„Hier is de ACRO- Goedenavond" STUDENTENRADIO KIEST ZIJN MEDEWERKERS UIT Nationaal radio-programma zet verloving luister bij IN VERTROUWDE HANDEN OP HET EERSTE NET Sleeswijk-show JAN EN ALLEMAN s SHIRLEY ZWERUS- SHOWTJE Kostelijke film komedie Shoiv rond Appie de Booy De Gemaskerde Kater TV VANAVOND MADURODAM - TIENERIDOLEN Eerste auditie vol verrassingen GENUA NEGEERT BEATLES Toespraak van koningin en premier c.v. J. KRMIJENHAGEN Co. ONDER REDACTIE VAN EGBERT ULIJN Leven en werk van Marilyn Monroe Cobi Schreier met volksliedjes De vriendschappelijke wedstrijd Die Lustige Wit we Rien van Nunen showt Oud-Roest J. B. Broeksz voorzitter Europese Radio-Unie ZATERDAG 26 JUNI 1965 JAN BLAASER den haag - SCHEVENINGEN luister naar de concerten van het Residentieorkest ALBERT DE BOOY Driekoningenstraat 4-Amsterdam (C) Telefoon 63011 (10 lijnen) Firmanten: J. Kraaijenhagen, Jhr. J. F. de Beaufort, H. Kraaijenhagen. leden van de Vereëniging voorden Effectenhandel MET STIEFBEEN OP HERHALING HILVERSUM, 26 juni De komende Week gaan we weer op herhaling. En we doen dat zelfs twee keer met Stiefbeen. We laten ons opnieuw opereren, maar hu via een ander net. Het tweedenet programma „In vertrouwde handen" Wordt nl. herhaald via het eerste net. Naast een viertal speelfilms toch ook nog twee produkties van eigen bodem, nl. een Snip- en Snap-revue en een show rond de nooit ouder wordende Appie de Booy. Het belangrijkste onderdeel van het Zondagavond programma op Nederland I is de René Sleeswijk-show onder het motto „Kijkt U ook vanavond?" met daarin weer een flink aantal schetsjes en liedjes uit oude toneelrevues, die onge twijfeld menigeen nog eens graag zal willen zien en horen. Behalve Willy Wal den en Piet Muyselaar zijn van de partij Donald Jones, Fred Wiegman en Lucy Steyn. Het is de vijfde en laatste af levering in deze reeks, die beelden laat Zien uit de show van '64—'65. Hoofdschotel van het tweedenet-menu is zondagavond de film, die David L. Wolper maakte over het leven en werk Van sexbom Marilyn Monroe. Een vreemd meisje, die Marilyn, die Uit de sloppen van een wereldstad kwam, maar die ongelukkiger en eenzamer was dan ooit, toen ze op het toppunt van haar roem stond en in weelde baadde. Ze werd aanvankelijk beschouwd als een meisje, dat alleen maar mooi kon zijn, maar ze ontwikkelde zich later tot een actrice van betekenis. Haar laatste film, the Misfits, betekende in feite haar on dergang. Ze was toen getrouwd met de Vermaarde toneelschrijver Arthur Miller, die het scenario voor deze film schreef. Evenals haar tegenspeler Clark Gable overleed ze niet lang nadat deze rol prent was gereedgekomen. Maailijn- pieegde zelfmoord en zelfs haar zoveelste echtgenoot heeft in het toneelstuk, dat hij later over haar leven schreef, het mys terie Marilyn Monroe niet kunnen op lossen. Dinsdag presenteert Jan Blaaser op Nederland I zijn „Jan en Alleman', een irogramma dat nu al enkele seizoenen ïeeft stand gehouden. Jan Blaaser heeft zijn produktie hier en daar wat veran derd, maar de formule is in wezen al die tijd hetzelfde gebleven. Wel is het aantal medewerkenden aanzienlijk uit gebreid. Naast Jan zelf en Sacha Deni- zent zien we nu o.m. Mimi Boesnach, Riek Schagen, Dini de Neef, Wim Bur ger en Herbert Joeks. De VARA reserveert het tweede net woensdagavond twintig minuten voor Shirley Zwerus, het talentvolle zange resje uit Haarlem, dat na haar succes sen bij het Knokke-festival eindelijk een ster leek te worden, maar