H Kussen beramen weer nieuwe ruimte-stunt Hoe lang blijft voorsprong op V.S. behouden? kta& LOON EN INKOMSTEN (II) \v en antwoord INKOMSTENBELASTING I INKOMSTENBELASTING Inkomsten belasting III Rijksstudietoelage ïimomsten- helasting IV Inkomsten belasting V Kraamgeld Kinderbijslag Zwangerschaps uitkering Invaliditeitswet of i a vv*r gezin Wsrken in de ruimte SS BGCXOA-2 Amerikanen vóór zijn Rivaliteit LA ZATERDAG 26 JUNI 1965 PAGINA 6 De geruchten over een nieuwe Russische bemande ruimtevlucht, die aanstaande zou zijn, nemen hand over hand toe. Dezer dagen ontving het Duitse radiostation Bochum signalen, die er op we zen, dat men bezig zou zijn met het aftellen. Al eerder schreef een niet met name genoemde Sovjet kosmonaut in het Russische blad „Lucht- en ruimtevaart", dat de geleerden en enkele kosmonauten zich voorbereiden op een vlucht, die een geheel nieuw karakter zou dragen. De vraag die men zich allerwegen, óók in Moskou, stelt is: Wat voor vlucht zal dat wor den? Op grond van recente gegevens werd deze tekening van het Rus sisch Woschod-ruimteschip ge maakt. Zo zaten Bjeljajew en Leo now in hun cabine, die aanzienlijk groter is dayi de ruimte, die de Amerikaanse astronauten ter beschikking staat. t.v.-camera ontsnappings- Zal dit binnenkort werkelijkheid zijn? Twee Woschods, met de luchtsluizen aan elkaar gekoppeld. Erbuiten zweven enkele „ruimte monteurs". (Van onze ruimtevaartmedewerker) Eén ding is zeker: De Sovjets zul len hun best doen weer een of andere primeur te veroveren of een record te breken, al was het alleen maar om de wereld eens wakker te doen schrikken uit de roes na de voortreffelijk ge slaagde vlucht van de Amerikanen McDivitt en White. ,,Er moet rekening mee worden gehouden", zei het hoofd van de NASA James Webb onlangs, ,,dat de P.ussen in 1965 nog opzienba rende ruimte-experimenten zullen uit voeren en dat zij de Amerikaanse proeven, waaronder het project Ge- mini, machtig zullen overschaduwen. De komende twee of drie jaren zal dat het geval blijven. Pas als de Sa- tumus-5 raket en het maanproject Apollo gereed zijn tegen 1968/1969 kunnen de bordjes worden verhan- ?en." Over de laatste zin is ongetwij- eld nog een discussie mogelijk. Aan het eerste gedeelte van Webb's uit spraak hoeven we echter niet te twijfe len. De Russen gaan nog geweldige stunts uithalen dit jaar, dat is duide lijk. ..Werken in de ruimte is mogelijk", zegt de bemanning van de Woschod-2. In fel rode letters prijkte deze kop op de frontpagina van het weekblad Mos- cos-News, dat op 28 maart werd uit gegeven. De kop was goed gekozen: Het eerstvolgende doel van de Sovjet- ruimtevaarttechniei is het bouwen van een permanent station in een baan om de aarde. Een dergelijke grote ob servatiepost moet rond 1970 werkelijk heid zijn. De eerstvolgende Russische ruimtevluchten zullen met dit project ten nauwste verband houden. Het voornaamste probleem is nog steeds: Een rendez-vous in de ruimte. Ruim testations zullen in onderdelen naar hun baan moeten worden gebracht en daar geassembleerd door „ruimte-mon teurs", waarvan Leonow en White de voorlopers zijn. Daarvoor is een nauw keurige manoevreertechniek vereist. Reeds eerder deden de Sovjets pogin gen een rendez-vouw in de kosmos te verwezenlijken: Tijdens de dubbel- vluchten Nikolajew-Popovitsj en Va- lentina Teresjkova-Bykovsky. Dat lukte toen niet: de ruimteschepen kwamen bij beide pogingen tot op enkele kilo meters afstand van elkaar. Met hun volgens Russische ex perts zeer goed bestuurbare Wo- schods hopen de Sovjets meer succes te hebben. Het eerste schip van deze versie was bedoeld om de boordsys temen en de voorzieningen voor de kosmonauten te testen. Op 12 oktober ging de eerste Woschod