Opzij weede rijbaan Prins Bernhardlaan TV (I) TV (II) TV (111) Seminaries Uitkering Munt Congo 1 HAARLEMSE GEMEENTERAAD Interpellatie over het Noordzee- kanaalgebied met weinig nieuws Incident over de waarde van vragen stellen T elefoon Gratis een „avondje uit" voor bejaarden en gehandicapten in Zandvoort Orkest presenteert zich in de Nieuwe Kerk Muziekweek brookershuis in hetWood- in Bentveld MUGGEN- RONDE START 19 JULI Kennedy- monument Heemstede Dank zij M. Cerni Koninklijk goud voor J. Schaap Exquis van samenstelling zoals men uit cle Franse keuken verwacht H. v. d. Raadt zegt de krant vaarwel Inbreker slaat driemaal toe Schoorsteenvegers weer op pad Arie de Oude nu naar Blauw it van i n wil vv.v L.T.B.-jubileum Vijf en veertig jaar trouive bezorger Burgerlijke Stand Haarlem DONDERDAG 1 JULI 1965 PAGINA 3 SPECIALE AANBIEDING REISTAS in skai 11.95 HAARLEM, 30 juni De Prins Bernhardlaan, lopend van de Schipholweg naar de Amsterdam sevaart, krijgt een tweede rijbaan en aan de oostkant een rij wiel- en een voetpad. Hoewel door de Haarlemse gemeenteraad nog geen krediet voor de aanleg daar van is verstrekt, is toch reeds een begin gemaakt met de voorberei dende grondwerkzaamheden. Dat houdt verband met de plannen aan de oostkant van de Prins Bern hardlaan, in het nieuwe rijwiel pad, een aardgasleiding te leggen, vanaf het op de hoek van de Prins Bernhardlaan en de Schipholweg te bouwen aardgasstation. Door de plannen met het aardgas is de grondverbetering van het betref fende terrein bespoedigd, maar er wordt thans hard gewerkt aan de plannen tot aanleg van de tweede- rijbaan en de paden ernaast. De grondverbetering houdt o.m. in, dat het stadsvuil, waarop indertijd het Burgemeester Reinaldapark is verrezen wordt uitgegraven en ook de eronder liggende veenlaag. Daarvoor in de plaats komt zand, dat als basis voor de nieuwe weg moet dienen. Voor Haarlem e.o. Films Tentoonstellingen Minister Vrolijk heeft de Tweede Kamer zijn Memorie van Antwoord in verband met het nieuwe radio- en t.v.-bestel doen toekomen. Daarin zien wij voorshands drie opvallende za ken. De eerste betreft de bereidheid van de regering om te bevorderen, dat er op zon- en feestdagen geen reclame zal worden uitgezonden. Wij vinden dat een schattig idee en wij begrij pen volledig welke politieke groepe ringen daarmee moeten worden te vreden gesteld. Wij willen er alleen op wijzen, dat het juist dit soort con cessies zijn, die de politiek bij de jon geren in discrediet brengt. Want geen zinnig mens neemt aan, dat de rege ring met deze maatregel pal staat voor de zondagsheiliging. Zij voldoet aan een politieke noodzaak. Als zij wer kelijk de zondagsheiliging zou willen bevorderen - en er zijn meer jongeren die daarvoor begrip opbrengen, dan men meestal vermoedt zouden er tal van andere maatregelen moeten worden genomen. En bovendien: wat betekent dat: een zondag zonder re clame? Dat betekent een zondag zon der betaalde t.v.-reclame. De niet-betaalde blijft normaal van de voetbalvelden komen. Vervolgens blijkt uit deze memorie, dat minister Vrolijk, die nota bene uit dat vak afkomstig is, de pers geen goed hart toedraagt. Haar inschake ling geheel of hoofdzakelijk bij de exploitatie van de radio- en televisie-reclame wijst hij af op het argument, dat haar beloning daar voor in geen verhouding tot de te geringe arbeidsprestatie zou staan. De minister vergeet hierbij, dat alle organen die op het terrein van de re clame bestaan, hun ontstaan en bloei danken aan het dagbladbedrijf. En het ontgaat ons waarom ten opzichte daarvan geen historische