een horloge dat onder alle j omstandigheden m waterdicht is t P. J. Gerbrands veertig jaar bij het onderwijs Viering is vrijda Schade voor F ontemella valt wel mee Harrie Kuyten exposeert in Nieuw-Vennep Na 54 jaar R.C.H. ZEGT IN NAAM HAARLEM VAARWEL Heemstede heeft nu eigen semi-profclub caissière jongedame Oefenen voor Muêüenronde Open brief aan Spoorwegen Beveiliging gevraagd van onbewaakte overgang bij Heemstede-Aerdenhont Treinen onvoldoende verlicht In vier dagen 119 stiletto's geleverd compressor horloges HOOFD ST. JOZEFSCHOOL IN VOGELENZANG EXAMENS EEN WINKELBEDIENDE VERKOOPSTERS ZETTER OF JONGGEZEl Indonesische voetballer mag hier blijven Winkelcentrum Langevelderslag Eigen loonbeleid voor overheids personeel bepleit in Politie rekende op grotere oogst Pater Michielsen bediend Radiopak dat vak Radio Technische School f„ Kort geding rondom bergingsrechten Renate Leonhardt tii Radio en elektronica zijn nog maar IJl £111=111=111= =lll=lll=iil Honkbaltitel voor jeugd van Rap Porfirio Rubirosa verongelukt bij verkeersongeluk Geen ivelvaart voor belastingambtenaren DINSDAG 6 JULI 1965 PAGINA 2 111=111=111= =111=111=11]= radiotelegrafisten [Ij radio-monteurs en -technici HJ elektronici jjj Vroom Dreesmann IJmuiden vraagi op korie iermijn leeftijd 20-25 jaar voor ons SNELBUFFET leeftijd 18 jaar. Geboden wordt een prettige werk kring met goede sociale voor zieningen, o.a. 5-daagse werkweek, korting op personeelsaankopen en eventueel reiskostenvergoeding. Aanmeldem VROOM DREESMANN Lange Nieuwsiraat, IJmuiden. ZIJLSTRA LEVENSMIDDELEN Raadhuisstraat 49, Heemstede vraagt 16—21 jaar. Bij voorkeur met enige ervaring in het levensmiddelenvak. Ook is er plaats voor Speciaal voor het opmaken van periodieken en advertenties. Nadere tnllchtingen omtrent bovenminlmale beloning en evt reiskostenvergoeding ver strekt het bedrijfskantooi van De Tijdpers, N.Z. Voorburgwal 69—73, Amsterdam. Ter voorkoming van vertraging van Uw post stukken verzoeken wfj U op a) Uw correspondentie aan ons blad het postbusnummer 348 Amsterdam te vermelden. De datum, waarop de Muggen- ronde vertrekt, nadert met rasse schreden. Om alvast een beetje los te komen, mgken de jeugdige deelnemers zo nu en dan een oefenrondje. De fotograaf ont moette een actief peloton in Spaarndam. VOGELENZANG, 6 juli De heer P. J. Gerbrands, hoofd van de St. Jo zefschool in Vogelenzang, is veertig jaar bij het onderwijs. Dat jubileum gaat men vrijdag 9 juli vieren, 's Morgens eerst met een H. Mis voor leerlingen en colle ga's, waarna een feestelijke bijeen komst volgt in het R.K. Verenigings gebouw aan de Graaf Florislaan, waar de jubilaris zal worden gehuldigd door leerlingen, school- en gemeen st tebestuur. 's Avonds is er in hetzelfde Verenigingsgebouw van acht tot negen uur een receptie voor oud-leerlingen, ouders en andere belangstellenden. De heer Gerbrands is ia Vogelen zang en omgeving een zeer gezien per soon. Hij kwam in 1946 naar Vogelen zang. Voordien was hij. na het behalen van zijn acte op 4 juli 1925 in Bever wijk, onderwijzer geweest in Hoorn, Delft en Zuid-Schermer. Als opvolger van zijn bekwame en geziene voorganger, de heer Rem- merswaal, wachtte hem in Vogelen zang geen gemakkelijke taak. Maar hij startte met grote energie, waar mee hij direct het vertrouwen van de plaatselijke bevolking won. En hij werkt nog steeds hard, In