STUDENTEN UITGAANS BUREAU: A. N.W. B.-OPROEPEN AAN TOERISTEN IN BINNEN-en BUITENLAND Vliegramp bij Cairo 29 doden Toeristen trotseren regen IN ZANDVOORT STILLER DAN VORIG JAAR KINDEREN ZIJN SOMS BANG VAN WIT Gaatjes ASTRAKAN BONTKAPJE Begroting Rijkswegenfonds krijgt fiat van Kamer De ID Afi mi: k d biedt in zijn prijsklasse veruit het meest! If 1 Tyfus-epidemie in Joegoslavië Kind verdronken na val van schip Plan-Zwolsman revolutionair voor Noord wijk Wat kinderen ervan zeggen Overhemdbloes met rok Bijna 300 miljoen beschikbaar „Plannen soepel opgesteld99 Juist ontwaakt Complicaties Radio-Vrij Europa: Koppelen Kamerfeestje Flats van 50 m. hoog Benoeming Kastelen in Spanje werkelijk te geef DONDERDAG 8 JULI 1965 PAGINA 5 LEIDEN, 8 juli Een Leids student (e) met een feest voor de boeg hoeft tegenwoordig niet meer in de war te zitten als hij/zij niet beschikt over een partner. Een telefoontje naar nummer 24588 doet wonderen. Reeds voor 117.50 een camera met ingebouwde belichtingsmeter, Natuurlijk in iedere camera een FP3, de fameuze ILFORO fijnkorrelfiim. "I\ w m I Feest meisje voor een gulden (Van een onzer verslaggevers) De eenzame feesteling komt dan te recht bij het Studenten Uitgaans Bureau, dat tegen betaling van één gulden be middeling biedt. De aanvrager hoeft slechts het soort feest aan te geven en eventuele voorkeur voor een partner, zoals kleur haar, ogen, lengte, godsdienst. Deze unieke service heeft tientallen studenten in Leiden gedurende de vanochtend in alle vroegte beëindigde lustrumfeesten van aangenaam gezel schap voorzien en als de voortekenen niet bedriegen zal deze (in principe) nette call-girl en call-boy organisatie nog veel goed werk kunnen verrichten. De leiding van het bureau berust bij twee derdejaars studenten scheikunde, T.A. van der Veen en P. Schipper, die ook de stichters zijn. Wü spraken de heer Van der Veen om elf uur 's ochtends. Hij was juist ontwaakt na enige uren slaap. Het feest van de vorige nacht had bijna tot zonsopgang geduurd We konden niet in het kantoor van 'het Uitgaans- bureau (Langebrug 107) praten, want daar sliep op dat moment nog een an dere feestganger. Hij is 24 jaar, keurig in het donker blauw, gebrild en maakt een schuchtere indruk. Ondanks dat heeft hij zelf wel een feestpartner. Zijn bureau is geen eigen belang. Achter een zwarte kop koffie van daan zei hij: „We hadden gemerkt dat veel jongens het erg moeilijk vonden om aan een dame te komen bij de lustrumfeesten. En we zeiden, half ernstig, half voor de grap tegen elkaar „daar moesten we eigenlijk iets aan doen." Dat was een maand geleden, op een zondagavond. We schreven me teen een brief aan het universiteitsblad en gooiden hem nog dezelfde avond in de brievenbus. In het begin dacht men dat het een grap was, maar na een tweede publicatie wist iedereen dat het serieus was." „De eerste week was er dan ook weinig belangstelling, maar daarna be gon het te lopen. Voornamelijk kwa men de aanvragen van jongens. Het is hier erg moeilijk om aan meisjesstu denten te komen. De meisjes zijn meestal aangesloten bij de Verem- fing van Vrouwelijke Studenten Lei en en die hebben vaal al hun contac ten. We besloten dan ook dat we elders aan meisjes moesten zien te komen. „We kwamen bij de verpleegsters te recht, daar hebben studenten normaal al vrij geregeld contact mee. Er was een feest in het Diaconessenhuis