bindingen worden erkend, terwijl ze ter verdedi ging van de positie der bestaande om roepverenigingen voortdurend wor den aangevoerd. Ons derde bezwaar richt zich tegen de nieuwe omschrijving van de eisen, die aan aspirant-concessionarissen worden gesteld. De minister gebruikt daarbij niet alleen het getalscriterium, hij eist ook een „volledig" program ma, d.w.z .dat daarin de verstrooien de, de informatieve, kunstzinnige en opvoedkundige elementen in een re delijke verhouding moeten voorko men. Daarmee verschaft de minister zich een dodelijk wapen. Op die formule kan immers iedere aanvrager worden geweigerd. Dat lijkt ons unfair, aan gezien wij niet aannemen, dat bij de bestaande omroepen alle genoemde elementen wel overal en altijd in een redelijke verhouding voorkomen. Vandaag opnieuw twee berichten, die hen die zich betrokken weten enwil- 1 e n weten bij het leven der Kerk, aan het denken zullen zeten. Het kleinse minarie „Hageveld" gaat dit jaar nog haar porten openen voor niet-semi- naristen uit de omgeving en het groot-seminarie van de paters Augustijnen verleent zelfs toegang aan meisjes, die voor een filosofie- en theologïe-opleiding belangstelling heb ben. Men ziet het verkeerd wanneer men meent, dat hier uitsluitend over doorwerking van nieuwere ideeën mag worden gesproken. Deze maat regelen hebben ook een economische ondergrond. Toch blijven de ideeën natuurlijk het belangrijkste. Als men echter die ideeën maar op hun juiste waarde schat. Gaat het namelijk wel om nieuwere ideeën? Is de klacht, dat de seminarie-opleiding te besloten en te eng was niet bijna zo oud als het seminarie zelf? Als dat zo is, mag men dan mis schien de omstandigheden niet zege nen, die een proces hebben versneld, dat anders misschien maar moeilijk zou zijn gerijpt? Goed, nadat de Stichting van de Ar beid minister Veldkamp niet eenstem mig kon adviseren ten aanzien van de uitkering ineens, is zij nu ten minste eensgezind m haar opvatting, dat en hoe de uitkering deze maand kan worden gedaan. Het is zaak, dat nu ook ten spoedigste de definitieve vergunning ter tafel komt. Wachten maakt kregelig. De Westduitse staatsmunt zo wordt ons bericht zal gouden her inneringsmedailles slaan voor ae ver loving van prinses Beatrix. Dat is waarschijnlijk heel sympathiek be doeld, maar dat lijkt ons nu precies niet de taak van de Duitse staats munt. Met bewondering hebben wij kennis genomen van de opvatting van de Belgische directeur van het interna tionale Katholieke bemiddelingsbu reau voor uitzending van leerkrachten naar ontwikkelingslanden, dat de uit zending naar Congo met behoedzaam heid moet worden voortgezet. Dat HAARLEM, 1 juli, Het zag er aan vankelijk naar uit, dat de gemeente raad gisterenmiddag oen vakantie-zit ting zou houden. De agenda zou hoog uit een kwartier in beslag nemen, en daarmee zou de zaak bekeken zijn Maar dinsdagavond kwamen de vragen los van de heer Pielage (P.v.d.A.) over het streekplan-Noordzeekanaalgebied. Hij kreeg toestemming tot een inter pellatie, die toch nog twee uur in be slag nam met tot besluit een klein in cident, toen de heer Peeters (K.V.P.) de waarde van die vragenstellerij in twijfel trok. Hij achtte namelijk de in terpellatie overbodig, omdat de kwestie in het seniorenconvent voldoende ter sprake was gekomen. De heer Peeters veronderstelde, dat de fractievoorzit ters het besprokenen wel in hun fracties ters het besprikene wel in hu nfracties zouden hebben doorgepraat. Aldus vond de heer Peeters, die bovendien meende, dat er in het algemeen teveel vragen werden gesteld (één telefoontje