Internationale samenwerking Belangrijke taak VN-vredesmach t 't is weer tijd voor Lachen met Joop Doderer en (soms) met Rien van Nunen In sloot verdronken Fraaie Poolse documentaire „Vorstelijke entourage bezwaart Paus Paul us" Man en jongen verongelukt met nieuwe raceboot Tour en tennis op t.v. en radio Twee jeugdige motorrijders op slag gedood Duitse toeriste te ver in zee Brand in grote partij vismeel DRIEDAAGSE CONFERENTIE IN KIJF WADS Jaarbalans van pastoraal centrum bisdom Haarlem A.N.W.B.-0PR0EPEN AAN TOERISTEN IN BINNEN-tii BUITENLAND Landbouwschuur brandt af Door elektrische stroom gedood KARDINAAL ALFR1NK Troon verdwenen uit pauselijke appartementen 568ste STAATSLOTERIJ Snip en Snap MAANDAG 28 JUNI 1965 PAGINA 7 Als u nu straks met vakantie gaat MAANDAG 28 JUNI 1965 Sturen tegen elkaar Redder ook in nood TWEEDE KLASSE De nieuwste foto van prins Bernhardt die dinsdag zijn 5ltste verjaardag viert. Kwart miljoen schade NORTH ...JE W/a TOCH NIET DATJE VROUW EEN SLECHTE INDRUK V-SMAAKT v V-J MAAR. JACK- 7NIET VERGETEN. SCHAT, EEN HELEBOEL MOOIE BALLEN OP MIJN BACKHAND r-^ WAAROM, JILL... Advertentie ...leg dan een stuk vakantie vast, op de film of op foto's. Wipt u nog even bij ons binnen, om samen met de Solleveld Service Groep na te [E§| gaan wat u (nog) nodig 11J hebt. Amsterdam Damrak 13-15, Tel. 249742 - Kinkerstr.193 Tel. 135899 - Linnaeusstr. 78, Tel. 742863 Slotermeerlaan 125a, Tel. 134893 Apeldoorn: Hoofdstr. 2. Tel. 05760-12289 PURMEREND, 28 juni In de Beemsterringvaart is zaterdagavond een racebootje omgeslagen. De twee inzittenden, de 85-jarige T. A. Bakker uit Purmerend en de tienjarige P. van Noord uit IJmuiden, kwamen hierbij om het leven. De heer Bakker, vader van drie kin deren, was nog maar een paar dagen eigenaar van het bootje. Hij nodigde de jongen, die met zijn ouders bij vrienden van hem op verjaarsvisite was, uit even mee te varen. Waarschijnlijk is een windvlaag onder het bootje geko men, waardoor het achterover is gesla gen. Beide slachtoffers konden zwem men. A/VWWWWWVWVWW Tour de Prance en Tour de l'Avenir: AVRO-radio nabeschouwingen van 19.3519.45 uur. NTS: filmverslag van 22.30 22.40 uur. Wimbledon: AVRO-radio van 18.1518.30 uur. NTS: filmverslag van 22.40 22.50 uur. (Van onze correspondent) LEEUWARDEN, 28 juni Twee mo torrijders, de zeventienjarige fabrieks arbeider S. Dam uit het Friese Boo- lenslaan, en de twintigjarige tenten- bouwer B. Puitrum uit het nabijgele gen Houtigehage, zijn gisteravond do delijk verongelukt. Zij reden omstreeks half zeven met grote snelheid naast el kaar op een recht stuk betonweg, ia de richting van Drachten. Op de Lage Wijk onder Boelenslaan raakten ae sturen elkaar. Dam botste tegen een boom en werd tegen het wegdek go- smakt. Hij was op slag dood. Zijn mo tor schoot ongeveer veertig meter door. Puitrum sloeg direct om en werd met zijn motorfiets enkele tientallen meters over de weg geslingerd. Ook hij over leed ter plaatse. LEEUWARDEN, 28 juni De 9-ja- rige Wilhelmus van der Vegt uit hot plaatsje Scherpenzeel in Friesland is zaterdagmiddag onder een autobus op slag gedood, ftet ongeval gebeurde op de Pieter Stuyvesantweg onder Spang*. Het jongetje stak zonder uit te kjjkea van achter een stilstaande wagen da weg over. Uit de richting Wolvega na derde op dat moment een autobus. Een aanrijding was onvermijdelijk. BERGEN Een negentienjarige jon geman uit het Noordlimburgse dorpj* Well is hier met zijn bromfiets uit do bocht gevlogen en zo ernstig gewond, dat hij zaterdag in een ziekenhuis tó Venray aan de verwondingen overleed. STADSKANAAL In Wildervanck is vrijdagnacht de dertigjarige TomkO Stel uit Oude Pekela met zijn brom fiets onder een trekker met oplegger gereden en omgekomen. Hij was ge huwd en