de Bollenstreek geniet de heer Gerbrands bekendheid als leraar aan de r.k. Tuinbouwschool te Hillegom en (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 5 juli De rechten op de berging van de mysterieuze hoe veelheid goud van de Renate Leonhardt een Duitse boot die in de eerste we reldoorlog bij de Waddeneilanden tot zinken werd gebracht waren hier vanmorgen de inzet van een kort ge ding. Tot berging van dit goud hebben des tijds »en aantal geïnteresseerden een vennootschap onder firma opgericht. Toen het geld van deze vennootschap op was, werden de bergingsrechten overgedrageny aan de coöperatieve ber gingsvereniging Renate Leonhardt", op voorwaarde dat; wanneer ook deze bergmgsvereniging ,.geen succes ...zou hebben, de rechten automatisch weer aan de oorspronkelijke vennootschap zouden toekomen. Een van de bestuursleden van deze bergingsyereniging, die in het stadium van liquidatie verkeert, doet zich thans echter door middel van circulaties, waarin hjj tot deelneming aan nieuwe pogingen aanmoedigt, als enige recht hebber voor. Hij beschikt over een con tract, waarin één van de firmanten zijn rechten overdraagt aan hem. Namens de eiser bracht mr. J. P. Prinsen Geer- ligs naar voren dat de handtekening van zijn cliënt, die slechts medefirmant was, nooit zulke verstrekkende gevolgen kon hebben, dat de beklaagde daarmee de gehele rechten van de vennootschap beschikte. Hij vroeg de president de beklaagde te verbieden zich als houder van de bergingsrechten te gedragen en als zodanig in contact té treden met geldschieters en bergingsmaatschappij en. De uitspraak volgt op 12 juli. GEEN SPREEKUUR Ir. W. van der Laan, wethouder van Publieke Wer ken, Bedrijven en .Middenstandszaken in Bloemendaal zal op de donderda gen 8, 15 en 22 juli geen spreekuur hou- als medewerker aan tuinbouw-avond- cursussen in verschillende plaatsen tussen Haarlem en Leiden. Ook in het maatschappelijke leven heeft de jubilaris zich zeer verdienste lijk gemaakt voor Vogelenzang. Hij heeft een groot organisatietalent, dat hem als voorzitter van het plaatselijk Oranjecomité zeer van pas kwam. Ook had hij een groot aandeel in de uit breiding van het gebouw van de St. Jozefschool in 1956. Vogelenzang kent hem ook als de grote vechter in het actie-comité, dat zich verzette tegen de wegenplannen van de provinciale over heid omdat daardoor het gezicht van het dorp zou worden geschaad. En het comité heeft succes geboekt. Alles bijeen voldoende redenen om te verwachten, dat het de heer Ger brands vrijdag bij zijn 'jubileumviering niet aan belangstelling zal ontbreken. HAARLEM, 6 juli De leden van de sociëteit „La Fontemella", die za terdagavond wat onfortuinlijk waren met hun beat-avond in het openlucht theater, laten de moed niet zakken. Al les bij elkaar valt het wel mee. De schade bedraagt 350. Er blijft geluk kig nog een batig saldo over van 2000. Het nieuwe jeugdhuis zal er komen. Over zes weken moet het klaar zijn. Leden van Fontemella zijn vandaag begonnen eigenhandig de schade in het openluchttheater te herstellen. NIEUW-VENNEP, 6 juli. In Nieuw- Vennep wordt een tentoonstelling ge houden van werken van Harrie Kuyten. Het is een interessante expositie welke getuigt van de grote vakmanschap van wijlen deze grote kunstenaar. In totaal zijn 36 werken van hem geëxposeerd, waarvan de helft tekeningen. De grote