kan meestal een afdoend antwoord geven, de interpellatie zonde van de tijd. Hij vergeleek ze met het befaamde Mon ster van Lochnes, dat vroeger in de va- kantietijd in de kranten steeds weer op dook. De heer Pielage liet die opmerkin gen natuurlijk niet over zijn kant gaan. Hij vond de toon van de heer Peeters onjuist, wie hij voor de voe ten wierp, dat hij zijn bezwaren vóór de interpellatie kenbaar had moeten maken. Hij was van mening, dat het HAARLEM, 1 juli Vanmorgen is aan de heer J. J. Schaap bij gelegen heid van zijn veertigjarig ambtsjubi leum de gouden eremedaille verbonden aan de orde van Oranje Nassau toege kend. De jubilaris is hoofd van de in terne administratie van de Centrale Co- operatie van de L. T. B. Maandag werd het feest gevierd in Lion d'Or en van morgen reikte directeur drs. F. L. F. N. Russel de koninklijke onderscheiding uit ten huize van de jubilaris 'in tegenwoor digheid van vele medewerkers en ver tegenwoordigers van de buitendienst. De verdiensten van de heer Schaap werden in verscheidene hartelijke toe spraken belicht. De woorden gingen in de meeste gevallen vergezeld van mooie geschenken. De trouwe L. T. B.-fuhc- tionaris toonde zich zeer verrast door de onderscheiding en in zijn dankwoord betrok hij allen die met woord en daad zijn jubileum tot een voor hem onver getelijke gebeurtenis hadden gemaakt. 'Advertentie) s 'u.*e lederwaren - raarhkelen paraplu s ".FN f RON I1STR 34 -HA ARHM Tfl SS684 (iiitiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii klonk ons in de oren als een eigen tijds antwoord op het gebed der Em maüsgangers: „Blijf bij ons, Heer. De avond daalt". En in Congo is het al zo donker. Met enige trots heeft de PTT laten weten, dat de opbouw van het straal- zendernet ten behoeve van het tele foonverkeer in vlot tempo verloopt. Binnen het jaar zal het hele westen erop worden overgeschakeld met als belangrijkste voordelen minder sto ringen in het telefoonverkeer. Wij hebben alle bewondering voor deze technisch knappe prestatie, waar mee de PTT vele omringende landen ver vooruit is. Alleen vragen wij ons af of de vele duizenden, die op de wachtlijst staan voor een telefoonaan sluiting, er ook mee gebaat zijn. hier om een zeer ernstige zaak ging en dat het noodzakelijk was, dat de naad in het openbaar van zijn onrust zou getuigen. Tenslotte wees de heer Pielage op het democratisch recht van vragen-stellen. Burgemeester mr. O. P. F. M. Vremers viel hem in zo verre bij, dat ook hij meende, dat de heer Peeters eerder zijn bezwaar te gen de interpellatie kenbaar had moe ten maken. De opmerking van deze, dat één vragensteller meer kan vra gen dan tien wijze mannen kunnen antwoorden achtte de heer Cremers niet gelukkig. De heer Peeters trok die opmerking weer in, met de opmerking overigens dat deze niet voor de heer Pielage per soonlijk bedoeld was. Overigens was ook hij er wel van overtuigd, dat het hier over een hoogst belangrijke zaak ging, maar hij betwijfelde niettemin de waarde van de interpellatie. Daarmede tornde hij niet aan het recht tot inter pelleren en vragen stellen. De discussie tevoren had feitelijk de heer Peeters in het gelijk gesteld. Wat van de zijde van B. en W. over het bedoelde streekplan en wat daarmede samenhangt werd medegedeeld bevatte heel weinig nieuws. De burgemeester verklaarde, dat in elk der zes werkgroe pen, die gevormd zijn wel degelijk re kening wordt gehouden met de Haar lemse belangen. Voor de vestiging van Mobil Oil heeft de minister bepaalde voorwaarden voorgesteld, onder meer in verband met de luchtverontreiniging. Dat