Een aquarium is niet zo maar een Monteur met auto weg Tennistoernooi „Groenendaal" Cees Nieland en Els Borgerding kampioenen 0TTGERING gebracht en gehaald. |uro ONS BUITENheeft aan Zomerweg weer volkstuintjes Rustige, huiselijke en goedkope hobby vloerkleden reinigen f2.75 W. Kermer overleden Tentoonstelling trekt veel belangstelling Auto drie keer over de kop 2 Haarlemmers aangehouden in Den Bosch Dodelijk ongeval in Heemstede Agent moet zich van auto laten afglijd en Tentoonstelling in Heemstede Onvermoeibare Agnes Geene ook in tennissport meteen succesvol Fakkeloptocht in Haarlem NIEUW VENNEP VIERT DRIE DAGEN EEEST ABC blijft voor op Schoten Eindexamens F elicitatieregister in provinciehuis Jaarvergadering RCH Alle inzittenden onder invloed Met buurmans auto op pad Jongeman met scooter tegen autobus „Zaanenoord" wandelt BIJ CONTROLE VAN REMMEN TAPIJTEN Laat nu Uw Agnes Geene Coornhertlyceum Karei van Mander- lyceum MAANDAG 28 JUNI 1965 PAGINA i2 reinigen door U zelf gebracht en f2.50 per m2 De finalisten van het tennistoer nooi Groenendaal te Heemstede. Boven de uiteindelijke winnaar in het B-toernooi, Cees Nieland (rechts) met Han van Splunter. Onder winnares Els Borgerding (rechts) met Marthe Blom, de andere finaliste. Honkbalcompetitie Voor Haarlem e.o. Films Muziek Diversen T entoonstellingen Een aquarium is voor mij nooit meer geweest dan een meubelstuk. Een mooi, levend meubelstuk weliswaar, maar het houden, verzorgen en kruisen van mooie visjes in een met plantjes en water ge vuld „bakkie" heb ik nimmer als een sport of hobby gezien. Misschien dat ik daarom een weinig verbaasd was te ho ren, dat de Nationale Aquarium Ten toonstelling in de Haarlemse Vleeshal vorige week meer dan vijfduizend be zoekers had getrokken. Voor een ten toonstelling is dat nogal wat in deze tijd. De organisatoren zijn er dan ook heel tevreden mee. Maar. de secretaris van de Haarlemse aquariumvereniging „De Natuur", de heer P. E. J. Oosterbaan, is er niet on dersteboven van. Hij is wel het een en ander gewend. Niet met nationale aqua riumtentoonstellingen overigens, want deze in Haarlem is de eerste landelijke. In 1949 echter organiseerde de Haar lemse aquariumvereniging „De Natuur", vijf jaar ouder dan de nu vijfendertig jarige landelijke bond, een plaatselijke tentoonstelling, die in drie weken tijd maar liefst 36.000 bezoekers trok. „Daar spreekt men nu nog over", vertelt de heer Oosterbaan met een trots of hij alle 36.000 persoonlijk naar die tentoon stelling toehaalde. „Maar U moet wel - bedenken dat er toen nog geen tele visie was. De mensen hadden in die tijd veel meer belangstelling voor dit soort evenementen dan thans". De heer Oosterbaan is een aquariaan van het eerste uur; en een enthou siaste. Dertig jaar lang is hij zijn hobby trouw gebleven: ondanks - of misschien ook wel; dank zij - de te levisie. Dat kan niet van alle aqua- rianen gezegd worden. Daar kunnen de secretarissen die in de afgelopen tien, vijftien jaar de ledenlijst van de landelijke bond hebben bijgehouden, over meepraten. Kort na de invoering van de televisie gingen maar liefst vijfduizend aquarianen op een ander „kassie" over en liep het ledental van de landelijke bond „Aqua-Terra" van 16.000 terug tot 11.000. Nu is een kentering ingetreden. Het ledental stijgt weer: landelijk zowel als plaatselijk in Haarlem. Want de Na tionale Tentoonstelling legt de Haar lemse aquariumvereniging „De