HEER BOMMEL en de Labberdaan REVOLVER MET MONOGRAM Pelsjagers van Rh Pecos Piet Loeris en de Tappalappa's mensen door Marten Toonder 1 iffL. tfüa® VON Dê \y/QO£OM(§?[EKl Vuilnis Tekort Schroot Vergeten Ballontocht Held Vader staat nier af Niet hoffelijk Naar wens DINSDAG 6 JULI 1965 5494 Tom Poes had de hele dag naar heer Bommel ge zocht en de avond viel reeds toen hij vermoeid huis waarts keerde. Bij een kromming van de weg kwam hij de ambtenaar eerste klasse Dorknoper tegen die met een tas vol papieren door de schemering schreed. „Hebt u heer Ollie ook gezien?" vroeg Tom Poes. „Hij is gisteren weggelopen en nu ben ik bang dat er iets met hem gebeurd is". „Dat zou mij niets verbazen", sprak de beambte fron send. „De heer Bommel heeft de voorschriften met voe ten getreden en de gevolgen zijn ernstig. Hij heeft een werknemer ontslagen zonder ontslagvergunning. Bij het nagaan der betreffende stukken blijkt echter, dat de heer Labberdaan ook geen werkvergunning had. Hij beschik te niet eens over de verblijfsvergunning die hij als bui tenlander nodig had". „Dan is toch alles in orde?" vroeg Tom Poes. „Het een heft het ander op!" De ander schudde gehinderd het hoofd. „We zijn er nog niet", hernam hij. „De heer Bommel heeft op zich genomen om het wegennet van Rommeldam te herstellen; doch hij blijft in gebreke. Aan de andere kant blijkt mij, dat hij geen vestigingsvergunning als aannemer heeft, zodat hij dat werk niet heeft kunnen aan nemen. Overtredingen op ieder gebied, dus. Wat moet ik daar nu mee aan?" „Ik weet het", zei Tom Poes. „Gooi al die papieren weg en vergeet de hele zaak. Dan is er niets gebeurd. Ik hoop nu alleen maar, dat ik heer Ollie vinden kan". „Dat hoop ik ook", verklaarde de heer Dorknoper nurks. „Er moet heel wat worden rechtgezet". Op dat moment passeerde het tweetal het huisje van juffrouw Doddel en Tom Poes, die een blik door het ver lichte venster wierp, bleef verrast stil staan. „We hoeven niet langer zoeken!" riep hij uit. „Daar zit hij!" 0( door Dick Pointer EgN Nieuu) AVONTUU(2 VflN SPEOÊTJ6 r C ^-5^5*4 o<=- geaaf. L— Y$p#ostje, Gel uuu/e/zse/JJe t/rMDz/JG- F/j/s/je/D /-/eser ons ujee/z ee/js <J/T oe NA/Z/G/JE/O GEAogPEkj/ /cj moest Mer /easr/GE/z Me/jse/j om gaa/j! /pc fjea hem r/j M/Sfi/ Zats oFTSTol/EM, i/ooadat Dre ba/jd/et /Jem -re pFMKe/j c<o*/ KF/JGeu! na.' oaa/z /S De AUTo coat ee/J Ge/j/acf MGe- (J/fg. se#oer je, Dar Je D/e ToMec-SoM Mee GeMoc-fe/J AAD.' .-/ u— een nieuw ovontuug1 van joh au en pierewiet Met D/e jouatJ ■/zé- XZti ?.s Bore/Z za/jstp/z e/j Atce Bote Gees reu, ces /ze£~ Bezj Gst.au als cue uc//v o//r- S/JAPPE/J presse 1 ES De Wadders PAUL YLAANDEREN was HET GEEN ONGELUK? MORE MEN ZEl ORT H'J WRS OVEEEEDEM DOOE EEN RUTO 3494 Alfredo C PI B I, SOf-AM V?.0 "Die man is voor mij," fluisterde ik nauwe lijks hoorbaar, terwijl wij ons tegen de steen aan drukten. Ik hoorde hem naderen, nog even.en aan hoorde ik hem omdraaien en wegrennen. Had aie vent dan katteogen? Geen normaal mens kan op die afstand zien, dat het niet pluis was met die man nen want zij lagen in de schaduw. Mijn geweer lag tien meter achter mij en zo moest ik machteloos toezien, dat Santer voor de zoveelste maal ontsnap te. Natuurlijk had ik hem kunnen volgen, maar dat vond ik te riskant. We keerden terug naar het kamp. Santer zou zijn mannen gewaarschuwd hebben. Daar kwam Sam Hawkins aanrennen:„'t Is gepiept hoor" t zet. 