vakmanschap van Harrie Kiiyten komt onder meer tot uiting in de grote verscheidenheid. Zo vindt men er eenvoudige rustig aandoende wer ken, maar ook fel contrasterende mo derne schilderijen, zoals o.a. Het strand van Zandvoort dat voor 1400 te koop is. De verscheidenheid komt ook tot ui ting wanneer men het stilleven met zonnebloemen beziet en de naakte vrouw aan de rotsen. Over het geheel geno men is de tentoonstelling de moeite van een bezoek zeker waard. Maandagavond werd de expositie, die wordt gehouden in het Trefpunt, door burgemeester mr. F. T. Dijekmeester officieel geopend in tegenwoordigheid van een aantal geno digden, waaronder ook de echtgenote en twee dochters van de in 1952 over leden kunstenaar. De heer G. W. in 't Hout, functionaris bij de Noord-Hol landse culturele raad, gaf een toelich ting. Harrie Kuyten, aie in 1883 in Utrecht werd geboren, heeft in zijn le ven veel gereisd, hetgeen ook in zijn werken tot uitdrukking komt. Vooral de laatste periode van zijn leven getuigt van een ongelooflijke werkdrift en schep pingsdrang. In kunstenaarskringen is Harrie Kuyten zeer bekend. Werken van hem vindt men o.m. in het Stede lijk museum in Amsterdam, terwijl ook het Rijk een aantal schilderijen van hem heeft gekocht. Harrie Kuyten is onder andere ook de basis geweest voor de huidige moderne kunstenaars. De ten toonstelling blijft tot en met 12 juli in Nieuw-Vennep en is gratis toegankelijk. Daarna verhuist de expositie naar de aula van het Haarlemmermeerlyceum in Badhoevedorp. J. v. d. K. HEEMSTEDE, 6 juli. De voetbal vereniging RCH heet sinds gisteravond niet meer Racing Club Haarlem, maar Racing Club Heemstede. Dit besluit werd genomen op de algemene leden vergadering, nadat het betreffende be stuursvoorstel de Instemming van alle aanwezigen had gekregen. Vier en vijf tig jaar na zijn oprichting is RCH nu een echte Heemsteedse voetbalclub ge worden, hetgeen de voetbalenthousias- ten ter plaatse ongetwijfeld deugd zal doen. Het voorstel tot naamsverandering werd toegelicht door voorzitter A. M. Schreuders, die er op wees dat RCH nu al ruim dertig jaar in Heemstede zijn domicilie heeft, waardoor een hech te binding met de gemeente Heemstede is ontstaan. Voor de grote actie tot het behoud van RCH's zelfstandigheid heeft de vereniging zoveel daadwerke lijke steun van het Heemsteedse bedrijfs leven en burgerij ondervonden, dat het niet meer dan billijk is de plaatsaan duiding Haarlem door Heemstede te vervangen, zo zei voorzitter Schreuders. Ook van de zijde van het gemeente bestuur en de directie der Sportparken heeft RCH bijzonder veel medewerking ondervonden, terwijl het feit dat tal van leden in Heemstede woonachtig zijn eveneens een aanleiding mocht vormen tot naamsverandering over te gaan. Na deze toelichting van voorzitter Schreu ders, hoefde het voorstel niet in stem ming te worden gebracht. De ongeveer vijfenzeventig aanwezige leden gingen er zonder meer mee accoord. De jaarvergadering had een geani meerd verloop. Ook het voorstel tot contributieverhoging voor de senioren zal de contributie va» veertig op vijftig gulden per jaar worden gebracht kreeg de instemming der leden. Zij hadden er alle begrip voor dat even als bij de meeste voetbalverenigingen ook bij RCH tot verhoging der contri butie moest worden overgegaan. Alles wordt duurder, hetgeen ook de sport clubs aan den lijve ondervinden HAARLEM, 6 juli De volgende leerlingen van het Triniteitslyceum zgn geslaagd voor het eindexamen H.B.S.