Bloemen per vrachtauto voor Beatrix en Claus Jeugdigen defileren langs paleis RQBECO TO 8 CA Pastoor na aanval: Gaan of blijven?" Zevende kooksbatterij bij Hoogovens ontstoken Installatie even te vroeg gerealiseerd Opnieuw dode op provinciale weg Uden ASPIRIN HH BAYER Het dankt leger verloofden spontaan Nationaalniet oorspronkelijk *|fpÉ0 blijf jong, blijf fit: fiets! ROTTERDAMSE HULDE OP VALREEP het fundament van uw vermogen Voormalig Verzet discussieert op verlovingsdag over Claus v. Amsberg A.N.W. B. - OPROEPEN AAN TOERISTEN IN BINNEN-en BUITENLAND Claus' moeder zag verlovingsfeest via de televisie PAROCHIE-REL IN BERGEYK Nieuwe liturgie niet ingevoerd" Over 65 dagen in produktie in Pyramidebouwers weg bij Boltini Filmers en fotografen tevreden Bloemenhulde voor prinses Beatrix van naamgenootjes Feest in Hitzacker Zaak-Anita van Delft De drie honden verbeurd verklaard Défilé Actie-comité: Bij verkoudheid vinden meer mensen ter wereld baat bij Aspirin, dan bij enig ander middel. Ruzie m circus Werkomstandigheden Eucharistisch Congres in 1968 in Bogota DINSDAG 29 JUNI 1965 PAGINA 5 SOESTDIJK, 29 juni Ter wijl vrijwel alle feestelijkheden rond paleis Soestdijk volgens plan ning waren verlopen, stonden de organisatoren gisteravond laat even met de handen in het haar. Het défilé van de Soester en Baarnse jeugd was al voorbij en het verkeer langs het paleis had zijn loop hernomen, toen plotse ling een zware vrachtwagen voor de hekken stopte. Op de met vlag gen versierde laadbak stond een vorkheftruck, waarop een fraai bloemstuk pronkte: een geschenk van het gemeentebestuur van Rot terdam aan het verloofde paar. EAU DE COLOGNE een creatie van IJMUIDEN, 29 juni Met een enkele benzine-fakkel werd gis- termorgen de enorme kooksbat terij 2 A, de zevende in zijn soort, zoals Hoogovens dat kent, in be drijf gesteld. Een drieschaar van werknemers, die de stalen brug naast de eindeloze rij van kille ovenkamers beklommen had en nu door een menigte van genodig den, mensen, die op de een of andere manier bij de bouw van de nieuwe installatie betrokken zijn geweest, gadegeslagen werd, liet de drie gasvlammen behoedzaam en met een blauwige gloed aan- ploffen, gasvlammen, die de in drukwekkende stille reus op tem peratuur zullen brengen, om hem straks, over 65 dagen, vervaarlijk kopksbrokken te laten spuwen, en de produktie op gang is gebracht. Het grote moment: de nieuwe kooksbatterij wordt aangestoken. Naar een nieuwe school op 'n nieuwe fiets! Geef 'm nu vast (voor de vakantie} (Van onze verslaggever) Helaas hadden prinses Beatrix en haar verlooide het bordes al veriaten, en waren de televisiecamera's reeds van de stellages gehaald. Maar de Rot terdamse deputatie gaf zich zo gauw niet gewonnen. Nauwelijks opgemerkt door de menigte voor de hekken, die nog als gebiologeerd naar de dichte paleisdeuren staarde, sukkelde de vork heftruck even later door de reeds don kere tuin naar het bordes, waar het geschenk alsnog in ontvangst werd ge nomen, slechts belicht door een enke le schijnwerper. „Wij konden met dat bloemstuk niet zo hard rijden", vertelde de Rotterdam se chauffeur later. ,,Het was jammer, (Advertentie) (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, 29 juni Terwijl men op paleis Soestdijk de verloving van prinses Beatrix met Claus von Ams berg vierde, vergaderde de vereniging „Voormalig verzet Zuid Holland" „ten einde haar standpunt te bepalen" inza ke verloving en huwelijk van de kroon prinses." Aan een standpuntsbepaling is men in het geheel niet toegekomen. De meningspeiling kon bovendien niet anders dan