Realiteit en toekomst van Spoorwegen op verkeers- expositie in München A.N.W. B.-OPROEPEN AAN TOERISTEN IN BINNEN-en BUITENLAND Zelf locomotief besturen N.S. toont nieuwe lijnen Zigeuners naar Rome E Koning Constantijn als voetballer Investering 40 a 50 miljoen BERGEN AAN ZEE KRIJGT ALLURE ALS BADPLAATS Lapjeskleding voor de kleintjes li A Variatie op ruimtekapsel In de zon? goed!; pas op maar Scheerkwast Rectificatie puzzelrubriek PLUS Tomatensoep moet van zijn i CARBOVIT Chefarine ,4 va« 1 w Muqv(hi Twee jongetjes bij oversteken overreden 2 Nederlanders bij botsing in Duitsland gedood Voorlichting van dr. Meinsma is volkomen onjuist Willy Brandt: Ik vocht niet tegen mijn landgenoten Ontwikkelings plan voor 6 jaar AFG Wat kinderen ervan zeggen GEEF van harte f.5," „Ongeorganiseerden geen slampampers' Attractie Wereldbedevaart 4 beroemde middelen doen wonderen!. Sneker jongen (22) violist bij Concertgebouworkest NKV over het roken Achttien mille aan waren gestolen Acteur J. P. v< d. Linden overleden DINSDAG 6 JULI 1965 PAGINA 5 De vaagheid van deze trein verraadt zijn snelheid. Met een snelheid van 200 km rijdt hij van München naar Augsburg. Flying-Dutchman: „racer" bij uitnemendheid. mm nrn ZONNEBLOEM VAKANTIE-AKTIE 11.55.555 t.n.V. VAKANTIEFONDS-BREDA Belastingambtenarenbond: Vier middelen in één tablet helpen elkaar en...»»..», doen wonderen I De vier middelen, verenigd in één tablet Chefarine „4", zijn elk afzon derlijk in de hele wereld beroemd en hebben miljoenen mensen baat ge bracht. Tezamen werken zij nog beter en doen werkelijk wonderen. Eén der bestanddelen is het betrouw bare maagmiddel Chefarox, dat een teveel aan maagzuur neutraliseert. De combinatie is ideaal om pijn of griep doeltreffend te bestrijden. Koning Constantijn, de voet baller (rechts) (telefoto). VEEL GROENTEN EN TOGAL TABLETTEN bij verkoudheid. Leef gelukkig, maar zonder verkoudheid. Eet veel groente, sla, fruit en neem Togal tabletten. Helpen snel-afdoend. Haal meteen een flacon in huis. IJ kunt het onverwacht nodig hebben. Bij apoth. en drog. TOGAL 0.95; 2.40; 8.88. I IJ 'f - - lJ 3 j" NU MET GRATIS SPELDJE! vA'.-.y■Xvy-' y. -- -WW -■ - m (Advertentie) x< 5 voor langdurig zieken van uw vakantiegeld GIRONUMMER (Van onze Utrechtse redacteur) UTRECHT, 6 juli „Indien de vak beweging in Nederland zichzelf zal dur ven te herzien, zal men tot de ontdek king komen, dat de 60 pet. ongeorga niseerden geen slampampers zijn en heeft zij de gelden van de werkgevers niet nodig om daarmede hun uitgaven te financieren. De propagandistische waarde van deze grote ommekeer zou wel eens van meer invloed kunnen zijn dan de gelden van de werkgevers. Gaat men op de ingeslagen weg voort, dan zouden de georganiseerden zich wel eens kunnen afvragen, waarom zij nog deel uitmaken van de vakbeweging, omdat de werkgever toch betaalt. Het lijkt ons bovendien op de lange duur geen aantrekkelijke zaak om door deze fondsen met handen en voeten gebon den te zijn aan de werkgevers." Dit zei de heer J. W. Bonnink, voor zitter van de Bond van Personeel bij 's Rijksbelastingen, die gisteren haar algemene vergadering hield. Hij schaar de zich achter het streven van de vak centrales naar meer vrijheid bij de loonvorming. Hij toonde zich voorstan- der van een eigen loonbeieid voor het overheidspersoneel. De huidige afhan kelijkheid van wat er in de vrije be