Enorme belangstelling voor voorlichtingsavond gemee nte Haarlemmerliede en Spaarnwoude Voor agrariërs Noordzeekanaal toekomst langs het blijft de nog vaag „Boer moet toekomst met vertrouwen tegemoet zien'' MEVROUW KENNEDY BIJ BERNSTEIN Forum in Leiden over oecumene 440.000 GULDEN VOOR UITBREIDING VAN VUILNISSTORTPLAATS OPENING BEDRIJFSPAND IN HAARLEMMERMEER Van Nispen verhoogde contributie Straffe wind verhinderde opmerkelijke prestaties „Luchtig zomeravond programma" in Minerva pyjama's y Dr. Visser 't Hooft - prof. Fiolet Gemeenteraad Hoofddorp Nieuwe clubrecords voor R.K. Holland en Atmodes Duykei; snelste in Wijkermeer Weer directe bus dienst Haarlem- Noordwijkerhout Alclershof sprint naar titel van De Kampioen GEBR. EVERTS Chauffeur ramt fietsen en kantelt in sloot Zaterdag ronde van Hillegom Andere busroutes in Heemstede Haarlemmermeer verwelkomt vandaag nieuive burgemeester Eerste officiële daad van nieuive burgemeester HAARLEMSE ATLETIEK- KAMPIOENSCHAPPEN Eindexamens Burgerlijke Stand Heemstede Laan van Rozenburg wordt afgesloten DONDERDAG 1 JULI 1965 PAGINA »2 INTERLOCK - ecru RIB INTERLOCK Mevrouw Jacqueline Kennedy, weduwe van de Amerikaanse president, woont samen met de componist Leonard Bernstein en diens zuster Shirley een opvoering bij van een keuze uit het werk van de componist (van o.m. West Side Story) in een Newyorks theater. WATERONTMARDING HALFWEG, 1 juli, Honderden in woners van de gemeente Haarlemmer liede en Spaarnwoude en een deputatie van het Amsterdamse gemeentebestuur onder aanvoering van wethouder drs. R. J. De Wit, hebben gisteravond ge volg gegeven aan de uitnodiging van het gemeentebestuur van Haarlemmer liede een toelichting op het onlangs vastgestelde structuurplan te komen aanhoren. De grote zaal van café-res taurant „De Zoete Inval" aan de om aan allen een (zit)plaats te kunnen Haarlemmerstraatweg bleek te klein om aan allen een (zit) plaats te kunnen bieden. Enkelen moesten zelfs met een staanplaats buiten de-geopende-deur ge noegen nemen. De stemming was afwachtend; zowel aan het begin als aan het eind van de bijeenkomst. In het begin was iedereen benieuwd naar wat burgemeester ba ron F. W. M. van Hövell tot Wester- flier zou zeggen over de toekomstige ontwikkelingen in de gemeente Haar lemmerliede en Spaarnwoude. Maar aan het eind van de avond was men nog niet veel verder dan de weten schap, dat het gelanceerde structuur plan allerminst de garantie geeft, dat de toekomstige ontwikkeling ook inder daad zo zal zijn. De burgemeester stelde dat ook dui delijk. „Wij hebben niet willen af wachten wat de provinciale commis sie. die het streekplan Noordzeeka naal voorbereid, over onze gemeente beslist, maar hebben voor de gedach- tenvorming daarover een eigen in breng willen leveren", zo zei hij. Voor de tientallen agrariërs in het gebied ten noorden van de Haarlem merstraatweg blijft het dus afwachten hoe dat streekplan eruit zal zien en hoe lang ze hun bedrijf nog kunnen voort zetten als de streekplancommissie in derdaad in navolging van de Amster damse gedachten daarover besluit de helft van het grondgebied van de ge meente Haarlemmerliede en Spaarn woude aan de vestiging van petro-che- mische industrieën op te offeren. Want -Bemand, de burgemeester niet en de Amsterdamse wethouder De Wit even min, konden de toch wel een weinig ongeruste agrariërs nu precies vertel len wanneer zij het veld moeten rui men. Ook over de hulp aan boeren die hun bedrijven moeten verlaten of ver van Hövell tot Westerflier gisteravond plaatsen, bleef burgemeester baron van Hövell tot Westerflier gisteravond min of meer in het vage. Hij haalde een regeringsverklaring aan, waarin «taat, dat het streven erop gericht is de belangen van de agrariërs in het Noordzeekanaalgebied veilig te stellen (Advertentie) Slip, maat 5, 3,30 Singlet 2,90 wit Slip 2,95 Singlet 2,95 poplin en flanel 9,95, 14,95, 17,95 Bij aankoop van een stel ondergoed SPELDDE cadeau en de