- B: A. H. M, van Amerongen, Heemste de; A. J. M. van Ameronigen, Heemste de; J. P. A. Baars, Haarlem; G. H. T. Blans, Aerdenhout; W. H. L. de Boer, HillegomF. P. J. M. Bongenaar, Haarlem; M. J. M. Breuker, Haarlem; F. A. O. Buijs, Heemstede; P. A. M. van Dijk, Hillegom; J. H. M. van Eynd- hoven. Haarlem; R. J. Groot, Haarlem mermeer; L. P. B. M. Janssen, Haar lem; N. P. Kooren, Heemstede; G. D. O. Kranendonk, Heemstede; G. H. M. Lemmers, Haarlemmerliede; K. W. Oosterling, Haarlem; L. H. M. Rücker, Heemstede; J. F. J. Slingerland, Noord- wijkerhout; H. G. J. van der Storm, Zandvoort; F. J. J. Teutscher, Haar lem; N. J. W. Cuppen, Haarlem; Th. W. M. van Gijlswqk, De Zilk; G. _S. Huijboom, Heemstede; B. J. P. Knip, Haarlem; F. F. J. Leeflang, Heemste de; F. H. M. Lobman, Overveen; A. M. Oude Engberink, Overveen; J. J. Over- pelt. Zandvoort; P. R. Ruis, Haarlem; P. J. K. M. Samson, Haarlem; H. A. W. Storm, Haarlem; A. N. G. de Vo gel, Haarlem; A. Chr. J. van der Voort, Haarlem; L. J. M. Willemse, Heemste de. nauwelijks op mars rrj Onverzadigbaar is de behoefte aan Vraag 't nieuwe prospectus, aan de ZZ school die reeds hónderden pupillen ZZ in goede banen heeft geleid: Kleine Houtweg 31 Haarlem Tel. 20843 z U krijgt meteen EEN COED LOON en goede toekomstkansen, want Zijlstra is een groot bedrijf met winkels in heel het land. COED LOON. Voor allen 5-daagse werkweek; vrije bedrijfskleding. Uw vakantie komt in orde. De TIJDPERS vraagt DEN HAAG, 5 juli De minister van Justitie, dr. I. Samkalden, heeft besloten in te gaan op het verzoek om voortgezet verblijf van Doming- gus Wawejai, die in Nederland is ach tergebleven nadat het voetbalelftal van Indonesië hier had gespeeld. Dit is vanmorgen van het ministerie van Justitie alhier vernomen. Wawejai geldt als „een van de uit blinkers" van het Indonesisch elftal. Dit elftal heeft, zoals men zich wel licht herinnert, op 9 juni tegen Feyen- oord gespeeld. Na die verloren wed strijd verdwenen vier spelers. Drie van hen doken na drie dagen weer op. Zij hadden feest gevierd met oude kamera den die hier wonen. De ploegleider van het Indonesische elftal, kolonel Soewagio, zei zaterdag op een persconferentie te Djakarta dat Dominggus Wawejai op de ochtend van 10 juni op geheimzinnige wijze was verdwenen toen hij in Amsterdam win kelde. Een woordvoeder van de Indonesi sche ambassade heeft gezegd dat er geen bezwaar tegen is dat de jonge man voor studie in Nederland blijft in dien hij dat wenst en dit op eigen ge- legeheid denkt te kunnen doen. Als hij de Indonesische minister van Sport zaken, de heer Maladi, tijdens diens verblijf in Nederland om toestemming zou hebben gevraagd, zou hem dit zijn verleend. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM, 5 juli Het Blee- sinigteam van Rap (9-12 jaar) heeft za terdag het honkbalkampioenschap van Amsterdam behaald door een 6-2 over winning op O.V.V.O.; de kampioen van vorig jaar. Dit is een uitstekende pres tatie, daar het eerste negental van Rap uitkomt in de eerste klas van het rayon Amsterdam. Raps jeugd gaat nu deelnemen aan de strijd om het kam pioenschap van Nederland. De eind stand om de titel van Amsterdam luidt: Rap 8-14, V.V.G.A. 8-11, O.V.V.O. 8-9, de Volewijckers 