en daar gingen we een paar meisjes pol sen. We maakten een beetje reclame en lieten reglementen op tafeltjes lig gen. Hetzelfde deden we bij andere ziekenhuizen. En na een dag of wat kwamen de meldingen." Het gestencilde reglement bevat vijf bepalingen. Er staat dat het SUB ge- middelt bij het zoeken naar een part ner voor een of andere festiviteit. Het bureau bemiddelt slechts, aldus bepa ling twee, maar neemt geen verant woording voor enige complicatie voort vloeiend uit het tot stand gebrachte contact. Aan welke complicaties dachten de ■tichters toen ze deze regel noteerden? „Aan alle complicaties, van een ge scheurde jurk tot zwangerschap", zegt de heer Van der Veen, „en ook aan klachten achteraf dat het meis je saai was, of juist andersom." Volgende bepalingen: het inschrijf geld bedraagt een gulden, waarvoor men een jaar van het bureau gebruik kan maken. Voor elke geslaagde be middeling wordt ook 1 gulden in reke ning gebracht. „Dat geld dient om de kosten te dekken, voor telefoon, voor represen tatie, voor stencilwerk enzovoorts. Als we in de toekomst misschien eens geld overhouden beschouwen we dat als sa laris voor ons werk. We zijn er on- tiimiimiiiinmiNimmNimiimimmimmiiimmHmmiMii Wegens familie-omstandigheden wor den de volgende personen verzocht zich te melden bü de ANWB-oproepdienst in Den Haag, tel. 07(1-814381, dagelijks San 8 tot 22 uur. DUITSLAND: A. van Beuzekom uit Rotterdam in zwarte Mercedes zzu 59-17 op weg van Eifel naar Awarte Woud. D. Woltering uit Rotterdam in Taunus vrachtwagen rood met wit SN 39-18 rvr dend en temperend langs de Rijn. OOSTENRIJK: H. J, Horstman uit Amsterdam in Mercedes 220, kleur donkergroen DT 77-61 ergens in Oosten rijk. ZWITSERLAND/ITALIË: Echp. Schenk uit Castricum in donkergroene 2 CV kentekennummer onbekend in omgeving van Lago Maggiore. FRANKRIJK: echtpaar Blanksma uit Rotterdam in grijsgroene Opei Kapitan FJ 61-26 omgeving Cevennes op cam ping. (Advertentie) MüNCHEN, 8 juli (UPI) In het noorden van Joegoslavië, dat de laat ste tijd is getroffen door hevige stor men, is een tyfus-epidemie uitgebro ken, aldus Westerse radiostations. In een door radio Vrij Europa opgevan gen radiobericht uit Zagreb werd mee gedeeld dat ruim 100.000 personen in het noorden verplicht ingeënt moeten worden en dat vers water wordt over gebracht naar het door de storm ge troffen gebied. Ook zou de rivier de Drava, een zijrivier van de Donau, bui ten zijn oevers zijn getreden. In de provincie Vojvodina zijn vol- fens de laatste gegevens 800 huizen oor het water vermeld, terwijl 3.200 andere huizen onder water staan. On geveer 50.000 hectare land is over stroomd en 25.000 personen zouden zijn geëvacueerd. Esperanto. Tijdens het congres van Esperantisten in Linz in Oosten rijk zal voor het eerst sedert het ont staan van deze taal de Mis in Espe ranto worden gevierd. Dit gebeurt za terdag 10 juli in de kerk der Karme lieten in Linz. De liturgische teksten in het Esperanto werden goedgekeurd door een bisschoppelijke commissie on der voorzitterschap van mgr. Maehie- ner uit Salzburg, die vloeiend Esperan to spreekt. (KNP) CAIRO, 8 juli (Reuter) Een Egyp tisch transportvliegtuig van Russische makelij is woensdag kort na het op stijgen van het vliegveld van Cairo in de woestijn neergestort. Slechts één van de dertig inzittenden overleefde het on geluk. De negen