Nederlandse srote zee- visserij had nog ongunstige resultaten IJsselmeervisserij met hogere besommingen; aantal vaar tuigen verder gedaald Jeugdige Beverivijkers stichtten brand in torenflat Philips CAO goedgekeurd Verloofd paar bezoekt Raad van State BRAZILIANEN BIJ TELSTAR? Hillegommer staat terecht wegens ingooien van ruiten EDO vanavond tegen Telstar VERMEULENMUSEUM 2 SCHEPEN RIJKER NU LUXE AMERIKAANS WITBROOD Frankrijk voert lifterskaart in Nog in juli eerste deel uitkering? 21 en 15 maanden geëist Alphenaar EX A MENS Ongelukkige val bij Hoogovens Geert precedent Boekbinder uit Velsen ging tekeer in de bus Velzenaren met twee Brazilianen Brokken maken in de bocht Duitse Staatsmunt slaat penning van prinses Beatrix BEDRIJFSRESULTATEN 1964 IJsselmeervisserij EINDEXAMENS - met prijsaanpassing - Cock Luyten (NAC) gaat naar Feijenoord Uit bocht gevlogen HAARLEMSE POLITIERECHTER Proef het beste brood ter wereld! UW CO-OP BAKKER BAKT Voor Fr. 2 per jaar ziekte- en onkosten- verzekering Eenstemmigheid in de Stichting van Arbeid KVP-fractie tegen Wijdingen Electronische orgels Kleuter ontketent ivare ravage DONDERDAG 1 JULI 1965 PAGINA 4 O Gaat Telstar in het komende sei zoen Brazilianen opstellen in het eerste elftalIn ieder geval zijn in Sportpark Schoonenberg de Bra zilianen Carlos (links) en Wilson (rechts) in actie tijdens een door Telstars hulptrainer van de Gevel geleide proef training. Of zij tot Telstar zullen toetreden hangt nog van verschillende factoren af. De spelers zijn nu alleen nog maar „op zicht". De heer W. Chr. Verbeek toont burgemeester mr. 'J. C. Bühr mann de door hem aangeboden scheepsmodellen. In zijn hand de loodsschokker, op de tafel de loodsschoener. U kunt nu brood eten, zó mals, zó gezond, zó lekker als nooit te voren. Gebakken van 's werelds beste tarwekorrel, geoogst op de gigantische velden van „The Great Plains" in de V.S. Geniet nu van het beste brood. Met toewijding voor u gebakken door de CO-OP bakker. Vraag hem naar het nieuwe, luxe Amerikaanse witbrood. Velsen steunt Stichting Hoger Onderwijs Haarlem KRUISWEG 47-49 HAARLEM EMINENT - HAMMOND PHILICORDA - WURLITZER LOWREY DEN" HAAG, 1 juli De afdeling visserij van het Landbouweconomisch instituut heeft in het verslag over de bedrijfsresultaten van de Nederlandse visserij in 1964 meegedeeld, dat de to tale besomming steeg tot ongeveer 165 miljoen gulden, 20 miljoen meer dan in 1963. De grote zeevisserij heeft niet bijgedragen tot de hogere opbrengst. De kleine zeevisserij, uitgeoefend met kotters, bereikte daarentegen een ho gere opbrengst van ongeveer 15 miljoen gulden ten opzichte van 1963. De grote zeevisserij had in 1964 on gunstige resultaten. Het aantal drijfnet- loggers, waarmede de grote zeevisserij door rederijen werd uitgeoefend, daalde van 44 in 1963 tot 30 in 1964. Het aan tal trawlers was in 1964 met 116 sche pen slechts een schip minder dan in 1963. De aanvoer daalde van 119 mil joen kg in 1963 tot 112 miljoen kg in 1964. Dit werd voornamelijk veroor zaakt door een daling van de haring- aanvoer. De totale waarde van de aan voer bedroeg in 1964 77 miljoen gulden tegen 88 miljoen gulden in 1963. De gemiddelde bedrijfsresultaten wa ren volgens het verslag in 1964 nog iets ongunstiger dan in 1963, toen reeds met verlies werd gewerkt. Met de haringvisserij werd in 1964 een gunstiger bedrijfsresultaat behaald dan in 1963, doch in de wintervisserij op rondvis leverde een aanzienlijk tekort op als gevolg van een werkstaking in de maanden januari en februari 1964. De kleine zeevisserij toont daarmede wederom een spectaculaire ontwikke ling. De totale waarde van de opbrengst van de vangst