Aankoop terreinen Polanenkade voor bouw 12ivoningen Geen uitspraak over plaats vierde T.H. Brits contact met Hanoi? Atleten van Holland verbeteren positie Mogelijk coalitie conservatieven- Labour op komst KAMPEERDERS HELPEN OP LANDGOEDEREN H WERELDREIS IN MINIATUURAUTO I Provincie Noord-Brabant HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE Vijftal jeugdige dieven gegrepen Commissie voor herziening positie legerpredikanten RECORD OP ZWEEDSE ESTAFETTE VERBETERD Somber beeld Britse economie BLAUWE MEER" VELDBOEKETTEN RESERVAAT LANGS DRENTSE AA A.N.W.B. P1AATST PROVINCIEBORDEN VERLICHTE RUÏNE BULGARIJE LONKT Het kwam niet aangewaaid Kwestie ds. Diekerhof DONDERDAG 8 JULI 1965 PAGINA 2 er moest iets voor gedaan worden, blokken - blokken en hard blokken maar ze zijn er dan. rt spijkerbroeken zomer-pantalons ƒ14,90, 17,50, 19,25 Op de door de ANWB georgani- iiiHmimmimmmmimmmimmimmimmmmimmimi seerde Landgoedkampenhel pen vakantiegangers geanimeerd bij het opruimen van oud hout, het vrijmaken van wandelpaden en het slaan van palen. In Moskou trok Jim Parkinson uit Engeland grote belangstelling, niet wegens zijn baard, want wat dat betreft zijn de Russen veel meer gewend, maar om het feit, dat hij een wereldreis maakt in een miniatuur auto. De baardige Engelsman uit Chelmsfort heeft tot dusver niet te klagen, noch over zijn vervoermiddeltje, en evenmin over gebrék aan hulp vaardige belangstelling. mummmmmmmmmmmmmmimmiiiiiiiiiiiiiiimmmiiimmmmmiimmiiimmmiimiimmmiiiiiimiiHiiiH HALFWEG, 8 juli De gemeenteraad van Haarlemmerliede en Spaarnwoude heeft zich gisteravond bezig gehouden met het voorstel om een krediet van tweehonderdduizend gulden beschikbaar te stellen voor de aankoop van terrein en opstallen aan de Polanenkade 34. De vertegenwoordigers van alle in de raad vertegenwoordige partijen bleken uiterst belangstellend naar de plannen van bur gemeester en wethouders met deze strook grond, die zo belangrijk is voor de sanering van de Polanenkade. Uit het antwoord van de voorzitter, F. W. M. baron van Hövell tot Westerflier bleek dat de grond in ieder geval de bestem ming woningbouw heeft. Naar alle waar schijnlijkheid zullen daar eerlang twaalf woningen verrijzen. De bouwkosten wor den inclusief de grondkosten nu reeds geraamd op 65.000. Het zuilen dus woningen in de vrije sector moeten wor den. Omdat de bouwvergunning nog wel drie jaar kan uitblijven, besloot de raad het terrein met opstallen in de over bruggingsperiode te verhuren. De raad stelde zich unaniem achter het voorstel van het KVP-raadslid Van Bruggen om niet te verhuren voor drie jaar ineens maar telkens voor een periode van een jaar, om niet het risico te lopen te moeten wachten als eenmaal de ver gunning binnen zou zijn. De heer Rjjkeboer (WD) vond de aankoop een goede bijdrage in de sa nering van de Polanenkade. Hij toonde zich een voorstander van het aanhou den van de rooilijn en hjj zag graag dat een weg langs de ringvaart in het plan zou worden opgenomen. Evenals (Advertentie) Daarom moet u ook een royaal gebaar maken en hun verlangen vervullen. En wat is er mooier dan een goed horloge o.a. een CERTINA - PRISMA - INDUS of ZENTRA Dan geeft u iets goeds, waar ze veel jaren plezier van beleven U weet het adviseert U goed GROTE HOUTSTRAAT 49 het huis met het carillon TELEFOON 2 00 49 HAARLEM (Van onze Londense correspondent) LONDEN, 8 juli Heden arriveert in Hanoi het socialistische Lagerhuis Ha rold Davies, Parlementair Secretaris van het Ministerie van Pensioenen en Nationale Verzekering. Volgens een deel van de Britse pers zou de heer Davies naar Hanoi gezon den v.ijn door de Britse premier, Harold Wilson, om de politieke leiders van Noord-Vietnam te polsen over de moge lijkheid dat zjj alsnog toe zullen stem men in een bezoek van de Gemenebest vredesmissie, bestaande uit hoge verte genwoordigers van Brittannië, Nigeria, Ghana, en Trinidad met Tobago. (Advertentie) BLAUW-DENIM en KHAKI LEIBA LEE LEVIS en WRANGLER 10,90 13,90, 19,75, 21,90 spijkerhemden riemen 7,50, 9,75 4,50 