Brandpunt Kardinaal Hider Soekamo Papoea PLAN TOT VERBOVW PAROCHIEHUIS AAN GROTE KROCHT IN ZANDVOORT Jeugdhuis en toneelzaal Nu ook proces om „Delphi" Perquin en Hoenderdos gecombineerd Man zag zijn gestolen fiets voor winkel Vijf vandalen trokken spoor van scherven door Haarlem BIJ ALLE RUMOER IN BLOEMEN- DAALS OPENLUCHTTHEATER Zes beat-groepen streden om de hoogste eer We maken de kas op en zullen wel zien hoe het verder loopt Pietje Bregman wint Ronde van Hillegom Plaatselijke favorieten weren zich geducht Inbraak in kantine Schuurtje brandt geheel uit Agenda voor Haarlem en omgevms P. DE JONG SNELSTE'IN ZOMERR1T „EXCELSIOR" SOLEX Tegen directeur van Badhotel Zandvoort DUINBRANDJE LEVENDIGE EN FELLE STRIJD LISSENBURG WINT TWEEDE ZOMERRIT ,DE KAMPIOEN' Pius X-g HARDEBELT HM. Missen voor badgasten opgedragen door Duitse priester Haarlemmer op oversteekplaats aangereden Na beatfeest in Bloemendaal Z wem wedstrij den voor scholieren in Heemstede La Fonternella Wielrennen Varken verstoort zondagsrust In Zandvoort O T O Op de landdag van de KPJ op het HBC-terrein in Heemstede kwam het spectaculaire nummer Ro meinse wagenrennen voor. De ruim twaalfhonderd deelnemers aan de landdag mochten echter geen vurige paarden aanschou wen. Hun plaatsen werden inge nomen door minstens even vurige KPJ-ers, die hun charmante vracht snél over het parcours reden. Films Diversen Orgelconcours Tentoonstellingen De K.R.O.-Brandpuntredaktie heelt zich zaterdagavond opgewonden over het idee, dat zij medeplichtig zou zijn aan de vrijdag gehouden anti- Duitse bloemendemonstratie bij het Nationaal Monument op de Dam te Amsterdam. Wij kunnen ons die opwinding le vendig voorstellen, vant wij hebben ons zaterdagavond ook voortdurend afgevraagd: hoe wist die Braudpunt- redaktie toch zo tijdig dat zich enkele met margrieten gewapende jongehe ren naar het Monument zouden bege ven? „Brandpunt" zelf gaf daarop geen antwoord. Dus hebben wij ge probeerd het te ontdekken. Wij von den twee mogelijkheden. Ten eerste De „Brandpuntredaktie" werd gewaar schuwd door de Amsterdamse politie, doch dat lijkt zo onwaarschijnlijk aan gezien „Brandpunt" diezelfde politie toebeet, dat zij zo aan de Duitse tijd herinnerde. En met zulke lieden doet „Brandpunt" natuurlijk geen zaken. Tweede mogelijkheid dan: De de monstranten hebben „Brandpunt" ge waarschuwd en „Brandpunt" heeft inziende, dat het misbruik maken van het Nationale Monument door nog geen tiental jongelui het gehele volk moest worden verkondigd on middellijk een cameraman gezonden. Als dat zo is, lijkt de vraag gewet tigd of de demonstratie zónder die camera wel zou zijn doorgegaan. Het ging er de jongeheren tenslotte niet om de gevallenen te eren (want dat doet men t' beste onopgemerkt)'t ging om politieke agitatie en daarbij is als je nog geen tien man bij el kaar kunt trommelen een camera inderdaad onontbeerlijk. Als er nog een derde weg denkbaar is langs wel ke „Brandpunt" aan zijn inlichtingen is gekomen, mag Frits v. d. Poel zijn vinger opsteken. Maar erg goedgelovig *«jn wij niet. Vandaag wordt Kardinaal Alfrink 65 jaar. Voor een gewoon man bete kent dat A.O.W. en meestal een wat weemoedig afscheidsfeestje van zijn werkkring. De Kardinaal blijft echter met zijn A.O.W. aan het hoofd van een roerige Kerkprovincie, die op het ogenblik zowel naar binnen als naar buiten uitsluitend problemen schijnt op te roepen. Men mag hem dan ook vandaag wel eens gedenken, want het moet moeilijk zijn op die post en onder het juk ook nog enige gewoon-menselijke voldoe ning te vinden. In de „Sunday