8-8. PARIJS, 5 juli (Rtr.) De Domini caanse diplomaat Porfirio Rubirosa is bij een verkeersongeluk in het Bois de Boulogne in Parijs overleden, zo heeft de Parijse politie meegedeeld. Rubirosa is gehuwd geweest met de Amerikaanse Barbara Hutton en met de Franse ac trice Danielle Darrieux. Hij overleed na het ongeluk tijdens het vervoer naar een ziekenhuis. Porfirio Rubirosa heeft een lange car rière als een van de bekendste Don Juans ter wereld achter de rug. „Ik heb liefgehad en ben bemind door enige van de mooiste vrouwen ter wereld," zei hij eens. NOORDWIJK, 6 juli Zaterdagmid dag om drie uur wordt in restaurant Oase het winkelcentrum aan de Lan gevelderslag officieel geopend. Dit win kelcentrum, dat al enige jaren sterk in de belangstelling staat, belooft voor de toekomst van het Langeveld en de recreatie in dit gebied van grote be tekenis te worden. HAARLEM, 6 juli De heer J. H. de Boer uit de Croesenstraat heeft een open brief gericht aan de directie der Neder landse Spoorwegen naar aanleiding van het dodelijk ongeval op de onbewaakte spoorwegovergang even ten zuiden van het station Heemstede-Aerdenhout, waarvan in de nacht van 2 op 3 juli de 18-jarige Theo Kuiper het slachtoffer is geworden. Hjj herinnert er aan, dat uit de rapporten van de N.S. moet blij ken dat, gezien de ervaringen in het verleden, hier een noodtoestand heerst. In de gevallen, waarin voorbijgangers ternauwernood aan de dood ontsnapten, bleven de Spoorwegen onkundig. Op een destijds dóór de bewoners van de laan, waar de overgang ligt, ge daan verzoek om de hekken, die deze overgang afsloten en die door het pas serende publiek zelf moesten worden geopend en gesloten, opnieuw te plaat sen, was aldus de heer De Boer het commentaar van de controlerende N.S.- ambtenaar, dat men de hekken toch liet openstaan. Volgens de heer De Boer was het aantal ongelukken in die tijd echter belangrijk minder.* Vast staat ook, aldus zjjn brief, dat het aantal ongelukken voor het over grote deel plaats heeft na het vallen van de duisternis en wel met treinen, die van de richting Heemstede-Aerdenhout de overgang naderen. De spaarzame verlichting van die treinen is echter niet te zien. De ongelukken veroorzakende treinen zijn meestal: posttreinen, losse diesel-locs of diensttreineji, die geen mterieurverhehting ebben. De kopver- lichting is ten ene male onvoldoende en valt geheel weg in stations- en straat verlichting. Voor automobilisten, die, stilstaande, met draaiende motor het eventueel dreigende gevaar trachten waar te nemen, is de voortrazende trein zelfs niet hoorbaar. Bij mist en slagregen is het gevaar des te groter. De heer De Boer gewaagt voorts in zijn brief van de grote angst, waarin de ouders van schoolgaande kinderen, die dagelijks de overgang moeten pas seren, verkeren. Het beroepsvervoer, dat druk van de overgang gebruik maakt, staat al even ernstig aan de ge varen bloot. De heer De Boer meent, dat ook hier een beveiligingssysteem te ontwikkelen is. Bijvoorbeeld halve spoor bomen, die tijdig door de treinen warden bediend. Er kan een rood flikkerende licht geplaatst worden met belinstalla- tie, welke bij nadering van een trein in werking treedt. Van de claar&an verbonden kosten, zo besluit de heer De Boer zijn brief, heb ik geen begrip. Zij moeten echter altijd minder zijn dan de waarde van een mensenleven. UTRECHT, 