de ruimte in met aan boord de kosmonauten Koma- rovv (piloot), Feokistow (ingenieur) en Jegorow (arts). Na 24 uur kwam dit trio, voortreffelijk gezond, weer bene den. Het volgende doel van de Sov jets was duidelijk: uitproberen of een mens in de ruimte kan werken om ruimteschepen aan elkaar te koppe len. Dat kón, zoals Leonow bewees, op 18 maart j.l. Logischerwijs is nu het rendez-vous zelf aan de orde: Twee ruimtesche pen zullen in de ruimte bij elkaar moe ten komen en aan elkaar verbonden moeten worden. afwerpbare neuskagel brandstof cabine antenne luchtsluis retro raket „Er zjjn veel problemen", zei de voorzitter van de Academie van we tenschappen, M. Stoslan Keldisj kort geleden, „maar de voornaamste kwes tie is het koppelen van verschillende ruimteschepen." In oktober of november aanstaande zullen twee Amerikaanse astronauten proberen een kosmisch rendez-vous tot stand te brengen. Dat moet voor de Plussen een belangrijke reden zijn om hun pogingen tot een dergelijke ontmoeting te intensiveren. De kans is is groot, dat zij de Amerikanen voor zullen zijn. Het is nog niet mogelijk, nu al precies te voorspellen, hoe dat in detail zal gebeuren. Zeker is wel, dat er geen totaal nieuwe ruimtesche pen bij betrokken zullen zijn: Daar voor hebben de Sovjets te weinig voor bereidingstijd gehad. Er blijven dien tengevolge maar enkele mogelijkheden open: Voorbereiding van een ruimte ren dez-vous, inhoudend het besturen van 2 heeft enkele journalisten verzekerd, dat zijn ruimteschip geschikt was voor een verblijf van een maand in een baan om de aarde. De ontmoeting van twee Woschods in de ruimte. Mogelijk zullen zij met de luchtsluizen aan elkaar worden gekoppeld, waarna de astronauten kunnen overstappen. Rendez-vous van een bemande Woschod met een onbemande be stuurbare kunstmaan van het Pol- jottype. (De Poljots kunnen zowel de hoogte als de richting van hun baan veranderen.) Wat de Russen oo k mogen gaan doen, zij kunnen er zeker van zijn, dat de Amerikanen her. daarin spoedi gzul- len navolgen. Die ongekende rivalitiet is voornamelijk te wijten aan het feit, dat de Amerikanen voor het lanceren van hun Gemini's de Titan gebruiken. Deze raket vraagt maar zes weken doormeettijd. Voor de Atlas, die ge bruikt werd in het éénpersoons Mer- cury-programma was dat zeven maan den. De Amerikanen zijn daardoor in staat elke tien weken een bemand ruimteschip in de kosmos te brengen. Bijgevolg zullen ook de Russen de fre- qentie van hun bemande lanceringen moeten opvoeren, hoe dan ook. Hoe lang zullen de Russen de lei ding in e ruimte-race kunnen blijven behouden? Volgens James Webb zal dat, zoals we zagen, nog maar enkele jaren het geval zijn. Of hij het bij het rechte eind heeft, zal de toekomst ons leren. Zeker zal dat ook afhangen van de Woschods, die waarschijnlijk zéér binnenkort op het ruimtevaarttoneel zullen verschijnen. Vragen voor deze rubriek rfchto men aan de Redactie van ons blad (met In de llnker-bovenhoek der enveloppe „Vragenrubrlek")- De beantwoording geschiedt gratis. Men houde er nog rekening mee, dat men 14 dagen op antwoord kan moeten wachten. iiiiiiiiiiiimimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimMiiimiMiimiiiimiiiiiiiiiiiiiiimiimmiiiiiimiimiiiiiiifitiiiiimiiimiiiiiiiiiiiimiimiiii!' Vraag: In 1964 had ik aan inkomen: Pensioen A.O.W Bijverdiensten Huur eigen woning Grond-, straat- e.a. lasten Hypotheekrente Onderhoud en verzekeringen 72,07 105,40 201,74 690,— 379,21 2.361,17 2.861,— 1.722,84 Ouderdomsrente Ziekte- en ongevallenverzekering Netto 310,79 35,28 7.291.08 25,46 7.265,62 Aan ziekenfondspremie betaalde ik inclusief de aanvullende verzekering 288,59. Aan loonbelasting werd ingehouden 268,74. Ik voldeed in 1964 de voorlopige aanslag over dat jaar ad 398,—. Hoeveel Inkomstenbelasting moet ik nog over 1964 betalen? vraagt ons S. J. R. te H. Antwoord: Het becijferde inkomen in de vraag bedraagt netto 7.265,62 Hiervan moet nog worden afgetrokken Kosten van verwerving pensioen 160. Afschrijving eigen woning 15 van 690,103,50 Zuiver inkomen De A.O.W. moet zijn ƒ2.856.