Mirror" zo wordt ons bericht staat te lezen, dat de nieuwe „sterke" man van Zuid-Viet- nam Hitier bewondert. Alleen, zo schijnt hij er aan te hebben toege voegd, in mijn land zouden wel vier a vijf Hitiers nodig zijn. Bij zoveel politieke stupiditeit past maar één commentaar: „Wie de ijoden willen verderven, die slaan ze met blindheid". De heer Soekarno heeft op bezoek in Parijs vriend en vijand ver rast met de diplomatiek onhandige mededeling, dat hij wel een uitnodi ging heeft ontvangen om een bezoek aan Nederland te brengen, maar dat drukke werkzaamheden in Indonesië hem voorlopig ervan weerhouden hier aan gevolg te geven. Wij willen niet in onhandigheid voor hem onderdoen en verklaren dan ook, dat wy hopen, dat zijn drukte lang durig zal zijn. Minister Samkalden zit met een heel nare kwestie in zyn maag. Een Papoea, lid van het Indonesische elf tal, dat van Feyenoord heeft verloren, is na de wedstrijd ondergèdoken, heeft vervolgens om asiel gevraagd en wacht nu op het politie-bureau te Rot terdam op uitsluitsel. Wy kunnen ons de gevoelens van onbehagen, die zo'ii kwestie bij een minister van Justitie oproept maar al te duideiyk voorstellen. In de toch al precaire verhouding tussen Nederland en Indonesië zijn zulke tere zaken niet geëigend om b.v. de groeiende econo mische samenwerking te bevorderen. Toch kan de minister -— naar ons in zicht maar één besluit nemen. Het gevraagde asiel zal moeten worden verleend, want de redelijke veiligheid van betrokkene kan na uitlevering niet worden gegarandeerd. imniiiniiniiiniinniinnimnn"|llllllllllllllllllllini11111111111 HAARLEM, 5 juli -- De tweede nt van de zomercompetitie, van Haarlemse Raceclub Excelsior" over anderhalf uur op het parcours in SchalK- wjjk heeft een verdiende zege opgele verd voor Peter de Jong. Hij was in de slotfase van de strijd uit 'iet p loton ontsnapt en bezorgde dit renslotte een halve ronde achterstand. De uitslag luidt: 1. P. de Jong, 2. Kees Wigchert, 3. G. Keyzer. Uitslag C-klasse: 1. Bert Wigchert, 2. G. Ver hoef, 3. F. Hoogland. Uitslag jeugdklasse: 1. H. Elders 2. H. KorCnstra, 3. R. Teeuwen. Twee de jeugd: 1. T. Handgraaf, 2. B. Groen veld, 3. F. Schutter. ZANDVOORT, 5 juli Het r.-k. kerk bestuur te Zandvoort heeft in „Bran ding", het maandelijkse periodiek van de parochie St.-Agatha te Zandvoort, (Advtrtentie) f 399.— ..Nu wegrijden zonder trappen" SOLEX-SERTICE-STATION RIJKSSTRAATWEG 249 - HAARLEM-N. TELEFOON 5 74 55 ZANDVOORT, 5 juli. In overleg met de officier van justitie te Haarlem heeft de Zandvoortse politie eind vorige week proces-verbaal opgemaakt tegen de directeur van het Badhotel in Zandvoort, de heer J. J. Pas, wegens het exploiteren van het Duitse spel Delphi. Enkele spelers en speelsters werd daartoe verzocht mee te gaan naar het bureau van politie. Voorlopig mag het spel in de besloten kring van de „Recreatieclub Zandvoort" worden voortgezet. De heer Pas is nog in een proces gewikkeld over het spel Saturne, waar van het Amsterdamse gerechtshof het als hazard aanmerkte. Het snel Delphi heeft in Zandvoort nreeies één maand kunnen draaien voor de justitie ingreep. Elders in Ne derland, in andere arrondissementen wordt het spel Delphi, ook wel „Spel 24" genoemd, al vele maanden be oefend zonder dat de justitie heeft in- gegrepen. ZANDVOORT, 5 juli Ten oehoe- ve van de (Duitse) badgasten zullen in Zandvoort gedurende de maanden juli en augustus in de St. Agathakerk aan de Grote Krocht om 12 uur en in de O.L. Vrouwekerk aan de Linnaeus- straat in Zandvoort-noord om half tien H.H. Missen werden opgedragen door een