Fanfarella' met verlichte ruïne als decor Toernooi op Groenendaal Deelnemers tennistitelwëdstrijd geven elkaar niets toe Daan Holst wint ronde van Nieuw Vennep Brochure als wegwijzer in „bijstandsdoolhof' Ruim 13.000 exemplaren gaan huis aan huis t Nieuwe vice- president van rechtbank VOETBALLEN MET EEN LACH Vogelenzangse familie Beliën bond succesvol strijd aan tegen H.B.C. - 200 pond - rots in de branding Agenda voor Haarlem en omËeving! Cees Pelt Gemeente Haarlemmermeer instrueert gezinshoofden Jongeman bewusteloos onder viaduct gevonden Oom Maarten GARAGE BRINKMANN Burgerlijke Stand Haarlem Uitslag verkoping TROPENKLEDING CHAUFFEURS- en PORTIERSUNIFORMEN Eindexamens T riniteitslyceum H.H. M1SSEJN APOTHEKEN EN DOKTERSDIENSTEN zaterdag -26 juni 1965 PAGINA 2 VW 1200 de Luxe af Amersfoort Nü al meer dan 300 000 enthousiaste VW-rijders in Nederland! Smedestr, 43-45 Tel 1 84 76 Haarlem Automobielen v 1 Jj Mr. N. Reeling Brouwer, die gis teren tijdens een plechtige open bare rechtszitting werd geïnstal leerd als vice-president van de Haarlemse arrondissementsrecht bank. In de krant van vrijdag publiceerden wij een verslag van deze bijeenkomst. Heemstede: Aerdenhout Films Muziek Toneel Diversen T entoonstellingen In de binnentuin van de ruïne van Brederode te Santpoort kreeg de liefde gisteravond alle kansen, ten aanschouwe van zelfs een talrijk publiek, dat ge amuseerd zat toe te kijken. Binnen de sfeer van een zeldzaam mooie zo meravond zagen wij de toneelgroep Jan van Dommelen" aan het werk in een stuk van Jan Naaykens: Fanfarella. Een onbekommerd spelletje, dat een paar eeuwen geleden gesitueerd is. On bekommerd werd het ook gespeeld, tot genoegen van de toeschouwers, die al even onbekommerd genoten van mid deleeuws decor, dat door de tijd zelf is getekend. Het ging er allemaal vrien delijk en onbezorgd toe, met als feeste lijke en heel subtiele omlijsting de fluit tonen van een jeugdorkestje van de Stichting Muziekschool Velsen. ~~n avond vol vredige luister binnen de muren van Brederodes ruine. De grim migheid van de eeuwen kreeg een milde glans door het zwevende licht, waarin de ruine gehuld was. HAARLEM, 25 juni De zesde rit fan de zomeravondcompetitie om de Bontekoe-beker, van de Haarlemse wie lerclub De Kampioen is gewonnen door Aad Bogaard. De uitslag luidt: 1. A. Bogaard, 2. A. de Ruyter, 3. W. van Slooten. De uitslag C-klasse luidt: 1. R. Bak ker, 2. G. Duwel, 3. Herman Neeskens. Jeugd-klasse: 1. H. Kooien, 2. L. Oostra, 3. J. Peters. (Advertentie) HAARLEM, 26 juni De strijd om de Haarlemse tennistitels, die op de banen van het tennispark Groenendaal in Heemstede tot en met zondag de aan dacht vraagt, is in de enkelspeltoer- nooien reeds vergevorderd en is uiter mate interessant. Zelfs de insiders dur ven zich door de geringe krachtsver schillen nauwelijks aan een voorspel ling te wagen. Bij de dames wordt van daag de eerste halve-finale gespeeld. Voor de halve-eindstrijden plaatsten zich Marthe Blom van „Zandvoort" voor ons de favoriete, Els Borgerdlng van Groenendaal en de zusjes Margo en Lily ter Metz van Bloemendaal. Margo en Lily hebben zich prachtig opgewerkt naar de top van het Haarlemse tennis. Margo versloeg Annette Broekers met 64 en 63 en Lily ter Metz leverde een knappe prestatie door Elsbeth Schmeink met 61 en 6—4 te kloppen. Marthe Blom ontmoet vanmiddag om vier uur Margo en Els Borgerding duel leert met Lily en heeft de beste pa pieren voor een finale-plaats. Bij de heren zette Jean Benner zijn opmars naar een plaats in de finale voort en versloeg Piet v. d. Brink met 6-3 