verre van volledig zijn, daar slechts 62 van de ruim 400 leden aanwezig waren. Mede daarom achtte men het ongewenst tot stemming over wat voor motie dan ook over te gaan. Het bestuur zal zich nu over verde re stappen beraden en eventuele re sultaten van dit beraad opnieuw aan de leden voorleggen. Daarmee gaf men na veel geharrewar een enige malen tijdens de discussie naar vo ren gekomen suggestie, dat het noch in het belang van de vereniging zou zijn, noch in het belang van de zaak waarvoor men bijeen gekomen was, nu reeds met een uitspraak van het be stuur namens de leden te komen. Tijdens de discussie werd bovendien de suggestie gedaan, met uitspraken te wachten, totdat de heer Von Amsberg met mensen uit het Voormalig Verzet en van de „Expogé" gesproken heeft Intussen kreeg men een staalkaart van meningen, zoals die de laatste weken al meer is getoond. De kennismaking van gisteren met de verloofde van de prinses via de tv had sommigen ken nelijk tot een gematigder geluid ge bracht. Gewaardeerd werd, dat het bestuur van de vereniging geen uitspraak ge daan heeft, zonder de leden te raad plegen. VEGHEL, 29 juni De Brabantse commissie in Veghel heeft spontaan en snel gereageerd op de officiële bekend making van de verloving van prinses Beatrix met Claus von Amsberg. Op een laat in de voormiddag spontaan genomen initiatief kwamen alle schoolkinderen met de naam Beatrix naar het gemeen tehuis waar zij burgemeester J. P. Schre ven boeketjes bloemen aanboden, die deze tot een grote ruiker verenigde Daarbij voegde hij een boeket orchi deeën. Al deze bloemen gaf hij aan de twaalfjarige Beatrix van de Lisdonk, die per auto naar Soestdijk werd ge bracht. De auto mocht de tuin van het paleis binnenrijden, doch het bleek niet mogelijk, de orchideeën aan de prinses persoonlijk te overhandigen. Na overleg met de huismeester werden zij naar Drakensteyn gebracht, waar Beatrix van Lisdonk kon zien hoe haar koninklijke naamgenoot woont. De bloemen kon zij persoonlijk afgeven en toevertrouwen aan de zeer speciale zorgen van de tuin man Prinsen. Wegens familie-omstandigheden wor den de volgende personen verzocht zich te melden bij de ANWB-oproepdienst bi Den Haag, tel. 070-814381, dagelijks van tot 22 uur. BENELUX. Van Diermen uit Amster dam in grijze Renault Ondine, JG-54-24, ergens in België of Luxemburg. OOSTENRIJK. G. Springorum uit Am sterdam in beige VW, PD-13-85, in Tirol of Zuid Beieren. ITALIË. Echtpaar S. Smit-De Witte uit Santpoort, in Mercedes 190 D, ken tekennummer onbekend, ergens aan Iseomeer. JOEGOSLAVIË. K. F. W Blickwedel uit Rotterdam, op trektocht langs Berg hutten in omgeving Ljubljana. UELSEN, 29 juni (UPI) De moe der van Claus von Amsberg, mevr. Gosta von Amsberg, heeft gisteren van uit haar ziekbed in Uelsen de feeste lijkheden rond de officiële aankondi ging van de verloving van haar zoon met prinses Beatrix gade geslagen. Mevr. Von Amsberg moet nog steeds het bed houden vanwege een hersen schudding die zij enige weken geleden ten gevolge van een verkeersongeluk opliep. De directie van het ziekenhuis te Uelzen liet aan het voeteneind van mevr. Von Amsberg's bed een tv- toestel plaatsen zodat zij toch in staat was de officiële aankondiging van de verloving door koningin Ju liana te zien. „Een van de verpleegsters vertelde: „Mevr. Von Amsberg heeft met grote vreugde naar de televisie gekeken." De Duitse en de Belgische televisie hebben de uitzending in het kader van de Eurovisie regelrecht overge nomen. In het nabijgelegen Hitzacker, waar de familie Von Amsberg woont, maakten herauten in Middeleeuws