Duitse priester. HAARLEM, 5 juli De Firma Frans Perquin en Hoenderdos' Brand stoffen handel N.V. hebben besloten hun bedrijven samen te voegen onder de naam „Perquin-Hoenderdos Brandstof fen Combinatie N.V.". De nieuwe com binatie is per 1 juli ingegaan. Tot di recteur is benoemd de heer W. H. Huijboom, tot dan toe procuratiehou der van de Firma Frans Perquin. plannen onthuld om te komen tot de bouw van een nieuw jeugdhuis en daar aan verbonden een toneel- en uitvoe ringszaal, door de verbouwing van het parochiehuis aan de Grote Krocht. Ver wezenlijking van dit plan zou er in belangrijke mate toe bijdragen, dat het probleem van de zalennood in Zand voort wordt opgelost. In opdracht van genoemd kerkbestuur maakte de archi tect Cees Dams een ontwerp, dat thans ter goedkeuring ligt bij de betrokken instanties in Den Haag. Wanneer deze verbouwing gereali seerd wordt, zal men beschikken over een moderne toneelzaal met alle daar bij behorende outillage. Deze zaal komt in de plaats van de huidige, voorma lige kerkruimte. Daarboven wordt een plafond gebouwd en op de zo verkre gen tweede verdieping zullen de jeugd verenigingen kunnen worden onderge bracht. Bij de toneelzaal komt een foyer met een restaurant en het ligt in de bedoeling, dit restaurant met zfn terrasmogelijkheden in de zomer voor toeristen te exploiteren. Daartoe zal het worden verpacht aan een Hore- ca-vakman. Een wenteltrap, gebouwd in een ron de donjon, verbindt de begane grond met de „jeugdverdieping". Hier zal ook een filmkabine worden gebouwd, waar door de toneelzaal eveneens ais bio scoopzaal kan worden gebruikt. Het geheel zal straks de indruk ge ven van een gloednieuw gebouw, aan gepast aan de architektuur van de aan grenzende pastorie en kerk, waaraan ook kleur en verlichting zijn aangepast. De kosten van het project worden begroot op rond tweehonderdvijftigdui zend gulden. Het kerkbestuur bezint zich thans op de wijze van financie ring, waarbij men er onder meer over denkt voor de verwezenlijking van dit voor geheel Zandvoort zo belangrijke gebeuren, ook een beroep te doen op de leden van de rooms katholieke kerk in de badplaats. HEEMSTEDE, 5 juli Zaterdag middag is omstreeks half drie de 18- jarige T.K. uit Heemstede aangehou den, omdat hij op de 16e april een bromfiets gestolen bleek te hebben bij het station Heemstede-Aerdenhout. De eigenaar zag zeterdag de bromfiets voor een winkel staan en waarschuwde de politie. Toen de jongen aanstalte maakte om er op weg te rijden, werd hy door de politie ingerekend. ZANDVOORT, 5 juli Gistermorgen is omstreeks 11 uur de 68-jarige J.F.K. uit Haarlem, op de oversteekplaats voor voetgangers op het Badhuispledn aangereden door een Duitse volkswa gen, bestuurd door de 18-jarige H.J.M. uit Wuppertal. De voetganger is ver moedelijk met een hersenschudding op genomen in het Grote Gasthuis te Haarlem. De auto werd licht besch- digd. GEEN SPREEKUUR Mevrouw C. Stemler-Tjaden, wethouder van Sociale en Culturele zaken te Zandvoort, is ver hinderd dinsdag a.s. haar wekelijks spreekuur te houden. HAARLEM, 5 juli Geïnspireerd door het optreden van enige beatgroe- pen in het Openluchttheater te Bloe mendaal en aangemoedigd door drank gebruik hebben zes jongens van veer tien tot zeventien jaar uit Haarlem noord hier en daar in de stad ernstige vernielingen aangericht. De baldadige jeugd trok een spoor van glasscherven achter zich, daar zij het vooral op glaswerk hadden voorzien. Vijf van hen zfjn ingesloten. De jongens hadden zich eerst in Bloemendaal al misdragen. Nadat de Bloemendaalse politie de kanpen