steeg van 58 miljoen gulden In 1963 tot 72 miljoen gulden in 1961. De kleine zeevisserij had ook in 1964 nog te lijden van geringere tongvang sten als gevolg van de strenge winter van 1962- 63. De bedrijfsresultaten wa ren in 1964 echter in het algemeen gun stiger dan in 1963. Het aantal gamalenvissers was in 1964 slechts weinig groter dan in 1963. De vangst was even groot als in 1963, maar veel groter dan in de jaren voor 1963. De totale opbrengst was met ruim 11 miljoen gulden één miljoen hoger dan in 1963. De bedrijfsresultaten wa ren in 1964 in het algemeen iets gunsti ger dan in 1963. De IJsselmeervisserij noteerde ho gere besommingen. Het aantal vaar tuigen waarmede de IJsselmeervisse rij wordt uitgeoefend is in 1964 ver- LEIDEN, 30 juni Aan de Rijksuni versiteit in Leiden zijn geslaagd voor de #xamens: Kandidaats a wis- en natuur kunde: de heren: C. van der Hoek en S. Bijlsma, Leiden, idem a: de heren: A. van Dam, E. Jungslager, beiden Leiden, R. C van Rijsbergen, Hilversum, J. Giezen, Leiden, W. Nooteboom, Rotter dam, M. Udo de Haes, Den Haag, idem b: de heren: T. de Jong, A. Koopmans, beiden Leiden, idem d: de heer J. Simo- nis. Leiden, idem d': de heer A. P. van tilden, Leiden, idem e: de heer G. von 't Spijker, Leiden, idem f: de heren: A. Sikken, Leidschendam, R. Heibes, Haarlem en B. van Ooden, Leiden, Idem g: mej. A. van Oosten en de heer B. Kraal, Leiden. Kand. ned. recht: de heren W. Aalders, Eindhoven, C. van Alderwegen, Den Haag, W. As ser, Eindhoven, C. van Baasbank, Haar lem, W. van den Berg, Rijkevoort, W. van den Berg, Rotterdam, F. van den Bergh, Eindhoven. H. Bergamin, Am sterdam, mevr. Y in 't Veld-de Bok, Den Haag, R. Borsje, Honselersdijk, Mej. J. Bos, Schiedam, mej. A. van Bos. De Bilt, C. Boskam, Katwijk, F. d'Aulnis de Bourouidl, Amsterdam, J. Bouwman, Utrecht, mej. L. Brossois, Haarlem, H. Sasselaar, Zoetermeer, J. Duindam, Leiden, J. Dujjnstee, Den Haag, H. van Dtfk, Djokjakarta, B. Edixhoven, Ossendrecht. W. Fase, Ha- zerswoude, C. Flinterman, Den Haag, P. Fuchs. Rheden, B. dan der Gaag, Ol- denzaal, B. de Graaf, Leeuwarden, J. de Graaff, Amsterdam, F. de Groot, Batavia, mej. G. van der Haer, Was senaar, mej. M. .Hamers, Den Haaga, J. van Hasselt, Vlaardingen, mej. G. Heiser, Rotterdam, J. Heyman, Rot terdam. J. Heijning, Ermelo, A. Hout man, Rheden, J. Crena de Jongh, Rijns- burg, C. de Jong, Amsterdam, R. van de Kamp, Batavia, A. Kist, Rotterdam, B. Klep, Breda, E. Koning, Geldermal- sen. mej. W. van den Ende, Voorburg, mej. I. Kramer, Leeuwarden, J. Kroon, Den Haag, M. Kuipers, Groningen, A. Lattgeveld, Utrecht, mej. W. van Len- nep, Den Haag, mej. L. Lindner, Bue nos Aires, H. Linthorst, Den Haag. S. Linthorst. Delft, G. Maaldrink, Den Den Haag. D. von Maltzahn, mej. R. Mast, Harderwijk, J. van Meel, Hal steren, mej. C. Meijer, Den Haag, K. Houtzager, Semarang. LEIDEN, 1 juli R.-K. lyceum St. Bonaventura, gymnasium A: J. Belt, P. Boortman, S. Broekhuizen, A. van Noort, B. Oostdam, P. Otgaar, R. Smeets, C. Vergeer, S. Vermeulen, T. de Wit, T. v. Woerden; gymnasium B: D. van Beek, P. v.d. Bosch, W. van Doornik, T. v.d. Geest, K. Grimbergen, T. Hakkaart, T. Hogenelst, J. Jansen, J. Matze, M. Pannebakker, P. Run derkamp, F. Stikvoort, S. Strijk, A. van Swieten, J. Tolenaar; HBS A: F. Adema, T. Blom, K. de Boer, H. Bots, E. Bus, G. Brouwer, V. Cortenbach, S. Coster, K. van Delft, H. v.d. Doel, H. Duivenvoorde, A. v.d. Geest, M. Groenewegen, E. Herkströter, W. v.d. Heijden, F. Houtman, E. Hoyng, B. Jansen, A. van Klaren, S. de Koning, J. Korver, R. Kramp, J. van Leeuwen, H. van Mameren, L. van Maris, W. Ooyendijk, Y. v.d. Poel, F. Rancuret, P. Raumann, F. van