toch niet de populariteit heeft gekregen van haar collegaatjes zoals Willeke Alberti cn Trea Dobbs. Toch kan Shirley wel wat- Dat bewijzen ook haar interpretaties van deze avond, o.m. Bluesette en The Boy from Iphania. De VPRO opent dinsdagavond het pro gramma op twee met een uitzending van uit de Waag in Haarlem, waar Cobi Schreier, volksliedjeszangeres bij uitstek, de laatste maanden haar gasten ont vangt. Er zijn twee bijzondere gasten bij, nl. de Vlaming Miel Cools en de Schotse troubadour Alex Campbell. Een merkwaardige man, deze Schot, die geboren werd in de sloppen van Glasgow en al op zeer jeugdige leeftijd wees was. Zijn ouders, maar ook zijn broers en zusters overleden aan tbc. Hij zelf is een zwerver geworden, die een enthousiast voorvechter is voor het volks lied. Schamel gekleed, met een baard en in zijn gitaar zijn noodzakelijkste ba gage verborgen, trekt hij de wereld door. Hij woont in Londen, is getrouwd en heeft twee kinderen. Alex Campbell is nu een gelukkig man, ook al heeft hij zijn jeugd niet vergeten. Hij verdient goed zijn brood. Zo is hij voor de Engel se televisie een vaak verschijnende gast. Op het tweede net woensdagavond ook nog een beroemde speelfilm, te weten „It happened one night" van Frank Ca- pra met in de hoofdrollen Clark Gable en Claudette Colbert. Claudette is in de ze kostelijke komedie een miljonairsdoc ter, die plannen heeft om te trouwen met een vliegenier. Haar vader is daar tegen en als ze op de vlucht slaat loopt ze tegen een berooide journalist aan, die „een verhaal" in haar ziet. Ze nemen dan samen de benen, beleven allerlei dolle avonturen en worden verliefd op elkaar. Van het huwelijk met de eer ste kandidaat komt dan natuurlijk niets terecht, zij het, dat de journalist slechts op het nippertje de gelukkige wordt. Een oude film, maar nog altijd vol esprit. Een kostelijk rolletje ook van Walter Connolly als de vader van de bruid. Geen Nederlands tv-spel op de donder dagavond en het breken met deze traditie bewijst toch wel het allerduidelijkst dat het „zomer" is in Hilversum. Nu een tv-spel uit de Bavaria studio's in Munchen, dat in het Nederlands de ti tel „De vriendschappelijke wedstrijd" heeft meegekregen. Die wedstrijd wordt gespeeld door het elftal, waarvan de profvoetballer Erwin Kolier deel uitmaakt. De ploeg dreef op hem, hij had een eigen fanclub en was een duurbetaalde speler, 't Zijn echter sterke benen, die de weelde kunnen dra- gn. Erwin ging het te goed: in plaats van serieus te trainen ging hij zich te buiten aan allerlei pleziertjes. Hij was over het paard getild en dat maakte van hem een onuitstaanbare knul voor al zijn teamgenoten. Op zekere dag raakt Kolier geblesseerd en als hij een maal uit de running is, verhinderen zijn collega's hem een come-back te maken. Ook in de sport komt dus boontje om zijn loontje. Vrijdagavond op het eerste net dan het programma rond Albert de Booy, dat de kijkers al is beloofd, toen deze vitale artiest (67 jaar) hoofdper soon was in „Anders dan Anderen". De blijmoedigheid van „Appie" werkte toen zo aanstekelijk en de reacties van de kijkers waren zo positief, dat de VARA geen ogenblik aarzelde om deze snaak se zanger een show van drie kwartier te laten maken. De opnamen zijn al ach ter de ru ge nineman dwerd teleurge steld De VARA niet en Appie nog min der. Hijhad er veel plezier in en werkte net zo enthousiast als voor de oorlog. „Hartelijk Gefeliciteerd" werd daarom een uitbundig programma, waar in Cor