—; dit werd niet veranderd. Wij hebben aangenomen, dat U gehuwd is. Met inachtneming van de bejaardenaftrek is U dan aan belasting verschuldigd De ingehouden loonbelasting bedroeg (afgerond)269, De voorlopige aanslag bedroeg 398, U moet dan terugontvangen 203,50 7.062,12 604,— 667,— 63,— Vraag: G. B.-K. te C. schrijft ons: Wij zijn in 1963 gehuwd, in 1964 werd ons eerste kindje geboren. Wij verdienden.in 1964: Sociale lasten 234,07 vrouw 78,71 bevallingsuitkering A.O.W./A.WAV, 465,10 114,47 69,26 Loonbelasting 342,07 ,219,41 111,98 Bruto loon 6.346,03 420,56 pens. Totaal 312,78 678,83 673,46 5.925,56 1.860,51 892,85 8.678,83 Hebben wij te veel loonbelasting betaald? Wat moeten wij nu doen? Antwoord: Aangenomen, dat U geen andere inkomsten hebt genoten, ver loopt de berekening van het zuiver in komen en de verschuldigde belasting als volgt: Loon 8.678.83 Kinderbijslag over een kwartaal 79,56 8.758.39 Verrekening van soc. lasten 60,90 8.819.29 Kosten van verwerving (2 x 1.00,—) 200.— Onzuiver inkomen 8.619,29 A.O.W./A.W.W.-premie 678,83 Zuiver inkomen 7.940,46 Vrijstell. voor de gefa. vrouw 884,46 ''/Blijft f 7.056,— lt)e verschuldigde belasting bedraag f 5!". De ingehouden loonbelasting bedraagt (afgerond) 674,— Te -veel betaald f 91, Indient U nog geen aangiftebiljet inkom stenbelasting hebt ontvangen, verdient het aanbeveling dit alsnog aan te vra gen em in te vullen. Daarna volgt auto matisch restitutie door de fiscus. Wij wijzen U er nog op, dat U aftrek van buitengewone lasten kunt verkiij- gen indien de ziekenfondspremie ten bedrage van ƒ373.68. vermeerderd met de kosten van de bevalling en de overige in 1964 betaalde ziektekosten (aanvul lingsfonds,. tandarts) meer hebben be dragen dab ƒ436.70. E.e.a. heeft natuur lijk dan tengevolge, dat vorengenoemde bedragen in». Uw voordeel wijzigen. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiii'iiii Vraag: Mag iémand, wiens inko men in 1964 bestaat uit A.O.W. en pensioen, 100 kosten van venver- ving in mindering brengen bij zijn aangifte voor de Inkomstenbelas ting? En hoe is dat in 1965? Aldus vraagt ons J.S. te G. Antwoord: Het is in 1964 toegestaan op het pensioen 100,- kosten van ver werving in mindering te brengen. De fictie voor de kosten van verwerving geldt slechts voor inkomsten uit een dienstbetrekking of een vroegere dienst betrekking. Voor 1965 geldt een vaste aftrek voor kosten van verwerving op pensioenen van 150,-. 'iiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMMiiiiiiiiiiiiimiiiiiiMiui Vraag: Mijn man is chauffeur bij de R.E.T. Wij hebben acht kinde ren in de leeftijd van 3 tot 17 jaar. Het oudste kind werkt sinds sep tember 1964, de jongste is thuis, de overigen gaan op school. Het twee de kind wordt in juli a.s. 16 jaar. In de jaren 1962 t.m. heden ver kregen wij de navolgende toelagen, t.w. voor Verspelen wij door deze uitkeringen de verdubbelde kindertoelage voor het tweede kind? Aldus vraagt ons G.S. te R. 1962/1963 1963/1964 1964/1965 Voor 1965/1966 werd aangevraagd (Door F. Vries) Zo midden in de zomer van dit jaar worden we verblijd met het in gaan van de belastingverlaging In de vorige bijdrage hebben we daarover wat, oijlers en tabellen gege ven om de invloed hiervan na te gaan. Zoals het echter meestal is: alleen de tabel is nog geen richtsnoer voor de beantwoording wat er nu zometeen op het