drijven op het gebied van de regelings lonen gebeurt, is de heer Bonnink een doom in het oog. De bond wenst voor het overheidspersoneel een loonbeieid, dat afgestemd is op de reële stijging van het nationale inkomen per hoofd van de bevolking. (Advertentie) 4 ter voorkoming van muggebeten. tegen maag-,en darmstoornissen» iiiiiimmiiiiiMimiiiiiiwmiimiuiiiHuiiiiiiiiiiMiiiiiiiimiiii Wegens familie-omstandigheden wor den de volgende personen verzocht zich te melden bij de ANWB-oproepdienst in Den Haag, tel. 076-814381, dagelijks van 8 tot 22 uur. DUITSLAND: A. van Beuzekom uit Rotterdam in zwarte Mercedes 220 EX 59-17 op weg van Eifel naar Zwarte Woud. D. Woltering uit Rotterdam in Tau- nus vrachtwagen rood met wit SN 39-18 rijdend en kamperend langs de Rijn. ITALIë: Echtpaar J. Ruysenberg- Pronk uit Amsterdam in lichtblauwe Opel Rekord met wit dak GK 05-46 in be omgeving van Limone aan Garda- meer. (Van een onzer verslaggevers) MÜNCHEN, 6 juli De treinreiziger van de toekomst behoeft niet meer in een spoorboekje te bladeren of in de stationshal zijn hals te rekken voor een groot bord om te zien hoe laat hij kan vertrekken. Ook hiervoor komt de com puter hem te hulp en door eenvoudig op een knop te drukken krijgt hij het verlangde opgedist. Die toekomst ligt Met eens zo ver meer, want op de Münchener wereld- verkeerstentoonstelling, waarvan het spoorwegverkeer met drie hallen, twee filmtheaters en een uitgestrekt bui tenterrein bijna een tiende deel voor zijn rekening neemt, bevindt zich reeds een „elektronisch geheugen", dat in lichtingen verschaft over zesduizend treinverbindingen van het Hauptbahn- hof daar met vierhonderd belangrijke stations in de Bondsrepubliek. De be zoeker „schakelt" door middel van een getal met drie cijfers het gewens te reisdoel in, geeft op een toets de tijd aan, waarop hij wil vertrekken en na hoogstens dertig seconden krijgt hij een gedrukt overzicht van de eerst volgende verbindingen. In het paviljoen van de internationale Spoorwegunie, waaraan met vele ande re landen ook Nederland deelneemt, kan hij gelijk aanschouwen hoe het Haupt- bahnhof er over enige jaren zal uitzien, wanneer voor de ondergrondse naar het oosten van de stad een tweede station beneden is gebouwd. Eevenals in Brus sel zal ook hier de trein dus onder de stad doorgevoerd worden en binnenkort wordt reeds met de eerste werkzaam heden begonnen. De NS, die bovendien op de expositie over een afzonderlijke ruimte van 1.500 vierkante meter beschikken, waar met gerechtvaardigde trots de moderne ont wikkeling van „ons spoortje" getoond wordt, stellen ons in kennis van de nieuw ontworpen lijnen. De Schiphol-Iijn, de lijn door Zuid-Flevoland, waarnaar met verlangen wordt uitgezien, ja zelfs een ontworpen nieuwe spoorwegverbin ding via de te bouwen satellietstad van Utrecht met het westen van Brabant staan op de spoorkaart van Nederland aangegeven. Ook de Delta-lijn, zo be langrijk voor de reis naar België en via de te graven Kanaaltunnel naar Enge land. Daarvoor moet de Oosterschelde overbrugd worden, terwijl tussen Goes en Terneuzen gedacht is aan een tun nel, van waaruit halverwege de Wester- schelde de trein weer zal opduiken om verder met een brug de oever te berei ken. Geprojecteerd is voorts een lijn Mariahoeve (nabij Den Haag)-Vlaardin- gen Oost-Rotterdam Oost. Toepassingen van cybernetica en elektronica bij