kostuum de verloving bekend. Het middeleeuwse tafereel werd omlijst door muziek van zogenaamde „Landknechtstrommeln" en enkele fanfare-korpsen. De bevolking van Hitzacker verdrong zich rond de irompetisten en de trom melaars en juichte de bekendmaking van het nieuws luide toe. De gemeente raad van Hitzacker vierde de verloving met een speciaal banket. Zeer veel Hitzackers hebben de tv- uitzending gezien. De straten waren tij dens de tv-uitzending volkomen uitge storven. BREDA, 28 juni De rechtbank al hier heeft de 37-jarige Tilburgse hon deneigenaar wegens grove onachtzaam heid en onvoorzichtigheid bij het hou den van drie gevaarlijke honden, waar door de driejarige Anita van Delft op 9 november vorig jaar door de honden kon worden aangevallen en ernstig werd gewond, veroordeeld tot honderd gulden boete en twee weken hechtenis voorwaardelijk met drie jaar proef tijd. De eis was twee maanden hechte nis onvoorwaardelijk. Wegens het niet betalen van belasting voor de honden werd hij tot tien gulden boete veroordeeld, de eis was zestig gulden boete. De drie honden, twee bouviers en een Duitse herder werden verbeurd ver klaard. Geëist was dat de twee bou viers verbeurd zouden worden ver klaard en de Duitse herder onttrokken aan het verkeer. In dit laatste geval zou de hond zijn afgemaakt. Nu wor den de drie dieren rijkseigendom. dat het een beetje in het honderd liep, maar wij wilden toch niet onverrichter - zake teruggaan." Het défilé, dat om ongeveer negen uur was begonnen, duurde ruim drie kwartier. Al die tijd stond prinses Beatrix gekleed in een witzijden avondmantel met hermelijnen kraag onvermoeibaar wuivend op het bor des, geflankeerd door haar verloofde en in de rug gesteund door haar ouders en verdere familie. Ook prin ses Armgard maakte het hele défilé mee. Voorafgegaan door een muziekkorps trok eerst de Baarnse jeugd met in de schemering flauw oplichtende lampion nen langs het bordes. Er liepen zelfs moeders met kinderwagens tussen, en vaders met slapende baby's op hun arm. Gejuich brak los, toen twee piep kleine bakkertjes de jongste kon niet zonder hulp de bordestrappen beklim men de kroonprinses een grote taart kwamen aanbieden. Weer veilig in de auto van zijn vader, stond het kleinste bakkertje even later vanuit het portierraam enkele journalisten te woord, opgewonden gebarend naar het bordes. De jeugd van Soest was voorzien van een groot aantal ballonnen, die mas saal werden losgelaten. Tot slot wer den twee trossen ballonnen gelanceerd, die als duidelijke symbolen eensgezind wegdreven over de donkere boomtop pen. Behalve een deputatie uit Vlaardin- gen en een groepje Leidse meisjesstu denten, kwamen ook Zoete Lieve Gerrit- je uit Den Bosch en haar echtgenoot hun opwachting maken. Prins Bern- hard kreeg het druk met het aanpak ken van de vele geschenken. Het enthousiasme van de jeugd groei de naarmate er meer ballonnen de lucht in gingen. Ook een bejaarde maar kwieke dame gaf van haar geestdrift blijk door een stram in de houding staande wachtmeester van de mare chaussee een speels duwtje te geven. Aan het eind van de honderden meters lange stoet kwam een versierde vracht auto uit Aalsmeer, die een bloemstuk bleek te bevatten, dat door vier man op een draagbaar naar poven moest worden gehesen. De laatste van de drair gers kreeg het even zwaar, toen hjj u moeizaam achterwaarts de trappen te z(jn afgedaald, tot de ontdekking kwam, dat hij de draagbaar boven had laten liggen. Toen het verloofde paar het paleis was binnengegaan, bleef voor het bor des een bonte verzameling vertrapte vlaggetjes, lampionnen