en 6-4. Of Benner, de verrassing van deze kampioenschappen, de eindstrijd zal bereiken, is waarschijnlijk afhanke lijk van de vorm van Cees Nieland, die overigens eerst nog zijn vaardige clubgenoot Wim Meijer dient te klop pen. Nieland, die. voor de „periode Tom Okker" verscheidene malen de Haar lemse titel voor zich opeiste en dit sei zoen weer in het Haarlemse district is teruggekeerd, is vol goede moed en vreest de jongeren nog niet. Nieland ontmoet vandaag om half zes zijn club genoot Meijer. In het andere deel van het schema bereikten Eric Verkade, Han van Splun- ter en H. Borgerding de kwart-eind strijden. Eric Verkade zal het moeten opnemen tegen de winnaar van het duel Wijnands-Weijers, die gisteravond op „one set all" moesten eindigen. In de ontmoeting tussen Han van Splun- ter en H. Borgerding zal de snelheid tegen de routine worden afgewogen. Deze, mogelijke aantrekkelijke partij in de kwart-eindstrijd, zal eveneens vanavond om halfzes beginnen. Gister avond heeft men een begin gemaakt met de eerste dubbelspelen, van deze toernooien is nog weinig te releveren, De resultaten van de gisteren ge speelde partijen luiden: B-toernooi, H.E.: W. Meijer vers! H. Goossens 0-6, 6-1, 7-5; J. Benner versl. P. v. d. Brink 6-3, 6-4: H. Borgerding versl. D. Graaff 11-9, 6-2; B. Wijnands versL Schmeink 8-6, 5-7, 6-0; E. Ver kade versl. E. Barten 6-4, 6-1; C. Nie land versl. J. Brandse 6-2, 6-1. D.E.: mej. L. ter Metz versl. mej. E. Schmeink 6-1, 6-4; mej. M. ter Metz versl. mej. A. Broekers 6-4, 6-3. G.D.: mej. v. d. Broek/Hofkes versl. mej. Borgerding/Blokker 5-7, 6-2, 6-4; BEVALLEN van een zoon: 22 juni: A. Tel-Hupkens; 23 juni: M. de Kort- Schulpen; 24 juni: J. de Bie-Bakker; C. van Kampen-Akkerman; I. Tauber- Kramers; 25 juni: M. van Dijk-Bos. BEVALLEN van een dochter: 23 juni: A. Schavemaker-Reining; C. Rab-Sto- ker M. Wittemah-Oudshoorn; 24 juni: E. Verheijde-Zuiderduijn; I. Huizer- Geerling; J. ten Velde-Mulder; M. Kos- ter-Moonen; G. Baars-van Midden, twee dochters; 25 juni: L. Smit-Winter. ONDERTROUWD: 24 juni: W. Cas- tricum en S. Zandstra; P. Uttien en C. van Schie; W. Otte en M. Lammens; D. Kenbeek en W. Mila; F. Vos en H. van Graas; A. Spoor en A. Hon- koop; H. Rosenke en J. van Markus 25 juni: H. Vink en H. Swarte; M. Loogman en E. Jansen; J. Schanp- per en E. Wezel; A. Gosewehr en J. Sieraad; G. Bajema en J. Beishuizen; B. Brouwer en M. van Arkel; .P van Kampen en J. Wied ijk; G. Antuono en A. Cannavaeciuolo. GETROUWD: 24 juni: J. Las v. Ben- nekom en R. Biesemann; J. Meerman en J. Schut; G. Christiaahs en C. van Schie; R. de Jong en L. Homan; H. Risseeuw en L. van Houten; D. Baars en M. van Akkooi; F. Molenaar en H. Schakelaar; G. Visser en A. Driessen; J. Wempe en J. Hartendorp; 25 juni: W. Beaufort en M. van Neste; A. Bron eh S. Wouters; A. van Lieshout en J. Heemskerk; C. van Laer en M. Geenevasen; H. van Baekel en J. van Leeuwen; B. Rietbergen en C. Kossen; H. v.d. Zalm en W. Veldmejjer; R. van Gelder en L. Hoogland; J. Ver beek en J. Sinhige; P. Sinnige en L. van Gelder; W. Meerveld en Y. van Straaten. OVERLEDEN: 23 juni 8 H. Smeehk, 74 j. Jan Steenstr.; A. van Haarlem, 71 j.r, IJselstr.;P. van Zeben-van Kee- ren, 75 j. Gasthuisvest; A. Putzes-Lem, 28 jr, Kamperlaan; A. Hoefnagel, 71 jr. van Nesstraat; W. Schutte, 71 jr, Ouden, 62 jr. Drilsmaplein; F. Slob, Mrt. van Heemskerkstr.W. den Ouden, 62 jr. Drilsmaplein; F. Slob, 65 j. Boerhaavelaan; P. Koenis, 52 j., Kamperlaan; 24 juni: A. Janssen-Ver- loop Helmbrekersstreeg; G. Wanders, 67 jr., Krelagestraat; Ch. Visser, 82 j. Orionweg. mej. L. ter