'Eff D/UU/EOAT /Sé KfiOHfL. VLUG,, B/ZEUG oe af>n Booeo e/j (.aar /vex a/ter «56« owrjvfl/pev.' li! 83 Louise Henner knikte instemmend. Vera zat verslagen te kijken. Verhoeven schreef het verhaal van zijn leven en dr. Covens was in gepeins verzonken. Ronfleur had dus een sterk motief en hij had de gelegenheid ook. Was zijn boot niet op de fatale tijd bij Meerzicht gezien? De zaak leek afgerond, en alle gronden leken aanwezig te zijn om tot een arrestatie over te gaan. Maar waarom sprong hij zo slordig met zijn geldbron om? Waarom liet hij Vera met wie hij een afspraak had op een terrasje op de Quai Wilson vergeefs wachten, terwijl hij met een ander meisje ging dineren in een berghotel? Begon hij in te zien, dat zijn bron bezig was op te drogen, of streelde zijn verovering van de blonde schoonheid zijn ijdelheid zozeer, dat hij Vera als bron van inkomsten daarvoor wilde riskeren? En waren er geen anderen, zo vroeg ik me af, die evenzeer zouden pro fiteren bij de dood van meneer Van Polsbroek? Bovendien was er nog een kwestie, die niet opgehelderd was. Juffrouw Van Polsbroek was gisteren middag op bezoek geweest bij een vriendin. Ze zou daar vertrokken' zijn om streeks acht uur en regelrecht gereden zijn naar het eethuisje Saint-Germain. Bij het controleren van deze verklaring bleek echter, dat zij reeds om kwart voor zeven bij haar vriendin was weggegaan en aankwam in het restaurantje om tegen half negen Opnieuw keken allen naar Vera, die bleek was geworden en haar mond opende om wat te zeggen. Voor ze evenwel een geluid had kunnen uit brengen, zei Duprez: Plotseling besefte ik, dat juffrouw Van Polsbroek niet slechts de gelegen heid had gehad, doch bovendien over hetzelfde motief beschikte als Ronfleur.' Vera sprong op uit haar stoel en riep uit: Commissaris dit vind ik schandalig! Schandalig! Hoe durft U Duprez maakte een bezwerend gebaar Ik begrijp dat deze overwegingen u onplezierig in de oren klinken. Toch stelde ik mij de vraag: hield zij zoveel van die patser, dat ze voor hem haar vader kon hebben gedood? Nu was het Pauline die sprak. Commissaris, ik vind dit te ver gaan. Ik besef dat het uw plicht is om het onderzoek zo grondig mogelijk te doen plaats vinden, anderzijds moet ik u erop wijzen, dat u gast bent in mijn huis en dat u zich geen beledigingen kunt permitteren. Duprez maakte een verontschuldigend gebaar. Laat mij toch uitsprekenEr is iemand die de onschuld van juffrouw Van Polsbroek kan bewijzen. Iemand met wie ze omstreeks acht uur gezien is op het terrasje van een café. en met. wie ze vervolgens fondue is gaan eten in Saint-Germain. Henner slaakte een zucht van verlichting. Vera liet zich in haar stoel vallen en Pauline zei: Natuurlijk staat zij er buiten. Dat spreekt toch vanzelf, commissaris. Duprez negeerde haar opmerking. Het zal duidelijk worden, waarom juffrouw Van Polsbroek niet zeggen wilde in wiens gezelschap zij vertoefde, want dit gezelschap was haar ver boden. Het was namelijk monsieur René met wie ze op het terras was en later in Saint-Germain. En het treffende van dit feit is niet zozeer, dat het deze duistere figuur is, die haar alibi kan bewijzen, alswel dat juffrouw Van Polsbroek aan hem een onaantastbaar alibi verschaft! Commissaris Duprez zweeg. Het was iedereen duidelijk geworden dat de zaak die hij tegen monsieur René had opgebouwd, op losse schroeven was komen te staan. Ronfleur zelf keek met een triomferend lachje om zich heen, maar hij trachtte