Natuur" geen windeieren. Dagelijks melden zich tientallen bezoekers als lid van de vere niging. Waarom? „Er zijn natuurlijk veel meer mensen die een aquarium houden, dan er zijn aangesloten bij een aquariumvereniging, vertelt de heer Oosterbaan. „Als ze deze tentoonstelling bezoeken - en dat doen er zoveel om dat de opzet zo perfect is - zien ze eerst goed welke mogelijkheden een aqua rium biedt. Maar die mooie bakken zijn vaak het resultaat van uitwisselingen van ervaringen, visjes, plantgoed en materiaal tussen aquarianen, hetgeen in het algemeen slechts in verenigings verband mogelijk is". Als men lid wordt van een aquariumvereniging heeft men als beginnend aquariaan binnen twee jaar de kosten van het lidmaatschap eruit door de uitwis seling van nuttige, geld besparende er varingen en kennis". Tijdens zijn enthousiaste uiteenzet ting heeft de heer Oosterbaan ons dwars door de tentoonstellingsruimte langs alle andere verlichte helgeklerde bak ken naar zijn grote liefde: de zes meter bak gesleept. Zijn trots daarvoor is ver klaarbaar. Hij is de initiatiefnemer van deze stunt van de Haarlemse vereni ging „De Natuur". Het idee kreeg hij ruim een jaar geleden. Eind februari van dit jaar kwam dat idee in de Cen trale Werkplaats van de Nederlandse Spoorwegen tot leven. Deze zes meter stuntbak van „De Natuur mag dan de aandacht vragen door zijn ongewoon grote afmetingen, er zijn tal van kleine bakjes die het oog trekken en strelen door de fraaie compositie van het decor, gevormd door planten, hout en stenen. Zelfs HAARLEM, 28 juni De commissa ris van de Koningin in de provincie Noord-Holland maakt bekend, dat ten provinciehuize, Dreef 3 te Haarlem van avond van zes tot tien uur en morgen, ■dinsdag 29 juni van 10 tot 18 uur gele genheid bestaat tot het tekenen van een felicitatieregister in verband met de verloving van prinses Beatrix met de heer C. von Amsberg. HEEMSTEDE, 28 juni De voetbal vereniging RCH houdt maandag 5 juli, s'avonds om acht uur in het restaurant op het sportpark, de jaarlijkse algeme ne ledenvergadering. ORGELCONCERT Donderdag 1 juli geeft Klaas Bolt in de Oude St. Bavokerk een orgelconcert, 's middags van 3t uur. Op het programma staat behalve een werk van Nicolaus Bruhns ook de Cantio Sacra van Samuel Scheidt. als leek ziet men dat, want er is hier voldoende - ook minder goed - ver gelijkingsmateriaal. Aan dat decor wordt door de deskun digen de kwaliteit van een bak en van een aquariaan afgemeten. Uitgesproken slechte bakken zijn er niet op de ten toonstelling in de Vleeshal. Daar is het dan ook een nationale tentoonstelling voor. Bovendien zou het de eer van de Haarlemmers, die de technische uitvoe ring in handen hebben, te na zijn een slechte bak te tonen. En zij konden hun stempel op ieder van de uit het gehele land ingezonden veertig bakken zetten. Want, wat ik niet wist en velen van U misschien evenmin, alle bakken zijn door de respectievelijke eigenaars met veler hulp kort voor de opening van de tentoonstelling in de Vleeshal ge monteerd, gevuld en gecomponeerd. Speciale aandacht vlagen op deze tentoonstelling de door „Artis" beschik baar gestelde twee zeewateraquaria met koraalvissen. Aan een zeewateraquarium waagt zich geen enkekle amateur, want dan zou hij dagelijks een boottochtje HAARLEM 28 juni Zondagnacht, tegen drie uur, is op de Rijksstraat weg een auto drie keer over de kop geslagen. Van de inzittende, drie man- men liep één