katoen en terlenka weekenders 14,50, 14,75, 18,90 de andere raadsleden vond de heer Van Bruggen dat de aankoopsom van twee ton zeker een uitvoeriger informatie had verdiend dan het college had gegeven. Mr. Venema (prot. chr.) bracht naar voren dat aankoop hu een belangrijk financieel voordeel zou opleveren. De socialistische heer Franken had graag een situatieschets bij het voorstel ge zien. De voorzitter was dezelfde mening toegedaan. De korte tijd van voorberei ding was hier echter spelbreker geweest Hij gaf aan, dat de grond volgens een geldend uitbreidingsplan is bestemd voor woningbouw. De bouw van twaalf woningen moet zeker mogelijk zijn. De heer Van Hövell toonde zich voorstan der van de gedachte de Ringvaart toe gankelijk te houden voor wandelaars. De grond is thans nog eigendom van de firma gebroeders H. A. en G. de Graaff. Na de goedkeuring van het uitbreiding plan Halfweg-Zuidoost ging de raad na enig discussiëren akkoord met het voor stel tot voorbereiding van het plan tot herziening van de plannen van uitbrei ding, geldende voor het gebied begre pen in het strictnurplan van de gemeen te. Het betreft hier de uitbreidingsplan nen voor het gebied, ongeveer begrensd door het Zijkanaal F, het Noordzeeka naal, Het Zijkanaal C, de Binnen Liede de Buiten Liede en de Ringvaart. Te recht merkte de heer Van Bruggen hier bij op, dat deze plannen nagenoeg de gehele gemeente betreffen. „Gaan we hiermee niet te ver? Wij kennen niet eens de bestemming van het Noord zeekanaal". Toen hij van de voorzitter vernam, dat aannemen van het voor stel niet betekende, dat geen bedrijfs- uitbreidingen meer konden worden ge duld, legde hij zich neer bij het prea- vies. De voorzitter zei in zijn toelich ting, dat het structuurplan inderdaad nog kan worden gewijzigd. Hij zag in de thans te nemen maatregel onder meer een bescherming voor personen die zich eventueel in het onderhavige gebied zouden willen vestigen. Het is niet de bedoeling van het roll ?ge de zaak lam te leggen. De raad voteerde vervolgens een kre diet van honderd gulden als subsidie voor de stichting technisch hoger onder wijs voor Noordholland. De voorzitter hield zich wijselijk op de vlakte door niet pertinent een voorkeur uit te sre- ken voor de plaats waar de vierde tech nische hogeschool zou verrijzen. „Wij willen dat de T.H. komt op de plaats waaraan er het meest behoefte is.'" UTRECHT, 8 juli De recherche alhier heeft een aantal inbraken van de laatste maanden weten op te helde ren, waarbij een vijftal jongelui in de leeftijd van 16 tot 19 jaar de schuldigen bleken te zijn. Zij trokken gezamenlijk op strooptocht na hun plannen daartoe in een café beraamd te hebben. Geld gebrek of verveling dreef hen tot hun misstappen. Het waren bijna allemaal vroegere vrienden van school. Door verbreking van een ruit of raamsponning wisten zij verschillende percelen binnen te dringen. Zo werd uit een postagentschap dooreen 16-jarige schilder en een 18-jarige timmerman tweehonderd gulden weggehaald, terwijl een 19-jarige loodgieter en een 18-jari- ge schilder op de uitkijk stonden. Een inbraak in een garage, waarvan de garagedeuren gemakkelijk bleken open te schuiven, leverde niets op. De grootste buit leken drie foto-toe- stellen en een filmcamera tot een to tale waarde van 1800 uit een zaak op het Smaragdplein te worden, doch la ter hebben zij die voorwerpen terugge bracht, omdat geen van de jongens ze mee naar huis durfde te nemen. Boven dien zag men er geen „brood" in, om dat zij ze niet gemakkelijk konden ver kopen. Ze behielpen zich die avond maar met twee honderd gulden uit kassa van een herenmodezaak, die werd meegesleept en later door kinde ren is gevonden. Bovendien werd daar een suède-jasje gestolen. De loodgieter werd in zijn woning gearresteerd, na dat de politie een tip had gekregen. Na een stevig gesprek met hem werden ook zijn mede-daders bekend. De hele groep waartoe nog een 19-jarige tegel zetter behoorde is opgesloten in het hoofdbureau van politie. Zij zijn uit een behoorlijk milieu