is een vraagstuk van bovenge- meentelijk belang en het: toezicht zal moeten worden toevertrouwd aan een orgaan, dat een groter gebied omvat dan één gemeente. Met nadruk wees de burgemeester nogeens op de nood zaak van aanleg van wegen en afscher mende stroken. Hier moet niet de tra gedie worden herhaald als met de aan leg van de Westelijke Randweg. Uit zijn ZANDVOORT, 1 juli, De Zand- voortse impressario, de heer M. Cerni heeft aan het werkcomité dat als sub commissie van het comité „Viering bevrijdingsdag 1965" (inmiddels ontbon den) op bevrijdingsdag zorgde, dat ook de Zandvoortse bejaarde gehandicap ten, chronisch zieken en bedlegerigen iets van de bevrijdingsfeesten konden meemaken, een vijftigtal toegangsbe wijzen verstrekt voor bijwoning van de televisie-uitzending Piste" op woens dag 7 juli a.s. in „Treslong" in Hille- gom. De organisatrice van het gebeuren op Bevrijdingsdag, Mejuffrouw E. Korting heeft dit geschenk dankbaar aanvaard en is direct begonnen met het organise ren van deze uitgaansavond voor hen, die vrijwel nooit buitenshuis komen. Evenals op bevrijdingsdag moet ook nu weer een beroep worden gedaan op de particuliere autobezitters in de bad plaats, en de hulp worden ingeroepen van Rode Kruis, dokter en verpleegster. In „Treslong" zal voor deze bezoekers (sters) een apart podium worden ge bouwd. De medewerking en het medeleven van de Zandvoortse bevolking is zeer groot, zodat de voorbereiding van de or ganisatie thans zo goed als geheel is voltooid. Zelfs schonken Zandvoortse particulieren en zakenmensen spontaan bijdragen, waardoor het mogelijk is ge worden, na afloop van de voorstelling het gezelschap nog iets te kunnen aan bieden. Ongetwijfeld zullen deze Zandvoortse zieken en gehandicapten een kostelijke en onvergetelijke avond gaan beleven, waarop men zich reeds nu uitermate verheugd. woorden bleek in ieder geval, dat Haar lem op alle fronten diligent is. Wethouder Happé stelde, dat formeel nog niets is vastgelegd en dat alles nog mogelijk is. Belangrijk was zijn opmer king, dat binnen het betrokken gebied en de aangrenzende agglomeraties geen woongelegenheid meer zal zijn. De zaak zit vol. De resterende ruimte zal benut moeten worden voor recreatie, groenzones en verkeersvoorzieningen. Voorts gaf hij als zijn mening te ken nen, dat de groenstrook minimaal twee en maximaal vier kilometer breed zal moeten zijn. Een extra-zorg wordt ver eist welke in een dichtere beplanting tot uiting moet komen voor woon kernen in het groengebied, bijvoorbeeld Spaarndam. Het structuurplan van Haarlemmerliede noemde hij een waar devolle bijdrage, welke van grote rea liteitszin getuigt. Met het bovenstaande zijn de belang rijkste punten van het antwoord van B. en W. wel vermeld. De raadsagenda zelf was binnen een kwartier afgewerkt. Aan het begin van de vergadering wijd de de burgemeester enkele ernstige en hartelijke woorden aan de verloving van prinses Beatrix en Claus von Ams- berg. HAARLEM, 1 juli. In het kader van de Jumelage concerteerde gister avond in de Nieuwe Kerk het ,,Or- chestre Permanent De La Societé Des Concerts Populaires D'Angers." Het or kest dat gedirigeerd wordt door de voormalige dirigent van „des ballets du Marquis de Cuevas": Jean Doussard, bestaat uit een dertigtal instrumenta listen en kreeg in Mei 1964 deze kamer orkestachtige bezetting. Het programma dat de Franse gasten gisteravond presenteerden was met smaak gekozen en exquis van samen stelling zoals men dit uit de Franse keu ken kan verwachten. Als opmaat „Trois suites de symphonie" van de 18e eeuwse hofcomponist