vader van een kind. HEESCH Gistermorgen is op do provinciale weg naar Nistelrode de hoogbejaarde heer H. van Venroofj bi) het oversteken overreden door een per sonenauto. In zorgwekkende toestand werd hij naar het St. Anna-zdekenhuis in Oss overgebracht, waar hij direct na aankomst overleed. BERGEN OP ZOOM In het zieken huis is gisteren overleden de achttien jarige L. Kint uit Woensdrecht die dinsdag ernstig gewond werd bij eon verkeersongeluk tijdens een proefrit met de 29-jarige autoverkoper J. Ver hagen uit Dinteloord, die op slag dood was. De toestand van de derde in zittende de 25-jarige heer P. Kint is nog ernstig. HENGELO, 28 juni Zaterdagmiddag is te Deurningen de 32-jarige Turk H. E., woonachtig alhier, met een zware motor uit de bocht gevlogen. Hij was op slag dood. Met een snelheid van ruim 140 km per uur vloog hij van de weg af en botste tegen twee verkeers borden. Zijn duopassagier, eveneens een 32-jarige Turk F. U. uit Oldenzaal werd slechts licht gewond. De motor liep lichte schade op. IJMUIDEN, 28 juni Zaterdagmid dag omstreeks 1 uur waarschuwde pa viljoenhouder De Graaf de strandpoet van de politie, dat een 20-jarige Duitse toeriste, mej. C. Z. uit Rheinhausen, zich in zee in nood bevond. Politie en IJmuider reddingbrigade kwamen on middellijk in actie, terwijl ook de red dingboot „Neeltje Jacoba" werd gealar meerd. Bij de reddingswerkzaamheden kwam ook de 24-jarige kelner K. J. in nood te verkeren, maar beide drenke lingen konden behouden aan land wor den gebracht. Er stond een heftige wind, sterks stroming en zware zee, zodat het ook voor de redders bijna onverantwoord was in zee te gaan. Toen men met een verrekijker het meisje op 150 meter uit de kust had ontdekt, gingen hoofd agent L. Sparrius en een lid van de IJ. R. B. direct te water. Zij werden ge volgd door een lijnploeg van de IJ. R. B. en ook de reddingvlet met buiten boordmotor werd in zee gebracht. Toen de zwemmers het meisje tot op 30 meter genaderd waren, hoorde hoofdagent Sparrius links geroep om hulp. Het bleek dat de kelner K. J., die ook te water was gegaan, door stroom en zware golfslag nu zelf in moeilijk heden verkeerde. Het meisje, dat uit stekend kon zwemmen en alleen daar door zo lang drijvende kon blijven, werd overgelaten aan de zorgen van de boots commandant, terwijl hoofdagent Spar rius de kelner in veiligheid bracht, sa men met de lijnploeg. Roode Kruis, Ongevallendienst en een arts ontferm den zich over de beide drenkelingen, voor wie dit avontuur geen nadelig* gevolgen heeft opgeleverd. Bi) de red dingsactie werd ook door de strandbe woners en omstanders alle mogelijk* hulp verleend. IJMUIDEN, 28 juni Zondagmor gen half zes zag een voorbijganger rook komen uit de opslagloods van de vis- meelfabriek ,,De Toekomst" aan d« Loggerstraat. De brandweer rukte met groot materieel uit en wist het voort- vretende vuur te i>edwingen. Ook com missaris van politie W. Sepp was bij de blussing aanwezig. Vanmorgen laai de het vuur nog eens op, maar toen was het in een kwartiertje bedwongen. Een grote hoeveelheid vismeel heeft brand- noch waterschade gekregen, maar de omvang van de schade kon nog niet worden bepaald. Politie, ar beidsinspectie en Prov. Elektriciteitsbe drijf stellen een onderzoek in naar de oorzaak van de brand. Advertentie) Prijzen van 10 zijn gevallen op nummers eindigende op: 9 50 zijn gevallen op nummers eindigende op: 001 100 zijn gevallen op nummers eindigende op: 869*) 200 zijn gevallen op nummers eindigende op' 388 f 400 zijn gevallen op nummers eindigende op: 882 1000 zijn gevallen op nummers eindigende op 7310 Een prijs van f 2000 is gevallen op het nummer: 010536 Een prijs van f 2000 is gevallen op het nummer: 063566 Een prijs van f 2000 Is gevallen op het