afkomstig. DEN HAAG, 7 juli De generale synode van de Ned. Herv. Kerk heeft haar afkeuring uitgesproken over bet feit, dat geen uitvoering is gegeven aan het op 13 april j.l. eenstemmig geno men besluit van de samenwerkende kerken inzake de moeilijkheden binnen de protestantse geestelijke verzorging bij de krijgsmacht. Bij dit besluit werd aan ds. H. J. Diekerhof gevraagd of hij bereid was een benoeming te aan vaarden tot algemeen directeur van het vormingswerk van de protestants gees telijke verzorging, als luchtmachtpredi- kant. Ds. Diekerhof werd wel naar de luchtmacht overgeplaatst maar niet naar het vormingswerk. De generale synode is niet tevreden over het beleid van het C I O M in deze moeilijkheden en heeft nu besloten een commissie te benoemen, die voorstellen moet doen voor de door de generale synode nood zakelijk geachte herziening van de or ganisatie van de protestantse geeste lijke verzorging en van de kerkelijke positie van de hervormde legerpredikan ten. De generale synode, aldus een brief van het C I O M, heeft besloten tegen over ds. Diekerhof uiting te geven aan haar dankbaarheid voor zijn opkomen voor de vrijheid van werken van de predikanten bij de krijgsmacht, vooral wat betreft de benadering, van het oor- logsvraagstuk. Zij blijft onverminderd van oordeel, dat een predikant bij de krijgsmacht als dienaar van het evange lie zijn ambt moet kunnen verrichten in de vrijheid die het evangelie vraagt. Het beleid van het C I O M in de onderhavi ge moeilijkheden maakt het te meer noodzakelijk, dat de organisatie van de dienst PGV (protestantse geestelijke verzorging) bij dè krijgsmacht herzien wordt. s y HAARLEM, 8 juli R.-k. Holland is er gisteravond in geslaagd het pun tentotaal van haar ploegen in de atle- tiekcompetitie te verbeteren. Na de wedstrijd in het Pim Muliersportpark telde de herenploeg 13.963 punten, een verbetering van bijna 150 punten. De damesploeg bleek 400 punten vooruit gegaan te zjjn met een totaal van (Van onze Londênse correspondent) LONDEN, 8 juli, Gisteren werd spoedig duidelijk dat de parlementaire nederlagen van Labour in drie stem mingen, achtereenvolgens met veertien, dertien en nogmaals dertien stemmen, het resultaat was van een sluwe en iet wat schooljongensachtige samenzwering van de conservatieven. Omtrent elf uur op de avond van dinsdag ontvingen een aantal leden van de conservatieve fractie van hun frac tieleiders de opdracht om zich ostenta tief naar huis te begeven, alsof het geen nut had de rest van de Lagerhuiszit- ting bij te wonen. Andere leden van de fractie ontvingen evenwel het consigne om zich onopvallend en in kleine groe pen te verspreiden in de doolhof van de parlementsgebouwen. Verder ontvingen een aantal leden van de fractie opdracht om een uitno diging te accepteren van hun collega's, die woningen of flats hebben in de buurt van het Paleis van Westminster en die aangesloten zijn op het net van de stem mingsbellen, om te komen bridgen of borrelen. Labour liep erin. Toen zij de uittocht van de conser vatieven zagen, besloten een aantal le den van de Labourfractie eveneens naar huis te gaan. Toen evenwel om een uur na middernacht de stemmingsbellen weerklonken in de parlementsgebouwen en in de woningen van de conservatie ve Lagerhuisleden in de buurt, stroomden de conservatieven in drom men de riemmingslobbies binnen. Zoveel conservatieven, die de partij tjes in de buurt hadden bijgewoond, jakkerden in hun auto's rond het parle- mentsplein naar het Peleis van West minster, dat er een verkeersopstopping ontstond. De leiders van de Labourfractie besef ten te laat dat zij beetgenomen waren. Zij probeerden onmiddellijk nog een aantal leden van hun fractie op te trom melen voor de volgende stemming. Doch het was te laat. De Kanselier van de Schatkist, die te laat uit zijn nachtrust in Downingstreet nr. 11 werd gewekt door de stemmingsbel, arriveer de nog op tijd om zijn stem uit te bren gen voor de volgende twee stemmin gen, zodat de meerderheid van de triomfantelijke conservatieven