Steyn al evenzeer genoot als zijn oude makker, die hij vroeger zo vaak begeleidde. Bekende liedjes voor veel oudere kijkers, die al zoveel tienerpro gramma's moeten slikken, dat ze onge twijfeld dolblij zullen zijn nu zelf eens aan bod te komen. Het belangrijkste programma op Ne- DERLAND 2 is vrijdagavond laweer een buitenlandse televisiefilm, n.l. „Le chat sur la Ligne", vertaald als „De Gemas kerde Kater". Het is ene Franse ilm met in de hoofd rollen René Passeur en Francoise Pre- vost. Hte detective-verhaal heeft een knappe intrige. Een oude dame, die zich bezig houdt met het fokken van katten wordt vermoord. De man, die een mo tief voor de misdaad had blijkt over een sluitend alibi te beschikken, zodat de commissaris voor een raadsel staat. Zijn enige aanknopingspunt bestaat eigenlijk uit een telefoongesprek, dat plotseling werd afgebroken. Voor een Franse colle ga van Maigret is dat echter voldoende. Zaterdagavond brengt de KRO op Ne derland 1 de eerste van een reeks Duitse operette-produkties die in dit seizoen op het scherm ml komen. Het betreft een uitvoering van Franz Lehars operette „Die Lustige Witwe", die voor Duitsland al twee maal werd uitgezonden. Regisseur is Paul Martin, de muzikale leiding heeft Franz Ahlers en bij de so listen zien we de namen van Irne Salem- ka, Johannes Heesters, Christine Goer- ner, Maurice Besancon, Walter Muller, Harry Tagore en Jutta von Remsky. Een aantrekkelijk zangspel met een prachtige instrumentatie van bekende walsen en pittige marsen. Ook nu nog is het uit 1905 daterende werk een geliefd repertoirstuk. De opvoering met kerst mis 1963 voor de Duitse televisie had zo veel succes, dat men een herhaling en kele maanden geleden verantwoord achtte. HILVERSUM. 26 juni lp het mid dagprogramma Onder de Loep, Kom er maar eens voor en de autorubriek. Het avondprogramma begint met Lassie en Ivor het locomotiefje. Na het journaal een nieuwe aflevering van Ene Nach tegaal, vreemde avonturen van Joop Do- derer en zijn trawanten. Na „Attentie" is Rien van Nunen de centrale fi guur in de show „Oud-Roest", waaraan verder medewerken Gert Timmermans, Matthieu van Eysden en anderen. Alvorens de journaaldienst en Ba rend Barendse met zijn dagelijkse Tour de kijkers met actualiteiten gaan be zig houden nog de derde en laatste af levering van „De revolutie laat haar kin deren gaan". Met negen andere leden van de groep Ulbricht is Wolfgang naar Duitsland vertrokken. Hier heeft al spoe dig de machtsovername plaats. Wolfgang is er getuige van. Maar hij ziet ook, dat het socialistische woord dat hij en de zijnen prediken niet aanslaat bij de gewone man. Wolfgang ontdekt in de praktijk dat zijn voormannen in wezen verraad plegen ten aanzien van het socia listische ideaal en als Tito in Joego slavië een eigen vrije weg voor het so cialisme kiest, besluit hij daarheen de wijk te nemen. Zolang de VARA op de zaterdagavon den het tweede net bezet beleven „De Schavuiten" voorlopig nog hun avontu ren. Een bijzonder programma is onge twijfeld „Van alle landen thuis". Interna tionale volksliedjes worden geïntrodu ceerd door Christel Adelaar, die zelf ook een aandeel in de liedjes neemt. In deze eerste aflevering kunnen we verder kennis maken met de Amerikaan se negerzanger Memphis Slim (blues liederen), het Nederlandse groepje „De Laaglanders" en met twee jonge Zuid- Slaviërs, die reeds veel in Amsterdam zijn opgetreden. Een nieuw programma is ook het eerste van twee uitzendingen, waarin de