Mouret als finale „Festin de l'araignée" van de 20e eeuwen Albert Roussel. Nadat men gewend was aan de nogal scherpe intonatie van de blazers ty pisch Frans overigens) kon men genie ten van hecht en somstijds virtuoos or- kestspel. In Mozart „Symphonie con certante" had de totale klank misschien iets lichtvoetiger kunnen zijn. doch de wijze waarop de vier solisten resp. kla rinet, hobo, hoorn en fagot hun partijen realiseerden, pleit voor de blazerssec- BENTVELD, 1 juli, De jaarlijkse muziekweek van het Woodbrookershuis in Bentveld wordt deze maand meer dan ooit een krachtproef voor de deel nemende amateurs. Zij zullen voor het eerst een opera uitvoeren: „De var kenshoeder" van Jan Mul, waarschijn lijk onder regie van Pieter Lutz. Slechts zes dagen hebben zij tijd om muziek en tekst in te studeren, om decors te bou wen en kostuums te naaien voor deze komische opera met een tragisch slot naar een sprookje van Hans Andersen. En dan te bedenken, dat de vier solis ten, een sopraan, tenor, bariton en bas, nog niet zijn gevonden. Ze moeten liefst komen uit de operaklassen van conservatoria. De speurtocht zal binnenkort begin nen. Er zijn ook nog een hoboïst, trom bonist, trompettist, fagottist en hoornist nodig. Beide leiders van het klankrijke fes tijn, André Kaart en Thom. de Klerk, hébben alle vertrouwen in het slagen van dit waagstuk. Zij baseren dat op het enthousiasme van de cursisten, dat ze van voorgaanse jaren kennen. De muziekweek begint zaterdag 17 juli. Hoewel de componist en tekstdichter Harry Prenen Haarlemmers zijn, wordt deze week geen plaatselijke aangelegen heid. De deelnemers komen uit alle windstreken van ons land. Tot nu toe hebben zich veertig belangstellenden aangemeld, onder wie huisvrouwen, ty pistes, scholieren, een binnenhuisarchi tect en een lerares biologie. De jongste is een' twaalfjarig meisje uit Delft dat viool speelt, de oudste een tachtigjarige vrouw uit Oosterbeek, die een trouw be- HAARLEM, 1 juli Wanneer de heer H. van den Raadt zaterdagmiddag z'n laatste Nieuwe Haarlemsche Courant in Haarlem-Noord bezorgd heeft, zal het ook werkelijk z'n laatste krant zijn. De heer Van den Raadt acht nu namelijk de tijd gekomen het wat rustiger aan te doen. Hij heeft daarop ook alle recht, want maar liefst vijf en veer tig jaar lang heeft hij onze courant bezorgd. Een voor deze tijd onvoorstel bare trouw. Zijn klanten in Haarlem Noord kunnen zich onze courant niet voorstellen zonder de heer Van der Raadt, een man, die zijn werk met grote plichts betrachting en nauwgezetheid verricht heeft en op wie zij altijd konden reke nen. Niet alleen in zijn wijk, maar ook bij ons op de administratie zal het vreemd zijn de heer Van den Raadt niet meer te ontmoeten. Met weemoed zal men afscheid van hem nemen: een man van de oude garde, op wie je iede re dag kon rekenen. zoekster is om dat ze graag naar mu ziek luistert en omdat ze in de omge ving ideaal kan wandelen. Het Woodbrookershuis kan zestig be zoekers een slaapplaats bieden. Ook ge zinnen zijn welkom. Kleine kinderen worden in een crèche beziggehouden. Met de huishoudelijke dienst is dra. A. A. in 't Veld belast. Het hoogtepunt van de muziekweek valt op vrijdag 23 juli wanneer in de concertzaal van het vormingscentrum het resultaat van dagenlang intensief studeren is te beluis teren. Voor het eerst na twaalf jaar wordt „De varkenshoeder" opnieuw op de planken gebracht. De première bracht destijds de Nederlandse Opera in het kader van de Amsterdamse Kunstmaand. Tijdens de muziekweek komt de ci neast Bert Haanstra zijn film Fan fare draaien