Metz/Nieland versl. mej. Groot/Borgerding 6-0, 6-1; mej. v. Rap- pard/Den Hartog versl. mej. v.d. Raadt/ Meijer 6-3, 6-2; mej. v. d. Broek/Ver kade versl. mej. Klimbie/Eilers 6-1, 6-2. C-toernooi H.E.: Geurink versl. Kö- nigel 6-1, 5-7, 7-5; Hartevelt versl. Tho le 6-1, 6-2; Hughan versl. van Bemmel 6-3, 6-4; v. d. Bos versl. Bergé 6-0, 6-1; Hei versl. Roozekrans 6-3, 5-7, 6-0; N. Weijers versl. v. Duinen 7-5, 12-10. D.E.: mej. Meltzer versl. mej. Bergé 6-1, 3-6, 6-2; mej. Schaap versl. mej. Krouwels 6-1, 6-2; mej. Gieske versl. mej. Kenzen 6-3, 6-0; mej. Jansen versl. mej. v. d. Giesen 9-7, 6-1. D.D.: mevr. Leenderts/mevr. Abma versl. mej. Kranendonk/mej. Vermeu len 6-2, 7-5. D-toernooi: H. E.; Mollema versl. Reeuwqk 9-7, 6-3; Groenendijk versl. Dankelman 6-4,, 6-2; v.d. Knoop versl. Jesserun 6-2, 6-2. D.E.: mej. Geen versl. mej. Kranen donk 6-0, 6-0; mej. v. Drill versl. mej. L. Prins 6-0, 6-2; mej. v. Beest versl. mej. Steger 6-0, 6-1; mej. Langendonk versl. mej. Gaus 6-4, 5-7, 7-5. D.D.: mej. Landshoff/mej. Sorgdrager versl. mej. Kranendonk/mej. Vermeu len 6-2, 7-5; mej. Terbrake/mej. Bol ding versl. mej. Gaus/mej. Gouman 6-2, 6-1. G.D.: mej. v. Egmond/Roderkerk versl. mej. v. d. Giesen/Budding 6-0, 6-0; mej. Krouwel/Mollema versl. mej. Sorgdrager/Ketelaar 4-6, 6-4, 6-3. NIEUW VENNEP, 26 juni De jaar lijkse kermisronde van Nieuw Vennep, donderdagavond onder grote belangstel ling door de Halfwegse Sportclub ,,De Bataaf" in samenwerking met de Oran jevereniging „Beatrix" gehouden, lever de winst op voor Daan Holst. De feile en eerzuchtige Amsterdammer was na amper een half uur koers uit de hoofd macht ontsnapt en bekroonde zijn solo ren met het behalen van de hoofdprijs. Hij sleepte bovendien een rijke buit aan premies en de leidersprijs in de wacht. Aan deze Venneper ronde, die als een clubontmoetinig tussen De Bataaf en Kennemerland uit Beverwijk werd ver reden, namen 54 amateurs en nieuwe lingen deel. Zij moesten het 1400 meter lange parcours aan de Schoolstraat res pectievelijk 55 en 43 keer afleggen. Voor Piet van Dongen, Jan de Jong en Jan Peetoom begon de strijd minder pret tig, want zij werden reeds na enkele rondes door valpartjjtjes tot opgeven gedwongen. De momenteel sterk rij dende Sjaak de Goede overkwam dat door een lekke band en zijn vriend Pe ter Slotemaker bleef al evenmin van pech verschoond. De van strijdlust blakende Daan Holst demarreerde na ongeveer een half uur koers uit de hoofdmacht met de kleine Jan Buis aan zijn wiel. Voor deze laat ste lag het moordende tempo van Holst echter te hoog en hij moest Daan laten schieten. Alleen ging de Amsterdam mer door. En snel. De tegenaanvallen van het peloton waren over het alge meen te individueel van opzet om de demarrant te kunnen achterhalen. Met nog veertien rondjes te fietsen streek Holst op de staart van de hoofdmacht neer en nam hij even een adempauze. Zeven renners wisten zodoende aan dubbeling door de solist te ontkomen. Niettemin snelde Holst met grote voor sprong als triomfator door de finish. Hij was veertig keer als eerste de streep gepasseerd en legde daardoor ook beslag op de leidersprijs. De uitslag luidt: 1. D. Holst, Amster dam (B), de 77 km. in 1 uur 56 min. en 15 sec.; 2. P. Rinkel, Aalsmeer (B) op 1 min. 25 sec.; 3. J. Serpenti, Wijk aan Zee (K) op 1 min. 32 sec. De nieuwelingen beslisten de strijd in een eindsprint en daarbij was Henk Baan de rapste. De uitslag luidt: 1. H. Baan, Halfweg, de 60 km. in 1 uur 32 min. en 58 sec.; 2. M. Pennings, Nieuw Vennep; 3. J. Buis, Halfweg. HAARLEM, 26 juni De