illustrator Wim Bijmoer enkele door hem zelf geïllustreerde werken uit de wereldliteratuur zal voorlezen. Het avondprogramma wordt besloten met „Achter het Nieuws". Advertentie Op Nederland 2 deze zaterdagavond de première van „Tieneridolen", een po pulair tienerprogramma. De jeugdige kijkers krijgen de tophits van nu uitge voerd door de meest belangrijke Ameri kaanse en Britse tienersterren van het ogenblik. (Van onze radio- en tv—redacteur) AMSTERDAM26 juni Er kon geen kip meer bij in de gezellige kamer yan dirigentendochter Ada Brussen, drie hoog aan het Roelof Hartplein, toen daar de eerste kandidaten voor het omroep- team van de Stichting Academische Ra dio Omroep werden getest. „Dat heb je goed gedaan. Wil je het nog eens overdoenklonk op gezette tijden de rustige stem van programma leider Michiel van der Kwartel, wiens taak het is de juiste medewerkers te kie zen uit de meer dan zeventig aanmeldin gen. Hier is de ACRO. de Academische Radio Omroep, via FM-zender kanaal 34. Goedenavond", herhaalden de toe komstige omroepers en-sters met einde loos geduld, sommigen met krachtige, zelfverzekerde stem, anderen in nauwe lijks verstaanbaar nerveus gemompel. Technisch leider Jeroen de Vries, op zijn post bij de bandrecorder op de strijk plank. streek af en toe met een vermoeid gebaar enkele van zijn vele lange lokken uit zijn gezicht, terwijl zijn andere hand de knoppen in 'de juiste stand dirigeerde. „Ik was zestig jaar, mar toen ik negen tien was, was de lucht niet zo blauw", constateerde een 21-jarige student in de economie, bijna verbaasd in de (geleende) microfoon starend. Als bijzondere hob by's had deze jongeman op het enquête formulier vermeld: 1 muziek, 2 het jagen op geluid (beperkt zich tot het op de band zetten van grammofoonplaten). „Ook heb ik wel belangstelling voor het schrijven van teksten", vulde hij nu aan. „Nee, ik heb het nooit geprobeerd, maar met mijn opstellen op school ging het altijd tame lijk vlot." De bel rinkelde tweemaal, en enkelf ogenblikken kwam het volgende slacht offer binnen, een 27-jarige studente in de Spaanse letteren, zoals bleek toen zij was neergezeten en gulzig aan een si garet begon te zuigen. Onder haar arm klemde zij een krant, die zo was ouge- vouwen, die een denigrerende opmerking inhield aan het adres van de mannen in het algemeen. Toen de geduldige Jeroen opnieuw de band in werking had gesteld, informeer de zij met geheimzinnige stem: „Hou je van me?" Nadat zij zelf het antwoord had gegeven: „Altijd", vervolgde zij nog in dringender: „Wat wil je verder?" en „Wie word je?" Het zou interessant zijn aan de dichter Jan Hanlo te vragen of hij deze poëzie ok op papier gezet zou hebben, wanneer hij geweten had, dat zij eens zou dienen als testmateriaal voor een aspirant omroepster, met als voor naamste hobby's politiek en fotografie. Auditor Michel van der Kwartel toch al bleek van vermoeidheid na een dag lang bevende, knallende, smeken de en klagende stemmen steeds weer hetzelfde te hebben horen zeggen kreeg het helemaal zwaar te verduren, toen een parmantige studente in de Duitse letteren hem in de hoedanig heid van een Haagse remonstrantse predikant een scherp interview afnam over zijn visie op kardinaal Ottaviani. „Ik vind, dat u er zich aardig heeft uit gereid", besloot zij. „Uitermate geschikt als interviewster", luidde het oordeel van de programmalei der, toen zij de deur achter zich geslo ten had. Volgende week zal Michiel van der Kwartel alle bandjes