bemanningsleden wa ren naar verluidt Russen. De andere slachtoffers waren Egyptische militai ren. AMSTERDAM, 8 juli Het vijfja rige meisje Maria Meijer uit Rotter dam, is hier gistermiddag in het buiten- IJ verdronken. Het kind viel van het binnenvaartschip van haar vader. Nie mand heeft iets van het ongeval be merkt. Toen de ouders hun dochtertje plot seling misten, waarschuwden zij de wa- terpolitie. Deze haalde het meisje na vijf minuten dreggen op de kant. Lang durig toepassen van mond-op-mond-be ademing mocht niet meer baten. geveer een uur of zes aan kwijt per week." Er zit nam el yk nogal wat werk aan. De directeuren van het bureau hebben een arehiefje opgebouwd het is nog maar klein van strookjes die de aanvragers van het reglement hebber gescheurd. Er staan gegevens op, zo als leeftijd, naam, geslacht, studierich ting, kleur haar, lengte, godsdienst en er is plaats voor een recente pasfoto. Op de achterkant van het strookje kan de deelnemer zijn of haar eventuele voorkeur laten blijken. Als een aanvrage is ontvangen wordt de persoon in kwestie ontbo den. De gegevens worden dan gecon troleerd. „Dat is wel nodig", zegt de heer Van der Veen, „want anders kan je vreemde vergissingen maken. We hadden bijvoorbeeld een meisje dat on der godsdienst „g.g." had ingevuld. Wij vatten dat op als geen godsdienst, maar zij bleek er gereformeerd mee bedoeld te hebben. Dus we zouden haar bijna, tegen haar zin, aan een atheïst gekoppeld hebben." Het „koppelen" gaat als volgt: „De jongen komt bij ons. Hij mag kijken bij de meisjes die nog vrij zijn, ziet hun pasfoto's. Hij geeft ons dan het meisje op dat hem lijkt. Wij ne men dan contact op met het meisje en nodigen beiden uit op onze kamer. Ze krijgen koffie van ons, we helpen even het gesprek op gang te brengen en dan gaan we even de kamer uit, om koffie te zetten zeg maar, of om af te wassen. Ze moeten dan wel even met elkaar praten." „Na het gesprek gaan ze weg, zon der elkaar iets definitieft te zeggen. Ons vertellen ze, ieder apart, of ze wat in de ander zien. Is dat niet het geval dan zien ze elkaar noodt meer, is het ja, dan geven wij hun bericht en leggen contact. Daarna bemoeien wij ons er niet meer mee." Op deze wijze zjjn in de afgelopen paar weken enige tientallen jongens aan een meisje geholpen voor het lus trumfeest In een stuk of vijf gevallen ging de tijdelijke verbintenis niet door. „Er kwam een neger, die een blond meisje wilde hebben. Maar dat meisje wilde niet. Toen hadden we een meisje gevonden dat wel met hem uit wilde, maar toen vond hij haar weer niet mooi genoeg." Een aanvrager moet tenminste tien Hagen van te voren zijn verzoek om bemiddeling indienen, volgens het re glement. En bij de aanvrage moet meegedeeld worden om wat voor feest het laat. „Dat gaat hierom" legt de heer Van der Veen uit: „Een groot dansfeest is natuurlek heel anders dan een klein besloten kamerfeestje. Dat kin wel eens uit de hand lopen. Zo'n meisie moet dat van tevoren weten, vinden we. Dan kan ze_ op eigen ver antwoordelijkheid gaan. Het bureau neemt geen verantwoor ding, staat in het reglement, maar de heef Van der Veen geeft graag toe dat hij het niet prettig zou vinden alsi mede door zijn toedoen lï. C f.