uitslagen van de laatstelijk in het Notarishuis te Haarlem gehouden verkoping luidt: Teylerstraat 63 Haarlem voor 7.900 naar W. A. Reynders en J. Sepp. Voor zorgstraat 58 Haarlem voor 4.000 naar J. Veringa. De Keystraat 10 zwart en rood Haarlem bij 15.500 op gehouden. Leidsestraat 122 Haarlem voor 3.600 naar M. G. Heyselaar. Leidsestraat 132 voor 3.900 naar J. W. Heuperman. Leidsestraat 134 voor ƒ4.600 naar M. G. Heyselaar. Rijpstraat 7 Haarlem voor 3.300 naar J. Boon q.q. Oost- Indiestraat 36 en Pres. Steijnstraat 69 te Haarlem niet geveild. Klein Heili- geland 31 zwart en rood te Haarlem bij 10.650 opgehouden. Nic. Beets- HOOFDDORP, 26 juni In het ge meentehuis te Hoofddorp heeft drs. A. J. L. Coenen, wethouder van sociale zaken en volksgezondheid van de ge meente Haarlemmermeer gistermid dag het eerste exemplaar van de bro chure „Het sociale dienstbetoon" uitge reikt. Deze brochure zal in de komende week in een oplage van 13.400 exem plaren per post huis-aan-huis worden verspreid. Alle gezinshoofden krijgen dan het boekwerkje in een persoonlijk aan hen geadresseerde enveloppe aan geboden. De brochure geeft op aan trekkelijke wijze en overzichtelijke wijze voorlichting over de mogelijkhe den van de algemene bijstandswet. Het gemeentebestuur van Haarlemmer meer toont duidelijk aan, dat aan de algemene bijstandswet niets meer mag kleven van de kwalijke bijsmaak van de oude armenwet. De ingezetenen van de gemeente wordt ook gewezen op de mogelijkheid, dat ook personen met andere dan financiële moeilijkheden zich met een gerust hart tot de ge meentelijke sociale dienst kunnen wen den, daar op het gemeentehuis vier maatschappelijk werkers zetelen. (Advertentie) Zijlstraat 71 Haarlem HAARLEM, 26 juni Vannacht om- treeks drie uur werd onder het via duct bij het Kenaupark een jongeman gevonden, die bewusteloos bleek te zijn. Hij bloedde uit zijn oren. Vlak bij hen werd een bromfiets gevonden. De jon- feman werd direct naar het ziekenhuis t. Joannes de Deo overgebracht. Hij bleek de 19-jarige leerling-offsetdruk ker J. R. te zijn. De politie onderzoekt nog, of de jongeman die nog niet ge hoord kon worden, het slachtoffer is ge worden van een ongeval ofwel plotse ling onwel is geworden. Zij verzoekt in ieder geval eventuele getuigen zich bij haar te melden. (Advertentie) Uniformspecialisten Zijlstraat 71 Haarlem HAARLEM, 26 juni De volgende eindexamenleerlingen van het Trini- teitslyceum zijn geslaagd voor het eind diploma HBS-A: W. van Agtmael, J. Bronstring, R. Draijer, A. Duister- hof,. A. de Graaff, J. Greeuw, H. G. Mekkelholt, H. Möller, M. Nicolaas, H. Schrage, Haarlem; J. van Duin, Hoofd dorp: V. van Engelen, Halfweg; P. Th. Hoeker, Bennebroek; F. Kompier, P. Mascini, A. van der Velden, P. Ver burg, P.h. Holt, P. van Hooijdonk, P. Kemp, C. van der Weiden, Heemstede; J. Nijhuis, Noordwijkerhout; P. van Zeist, Lisse; H. van Gooi, J. van Roode, Overveen; F. Kroon, Vogelenzang; C. van der Putte, Santpoort; R. Stevens, Badhoevedorp; Th. Vreeburg, Zand voort; B. Zwetsloot, Bennebroek. Advertentie Rijksstraatweg 397-399 - Telef. 