spoorwegen komen dui delijk aan het licht. Wat het laatste be treft de bezoeker, die in een natuurge trouw nagebootste cabine van een loko- motief van de Deutsche Bundesbahn kan plaatsnemen, wordt als het ware met de neus gedruktop hetgeen er komt kijken om een trein met een snel heid van 200 kilometer per uur te doen rijden. Men weet, dat zo n trein één keer per dag op zaterdag en zondag is er een extra trein van de tentoon stelling naar Augsburg en terug loopt, doch in de hal van de Internationale Spoorwegunie kan men vast een voor proefje nemen, want men ondergaat er dezelfde sensatie. Een andere attractie is, dat men op het buitenterrein, waar niet minder dan 3,6 km. rails zijn uitgelegd met het mo- ZUTPHEN, 6 juli De vijfjarige Maarten Aarnoudse is bij het overste ken van de Thorbeckesingel door een met zand beladen vrachtauto gegrepen. De jongen werd met zware verwondin gen overgebracht naar het algemeen ziekenhuis, waar hij is overleden. DRUNEN Op de verkeersweg tus sen Drunen en Nieuwkerk is gisteren het negenjarige jongetje Van Zon bij net overstekei. door een personenauto gegrepen en kort daarna aan de ge volgen overleden. De bestuurder van de auto heeft nog geprobeerd door krachtig remmen een aanrijding te voorkomen. WINSCHOTEN De 63-jarige G. ten Hove uit Nieuw-Scheemda is tengevol ge van een verkeersongeval om het le ven gekomen. De man haalde met zijn vrachtauto op de provinciale weg tus sen Winschoten en Delfzijl bij Scheem- da een met stro beladen vrachtauto met oplegger in en kwam in botsing met een andere vrachtauto die in te gengestelde richting reed. De auto van het slachtoffer sloeg over de kon waar bij de cabine werd vernield. De be stuurder werd zwaar gewond uit de wrakstukken bevrijd en overleed in het St. Lucasziekenhuis te Winschoten. dernste spoorwegmateriëel, waaronder honderd rijtuigen, vierentwintig loko- motieven en machines voor spoorweg bouw, zelf een op afstand te bedienen Diesellokomotief kan besturen. Indrukwekkend is het Circarama van de Zwitserse Spoorwegen, een op zich zelf imposant wit rond gebouw met een doorsnee van dertig meter ter hoogte van vijftien meter, waar bij elke voor stelling ongeveer 1500 bezoekers gedu rende een twintig minuten met behulp van vernuftig en artistiek gecomponeer de kleurfilmbeelden een treinreis door het prachtige bergenland beleven. Bui tengekomen staat men even met de ogen te knipperen zeker op een tropische zonnige dag toen wij op de tentoonstel ling waren en vraagt men zich af of het droom of werkelijkheid was, dat men door het schone Zwitserland gevoerd werd. Een soortgelijk sprookje wordt trouwens door de Deutsche Bundesbahn, die aan haar hal het motto „nog snel ler nog veiliger, nog comfortabeler" gaf, m haar filmzaal opgediend. Een afzonderlijke hal is gewijd aan bergspoortjes, kabelbaantjes en wat .s -F!eeJ zlb waarvoor de technische ontwikkeling heel wat meer veiligheid heeft opgeleverd. (Van onze verslaggever) DEN BOSCH, 5 juli Na de bede vaart die- een zeventigtal Nederlandse zigeuners naar de Zoete Lieve Vrouwe van Den Bosch heeft gehouden, is be sloten dat men ook vanuit ons land zal deelnemen aan de pelgrimstocht van zi geuners uit de gehele wereld naar Ro me. Deze wereldbijeenkomst zal van 24 tot en met 27 september worden ge houden. Men verwacht er duizenden zi geuners, zelfs vanuit Amerika. Er zal nabij Rome