en bloemen achter. Nadat de schijnwerpers al gedoofd wa ren, stonden op straat achter de afras teringen nog enkele honderden laar de gesloten deuren te staren. Een groepje jongelui was zelfs opgedrongen tot bij de paleishekken, kennelijk tot ergernis van de rijkspolitiemannen, die even la ter op steigerende paarden de strook voor het paleis schoon veegden. De be doeling van deze onverwachte charge na de zo rustig verlopen avond was niet helemaal duidelijk. Pas tegen mid dernacht werd het stil rond paleis Soest dijk. In de tuin glansden nog hier en daar de witte koorden der marechaus see-uniformen tussen de rhododendron- struiken. (Advertentie) geparfumeerde TOSCA Eau de Cologne van f 1 »20 a (Van onze correspondent) EINDHOVEN, 29 juni In Bergeyk, een grensdorp in de Brabantse Kem pen, heeft zich een controverse geopen baard tussen een groep inwoners en de pastoor, G. M. A. van Elderen, van de parochie St. Petrus Banden. Bedoel de groep die zich „Parochieel comité" noemt, heeft eind vorige week een zo genaamde open brief gezonden aan de pastoor. Het schrijven werd tevens in de parochie verspreid en een exem plaar werd gestuurd naar de Bossche bisschop, mgr. Bekkers. In deze brief deelde het comité o.m. mee voorne mens te z(jn op zondag 4 juli aan de kerk boekjes uit te reiken met de Ne derlandse tekst der nieuwe liturgie viering. Kennelijk wil het comité op deze wij ze pressie uitoefenen op de parochie herder om de nieuwe liturgie in onver korte vorm in te voeren. Pastoor Van Elderen heeft zondag tijdens alle Hei lige Missen hierop gereageerd met een korte verklaring tot de parochianen. Hij zei de briefschrijvers te kunnen fe liciteren met het resultaat van hun ac tie, daar mgr. Bekkers nu had beslo ten de consecratie van de nieuwe kerk op 7 juli niet te laten doorgaan. De pastoor zei voorts dat de werkzaamhe den van het door hen gestichte actie comité zullen worden stopgezet. De bisschop van Den Bosch, zo deelde pastoor Van Elderen verder mee, had in de actie van de brief schrijver aanleiding gevonden de pas toor dringend te verzoeken onmiddel lijk ontslag als pastoor te vragen. Hij vroeg zijn parochianen hem mee te delen of zij zijn vertrek dan wel zijn aanblijven wensen. Aan de hand daarvan zou hij zijn besluit nemen. In een gesprek dat wij met pastoor Van Elderen hadden, verzekerde deze ons wel degelijk bereid te zijn mee te werken aan de invoering van de litur gievernieuwing. Hij is echter van oor deel dat hiermee het best begonnen kan worden in de nieuwe kerk zodra deze geconsacreerd is. (Van onze correspondent) UDEN, 29 juni Op de provinciale weg alhier is de vierjarige Milko Bak ker bij het oversteken door een auto gegrepen en op slag gedood. Op deze nieuwe, vier kilometer lange weg bui ten de bebouwde kom, met tal van oversteekplaatsen, zijn sinds de open stelling in december 1964 vele aanrij dingen voorgekomen, zes maal met do delijke afloop. MUSSELKANAAL In de Markt straat alhier is de zevenjarige Roelfe- na Wubs met haar fiets onder een vrachtauto geraakt. Het meisje, dat op weg was naar school, werd op slag ge dood. ERICA In het ziekenhuis is gis teravond de zestienjarige H. Nijen- kamp uit Emmen overleden. Hij werd zondagavond zwaar gewond toen hij met zijn bromfiets werd aangereden door een personenauto. ALMELO Gisteravond is de 64- jarige landbouwer J. H. Letteboer uit Almelo om het leven gekomen, toen hij met zijn bromfiets rijksweg 36 bij Almelo overstak en door een personen auto werd aangereden. TOKIO, Volgens het Japanse persbureau Kyodo is communistisch China inmiddels van mening