een schaafwond aan het rechterbeen en een r.nder pijn in de rug op. Beiden werden naar het zie- kenhuis Sint Joannes de Deo overge- bracht. De mannen hadden allen ge dronken, de bestuurder, de 19-jarige perser P.K. uit Haarlem, vermoedelijk 8 tot 9 glazen bier. Ter hoogte van de Spaarnhovenstraat kwam de auto, die een flinke snelheid had, plotseling in een slip. Na onge veer 50 meter ging de auto vervol gens drie keer over de zijkant, zodat het voertuig pas na 100 meter tot stil stand kwam. De bestuurder werd inge sloten. Er was van de auto geen ken- tenbewijs en belastingkaart aanwezig, terwijl de bestuurder ook al niet ver zekerd bleek. Het wel aanwezige rij bewijs werd ingevorderd. De auto, die totaal vernield werd, moest worden weggesleept. 28 juni In 's Herto genbosch zijn zondagmorgen twee Haarlemse jongelieden gegrepen, die er met de auto van hun buurman van door bleken. De twee jongens, de 21- jarige Th. B. en de 20-jarige H.K. wer den op transport gesteld naar Haarlem en aldaar ingesloten. Ook op de Gedempte Oude Gracht werd zondag een auto gestolen. De eige naar die vergeten had zijn eigendom rr,?n, hoorde 's avonds om- tr- e!f dat zÜn motor gestart zag nog juist dat twee on- a™ tV man.nen met zijn auto wegre den De papieren en het rijbewijs be vonden zich in de auto. HEEMSTEDE, 28 juni, De 20-ia- rige J. W. M. Landwehr-Johan is van morgen om het leven gekomen, toen hij met zijn scooter op de Glipperweg te gen een autobus van de N.Z.H. botste. De jongeman reed omstreeks half acht in de richting Bennebroek. Hij wil de een volkswagenbusje inhalen, toen op dat moment uit de andere richting een autobus naderde. Een botsing was niet meer te vermijden. De jongen was op slag dood. HAARLEM, 28 juni Voor de der de keer zullen op zaterdag 3 juli de kinderen van de wandelclub „Zaanen oord" meewandelen in Arnhem, ten ba te van de aktie "Open het Dorp". De jongens en meisjes zullen de 10 of 5 kilometer lopen. 's Morgens om 8 uur verzamelen de deelnemertjes tot en met 9 jaar zich bij de stationshal. Na afloop van de wan deltocht, zal er een bezoek aan een speeltuin gebracht worden. moeten maken om vers zeewater te halen. „Artis" heeft daarvoor medewer king van scheepvaartmaatschappijen. Echtgenoten van aquarianen - over het algemeen wel tevreden met de rus tige. goedkope hobby van hun weder helften - raken op de tentoonstelling het meest geboeid door de paludaria; een combinatie van een aquarium en een terrarium. Op mij maken deze pa ludaria de indruk van een stukje oer woud. De tentoonstelling in de Vleeshal is tot en met zondag 4 juli te bezichtigen. De heer Oosterbaan verwacht meer dan tienduizend bezoekers. Stel hem niet teleur: hij doet het U zeker niet. J. v. H. HAARLEM, 28 juni Zaterdagavond omstreeks elf uur heeft zich op de kruising President Steynstraat-Paul Krugerkade een aanrijding en een aan sluitend incident voorgedaan, waarbij een gewonde viel en een recalcitrante autobestuurder in verzekering werd ge steld. Op de kruising verleende de 18-jarige kantoorbediende A.Th. die een brom fiets bereed, geen voorrang aan een auto bestuurd door de 23-jarige mon teur P.K. De bromfietser ramde het linkerportier en kwam te vallen. Hjj liep een gebroken pols en een lichte hersenschudding op. De bromfiets en de auto werd ernstig beschadigd. De politie vond in het 25 meter lange remspoor van de auto aanleiding de remmen te controleren. De bestuurder, door een