en zal de componist Jaap Stotijn over moderne muziek spreken. De deelnemers moeten zich stipt aan het lesrooster houden, 's Middags kunnen ze doen wat ze willen, maar de ervaring leert dat ze liever musiceren dan bijvoorbeeld naar het strand gaan. HAARLEM, 1 juli In de nacht van dinsdag op woensdag is waarschijnlijk één en dezelfde inbreker in Haarlem aan het werk geweest. De politie regis treerde drie inbraken of pogingen daar toe. Uit een rijwielzaak op het Houtplein wordt een bedrag van 190. vermist. De dader is binnengekomen door ver breking van een ruit aan de achterzij de van de zaak. Bij een brandstoffenhandel aan de Korte Poellaan werd de inbreker slechts twaalf postzegels van tien cent rijker. Hier werd een deur geforceerd. Een poging om een bank op het Houtplein binnen te dringen mislukte volkomen, doordat de toegangsdeur was afgesloten met een ijzeren stang. HAARLEM, 1 juli Als gevolg van persberichten over zich voor schoor steenveger uitgevende lieden hebben vijf bejaarde vrouwen zich gemeld bij de politie om aangifte te doen. Zij heb ben namelijk bezoek ontvangen van mannen die hen bewogen een rooster boven in hun schoorsteen te laten aan brengen om te voorkomen dat vogels en dergelijke naar binnen zouden val len. Op verscheidene plaatsen toverden zij een dode vogel te voorschijn, die zogenaamd uit de schoorsteen kwam. Na het karwei presenteren zij een ge peperde rekening. De mannen bellen bij voorkeur aan bij bejaarde vrouwen. Zij opereren niet alleen in Haarlem, maar ook in de wijde omgeving. HAARLEM, 1 juli De elfde Haar lemse Muugenronde zal op maandag 19 juli starten op de bekende startplaats op de Plauetenlaan, bij het Haarlem- terrein. Aan de ronde zullen 66 jongens deelnemen onderverdeeld in 11 merken ploegen. Deze ploegen zijn geadopteerd door elf firma's die door hun adopta- tiegelden het uitvoeren van de ronde mogelijk maken. Ondanks het schrikba rende stijgen der kosten van tentenhuur, warme maaltijden enzovoorts is het toch weer mogelijk gebleken een slui tend saldo te verkrijgen, mede door de gemeentesubsidie en andere inkomsten. Het verzorgingsteam, ploegleiders, EHBO-ers, mechaniciens, kwar tiermakers, chautfeurs, motorordon- nances, en wedstrijdadministrateurs is weer compleet. De route van dit jaar, gaat van Haar lem via Heemstede, Hoofddorp, Woer den, Oudewater naar Gorinchem. Af stand ongeveer 95 kilometer. De tweede dag gaat het van Groninchem via Waal wijk, Oosterhout, Ulvenhout, Chaam naar Bergen op Zoom. Afstand ongeveer 100 kilometer. De derde dag loopt van Bergen op Zoom via Goes, Vlissingen naar Middelburg. Afstand ongeveer 70 kilometer. De voerde dag van Middel burg via Veere over de dam van het Veerse gat naar Kats waar wordt over gevaren naar Zierikzee, langs de in aan bouw zijnde brug over de Oosterschelde, naar Oude Tonge. Afstand ongeveer 90 kilometer. De vijfde dag van Oude Tonge via de Grevelingen Dam naar Goeree en Over- flakkee en vandaar naar Hellevoetsluis. Brielle, Rozenburg overvaart van de Nieuwe Waterweg naar Maassluis. Dan via Vlaardingen naar Rotterdam. Af stand ongeveer 110 kilometer. De zes de en laatste dag van Rotterdam via Berkel, Nootdorp, Leiden, Warmond, Sassenheim, Hillegom naar Haarlem_ Eindpunt Circuit in Schalkwijk. Afstand ongeveer 95 kilometer. Totale afstand ongeveer 570 kilometer. De met zorg uitgekozen route biedt de deelnemers veel bezienswaardigheden, zodat niet alleen fietsen op de voorgrond treedt. De zes ingelaste wedstrijden zor gen voor het sportieve gedeelte, valt voorts nog te vermelden dat voor de aankomst van de