Ülden, P. Veij- gen. Vreeburg, L. v.d. Werf, W. VAN Wetten, T. v.d. Wiel, W. van Woerden, A. Zandbergen ,K. Zoet, S. v. d. Zon, C. van Zijp; HBS B: J. Blom, S. Blom, L. v.d. Boog, J. Buis, H. Dingjan, L. Floor, L. Hakkaart, J. van Hellemond, C. Heruer. J. Hogeling, T. v. d. Hoo- gen, G. Hoogervorst, A. Hug, H. van Hummel, J. van Kempen, A. van Lier- op, F. v.d. Meer, H. Meijer, F. Smit, T. Straathof, R. Tetteroo, W. de Vrind, P. de Wekker, G. Westgeest, H. Witte- man, L. v.d. Zon. der gedaald van 279 in 1963 tot 252 in 1964. Het afgelopen jaar was voor de IJsselmeervissers een goed jaar. De vangst van aal steeg met 1,6 min kg in 1963 tot bijna 2 min kg in 1964. De prijs was als gevolg van goede kwaliteit eveneens hoger, waardoor de totale opbrengst steeg van 5,8 miljoen gulden in 1963 tot 8,5 miljoen gulden in 1964. De bedrijfsresultaten van de IJssel meervisserij waren in 1964 in het al gemeen aanzienlijk beter dan in de voorafgaande jaren. Het verslag geeft, behalve een groot aantal economisch-statistische gegevens, een overzicht van de investeringen in schepen aan de vissersvloot zijn toege voegd, dan in het voorafgaande jaar. In 1964 werd de vloot met 8 trawlers en 41 kotters uitgebreid. De totale in vestering in nieuwbouw van schepen en motoren daalde van bijna 33 miljoen fulden in 1963 tot ruim 30 miljoen gul- en in 1964. Voorts blijkt uit vergelijking met gegevens van de nieuw ingeschre ven scfieepshypotheken dat de nieuw bouw in de visserij grotendeels met ge leend geld werd gefinancierd. HAARLEM, 1 juli Op 27 februari van dit jaar deed zich in de stalling- ruimte van de torenflat aan de Warande in Beverwijk een geweldige ontploffing voor, gevolgd door een felle brand, die de brnadweer de grootste moeite ople verde. De brand was aangestoken door twee jeugdige Beverwijkers en als re presaille bedoeld tegen een van de be woners van de torenflat. Tevoren had den ze in diens woning ingebroken en serviesgoed stukgegooid. „Een beetje baldadigheid", excuseerden zich de ver dachten. „Misdadige baldadigheid", meende een van de verdedigers. „Een voorbeeld van ernstige jeugdcriminali teit", oordeelde de officier van justitie, mr. J. Bredius. Hij eiste tegen de 19- jarige leerling-monteur K. H. een jaar en negen maanden gevangenisstraf en tegen de 18-jarige magazijnbediende P. J. M. de W. een jaar en drie maanden jeugdgevangenis. (Uitspraak 15 juli). IJMUIDEN, 1 juli Woensdag 30 juni overkwam de 17-jarige mejuffrouw C. Bouwman uit Beverwijk, werkzaam als serveerster bij de huishoudelijke dienst, een ongeval bij Hoogovens. Mejuffrouw Bouwman is tijdens haar werkzaamheden, in een administratie- gebouwtje van de walserjj voor dunne plaat en blik, uitgegleden en komen te vallen. Zij moest in het Roode Kruis Ziekenhuis te Beverwijk worden opgeno men. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 30 juni Het College van Rijksbemiddelaars heeft de Philips CAO goedgekeurd. Het college heeft zich kunnen verenigen met de zgn. in dexclausule, volgens welke de lonen bo ven de voor drie jaar overeengekomen verhoging met 16 procent nog met jaar lijks twee procent kunnen stijgen, wan neer de kosten van levensonderhoud ook in die mate zijn gestegen. In de brief aan de Stichting van de Arbeid, waarin de goedkeuring wordt meegedeeld, laat het college uitdruk kelijk weten, dat deze goedkeuring met betrekking tot deze bepaling niet als een precedent mag worden be schouwd voor andere contracten, zo als de metaal-CAO's. Het college her innert eraan, dat de regering en de stichting over deze indexclausules eerst nog zullen moeten praten, na dat de SER er een advies