te vergeefs de blikken van Vera te vangen. Henner knikte begrijpend, maar het gebaar verraadde tevens ongeduld. Wanneer zou de commissaris eindelijk ter zake komen? Het gelaat van Louise Henner toonde een zorgelijke uitdrukking; Pauline belde de huisknecht om opnieuw koffie te laten komen en vroeg praktisch: En nu, commissaris? Ze kreeg bijval van mevrouw Elinkwijk en dr. Henner. Deze laatste vroeg: Beschikt u over meer gegevens in deze zaak, commissaris? (Wordt vervolgd) „Voorzichtig Sam!" riep ik. „Daar boven zit ten scherpschutters!" Alsof hij was getroffen, zo vlug liet hij zich in de sneeuw vallen en hij krcop zo snel hij kon in de be schutting van de rotswand, waar hij, vlak er langs lopend, even later bij mij kwam. „Scherpschutters. Bah! Kunnen we die kerels er niet afschieten! Ik ben ook scherpschutter, als ik me niet vergis." „Daar aan twijfel ik niet Sam," lachte ik, „maar vóór jij je geweer kunt richten, heb je al een kogel in je baard." „Goed, goed, dan wachten we wel tot ze in slaap zijn gevallen of dat ze ons alle maal hebben doodgeschoten." 7 Met een onbewogen gezicht liet Piet Loeris zich de stoep van het veiligheidsdienstgebouw afslepen, maar toen de portier zijn voet optilde, om hem naar de overkant van de straat te schoppen, greep de vastberaden de tective de man bij de kuit, draaide deze in westelijke richting en even later duikelde de kerel als een gil lende keukenmied zig-zag door het drukke verkeer in de richting van de buitenwijken. „Bravo, meneer Loe ris!" grinnikte Sientje, die de vakbe kwaamheid van haar meester met stijgend enthousiasme had gadegesla- 'gen: ,,'t Was weer een genot, om iu aan het werk te zien! Die greep heb i ik u nog nooit eerder zien toepas sen". „Toch wel, Dientje," antwoord de meesterspeurder, zich het voor hoofd bettend: „Ik heb er vijf jaar geleden een dadelverkoper in Istan- boel de Bosporus mee ingekegeld. Maar ter zake. We moeten zien uit te vinden, wat die meneer, die zich ko ning Peul de Eerste noemt, bij de veiligheidsdienst te maken heeft. Kom gauw mee naar binnen". Ze liepen de stoep weer op en betraden onge hinderd het gebouw. Daar heerste een drukte van belang Er renden al lerlei met papieren zwaaiende func tionarissen rond, die zo nu en dan tegen elkaar opbosten, excuses sta melden en daarna weer doorholden. „Mooie troep," mompelde de detec tive: „M'n oom Johan zei altijd: Je moet nooit gaan kijken waar je be lastingcenten blijven, want dan zou je van schrik verstijven! En zo is het!"„En niemand, die op ons let." klaagde Sientje: „Ze hebben 't alle maal veel te druk met henzelf!" H'J HRD UEESÖfÈlDENE MES STEKEN IU Mfl2U&... DBT OVEE E'JDEM WRS SEU STUNTELIGE POGING OM HET EEN ONÖE- H'J WEED OVERREDEN» MP* THORPE... MARE TOEN INRS HU RL DOOD DOCHTEN W'J OOK 51-22: De vuilnisophalers van de Britse stad Birmingham vissen elke week ruim 300 transistorradiotoestellen van de straat op. In Napels is het gemeentevervoer bedrijf niet in staat zijn staf het sa laris over juni in te betalen. Het per soneel staakt daarom al drie dagen. Het fraaie spoorwegrijtuig, waarop de kist met het stoffelijk overschot van Sir Winston Churchill van Lon den naar Bladon werd overgebracht, zal als schroot worden verkocht, om dat er geen aanbod van enig museum op is gedaan, aldus een woordvoer der van de Britse spoorwegen. De politie van het Engelse eiland Sheppe zoekt naar een aantrekkelijke brunette op wie de Fransman