veran derd, en gaat ze akkoord met de ver daging van de Afro-Aziatische top conferentie. Advertentie) DAAR STAAT ACHTER (Van onze correspondent) HENGELO, 28 juni He Abdullah Ben Ali-troep heeft geweigerd verder mee te werken aan de programma's van circus Boltini. De uit Marokko af komstige piramidebouwers en sprin gers zijn ontevreden over de behande ling, het eten en de gage, die zjj van hun leider Ben Mohammed Ben Ali Abdullah ontvingen. Op het politiebu reau heeft een stormachtig onderhoud plaats gehad, waarbij de politie bemid delend trachtte op te treden. De onder handelingen liepen op niets uit. De Marokkanen zijn naar Den Haag ver trokken om hun paspoorten in ont vangst te nemen. Italië De hittegolf die sinds enke le dagen in Italië heerst heeft reeds vier slachtoffers geëist. Bij Venetië overleed een voetballend jongetje en elders verloren drie mannen als gevolg van een zonnesteek het leven. Het ge meentebestuur van Venetië is verzocht, op het beroemde San Marco-plein bak ken water te plaatsen voor de dui ven, die van dorst dreigen om te ko men. (AFP). (Van onze verslaggever) SOESTDIJK, 29 juni Met een bewonderenswaardige bereidwilligheid hebben prinses Beatrix en haar ver loofde zich gistermiddag onder schot laten nemen door een paar honderd fotografen en filmers van de wereld pers. Stralend weer en een stralend verloofd paar boden alle kansen voor even stralende opnamen. Dat het daar bij niet zo nauw werd genomen met het zorgvuldig vastgestelde RVD-draai- boek, werkte misschien wel op de ze nuwen van de rijksvoorlichtingsdienst- functionarissen maar allerminst op het gelukkige paar. Prinses Beatrix en Claus von Amsberg schenen zich nau welijks te bekommeren om de genade loze registratie van elke stap, elke glimlach, elke blik. Dit alles speelde zich af op het glad gesehoren gazon achter het paleis. Op het terras keken het koninklijk paar en hun gasten geamuseerd toe. Prins Bernhard en don Carlos lieten zich de kans niet ontgaan de massale belang stelling van de foto- en filmpers op de film vast te leggen. Tweehonderd foto grafen en cineasten staan niet elke dag in je achtertuin. Op het grote terras voor de werk kamers van de koningin en prins ge noten de gasten van het schitterende weer. Daar waren koningin Juliana, prinses Armgard, prinses Irene, die de aandacht trok omdat zij voortdurend in haar stoel bleef zitten, prinses Mar griet, prinses Christina, prinses Simo- ne van Lippe Biesterfeld, vrouw van prins Berohards broer Aschwin, Claus' oudste zuster, mevrouw Sigrid Jenc- que] en haar zuster Theda von Ams berg en Pieter van Vollenhoven, die notg altijd met een kruk loopt. Ieder een vroeg zich af wie de man was met een grote rode roos in zijn knoopsgat. Het bleek dr. Furber uit Londen te zijn, een vriend van prins Bernhard, die ter gelegenheid van zijn verjaardag was overgekomen. Onder het toeziend oog van hun familieleden bleven prinses Beatrix en Claus glimlachen en elkaar ver liefde blikken toewerpen. Bij voor keur aan de waterkant waar het riet hoog opschiet, drijvende waterlelies en weelderig geboomte de idylle com pleet maken. Geen fotograaf die hier niet zijn kans zag. Was het een won der dat de RVD-mensen een beetje wanhopig werden? Claus hield afwe rend zijn arm om zijn verloofde als wilde hij haar beschermen voor de opdringende fotografen en filmers. Het paar „vluchtte" onder een klei ne wilgeboorn, op zichzelf een plaat zonder weerga. Op het moment dat het verloofde paar terugwandelde naar het terras werd de situatie even kritiek. Het „le ger" drong op naar hét terras voor het