opnieuw kri tisch beluistren, waarna de kandidaten schriftelijk van de resultaten op de hoog te zullen worden gesteld. Zendmachtiging of niet, de ACRO tobt er vorlipig niet ovver, maar bereidt zich zij het met primitieve middelen serieus voor de eerste uitzending van de duizendmaal herhaalde tekst: „Hier is de ACRO via FM-zender kanaal 34. Goeden avond." De technische leider in octt- Michiel van der Kwartel geeft aanwij zingen. HILVERSUM, 26 juni De heer J. B. Broeksz, programmacommissaris avn de Nederlandse Radio-Unie en omroepse- cretaris benoemd voorzitter van de VARA - is gekozen tot voorzitter van de Europese Radio-Unie. Samen met drs. J. van der Made, di recteur van de KRO, vertegenwoordigt de heer Broeksz de Nederlandse omroep in de Europese Radio-Unie. GENUA, 26 juni De Beatles zijn gisteren van Milaan aangekomen in Ge nua. Of het er iets mee te maken heef is moeilijk te zeggen, maar van de over wegend communistisch stemmend e be volking waren maar vijftig jongelui uit gelopen. Een hunner, een bakvis, repi uit „Ringo" en viel flauw. Advertentie HILVERSUM, 26 juni. Het na tionaal radioprogramma voor maandag 28 juni 1965 is voorlopig als volgt sa mengesteld: 12.55: Aanvang van het nationaal programma over beide zenders. 13.00: Toespraak door Hare Majesteit de Koningin te Soestdijk en toespraak door de minister-president namens het gehele Konikrijk. Interview met het verloofde paar door Herman Felder- hof. Uitzending van de radio-nieuws- dienst (deze programma-onderdelen worden afgewisseld met grammofoon- muziek). 14.05: Als de scholen géén vrij krij gen, via Hilversum I de voorgenomen uitzending van de schoolradio. Hilver sum II biedt een concert door het ra dio kamerorkest van de N.R.U. (zijn de scholen wel vrij, dan vervalt de schoolradio-uitzending en wordt het concert via beide zenders uitgezonden. 14.35: Klankbeeld over prinses Be atrix door Sjaak Idserda. 15.25: Grammofoonplaten en even tueel reportage Tour de France. 16.00: Radio Nieuwsdienst. 16.02: Ensemble-parade. 17.00: Interviews met voorbijgan gers. Een actuele uitzending onder lei ding van Sjaak Grijpink. Reporters zijn onder meer Piet van den Ende en Bert de Winter. 17.30: Antilliaanse en Surinaamse muziek. 18.00: Radio-nieuwsdienst. 18.15: Vandaag de dag. Internationale actualiteiten. 18.30: Skymasters onder leiding van Beb Rowold. 19.00: Radio Nieuwsdienst- 19.10: Klankbeeld door Herman Fel- derhof en Kees van Drongelen: „Wie is Claus?" Impressies aan de hand van in Duitsland verzamelde gegevens. 19.40: Militaire kappellen spelen muziek. 20.00: Radio Nieuwsdienst. 20.05: Rechtstreekse uitzending van het concert door het promenade orkest van de N.R.U. vanuit Gorinchem. 21.00: Samenvatting door Henk van Stipriaan van de reportages tussen 13.00 en 14.05. 2125: „Vrijages onder de Oranje boom". Een programma met Oranje- poëzie en oranjemuziek samengesteld door C. A. M. Middelhoff. 22.25: Nabeschouwing over de Tour de France. 22.30: Radio Nieuwsdienst. 22.40: Avondoverdenking. 22.45: Vorstelijke verloving in drie generaties. Een programma van Cees Middelhoff. Met authentiek materiaal over de verlovingen van Koningin Wil- helmina, Koningin Juliana en Prinses Beatrix. 23.00: Oranjebal in de Beatrixhal te Utrecht. In samenwerking met de stichting stadsontspanning Utrecht. 23-55: Radio Nieuwsdienst. 24.00: Sluiting. 1 Gastvvrouwe Ada Brussen legde zelf ook de proef van bekwaamheid af.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 15