over de gemeentegrens had gezet, namen zjj hun toevlucht tot een café. Naar buiten gekomen vernielden zij het glas van de eerste de beste lantaarn paal, omstreeks één uur sloegen zij op het Santpoorterplein het glas van een verkeerszuil kapot en dezelfde euvel daad herhaalden zij op het kruispunt Kleverlaan-Marnixstraat, waar ook een verkeerszuil het moest ontgelden. In de Marnixstraat werd een sigaretten automaat stukgeslagen. De jongens ontpopten zich hier als dieven door uit de automaat afkomstige sigaretten te stelen. Op de hoek van de Zaanen- laan sneuvelde weer een verkeerszuil. In de Pegassusstraat werd een sigaret tenautomaat vernield en gelicht. In dezelfde nacht hebben twee jonge mannen van omstreeks twintig jaar uit Haarlem en IJmuiden zich in Haarlem schuldig gemaakt aan balda digheid. Zij werden op de rote Markt betrapt hij het vernielen van een bloembak. Het bleek dat de vandalen ook een ravage hadden aangericht in het stalen meubilair van een restau rant op de Grote Markt. Zondagavond is een ruit vernield van een winkel in de Grote Houtstraat. Vermoedelijk is een dronken man door de ruit van 3.5 bij 1.5 meter gevallen. De politie stelt een onderzoek in. HEEMSTEDE, 5 juli Dankzij een loffelijk initiatief van de Heemsteedse Polo Club worden nu al 32 jaar lang schoolwedstrijden gehouden, waaraan dit jaar zo'n driehonderd jongens en meisjes deel hebben genomen. De wedstrijden, die zaterdagmiddag in het nieuwe zwembad Groenendaal zijn gehouden, hadden een spannend ka rakter. De perrons van het zwembad waren omzoomd door de honderden va ders en moeders; een enthousiaste supportersschare. Er werd vaak fel ge vochten op de individuele nummers (30 m), maar vooral bij de school esta fettes. Bij de meisjes was de Voorwegschool de beste. Zij kregen de fraaie wissel- prijs. Tweede werd de Crayenester- school, terwijl de Nicolaas Beetschool een fraaie derde plaats bezette. Hoe spannend de strijd bij de jongens was bewijst wel de dubbele bezetting van de eerste plaats door de Bos en Hovenschool en de St. Josephschool, derde werd de Jaeobaschool. ZANDVOORT, 5 juli De brand weer van Zandvoort werd zaterdagmid dag omstreeks half zes gealarmeerd voor een duinbrand, ontstaan achter het caravanpark ,.De duinrand" aan de Noordboulevard. Het vuur bleek bij aankomst van de brandweer door cara vanbewoners reeds zo goed als gedoofd. Ruim 100 m2 duinbeplanting verbrand de. BLOEMENDAAL, 5 juli Voor het organiserend comité van de Haarlemse jongerensociëteit „La Fonternella" is het Beat Concours 1965 geheel anders uitgepakt dan men eigenlijk ge hoopt had. De idee om door middel van een groots opgezette tieneravond in het Bloemendaalse Openluchttheater gelden bijeen te krijgen voor de bouw van een eigen sociëteitsruimte, was in eerste aanleg bijzonder goed ontvangen, getui ge de ruim vijftienhonderd jongelui die tegen betaling van een rijksdaalder in de vroege avond een plaatsje hadden veroverd in het doorgaans zo vredige theater. Dat zich daarbij ook de vijfhon derd, wellicht op sensatie beluste jon gens en meisjes voegden, die zonder te betalen over de hekken waren geklom men, deed aan het enthousiasme van de organisatoren niet veel af. Liefst vijftien beat-groepen hadden zich voor dit unieke concours aange meld. De meeste daarvan luisterden naar de meest illustrere namen die men zich kan voorstellen, getuige: the Maes tro's, the Sheiks, the Thunderrollers, Pa olo and his Tigers en tot slot Luigi en de Beulen. Dat het er daarbij, voor wat de muziek betreft hard aan toe kan gaan laat zich denken. In alle rust en