burgemeester zag daarin een re den de toekomst met gepast vertrouwen tegemoet te zien. Dat was overigens nie iedereen met hem eens. Burgemeester baron van Hövell tot Westerflier stelde duidelijk, dat het niet de bedoeling van het gemeentebestuur van Haarlemmerliede en Spaarnwou de is geweest de Amsterdamse plannen met betrekking tot de vestiging van pe- tro-chemische industrieën te dwarsbo men. „Wij zien de economische nood zaak voor Amsterdam en omgeving van een economische injectie van het Noordzeekanaalgebied zeer wel in. Wij ietten ook op nationale en regionale plannen en niet uitsluitend op de plaat selijke al staan de belangen van de eigen inwoners natuurlijk voorop". Naar de mening vein het gemeente bestuur van Haarlemmerliede moet er tussen woongebied (Haarlem) en ven) een bufferzone blijven. En als industriegebied (de Amsterdamse ha- die buffer ziet de gemeente zich. gen aan het Noordzeekanaal slechts Daarom wil zij voor industrievestigin- 750 hectaren grond afstaan, zodat een groene buffer van rond 400 hectaren tussen Haarlem en Amsterdam blijft bestaan. In de Amsterdamse plannen staan zelfs op die 400 hectaren, die Haarlem merliede als groene bufferzone wil handhaven, industrieën gepland. Om zijn idee aan een bufferzone te verde digen greep burgemeester baron van Hövell tot Westerflier terug op een in 1957 opgesteld Nationaal Plan, waarop zijn gemeente inderdaad als een groene zone tussen Amsterdam en Haarlem in staat. In het structuurplan van de gemeente Haarlemmerliede en Spaarnwoude staat die resterende vierhonderd hectaren langs het Noordzeekanaal aangegeven als bestemd voor de recreatie. Het me rendeel der agrariër^ zal daar dus toch weg moeten. „Bij een agrarische be stemming worden de plannen veel te ge makkelijk veranderd," aldus de burge meester. „Dat is zeker niet het geval als het gebied recreatiegebied wordt. Bovendien is er zeer grote behoefte aan recreatiegebieden." „De boeren moeten open oog hebben voor die groeiende behoefte aan recrea tie", aldus de burgemeester. „De over heid op haar beurt moet begrip hebben voor de positie van de agrariërs; en dat heeft ze". (Van onze universitaire correspondent) LEIDEN, 1 juli „In het schema over het oecumenisme staat heel veel dat ons uit het hart gegrepen is, zoals de passage over de hiërarchie der waarheden, waaruit blijkt dat niet alle waarheden even fundamenteel zyn. Maar anderzijds is de huidige regeling betreffende het gemengde huwelijk een slag in het gezicht voor wat erin over het oecumenisme wordt gezegd." Aldus dr. W. A. Visser 't Hooft, secretaris generaal van de Wereldraad van Ker ken, in een zeer boeiend forumgesprek met prof. A. Fiolet, studiesecretaris van de St. Willebrordvereniging, het of ficieel orgaan van het Nederlands epis copaat voor het bevorderen van de oecumenische gedachte, gisteravond on der grote belangstelling in het groot auditorium van de universiteit. De bij eenkomst, georganiseerd door de Chris ten Studenten Raad in het kader van het 78e lustrum van de universiteit, volgde op een oecumenisch avondge bed in de Pieterskerk, waarbij dr. Vis ser 't Hooft de meditatie hield. Prof. Fiolet noemde drie belangrijke verschuivingen die thans optreden: het besef dat we elkaar nodig hebben om ons christen-zijn waar te maken, HOOFDDORP, 1 juli. De gemeen teraadsvergadering van gisteravond, was op drieërlei wijze buitengewoon. In de eerste plaats was het voor de laatste keer dat loco-burgemeester A. v.d. Zwaard de vergadering voorzat omdat Haarlemmermeer vandaag de nieuwe burgemeester verwelkomst. In de twee de plaats was het bijzonder dat de raadsvergadering op woensdagavond werd gehouden, ook al in verband met de komst van de nieuwe burgemeester. En ten derde was de raadszaal ver rijkt met een geluidsinstallatie, waarbij de raadsleden nu gebruik maken van microfoons, hetgeen zowel voor de pers als voor publieke tribune een grote ver betering betekent. De vergadering op zichzelf bracht