loon als belasting wordt ingehou den, of hoeveel inkomstenbelasting er betaald moet worden. Minstens even belangrijk is de vraag hoe het belast bare loon of inkomen moet worden be rekend. Meestal is het loon een objec tief gegeven en ook meestal somen daar niet zo veel moeilijkheden bij naar voren als bij het vaststellen van hel •nkomen. Speciale aandacht verdienen echter wel de aftrekposten, die op het loon kunnen worden gemaakt. Eerst wanneer het loon is bezien èn de kos ten, die hier op in mindering kunnen komen, hebben we er wat aan om met tabellen te gaan werken. Dat laatste is dan veelal nog maar een klein kunstje. Om de zaak zo eenvoudig mogelijk te houden willen we ons nu alleen maai nezighouden met de aftiek-posten, die van belang zijn voor de loonbelasting. 1. Aftrekbare kosten zijn de op bet loon drukkende kosten tol verwer ving, inning en behoud laarvan en de op het loon rusteude 'asten, be nevens de afschrijvingen op en de kosten van verzekering van goederen welke tot verwerving van het loon dienen. 2 Als tweede groep komen naar voren de persoonlijke verplichtingen ite be talen pensioenen en lijfrenten en an dere periodieke uitkeringen, rente van schulden, premies voor 'ijfren- ten en de afkoopsom van de ver plichting tot onderhoud van Ie gewe zen echtgenoot) 3. De buitengewone lasten. e zyn er ons wel van bewust, dat met de voorafgaande op somming, die uit de teks! van de wet is gelicht, we de aan gelegenheid nog slechts in haar uiter lijke begrenzing hebben benaderd Men kan echter ook niet anders dan met enkele algemene normen werken om het algemene beeld te schetsen. De rest moeten we wel iian de casuïstiek over laten, want dari moeten we de alge mene regels van .geval tot geval toepas sen en komen de feitelijke omstandig heden die meestal verschillend zijn aan bod. Het zijn dan ook alleen maar wat voorbeelden, die we willen noemen: Contributiën vaict vakverenigingen, aanschaffingskosten van gereedschappen die ten behoeve dur werkzaamheden worden gebruikt en afschrijvingen hier op (ook de afschrijving op de auto die voor het uitoefenen van de dienstbe trekking wordt gebezigd). Verder gaan we al rtiet de casuïstiek, indien we de giften vpor ambtsjubilea noemen en representatiekosten die wel aftrekbaar zijn en de .kosten van bij stand in de huishouding indien de echt genote een beroep ve:*v*,ult, die niet kunnen worden afgetroktken wellicht kan men daar nu an den; over gaan oordelen). Voorts de aftrekbare tosten voor vakliteratuur en vaia beroepskle ding. De aftrekbare studeerkamer en de kosten van verwarming* en verlich ting plus het schoonhouden daarvan in de gevallen dat men een studeerkamer voor zjjn beroep nodig heeft è'n de stu diekosten die worden gemankt om dt beroepskennis op peil te houden In het algemeen zullen (Nut' onder kosten van verwerving zijn te rekenen de kosten, welke het beroep niaar zijn aard mede brengt en die in redelijk heid gemaakt moeten worden om hef Tel. typ. gr. br. tijd fin rh loon en in komsten ii) beroep naar behoren uit te .tffenen. Redelijkheid en behoorlijkheid 'ij" uiteraard tamelijk vage termen. Wat de een redelijk noemt, kan door een ander onbehoorlijk worden gevonkt en. Het zijn subjectieve begrippen, die toch ergens geobjectiveerd moeten worden. Want belasting heffen moet rbjeettef geschieden en zonder aanzien van A'e persoon. Het is dus de redelókheid ei het behoorlijke losgemaakt van de per- soonljjke overwegingen van de belas tingbetaler. Maar ook los van (Ie per-1 soonljjke overwegingen van de inspec teur: Het laatste woord i? hierbij aan de rechter die over belastingzaken te oordelen heeft. r|*f och tenslotte de nouveauté's op I het gebied van de aftrekbare -"- kosten, tr de