motoragent tegengehouden, die tot nu toe alle medewerking aan het onderzoek had verleend, werd plot seling bijzonder kwaad toen de controle van zijn eigen remmen ter sprake kwam. Na een hevige woordenwisse ling liep hij weg om ongemerkt terug te komen en zijn auto te starten voor dat de politiemannen, die elders aan het opmeten waren, hem konden tegen houden. Een der agenten sprong op de linker treeplank, maar de automobilist haalde zo scherp naar links uit, dat de agent gedwongen werd zich van de auto te laten afglijden. Op de Klever laan tenslotte werd de automobilist door een motoragent tegengehouden. HEEMSTEDE, 28 juni In „Arti- ficia", Binnenw. 95 te Heemstede wordt van zaterdag 3 juli tot en met donder dag 31 juli een tentoonstelling gehouden van schilderijen van Cor Hak en beeld houwwerken van Kees Verkade. De ten toonstelling wordt vrijdag 2 juli, s'avonds om half negen door dr. P. N. Aarsen geopend. (Advertentie) CU2U Haarlem Amsterdamsevaart 28-32 - Tel. 11561 Grote Houtstraat 5a - Tel. 10771 Heemstede: Binnenweg 137 Tel. 84373 HAARLEM, 28 juni De 47-jarige W. Kermer, oud-speler van HFC en van de Haarlemse Lawn Tennis club, is zaterdagmiddag tijdens een tennis- partij op de banen van de HLTC in el kaar gezakt en kort daarna in het zie kenhuis aan een hartaanval overleden. De heer Kermer woonde in Enge land. Hij was voor enkele dagen in Ne derland om een reünistenfeest bij te wonen van zijn oude tennisvereniging. In de jaren dertig speelde hij in HFC, dat toentertijd uitkwam in de eerste klas van de KNVB. Als tennisspeler onderscheidde zich door op 15-jarige leeftijd het kampioenschap van het district Haarlem op zijn naam te bren gen. HAARLEM, 28 juni Vanavond zal ter gelegenheid van de verloving van prinses Beatrix een fakkeloptocht door Haarlem trekken. Alle Haarlem se verenigingen kunnen eraan deelne men. Op het bordes van het stadhuis zal burgemeester mr. O. P F. M. Cre- mers een defile afnemen. De optocht start om kwart voor negen. Om onge veer acht uur begint op de Grote Markt een concert door de Alpenjagers. HEEMSTEDE, 28 juni. Met qua spelpeil bijzonder teleurstellende fina les is zondag op de banen van het tennispark „Groenendaal" de strijd om de Haarlemse tennistitels beëindigd. Vier van de vijf eindstrijden waren een spel van kat en muls. De 31-jarige Cees Nieland. die ook tien jaar gele den al de eindstrijd van de Haarlemse kampioenschappen bereikte, behaalde zonder noemenswaardige tegenstand voor de vierde maal de titel. Han van Splunter, zijn finale-tegenstander faalde volkomen. Bjj de dames ging de titel naar Els Borgerding die in de eindstrijd van Marthe Blom minder tegenstand ontving dan zij had mogen verwachten. Van Splunter was tegen Nieland vol komen van slag, sloeg onnoemelijk veel in het net, hanteerde een keiharde eer ste service die onophoudelijk buiten het vak kwam en niets opleverde en speel de te veel op direct resultaat. Nieland daarentegen varieerde, spreidde zonder risico en was steeds verzekerd van succes. Tweemaal 6-1. In het herenclub* belspel speelde Van Splunter al niet veel beter en helaas deelde ook zijn part ner Hein Vogelzang in de malaise. Met groot machtsvertoon brachten de HLTC- ers Henk Reus en Tonnie den Hartog met 6-0 en 6-1 de titel op hun naam. Marthe Blom had een slechte dag; dat bleek al direct in de eerste set die door Els Borgerding met liefst 6-0 werd gewonnen. In de tweede set ste vende Els weer