daalde tot dertien. Op zichzelf betekenen de nederla gen weinig en er is niet de minste reden om aan te nemen dat Wilson zich genoopt zou zien om Lagerhuis ontbinding aan te vragen. Op de duur evenwel betekenen de nederlagen dat de Whips van Labour meer dan ooit het oog zullen moeten houden op de partijdiscipline en op de kreupelen en zieken wier tegenwoordigheid in het Lagerhuis meer dan ooit noodzakelijk is om nieuwe nederlagen te vermijden. Iedereen, zelfs de verslagen socia listen, heeft een beetje gelachen om de poets welke de conservatieven La bour met zoveel succes nebben gebak ken. Maar de situatie is in wer kelijkheid somber vanwege de nog steeds slechte economische situatie en verdere slechte vooruitzichten in het najaar. In de City van Londen ts de stem ming onder de makelaars en oankiers veel meer gedrukt dan zij om tactische redenen durven toegeven. Er is een on officiële groep van de financiële lei ders in de City die discreet bijeen ple gen te komen één of twee keer m de maand om de koppen by elkaar te ste ken. Naar uw correspondent van goed in gelichte en ongetwijfeld betrouwbare zijde in de City vernam, was tijdens hun laatste bijeenkomst voor een noen maal een van de meest prominente conservatieven van Brittannië hun gast. Laatstgenoemde verklaarde tijdens de lunch dat het hem niet zou erwon- deren indien Labour binnen enige maanden gedwongen zou worden om de conservatieven te benaderen voor het vormen van een coalitie om buiten en boven de oolitiek met vereende krachten een poging te doen om de economische positie van het land te sauveren. 13.448. In de 3e klasse van de compe titie hebben de Holland-heren hun lei dende positie nog versterkt. Als tegenstanders fungeerden de Haar lemse hoofdklassers HAV Haarlem en Atmodes, die een gedeelte van hun ploeg opgesteld hadden. De tegenstand, die zij boden, inspireerde Holland weer eens voor het verbeteren van een paar clubrecords. Allereerst op de 1500 me ter; een groot winstpunt gisteravond. Fred Bongenaar won in 4.14,4 na span nende strijd met zijn clubgenoot Spigt (4.15,8). Bongenaar vestigde hiermee een nieuw juniorenrecord. Het sprin terskwartet van Holland knabbelde weer 0,1 sec. van zijn beste prestatie af en liet 43,9 sec. noteren. Een naar verhouding sterk nummer was voor Holland ook het discuswer pen waar Nelis en Bergfeld 38,40 m en 35,92 m haalden. Tegen de goede 42,52 m van HA V-er Knol konden zjj echter niet op. Opvallend was ook de prestatie van veteraan Henk Kluft. Een vijftien jaar geleden had hij een vaste plaats in Haarlems wedstrydploeg. Hij blijkt met 37,18 m weinig aan kracht te hebben ingeboet. Kogelstoten werd Zelfs een overwinning voor hem met 12,46 m. André Handgraaf (Holl.) maakte een mooie tijd op een bijna alleen gelopen 3000 meter met 9.22,6. De HAV zag met verrassing het resultaat van Joop Vissers op de 400 meter. 51,6 sec. is weer ruim voldoende voor een vaste plaats in de wedstrijdploeg. Buiten het competitieprogramma om deed de HAV Haarlem een poging om een uit 1946 stammend record op de Zweedse estafette (400-300-200- 100) te verbeteren. Schaper, Vissers, Kamp en Van de Voort slaagden erin het vrij scherp staande record van 2.03,5 omlaag te brengen naar 2.02,6. Mary van de Raadt heeft een zeer belangrijk aandeel gehad in het hoge totaal van de Holland-dames. Zonder strijd leidt zij op de 80 meter horden 12,3 sec. afdrukken, 0,1 sec. verwijderd van haar beste prestatie. Haar debuut op de 800 meter een grote verrassing. De race werd beheerst door Mieke Sterk van Atmodes, eveneens debute rend en daarom lopend met de op dracht het kalm aan te doen. Volkomen fris kwam zij inderdaad op de finish aan en daar werd zij plotseling aange vallen door een tot dan toe afwachten de Mary van de Raadt. Zij had echter nog genoeg kracht om deze aanval af te slaan. Wel kregen beiden dezelfde tijd: 2,28,0 en dat was zowel voor At modes als voor r.