orde overigens werd in de middaguren de voorronde afgewerkt. Zeven „bands", zoals op de jurylijsten stond vermeld, haalden deze selectie glansrijk, waarbij onder meer werd gelet op de stemming (waarschijnlijk die van het publiek), de muzikale voordracht, de presentatie en de repertoirekeuze. Dat laatste zal ove rigens de jury wel meer hoofdbrekens hebben gekost dan de enthousiast spe lende jongelui zélf. Aangevoerd door Bob Bouber met zijn ZZ en de Maskers voor zover mij be kend de meest vooraanstaande en op muzikaal terrein artistiek ook het hoogste peil van alle beatgroups op het Europese vasteland en later door Margie Ball, die een ontroerend „Lover come back to me" over de Bloemen daalse duinen naar de zee zong, streden in hoog tempo de zes finalisten. (The Thunderrollers hadden het, mogelijk bang voor een onweersbuitje laten af weten), om de hoogste eer die er, al thans bij de jury, te behalen viel: de uitnodiging van een grammofoon platenmaatschappij voor het maken van een proefopname in éen van haar stu dio's. Aanvankelijk leek het rumoer, ont staan tijdens het optreden van ZZ en de Maskers, waarbij het beukende rit me van de gitaren zjjn directe uit werking op het publiek niet miste, wat te zijn afgenomen. De paar banken, die het door het op de maat meedeinen van de schare, hadden moeten ont gelden, boden enkele doorgewinterde beat-fanatici ruimschoots de gelegen heid tot een enthousiaste smijtpartij in de richting van hun in de diepte van de kuip musicerende afgoden. Maar na Margie Ball was de rust toch wel weer teruggekeerd. The Beau ty Five, een wat matte combinatie, had tenminste niet te klagen. The Maestro's, een zeer gevierde „group" uit Santpoort, wist zich trou wens ook gesteund door een hele schare aanhangers. Niet alleen dat men hun naam retelmatig in witte kalkletters te rugvindt op tal van openbare gebouwen en gebouwtjes, ook in de harten van vele tieners hebben zij een warm plaats je. Een reusachtig spandoek, door een aantal van hen in „de kuip" bijna zon der ophouden in de lucht gestoken, en het gescandeerde „One more time" na een geslaagd optreden, waren daar de exponenten van. The Mario's uit Haar lem „haalden" het daarbij niet, zoals dat heet. Het is evenwel nog een jong groepje en wie weet wat ons nog te wachten staat als straks de haren wat langer geworden zijn. Lange haren waren er overigens wel bij Paolo and his Tigers. Daaronder ging een zestal uit IJmuiden (door pre sentator Joost de Draaijer aanvankelijk voor buitenlanders aangezien) schuil. Hun sound mag er best wezen; de pre sentatie trouwens ook wel, al geloof ik dat de jeugd vermommingen a la The Rolling Stones in eigen land op dit mo ment al weer als voorbij beschouwt. Hun „Goody, goody" bracht de schare echter wel in verrukking. The Sheiks uit Amstelveen misten wel erg een ei gen geluid. Maar dat is bijzaak, heb ik begrepen. Hoofdzaak is bij het overgrote deel van de toehoorders nog altijd, dat er geluid is. Tenslotte The Black Strangers uit Amsterdam. Zij werden de winnaars van het concours met een opvallend hoger aantal punten dan de overige vijf fina listen. Muzikaal viel er dan ook werke lijk wat te genieten. Het was alleen zo jammer, dat juist nu, met het eind van de avond in zicht, de afbraak zijn be kroning moest krijgen. Voor Margie Ball was het aanleiding om niet nog een tweede maal op te treden, en voor de ijverige organisatoren, die het eclil allemaal goed voor elkaar hadden, om er definitief een punt achter te zetten. Niet echter achter de actie voor de bouw van een clubhuis. „Maandag gaan we met een