niet veel naar voren. Er was slechts één punt waarover uitgebreid werd gedis cussieerd en dat was het voorstel van B. en W. om een krediet van 440.000 beschikbaar te stellen voor de uitbrei ding van de vuilnisstortplaats aan de vyfhuizerweg in Hoofddorp. De heer M. Kamper (AR) opende het debat door te vragen of de gestelde tijdslimiet van twee jaar voldoende zou zijn om het vuil in genoemde periode kwijt te kunnen. Daarnaast vroeg dit raadslid hoe het zit met het te stichten composterings- bedrijf. De heer G. B. Neering (PSP) sloot zich bij de woorden van de heer Kamper aan. Hij vond het jammer dat het nog zeker twee jaar zal duren voor het composteringsbedrflf er is. Ook de heer G. J. H. Jongelie (P.vd.A.) vond het namens zijn fractie geen gelukkig voorstel. Bij het communistische raads lid P. M. Lanser was het geen kwestie van geld maar van stank. Men heeft aan de Vyfhuizerweg al veel last van de huidige vuilnisbelt, als deze nog gro- terwordt zal de stank vooral voor het er vlak bij gelegen woonwagenkamp he lemaal niet meer te harden zijn, zo was de heer Lanser van mening. Ook van de zijde van de CHU, met name de heer C. de Raadt, werd nog al wat kritiek geuit. In eerste instantie nam loco-burge meester A. v.d. Zwaard het woord en wees erop dat voornamelijk het wach ten is op de rijksgoedkeuring voor het te stichten composteringsbedrijf. Hij hoopte dat het spoedig zal afko men en zei toen dat dan direct met de bouw ervan zal worden begonnen. Wethouder C. Bos van openbare wer ken ging er uitvoeriger op in en zei dat de plannen voor het composte ringsbedrijf gereed zijn. Op enkele daartoe gestelde vragen antwoordde de heer Bos dat er geen andere moge lijkheden waren om het vuil kwijt te raken dan het nu voorgestelde. Het Zand dat uit de nieuw te graven put zal komen, zal worden bestemd o.a. voor het ophogen van de begraaf plaats en voor het woonwagenkamp. Ook in tweede instantie gingen tal van raadsleden op het voorstel in. De heer H. M. C. Vissers (AR), die in de Vrijdag, 2 juli om drie uur 's mid dags zal de nieuwe burgemeester van Haarlemmermeer mr. F. Th. Dyck- meester bet nieuwe bedrijfspand ope nen van de firma gebr. Van Staveren aan de Staringstraat in Nieuw-gennep. Dit zal het eerste officiële optreden van mr. Dijckmeester zijn in de Haar lemmermeer. Ter gelegenheid hiervan zal de heer H. C. van Staveren, directeur van het bedrijf, een cheque overhandigen, be stemd voor een door B. en W. nader aan te wijzen goed doel. Met het openen van het nieuwe pand heeft de firma Van Staveren een mijl paal bereikt. Sinds de oprichting op 1 april 1911 heeft het bedrijf een grote ontwikkeling doorgemaakt. De vader van de huidige directeur, de heer M. G. van Staveren, legde de grondslag voor het bedrijf toen hjj een beurtvaartondememing onderhield tus sen Nieuw-Vennep, Leiden en Amster dam. In 1913 werd begonnen met de verkoop van olie, waar in 1940 land- bouwchemicaliën aan werden toege voegd. Na de tweede wereldoorlog volgden butagas en propaangas. In verband met deze laatstgenoemde uit breiding volgden een installatie- en een verkoopafdeling van comforen, for nuizen, oliehaarden etc. Vooral de laatste jaren heeft het be drijf zich enorm uitgebreid. De eerste vrachtauto werd in 1923 aangeschaft en de eerste tankauto in 1948. Thans is er een groot wagenpark aan het bedrijf verbonden. De gebr. Van Staveren ex ploiteren ook een benzinestation aan de Venneperweg in Nieuw-Vennep. stichting welke zich met het compos teringsbedrijf, waaraan ook Aalsmeer en Uithoorn deelnemen, zitting heeft, gaf een uitvoerige toelichting op dehui- dige stand van zaken. Hierbij kwam aan het licht dat bij de kroon nog steeds een zaak hangende is over de plaats waar het composterings bedrijf zal komen. Er is een stuk grond voor gereserveerd in Rijsenhout, maar daar zijn bezwaarschriften tegen bin nengekomen die momenteel bij de Kroon in behandeling zijn. Het wachten is nu nog steeds op een uitspraak. Na