muggenronde op het circuit in Schalkwijk door de ,de Kampioen" een voorwedstrijd zal worden verreden. Het bestuur van de Stichting Schalkwijk zal voor een feeste lijke ontvangst van de muggenkarav aan zorg dragen. HAARLEM BEVALLEN van een zoon: 29 juni: J Rodewijk-Beuk: A. van Bockhoo- vén-Baard; J. Smit-Tersteeg; 30 juni: M Heerkens-Wagemans; N- Vermeer- Lempers; M. van Bemmel-van Boven. BEVALLEN van een dochter: 28 juni: H Alofs-Martens; 29 juni: H. "ensen- van den Broek: K. Herben-van Wort; 30 juni: M. Bolijn-den Hollander ONDERTROUWD: 30 juni: J. Zon neveld en A. Krom; L. Wijnen en H. van HooffJ. Dekker en L. Wikke; C. Verzeilberg en R. Oedayrajsmgh Varma; G. Knudsen en C. van Velzen: B Hoenderbos en L. Rijbroek: K. Geraedts en M. Brandjes: J. de Rijk en M. Jacobs; S. Slager en A. Dijkstra. T GETROUWD: 30 juni: L. Laadstra en L. Koper: J. Vlietstra en I. .Haze laar: B. Wildeboer en H. van Dijk: J. Groeneveld en G. Martens: G. Hoge- slag en S. Knaap; G. Knudsen en C. van Velzen; Th. Nieuwenhuizen en C. Spreeuw. GEHUWD: 29 juni: B. J. J. v.d. Meij en E. G. Schouten, P. Th. G. A. Geijsen en L. C. Maksurilla, C. Sikking en E. M. den Breejen. OVERLEDEN: 28 juni: IJ. Lensvelt- de Weger, 82 j. Nederlandlaan; 29 juni: M. Doets. 68 j., Gasthuisvest; J. van de Groote Poort-ten Brink, 84 j. Hof- meijerstraat. OVERLEDEN: 26 juni: W. A. Ker- mer, 49 jr., Spanjaardslaan, A. J. Uit- tenbogaard, 81 jr., Raamvest, T. Schuit. 67 jr., Schoterweg, R. S. M. Snoek. 69 jr., Dorreboomstraat, M. A. Daudeij- van Oorschot, 43 jr., L. Reaellaan. 27 juni: H. van Heerde, 42 jr., Muider- slotweg, J. W. Jongmans, 67 jr., Kam perlaan. J. G. M. Elfering. 7 jr., Prof. Donderslaan, R, T. Bruin-Wiersmj. 63 jr., Kerkstraat, 28 juni: Th. van" der Kolk, 80 jr., Saracenenstraat, L. Wie- ringa-De Ruiter, 78 jr., Crayenester- laan, G. Stork-Schra, 83 jr., Klever parkweg. E. M. A. de Vos, 33 uren, Tugelastraat. tie van het orkest. Als men bedenkt dat het orkest behalve vakmusici ook amateurs in haar gelederen telt dan moet men veel bewondering hebben voor hun artistieke prestaties. Naast een piccolo concert van Vivaldi en een nogal snel geïnterpreteerd hobo concert van Albinoni, bereikte dirigent Droussard die voor buitenstaanders een nogal wonderlijk suggestief gebaar hanteert het muzikale hoogtepunt met de balletmuziek ,,Le Festin de l'araignée" van Albert Roussel. ANDRé KAART HEEMSTEDE. 1 juli Voor het in Heemstede op te richten Kennedy-mo nument is thans een bedrag binnenge komen van 3.317. Teneinde de finan ciële actie te stimuleren stelt het co mité aan iedereen die tenminste een bedrag van twee gulden voor het mo nument bijdraagt, een fraai uitgevoerd speldje met de beeltenis van John F. Kennedy beschikbaar. Ook degenen die reeds een dergelijk bedrag hebben be taald. zullen desgevraagd een speldje ontvangen. Men dient dan een aanvrage te rich ten tot de heer A. Jongkind. Jan van Goyenstraat 15. tel. 80885. De speldjes zullen in de loop van de maand septem ber op nader bekend te maken adres sen verkrijgbaar zijn. Giften voor het Kennedy-monument kunnen overgemaak worden op giro 153509 t.n.v. Nutsspaar- bank-Heemstede. Ook kan gebruik ge maakt worden van de envelopjes en de rijdende Spaarbankbussen. AMSTERDAM, 1 juli Blauw Wit heeft voor het komende seizoen Arie de Oude, die laatstelijk voor Haarlem uitkwam, en de Ajacied Ad Visser ge contracteerd. Woensdagmiddag is Peet Petersen voor een niet zo hoog bedrag gecon tracteerd door NAC. CINEMA PALACE. Dagelijks 2. 7 en 9.15 uur: Geheim agent in Gibraltar. 14 jaar. Zondag: 2. 4.15. 