m „BUIIGE PRE1SE" AAN DE ITALIAANSE ADRIATISCHE KUST w M Maar ook daar wisselvallig weer Trek uit 1 Wil Frankrijk verdrag van Rome veranderen? m één film: Universal CITRON LJA ORANGE rTONIC SPA BRONWATER fereicd- SELMA Negerleider van zwendel beschuldigd „Le pescatrici niet helemaal Haydn" UZZEL Korte, koele rokken Ongelovige ft r I Honkbaljeugd: te weinig routine Twijfel over zin tennisinterland Akkoord tussen organisatoren Vierdaagsen JONK NIET NAAR DWS Churchills huis wordt verkocht Voor saaie dag zeer elegant Wat kinderen ervan zeggen i Winkeltjes kijken Vaste klanten „Spatsieren' Niet te duur Al akkoord met Duitsland T r óf FILM Ondanks grote zege Nijmegen-Apeldoorn Bertus Hoogerman naar Meer boys Time beweert: WOENSDAG 7 JULI 1965 PAGINA 7 Het haventje in Riccione. Breedeindeloos zandstrand aan de Italiaanse Adriatische kust. wmmm* 1 BRUSSEL, 7 juli Gaat het Frankrijk er nog wel om zijn zin te krijgen ten aanzien van de financiering van de gemeenschap pelijke landbouwpolitiek, waarop Couve de Murville de vorige week de ministerraad (opzettelijk) liet mislukken en de Europese Econo mische Gemeenschap in een ern stige crisis stortte? Zal men De Gaulle nog kunnen apaiseren door het ondeelbare pakket van drie voorstellen gesteld dat men daartoe bereid was te wijzigen? In vele kringen te Brus sel gelooft men daarin niet meer. Ook in de boezem van de Euro pese Commissie zelf bestaat daar omtrent ernstige twijfel, ofschoon zij vandaag is bijeengekomen om te zien welke wijzigingen er even tueel in het licht van de discussies in de ministerraad van de vorige week in haar voorstellen zouden kunnen worden aangebracht. Want naar veler mening is het inmiddels wel du'delijk geworden dat de strijd allang niet meer gaat om „het pakket", maar om het Verdrag van Rome zelf. voor kleur èn zwart* wit voor dag-èn flitslicht -Acj^acolor Negativfilm (door VIC LANGENHOFF) ie nog niet op vakantie is ge weest, mag zich gelukkig prijzen: overal in Europa is tot nu toe de zomer matig tot slecht geweest, zelfs in „zonnig Ita lië". We hebben dat aan den lijve ondervonden aan de Adriatische kust, waar het overigens minder regende en minder bewolkt was dan in het binnenland, waarboven we de stapel wolken hoog zagen opbollen als we aan zee van stralend strandweer ge noten. Niettemin kreeg ook de kust in een week vier regendagen en dat geeft daar meteen een geweldige consternatie: als de zonne-klok de dagorde niet meer bepaalt, weet niemand meer hoe het moet. De va kantiegasten hangen in de hotels rond op tijden dat daar de stofzuiger moet regeren, of ze slenteren langs win kels die gesloten horen te zijn. Intus sen zitten er badmannen op het strand die hun stoelen niet kwijt kun nen, pratend met venters die zich geen raad weten van de „gelati" en de „conditie tutti frutti". De Adriakust is op een dergelijke calamiteit niet berekend en de gas ten zijn het evenmin. Ze zijn met auto's vol luchtbedden en strandarti- kelen de Brenner overgekomen, heb ben olie, crèmes en spray's paraat om de zonnestraling de juiste filtra tie te geven en daar stéén ze. Stel u voor: de tweeduizend schommel- banken van Riceione nat en ontta keld; de pingpongtafels opgeklapt, de hotelterrassen ontruimd. De Viale Dante zonder kleurige uitstallingen van tassen, asbakken, schoenen en schelpen; de strandballen en looppop pen voortijdig binnengehaald; aan de verlaten pizzeria's dikke waterlan ders over de reclames voor „Erd- beeren mit Schlagsahne", „Würstel- mit Kraut" en „Strong English tea" en het autootje met de aankon diging van de Miss-verkiezing in dan cing Florida vergeten in de regen... Sommige toeristen hebben er na twee dagen wolken-kijken de brui aan Segeven en zijn in hun Volkswagen 1500 of