twintigtal leden direct aan de slag om de schade in het openlucht theater te herstellen", vertelde ons het „FontemeIla"-bestuurslid Frank Corne- lissen, „dan maken we de kas op en zullen we wel zien hoe het verder loopt." Of er een Beat Concours 1966 te verwachten is? Och, waarom niet? De jongelui hebben er in ieder geval hun hart aan opgehaald. ROBERT ELFRINK. HILLEGOM, 4 juli. De blonde Piet je Bregman uit het dorpje Benthuizen heeft zaterdagmiddag de vijfde Ronde van Hillegom voor amateurs op zijn naam gebracht. En verdiend. Toen Breg man in de slotfase van deze door de vele demarrages levendige wielerronde aan een soloren begon, was er niemand onder zijn tegenstanders die hem kon houden. Dolgelukkig snelde Bregman na zijn charge als een sterk triomfator over de eindstreep. Het was zijn eerste overwin ning als wielrenner in een open koers. Zijn vreugde over deze triomf liet hij duidelijk blijken. Aan deze Ronde van Hillegom, die voor de vijfde keer door de Lisser Ren en Toervereniging „De Bollenstreek" op het parcours aan de Tweede Loosterweg, Spoorlaan en Parallelweg werd gehou den, namen 65 amateurs deel. Zij moes ten het traject 73 keer afleggen. De streekfavoriet Leo v. d. Berg begon al meteen aan een soloren en dat leverde hem de eerste premie op. Daarna werd hij weer opgeslokt door het grote pelo ton. Ook Cok v. d. Hulst en Piet Breg man kregen geen kans om een beslissen de voorsprong te nemen. Vooral de plaatselijke favoriet Mijn- dert Tjoelker weerde zich voortreffe lijk in de afweerslag. Steeds weer spoorde hij het peloton tot grotere krachtinspanningen aan als er een of meerdere renners ontsnapt waren. De strijdlustige Jan van Amsterdam, Sjef Pieters en Sjaak Koevermans maakten het met hun demarrages de lange Hillegommer nog het meest las tig. Helaas kwam Tjoelker door zijn activiteiten zelf in moeilijkheden en moest hij noodgedwongen het strijd toneel verlaten. Een lot dat ook zijn clubmakkers Jan van Dijk en Willem Knoppert beschoren was. De ra'ppe Jan Aldershof, die al enkele premie sprints gewonnen had, en de sterke Gijs Oudshoorn moesten door een val de strijd staken. Na een afgeslagen aanval van Theo Oudshoorn, sloeg Piet Bregman op de vlucht. En hij had daarmee succes. Zijn grote vriend Jan van Amsterdam stak hem daarbij in het peloton een helpend handje toe door de tegenaanvallen van Van Slooten, Van der Berg, Van der Hulst, Kanselaar, Timmer, Van der Valk en Janssen te kortwieken. De ontketende Bregman bleef dan ook volledig buiten schot en behaalde een fraaie overwin ning. De uitslag luidt: 1. P. Bregman, Bent huizen, de 80 km in 1 uur, 57 min. en 2 sec.; 2. C. Leunis, Amsterdam; 3. S. Koe vermans, Vlaardingen; 4. Ko Zomer, Halfweg; 5. W. Janssen, Noordwijker- hout; 6. S. Pieters, Maassluis; 7. L. v. d. Berg, Noordwijk; 8. B. Kanselaar, Rot terdam; 9. F. Schild, Amsterdam; 10. Cees van Amsterdam, Leiderdorp. De leidersprljs kwam in het bezit van Jan van Amsterdam uit Leiderdorp. De jonge Haarlemmer Leen Kreu- ger behaalde in Hillegom zijn eerste overwinning als nieuweling. Samen HAARLEM, 5 juli De Haarlemse wielerclub De Kampioen reed zondag in het Van der Aartsportpark de twee de rit van de zomercompetitie om de Deutekombeker als een klassements wedstrijd. Daarin won Peter Lissenburg twee van de zes klassementen en daar door werd hij onbedreigd winnaar. De overige klassementen werden winst voor Baars, Kiekens, Schell en Sminia. De uitslag luidt: 1. P. Lissenburg 32 pnt.; 2. E. Sminia 18 pnt.; 3. H. Kiekens 16 pnt. De C-klassers reden hun tweede rit om de Trefpuntbeker en