over heeft uitgebracht. Het college heeft toch op dit beraad vooruit willen lopen uit waardering voor de Philips-CAO, die voor drie jaar geldt. Bovendien meent het colle ge, dat in dit geval voorzichtigheid is betracht, zowel bij het vaststellen van de zestien procent loonsverhoging als van de hoogte van de jaarlijkse aanpas sing aan de prijzen. De totale kosten stijging, meent het college, is verant woord gezien de ontwikkeling van de produktiviteit bij Philips. Inderdaad blijft Philips met een loons verhoging van hoogstens 7 pet. per jaar beneden het landelijk gemiddelde van de afgelopen tien jaar, dat 7,5 bedraagt. Ook de aanpassing aan de stijging van de prijzen op zichzelf (2 pet) blijft be neden het gemiddelde waarmee de prij zen in de afgelopen tien jaar omhoog zijn gegaan (3,2 pet.) (Van onze Haagse redaktie) DEN HAAG, 1 juli. Gistermiddag om drie uur hebben prinses Beatrix en Claus von Amsberg een bezoek gebracht aan de Raad van State op I et Binnen hof. Het was een strikt besloten bijeen komst. Het verloofde paar werd, na bij de ingang te zijn begroet door de vice- voorzitter van de Raad van State, dr. L. J. Beel en het oudste lid van de raad, mr. P. W. J. A. Cort van der Linden, door de vice-president toege sproken in tegenwoordigheid van alle staatsraden. Het bijzondere van dit kennismakings bezoek was, dat het verloofde paar wérd ontvangen in een college, waarin de prinses in haar hoedanigheid van kroonprinses zitting heeft sedert haar meerderjarigheid, zij het zonder lid van de Raad te zijn. ROTTERDAM, 1 juli Tussen Feijen oord en NAC is overeenkomst bereikt ten aanzien van de transfer van Cock Luyten naar Feijenoord. VELSEN, 1 juli Op de rijksweg Haarlem-Velsen ter hoogte van het ben zinestation Van Bugnum is de 25-jarige loodsboot-matroos J. H. uit Amster dam, die vermoedelijk met te hoge snelheid de ter plaatse verraderlijke bocht in de weg nam, over de kop geslagen en in de sloot langs de weg terechtgekomen. Hij moest met een her senschudding en een wond in zijn nek in het Antoniusziekenhuis worden opge nomen. De motor is met een kraan wagen uit de sloot getakeld. HAARLEM, I juli Voor de Haar lemse politierechter stond gisteren de man terecht die er vermoedelijk de oorzaak van is dat Hillegom tien dagen lang niet rustig heeft kunnen slapen. De ene ruit na dé andere sneuvelde daar, omdat iemand met grote stenen smeet. Steeds ontkwam de man, die meestal 's nachts opereerde aan de gedupeerde bewoners en aan de poli tie. Op 24 juni echter had een inwoner van de Van den Endelaan, die om streeks één uur zijn ruit hoorde inval len, meer sucees. Hij zette een achter volging in, raakte de dader kwijt, maar wist later de politie op zijn spoor te zetten, die hem inderdaad bij de kraag kon vatten. De ruitengooier bleek de 43-jarige ijsventer N.v.V. uit Hillegom, die echter verklaarde alléén iets van de ruit aan de Van den Ende laan af te weten. De ijsventer had die avond in een café enkele huiselijke moeilijkheden proberen weg te drinken. Hij was dan ook dronken geweest toen hij in het wilde weg met stenen ging gooien. De officier van justitie die alleen de laat ste ruitenvernieling bewezen achtte, eist veertien dagen met aftrek en on- middelijke gevangenneming. De po litierechter meende echter, na het plei dooi van de verdediger, die de straf voor één ruit erg zwaar vond, dat een psychiatrisch rapport voor de goede beoordeling nodig was en hield de zaak aan. Bijzonder ondankbaar toonde zich op 28 februari de 21-jarige boekbinder J. de W. uit Velsen. Hij was na het nut tigen van diverse glaasjes bier in de verkeerde bus gaan zitten. Een conduc- tuer die zijn kaartje