in hun Mercedes op excursie gegaan, naar Florence of Bologna of naar het kitsch-bedolven klauter- staatje San Marino dat het mooiste is van heel uit de verte en bij avond' een berg met lichtjes en verder ner gens van weten. Maar de meeste hotelgasten laten de auto staan waar hij bij aankomst is neergezet en wachten lijdzaam af „of het beter wordt". Duizenden waarnemers vol gen de gang van de wolken en va het verre streepje blauw, dat mis schien nèt naar hier toe komt n m kwart over acht dromt alles samen voor het tv-apparaat. waar tussen de advertenties door het kaartje mot zonnetjes en parapluutjes verschijnt weinig zonnetjes en voornamelijk parapluutjes. w■■'VV-'"Wywi-" -ik «11 zonder dat er overigens naar ge vraagd was, vijf of meer dagen oude kuch op tafel werd gezet, waarvan we uiteraard geen gebruik maakten, maar waarvoor we niettemin een be drag van 500 lire aantroffen op de rekening... tocht van, tot Miramare toe. Bewe ging in de zon, dat bruint zo lek ker; en een mens moet ook niet è.1 te dik worden. Dat is de nare kant van het Wirt- schaftswunder: het zet zo aan. Het geldt in gelijke mate voor de heren en voor de dames en het is met alle apparatuur die in de moderne bad pakken wordt ingebouwd, nauwelijks een beetje te verbloemen. Met dat al is het zo erg, dat het steeds erger wordt: omdat er zoveel ergeren zijn, denken de ergen, dat ze nog best in bikini kunnen dan bruint er meer; maar de ergeren vergelijken zich weer met de ergsten en zo komt net Daarna is het plotseling donker opvallend veel vroeger en vlugger dan bij ons rond de langste dag en omdat het droog is en de temperatuur hier geen inzinkingen kent; omdat je bo vendien geen wolken meer kunt zien en dus met het slechte weer niets meer te maken hebt; omdat je bo venal met de beste wil van de we reld niet zou weten wat je ènders zou moeten doen; daarom gaat ieder- een dan toch nog maar wandelen en winkeltjes kijken, wandelen en^ ter rasjes zitten, wandelen en muziekjes luisteren, in de tent waar het mu ziekje gemaakt wordt, of in de tent pal ernaast waar je het óók kunt no ren, maar waar de koffie dientenge volge óók duurder is... Halt tien, tien uur is het intussen en dan stro men de dancings vol; vrije entlS® maar 800 lire per consumptie. De terrasjes zijn nog het leukste, want na twee dagen zie je alleen maar bekenden langskomen: Herr Schmidt, die zo'n ster is in het ballen gooien op het strand dè grote rage dit jaar aan de Adriakust; de setjes met acht houten ballen zijn huis aan huis te koop en er worden de meest vernuftige apparaten in elkaar ge knutseld om een mooi glad zandbed te maken. Herr Schmidt dus, en Heinrich, die zo lang in de file heeft gestaan omdat de douane model werkte; Frau Günther die ons van middag heeft opgemonterd met het verhaal, dat het in het noorden nog veel slechter was en dat ze tot nu toe heeft moeten stoken; de Franpaise met de twee dochtertjes, het Nederlandse stel-op-huwelijks- reis, de héél dikke heer uit Wenen en de Finse dames uit ons eigen hotel. We noemen ze de tortelduiven. Ze vormen 3en soort reisgezelschap, zijn allemaal ergens tussen de veertig en de vijftig en als het goed weer is trippelen ze 's morgens in alle vroegte koerend over het platte dak, waar ook onze kamer op uitmondt. Ze slepen dan ligstoelen van de ene hoek naar de andere, tot ze einde lijk de minste wind en de meeste zon hebben en geen last van de rook uit de schoorsteen van een belendend perceel. Als de tortels ons wakker koeren is het strandweer, weten we. En bovendien is het dan zeven uur, laat genoeg voor een lekker ochtend zonnetje, maar nog te vroeg voor het ontbijt, dat onveranderlijk tegen acht uur geserveerd wordt; caffèlat- te, broodjes, boter, jam. Op het zij