Claude Dufour verliefd is geworden. De Pa- rijzenaar ontmoette het meisje tij dens een vakantie, maar hij vergat haar om haar naam en adres te vra gen. Hier is iets voor degene, die meent dat hij alles al gehad heeft: een ballonvaart over de Alpen voor 5000 en de garantie dat hij wordt gered als hij op een bergtop met ijskap strandt. Ballonvaarders, die deze zomer een Europese rail op grote hoogte orga niseren zijn bereid betalende passa giers mee te nemen. Elke vlucht duurt 3 tot 10 uur. De kosten zijn 5000 gld. per persoon en waar wordt geland is de grote verrassing waar iedereen naar mag raden. Voor die 5000 gld. verschaft men zich nog de volgende zekerheden: verzekering tot maximaal 20.000 gld. of maximaal twee jaar ziekenhuis- verpleging; toiletfaciliteiten tijdens de vlucht (hier wordt niet over in details getreden); een bevoegde piloot, die onder meer tot taak heeft de ballast overboord te gooien; redding voor geval de ballpp,^ neer komt op een gletsjer. Men zegt dat die kans er dik inzit; een betaalde dag om bij te komen in een hotel in Muerren, Zwitserland, startplaats van de rally in niidden- augustus. De 28-jarige Clyde Brooks stond buiten het bijkantoor in Los Angeles van de Bank of America, toen er een man met een wapen op hem toeliep, die hem een zak in de hand drukte, hem dwong naar binnen te gaan, en zei: „Als we binnen zijn spring je over de balie en neemt het geld weg" Eenmaal binnen het gebouw werd Brooks een held. „Schiet op", siste de bandiet. „Ik doe het niet", ant woordde Brooks vastberaden. De ban diet richtte zijn wapen toen op een 20-jarige bankbediende, gooide hem de zak toe en beval hem die te vullen. De overvaller ontsnapte met 3339 dol lar in de auto van Brooks. Een 48-jarige arbeider bij een gie terij in de Amerikaanse stad New- Orleans John Honeycutt, heeft een van zijn nieren afgestaan aan zijn zieke dochter, Jonnie (14). Het meisje was ten dode opgeschreven als ge volg van een nierziekte. Honeycutt besloot onmiddellijk een van zijn nie ren af te staan. „Dit is iets wat iedere vader zou moeten doen", zei hij te gen zijn vrouw. De operatie is goed verlopen. Jon nie moet een paar weken in het zie kenhuis blijven en zal twee jaar on der medisch toezicht moeten staan. Haar vader mag zijn werk pas over twee maanden hervatten. Het is nog te vroeg om te zeggen of de ingreep op den duur een succes zal blijken. Bemoedigend is, dat twee personen, die nieren van bloedverwanten heb ben gekregen, meer dan een jaar na de operaties nog in goede gezondheid verkeren. De operatie heeft de Honeycutts niets gekost. Zij wordt betaald uit een subsidie voor de bestudering van niertransplantaties. De leden van het Britse lagerhuis beschikken uiteraard over bijzondere hoedanigheden. Ridderlijkheid schijnt er echter niet bij te zijn. Tijdens een debat kwam de labour- afgevaardigde mevrouw Harriet Sla- ter Inguit te vallen. Het lagerhuis dverde van het lachen, niemand kwa op het idee haar overeind te helpen. De 61-jarige mevr. Slater zei nader hand: „Ik sloeg een figuur en niemand nam de moeite me weer op de been te helpen. Ik zou graag willen dat iedereen wist dat ik aangeschoten noch onwel was. Ik bleef met m'n hak steken". In Australië vroeg een rechter aan een man, die zes repen chocolade had gestolen, hoeveel gevangenisstraf hij dacht te krijgen. De man ant woordde „zes maanden". Hij kreeg ze.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 4