familieplaatje, maar de RVD en de paleisrecherche bezwoeren dit voor nemen door de Delotte dat de hele ko ninklijke familie naar beneden zou ko men om ieder in de gelegenheid te stellen hen te fotograferen bij het tuin- ameublement bij de vijver. Maar de fotografen en cineasten en het beperk te aantal journalisten, dat van het schouwspel getuige mocht zijn, lieten zich niet zo gewillig in hun oude stel ling terugdrijven. Daarvoor waren eni ge lichte vloekjes van hovelingen nodig, voornamelijk adjudanten, dusdanig in aantal, dat zij geacht mogen worden het vorstendommetje Liechtenstein in woelige tijden doeltreffend te kunnen beschermen. Na enig over en weer gepraat en de interventie van voorzitter De Kreuk van de Federatie van Nederlandse Fo tojournalisten (RVD-er Samson: „Waar is meneer Dc Kreuk?" Fotograaf: „Die is ontslagen'.") nam het „leger" bereidwillig zijü oude plaats in. De toegeeflijkheid werd beloond. De hele koninklijke familie, prins Bernhards witte poedels met oranje strik incluis, liet zich gewillig in de tuin fotogra feren. Een laatste plaatje bood het „Steil dich ein" achter het hekwerk van het terras. Het moet gezegd worden, de filmen de en fotograferende pers was loyaal aan haar trekken gekomen. Willem van den Berge, hoofd van de afdeling Pers van de Rijksvoorlichtingsdienst, was tevreden. Het was heel wat beter ge- faan dan bij de verloving van prinses largriet. Niet zonder reden nep hij de koningin toe: „Dank u zeer, ma jesteit!" De koningin neeg zoals alleen een vorstin kan nijgen. En toen, tot verrassing van het verloofde paar en de fotografen zelf applaudisseerde het „leger' spontaan. En het klonk aller hartelijkst. Deze nieuwe batterij is gegrondvest op de plaats, waar vroeger kooksbatte rij numero 1 heeft gestaan. Deze oude kooksbatterij was al in 1955 buiten be drijf, nieuwere en grotere installaties hebben het werk nu overgenomen, en ten slotte is (een uniek feit voor Hoog ovens) de oude installatie zelfs hele maal door een nieuwe vervangen. Vóór de ceremonie, welke plaats zou vinden in de hal, die ten behoeve van de bouw (de vuurvaste stenen waaruit de batterij is opgebouwd, worden door het regenwater aangetast) om de gehele installatie heen is gegbouwd, door de heren D. A. v. d. Werff, M. Teunissen en H. G. O. Weber, verricht kon wor den, hield het hoofd van de afdeling nieuwbouw van Hoogovens, de heer J. T. v. d. Koogh een korte toespraak. Hij memoreerde hierin vooral de pret tige en soepele samenwerking tussen de verschillende afdelingen, bedrijven en instanties bij het tot stand komen van de betreffende installatie. Hij hoop te, dat deze nieuweling ruimschoots zijn steentje bij zal dragen om de „hongerige" hoogovens te blijven voeden. Het hoofd van de sector IJzer en Staal, ir. A. K. Vroege vertrouwde de aanwezigen daarna toe, dat kooks batterij 2 A onder een gelukkig ge sternte geboren was. „De voordelen die deze nieuwe installatie oplevert, liggen niet alleen in het vlak van de verhoogde capaciteit", meende de spre ker, „doch vooral op de wijze waarop de batterij gedreven wordt en de werkomstandigheden aldaar." „Toch bestaat het minder gelukkige feit, dat de kooksbatterij juist iets te vroeg geboren is," zo vervolgde Ir. Vroege. Deze installatie is namelijk gebouwd in een tijd, waarin gesprek ken en plannen over luchtverontreini ging en werkomstandigheden aan de orde van de dag zijn. De verbeteringen, die uit de verschillende (overigens zeer moeilijke studies, vond de spreker) reeds voortgevloeid zijn, werden nog maar voor een klein gedeelte aange bracht of Ingepast. „Dat betekent