kwam controleren ging eens na welke bus de jongeman terug kon nemen. De boekbinder was van zijn advies echter helemaal niet gediend en haalde plotseling uit. Hij sloeg en schopte de verbouwereerde HAARLEM, 1 juli Vanavond om zeven uur speelt EDO fn het Noorder Sportpark een oefenwedstrijd tegen de eredivisieclub Telstar. Bij Telstar zijn o.m. de twee Braziliaanse voetballers van de partij, waarmee de Velser club thans in onderhandeling is, en die men hierboven in actie ziet. De entreeprijs is voor alle rangen een gulden. Jon- genskaarten kosten vijftig cent. BEVERWIJK, 1 juli De 22-jarige Duitser M.B., de onder invloed zijn wagen bestuurde, dacht met flinke snel heid de bocht van de Julianaweg nog wel te kunnen nemen. Het kon niet en het gevolg was, dat hij tegen de ach terzijde van een auto, die in tegenover gestelde richting reed, botste. Het dochtertje van de gedupeerde chauffeur liep daarbij een hersenschud ding op. Het rijbewijs van de brokken maker is ingevorderd en de auto is in beslag genomen. VELSEN, 1 juli Burgemeester mr. J. C. Bührmann, die woensdagmiddag samen met wethouder R. Verbeek, naar het P. Vermeulenmuseum was geko men om een scheepsmodel in ontvangst te nemen, kreeg daarbij voor het mu seum niet één. maar naar even later bleek twee schepen aangeboden. Zij ILLzijn gemaakt door de heer W. Chr. Verbeek, broer van de wethouder, die overigens al meer schepen aan het museum heeft geleverd. Het begon met een Dory schoener, gevolgd door het eerste hospitaal-kerkschip „De Hoop" (een schoener-zeilschip), een Urker botter en een Scheveningse bom schuit. Sinds gistermiddag heeft het museum nu ook een loodsschokker en een loodsschoener. Beide schepen heeft de heer Verbeek weer vrijwel uit het hoofd moeten maken, afgaande op zijn onvoorstel baar sterk geheugen. Want het is al zo'n 55 jaar geleden, dat in IJmui- den de loodsschokker lag, in „de hoek", bij de zuidersluis. Het was een af getuigd schip, dat door een loods, die niet meer voor de nacht thuis kon ko men, als logementschip werd benut, maar dat eigenlijk diende voor de op leiding van loodsleerlingen, die er stu deerden voor hun derde rang. Na de aanbieding van dit model, waaraan hij ongeveer twee maanden heeft ge werkt, kwam de heer Verbeek dood- nuchter en tot aller verbazing ook nog met een loodsschoener aandragen, zoals er vroeger voeren op het Engels Ka naal en die in die dagen wel eens drie- dik in IJmuiden lagen. Burgemeester mr. J. C. Bührmann kon in aanwezigheid van diverse be stuursleden van de P. Vermeulenstich- ting verklaren, dat de heer W. Chr. Verbeek bij het museum bijzonder goed staat aangeschreven door zijn perio- dieke verrassingen. Bijzonder plezierig is hierbij, dat deze modellen een dui delijke verrijking van het museum be tekenen. Als blijk van erkentelijkheid bood de burgemeester namens het be stuur een geschenkenbon aan en het is niet te gewaagd te veronderstellen, dat daarvan wel weer materialen voor nieuwe scheepsmodellen zullen worden gekocht. Momenteel is de heer Verbeek bezig met de restauratie van een oud model, dat reeds lang in het museum stond. (Advertentie) PARIJS, 1 juli Over enige tijd zullen er in de betrekkingen tussen lift gevers en lifters in Frankrijk wat meer veiligheid en wederzijdse garanties be staan. Het onder leiding van staats secretaris Maurice Herzog staande „Haute comité de ia jeunesse" heeft namelijk besloten tot de invoering van een lifterskaart: „Une carte d'auto- stoppeur". Deze kaart zal kunnen wor den afgegeven (oor alle erkende Jeugd verenigingen aan personen, ook niet- leden, in leeftijden van 18 tot 30 jaar, die erom vragen en zelfs aan ouiten- ianders