vanaf 18 september een groot kamp worden opgeslagen. In Den Bosch heeft mgr. Bekkers de H. Mis opgedragen voor de aanwezige Nederlandse zigeuners nadat hij de kin deren had gezegend. In het gezelschap was ook de vooraanstaande tziganoloog, de Franse pater Barthélemy, die deze week in ons land zal verblijven o.a. om bekendheid te geven aan de Rome-reis en de levenshouding van het zigeuner- volk. (Advertentie) BEROEMDE MIDDELEN IN EEN TABLET DOEN WONDEREN! (Van onze correspondent) LEEUWARDEN, 6 juli Bij het Concertgebouworkest te Amsterdam is onlangs benoemd tot violist de 22-jarige uit Sneek afkomstige Johan Kracht. In geen jaren is het voorgekomen, dat een zo jong iemand bij het Concertgebouw orkest op een dergelijke plaats werd aangesteld. De Sneker is nog maar pas afgestudeerd aan het Amsterdams Mu- zieklyceum. Hij heeft daar het einddi ploma orkestspel behaald, waarvoor hij met lof slaagde. De eerste acht jaar heeft Johan Kracht les gehad van de heer J. Syts- ma te Harlingen, die zelf als violist aan het Frysk Orkest is verbonden. Daarna volgde hij vijf jaar lang een opleiding aan het Amsterdams Muziek- lyceum. De heer Kracht maakte onder meer deel uit van het Fries Jeugdor kest en het Nationaal Jeugdorkest. HANNOVER, 6 juli Gistermorgen zpn bij een botsing tussen een Neder landse en een Duitse auto in Neder- Saksen, nabij de Nederlandse grens, twee Nederlanders en drie Duitsers om het leven gekomen. Bij een kruispunt kwam de Duitse auto in een bocht te ver op de linkerweg helft, om vervolgens in botsing te ko men inet de Nederlandse wagen, waar- in zich vier arbeiders bevonden. De uit Muntendam afkomstige 38-jarige heer J. Drewes en de naast hem zit tende heer G. Daanjer uit Veendam werden op slag gedood, evenals twee inzittenden van de Duitse auto. Een derde passagier, die zwaar gewond werd, overleed enkele uren later in het ziekenhuis van Papenburg. UTRECHT, 6 juli De mededeling van dr. L. Meinsma, directeur van het Bureau Centrale Kankerregistratie, on langs op een persconferentie dat er in de eerste vier maanden van dit jaar dertien procent minder sigaretten zijn gerookt dan in de overeenkomstige pe riode van 1963, wordt door het NKV met klem bestreden. Het NKV, dat meent dat dr. Meinsma een volkomen onjuiste voorstelling van de feiten heeft gegeven, schrijft in zijn blad Ruim Zicht, dat dit jaar tot en met april volgens de officiële banderollenstatis- tiek 5387 miljoen sigaretten zijn ver kocht tegen 4810 miljoen stuks in de eerste vier maanden van 1963. Inplaats van' een daling van het si- garettenverbruik zou er dus sprake zijn van een toeneming en wel met 577 miljoen stuks of twaalf procent. Reke ning houdend met de bevolkingsgroei raamt het NKV dat het sigarettenver- bruik per hoofd van de bevolking in de eerste vier maanden van 1965 mins tens acht procent boven het niveau van 1963 heeft gelegen. Het NKV uit bezwaren tegen de wijze van voorlichting door dr. Meinsma en vraagt zich af, of de overheid, die gel den voor antirookcampagnes voteert, er geen goed aan zou doen, de hele antirookcampagne nog eens opnieuw te bezien. De heer Meinsma, aldus Ruim Zicht, draagt bij herhaling gegevens aan waaruit moet blijken, dat roken long kanker verwekt: hij gaat daarbij niet altijd even taktisch te werk en han teert de publiciteitsmedia op een wijze, die velen toch wel wat te bar wordt. Er kan, zo