recht op een zege af, doch op 5-1, toen Els met de haven in zicht, wat voorzichtig werd, reduceerde de Zandvoortse tot 5-5. Toen werd er soms nog aardig gespeeld. Even scheen de nieuwe kampioene in gevaar te ko men maar tijdig wist zij het gevaar af te wenden, 7-5. Het resultaat van het damesdubbelspel dat door Els Borger ding en haar clubgenote Yvonne Ko ai ders van Wil en Cock v.d. Broek werd gewonnen, getuigt al evenmin van veel strijd, 6-1 en 6-2. Alleen de finale van het gemengd dubbel leverde drie sets en weinig krachtsverschil op. Het Brederode-duo Cock v.d. Broek en Eric Verkade ble ven uiteindelijk met 6-4, 4-6 en 6-3 het Bloemendaal-dubbel Lily ter Metz en Cees Nieland de baas. De arbitrage in de finales stak gunstig af bij het spel peil. NIEUW VENNEP, 28 juni Nieuw Vennep heeft feest gevierd. Drie dagen lang Het is al sinds de Tweede Wereld oorlog gebruikelijk dat Nieuw Vennep de Oranjefeesten in juni viert omstreeks de verjaardag van prins Bemhard. Ook dit jaar was dat weer het geval. En als Nieuw Vennep feest viert, viert Nieuw Vennep het goed. Wordt overal Koninginnedag slechts op 30 april gevierd, in Nieuw Vennep nemen de festiviteiten drie dagen in beslag. Het begon donderdagavond met de wielerronde van Nieuw Vennep, waaraan tal van prominente renners van de wielerclub De Bataaf meededen. Geen wonder, want de ronde van Nieuw Vennep staat bekend om de vele pre mies die er te winnen zijn. Het is een traditie geworden dat de Oranjefeesten in Nieuw Vennep met deze wielerronde beginnen. Voorafgegaan door een ronde op gewone toerfietsen voor de dorpe lingen. Ook donderdagavond was dit weer een groot succes. Dit laatste geldt zeker ook voor de volgende twee da gen, waaraan de bevolking enthousiast deelnam. Vrijdag begon het feest om kwart over één met een optocht van de schooljeugd. De plaatselijke muziek vereniging „Irene" verleende hieraan medewerking. De finish was het KIOS- terrein, waar vervolgens de kinderspe len werden gehouden, die zeer in de smaak vielen. Om zeven uur 's avonds volgde een evenement voor Nieuw Ven nep, namelijk een demonstratie van windhondenrennen. De belangstelling hiervoor was groot. Het was een span nend en leuk onderdeel van het totale feestprogramma. Deze tweede feestdag werd besloten met een gróót vuurwerk dat om half elf werd afgestoken. Zater dag, de laatste feestdag, stond in het teken van de volksspelen, waarbij voor al het touwklemmen (aan een touw de Hoofdvaart over) een groot succes bleek te zijn. De behendigheidswedstrijd voor auto's en bromfietsen ontbrak ook dit jaar niet en mocht zich eveneens in een grote belangstelling verheugen. Agnes Geene, bekend hadmintonspeel- ster, hanteert sinds kort ook het tennis racket en met succes. Hoewel zij nauwe lijks iets van tennistactiek afweet, slaag de z[j er zondag in om zowel in de C- als in de D-categorie het kampioen schap te behalen. Agnes scheen weer onvermoeibaar, haalde alles en dit bleek voldoende voor ruime overwinningen op alle tegenstandsters. Resultaten B-toernooi: H.E. kwart eindstrijden: J. Benner versl. P. v.d. Brink 6-3, 6-4; C. Nieland versl. W. Meijer 6-4,6-2; E. Verkade versl. Wij- nands 6-3, 6-8, 6-2; H. j. Splunter versl. H. Borgerding 6-2, 1-6, 6-2. Halve-eindstrijden: C. Nieland versl. J. Benner 6-1, 6-3; H. v. Splunter versl. E. Verkade 6-3, 6-3. Eindstrjjd: C. Nieland versl. H. v. Splunter 6-1, 6-1. D.E., halve-eindstrijden: mej. M. Blom