53097 OFFICIAL DEALER VUOR HAARLEM EN OMSTREKEN straat 5 zwart en rood te Haarlem voor 13.050 niet geveild. Schagehel- straat 25 zwart en rood Haarlem voor 13.050 naar M. G. Heyselaar. Boter markt 23 Haarlem niet geveild. Hoger- woerdstraat 1 A Haarlem bij 12.900 opgehouden. Regulierstraat 4 Haar lem voor 5.105 naar D .J. van Rijn qq. Berkenrodestraat 5 en 7 Haarlem voor 30.400 naar J. T. A. Woonings. Dr. Cuyperslaan 2 Heemstede voor 49.000 naar W. Bos qq. Grote Krocht 35 bij Zandvoort bij 29.000 opgehou den. Uiteraard wordt in voorkomende ge vallen verwezen naar de sociale insti tuten op levensbeschouwelijke basis. De brochure „Het Sociale dienstbe toon" is een duidelijke wegwijzer in de doolhof van voorzieningen op het sociaal-maatschappelijke vlak en zal in voorkomende gevallen een beroep op de gemeentelijke sociale dienst verge makkelijken. De gezinshoofden doen er daarom goed aan het boekje niet als een willekeurig stuk reclamemateriaal te behandelen, maar het te bewaren als een vi-aagbaak voor het moment waarop zij gedwongen zijn in mate riële of maatschappelijke moeilijkhe den hulp te zoeken. In het eerste hoofdstuk wordt uit drukkelijk gewezen op het karakter van de gemeentelijke sociale dienst, dat di recter, persoonlijker en juist daardoor veelal minder aan de weg timmert. In voor iedereen verstaanbare taal wor den beknopt de mogelijkheden in het kader van de algemene bijstandswet uiteengezet. De brochure ruimt nog eens een misverstand uit de weg; de kinderen van ouders die bijstand ont vangen zullen namelijk niet worden aangesproken. In het vervolg van de brochure behandelen de samenstellers de groepsregelingen, de wet werkloos heidsvoorziening, regeling voor zelf standigen en de chapiters lichamelijk en geestelijk gehandicapten. De belangrijkste vraag, die de socia le dienst zich stelt, is de vraag of het sociaal verantwoord is de verlangde bijstand te verlenen. Om misbruik van gemeenschapsgelden te voorkomen, moet vaststaan dat er werkelijk be hoefte aan hulp is. Vooropstellend dus dat de sociale dienst geen geld over de balk gooit en zeker niet tot taak heeft Sinterklaas te spelen voor mensen, die zichzelf naar behoren kunnen redden, mogen wij toch met voldoening vast stellen dat iemand die hulp van welke aard ook nodig heeft, nooit ongeholpen wordt gelaten. En dit laatste is juist wat de sociale dienst beoogt, aldus de brochure. De gemeente Haarlemmer meer heeft met de uitgifte van deze mooie brochure een prachtige daad ge steld. EXCELSIOR In de derde rit van de donderdagavondcompetitie, van de Haarlemse Raceclub „Excelsior" heeft Leen Kreuger zich de snelste getoond. De uitslag luidt: 1. L. Kreuger, 2. P. Moerkerk, 3. M. Wigehert. Uitslag C-klasse: 1. B. Wigchert, 2. R. Molekamp, 3. F. Hoogland. A-jeugd: 1. H. Korenstra, 2. H. Elders, 3. R. Teeu- wen. B-jeugd: 1. R. Verzijlberg, 2. P. Hoogland, 3. G. de Vries. VOGELENZANG, 26 juni Het leek een beetje op bedrijfsspionageVorig jaar in de ontmoeting tussen het voet balelftal van HBC-jeugdleiders en dat van de familie Beliën waren de jeugd leiders „nergens". Lang voordat deze derde ontmoeting tussen genoemde tegenstanders was bepaald, zonnen de HBC-ers op een daverende revanche, en een team met zoveel mogelijk nog actieve spelers werd uit de rij van jeugdleiders aangewezen. De 10-1 neder laag van vorig jaar zat nog puur dwars by broeder Paulus en zijn mede jeugdleiders. De familie Beliën scheen lont te hebben geroken, want waar vorige keer het accent gelegd kon worden op het grappige, nu traden in keurige oranje tenue 9 jeugdige familieleden aan die kunnen bogen op een goede voetbalcarrière in Vogelenzang, NAS of HBC. Een van de twee overigen was oom Maarten, de man voor wie de rol van „rots in de branding" op het lijf geschreven staat (ruim 200 pond) Aanvankelijk leek het er op dat HBC de juiste kaarten had getrokken. Broeder Paulus kreeg in zijn doel spo radisch wat werk en kon het zich permitteren het eerste doelpunt te wq- ten aan zijn prachtige rode kousen die hem zelf uit zijn concentratie haalden en een