schrijft het blad verder, geen publikatie verschijnen waarin twij fel wordt uitgesproken over het causale verband tussen roken en longkanker of dr. Meinsma stort zich in de publici teit met allerlei buitenlandse gegevens die het tegendeel moeten bewijzen. O BERLIJN, 6 juli (DPA) Het pro ces tegen de Westduitse journalist Lo- thar Brenner, die in een artikel de burgemeester van West-Berlijn, Willy Brandt, ervan heeft beschuldigd tijdens de Tweede Wereldoorlog in Noorwegen tegen Duitse soldaten te hebben gestre den, is voor onbepaalde tijd verdaagd. De rechtbank in West-Berlijn besloot maandag zes nieuwe getuigen, van wie er drie in het buitenland woonachtig zijn, te laten horen. Brandt zou volgens Brenner in Noor wegen, waar hij asiel had gekregen toen hij voor de nazi's was gevlucht, „met het wapen in de hand" tegen Duitse soldaten hebben gestreden en lid zijn geweest van een Noorse onder grondse beweging. Brandt bestrijdt dit. Brenner heeft Brandt er voorts van be schuldigd tijdens de Spaanse burger oorlog als journalist „aan de kant van de roden" gestaan te hebben. (Advertentie) (Van onze correspondent) BERGEN (NH), 6 juli Bergen aan Zee, tot dusverre nog een onderont wikkeld badplaatsje dat maar niet tot ontwikkeling kon komen als gevolg van controversen tussen het gemeentebe stuur en de Bouw- en Exploitatie Mij „Bergen aan Zee" van de familie Van Reenen, schijnt nu toch een moderne badplaats te willen worden. De familie Van Reenen die zeer veel bouwgrond bezit heeft mede werking toegezegd voor de realisering van een plan dat veertig- tot vijftig- miljoen gulden zal gaan kosten. De NV Bureau Ontwikkelings Bouwpro jecten (BOB) te Den Haag gaf aan het architectenbureau Taen, Nix en Van Hasselt te Den Haag opdracht in samenwerking met de plano loog D. Zuiderhoek, die ook stede- bouwkundige van de gemeente Ber gen is, het bouwplan te ontwerpen. Dit voorziet in een flatgebouw met een hotel-restaurant en met een binnen bad van verwarmd zeewater met ais pendant een ander groot gebouw, een kurzaal. Voorts in een flatcomplex van 380 m. grondbreedte van zes tot acht woonlagen, dat een der grotere flat constructies van het land belooft te worden. Voorts komt er een complex van twintig winkels met daartussen een overdekte ruimte voor de voet gangers. Auto's zullen in het centrum niet mogen komen. Aan de noordwestzijde van het 20 ha. grote terrein is een torenflat van maximaal tien woonlagen geprojecteerd. Het gehele complex, dat ook de bouw van veertig bungalows omvat, krijgt een tunnelverbinding met het strand, dat ook in de exploitatie zal worden betrokken. Als de plannen verwezenlijkt zijn, waarvoor zes jaar nodig zullen zijn, zal de permanente bevolking van Bergen aan Zee van driehonderd tot tweeduizend zijn uitgegroeid. Wat de openbare voorzieningen be treft komen er een station voor bus sen, een parkeerterrein en een school en voorts woongelegenheid voor vier honderd gezinnen. Men denkt hier aan stafleden van Euratom Petten. In een op te richten NV zal de ge meente Bergen niet deelnemen. Achter het plan staat een grote combinatie van banken, naar verluidt de Zwitser se Financierings- en Beleggingsmij. Festwert NV, die onlangs ook het Oranjehotel te Bergen-Binnen kocht, dat vergroot en gemoderniseerd zal worden. Er zullen in verband met het nieuwe plan ook nieuwe verkeersvoor- zieningen moeten worden