terras. Om kwart over acht begint dan de algemene uittocht naar zee. Uit alle 700 hotels en uit de ongetelde pensionnen komen ze tevoorschijn in shorts en shirts, in badjassen en op strandsandaaltjes, met ligbedden en opblaasdis'.gen, met ballen en zonne olie en wat een mens aan zee tegen woordig nog méér nodig heeft om zich op zijn gemak te voelen. De Dan- mannen zetten de stoelen uit te huur per dag en per week er wordt gedruppeld, gesmeerd en Ses.W" ven en vervolgens laat iedereen zien neer in de zon. Tegen tienen ver schijnen de strandventers, „geiaxi en „tutti frutti"; zes aardbeien aan een stokje met een lik gestolde sui ker, 50 lire, de kinderen zijn er d°j op. De man met de strohoed, net witte broekje en de lange bruine be nen doet goede zaken. „Jedermann am Strande weiss, Camille hat nas beste Eis", heeft hij keurig uit het hoofd geleerd en als hij dan tussen door nog eens „blonde Engel" roept en een kind over de bol strijkt, grij pen de goedlachse Duitsers vertederd naar hun beurs. Zo rond half elf is net „spatsie- ren" begonnen. Echtparen, groepjes dames en dikke heren marcheren dan in eindeloze op tocht langs de rand van het water, 500 meter heen, 500 meter terug. Sommigen maken er zelfs een echte van kwaad tot allerergst. Het over tollig vetweefsel heeft ook de jonge re generaties al ingekapseld. Héél jonge mannen torsen al zware hang buiken en meisjes van nog geen acht tien kennen de taille nog slechts uit modetijdschriften. Het beste figuur dat we aan de Adriatische kust heb ben gezien, was dat van de etalage pop in een badpakkenwinkel aan de Viale Dante. Maar we zjjn met Duitsers onder elkaar, dus nemen we nog een ijsje. Het is overigens niet allemaal Duits wat hier „Bit.te" roept: er zitten heel wat Oostenrijkers tussen en diverse Zwitsers. Af en toe hoor je ook an dere talen; veel Scandinavisch, een klein beetje Frans, een vleugje En gels en vrij veel Nederlands. Het aantal Nederlanders is sterk aan het toenemen. In elke straat, bij ieder winkeltje hoor je gesprekken in de trant van „Ik vind het toch maar een kitscherig ding" en „Dat lijkt me iets voor tante Jet", of „Het is behoorlijk aan de prijs". Dat laatste is het meest typerend, zeggen de Italianen. Ze hebben precies becij ferd, wat de toeristen allemaal be steden en de Nederlanders komen helemaal onderaan. Ze staan het langste te kijken en proberen het meeste af te dingen. Een echte pro fessor heeft dat vorig jaar allemaal uitgezocht, maar we hebben hem te gengeworpen, dat vrijwel alle land genoten die we hier zijn tegengeko men, op Italiaanse leest geschoeid waren, dat ze rijkelijk voorzien wa ren van Italiaanse tassen en dat ze ijverig meegrabbelden in de uitver kooptruitjes, (mouwloos 1200 lire, met mouwen 1500, en let op de weeffout- jes). En op het strand huurden ze keurig stoelen; ze moesten wel, want ze waren in het algemeen niet met eigen vervoer, dus konden ze moei lijk hun eigen ligmeubilair meebren gen, zoals de Duitsers. Dat huren hakt er op de duur aardig in: 300 lire per dag voor een ligbed en 150 lire voor een stoel. Per week is het voordeliger, maar dan riskeer je weer regendagen.. Overigens zijn de prijzen hier in derdaad „billig": een capucci- no kost gemiddeld 100 lire, voor dezelfde prijs koop je een héél grote ijs, bekleed met chocola en noot, en voor 70 lire zijn ze ook nog flink van formaat en let wel: op het strand geserveerd. De be faamde „Erdbeeren" kosten 150 lire, inclusief de scheut drank die er on vermijdelijk aan wordt toegevoegd. „Eiskaffee" een mengsel van kou de espresso, ijs en slagroom is voor 180 lire te koop en één Paar Würstel mit Senf, Sauerkraut und 1 Brötchen" kost 250 lire. Wat de win kels betreft: schoenen zijn tamelijk voordelig; voor 