 juni Bij de wedstrij den om de militaire atletiekkampioen- schappen op het fraaie sportcomplex van het marineopleidingskamp heeft de Amsterdammer Leo de Winter, de na tionale jeugdrecordhouder verspringen, de 100 meter gewonnen in 10.5. Met Rob Heemskerk is hij nu Nederlands beste sprinter van het seizoen. Op de 200 meter zegevierde De Winter in 22.1, eveneens met een ruime voor sprong. BOLZANO, 24 juni In de vijfde ronde van het damtoernooi om de Europese beker, zijn de Russen Koe- perman en Tsjegolev, de voornaamste kandidaten voor de eindzege, remise overeengekomen. De uitslagen zijn: Koeperman (Rus land)Tsjegolev (Rusl.) 11; Croteux (Belg.)—Van Dijk (Ned.) 0—2; De Bel li (It.)—Nimbi (Kongo) 1—1; Okrogel- nik (Ned.)—Hisard (Fr.) 1—1; De Des- callar (Mar.)Delhomme (Fr.) 02; Fanelli (It.)—Kuyken (Zwits.) Laporta (It.)—Agliardi (Mon.) urken en mantels L- de Cour- règes-stijl zijn nu ook in de confectie-zaken te krijgen. Brede biezen als garnering zijn wel de kenmerken van deze pittige kleding. Meestal zijn ze uitgevoerd in wit of beige linnen, afgezet met zwart en marineblauw. Vóór de komst van haar eerste, Geertje, breide zijn moeder dat de stukken eraf vlogen. Ze ver vaardigde zelfs een pop van wol. Die pop behoorde na een goed jaar tot Geertjes lievelingsspeelgoed. Toen Geertje drie jaar was, vertel de zijn moeder hem, dat zij de pop gebreid had, voordat hij geboren was. Geert verzinkt in diepe gedach ten. Dan vraagt hij: „Zeg mam, heb je mij ook gebreid?" (Advertentie)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 7