eerste oleats de forfaitaire regeling die mans in de wetten op de loon- en de inkom stenbelasting is opgenomen, die er op uit is de gehele regeling èn voor de fiscus èn voor de belastingbetaler wat minder ingewikkeld te maken: „Zonder nader bewijs worden de ai- trekbare kosten gesteld op 5 pet. van „de inkomsten met een minimum van 240 en een maximum van 600. „Wordt aannemelijk gemaakt, dat deze „aftrekbare kosten de 600 te boven „gaan, dan wordt dit laatste bedrag „wederom zonder nader bewjjs ver- „hoogd tot 1.000. De oorsprong van de vereenvoudi ging ligt in het verleden. Reeds vroe ger gold ook al zo iets dergelijks: voor 1965 werden de kosten van ver werving in het algemeen gesteld op 5 pet. van het inkomen uit de functie tot een maximum van f 600: indien men maar aannemelijk kon maken dat de aftrekbare kosten meer dan f 100 (dus b.v. 100 en een cent) be droegen. Alsdan was een verder re kenen en optellen overbodig en was dat alleen maar van belang om bo ven de grenzen te komen. Nu echter is men wel verplicht steeds aanteke ning te houden van alle uitgaven waarvan men kan zeggen dat ze maar enigszins verband houden met de uitgeoefende functie: om te kun nen streven naar het maximum af trekbare bedrag: zo nodig tot boven de f 1.000. Veel zal hel hierbij echter afhangen van het beleid van de aanslagi egelen- de inspecteur. Naar wjj aannemen zal het dus ook In de toekomst nog wei mogelijk zijn om bijvoorbeeld voor de top-functionarissen in het ambtelijke of in het bedrijfsleven tot een hogere for faitaire aftrek te komen. Indien het maar mogelijk is om aan ce tonen dat hogere kosten aannemelijk zjjn. Hlas- se-just:itie" is daar uiteraard niet bij. Genieten man en vrouw beide in komsten nit arbeid da.) geldt voor ieder afzonderlijk de aftrek 5 pet. .lorfai- tair" Deze aftrek voor beide echtgenoten geldt ook indien we *e maken krijgen vnef de reiskosten vanaf de woning ïyaar de plaatsten) waar de werkzaam heden worden «'eirio.ht. Dat is *n ge heel nieuw embleem in het patroon der avfitrekbare kosten die op de opbrengst vahi werkzaamheden rusten. Een nieu- w ei loot aan de stam der aftrekbare kusten, waard om een apart overzicht er" aan te wijden. Vraag: H. v. d. H. te G.: Onlang* ontving ik de definitieve aanslag Ink.belasting over 1983. Hiervoor werd ik ingedeeld in tariefgroep 2. Van jan. tot sept 1963 werd loon belasting ingehouden volgens tarief groep 4. dit wegens een studerend kind. Na het invullen van een werknemersverklaring betaalde ik weer volgens tariefgroep 2. Nu ben ik voor bet gehele jaar aange slagen volgens tariefgroep 2. Is dat juist? Antwoord: De aanslag is juist. U kunt echter vermindering vragen wegens stu derend kind. U dient daarvoor een op gave buitengewone lasten te doen aan de Inspectie van Rijksbelastingen in Uw woonplaats. Vraag: de heer C. J. K. te S.: Juni 1963 reclameerde ik bij de helasting wegens een aanslag Inkomstenbelas ting. Nu. mei 1965. heb ik nog steeds geen antwoord. Is dit normaal? Antwoord: Normaal is het niet. Hoewel vaak na geruime tijd, beantwoordt d® belasting alle ingekomen vragen. Moge lijk is door het niet vermelden van Uw adres of het nummer op de aanslag, be antwoording niet mogelijk gebleken. U doet er daarom goed aan nog eens te schrijven met verwijzing naar Uw eer der schrijven. Vraag: de heer J.G. op de K. te R. Kunt u mij zeggen waarom de uitkering kraamgeld nog steeds 55 bedraagt? Dat is toch veel te laag in verhouding tot de kosten. Gaarne zou ik het motief willen weten. Antwoord: Het wetsontwerp: regeling van ziekenverzorging, waaronder de uit kering kraamgeld valt, is al in 1920 aan de orde gesteld. Het wetsontwerp werd herhaaldelijk ge wijzigd zonder tot wet te worden. In 1941 