4200 lire koopt me neer de meest soepele Italiaantjes en de damesschoenen liggen voor 1500 en 2500 lire te grijp. Drie dassen of damesshawls kosten 1000 lire, bikini's zijn er volop voor 1500 en lichtge wicht kunstvezel pantalons voor 3500. (100 lire is 59 ct). In de fruitwinkels waren er vóór half juni al volop ker sen voor 400 lire per kilo, dezelfde Prijs gold voor de aardbeien (en voor een fles van twee liter Chianti). Duur zijn chocola en doodgewone zuurtjes en ook het kinderspeelgoed, trouwens in het algemeen niet dat veel bijzonders is. Een uitzondering vormen de looppoppen, 1500 lire, zo groot ais kleuters. De hotels zijn voordelig en uitstekend. Het volledig pension omvat behalve het genoemde ontbijt twee warme maaltijden, be staande uit een spaghettischotel of soep, vlees of vis met groenten en- of aardappelen en ijs, pudding of fruit na. Dat alles kost in een mo dern, gerieflijk tweede klas-hotel, met lift, kamer met eigen toilet en dou che, inclusief bediening en belasting 3000 lire per dag. In het hoogsei zoen: de maanden juli en augustus, komt daar 1000 lire bij. maar in sep tember zakt het naar 2500 of daar omtrent en september is hier wat het weer betreft een ideale maand. Dit soort prijzen zal men aan de Rivièra en in Zuid-Italië in hotels met hetzelfde comfort niet gemakkelijk aantreffen. Daar komt by, dat de be diening uitermate plezierig is. Men is hier gast en aan elke redelijke wens wordt met alle bereidwilligheid voldaan. Wie laat thuis komt, vindt geen hond in de pot; wie een be paald gerecht niet verdraagt, krijgt snel iets anders geserveerd. Wie in Italië op het gebied van prijzen en service nare ervaringen heeft opge daan, kan aan deze oostkust compen satie krijgen, al gaat vermoedelijk niet elke hotelier zo ver als de onze, die toen we informeerden hoe we 's- morgens in alle vroegte naar het vliegveld konden komen, onmiddellijk antwoordde: „Ik breng U met mijn wagen weg". Toen we de bewuste morgen heel vroeg aan de ontbijttar fel zaten, zagen we de baas plotse ling in zijn auto stappen en wegrij den. Vijf minuten later kwam hij aan hollen met... verse broodjes; die din gen van de vorige dag wilde hij ons ten afscheid niet voorzetten! Op zo'n moment denk je wel even terug aan dat ristorante in Zuid-Italië, waar en weet aan de Adriakust, dat men zijn klanten moet binden. De luxueuze hotels, die zich van Rimini tot Cat- tolica aaneenrijen, en waartussen nog voortdurend nieuwe verrijzen, moeten ook in de komende jaren en decen nia nog vol tevreden gasten zitten, liefst mensen die elk jaar terugke ren, met nieuwe vrienden en kennis sen. Dat gebeurt in toenemende ma te, vooral wat de Duitsers betreft. Zij rijden regelrecht van hun woon plaats naar hun vaste hotel, waar ze door de baas bij naam worden aan gesproken en als oude vrienden ver welkomd. Hotels met vier verdiepingen, zoals je ze in Nederland sporadisch vindt, staan hier met een paar duizend bij elkaar; er is ongelofelijk geïnvesteerd en dat zal eruit moeten komen, ook als dadelijk in het zuiden met rege ringshulp nieuwe toeristenoorden wor den ingericht. Voor wie zijn vakantie wil door brengen in de zon, op een breed, ein deloos lang en wel-gemeubileerd zandstrand, aan een veilige, kalme zee, waarin je 150 of méér meters ver kunt pootjebaden en kilometers kunt dobberen op luchtbedden of roeibootjes, is de Adria een heerlijk oord. Wie stilte, ongerepte natuur of typisch volksleven zoekt, komt hier uiteraard niet aan zijn trekken; hoe wel men met de auto fraaie ritten kan maken door een prachtig, zij het totaal in cultuur gebracht heuvel land: korenveldjes, gescheiden door fruitbomen en wijnstokken, daartus sen stukjes hooiland tot op heel stei le hellingen en