lang durige discussie werd het voorstel uit eindelijk aangenomen. De overige voorstellen konden vrij wel met een enkele hamerslag worden afgedaan. Alvorens loco-burgemeester v. d. Zwaard de gelegenheid kreeg de ver gadering te sluiten, werd hij nog toege sproken door de nestor onder de raads leden, de heer J. J. Visser (KVP). Deze complimenteerde de locoburgemeester over de wijze waarop hij tijdens het burgermeesterloze tijdperk van de Haar lemmermeer het bewind voerde. DE ZILK, 1 juli Voorzitter Th. Förrer van de afdeling voetbal der r.k. sportvereniging Van Nispen uit De Zilk had het tijdens de dinsdagavond gehouden en door hem met straffe hand geleide jaarvergadering bepaald niet ge makkelijk de contributieverhoging van 31 tot 48 gulden per jaar voor seniores voor de vergadering aanvaardbaar te maken. Deze rigoureuze verhoging kwam zelfs de meest fervente voetballiefheb bers wat erg stevig voor. Gezien het feit echter, dat het begrote batig sal do 1965-'66 door de verhoogde kosten, zelfs nog minder dan dat van het voor afgaande boekjaar zal zijn, deed de ver gadering met het voorstel van het be stuur meegaan tot een contributie van 42 gulden per jaar, de bondscontributie keuring en verzekering inbegrepen. De contributie voor de juniores werd verhoogd tot 2,50 per maand en voor de pupillen en welpen 1 per maand voor het eerste lid uit een gezin en 0,50 voor elk volgend lid. Een belangrijke mededeling tijdens de matig bezochte vergadering vormde de toezegging, dat vanaf het nieuwe sei zoen één van de twee velden van het nieuwe complex zal kunnen worden ge bruikt. De vergadering kon er overigens van overtuigd zijn, aldus voorzitter För rer, dat voor alle betrokken personen en instanties op hoogspanning wordt gewerkt om ook het tweede veld zo spoedig mogelijk waar te maken, als mede om ook het overige deel van het nieuw te bouwen sportcomplex zo spoe dig mogeiyk voor gebruik gereed te ma ken. Naast de verschillende jaarverslagen en de verkiezingen, waarbij geen nieuwe leden werden aangesteld, werd tenslot te de training in discussie gebracht, waarbij werd bekend gemaakt, dat een tweede trainer, de heer Pepersma, de training van de welpen en adspiranten op zich zal nemen. HAARLEM, 1 juli De derde avond van de Haarlemse atletiekkampioen- van de Haarlemse atletiekkampioen- schappen was gereserveerd voor de esta fettes. Maar evenmin als op de voor gaande avonden konden grootse presta ties verwacht worden. Een harde wind recht over de baan maakte dat de lopers niet ten volle profijt konden trekken van het weer voortreffelijk verzorgde loopvlak. Al waren de prestaties dan niet opti maal, zowel RK Holland als Atmodes lieten twee nieuwe clubrecords aante kenen. Voor Holland op de 4x200 meter heren in 1.32,6 (oud record 1.35,5) en bij de dames hetzelfde nummer in 1.50,6 (o.r. 1.52,6). Waren de Holland-heren hiermee ook kampioen, de dames moes ten Atmodes nog laten voorgaan met 1.46,2, eveneens een record. Atmodes won overigens alle nummers, waarbij de relay estafette (200-100-80-60) in de nieuwe recordtijd van 55,5 sec. De HAV Haarlem kon geen recordver betering laten aantekenen, maar met vier kampioenschappen (alleen de 4x200 BEVERWIJK, 1 juli Dat de Bever- wijker Chris Duyker het snellietsen nog niet verleerd is, heeft hij woensdag avond in de Wijkermeer weer eens be wezen door de tijdrit om de Groot- en Grapendaal-beker van de rennersclub „Kennemerland" in zijn voordeel te be slissen. .'Van normale koersen of ritten neemt Chris Duyker vrijwel niet meer deel, maar als er tegen het horloge ge reden moet worden, dan meldt hij zich weer present. Aan deze tijdrit over twee grote ronden in de Wijkermeer gehouden namen zeventien A- en B-klassers deel. De jonge Aad Duyker heeft zyn broer Chris in deze wedren met de tijd nog het meest bedreigd en deed er 25 sec. langer over. Alle overigen hadden de winnaar meer dan een minuut moeten prijsgeven. De uitslag luidt: 1. Chris