nummer: 075755 Een prijs van f 2000 is gevallen op het nummer: 021622 Een prijs van f 2000 is gevallen op het nummer- 053680 Een prijs van f 5000 is gevallen op het nummer 020367 De prijs van f 25000 Is gevallen op het nummer: 018341 *j Let wel: op dit nummer zijn twee prijzen gevallen. (Advertentie) Luister naar .'t Is weer tijd voor North Stat#mat da Dutch Swing Collega Band o.l.v. Peter Schilperoort vla Radio Veronica -za.11.1S en 18.45 u. zo. 10.30 en 18.45 u. (Van een verslaggever) DEN HAAG, 28 juni Tijdens de Slotzitting van de driedaagse confe rentie over „Perspectieven van Inter nationale Samenwerking" in het Sche- Veningse Kurhaus, hebben prof. mr. B. V. A. Röling, hoogleraar in het vol kenrecht aan de Groningse universiteit en lnit. gen. b.d. prof. Th E. E. H. Mathon, hoogleraar in de krijgsgeschie denis aan de universiteit van Utrecht beiden een inleiding gehouden over do „V.N.-Vredesmacht". Prof. Röling stelde, dat de gedachte van collectieve veiligheid, toevertrouwd aan de Veiligheidsraad en de Alge mene Vergadering van de VN, dorr de Koude Oorlog en de opkomst van de nucleaire strijdmiddelen heeft gefaald. Men tracht de wereldvrede te verzeke ren door het handhaven van een nu- clair machtsevenwicht, ie „balance of horror" Hiermee wordt echter wel de doelbewuste, maar niet de ongewil de wereldoorlog voorkomen, die meer het karakter heeft van een verkeers ongeluk in een gevaarlijk en driest in ternationaal verkeer. Duurzame vrede wordt niet door een wapenwedloop ge garandeerd. Wat de vredesmacht van de VN be treft. zag prof. Röling deze eerder als een politie- dan als een legermacht. Haar taak is gelegen in het optreden bij kleine conflicten teneinde te voor komen, dat deze uitgroeien tot een w reldramp. Hoewel de opbouw van een VN-macht een stap in de goede rich ting is, waarschuwde de spreker, dat ■wjj dienen te beseffen, dat de hoofd zaken, waar het bij de vrede om gaat collectieve veiligheid en ontwapening zijn. We zijn echter druk bezig, aldus prof. Röling juist deze hoofdzaken over te laten aan blinde krachten, die ook vroeger een rol hebben gespeeld en telkens tot een oorlog hebben geleid. Hierna gaf generaal Mathon een uit- HAARLEM, 28 juni (KNP) Het Diocesaan Pastoraal Centrum van het bisdom Haarlem juli vorig jaar op gericht heeft de .jaarbalans" opge maakt. Door het centrum en zijn direk- teur weed vijf regionale studiedagen van alle priesters georganiseerd over de praktijk van de liturgische vernieuwing; er werd meegewerkt aan de oprich ting van pastorale adviesraden en tref centra in verschillende dekenaten. Er zjjn thans pastorale adviesraden en-of trefcentra in de dekenaten Haar lem, Alkmaar, Amsterdam, Beverwijk, Hoorn, Schagen en Vecht-en-Amstelland. Ter tijdige voorlichting van priesterd en gelovigen over hetgeen het Concilie In voorbereiding heeft over de huwe lijksproblematiek, heeft het Diocesaan Pastoraal Centrum bü de bisschop aan gedrongen op spoedige pastorale maat regelen van het episcopaat. Daaruit is een opdracht tot uitwerking van een concreet advies gegeven aan het Pasto raal Instituut van de Nederlandse Kerk provincie. Hetzelfde geldt ten aanzien van hoogst noodzakelijke richtlijnen in de moeilijke zielzorg voor de zgn. con- cubinarii. Om een inzicht te krijgen in de vaak onduidelijke en dikwijls tijdro vende veelheid van taken van de pries ter als „geestelijk adviseur" heeft de bisschop aan het Diocesaan Pastoraal Centrum opdracht gegeven tot inven tarisatie. In samenspraak met de leiders van het retraitewei-k wordt de vernieuwing van de priester-retraites bestudeerd. Tenslotte neemt het Pastoraat Cen trum deel in de voorbereiding en uit werking van nieuwe experimenten als de opzet van de zielzorg in de Bijlmer meer en het