™ (misschien minderjarig, er is geen leeftijdsgrens en ook geen leeftijdscon trole) terecht zou komen by een in een orgie ontaardende sti* entenfuif. „We voelen ons toch in zekere mate verantwoordelijk", zegt hjj. „Als wg aanwijzingen hebben of vermoedens dat het feest de perken te buiten zal gaan, weigeren wij medewerking. Maar dat is natuurlijk moeilijk vooraf vast te stellen." (Advertentie) alles s. kan met cetaiiiiBr velpon (Van onze correspondent) NOORDWIJK, 8 juli Als de heer Reinder Zwolsman zijn zin krijgt gaat Noordwijk aan Zee in de toekomst de allures van een beroemde Europese badplaats aannemen. De Exploitatie Maatschappij Scheveningen (EMS) heeft het gemeentebestuur van Noord- wijk benaderd met bouwplannen, die wanneer zij doorgaan het aanzien van de badplaats grondig zullen verande ren. De eerste fase betreft de bouw van een 50 meter hoog en 50 meter breed flatgebouw op het terrein van hotel „Huis ter Duin", waar momen teel de midgetgolfbanen zijn. Onder de 16 verdiepingen flats moet een winkelgalerij komen. Een deel van de flats is voor verhuur bestemd, een ander deel voor de verkoop. Door hun gunstige ligging vlak bij zee zouden de koopflats f 350.000 per stuk moeten faan kosten. Een onderzoek dat de IMS heeft laten verrichten toonde aan dat voor dergelijke flats wel een markt aanwezig is in West-Europa. De tweede en niet minder spectacu laire fase van het plan-Zwolsman be helst de afbraak van het peperdure Grand-Hotel Huis ter Duin, waar nog onlangs Elisabeth Taylor en Richard Burton hebben gelogeerd, toen zij in Noordwijk verbleven voor het maken van filmopnamen. Op de plaats van het hotel, Doven op de eerste duinenrij aan het ruime privé strand, wil men een nieuw hotel bouwen in zig-zag- stjjl. Dit moet dan vijf meter hoger dan het huidige hotel van 20 meter worden. In de benedenverdieping denkt men een Kurort in te richten, terwijl ui het hotel ook ruimte voor congres sen is gepland. Deze gedrufde en uiterst kostbare plannen zijn dezer da- gen tijdens een besloten zitting van de Noordwijkse gemeenteraad bespro ken. Het gemeentebestuur van Noordwijk heeft op enkele punten bezwaren, voor namelijk waar het het karakter van Noordwijk betreft. Vijftig meter hoge flats zouden hierin niet passen. De heer Zwolsman heeft daarop laten weten dat hu het rustieke karakter van Noord wijk niet wil aantasten. Wellicht zal het plannencomplex van de EMS door deze bezwaren iets minder spectaculair worden. Maar vast staat dat Huis ter Duin, dat begin vorig jaar in handen van de heer Zwolsman kwam, zal gaan verdwijnen. En dat er kostbare flat gebouwen en een revolutionair bad- hotel-kurort komen. UTRECHT, 8 juli Prof. dr. J. BOLDINGH is benoemd tot buitenge woon hoogleraar in de wiskunde en na tuurwetenschappen aan de rijksuniversi teit om onderwijs te geven in de orga nische scheikunde. (Vervolg van pagina 1) jaar misschien zelfs drukker is dan vorig jaar. In Zandvoo rt is het op het ogen blik iets stiller dan een jaar geleden, maar voorzover bekend hebben geen Nederlanders of buitenlanders hun re serveringen geannuleerd. Ook gaat bij na geen vakantieganger voortijdig naar huis. „Ze zitten hun vakanties hier uit tot de laatste dag, desnoods achter glas en met de jas aan", aldus een medewerkster van de VW. Vol gens de Zandvoortse VW trekken ook niet veel badgasten overdag naar Haarlem of Amsterdam, maar de di recteur van de VVV in Haarlem noemt het slechte weer een voordeel voor zijn stad. Sprekend vanuit het WV-deel van zijn gemoed zegt hij „Ik