Duyker, de 22 km in 31 min. en 36 sec.; 2. Aad Duyker in 32.01; 3. G. v. d. Win den in 32.50; Uitslag C-klasse: 1, C. Durge, de 11 km in 16 min. en 51 sec.; 2. A. Bakker in 17.19; 3. L. Koopmans in 17.57. meter was voor RK Holland) was er toch een alleszins redelijk resultaat. De grootste verwachtingen gingen uit naar de 4x800 meter, waar alle lopers bin nen de twee minuten konden komen, dus met een eindtijd binnen de acht minuten. Als tegenstander zou de HAV junioren- S1 ng,ere?' die een test kreeg om het Nederlandse juniorenrecord te be naderen (8.03,0). De wind werd een on overkomelijke hinderpaal, vooral voor de onervaren junioren. De senioren kwa men met een zwakke derde loper tot 8.06,5. Richard Vissers had door een blessure niet kunnen trainen en raakte zeven seconden achter op het schema. De junioren haalden 8.19,4 heel ver be neden hun kunnen. De Zweedse estafette (400-300-200-100) werd door de HAV gewonnen in 2.03,7. Door een goede tsart van Rob Folmer, doorgaans schitterend op de 5000 meter, met 53,5 over 400 meter kwam een over jarig clubrecord in gevaar. Door een slechte laatste wissel kwam de ploeg echter juist 0,2 sec. tekort. Uitslagen: HEREN: 4x200 m: RK Holland 132 6* HAV 1.36,7. 4x800 m: HAV 8.06,5. Zweed se estafette: HAV 2.03,7; RK Holland 2.05,9 DAMES: 4x100 m: Atmodes I 49,6 sec* Atmodes II 53,7 sec. 4x200 m: Atmodes 1.46,2; RK Holland 1.50,6; Atmodes II 1.56,7. Relay: Atmodes I 55,5 sec.; At modes II 58,1 sec.; RK Holland gedis kwalificeerd. JONGENS: 4x100 m: HAV I 44,8 sec* HAV II 47,0 sec.; RK Holland 47,3 sec. 4x300 m: HAV I 2.31,3; HAV II 2.34,5; RK Holland 2.40,5. 4x 800 m: HAV 8.19,4. MEISJES: 4x80 m: Atmodes 1 43,0 sec.; Atmodes II 44,4 sec.; RK Holland 44,6 sec. HAARLEM, 1 juli Voor het diplo ma HBS-A slaagden aan het Karei van Mandellyceum de volgende kandida ten: Ronald van Beek, Haarlem; Frits v.d. Bergh, Haarlemmermeer; Nora ten Broecke, Heemstede; Karen Draaisma, Haarlem; Sjoerd Godthelp, Haarlem; Marian van Goor, Heemstede; Marion van Keule, Zandvoort; Jolan Matzka, Heemstede; Frank v.d. Mey, Heemste de; Rob Mol, Haarlem; Nel van Pel, Heemstede; Henny Schaeffer, Haarlem mermeer; Roel Verkaaik, Heemste de; Vita van Warmerdam, Haarlem; Marijke IJff, Heemstede. HEEMSTEDE, 1 juli, Het „Luchtig Zomeravond Programma", waarmee René Sleeswijk als een voorproefje van zijn nieuwe revue een aantal medewer kers van zijn gezelschap in de gelegen heid stelt om alvast „op temperatuur" te komen heeft gisteren een stampvol Minerva Theater een avond bezorgd van onbekommerd plezier. Uiteraard gaf de voorstelling geen compleet beeld van de Nederlandse Revue, waarmee Sleeswijk binnenkort weer op de plan ken zal komen. De grote showelemen ten ontbreken nog. Dit neemt echter niet weg dat deze „Cocktail" een aan tal nummers bevat, die een avond van uitstekend amusement garanderen. Men kan nauwelijks anders verwach ten dan dat Willy Walden en Piet Muy- NOORDWIJKERHOUT, 1 juli Op 11 juli zal er voor de reizigers uit Noord wjjkerhout weer een rechtstreek se verbinding via De Zilk met Haar lem zijn. Het ligt in de verwachting, dat vanaf die zondag weer een half- uurdienst gereden zal worden. De NAH-bussen zullen dan vanaf het Witte Kerkje over de Langevelderweg en via het Langeveld naar de Ruigen- hoek rijden en vandaar over de gere construeerde Zilkerduinweg naar De Zilk. HAARLEM, 1 juli De amateur Jan Aldershof heeft woensdagavond in de Veiserbroekpolder beslag gelegd op het sprintkampioènschap van de Haarlem se wielerclub De Kampioen. Samen njet de vroegere kampioen Aad Bo gaard, was Aldershof tot de finale door gedrongen. In de kwartfinale zegevierde Bogaard over Koelemij. Van Slooten over Swey- en en Aldershof klopte Kiekens. Door een zege in de herkansing kon Koelemij alsnog tot de laatste vier doordringen. Hy moest echter in de halve finale het onderspit delven tegen Aldershof, ter- wyl Van Slooten door Bogaard voor een plaatsje in de finale uitgeschakeld