getroffen. Men denkt zelfs weer over een snel weg over de voormalige trambaan door het duinreservaat, waartegen de Berge- naren destijds met zoveel succes heb ben geprotesteerd. CORFU, 6 juli Koning Con stantijn van Griekenland verscheen gistermiddag onverwacht in het sta dion van Corfu, waar Griekse en buitenlandse journalisten een partij tje voetbal tegen elkaar zouden spe len. De koning vroeg of hij mee mocht doen en verscheen in een lange broek, een zijden overhemd en in een paar geleende voetbal schoenen binnen de lijnen. Hij be gon aan de kant van de Grieken. Zijn aanwezigheid stimuleerde hen zo dat zij voor de rust een voor sprong van 30 namen. Na de rust wisselde de koning van partij en... nu hadden de buitenlanders een overwicht. Uiteindelijk wonnen de Griekse journalisten toch met 42. De koning scoorde niet. Advertentie) goed in AEG SANTO koelkasten vanaf f298.- DEN HAAG, 6 juli Bij twee wa renhuizen in de Haagse binnenstad, zijn in het weekeinde inbrekers op be zoek geweest. Bij het ene warenhuis, V en D, kwam men binnen om rond te snuffelen in vitrines en laden met horloges, gereedschappen en transis torradio's. De buit had een waarde van ongeveer achttienduizend gulden. Bij het andere warenhuis, C en A, werden in dezelfde nacht op het dak twee jongemannen aangetroffen, die op inbrekerspad waren. Het bleken een 19-jarige koopman en een 18-jarige kantoorbediende te zijn. Zij zijn inge sloten. kof. T tie kleine goedkope lapjes kunt voordat de kinderen vakan tie krijgen nog snel even een paar aanvullingen maken op de garderobe van de kleintjes. Bij voorbeeld met gestreepte of geruite denim of van een lapje, dat toch toevallig nog over is, zijn leuke re sultaten te bereiken. Van links naar rechts. Zomerjasjes voor kinderen zijn meestal, wanneer je ze gemaakt koopt, nogal prijzig. Denim is een sterk en goedkoop materiaal om zo'n jasje zelf van te maken. Een poncho van badstof met een tricotboord is heerlijk warm aan een winderig strand. Een „Flintsjone" tumek is afge werkt met een kartelrandje. Van een klein lapje is hij zó gemaakt. Een grappig „net" jurkje voor de kleinste dochter als ze in de va kantie op verjaarsvisite moet. Een blauw effen en gestreept de nim pak voor de zoon, die daar de hele zomer een fijn speelpak aan heeft. (Advertentie) bouw- en meubelplaat Hoewel we al bijna de hoop op nog wat zon in het geheel hebben opgegeven, kun je toch nooit weten wat het weer hier doet. Het zou nog wel eens helemaal kunnen omslaan. Daar houden we het dan voorlopig maar op. Als die zon dan eindelijk wil schijnen, zullen velen van ons er uren lang in willen gaan zitten. Daar moeten we u toch voor waar schuwen. Want juist dit jaar, nu on ze huid nog niet langzaam aan de zon heeft kunnen wennen, lopen we de kans binnen de kortst mogelijke tijd te verbranden. Kunt u de verlei ding niet weerstaan, hebt u toch zo lang gezond, dat na afloop de vlam men u uitslaan, dan kunt u uw leed verzachten met compressen. Voor deze compressen is bij voor keur kwark geschikt. U smeert de kwark in een dun laagje uit over de pijnlijke plekken. Hebt u geen kwark bij de hand, dan maakt u een papje van rauw geraspte aardappe len en wat koude melk of yoghurt. Beide compressen werken uitermate verkoelend. Beslist nooit mag u de verbrande huid met water en zeep behande len. En ook verboden is inwrijven met olie of crème. Als