houd mijn hart vast, als er een warmte- Eeriode komt. Dan loopt de stad ieeg." ie logiesdienst van de Haarlemse VW heeft dit jaar meer boekingen verzorgd dan het vorig jaar en ook de reisbureaus hebben net drukker. Van annuleringen of wijzigingen van buitenlandse reizen in verband met noodweer elders heeft men niets gemerkt. Wel heeft het reisbureau Centouri het schema van een Jonau- pleziertocht moeten wijzigen vanwege de hoge waterstand van deze rivier. Op de Amsterdamse en Rot terdamse VW-kantoren valt wei nig te merken van beïnvloeding van het toerisme door het slechte weer. In Rotterdam ligt het aantal boekin gen voor buitenlanders belangrijk ho ger dan het vorig jaar en ook in Am sterdam is het druk als altijd. Reis bureaus maken melding van een stij gende lijn bi) de boekingen van bin nen- en buitenlandse reizen. In Arnhem blijft de groei van het aantal toeristen aanhouden, zo wrd ons van VW-zijde verzekerd. Annu leringen van vakantieverblijven ko men praktisch niet voor. „De mensen willen weg nit hun gewone sfeer en gaan op reis, vooral als ze geboekt hebben in een plaats waar voldoende te beleven is", aldus een Arnhemse hotelier. De exploitant van een kam- peercentrum in Velp zei dat ook hij geen last heeft van afzeggingen. Ook bij slecht weer bleven de kampeer ders de natuur trouw. Een hotelhou der uit de Achterhoek verklaarde het zelfde. „Vergeet niet", zei hij, „dat de mensen al vroegtijdig kamers be spreken en te fatsoenlijk zijn om een vertrouwd vakantieadres in de steek te laten vanwege het slechte weer, dat bovendien elke dag beter kan worden." Op de Eurocamping in Valken burg werd het bezoek dit jaar „aanmerkelijk mindergenoemd dan vorig jaar. Men merkt hierbij ech ter op, dat vorig jaar ook een topjaar was voor het toerisme. De hotels en pensions hebben hier „beslist niet minder gasten" dan vorig jaar. Het dagtoerisme is echter aanzienlijk te ruggelopen. Het bezoek aan het zwem bad hier was de helft minder dan vorig jaar. Vorig jaar waren eind juni 70.000 kaartjes verkocht, dit jaar slechts 35.000. Slappe tijden zjjn het ook voor het skeltercentrum, maar de grotten trekken meer vakantie gangers dan anders. Miniem is het bezoek aan het terras op het Drielan denpunt bij Vaals en de toeristen die er neerstrijken, blijven in de regei maar kort. Van moeilijkheden van Nederlandse toeristen in de getroffen Donau-gebie- denen in Italië heeft men bij de ANWB weinig gemerkt. De alarmcen trale kreeg slechts één telefoontje uit Oostenrijk van een man die om andere tentstokken .Toeg, omdat de zijne waren geknakt. Bü de ANWB wijst men erop dat men zich niet te snel zorgen behoeft te maken over familieleden in Noord-Italië van wie men lang niets hoert. Het is gewoon dat kaarten uit Italië pas in Neder land arriveren als de afzenders al lang en breed weer thuis zitten. Al leen brieven worden door de Itali aanse PTT beschouwd als post waar mee haast moet worden gemaakt. Bo vendien zün het slechte verkeer en de overstromingen goeddeels voorbij gegaan aan de toeristencentra bü uit stek. Van het Gardameer en uit ltimi- ni komen büvoorbeeld als regel guns tige weerberichten. West-Duitsland. De Nederlandse kustvaarder „Engelina", groot 205 ton, is woensdagmiddag nabij het eiland Langeoog aan de grond gelopen. De reddingboot „Langeoog" slaagde er in het schip vlot te krügen. (DPA) Kinderen schijnen