werd. De beide ritten van de finale werden met ruim verschil winst voor Aldershof. De uitslag luidt: 1. en sprintkampi oen: J. Aldershof, 2. A. Bogaard, 3. W. van Slooten, 4. N. Koelemij, 5. J. Swey- en 6. H. Kiekens. Aan spanning en sensatie heeft het in de kampioensstryd van de adspiran ten niet ontbroken. Herman Nees'kens werd eerst in de kwartfinale verslagen door Gé Krom, kwam daarna door een triomf op Vernooy en Groeneveld in de herkansing alsnog by de laatste vier en bleef toen zijn favoriete broer Piet Neeskens de baas. In de finale moest Herman weer aantreden tegen Krom en wist alle twee de ritten vry duide lijk te winnen. De uitslag luidt: 1. Herman Nees kens, 2. G. Krom, 3. Piet Neeskens, 4. H. Snijder, 5. A. Vernooy, 6. J. Grone- veld. Uitslag jeugdklasse1. R. Krom, 2. L. Oostra, 3. H. Kooien, 4. J. Peters. ONDERTROUWD: J. Verevis en A. M. Lakeman, P. Th. J. Samson* en M J. H. Verhoeven, J. W. J. van Schoo- neveld en M. P. van den Berg, L. A. Simonis en M. J. Snijders. GETROUWD: L. J. M. van den Bos en M. Stijnman, M. Heins en C. van Schuijlenburch, W. H. A. de Vos en J. W B. Meeuwenoord, A. R. M. Ver beek en S. M. J. van Amerongen. GEBOREN: Marcellinus Johannes z. v. P. G. Janmaat en J. P. Assendelft, Frederik Pieter z. v. F. J. Appelman en P. v. d. Oever, Giovanni Jozef Anna z. v. G. B. Schepers en G. M. J. H. Sijstermans, Johannes Amoldus z. v. A. A. Leuven en E. C. de Bruin, Ma ria Aleida d. v. H. C. Lefeber en A. H. M, Middendorp. OVERLEDEN: Ch. A. J. F. Giesber- ger, 72 jr.; Mw. H. E. Tekke, 73 jr.; R. J. Abendanon, 14 jr. STRAATNAMEN Burgemeester en wethouders van Haarlem hebben beslo ten de weg aansluitende aan de L. Meeszstnaat die deze straat met de Rollandslaan verbindt de naam te ge ven van Leendert Meeszstraat en de eerstvolgende weg ten oosten van de Hendrik Roozenlaan, die de verbinding vormt tussen de L. Meeszstraat en de Rollandslaan de naam Abnaham Mens straat te geven. Het nieuwe weggedeel te tussen de Pol en de Kerklaan in Spaarndam krijgt de naam Kerklaan Het nieuwe pad ten westen van Kerk laan in Spaarndam wordt Achterpad genoemd. selaar zich weer als de troeven van het gezelschap presenteren. Hun optreden deed de zaal enkele minder geslaag de nummers daargelaten schudden van het lachen en het succes van de voorstelling kwam ook nu weer voor een belangrijk deel op naam van deze ras komieken. Het gedeelte voor de pauze kon ons, wat Walden en Muyselaar be treft, minder sterk bekoren dan wat wij daarna van hen te zien kregen. Een sketchje als „de koperen bruiloft" was nogal aan de flauwe kant en hetzelfde kan gezegd worden van het sterk naar „reklame" riekende nummer in het voetbalstadion. Over de perikelen rond het van pure dwaasheid aan elkaar han gende „bokkepootje" valt echter geen kwaad woord te vertellen. En na de pauze zagen wij Willy Walden weer op z'n best in zijn kostelijke creatie als de dirigent. Het slotnummer van de avond voorafgegaan door de lang dradige en een gebrek aan goede smaak laborerende „reünistenbijeenkomst" leverde zo'n hoeveelheid aan kolder op, dat wat zich hierin afspeelde nauwelijks na te vertellen valt. In de sketches worden Willy Walden en Piet Muyselaar bijgestaan door Aase Rasmussen, Louis Dusée, Diana Flood gate en de Wama's, waarvan de laat- sten ook nog enige komische solonum mers voor hun rekening namen. Een verdiend succes oogstte voorts Anneke Grönloh. Ofschoon gehandicapt door een keel indispositie, presenteerde zij zich met een welgekozen repertoire als een zangeres van formaat. Haar boeiende verschijning wekte nauwelijks reminiscenties op aan het tiener-idool uit het zeer nabije verleden. Ook het optreden van Christine Spierenburg, met een selectie van Engelse songs, de pianist Co van der Heide Wijma, die de keuze liet aan het publiek om zijn programma aan de vleugel te bepalen, en de hartverwarmende musicerende en zingende „Shepherds", droegen in niet geringe mate tot het succes vein de avond