5 juli „Wij varen wel, maar delen niet in de welvaart", al dus de voorzitter van de bond van per soneel bij 's-rijks belastingen, de heer J. W. Bonnink, op de hier gehouden vergadering van zijn bond. Volgens hem is een nieuwe achterstand in de belo ning van het overheidspersoneel ont staan. Wij zullen alle krachten moeten inspannen om te voorkomen dat de ambtenaar weer komt te wonen in de stille achterbuurt waarin hü onder de geleide loonpolitiek terechtkwam, zei hjj. Hjj drong aan op een eigen loonbe leid voor het overheidspersoneel, afge stemd op de reële stijging van het nationale inkomen per hoofd van de bevolking. Het realiseren van een uit kering ineens in de laatste maand van het jaar zou naar zjjn oordeel al eni ge uitkomst kunnen bieden. (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM, 5 juli Bü de Am sterdamse politie zqn sinds vorige week donderdag 119 stiletto's, 9 valmessen, 15 boksbeugels, 16 ploertendoders en 3 degenstokken (zogenaamde geheime handwapenen) ingeleverd. Op grond van de per 1 juli in werking getreden wet tot wering van ongewenste handwapenen zijn de be zitters van deze handwapenen ver plicht deze bij de plaatselijke politie in te leveren. Tot de handwapenen behoren ook wapenen bestemd voor het verspreiden van vergiftigde dan wel verstikkende of weerloos maken de stoffen. Bij wijze van overgangs maatregel wordt tot en met 14 juli vanwege het ministerie van Justitie een tegemoetkoming gegeven. Voor stiletto's en valmessen bedraagt de vergoeding 4 gulden, voor een boks beugel 1 gulden, voor een ploerten doder en wapens voor de verspreiding van vergiftigde stoffen 2,50 gulden. Na 14 juli blijft de inleveringsplicht bestaan, maar wordt geen vergoeding meer gegeven. De politie in Amsterdam is niet on tevreden over het aantal handwapenen dat tot nu toe is ingeleverd, hoewel zij toch Iets meer liad verwacht. (Van onze verslaggever) AMSTERDAM, 5 juli Pastoor F. A. Link OSA van de H. Augustinusparo- chie West II heeft zaterdagavond pater Michielsen OSA, kapelaan van deze pa rochie de Laatste HH. Sacramenten toe gediend. Pater Michielsen wordt verpleegd in het Sint-Anthoniusziekenhuis in Utrecht, waar hij ongeveer drie weken geleden met een schedelbasisfractuur werd op genomen. Na in familiekring in Helmond zijn zilveren priesterfeest gevierd te hebben, kreeg pater Michielsen op de terugreis kort voor Utrecht een ver keersongeluk met zijn scooter. Hoewel zfjn toestand aanvankelijk vooruitging, is er de laatste dagen een verslechte ring opgetreden, waardoor men weinig hoop op genezing meer heeft. EEN VOLKOMEN NIEUW PRINCIPE: Het Indus Compressor-systeem is speciaal ontwik keld voor het diepzee-onderzoek. Daarom is het volkomen waterdicht onder alle omstandigheden. Hoe groter de druk, des te groter ook de weer stand tegen vocht Condensvorming onder het glas is uitgesloten. De nieuwe waterproof-kon- struköe met de roestvrije sluitingsring maakt het Indus Compressor horloge tot een begeerd bezit voor allen, die een betrouwbaar waterdicht horloge wensen. Eén jaar garantie. Twee jaar verzekerd tegen ver lies en diefstal. Chroom met stalen achterkast - centrale secondenwijzer f 82. Geheel roestvrij staal m. centrale secondenwijzer 99. Doublé 20 microns met stalen achterkast en automatische opwinding ƒ139.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 2