zgn. Hoefplan in Alkmaar. nu Wegens tamilie-omstandigheden wor den de volgende personen verzocht zich te melden bij de ANWB-oproepdienst in Den Haag. tel. 070-814381, dagelijks van 8 tot 22 uur. BENELUX: de heer Van Dieren uit Amsterdam, in grijze Renault Ondine, JG-54-24, in België of Luxemburg. OOSTENRIJK/DUITSLAND: Echtpaar G. Springorum uit Amsterdam in beige Volkswagen, PD-13-85, in Tyrol of Zuid- Beieren. ITALIË: het echtpaar S. Smit-De Witte uit Santpoort in Mercedes 190 D, kente kennummer onbekend, ergens in Oosten rijk of onderweg naar Italië. De heer J. Jansen uit Zuidbroek, in Ryenault 8, GZ-85-54, vermoedelijk in hotel aan het Garda-meer. DUITSLAND: de heer J. van der Worp uit Amsterdam, in zilvergrijze Renault Ondine, HK-46-64, ergens aan de Rijn, vermoedelijk omgeving Unkel. eenzetting over de politieke en militai re aspecten van de VN-vredesmacht Volgens hem verkeert de wereld mo menteel in een atoomimpasse waar uit zij zich niet meer kan bevrijden. Zowel Rusland als de Verenigde Sta ten weten, dat zij van de atoomwapens geen gebruik meer kunnen maken, zon der tevens zichzelf aan algehele ver nietiging bloot te stellen. Hierdoor is een volledige kernoorlog geen 'nstru- ment meer van de politiek. Gen. Mathon wees erop dat men momen teel naast een streven naar wapenbe heersing, thans ook tracht de vrede door militaire middelen t,t handhaven. De VN vervullen hierbij de functie van research-instituut-voor de vrede. Toch zijn de VN er niet in geslaagd vrede en veiligheid te bereiken door het over nemen van de taken en ie verantwoor- deliikheid van de staten. Hoewel 1e vorming van een grote per manente VN-vredesmacht een onmo gelijkheid is gebleken, hebben zich toch militaire „peace keeping opera tions" voorgedaan, die, hoe onderling verschillend ook toch een succes zijn gebleken (Suez, De Congo, Cyprus). Hierbij hebben de kleine mogendheden een grote rol gespeeld, in het bijzon der Canada en Zweden. Nederland iieeft een goed voorbeeld gegeven door aan de secretaris-generaal driehonderd ma riniers (zo nodig met versterkingen) aan te bieden voor de vredesmacht. Gen. Mathon betreurde het. dat de Kon. Landmacht niet eveneens troepen voor dit doel gereed houdt. Hij wees er tenslotte op. dat zolang er nog geen internationaal recht be staat de krijgsmacht de taak heeft om uitbreken van een oorlog te voor komen. Zo kan men komen tot een reëele en systematische ontwapenings- politiek. Defensie en jntwapeningspoli- tiek, zo concludeerde gen. Mattion, gaan hand in hand in het belang van de vrede. mee hij dan maar moet zien hoe hij er mee uit komt. Er was deze eerste keer sprake van een benauwend halfzachte levensliederlijkheid, over een „Water- looplein, dat moet verdwijn" en over een „Schommelstoel" die door Gert Timmerman werd bezongen met de vette sentimentaliteit, die hem inmid dels al een gouden plaat heeft opgele verd. Ach. er waren ook wel een paar aardige dingen, maar de gretige oor opgezetheid waarmee men in zo'n pro gramma steeds maar weer mikt op het lauwe gemiddelde, is onderhand bijna dégoutant. „Attentie" wijdde een verheugend kritisch ingesteld kwartiertje aan de Zuidafrikaanse apartheidspolitiek, waarin een bezwerende verklaring van de „expressieve" auteur James Baldwin was opgenomen, die toch de hardnekkigste misverstaanders te den ken moet hebben gegeven. En tenslot te liet „De revolutie" voor de laatste maal „haar kinderen gaan". Elisabeth Mooy nodigde ons zondag avond voor het eerst sinds lange tüd- weer knipogend uit mee te kijken naar een stuk „Snip en Snap"-revue. Men zag, behalve wat uiteraard goed ge bracht Sleeswijk-showwerk, de twee uit stekende komieken Willy Walden en Piet Muyselaar in niet al te beste sketch- jes. Ik heb het ai meer geconstateerd: men gaat bij de keuze ervan bepaald niet erg selectief te werk. Ook was er een wat reclame-achtig aandoend film pje te zien met opnamen van de nieu we Sleeswijk-revue, die 9 juli in Hilver sum van start gaat. Een bijzonder fraai werkje was ver der een kleine rolprent van Poolse ma kelij regisseur Zbigniew Raplew- ski over Arabische hengsten op een Poolse paardenfokkerij. Zij was eigen lijk in haar korte beperking een schoon voorbeeld van hoe een docu- mei taire kan zijn. De beelden waren met opvallend artistiek inzicht geregis seerd en de geluiden waren gewoon de natuurlijke. Hoe overbodig commentaar meestal is, werd hier op verheugende wijze gedemonstreerd. Want geen bele rende achtergrond-stem had ons meer kunnen vertellen dan wü nu zelf met eigen ogen en oren konden zien en horen. H. Hn. (ad int.) BERKENWOUDE, 28 juni De vier jarige Jaco de Jong is zaterdag ver dronken in een sloot. Het jongetje was 's middags bij de overburen op bezoek gegaan. Toen hij ruzie kreeg met zijn buurmeisje zei hij dat hij terugging naar zijn moeder. Daarna werd hij ver mist. Omdat gedacht werd aan de mo gelijkheid van ontvoering en een te hulp geroepen paragnost vermoedde, dat het jongetje Mi een molen terugge vonden zou kunnen worden, werd tot één uur in de nacht gezocht en gedregd in de buurt van een op twee kilometer afstand staande molen. Zondagmorgen hervatte men hot zoeken en om zes uur werd het lijkje gevonden in de sloot bij het huis van de overburen. LEEUWARDEN De vijftienjari ge Hieke Faber uit Sneek is zaterdag middag bij Makkum in het IJssel- meer verdronken, toen zij achter een bal aantting, hoewel zij niet goed kon zwemmen. EGMOND AAN ZEE - Aan het strand is hier gisteravond het lichaam aangespoeld van een onbekende man' De politie neemt aan dat het lichaam ongeveer twee maanden in het water heeft gelegen en dat het om een ver dronken visser gaat. Aan de riem van de man zat een koperen gesp. ROERMOND De 37-jarige Duitser Günther Schmitz is gisteravond om half acht verdronken in een grindgat langs de Maas te Asselt. Hij was mei vrouw en dochter aan het varen in een luchtboot met buitenboordmotor, die door een onbekende oorzaak op onge veer 60 meter van de oever omsloeg Redders wisten mevrouw Schmitz en haar dochter aan land te brengen, doch de heer Schmitz verdronk. V.S. Het Amerikaanse bureau voor lucht- en ruimtevaart heeft uit 1.700 sollicitaties zes burgers geselec teerd, die zullen worden opgeleid voor de komende vluchten naar de maan. Het zijn twee natuurkundigen, twee me dici, een ingenieur en een geoloog. (Rtr.). (Foto Max Koot) HOOFDDORP, 28 juni Vermoedelijk omdat kinderen met vuur speelden, brak zondagmiddag omstreeks half twee een grote brand nit in een landbouwschuur aan de IJweg in de Haarlemmermeer. De brandweer uit Hoofddorp en Zwanen burg was spoedig ter plaatse maar kon niet verhinderen dat de landbouwschuur, waarin enkele kapitale landbouwmachi nes stonden, geheel verloren ging. De schade wordt in totaal geschat op 250.000. De brandweer ging met tien stralen het vuur te lijf. Ondanks dat de wind ongunstig was, kon worden voor komen dat ook het woonhuis een prooi der vlammen werd. MAARSSEN, 26 juni Een arbeids ongeval heeft de I9-jarige ongehuwde R. Triesman uit Utrecht vrijdagmiddag het leven gekost. Hjj was bezig met het afschuren van de onderkant van een boot op het terrein van de buiten plaats Herdevel'l en gebruikte daar voor een elektrische slijpmachine, wel ke onklaar was geraakt. De Utrechter werd door de stroom ge troffen. Hij is nog naar het beademings centrum in het academisch ziekenhuis- gebracht, doch daar overleden. BUSSUM 28 juni Joop Doderer en Rien van Nunen moesten het zaterdag avond doen in de amusementssector van de NCRV. „Ene