bij. Wie een gezellig avondje uit wil, kan vanavond nog in Minerva terecht. A. Kr. (Advertentie) Dealer voor Haarlem en Omstreken Wagenweg 104 - Haarlem - Tel 12730 HEEMSTEDE, 1 juli Gistermid dag omstreeks twee uur is de 22-jarige monteur J.B. uit Noordwyk met zijn personenwagen op de Leidsevaartweg te Heemstede tengevolge van een uit wijkmanoeuvre voor een tegenligger in de berm geraakt en in het water gekan teld. De chauffeur werd slecht licht ge wond. De Noordwjjker reed in de richting Haarlem. By de Manpadbrug reed hy met grote snelheid over een wegver hoging en by de nadering van de tegen ligger verloor hij de macht over het stuur. Hy kwam in de rechterberm, schoot vervolgens over de weg heen en belandde in de linkerberm. Hierna reed hij tegen een bank, waar twee fietsen van in de buurt vissende mannen ston den. De rijwielen wrden volkomen ver nield. De chauffeur reed nog 25 meter door, sloeg over de kop en kwam ten slotte in het water langs de weg te recht. Zijn wagen werd ernstig bescha digd. HEEMSTEDE, 1 juli Burgemees ter en wethouders van Heemstede heb ben besloten de Laan van Rozenburg vanaf de Laan van Bloemhoven tot aan de Herenweg binnenkort af te slui ten voor het gemotoriseerde verkeer. Tot deze maatregel zal worden over gegaan in verband met de zeer gevaar lijke verkeerssituatie op het kruispunt Laan van Rozenburg-Herenweg, waar de laatste tijd vele aanrijdingen plaats vonden. Teneinde de verkeerslichten aan de Zandvoortselaan te ontlopen, maken tal van automobilisten gebruik van de Laan van Rozenburg, als ge volg waarvan niet alleen gevaren maar ook stagnaties in het verkeer ontstaan. De ontduikers van de verkeerslichten onderbreken met alle gevaren van dien de filles aan de Herenweg, het geen er bovendien toe leidt dat de uit de richting Haarlem komende wegge bruikers extra lang bij de stoplichten moeten wachten. de ontdekking **an de historiciteit van onze kennis en de ombuiging van een monoloog tot een dialoog. Deze drie verschijnselen zijn de dynamiek van de oecumenische beweging, die niet tegen te houden is, hoogstens kan worden te gengewerkt. Dr. Visser 't Hooft zei, dat in vele protestantse kringen in diezelf de zin wordt gedacht. „Wij hebben de verdeeldheid gemakkelijk geaccepteerd omdat er veel te institutioneel en te weinig eschatologisch over de kerk is gedacht. Daarover zijn wij ons diep gaan schamen. Dat is de motorische kracht van de oecumene, niet de angst voor dreigende ondergang." „Zowel de katholieke kerk als de kerken van de reformatie moeten er", aldus prof. Fiolet, „diep van door drongen zijn dat zij beide onvolmaakt zijn. De katholieke kerk heeft het kerk-zijn van andere kerken niet er kend en kan daarom niet functioneren als de kerk van Jezus Christus. Zij heeft thans de opdracht de verschei denheid te honoreren, d.w.z. de pluri formiteit te ontdekken. Van hun kant zullen de kerken van de reformatie hun verscheidenheid moeten legitime ren door htm functioneren in eenheid. De katholieke kerk zal Luther moe ten rehabiliteren omdat hij niet de kans op een dialoog heeft gekregen, terwijl de reformatorische kerken schuld treft omdat zij niet zy het protesterend in de kerk ^ijn geble ven." Hierop repliceerde dr. Visser 't Hooft dat de protestanten in de zestiende eeuw het protest hebben geleverd en toen zijn uitgestoten. „Ik heb altijd betreurd", zei prof. Fiolet, „dat de reformatie teveel kin deren met het badwater heeft wegge gooid. Waarom heeft de reformatie bij voorbeeld geen eigen mariologie opge bouwd? Omdat we ten opzichte van el kaar zo negatief hebben gestaan zijn wy van elkaar weggegooid. Het is juist zo belangrijk dat wij elkaar vasthouden, ook daar waar wij protesterend tegen over elkaar staan. We moeten leren samenleven met de tegenstellingen." Als een van die tegenstellingen noemde prof. Fiolet de radicaal verschillende opvatting over het ambt in de kerk. Dr. Visser 't Hooft merkte op, dat* bij Luther de mariologie