tweede goal aan de snelle rush van Joop Baliën. Deze kwam zo hard met de bal op de jeugdleider no. 1 aan lopen, dat broeder Paulus allerminst de noodzaak inzag om hem tegemoet te gaan. Dat gaf Joop een goed benutte schietkans. Maar die twee doelpunten waren niets vergeleken bij de vijf die de HBC-groep voor de rust bijeen schoot. Oom Maarten wiens shirt je meer dienst deed in de breedte dan in de lengte was de eminente dirigent in de verdediging der Be- liëns. Hjj moest echter ervaren dat de juiste eenheid er nog niet was. Zijn neefjes en zoon Jan liepen wel eens uit de maat en speciaal was dat het geval in de achterhoede. Ondanks een overmacht aan corners welke de Beliiëns gezamenlijk forceer den, moesten zij aan de andere kant ervaren dat Theo Nunnink, Bas de Groot en Van Bruggen met kop en schouder uitstaken boven het spel dat de Beliën achterhoede in het veld bracht. Die meerderheid stond met vijf doelpunten in de eerste helft opgete kend. Wie niet sterk is moet slim zijn. Kennelijk was dit het devies der Be- liëns na de rust. Aanvoerder Maarten stuurde alle ploeggenoten in de aanval,, vertrouwend op de medewerking van de wind in de rug. Zelf nam hij die tweede helft een gedegen plaats onder de lat in. Het hielp uitstekend. De druk op het heiligdom van broeder Paulus werd met de minuut groter en als tegenhanger daarvan kon de ge wichtige Maarten Beliën met een ge rust hart ingrijpen als HBC gevaarlijk werd. Maarten bleef daarbij de bescheiden heid zelve, dankte minzaam voor het applaus bij een geslaagde ingreep, lachte af en toe eens hartelijk uit tegen de goalpaal welke voor hem redding bracht, maar liet er toch niet meer dan één door. Het spel werd in die tweede helft volkomen op de Be- liën-aanval gelegd. Met succes. Broe der Paulus wist aanvankelijk nog stand te houden, maar met het ver strijken van de tijd werd zijn twijfel groter. Twijfel aan de „waarde" der Beliëns, want het leek in die voor hoede een verzameling profs. Twijfel ook aan eigen waarde, want af en toe werd hij volkomen verkeerd 'gestuurd. Zo wijzigde gestaag de stand. Van 5-3 werd het 6-6. Nog steeds had HBC het hard te verduren, doch het dacht tij dens enkele sporadische aanvallen nog aan het voordeliger per dozijn. De Be liëns vonden dat een afgezaagd grapje, wilden per se een record aan doel punten en schoten' vlak voor het eind signaal nog een kogel af welke broe der Paulus amper kon zien. Er op reageren was er voor hem niet bij. (6-7). Geen reprise van het gelijke spel van het eerste jaar. Wel een herhaling van de Beliën-winst van vorig jaar. Maar dit keer met meer spanning, veel hu mor en met een uitslag welke veel perspectief biedt voor volgend jaar. Kathedraal: 7, 8.15, 9.30 H, 11.15, 12.30 uur. Sint Antonius Nieuwe Groenmarkt! 6.30, 7.30, 8.30 H, 10, 11.15 en 12.30 uur. H. Jozef, Jansstraat: 7.30, 8.30, 9.30 H, 11, 12 en 18 uur. O.L. Vrouwe Rozenkrans, Spaarne: 7.30, 9, 10.30 H, 12 en 17 uur. De Goede Herder, Italiëlaan: 7.30, 8.30 H, 10, 11, 12 en 18.15 uur. Sint Jan, A'damstraat: 7, 8.15, 9.30 H, 11 en 12.15 uur. H. Pastoor van Ars, Parkwijk: 7.30, 8.45 H, 10.30. 