via vertakkingen van de ver enigingen in het buitenland. De kaart zal de naam van de lifter vermeiden, zijn domicilie, zijn (eventuele) regis tratienummer en ook zijn portret dra gen. De kaart zal bovendien lichtge vend zijn. Minderjarigen hebben om haar te kunnen verkrijgen een ouder lijke machtiging nodig. Aan deze lifterskaart hebben de ver zekeringsmaatschappijen een aantal ga ranties verbonden, waarvan de premie Fr. 2 per jaar bedraagt, te voldoen door de houder van de Kaart. Deze verzekering omvat voor de lifter in ge val van ongeluk o.m. algehele vergoe ding van de geneeskundige, chirurgi sche en apothekerskosten, henevens vergoeding van ziekenhuiskosten voor maximaal 90 dagen. Bij blijvende inva liditeit zal hij recht hebben op een jaarrente van Fr. 2.400 of op .een be drag ineens van Fr. 40.000. Voor de liftgever zullen de garaties in geval van ongeluk, teweeg gebracht door d° lifter behelzen: ongelimiteerde schade loosstelling voor opgelopen lichamelijk KARLSRUHE, 1 juli (DPA) - De Westduitse „Staatsmunt" in Karlsruhe zal gouden medailles slaan met de beeltenis van prinses Beatrix aan de voorzijde en aan de achterzijde het wapen van Oranje en het opschrift „ter herinnering aan uw verloving met de heer Claus von Amsberg". letsel en schadeloosstelling tot maxi maal Fr. 1 miljoen voor de opgelopen materiële schade. Volgens de toelichting van het be sluit zal de kaart geen zedelijkheidsga rantie bieden, daar het onmogelijk is om een onderzoek in te stellen naar de persoon van de aanvrager van de kaart. De liftgever zal het ermee moe ten doen dat hij de naam en het adres van de lifter kent. En ook is het na tuurlijk niet mogelijk in de auto, waar in gelift wordt waarborgen /oor be hoorlijk gedrag te geven. DEN HAAG, 1 juli Het bestuur van de Stichting van de Arbeid heeft gisteren een eenstemmig advies vast gesteld voor het College van Rljksbe- middelaarg over de tekst van de ver gunning op grond waarvan de bijzon dere uitkering voor 1965 in twee etap pen kan worden verleend. Het bestuur van de Stichting heeft voor de vaststelling van dit in de pro cedure voorgeschreven advies aan het College van Rijksbemiddelaars de brief van minister Veldkamp aan het Stich tingsbestuur als basis gebruikt. „We zijn het volledig eens," aldus ir. J. Bosma, werkgeversvoorzitter van het Stichtingsbestuur. Drs. D. Roemers, werknemersvoorzitter van dat bestuur, verklaarde te hopen dat het College van Rijksbemiddelaars spoedig de ver gunning zal uitgeven. Het bedrijfsleven zit er op 1» wach ten, zo is hem gebleken. Het moet z.i. mogelijk zijn dat de eerste etappe van die in totaal twee procent grote, bijzondere uitkering (over het jaarloon plus de vakantietoeslag, met een mi nimum van 120 gulden) oog voor de vakantieperiode uit te betalen. In ver scheidene bedrijven is onrust over de ze zaak, zo voegde hij eraan toe. conducteur waar hij deze raken kon. De boekbinder kon zich tijdens de zit ting van het voorval niets meer herin neren. „Het wordt steeds meer mode volkomen onschuldigen, willekeuri ge voorbijgangers vaak, aan te vallen. Niemand is meer veilig. Ik eis een onvoorwaardelijke vrijheidsstraf van één week," aldus de officier van ju- één week," aldus de officier van ju stitie. De politierechter meende dat ■verdachte, die tot nog toe een blanco strafregister had, wel gestraft was met 100,- boete en een week voorwaarde lijk. Een metselaar, de 29-jarige J.S. uit Amsterdam, kreeg een boete van 100,- en een maand voorwaardelijk, omdat hij op 5 april in een woning in Beverwijk twee postzegelalbums weg genomen had. De man knapte op de zolder van het huis enkele verhuizings karweitjes