alleen helemaal boven, waar de bergen bijna loodrecht om hoog gaan, wat bosjes en brem, on toegankelijk voor wandelingen en picknick, maar daar is Italië het land niet voor. Zo'n tocht kan men onderbreken in interessante plaats jes als Urbino, Cesena of Ravenna (mozaïeken;, waar genoeg beziens waardigs is om een dag lang rond te S r?' auto biedt zo een aan trekkelijke regenverzekering, ingeval normale seizoen zou blijven voortduren. Het is naar Rimini wel een forse rit: zo'n 1400 kilometer, maar die zijn via de autobaan en de Brenner in twee dagen best te over bruggen. Men doet er dan wel ver standig aan, om de eerste dag zo ver te vorderen, dat men de tweede dag 's morgens vroeg aan de pas kan arriveren, zeker als er weer modelacties gaande zijn. i - vr ■V.,.l.YiV.'.,WWA^ (Van onze EEG-correspondent) Naar verruidt heeft gisteren de terug geroepen Franse permanente vertegen woordiger Boegner, toen hij ischeid nam van enkele collega's (hü .legeer de de commissieleden volkomen) ver klaard dat Frankrijk de gemeenschap niet wil aantasten, maar de Bevoegd heden van de Europese Commissie wil beknotten. Uit de uitlatingen /an Boeg ner meent men de conclusie te kunnen trekken dat De Gaulle mogelijk nel ge sprek over de samenvoeging van de drie verdragen (EEG, EGKS en Eura torn) op korte termijn wil laten begin nen en dat aan het nieuwe verdrag geheel volgens Franse opvatting elk supranationaal element zal moeten worden onthouden. Men zou zich bijvoorbeeld kunnen voorstellen, dat de ministerraad dan intergouvernementeel orgaan wordt en dat de Europese Commissie wordt ge degradeerd tot een puur uitvoerend col lege, of dat de permanente vertegen woordigers de taak van de commissie overnemen. Het zou dus een EEG- nieuwe-stijl moeten worden, beter gezegd een EEG in de gaullistische stijl, resulterend in een Europa der Vaderlanden". Boegner moet er aan hebben toege voegd dat deze kwestie een punt van discussie is geweest bij De Gaulles laatste bezoek aan Bonn en dat met de Duitsers op dit punt reeds overeen- stemming zou bereikt. Van Duitse zijde wordt dit echter ten stelligste ont kend. Mogelijk zal de naaste toekomst leren hoe de kaarten precies 'iggen. (Van onze honkbalmedewerker) AMSTERDAM, 7 juli Het Neder landse B-honkbalnegental heeft gister avond een nederlaag van 61 geleden tegen de Bitburg Barons, een ploeg van in West-Duitsland gelegerde Ame rikaanse militairen. Het B-team be stond vooral uit jonge spelers die een plaats in het Nederlandse B-team kon den veroveren dat zaterdag 7 augustus tegen Engeland speelt. Van de vijf werpers die werden inge zet en van wie er slechts één in de hoogste klasse uitkomt, maakte de linkshandige Hagenaar Salemink (ADO) de beste indruk. In de verdediging was korte stop Grenovius van het Haagse Storks de beste speler. Aanvallend slaagden slechts vier spelers erin en honkslag te geven. Voor deze jeugdige spelers is internationale ervaring dan ook de eerste vereiste, vooral omdat zij over het algemeen in een te lage klasse spelen om voldoende routine op te doen. (Advertentie) (Advertentie) 631 D11 (Van onze tennismedewerker) EINDHOVEN, 7 juli Betty Stöve was gisteren, ondanks de ruime zege van 13-0 die de Nederlandse tennissters in een tweedaagse ontmoeting op Zwit serland hadden behaald, niet erg in haar nopjes. Het Rotterdamse meisje was na afloop namelijk niet tevreden over haar serveren. Begrijpelijk, want de wijze waarop zij dit deed in haar enkelspelpartij tegen de Zwitserse kam pioene Annemarie Studer verdiende bij verre geen voldoende. Betty Stöve sloeg in haar twee sets die zij met 10-8 en 6-3 won, in totaal liefst 18 dubbele fou ten, als gevolg waarvan zij niet min der dan 7 service-games verloor. Ook bij haar