11.45 en 18 uur. H. Hart, Kleverpark: 7.30, 8.45, 10 H, 11.30 en 6 uur. H.H. Elisabeth en Barbara, Paul Ivrugerstraat: 7.30, 9.15 H, 10.45, 12 en 17.30 uur. H. Lidvvina, Rijksstraatweg: 7, 8, 9.30 H, 11, 12.15 en 7 uur. O.L. Vrouw van Zeven Smarten, Rijksstraatweg: 7.30, 8.45 H, 10, 11.15, 12.30 en 18.00 uur. H.H. Petrus en Paulus: 7, 8.30, 10 H. 11.15 en 19 uur. H. Apostel Paulus, Duinroosplant- soen: 7, 8.30 H, 10.30 en 11.45 uur. BLOEMENDAAL: Allerheiligste Drie eenheid: 7.30, 9 H. 10.45 en 12 uur. H. Sacrament: 7.30, 9, 10.30 H„ 12 en en 18.15 uur. H. Sacrament: 7.30, 9, 10.30 H, 12 en 17 uur. ZANDVOORT: H. Agatha: 6.30, 7.30, 9.30 H, 11.30 en 19.30 uur. OVERVEEN: 7, 8, 9 H, 10.30 en 11.30 uur. HEEMSTEDE: H. Bavo: 7.30, 8.30, 10, 11.15 en 12.30 uur. O.L. Vrouw Hemelvaart: 6.45, 7.45, 8.40 H, 10 en 12 uur. SPAARNDAM: 7.30, 10 H, 8.30, H, 10.30 en 12 uur. BENNEBROEK: St. Joseph: 6.45, 8.30 H, 10.30 en 12 uur. H. Agatha: 6.30, 7.30, 8.30, 9.30 H, 11, 12 en 19.30 uur. Haarlem Apotheken: Noorder Apotheek, Jan Gijzen- kade 181, telefoon 52956; Apotheek Looineyer Zn., Zijlweg 34, telefoon 12495; Heemst. Apotheek, Binnenweg 98, telefoon 38197. Doktersdienst: Indien geen hulp van huls arts belle men fa. Mathot, tel. 11990. (Ook voor tandheelkundige hulp). Wijkverpleging, Wit-Gele Kruis, tel. 13863. Dierenarts: J. Hagedoom, Renweg 109 A Heemstede, tel. 80578. Ziekenvervoer: G.G.D. Telefoon 14141. Margriet Turfmarkt, tel. 21400. Ambulancedienst Dierenbescherming: Tel. 12823 b.g.g. 008 boodschappendienst. Apotheek: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: B. Muller, Raadhuisplein <5, tel. 82303. Bloemendaal: Apotheek Zie onder Haarlem. Doktersdienst: C. Eenhoorn, Bloemendaal- seweg 17, tel. 54003. Wijkverpleging: Zr. J. Van Dijk, Bloemen- daalseweg 307, tel. 12698, b.g.g. 14424; W.G.K. tel. 13863. Overveen: Apotheek: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: P. M. Wijkmans, Juliana- laan 152, tel. 61054. Wijkverpleging: Zr. J. van Dijk, Bloemen- daalseweg 307, tel. 12698, b.g.g. 14424; W.G.K. tel. 13863. Apotheek: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: W. Ulrici, Spiegelertbwrgh- laan 20. tel. 40404. Wijkverpleging: Zr. L. A. Moolenaar. Camphuisenlaan 18, Heemstede, tel. 43207. Zandvoort: Apotheek: Zandvoort Apotheek, Halte straat 8, tel. 3185. Doktersdienst: Inlichtingen via het telefoonnummer van de huisarts. Wijkverpleging: Zr. S. M. Wilde, Zee straat 87. tel. 27"). PARIJS, 26 juni (UPI) In Parijs zijn berichten ontvangen dat vrijdag avond een bom is ontploft in hel ge bouw in Algiers waar de Afro-Aziatische conferentie zou worden gehouden. Vijf mensen verloren het leven. CINEMA PALACE. Dagelijks 2. 7 en 9.15 uur: Jong en immoreel, strikt volw. FRANS HALS. Dagelijks 7 en 9.15 uur: James Bond contra Dr. No. 18 jaar. Zaterdag 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.1o uur. Dinsdag 8 uur. LIDO. Dagelijks 2, 7 en 9.15 uur: Geheim agent 077 operatie Hongkong, 18 jaar. Zondag' 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Zondag 11 uur: Jungle-cat, alle leeftijden. LUXOR. Dagelijks 2. 7 en 9.15 uur: The Goldrush, alle leeftijden. Zondag: 2. 4.15, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT. Dagelijks 2, 7 en 9.15 uur: Kus me sufferd, 14 jaar. Zondag: 2. 4.15, 7 en 9.15 uur. Zondag U uur: De grote jacht, a. 1. ROXY. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur: John Slaughter schiet weer raak, 14 jaar. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Maandag t/m woensdag 2.30, 7 en 9.15 uur: Fotomodellen en chantages, 18 jaar. STUDIO. Dagelijks 2.15, 7 en 9.15 uur: De passagier, 14 jaar. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur: Zondag 11 uur: Ivanhoe, alle leeftijden. MINERVA. Zondag 7 en 9.15 uur: De slag om Napels, 14 jaar. Zo.-midd. 2 en 4.15 uur: Moeder wat een klap, alle leeftijden. Maandag en dinsdag 8.15 uur: Twee zijn schuldig, strikt volw. Zaterdag 26 juni Waalse Kerk, Begijnhof. 8.15 uur: Orgel concert door Wim Husslage en alt Else de Graaff. Zaterdag 26 juni Concertgebouw. 