7 en 9.15 uur. FRANS HALS. Dagelijks 7 en 9.15 uur. Zaterdag 2, 7 en 9.15 uur: James Bond contra Dr. No. 18 jaar. Zondag: 2. 4.15, 7 en 9.15 uur. LIDO. Dagelijks 2, 7 en 9.15 uur: Maciste, gladiator van Sparta. 14 Jaar. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Zondag 11 uur: Jungle-cat, alle leeftijden. LUXOR. Dagelijks 2. 7 en 9.15 uur: FX 18 op spionnenjacht. 18 jaar. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT. Degelijks 2. 7 en 9.15 uur: Aeneas, de held van Troje. 14 jaar. Zondag: 2. 4.15, 7 en 9.15 uur. Zondag 11 uur: De grote jacht, a.l. ROXY. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur: Met de dood op de hielen. 14 jaar. Zondag: 2. 4.15. 7 en 9.15 uur. Maandag t/m woensdag 2.30, 7 en 9.15 uur: Het zwarte schild. 14 jaar. STUDIO. Dagelijks 2.15. 7 en 9.15 uur: Les parapluies de Cherbourg. 14 ja»>. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Zondag 11 uur: De triomf van Lassie, a.l. MINERVA. Vrijdag 8.15 en zondag 7 en 9 15 uur: Die Forster Christel, a.l. Zaterdag en wo. 2.30 en zondag 2 en 4.15 uur: Rusty en het blinde meisje, a. 1. Maandag 't/m woensdag 8.15 uur: Het dagboek van een kamermeisje, volw. Vishal, Grote Markt: „De landman en de muze". Expositie van prenten, schilderijen en aquarellen in het kader van het Gouden jubileum van de K.L.T.B. Dagelijks van 10 5 uur. Zondag van 1 5 uur (t/m 29 augustus). Frans Halsmuseum: Werken uit de Haar lemse school van de 16e t/m 19e eeuw. Tekeningen van Nederlandse, Italiaanse en Franse school 16e t/m 19e eeuw Fossielen en Natuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen, behalve maandag van 11—S uur. Eerste zondag van de maand van 1 3 uur Bijzondere collectie werken van Frans Hals. Dagelifks van 10 tot 5 uur. Zondags van 1 tot 5 uur Teylers Museum: Schilderijen 19e en 20e eeuw. Tekeningen Nederlandse. Italiaanse en Franse schooi, 16e t/m 19e eeuw. Fos sielen en Natuurkundige instrumenten. Ge opend op werkdagen, behalve maandag van 1 13 uur. Eerste zondag van de maand van 1—3 uur Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 76: Oude religieuze kunstschilderijen en middel eeuwse beeldhouwwerken. Geopend van 10 12.30 en 1.30 5 uur (behalve maandag). Zon- en feestdagen van 2 5 uur. Tot 29 juli tentoonstelling van werken van Suzanne Nicolas en Joep Nicolas. Woonhuis Jacobus van Looy, (Cl Hout weg 103: Het voormalige woonhuis van de schilder-schrijver Jacobus van Looy. Ge opend dondardags van 10 12.30 en 13.30 7 uur Zon- en feestdagen van 2 5 uur. Cruquius Museum: Historische stoom machines en grote maquette van Nederland met waterstand^- en overzicht overstro mingsramp 1953. Geopend dag. van 9 12.30 en 1.30 5 uur Zondags van 1 5 uur. In 't Goede Uur: De maand juni expositie van tekeningen en grafieken van Jan Koning De Ark: Zomerexpositie van schilderijen en aquarellen. Geopend dagelijks (behalve dinsdag) van 10 tot 8 uur, (tot 7 augustus). 2e etage: 100 ambachten, van Jan Luyken. Dag (behalve dinsdag) van 8 11.30 uur Linnaeushof, Bennebroek Openlucht- tentoonstelling van voorjaars- en zomer bloemen. Tropen tuin en minicorso. Geopend dagelijks van 9 18 uur (t/m oktober). Waaggebouw, hoek Spaame, Damstraat: Dagelijks van 12 5 uur: Expositie van beeldhouwwerken van Joosje Mulder en tekeningen en aquarellen van Rudolf Bruin. Tot 5 juli) Prentencabinet. Overzicht van het werk van Wout van Heusden. Tot 25 juli. Dag. van 10 tot 5 uur. Zondag van 1 tot 5 uur. Vleeshal, Grote Markt: National Vquarium expositie. Dagelijks van 10 tot 22 uur. (Tot 5 juli).

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 3