tegenstandster bleek de service niet het sterkste onder deel, want Annemarie Studer ver speelde door 14 dubbele fouten kost bare punten en verloor 10 service games. Hieraan is het dan ook te danken dat de slechte service Betty Stöve niet noodlottig is geworden. In de resterende partijen bleken de Zwitserse dames geen partij voor het Nederlands team. De gasten die zon der enig raffinement speelden verloren op beide dagen 12 van 13 partijen in twee sets, waarbij zij slechts in drie partijen meer dan 6 games behaalden. De Haagse Els Spruyt maakte binnen een half uur helemaal korte metten met haar tegenstandster door Maja Leuthold slechts één game te gunnen; 6-0, 6-1. Mede door deze vlotte zege werd de op de eerste dag verkregen voorsprong van 7-0 tot 13-0 vergroot. Overigens is het gebleken dat een landenwedstrijd tegen een zo zwakke tegenstander weinig zin heeft. Het is dan ook aan te bevelen, wil men deze jaarlijkse traditie handhaven, dat vol gend jaar door Nederland een tweede keus wordt afgevaardigd. (Van onze correspondent) APELDOORN, 7 juli Het bestuur van de Nederlandse wandelsportbond heeft hier gisteren m- cgedeeld, dat het er naar uitziet dat de reeds jarenlang bestaande controverse met de Konink lijke Nederlandse Bond voor Lichame lijke Opvoeding, organisator van de Nijmeegse Vierdaagse, zeer binnenkort tot een oplossing zal kome De met de KNBvLO bestaande controverse vond haar oorzaak onder meer in de orga nisatie van de Avondvierdaagse. Een oplossing van het geschil bete kent niet, aldus werd meegedeeld, dat de Apeldoomse Vierdaagse gaat ver dwijnen. De Vierdaagse van de NWB heeft een totaal ander karakter dan die van Nijmegen, waar het accent voor een belangrijk gedeelte op de presta ties ligt. Zoals het er thans uitziet zal het aantal deelnemers in Apeldoorn, waar van 27 tot en met 30 juli wordt gelopen, groter zijn dan ooit tevoren Er worden dit jaar ook buitenlanders verwacht; Denen, Belgen en Duitsers. (Van onze sportredactie) VOLENDAM, 7 juli De besprekin gen tussen de besturen van Volendam en D.W.S. over de komst van Jonk naar de Amsterdamse ere-divisievereni- ging zjjn op niets uitgelopen. Het ziet er wel naar uit dat Jonk in Volendam zal blijven. (Van onze sportredaktie) AMSTERDAM, 7 juli Doelman Ber tus Hoogerman, die door de opening van een snackbar in Amsterdam met meer in staat is aan het betaalde voet bal deel te nemen en op deze gronc van Ajax de toezegging heeft gekregen op korte termijn weer als amateur te kunnen uitkomen heeft overschrijving aangevraagd naar Meerboys. Reserve-doelman Scharrighuizen van Blauw-Wits eerste elftal is door Haarlem gecontracteerd. SELMA (Alabama), 7 juli Selma's meest vooraanstaande integratieleider, de negerdominee F. D. Reese, is dins dag door de grote jury van Dallas County beschuldigd van zwendel met gelden die aan de Civil Rights bewe ging van Selma waren geschonken. Volgens het hoofd van de afdeling pu blic safety van het gemeentebestuur, Wilson Baker, gaat het „om ruim 8000 dollar en uiteindelijk misschien zelfs om 60.000". Reese, zo luidt de aanklacht, depo neerde het geld op een bank in Mont gomery en gebruikte het om zich in de kleren te steken, meubels te kopen en de hypotheek op zijn huis in te los sen. Het onderzoek in de zaak is een week of drie geleden begonnen, toen negers bjj Baker kwamen klagen dat sommige hunner leiders vermoedelijk niet bonafide waren. Reese is de tweede negerleider die binnen evenzoveel weken gearresteerd wordt. Op 25 juni is de 41-jarige Wil liam Erza Greer beschuldigd van te veel belangstelling voor jonge meisjes en obscene literatuur. Ook zou hij zich aan zwendel met fondsgelden hebben schuldig gemaakt. NEW FORK, 7 juli (UPI) Regis seur Werner Duggelin