nog niet dat nega tieve aspect had; dit is een fenomeen van de zeventiende eeuw. Dr. Visser 't Hooft wees nog op een reputatie die Nederland begint te krij gen: een land te zyn waarin men op een aantal gebieden veel te hard voor waarts holt en over de obstakels springt zonder ze goed te bekijken. Hy vestig de er de aandacht op dat de twisten tussen katholieken en protestanten in het verleden niet uitsluitend om wind molens gingen. „Ook thans kunnen wij onze verschillen nog niet als comple mentair zien, maar als keuze. By het oecumenische gesprek moet steeds de centrale gedachte zijn dat wy elkaar erg nodig hebben." HILLEGOM, 1 juli De Ren- en Toervereniging De Bollenstreek houdt zaterdagmiddag 3 juli voor de vijfde keer wielerronde van Hillegom op het bekende parcours aan de Tweede Loos- terweg. Vrijwel alle streekfavorieten met vele kanshebbers van buitenaf zul len in deze ronde aan de slag gaan. Het wielerfeest in het bollendorp wordt om één uur 's middags ingezet met een rit voor aspiranten over 25 km en daarvoor hebben 45 rennertjes, onder wie Bemelman, Bisschops, Car- dol, Durge, Duwel, Groeneveld, Haayer, Paul en Peter Koop, Krom, Steekers, Neeskens en Van der Mey, ingeschre ven. Na de adspiranten vertrekken om twee uur zestig nieuwelingen voor een koers over 50 km. Onder de deelnemers bevinden zich Blom, Janbroers, Jansen, Jongkind, Krom, Van Krimpen, Van Leeuwen, Van der Linden, Van der Peet, Peetoom, Snijder, Sweyen, Zel- denthuis en Zuiderduin. Het hoofdnummer van de middag vormt de race voor amateurs over 80 tan, waarvoor om half vier het start schot wordt gelost. Onder de 74 inge schrevenen bevinden zich de streekry- ders Wim Janssen, Jan van Dijk, Mijn- dert Tjoelker, Willem Knoppert, Leo v. d. Berg, Siem van Lierop, Jan de Zwart en Arie van der Lans met da Haarlemmers Jan Aldershof, Cor Baars, Bert Bogaard, Willem Fiechter en Ge rard Nijssen, Cees en Jan van Amster dam uit Leiderdorp, Cok v. d. Hulst uit Zoeterwoude, de Halfweggers Jan de Jong, Wim Griffioen, Ko en Jan Zomer en Ruud Copier, Piet Rinkel en Aldert Jongkind uit Aalsmeer, Theo en Gijs Oudshoorn uit Vinkeveen, de Hage naar Theo ten Dam (Winnaar in 1963), de Amsterdammers Freddy van Laeh- terop en Richard van Smirren met vele anderen. HEEMSTEDE, 1 juli Met ingang van 6 juli worden de routes van de buslijnen 1 en 3 als gevolg van de in voering van het één-richtingsverkeer op de Binnenweg tussen Julianalaan en IJzerenbrug gewijzigd. De lijnen 1 en 3 rijden in de richting van de Javalaan en De Glip de Binnen weg tot de Julianalaan, vervolgens via de Julinalaan en het Juliananplein over de Heemsteeds Dreef tot het Val kenburgerplein. Op dat gedeelte komen er haltes in het begin van de Juliana laan (ter vervanging van de gelijkna mige halte op de Binnenweg), bij het flatgebouw aan de Heemsteedse Dreef bij de Zandvaartbrug (ter vervanging van de halte IJzerenbrug), op het Wipperplein (bestaande halte in de richting Haarlem, die thans gaat die nen ter vervanging van de halte Raad huisplein) en tenslotte de halte Valken burgerplein, die gecombineerd wordt met de stopplaats voor de lijnen 22-23. De route en de stopplaatsen van de lijnen 1 en 3 in de richting Haarlem blijven onveranderd. Bovendien wordt van de gelegenheid gebruik gemaakt tevens de route van lyn 1 tussen Valkenburgerplein en Ja valaan zo te wijzigen, dat het oprijden van de Cruquiusweg met de daaruit voortvloeiende vertragingen wordt ver meden. De bussen van lijn 1 rijden voor taan via de Valkenburgerlaan, DE Glipperdreef en de Sportparklaan naar en van het eindpunt op de Javalaan. Er komen halten ter hoogte van de Slotlaan, het zwembad „Groenendaal" en de Glipperdreef-Sportparklaan. STOPVERBOD Burgemeester en wethouders van Haarlem hebben beslo ten het stopverbod voor de oostkant van de Lange Bogaardstraat op te hef fen en een stopverbod vast te stellen voor de westkant van de weg.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 2