Nachtegaal" is natuurlijk eeu op de galerij geschreven (en bewerkte) televisie-serie. Maar in deze „jongens van de ouwe hap" kreeg Doderer eindelijk weer eens alle kan sen tot mallotig doen, die hem zo royaal toekomen en waarvan hij ook zo'n florissant gebruik weet te maken. Men schoot dus op vele momenten on danks zichzelf en vooral dank zij hem in de lach. Rien van Nunen schijnt sinds Stief- been geen ander televisionair bestaan meer te kunnen voeren dan tussen de lompen en oude metalen. Ook in „Oud roest", een amusementsprogramma dat maar weer in serie is opgezet, be heert hij als de onvermijdelijke „Toon" een uitdragerij. Van Nunen is een van de velen die werkelijk wel wat kunnen, maar die dan ook op hinderlijke wijze worden misbruikt. Men laat hem met al te vlotte frequentie optreden en legt hem slechte teksten in de mond, waar- DEN HAAG, 28 juni (KNP) Gis teren is hier op officiële wijze (1e tweede verjaardag van de keuze en de kro ning van Paus Paulus VI gevierd. De apostolisch internuntius in ons land, mgr. G. Beltrami, celebreerde een pon tificale H. Mis in de dekenale kerk van St. Jacob. Kardinaal Alfrink zei met opzet te spreken over de tweede verjaardag van de Pauskeuze, niet van de pauskro ning, „want ik geloof daarmee te han delen in de geest van de paus zelf." Hij haalde herinneringen op aan de plechtigheden in Rome. toen de Paus gekroond werd op 30 juni 1963. „De genen, die hiervan getuigen waren, konden niet de indruk van zich af zetten," aldus de kardinaal, dat deze ceremonie voor de Paus geen reden tot vreugde en menselijke eer was, maar dat die integendeel als een zwa re last op hem drukte. Men proefde in hem een zekere aarzeling, een ge- voelscrisis alsof hij zich de vraag stelde, kan die drievoudige kroon nog wel beschouwd worden als het sym bool van de pauselijke zending en waardigheid? De Paus gat niet de in druk onder de tiara te bezwijken, maar hH scheen zijn symbolische waarde in twijfel te trekken. Hij accepteerde hem slechts aarzelend, omdat de tra ditie dat zo wilde." Kardinaal Alfrink bracht daarop in herinnering hoe de Paus nog geen jaar later ervan afzag de tiara te dragen en hem offerde voor de armen. „De geste laat zien hoe de Paus zijn zending in de Kerk ziet". Ook de troon is uit de pauselijke appartementen ver dwenen, tegelijk met vele andere za ken uit de vroegereeuwse vorstelijke entourage. „Het is duidelijk, dat Paus Paulus al leen bisschop, herder der Kerk wil zijn: de eerste herder der Kerk weliswaar, die de eerste plaats tussen zijn broe ders inneemt, maar die de andere her ders naast en onder hem als zijn broe ders wil erkennen," aldus de kardinaal, die voorts sprak van „het ondankbare lot van deze Paus, dat de openbare mening hem eerder ziet als opvolger van Paus Joannes dan als Paulus VI. Paulus VT verblefrkt tegen de glanzende achtergrond van Joannes, die overigens de eerste zou zijn om hiertegen te pro testeren." „Want Paus Joannes," aldus de kardinaal, „kende en waardeerde de grote kwaliteiten van zijn opvolger, en hij wist uit ondervinding, dat hoezeer zi) ook qua karakter en mentaliteit ver schilden, beiden twee zielen waren en een gedachte." „Het is te verwachten, zo besloot kardinaal Alfrink, „dat de Paus voor veel grotere problemen staat dan Jo annes heeft gekend. Iedereen weet hoe moeilijk het is voor de Kerk om in een tijd, waarin twijfel, scepticisme en onge loof de overhand hebben, waarin de technische en wetenschappelijke voor uitgang de aardse aspiraties van de mens schijnen te kunnen vervullen, een geestelijk heil te verkondigen dat de mens slechts vla het geloof kan berei ken." De H. Mis werd door vele kerke lijke en burgerlijke autoriteiten bijge woond.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 7