daarvan was de uitslag: 1. A. Vernooy 20 pnt.; 2. R. Bakker 17 pnt.; 3. R. van Berkel 12 pnt. Uitslag jeugdklasse: 1. Kooien, 2. Krom, 3. Oostra. met Toesent en Mayenburg had hij driekwartronde voorsprong genomen op het peloton. In het beslissende sprintje bleef Kreuger met drie leng tes verschil onbetwist aan de winnen de hand. De uitslag luidde: 1. L. Kreuger, Haarlem, de 50 km in 1 uur 12 min. en 13 sec.; 2. N. Toesent, Honselersdijk: 3. T. Mayenburg, Wilnis; 4. H. Jansen, Amsterdam; 5. Tonny Blom, Haarlem; 6. M. Jongkind, Aalsmeer; 7. G. Zan- tingh, Aalsmeer; 8. H. Eikenboom, Heer- de; 9. L. van Velzen, Zoerterwoude10. T. Zeldenthuis, Sassenheim. De leiders- prijs was voor Mayenburg. Ook de rit voor aspiranten moest in de sprint van een drie man sterk kop- f roepie beslecht worden en daarbij toon- e Cardol zich rapper dan de strijdvaar dige Haarlemmer Gerard Krom. De uit slag luidde: 1. A. Cardol, Bilthoven, de 25 km in 40 min. en 5 sec.; 2. G. Krom, Haarlem; 3. M. Jamin. Amsterdam; 4. W. Luppers, Purmerend; 5. W. Haayer, Halfweg; 6. H. v. d. Mey, Sassenheim; 7. C. Vlijm. Amsterdam: 8. H. Neeskens. Haarlem; 9. B. v. d. Hulst, Zoeterwoude: 10. C. Moritz, Amsterdam. De leiders- prijs ging naar M. Jamin. HAARLEM, 5 juli, Een op hol ge slagen varken heeft gistermorgen dj" zondagsrust verstoord. Het dier was uit de stal van een veehouder van de Schipholweg ontsnapt en doodgemoe dereerd op de weg gaan kuieren. Na een korte tijd werd met behulp van een gealarmeerde slager en enige voorbij gangers de achtervolging ingezet. Het varken vluchtte in paniek een meubel zaak aan de Hannie Schaftlaan binnen, liep het meubilair omver en scheurde twee zakken met kapok open. Het beest kon spoedig worden overmees terd en aan zijn baas worden overge leverd. HAARLEM, 5 juli, In de nacht van vrijdag op zaterdag is ingebroken in een kantine van de Stichting .Alco holvrije Bedrijven aan de Nederland- laan. De dader verschafte zich toegang door verwijdering van een stuk board voor een kapotte ruit. Vermist wor den onder meer tien pakjes sigaretten en tien pakjes shag. In dezelfde nacht werd ingebroken in een huis aan de Kleine Houtweg. Een der bewoners be merkte de volgende morgen dat uit zijn pantalon een portemonnee met 225,— was verdwenen. De dader is vermoede lijk door een openstaand raam naar binnen gekomen. In het afgelopen weekeinde zijn twee geaparkeerd staande personenauto's opengebroken. Uit een der wagens ver dween een portefeuille met bescheiden en uit de andere een regenjas. Beide wagens waren afgesloten. De eigenaar van een Mercedes bemerkte tevens dat de dief honderd clandestiene kilome ters met zijn auto had gereden. HAARLEM. 5 juli Zaterdagavond omstreeks halt zeven is brand uitge broken in een schuurtje in de Dr. Le destraat. Het schuurtje brandde geheel uit, waardoor een schade van ongeveer tweeduizend gulden ontstond. De bewoner was even in het schuur tje geweest om schoonmaakmateriaal voor zjjn auto te halen. Daarbij moet hij een brandend sigarettenpeukje heb ben achtergelaten. Na een kwartier be merkte hjj dat het schuurtje in brand stond. De bontmantel van zijn vrouw, die tijdelijk in de schuur werd bewaard, ging eveneens verloren. O VERVEEN. 