-k. Holland een nieuw clubrecord. De „technische afdeling" van Atmodes blijkt zeer constant. Ma rian de Ouden won het kogelstoten met 10,71 meter en Greet Hoenderdos wierp de discus 33,08 meter ver. Zoals wij reeds eerder hebben vermeld, organiseert de ANWB dit jaar een aantal „landgoed kampen" waarbij kampeerders hun verblijf betalen in hand- en span diensten, zoals het rooien van vlieg dennen. De kampen worden dit jaar bij wijze van proef op vijftien land goederen gehouden. In de afgelopen wintermaanden werd uit het kampeer-mentorkorps peerders op het Nationale Park „De van de ANWB een kader voor deze Hoge Veluwe" op deze wijze in één kampen gevormd en sedert begin seizoen bijna honderd ha volledig ver- mei werken nu op de zaterdagen groepen van omstreeks vijftien kam peerders onder leiding van twee men toren aan het opruimen van dood hout uit de bossen, het vrijmaken van overgroeide wandelpaden, het schoonmaken van waterlopen e.d. De bosbaas of de eigenaar zelf geeft de aanwijzingen, die deze werkkrachten, bij wie het gebrek aan scholing ge compenseerd wordt door hun enthou siasme, natuurlijk niet kunnen mis sen. De deelnemers kamperen met hun gezinnen op die landgoederen en niet alleen de kinderen zijn aangestoken door de werklust van de vaders ook vele moeders vinden meer dan vol doende werk voorhanden. Hoewel het nog te vroeg is om een oordeel uit te spreken over dit experiment, zijn de eerste reacties zowel van de bos- eigenaren als van de kampeerders bijzonder gunstig. Naast deze weekendkampen zullen deze zomer ook op drie plaatsen in ons land twee werkkampen van een week worden georganiseerd, waar voor ook meer dan voldoende animo bleek te bestaan. Op de landgoederen Duinrell en het Nationale Park „De Kennemer Dui nen" heeft de ANWB een beroep ge daan op de daar aanwezige kampeer ders om zich elk weekeinde ander half of twee uur beschikbaar te stel len voor werk op het landgoed onder leiding van het daar aanwezige per soneel. Ook hier waren de reacties van de kampeerders positief. Enkele jaren geleden hebben karn- schoond van opslag van dennen en berken. Ulllllllllllllllllltlllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllll DJAKARTA, 8 juli De distributie van benzine in Indonesië wordt thans vrijwel geheel door Indonesiërs verzorgd. De verkoop-faciliteiten van de Ameri kaanse oliemaatschappij Standard Va cuum zijn overgedragen aan de Indo nesische staatsoliemaatschappij Perta- min. Een groep technici van Pertamin is uit Djakarta naar Sumatra vertrokken om toezicht te houden op de naleving van de overeenkomst. In dé overeen komst, die bijna twee jaar geleden is gesloten staat dat de overdracht binnen vijf jaar moet plaatsvinden. e vele regen heeft het land schap geen kwaad gedaan; malser dan ooit staan cultuur gewassen en wilde planten in bos en veld te gedijen. In de bossen Is de kamperfoelie in bloei gekomen; vooral op warme, stille avonden soms zijn die er toch ineens! ver spreiden de bloemen hun geur tot ver in de omtrek. Geurig staan ook de lindebomen, hope van de imkers, en langs bermen en velden zijn de korenbloemen en klaprozen ver scheen. Ze zullen in de komende we ken worden gevolgd door tal van an dere veldbloemen: het is de ideale tijd voor het vergaren van veldboe- ketten, waardoor men de wandeling nog dagenlang kan nagenieten. Wie er liefhebberij in heeft, kan de suc cessie van de wilde planten prachtig volgen door ieder weekend een boe ket mee naar huis te nemen, samen gesteld uit voor de voet weg geplukte kleurige bloemen. Men ziet de kleu ren dan telkens wisselen. Men zal bijna vanzelf ook aan het determine ren slaan; met de officiële flora's voor de beginneling een moeilijk kar wei. Iets gemakkelijker wordt het met behulp van het prachtige boek van H. Kleijn en P. Vermeulen. „De schoonheid van de wilde plant uitgegeven door H. J. V. Bechts Uitgeversmaatschappijen N.V., waar in 190 in de natuur opgenomen kleu renfoto's zijn opgenomen. Men kan er natuurlijk niet alles in vinden, want de natuur telt haar planten met duizendtallen, maar juist de meest fraaie zijn in dit boek geselecteerd et drukbezochte „Blauwe Meer" in de gemeente