kwam overhaast het Ziekenfonds- besluit tot stand waarin ook de uitke ring kraamgeld werd geregeld. Eerst in 1965 is men er toe overgegaan het ziekenfondsbesluit van 1941 te vervan gen door een ziekenfondswet. Deze wst treedt pas in 1966 in werking. Verwacht mag worden dat in deze wet ook de kwestie kraamgeld zal worden geregeld overeenkomstig de eisen van de tijd. Vraag: P.A.W.v.L. te R.t Mijn zoon werd geboren voorjaar 1949. Hij werkt nu op kantoor. Mag ik van u weten hoelang ik recht heb op kinderbijslag voor hem? Antwoord: Gedurende het eerste kwar taal van dit jaar werd uw zoon zes tien jaar. U hebt tot en met het vierde kwartaal van d'it jaar recht op Kinder bijslag. Dat is tot eind 1965. Vraag: J. W. te R. schrijft ons: Mijn vrouw was tot januari werk zaam bij het onderwijs. Wegens zwangerschap moest zij haar be trekking opgeven. Heeft zij nu recht op een uitkering krachtens de ziek tewet? Waar moet ik mjj dan ver voegen? Antwoord: Uw vrouw heeft opgehouden te werken: a. vrijwillig of b. om me dische redenen. Heeft zij vrijwillig haar werkzaamhe den gestaakt, dan is er geen recht op uitkering. Wij nemen aan, dat het tijd stip van beëindiging van haar werk zaamheden meer dan zes weken voor de vermoedelijke bevallingsdatum was gelegen. Heeft zij echter haar werkzaamneden gestaakt op advies van de behandelend geneesheer, dan heeft zü recht op be houd van haar volle salaris. In dat ge val moet zij zich wenden tot haar school- bstuur. tlllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIII tweede kind 250,— 300,— 400,— 400,— derde kind totaal 400,— 650,— 300,— 600,— 400,— 800,— 400,— 800,— Antwoord: Gezien uw inkomen en de samenstelling van uw gezin zullen wjj moeten aannemen, dat het ontvangen van een studietoelage van 400,- in houdt, dat u het tweede kind niet gro tendeels zelf onderhoudt. Dit geldt na tuurlijk ook ten aanzien van het derd® kind, maar daar heeft dit geen ver dere consequenties. Voor het tweede kind brengt dit mede, dat u met ingang van het derde kwartaal geen verdubbe ling van kindertoelage kunt ontvangen. In dit opzicht lopen de drie kinderbij slagwetten (voor loontrekkenden, over heidspersoneel en algemene) parallel. Wij adviseren u, de aanvrage om stu dietoelage voor het tweede kind in te trekken, omdat, afgezien nog van de fiscale consequenties, in uw geval de verdubbeling van de K.T.O. minstens een uitkering van 550,- per jaar be tekent. Vraag; de hr. P. v. B. te R.; De cember 1964 las ik Uw artikel over de verhoging van de uitkering vol gens de ongevallenwet. Ik val in de groep die voor deze verhoging in aanmerking komt maar ik heb tot op heden nog geen verhoging ontvan gen hij mijn uitkering. Hoe zil dat? Antwoord: De uitkeringen krachtens de invaliditeitswet worden door velerlei bepalingen geregeld. Ieder geval is weer anders. Aangenomen dat U bij de ongevalsrente nog een uitkering hebt op grond van de Interimwet dan zal de ver hoging van de uitkering, zoals in ge noemd artikel werd gesteld, van geen invloed zijn op het bedrag dat U ont vangt, want naarmate de uitkering krachtens de invaliditeitswet wordt ver hoogd neemt het bedrag van de interim uitkering af. Voor een meer gericht ant woord aangaande Uw zaak moet U zich wenden tot de Sociale Verzekeringsbank onder vermelding van Uw lidnummer. Traag; De hr. H. J. W. H. te S.; Gaarne zou ik het adres willen heb ben van de weledelgeleerde heer dr. J. Gilissen voorzitter van de Kath. Bond voor het Gezin in Ne derland? Antwoord: Het Centraal Bureau is ge vestigd aan de Ernst Casimierlaan 48, te Arnhem. Telefoon, K 8300-30227. Het adres is de weled. geleerde heer dr. J. Gilissen, Maartmarkt 2. ts Gennep.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 6