vaak angst te hebben voor mensen, die witte kleren dragen. En dat is ook wel logisch, omdat ze in het begin van hun leventje van mensen met witte schorten en jassen alleen maar pijnlijke dingen kunnen erva ren. Zy krijgen de eerste injecties van „witte" doktoren. Wanneer hun haar geknipt moet worden, krügen ze een groot wit schort omgebonden en bü ziekte of na een ongeluk ko men ze in een ziekenhuis terecht, waar ze niets anders zien dan witte schorten. Wit moet dus wel een af schrikwekkende kleur zün voor kleu ters. In een universiteitskliniek in Flo rida nu, wil men het de kinderen meer naar de zin maken. Daar draagt rige schorten, bij wijze van experi- rige schorten, bü wijze van expire- ment. En iedereen schijnt dat op prijs te stellen. Kinderen van zes maanden tot vüf jaar huilen minder en aten meer. Ze laten zich ook ge makkelijker behandelen door de dok toren. Ouders schgnen minder angstig te zpn om met de verpleegsters een praatje te maken. Bovendien zün er doktoren, die de verpleegsters nu nog charmanter vinden. Dat blief ik niet", zei Ansje (5) toen moeder haar boterham belegde met een plakje „gaten kaas". „Maar Ansje, het is zo lekker. Mams eet het toch ook". „Ja, maar ik blief die gaatjes niet". (J. van Etten, Amsterdam). MADRID, 8 juli (UPI) In Spanje zijn honderden kastelen voor een prik je te koop, maar niemand schijnt ze te willen hebben. De reden is wel licht dat het overgrote deel ervan in bouwvallige toestand verkeert. Van de 2.532 Spaanse kastelen, die in 1949 allen onder staatsbeheer werden geplaatst, bevinden zich slechts naar schatting 240 in goede staat. Enige voorbeelden: in de provincie Avila staat een 15de eeuws kasteel ter beschikking aan een ieder die zich bereid verklaard er een telefooncen trale in aan te leggen voor het na- bügelegen dorp Villaviciosa. In de provincie noord-Asturië staat een volledig gemeubileerd kasteel voor degene die bereid is het te laten op knappen. Spaanse kastelen zün uniek in Europa omdat zü büna allen meer als fort dan als woonplaats dienst hebben ge daan. Zij hebben horden Vandalen en Moren met succes weerstaan, maar een toekomstige bewoner zal het moe ten doen met spleten en kijkgaten i.p.v. ramen. De voornaamste reden waarom de meeste Spaanse kastelen zo in ver val zün geraakt is niet zo zeer gele gen in het feit dat zü in de 15de eeuw door de bewoners zijn verlaten, maar dat de plaatselüke bevolking de stenen van het kasteel sinds jaar en dag aanwendt voor de bouw van eigen huizen. Er bestaat een enthousiaste vereniging in Spanje die streeft naar behoud van de Spaanse kastelen. Eind juli wordt in Parijs alweer de nieuwe wintermode gelanceerd, maar de foto's van die mode krügen we pas een maand later te zien. De Parijse hoedenmakers doen het an ders. Zij komen nu al met hun win tercollectie uit en bovendien publi ceren zij tegelijkertijd hun foto's. Jean Charles Brosseau ontwierp voor de komende winter dit astrakan bont kapje. (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG, 8 juli De Tweede Ka mer heeft zonder hoofdelijke stemming de eerste begroting voor het onlangs in- Wie met Parijs mee wil doen, steekt zich 's ochtends in een strenge overhemdbloes met een rok en 's- avonds in een romantische bloes met rok. De Parüse mode is vóór korte rokken, behalve op een bal. Dan moeten de rokken lang zün. De rok op de foto is van witte rayon met ztjde en enkellang, de marinekleu- rige Elize-Doolittle-bloes is afgezet met witte nylon kant aan de hoog- opgeknipte hals en aan de manchet ten. De satijnen cummerbund U paars. VW\VVVV%%\V>'%VVVVVV\A/ (Advertentie) SPORTSMAN sneltransport, blokkeerinrichting, gecoate 2,8 lens, heldere lijnkaderzoeker, „all-metal- constructie, bliksemsnelle filmwisseling, uitgebalanceerde handligging, schokvrije oruK- knopsiuiter. Sportsman L 117.50 Sportsman SL met zelfontspanner 135.