op, daar vond hij de albums in een doos. De officier van justitie, die het feit dat verdachte de vanzelf sprekende mate van vertrouwen ge schonden had, ernstig vond, had 200,- boete en een maand voorwaardelijk ge ëist. Conform de eis werd de 30-jarige broodbezorger G.K. uit Beverwijk tot een boete van 75,- veroordeeld om dat hij de man, die hem afgeraden had te trouwen met de vrouw, die verdach te al héél wat jaren in gedachten had, zo was aangevallen dat het slachtoffer enkele tanden moest missen. De brood bezorger had de avond van de ruzie gedronken. VELSEN, 1 juli Met de stemmen van de KVP-fractie tegen heeft de ge meenteraad van Velsen gisteravond een voorstel van B. en W. aanvaard om de Stichting Hoger Onderwijs voor Noord-Holland, gevestigd te Haarlem, een subsidie toe te kennen van 850,-. Terwijl de fracties van WD, PvdA, PSP en Prot. christelijken, in tegenstelling tot de CPN nadrukkelijk verklaarden, dat hun instemming met de subsidiëring geen enkele stelling- name inhield ten aanzien van de toe komstige vestigingsplaats, stelde mr. G. J. van Roozendaal (KVP) juist het een niet los te kunnen zien van het ander. En aangezien hij geen mening kon hebben over de vestigingsplaats, een mening, die hem ook niet werd gevraagd, kon zijn fractie niet inzien hoe je dan toch een stichting kunt steunen. Had wethouder H. de Boer het in eerste instantie gehouden op een bij drage in de kosten van een gedegen onderzoek naar eventuele vestigings mogelijkheden in het district Haarlem, dan had hij mogelijk de KVP-fractie nog wel meegekregen. Het parlement neemt tenslotte de beslissing. Het feit echter, dat de wethouder tevens ver- klaardde, dat het college van B. en W. wel een mening heeft over de vesti gingsplaats en het voor het gebied zeer aantrekkelijk zou vinden als de school hier kon komen, maakte het voor de KVP-fractie onmogelijk voor het subsi diebedrag te stemmen. De KVP-fractie kon niet inzien, waarom aan het Haar lemse streven subsidie gegeven zou kunnen worden zonder achter dit stre ven te staan. En de fractie voelde er niets voor mogelijk in een controverse verwikkeld te geraken, als ook andere stichtingen om financiële steun zouden aankloppen. HAARLEM, 1 juli (KNP) Mgr. Van Dodewaard heeft de diakonaatswijding toegediend aan de volgende theologan ten van Warmond: J. J. BOT, V. M. BREED, J. P. C. VAN DIEPEN, T.H. W. DUYVES, A. G. J. MARTIUS, H. J. VAN OGTROP, J. M. RUYTER, B. J. M. SMIT. L. G. M. SPRUIT, J. A. VAN DER STOK, C. J. TROMP, L. J. WEEL, J. P. YDEMA. De lagere wijdingen aan: B. L. LOK- KERBOL. J. G. R. HUITEMA T. R. ZUNNEBELD, J. A. ENDHOVEN, N. H J. KUIPER, G. H. J. VAN VILSTE- REN, J. H. SPOOREN, J. P. A. F. RAAè, P. A. M. A. OLSTHOORN, A. VAN DER HULST, A. A. M. ONDER STAL, H. J. R. UIJLINGS, A. H. VAN DER AAR, J. M. FIJEN, R. J. VONK, J. P. DEKKER, G. M. VAN DER WARDT, J. M. A. BUSKERMOLEN. De tonsuur aan: L. BUS, F. W. A. VAN DIJK, J. G. M. GRANNEMAN, G, L. GUYT, H. J. J. HEEMSKERK, T. R. METZ, J. J. OUT, J. P. H. M. POTTER, C. A. J. VEER, C. H. T. H. WANNA (Advertentie) BEVERWIJK, 1 juli De 4-jarige M.C. de W., die gistermiddag plotse ling de Breestraat overstak, ontketen de een enorme ravage langs de fietsen rekken, toen een personenwagen, die voor haar uit moest wijken (doch haar nog raakte), de verhoogde afscheiding van de rijbaan opschoot, in totaal drie bromfietsen, twee fietsen en vier rij- wielsteunen ramde en tenslotte tegen een rijdende auto op de parallelweg tot stilstand kwam. Het slachtofferje moest met hoofdwonden en een hersen schudding in het Roode Kruis Zieken huis worden opgenomen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 4