versl. mej. M. ter Metz 9-7, 2-6, 6-4; mej. E. Borgerding versl. mej. L. ter Metz 6-2, 6-3. Eindstrijd: mej. E. Borgerding versl. mejl M. Blom 6-0, 7-5. H.D., kwart-eindstrijden; Reus-den Hartog versl. Hofkes-Vegter 6-4, 6-3; Nieland-de Vilder versl. Groenland-Ben- ner 6-3, 6-2; Vogelzang-v. Slunter versl. Brandse-v. Dinther 6-4, 6-3; Hughan- Rhodius versl. Barend-Titiheru 6-3, 7-5. Halve-eindstrijden: Reus-Den Hartog versl. Nieland-de Vilder 6-4, 6-1; Vogel zang-v. Splunter versl. Hughan-Rhodius zonder spelen. Eindstrijd: Reus-den Hartog versl. Vo gelzang-v. Splunter 6-0, 6-1. D.D., halve-eindstrijden: mej. W. en C. v.d. Broek versl. mej. Herwarth-mej. Gieske 6-0, 6-3; mej. Borgerding-mevr. Koenders versl. mej. L. en M. ter Metz 4-6, 6-2, 6-2. Eindstrijd: mej. Borgerding en mevr. Koenders versl. mej. W. en C. v.d. Broek 6-1, 6-2. G.D., kwart-eindstrijden: mej. v. Rappard-Den Hartog versl. mej. v. d. Weiden-Benner 6-1, 6-0; mej. L. ter Metz-Nieland versl. mej. W. v.d. Broek- Hofkes 6-4, 6-0; mej. Broekers-v.d. Brink versl. mej. Blam-Hassink 10-8, 6- 3; mej. C. v.d. Broek-Verkade versl. mej. M. ter Metz-Graaff 6-3, 9-7. Halve-eindstrijden: mej. L. ter Metz- Nieland versl. mej. v. Rappard-Den Hartog 5-7, 6-0, 6-3; mej. C. v.d. Broek- Verkade versl. mej. Broekers-v.d. Brink 6-0, 7-5. Eindstrijd: mej. C. v.d. Broek-Verka de versl. mej. L. ter Metz-Nieland 6-4, 4-6 en 6-3. C-toernooi, kwart-eindstrijden: N. Weijers versl. G. v. Duinen 7-5, 12-10; W. Passtoors versl. B. Hartevelt 8-6, 6- 2; W. Hei versl. N. Geurink 3-2, 3-6, 6-2; P. v.d. Bos versil. J. Hughan 7-5, 6-1. Halve-eindstrijden: W. Passtoors versl. N. Weijers 6-2, 6-4; W. Hei versl. P. v.d. Bos 6-4, 6-4. Eindstrijd: Passtoors versl. Hei 7-5, 6-3. D.E., halve-eindstrijden: mej. E. Kö- nigel versl. mej. D. Klein 6-3, 7-5, mej. A. Geene versl. mej. M. Meltzer 6-4, 6- 1. Eindstrijd: mej. Geene versl. mej. Königel 6-0, 6-4. H.D., halve-eindstrijden: K. Hartevelt- Koppejan versl. v. Bemmel-Klip 7-5, 6- ■-a-V -s ■i v - S HAARLEM, 28 juni Volkstuinders- vereniging „Ons buiten" heeft weer grond onder de voeten. Nadat de leden enkele jaren geleden de tuintjes had den moeten verlaten ten behoeve van de daar in Schalkwijk te bouwen Boer- haavekliniek, konden zij zaterdag te gen het middaguur de nieuwe tuintjes betrekken, op het terrein dat zij aan de Zomerweg kregen toegewezen. Wet houder W. F. Happé van stadsontwik keling en openbare werken opende toen HAARLEM, 28 juni In een duel zonder hoogtepunten heeft ABC gister avond een honkbal wedstrijd voor de hoofdklassecompetitie met 42 van Schoten gewonnen. Hoewel er in totaal zestien honkslagen genoteerd konden worden, bleef de score toch aan de lage kant. Roekeloos honklopen, vooral' aan Haarlemse zijde, was de voornaamste oorzaak van deze lage score. „De eerste klap is een daalder waard" werd door Hugo Walker van ABC in de eerste inning reeds in praktijk gebracht. Met Rob Eist (vier wijd) op het eerste honk sloeg Walker de bal het stadion uit, waardoor ABC zeer snel met 2-0 leidde. Schoten was hierdoor behoorlijk aan geslagen en vormde eigenlijk verder ;een bedreiging meer voor de bezoe- :ers. Jan Kops kon in de tweede inning op een wilde worp van werper Ruud Zijl- stra weliswaar tegenscoren, maar Doby Peters zorgde in de vierde inning reeds voor 3-1 en toen Arie Numan er in de zesde slagbeurt 4-1 van maakte, de velders van Schoten waren door slor dig veldwerk hierbij