echter niet, dat verbeteringen b\j de nu klaar gekomen en in bedrijf gestelde kooks batterij niet toegepast kunnen worden," aldus de heer Vroege. „Met de produk- tiestart van deze zevende kooksbatterij, zullen de overige iets langzamer gaan lopen, doch nu al Is er Iets gerealiseerd van de verhoogde capaciteit van Hoog ovens" zo meende de spreker tot slot. BUSSUM, 29 juni Uiteraard stond het televisie-programma van gister avond geheel in het teken van de ver loving van prinses Beatrix en de heer Claus von Amsberg. Dat het een heel erg nationaal programma was is dui delijk, dat het ook een erg oorspronke lijk programma was mag men, dunkt mij, echter niet beweren. Om zeven uur kregen wij een her haling te zien van hetgeen des mid dags al uit paleis Soestdijk was uitge zonden, nu keurig voorzien van onder titels. Na het nieuws werden wij ver bonden met het Leidseplein in Amster dam waar Koos Postema constateerde dat er in het geheel geen sprake was van enige feeststemming, waarna hij, omstuwd door een groep „lieverdjes" enige avondbladen citeerde om ze ver volgens in het gras te laten vallen. Daar na weer een herhaling: een televisie biografie van prinses Beatrix, met na tuurlijk een veel te opgewonden com mentaar op de achtergrond. Rechtstreeks was een reportage uit Soestdijk van een lichtgevende op tocht. Zij bood bovendien alle gelegen heid het pas verloofde paar goed gade te slaan alsmede verschillende aan wezigen, al of niet koninklijke gasten, onder wie twee zusters van de aan staande prinsgemaal. Een actuele re portage, die het uiteraard voortreffe lijk deed. Evenals trouwens een re portage uit de „Oranje-stad" Breda, waar het feest werkelijk losgebarsten bleek en waar men dus de camera's al te langdurig bleef richten op een menigte, overigens terecht, hossende jongelui. (Advertentie) In Den Haag bleek ook (nog) niets aan de hand te wezen. Wel echter in de daar ter stede gelegen „Nieuws poort", waar Aad van de Heuvel een Duitse journalist o.m. de uitspraak ont lokte dat de verloving de „verhoudin gen tussen Holland en Duitsland" wel licht in gunstige zin zou kunnen doen ontwikkelen. En Ad Langebent inter pelleerde er twee Nederlandse journa listen, die des morgens aanwezig wa ren geweest op de persconferentie ten paleize. Ondervraagd naar zijn mening wat „de vrouwen" nu wel van de heer Claus von Amsberg zouden kunnen vin den antwoordde een van de heren dat hij daaromtrent juist des middags nog zijn gade had opgebeld. Gelukkig was heur antwoord gunstig uitgevallen. Een Belgische journalist verwees desge vraagd o.m. naar zijn eigen koningshuis en een Spaanse confrère, kennelijk overmand door de ontroering van het ogenblik, was zo vriendelijk te herin neren aan de Tachtigjarige Oorlog. Helemaal aan het eind van het fees telijke programma werden wij recht streeks verbonden met Arnhem, waar wij een gedeelte van de Nato-Taptoe konden bijwonen. Een duidelijk waar neembaar, ferm en helemaal nog niet eens zo gek slot. H. Hn. (ad int.) BOGOTA, 29 juni (KNP) Het 39ste Internationale Eucharistische Congre» zal in 1968 in de Colombiaanse hoofd» stad Bogota worden gehouden. De aart» bisschop van Bogota, kardinaal Concha, heeft deze beslissing van de Paus na kend gemaakt. Het laatste Eucharistische Congres werd einde vorig jaar in Bombay ge houden. De beslissing van de paus sluit de mogelijkheid uit van een Eucharis tisch Congres in Warschau ter gelegen heid van de viering van 1000 jaar chris tendom in dat land. Na Bombay circu leerden geruchten in die richting.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 5