Dwingelo, be kend om zijn grote diepte en diepblauwe water, zal niet meer toegankelijk zjjn zonder een wandelkaart, die toegang geeft tot de oevers. Alle losse bezoekers zullen geweerd worden. De directie van de n.v. Kalk- steenfabriek R. Roelfsema te Hoo- gersmilde, die eigenaresse is van het meer en van de omringende grond, heeft deze maatregel genomen uit veiligheidsoverwegingen. De oevers van het diepe meer zijn namelijk zeer gevaarlijk doordat daar zand is wegge zogen door de kalksteenindustrie. Daardoor zijn de oevers op veel plaat sen sterk ondermijnd. Mensen, die met de situatie op de hoogte zijn, hebben al dikwijls gewaarschuwd voor een ramp die zou gebeuren wanneer te veel mensen zich op de oevers zouden ophouden. In de zomermaanden zijn het er duizenden, van wie velen' hun auto zo dicht mogelijk naar het meer rijden, om die eens lekker met blauw water te wassen. Waarschuwingsborden die enkele ja ren geleden zjjn geplaatst hebben op de bezoekers geen enkele indruk ge maakt. Vandaar deze nieuwe vrij in grijpende maatregel. n het stroomgebied van het water, schap Drentse Aa bij Rolde, komt een landschapsreservaat van bijna 2500 ha. Het stroomge bied van de Drentse Aa is het laatste nog gave beekdalenstelsel in Drente. Het Rijk zal in de komende jaren mil joenen guldens voor de aankoop van gronden in het gebied beschikbaar stellen. Het wordt op het ogenblik in opdracht van het Rijk geïnventariseerd en tot en dat zijn uiteraard ook de soorten iti details bestudeerd, opdat straks kan worden beslist wat de toekomst van alle percelen stroomdal en bos zal zijn: onbeperkt agrarisch gebruik, agrarisch gebruik onder zekere beper- king, recreatie al of niet met agra risch gebruik en zuivere natuurbe scherming. van het veldboeket. De planten uit heel Europa zjjn behandeld naar hun milieu: planten van het loofbos, van de heide etc., hetgeen het vinden van de juiste naam nog extra gemakkelijk maakt. Uitgaande van de waardering, die de riviernaamborden van de ANWB ondervinden, meent de ANWB, dat de weggebrui kers het op prijs zullen stellen te weten in welke provincie zij zijn, indien gebruik wordt gemaakt van de belangrijke doorgaande verbindin gen. De ANWB heeft daarom besloten in samenwerking met de provinciale be sturen over te gaan tot de plaatsing van provincienaamborden. Het zullen witte borden worden van 120 bij 50 cm, voorzien van de naam van de provincie in donkerblauw en het wa pen in de officiële kleuren. In totaal worden bjjna tweehonderd borden ge plaatst. Sinds 16 juni is op de ruïne van Brederode in Santpoort een verlich tingsinstallatie m gebruik gesteld, die de temidden van prachtig geboomte gelegen kasteelruïne deze zomer in een sprookjesachtig licht zet. Op geluidsband is een ruim 30 minuten durend pro gramma opgenomen van poëzie en muziek van vroeger en nu, dat de avondbezoekers van het verlichte Brederode deze zomer tyaens hun rondgang door he. kasteel zullen kun nen beluisteren. minimin Bulgarije, evenals zoveel andere landen de deviezeninbreng van toeristen niet versmadend, is bezig zich in het westen als va kantieland aan te prijzen. Omdat het meent dat er ook in Nederland po tentiële vakantieklanten voor Bulga rije zijn, belegde gisteren de nationa le dienst voor Bulgaars toerisme een persbijeenkomst in Den Haag waar het land werd aangeprezen en waar een aantal cijfers werd verstrekt over het groeiend toerisme naar dit Bal- lianland. Vorig jaar kwamen er rond 890.000 toeristen naar Bulgarije. De hotel accommodatie neemt er snel toe. Dit jaar verwachten de Bulgaren een miljoen toeristen in hun land; een kwart door bemiddeling van „Balkantorist". Er werd op gewezen dat de formaliteiten voor een bezoek aan het land vereenvoudigd zijn: voor een auto zijn noch triptiek noch internationaal rijbewijs meer vereist: Men krijgt bij de Bulgaarse legatie in Brussel een visum voor een kleine vier gulden. Uit de Beneluxlanden verwacht men dit jaar 4000 toeristen (vorig jaar 3000).

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 2