5 juli Op het terrein van CIOS in Overveen hebben verken ners en welpen van de Pius X-groep zaterdag en zondag een heerlijk week einde genoten. De Pius X-groep werd opgericht speciaal voor gehandicapte jongens. De Sint Paulusgroep uit Over veen was de gast-groep zoveel moge lijk behulpzaam. Het kamp werd met een officieel toespraakje geopend door de heer J. C. M. Laane, waarna de jongens naast de gewone kamp-activitei ten werden uitgenodigd voor een rond rit in de omgeving van het Kolkje. De N.Z.H. stelde de groep een bus be schikbaar. CINEMA PALACE. Dagelijks 2, 7 en 9.15 uur: Geheim agent in Gibraltar, 11 Jaar. FRANS HALS. Dagelijks 7 en 9.15 uur. James Bond contra Dr. No. 18 jaar. LIDO. Dagelijks 2, 7 en 9.15 uur: Maciste, gladiator van Sparta, 14 jaar. LUXOR. Dagelijks 2, 7 en 9.15 uur: FX 18 op spionnenjaeht, 18 jaar. REMBRANDT. Dagelijks 2, 7 en 9.15 uur: Aeneas, de held van Troje, 14 jaar. ROXY. T/m woensdag 2.30. 7 en 9.15 uur: Het zwarte schild. 14 jaar. STUDIO. Dagelijks 2.15, 7 en 9.15 uur: Les parapluies de Cherbourg, 14 jaar. MINERVA. Woensdag-midd. 2.30: Rusty en het blinde meisje, a.l. T/m woensdag 8.15 uur: Het dagboek van een kamermeisje, volw. Dinsdag 6 juli Concertgebouw. 8 uur: Dansavond van het Karei van Manderlyceum. Maandag E juli Grote of Sint Bavokerk. 8 uur: Concert van de deelnemers aan de improvisatie wedstrijd. Dinsdag 6 juh Grote of Sint Bavokerk, 8 uur: Improvi satiewedstrijd m.m.v. Anders Bondeman uit Zweden Arie Keyzer uit Holland, Lionel Rogg uit Genève en Daniel Roth uit Parijs. Frans Halsmuseum: Werken uit de Haar lemse school van de 16e t/m 19e eeuw Tekeningen van Nederlandse, Italiaanse en Franse school, 16e t/m 19e eeuw Fossielen en Natuurkundige Instrumenten Geopend op werkdagen, behalve maandag van 113 uur Eerste zondag van de maand van 1 3 uur Bijzondei e collectie werken van Frans Hals Dagelijks van 10 tot 5 uur Zondags van 1 tot 5 uur Teylers Museum: Schilderijen 19e en 20e eeuw. Tekeningen tT.erlandse. Italiaanse en Franse schoo,, 16e t/m 19e eeuw Fos sielen en Natuurkundige instrumenten. Ge opend op werkdagen, behalve maandag van 113 uur. Eerste zondag van de maand van 1—3 uur Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 76: Oude religieuze kunstschilderijen en middel eeuwse beeldhouwwerken Geopend van 10 12.30 en 1.30 5 uur (behalve maandag). Zon- en feestdagen van 2 5 uur. Tot 29 juli tentoonstelling van werken van Suzanne Nicolas en Joep Nicolas. Woonnois J-cobos van Looy, KI Hout weg 103: Het voormalige woonhuis van de schilder-schrijver Jacobus van Looy. Ge opend donderdags van 10 12.30 en 1330 7 uur. Zon- en feestdagen van 2 5 uur. Cruquius Museum: Historische stoom machines en gro.e maquette van Nederland met waterstand-- en overzicht overstro mingsramp 1953. Geopend dag. van 9 1230 en 130 5 uur Zondags van 1 5 uur. Vishal, Grote Markt: „De landman en de muze". Expositie van prenten, schilderijen en aquarellen in het kader van het Gouden jubileum van de K.L.T.B. Dagelijks van 10 5 uur. Zondag van 1 5 uur (t/m 29 augustus). De Ark: Zomerexpositie van schilderijen en aquarellen. Geopend dagelijks (behalve dinsdag) van 10 tot 8 uur, (tol 7 augustus). 2e etage. 100 amDachlen, van Jan Luyken. Dag (behalve dinsdag) van 8 - 11 3D uur. Linnaeushof, Bennebroek Openlucht tentoonstelling van voorjaars- en zomer bloemen Tropentuin en minicorso Geopend dagelijks van 9—18 uur (t/m oktohert Prentencablnet. Overzicht van het werk van Wout van Heusden. Tot 25 juli. Dag. van 10 tot 5 uur. Zondag van 1 tot 5 uur. In 't Goede Uur, Korte Houtstraat: De maand juli expositie van tekeningen van Jan Baptiste de Winter. Geopend van 10 6 en van 8 12 uur. Artiflcia, Binnenweg, Heemste. Tentoon stelling van schilderijen van Cor Hak en beeldhouwwerken van Kees Verl.ade. Ge opend op werkdagen van 9.30 - 18.00 uur. Vrijdagavond bovendien van 7.30 10 uur. (t/m 31 juli).

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 3