8 uur: Artistieke jeugd produkties, toneelstuk „The Connection". Zaterdag 26 juni Ekestos. 8 uur: Dansavond m. m. v. „Paolo and his Tigers". Hildebrandzaai, rest. Brinkmann. 7.30 uur: Terre-Nova, Futura en Cinderella. Jaarlijks slotbal m.m.v. The Jokers en het Society Quintet. Zondag 27 juni Ekestos. 8 uur: Dansavond m.m.v. „The Occasional Swing Combo". De Linge, Lingestraat. 8 uur: Sociëteit Kamigro met slotbal m.m.v. „The Moon- liners". Hek Herenweg, Heemstede. 9.30 uur: Kon. Nat. Historische ver. afd. Haarlem. Ochtend excursie naar Ipenrode o.l.v. de heer G. L. van Eindhoven. Vishal, Grote Markt: „De landman en de muze" Expositie van prenten, schilderijen en aquarellen in het kader van het Gouden jubileum van de K.L.T.B. Dagelijks van 10 5 uur. Zondag van 1 5 uur. (t/m 29 augustus). Frans Halsmuseum: Werken uit de Haar lemse school van de 16e t/m 19e eeuw. Tekeningen van Nederlandse, Italiaanse en Franse school, l6e t/m 19e eeuw Fossielen en Natuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen, behaive maandag van 113 uur Eerste zondag van de maand van 1 3 uur Bijzondei e collectie werken van Frans Hals Dagelijks van 10 tot 5 uur. Zondags van 1 tot 5 uur Teylers Museum: Schildertien 19e en 20e eeuw. Tekeningen Nederlandse. Italiaanse en Franse schooi, 16e t/m 19e eeuw. Fos sielen en Natuurkundige instrumenten. Ge opend op werkdagen, behalve maandag van 11—3 uur. Eerste zondag van de maand van 13 uur Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 76: Oude religieuze kunstschilderijen en middel eeuwse beeldhouwwerken Geopend van 10 12.30 en 1.30 5 uur (behalve maandag). Zon- en feestdagen van 2-5 uur Tot 29 juli tentoonstelling van werken van Suzanne Nicolas en Joep Nicolas. Woonhuis Jacobus van Looy, Kl Hout weg 103; Het voormalige woonhuis van de schilder-schrijver Jacobus van Looy. Ge opend donderdags van 10 12.30 en 13.30 7 uur Zon- en feestdagen van 2 5 uur. Cruquius Museum: Historische stoom machines en gro»,e maquette van Nederland met waterstand en overzicht overstro- mingsiamp 1953. Geopend dag van 9 12.30 en 130 5 uur Zondags van 1—5 uur. In 't Goede Uur: De maand juni expositie van tekeningen en grafieken van Jan Koning Vishai en Vleeshal: De jaren 40-'45; Foto- en documentatieten toonstelling over de oorlogsjaren Vrij entree. Dagelijks van 9 5 uur Zondags van 1 5 uur, woensdag, vrijdag en zaterdag van 8 12 uur Academie 63. Koudenhom, Haarlem; Openstelling der ateliers ter kennisname van het werk der deelnemers Geopend «lijks van 1 tot 't uur. Artificia, Binnenv eg 95, Heemstede: Ten toonstelling van tekeningen en schilderijen van Wim Steyn en beeldhouwwerken van Piet van Heerden Geopend op werkdagen van 9.30 18 uur Vrijdagavond boven dien van 7.30 - 10 00 uur (t/m 1 juli) De Ark: Zomerexpositie van schilderijen en aquarellen. Geopend dagelijks (behalve dinsdag) van 10 tot 8 uur, (tot 7 augustus). 2e etage. 1U0 amoachten, van Jan Luyken. Dag (behalve dinsdag) van 8 11.30 uur. Linnaeushof, Bennebroek Openlucht- tentoonstelling van voorjaars- en zomer bloemen. Tropentuin en minicorso. Geopend dagelijks van 9—18 uur (t/m oktober). Waaggebouw, hoek Spaarne, Damstraat: Dagelijks van 12 5 uut: Expositie van beeldhouwwerken van Joosje Mulder en tekeningen en aquarellen van Rudolf Bruin. Tot 5 juli) Prentencabinet: Overzicht van het werk van Wout van Heusden.Tot 25 juli. Dag. van 10 tot 5 uur Zo van 1 t< uur Vleeshal, Grote Markt: National. Aquarium expositie. Dagelijks van 10 tot 22 uur. (Tot 5 juli).

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 2