- Sportsman Auto met gekoppelde belichtingsmeter 147.50 Sportsman Auto RF met bovendien oekooDeiae afstandsmeter 192.50. SPORTSMAN KLEINBEELDCAMERA'S Wereld-topklasse produkten van CIBA ILFORD N.V. gestelde Rükswegenfonds goedgekeurd. Hierop komt een bedrag van 259.500.000. gulden voor in verband met aanleg en uitbreiding in de komende jaren van wegen en oeververbindingen. Het is de eerste maal dat deze begroting bü de Kamer wordt ingediend. Het bedrag is nodig om de plannen uit te voeren, waardoor in tien a vijftien jaar het rükswegennet tot twee a drieduizend kilometer autosnelweg wordt uitgebreid. Thans zün er slechts vijfhonderd kilo meter. Minister Suurhoff heeft de heer Van den Heuvel (KVP) gezegd, dat hjj de moeilükheden bjj het maken van een goed structuurplan voor de wegenbouw overschat. Verkeer en Waterstaat is bezig de gegevens te verzamelen om er althans een grondslag voor te leg gen. De heer Van den Heuvel heeft met klem de aandacht van de minister ge vraagd voor het geheel eigen karakter van de zuidelijke provincies in de toe nemende verkeersstromen door ons land. Van antirevolutionaire zijde werd dit door de heer Aantjes bevestigd. De heer Aantjes zei echter ook, dat de heer Van den Heuvel niet moet den ken dat er nog maar iets over is in Nederland van de geest van de vroege re houding van „Holland" tegenover de „generaliteitslanden". Wanneer grensoverschrijdende we gen, zoals die van Tilburg naar Turn hout van het rü'kswegenplan worden af gevoerd, dan worden ze nog niet opge heven, zo zei minister Suurhoff tot de woordvoerder van de KVP, die in de veronderstelling verkeerde, dat deze wegen zouden verdwenen. De minister stelde de Kamer ook ge rust, dat het aannemen van deze begro ting niet betekent dat men op het ge bied van de wegenbouw zich nu voor vijf jaar heeft gebonden. De plannen zün soepel opgesteld. Er komen altgd mee- en tegenvallers, zodat de nodige veranderingen kunnen worden verwacht. KRUISWOORD RAADSEL 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Horizontaal: 1. waardepapieren: 2. deel van etmaal; 3. echtgenoot, hemelgeest- 4 reuk verspreiden; 5. drank, zaterdag vóór Pinksteren; 6. onverstandig: 7. omroen briefaanhef; 8. prdjectieplaatje. nieuwsbu reau; 9. in bijbel genoemde plaats, noot- 10 vloerbedekking, vogel; 11. kringloop, gehalte! eenheid (afk.i. E lle Verticaal: 1. zelfoverschatting, Knokploeg (afk.); 2. vastbinden, tere; 3. bepaald ver* trek: 4. Arabisch land, daar, maand- s" verdwijn, paradijs; 6. laan, Europese Unie- 7. vat, droombeeld; 8. werk van de enca! dreur (vervoeging); 9. garnizoensplaat, -mo-, mansnaam; 10, dood lichaam, Franse oorlogshaven Oplossing van 7 jnü. 1. kwartier; 2. Engeland; 3. venter- 4. kleuter; 5. assistent; 6. koopman;' 7 sinterklaas; 8. vliering. Op de streepjes" Wereldverkeerstentoonsteïling.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 5