wei heel erg be hulpzaam, was het duidelijk dat de Haarlemmers gingen verliezen. Verder dan een punt, gescoord door Hil van Maren, in de zesde gelijkmakende slag beurt kwamen zij dan ook niet meer. ABC 200101000 is 4; Schoten 0 10001000 is 2. Schoten: Zijlstra 3-3-9: 4 fouten; ploegslaggemiddeide 0,212 (Koilaard 0,750; J. Kops 0,500; V. Marum 0,333; Keulemans 0,200). ABC: Zijlstra 8-6-7; 1 fout; 0,257 (Walker 0,600; D. Peters en D. Ausma 0,500; Zijlstra 0,333; Oosterbaan en J. Meijer 0,200). Aan het Coornhertlyceum te Haarlem zijn geslaagd voor het eindexamen hbs-A: Bram Beets, Fred Bloemink, Ton Boerma, Peter Brakel, Hanneke van Cooten, Hilde-Meta Dieckman, Marion Gans, Hans van Goor, Babs Gravestein, Erna Haremaker, Constance van der Laan, Karin Loeb, Tine Luyendijk, Hyl- ke Melchers, Paul Nieuwendijk. Thijs Ockersen, Kitty van Roode, Marjolein Schadee, Ellen Schut, Carolien van Til, Elly Weiter. Voor het diploma Gymnasium A slaag den Tjarda Broersma, Ineke de Groot, Willeke Meijer en Frans van der Vliet. Voor het diploma Gymnasium B slaagden Juul Cornet, Stieneke van Hee- rikhuizen, Bart van der Linden, Diede- rik Muller, Tonny Nicolai, Sjoukje Rijp- stra, Paul Schras en Klaas Steijn. 2; Koenders-Knuijt versl. Braam-Dicker 6-2, 6-2. Eindstrijd: Hartevelt-Koppejan versl. Koenders-Knuijt 6-4, 6-3. D.D., halve-eindstrijden: mej. Schaap- mej. Venekamp versl. mevr. Leenderts- mevr. Abma 6-4, 6-4; mej. Kleijn-mej. Venekamp versl. mej. Lanzing-mej. Francken zonder spelen. Eindstrijd: mej. Kleijn-mej. Ve nekamp versl. mej. Schaap-mej. v. Zeeland 7-5, 8-6. G.D., halve-eindstrflden: mej. v.d. Giesen-Deibel versl. mej. Lamp-de Jong 6-2, 6-4; mej. Janssen-Hughan versl. mej. Knape-v. Duinen 6-2, 1-6, 7-5. Eindstrijd: mej. v.d. Giesen-Deibel versl. mej. Janssen-Hughan 6-3, 5-7, 6- 3. Eindstrijden D-toernooi: H.E.: v.d. Knoop versl. Coesel 6-2, 6-8, 9-7. D.E.: mej. A. Geene versl. mej. v. Dril 6-2, 6-1. D.D.: mej. Philips-mej. Schroder versl. mej. Terreehorst-mej. Baas 4-6, 6-1, 13-11; G.D.: mej. v. Egmond-Ro- derkerk versl. mej. Krouwel-Mollema 6-4, 6-2. het complex met een toespraak en een plechtige onthulling van de twee toe gangszuiltjes. De voorzitter van de vereniging, de heer J. Schipper, dankte de gemeente voor het ter beschikking stellen van de zes hectaren waarop de nieuwe tuin tjes konden worden aangelegd. De le den hadden er druk werk van ge maakt door voor honderddrieënzeven tig frisse tuintjes en bijbehorende huisjes te zorgen. De kas van de ver eniging had na al deze activiteiten de bouw van een gezamenlijk clubgebouw niet meer toegelaten, zodat de leden zelf aan het werk togen en in hechte samenwerking een prachtig clubgebouw lieten verrijzen. Wethouder Happé dankte daaropop zijn beurt de ver eniging voor de welwillendheid waar mee zij na het desbetreffende raads voorstel in 1961 haar grond ontruimde. Met een snoeischaar knipte de wet houder vervolgens een ijzerdraad door, waardoor de doeken wegvielen van de twee toegangszuiltjes. De zuiltjes droe gen beide een marmeren plaat waarop de naam „Ons Buiten" van de vereni ging in gouden letters gegrift stond. „Ons Buiten" heeft haar leden voor namelijk in Haarlem Oost. De belang stelling voor de volkstuintjes is zo groot dat de vereniging het maximum aantal leden en een fikse wachtlijst heeft. CINEMA PALACE. Dagelijks 2, 7 ca, 9.15 uur: Jong en immoreel, strikt volw. FRANS HALS. Dagelijks 7 en 9.15 uur: James Bond contra Dr. No. 18 jaar. Dinsdag 8 uur. LIDO. Dagelijks 2, 7 en 9.15 uur: Geheim agent 077 operatie Hongkong. 