en dirigent Al berto Erede zijn er volgens het Ameri kaanse tijdschrift Time ingelopen door te veronderstellen dat de in het kader van het Holland Festival 1965 in Ne derland opgevoerde opera Le Pesca trici van Franz Joseph Haydn, hele maal Haydn was. Een derde deel van de partituur is volgens Time afkomstig van de jonge Amerikaan H. C. Robbins Landon, die in 1958 „grasduinend in de Hongaarse nationale bibliotheek in Boedapest acht min of meer verminkte operapartituren van Haydn vond en zich aan hun res tauratie zette". „Zijn herstelwerk was zo bekwaam," aldus Time, „dat zelfs regisseur Wer ner Duggelin en dirigent Alberto Erede er in Amsterdam inliepen." LONDEN, 7 juli (UPI) Het huis waar Sir Winston Churchill zijn laat ste levensjaren heeft gesleten en ook is gestorven, zal op 30 juli geveild wor den. Een woordvoerder voor de daarbij betrokken makelaarsfirma verklaarde, dat er aanbiedingen uit alle delen van de wereld worden verwacht voor het huis 28, Hyde Park Gate, dat samen met het aanliggende huis op no. 27 en Churchill's boerderij te Newchapel and Laylands zal worden verkocht. De woning naast Churchills huis werd ge bruikt voor het personeel van de oud premier. Churchill kocht zijn woning te Hyde Park Gate aan het eind van de twee de wereldoorlog voor 30.000 pond ster ling. West-Duitsland In de haven van Embden (Nedersaksen) liggen sinds maandag twee schepen met de naam „Acturus". Het betreft hier een 50 ton metende Nederlandse kustvaarder, die destijds in Emden werd gebouwd en een in de Oostduitse haven Rostock thuishorende schip, dat met schade aan het roer door de Nederlandse sleep boot „Watergeus" de haven van Em den is binnengesleept. (DPA). WOORDRAADSEL 1. deel van uur; 2. Europees land; 3. marskramer; 4. klein kind; 5. helper; 6. handelaar; 7. kinderfeest; 8. boven- zolder. Op de streepjes: grote expositie in München. 4. 6. 8. OPLOSSINC VAN 6 JULI Horizontaai: 1 stadhouder; 2 piraat, are; 3 onpartijdig; 4 enkeling; 5 rog. kr; 6. zegge SGP; 7 Irene, gij; 8. ego, Rome: 9 ka, adoptie; 10. etaleren; 11 verdrag. Verticaal: 1. spoorzoeken; 2 tin. oe, gat; 3. arpeggio, a.v.; Daan, gr, ale; 5. hark- keerder; 6. oter, noord; 7. ijl. semper; 8. dading, Etpa; 9. Erin, pg; 10. Regge, Uzer. Het weer is slecht geweest tot nu toe, maar aan de blote knieën van de dames op straat zou je zeggen, dat het niet op kon van de hitte. Dat had Courrèges zelfs niet kunnen verwachten. Hij propageert kleding boven de knie, niet in de veronder stelling dat deze nu al opgang sou vinden. Maar let u eens op tijdens het spitsuur. De vrouwen, die trams in stappen, rennen om de bus te ha len, races op hun fiets, hun auto's ingaan: ze laten bijna meer been zien dan de blootste bluebell-girl. In Engeland durven ze helemaal. Daar lopen de meisjes, maar zelfs ook ai en toe hun moeders met rok ken 12 cm. boven hun knie. Ame rika die deze blote knieën-mode het langst heeft tegengehouden is nu ook gezwicht, wat bleek uit de col lectie voor de komende herfst die de Amerikaanse confectionairs vorige maand toonden. Lage hakken, fan- tasiekousen en hoge zomen bewezen dat de Amerikaanse knie is geac cepteerd. En daar is de Amerikaan se vrouw, met haar lange benen, niet rouwig om. Voor een saaie, sombere dag, dit elegante trois-pièces. Het is ge maakt van grijs-beige Ierse tweed. Het mouwloze bloesje met knoop- ceintuur en de randen, kraag en manchetten van het jasje zijn van koffiekleurige crêpe. Een van mijn zoons voelt niets voor de jeugdbeweging. Laatst vroeg iemand aan zijn dochtertje (8): „Moet jij geen kabouter worden, Miriam?" „Oh nee. Papa gelooft er niet in. (Mevr. L. (Mevr. L*. va Weeren, Santpoort) van Warmerdam-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 7