u last van blaren hebt, dan kunt u deze het best behandelen met wat zinkzalf of lijn olie. Zodra er echter hoofdpijn, kou de rillingen of koorts komen opda gen, dan hebt u een zonnesteek op gelopen en is het tijd om de dokter op te bellen. Opa scheert zich nog op de ouderwetse manier, met een kwast. Dat wekt, tijdens een logeerpartij, de belangstelling op van zijn kleinzoon Stan, die vol aandacht naar grootvaders manipu laties met de schuimende kwast kijkt. „Kom eens Leo", roept hij tot zijn broertje, „opa staat zich te wit ten". (Mevrouw M. Versluys-van Delden Amsterdam). DEN HAAG, 5 juli In zijn woning in Den Haag is gisteren op 65-jarige leeftijd overleden de acteur J. P. van der Linden. De crematie geschiedt woensdagmorgen a.s. op „Nieuw Eyken- duyn" in Den Haag. In de puzzelrubriek uit het Plusnum mer van 3 juli zijn enkele fouten ge slopen in de vermelding van de inzen dingstermijn voor de oplossingen en het adres waarheen deze moeten worden gestuurd. Trouwe puzzelaars zijn er mis schien zelf wel uitgekomen, maar volle digheidshalve wijzen wij er nog even op, dat de oplossing voor de beide puz zels tot 12 juli kunnen worden inge stuurd naar het bureau van de krant met in de linkerbovenhoek van kaart en envelop vermeld: puzzelrubriek, of wel naar het volgende adres: Puzzel redactie „Plus", Schiedamsevest 111, Rotterdam. De beide oplossingen moeten ieder op oen apart velletje of brief kaart ingezonden warden. Krullen en stijl haar gecombineerd vormen het nieuwste kapsel, gelan ceerd door de Amsterdamse club voor Technische kappers Tas. De- nekpartij bestaat uit een, twee of drie kortgeknipte punten. De zijpar- tijen kunnen naar wens in een korte of lange punt geknipt worden. In het bovenhaar wordt enig volume verkregen door een lichte perma nent. Het haar wordt daarna niet te bol opgekapt. Dit V-kapsel, zoals het genoemd wordt zal wel als variatie bedoeld zijn op het ruimtekapsel dat de En gelse mannequins van Marv Quant dragen en dat hier voor het eerst weid uitgevoerd door de kapper Loek Limburg. Het originele kapsel heeft echter veel meer een eigen karakter. Het is van achteren ook in punten geknipt. De haren op het hoofd zijn iets opgebold, maar stijl. De pony vertoont ook geen krullen, loopt van oor tot oor en begint iets boven de kruin. Door de strenge lijn van dit kapsel is het misschien niet voor ieder gezicht geschikt. De Neder landse imitatie is wellicht beter draagbaar, maar mooi kunnen wij het niet vinden. (Advertentie) kill UCT On*Tif> enri n ir-i KRUISWOORDRAADSEL 2 3 4 5 6 7 8 9 10 KRUISWOORDRAADSEL Horizontaal; l. gezagsdrager ln Rep. der Ver. Nederlanden: 2. zeerover, vlaktemaat; 3. onbevooroordeeld; 4. individu; 5. kraak- beenvis, vreemde munt; 6. rietgras, poli tieke partij: 7. godin van de vrede, pers. vnw.; 8. ik, stad aan de Tiber; 9. walkant, aanneming als eigen kind; 10. uitstallen; 11. overeenkomst. Verticaal: l. speuren; 2. delfstof, samen gestelde klinker, doorgang; 3. gebroken ak koord (muz.l, als volgt (afk.); 4. mans naam, gewicht, biersoort: 5 werktuig bij het hooien; 6 roofdier, kompasstreek; 7. dun, altijd (Lat.); 8. minnelijke schikking, vulkaan; 9. Ierland, godsdienst; 10. rivier in Overijsel. rivier in West-Vlaanderen. OPLOSSING VAN 5 JULI 1. komma 2. Madura - 3. ravage - 4, Genève - 5. Verona - 6. nagel.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 5