18 jaar. LUXOR. Dagelijks 2, 7 en 9.15 uur: The Goldrush, alle leeftijden. REMBRANDT. Dagelijks 2, 7 en 9.15 uur: Kus me sufferd, 14 jaar. ROXY, t/m woensdag 2.30, 7 en 9.15 uur: Fotomodellen en chantages, 18 jaar. STUDIO. Dagelijks 2.15, 7 en 9.15 uur: De passagier, 14 jaar. MINERVA. Maandag en dinsdag 8.15 uur: Twee zijn schuldigstrikt volw. Dinsdag 29 juni Grote of Sint Bavokerk. 8 uur: Gemeen telijk orgelconcert door Klaas Bolt. Dinsdag 29 juni Kerk Allerheiligste Drie-eenheid te Bloe- mendaal: Jaarlijks Ziekentridium. Vishal, Grote Markt: „De landman en de muze". Expositie van prenten, schilderijen en aquarellen in het kader van het Gouden jubileum van de K.L.T.B. Dagelijks van 10 5 uur. Zondag van 1 5 uur. (t/m 29 augustus). Frans Halsmuseum: Werken uit de Haar lemse school van de 16e t/m 19e eeuw. Tekeningen van Nederlandse. Italiaanse en Franse scnool, 16e t/m 19e eeuw. Fossielen en Natuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen, behalve maandag van 113 uur. Eerste zondag van de maand van 1 3 uur Bijzondere collectie werken van Fran3 Hals. Dagelijks van 10 tot 5 uur. Zondags van 1 tot 5 uur Teylers Museum: Schilderden 19e en 2Ue eeuw. Tekeningen Nederlandse. Italiaans» en Franse schooi, 16e t/m 19e eeuw. Fos sielen en Natuurkundige instrumenten. Ge opend op werkdagen, behalve maandag van 113 uur. Eerste zondag van de maand van 13 uur Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 76: Oude religieuze kunstschilderijen en middel eeuwse beeldhouwwerken. Geopend van 10 12.30 en 1.30 5 uur (behalve maandag). Zon- en feestdagen van 2 5 uur. Tot 29 juli tentoonstelling van werken van Suzanne Nicolas en Joep Nicolas. Woonhuis Jacobus van Gooy, KI Hout weg 103: Het voormalige woonhuis van de schilder-schrijver Jacobus van Looy. Ge opend donderdags van 10 12.au en 13.30 7 uur. Zon- en feestdagen van 2 5 uur. Cruqulus Museum: Historische stoom machines en gro.e maquette van Nederland met waterstand en overzicht overstro mingsramp 1953. Geopend dag van 9 12.30 en 1.30 5 uur Zondags van 1 5 uur. In 't Goede Uur: De maand juni expositie van tekeningen en grafieken van Jan Koning Academie 63, Koudenhorn, Haarlem. Openstelling der ateliers ter kennisname van net werk der deelnemers Geopend f zeiijks van 1 tot V uur. Artificia, Binnenv eg 95, Heemstede: Ten toonstelling van tekeningen en schilderijen van Wim Steyn en beeldhouwwerken van Piet van Heerden. Geopend op werkdagen van 9.30 18.00 uur Vrijdagavond boven dien van 7.30 10.00 uur (t/m 1 juli) De Ark: Zomerexpositie van schilderijen en aquarellen. Geopend dagelijks (behalve dinsdag) van 10 tot 8 uur, (tot 7 augustus). 2e etage: 1U0 ambachten, van Jan Luyken. Dag (behalve dinsdag) van 8 11.30 uur. Linnaeushof, Bennebroek Openlucht tentoonstelling van voorjaars- en zomer bloemen. Tropentuln en minicorso. Geopend dagelijks van 9—18 uur (t/m oktober). Waaggebouw, hoek Spaame, Damstraat: Dagelijks van 12 5 uur: Expositie van beeldhouwwerken van Joosje Mulder en tekeningen en aquarellen van Ri-dolf Bruin. iTot 5 juli). Prentencabinet: Overzicht vat, het werk van Wout van Heusden. Tot 25 juli. Dag. van 10 tot 5 uur Zo. van 1 ti uur. Vleeshal, Grote Markt: National. Aquarium expositie. Dagelijks van 10 tot 22 uur. (Tot 5 juli).

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 2