i m JAN FRANSEN IN AVONDZESDAAGSE RAPSTE SPRINTER HET GAAT NIET ZO BEST MET DEDE" Laftman wil „Deventer" Van Heeswijk verhuist „Rik ziek volgens mi j is hij leeg" j Uitslagen en klasseringen in Tour de France Knecht in glansrol Sprintzege van Bart Zoet Van Dongen eerst niet later wel tevreden Groot veld van motorcoureurs Derde duel afgeschaft KOERSEN OP DUINDIGT EM VS3 VREDESTEIN 24-UUR-RECORDPOGING op het circuit Zandvoort GLANSRIJK GESLAAGD T ransfernieuivs Jeugdschakers niet meer alleen op kop Dokter Dumas Boksen verboden in Connecticut Attafini peperduur In Europa-cup bekerwinnaars WIELERKEIZER GEKWELD DOOR MAAGKRAMPEN FINISHT ALS LAATSTE VAN TOURKARAVAAN Pillen Noodlot IBM Waf eten DONDERDAG 8 JULI 1965 Chambèry 180 km 5Grenoble,H2km AMSTERDAM, 8 juli. De door Blauw Wit aan Haarlem uit geleende doelman Rob van Hees- wijk gaat het Friese Cambuur versterken. Het transferbedrag voor de 27-jarige Amsterdammer, die naar Leeuwarden zal verhui zen, is niet bekend gemaakt. 0 De linksback van AGOW, Kees Niideken, is op eigen verzoek door het bestuur van zijn vereniging op de trans- ferlijst geplaatst. Niideken voert mo menteel onderhandelingen met de Al melose eredivisieclub Heracles. 9 De eerste-divisieclub Eindhoven heeft woensdagavond voor 40 000 gulden linksbuiten Henk Leusink (28) van En- schedese Boys overgenomen. (door FRANS NYPELS) GAP, 8 juli. Op de Col de Perty, temidden van honderden, luid om Poulidor schreeuwende, Franse wielerfans, vonden wij haar terug. Nini van Looy, de trotse vrouw van Belgisch wie- lerkeizer. Zij keek vol hoop naar omlaag, naar die steile krom ming, de laatste bocht naar de top. Daar klonk gejuich. Nini van Looy boog zich voorover, hoewel zij wist, dat het haar Rik niet kon zijn. Neen, want toen zij gis termorgen heel vroeg al Carpen- tras had verlaten, wist zij dat Rik het uiterst moeilijk zou krijgen. Wist zij, dat haar Rik zwak was Uitgeput en ziek Algemeen klassement RÉIS Ploegenklassement Bergklassement Puntenklassement slijtvastheid en de grote veiligheid EE22S32I3 'Griprubber OVERWON HEVIGE REGEN EN STORMACHTIGE WIND Zieke Rik van Looy ontbiedt huisarts GAP, 7 juli Zelfs André Darrigade zelf gelooft er nu zo langzamerhand niet meer in, dat hij er ooit nog in zal slagen het fameuze record van André Le- ducq van 25 etappe-overwinnin- gen in de Ronde van Frankrijk zal kunnen verbeteren. „Dede" staat nog altijd op 22 en zijn eens zo scherpe eindsprint is zo bot geworden, dat een 23ste zege nagenoeg uitgesloten lijkt. Mis schien zal de taaie, 36-jarige Landois nog eenmaal toeslaan. Maar voorlopig is het al zeer de vraag, of hij door de Alpen zal komen. Het gaat niet zo best met de blonde oudgediende, die m 1953 zijn eerste Tour reed en daarna zonder een uitzondering immer van de partij is geweest. Hij behoorde de laatste dagen bijna steeds tot de renners, die het eerst werden gelost en hij ziet er momenteel allesbehalve florissant uit. Tekenend is, dat de lieveling van het Franse pu bliek niet eens meer, zoals vroe ger, heftig te keer gaat over un faire handelingen, als hij in de spurt wordt verslagen. Het lijkt erop, dat „Dede" erin berust, het vorige jaar te Bor deaux voor de laatste maal als winnaar over de streep te zijn Eén 'record heeft Darrigade echter stevig in zijn bezit: liefst vijfmaal greep hij in de eerste etappe de gele trui, van 19ö6 tot en met 1959 en in 1961. De meeste ritoverwinningen in één Tour behaalde de ex-wereld- kamuioen op de weg in 1958, na melijk vijf. Meer dan één triomf brachten hem ook de Ronden van Frankrijk van 1961 (4), 1957 (3) en 1964 (2). Slechts in 1954 slaagde Darrigade er niet in ook maar een rit te winnen. Twee maal werd hij te Parijs gehuldigd als winnaar van het puntenklas sement: in 1957 en in 1961. Wat de individuele eindrangschikking betreft, was een zestiende plaats zijn beste prestatie. Hij behaalde deze zowel in 1956 als in 1959 en 1960. R0NDEv.FRANIKR.17eeM93km.91uli Grnnier 1134m. 'Enhremont ^Cucheron 1140 m. fSPierrelSBkm ^Porte,l325m. Rochejaillee -V - Ir ;ourg-d'0isans;64km Vizille 95 km Lcul-aret-20«m BRIANfON CDRaviHaiilerinq Lauforel- 043m. Cuch.1140 Bran 134 Alleen al hel verwerken v.d.dagel ijks^ resultaten vraagl"ca.1.5uur_wen< Met zijn tong uit de mond hijst wie- lerkeizer Rik van Looy zich met heel veel moeite naar boven. De afgod van de Belgische wielerfans voelt zich volgens zijn eigen woorden te ziek om nog naar de begeerde gele trui te blikken, maar Tourarts Dumas gelooft niet in de kwaaltjes van Rik 11. (Foto UPI). De Japanner Shiro ïchinoseki heeft woensdag in Tokio tijdens de Japanse kampioenschappen gewichtheffen het wereldrecord trekken in het bantam ge wicht verbeterd en gebracht op 112,5 kg. Het oude record stond met 108,5 kg op naam van de Rus Kim. STOCKHOLM, 7 juli De Zweed Sven Laftman, vice-voorzitter van de internationale schaatsbond, is door het internationale congres van deze bond gemachtigd te beslissen of de Europese schaatskampioenschappen 1966 in De venter zullen kunnen worden gehouden aldus het blad „Schaatsnleuws". Laftman gaat binnenkort naar De venter om de plaatselijke faciliteiten in ogenschouw te nemen. Voor septem ber zal hij dan aan de internationale bond zijn bevindingen en zijn besluit meedelen. Waarnemers zijn van mening dat de inspectie van Laftman slechts een rou tine-kwestie is, omdat de bond reeds rapporten heeft ontvangen, waarin wordt gesteld dat Deventer zeer ge schikt is als plaats voor de kampioen schappen op 22 en 23 januari volgend jaar. DEN HAAG, 8 juli. Het jeugd landenschaaktoernooi is woensdag in Den Haag voortgezet met de partijen van de derde ronde. De uitslagen luiden- Noorwegen—Nederland 1—2 voorl.; Zwaig-Hartoch Sve- denborg-Ree afg.; Hattlebakk-Kerk- hoff Tostrup—Schoten 0—1. DenemarkenEngeland 1 2 voorl.; België—Duitsland %—2M voorl.; Oos tenrijk—Zwitserland 1—2 voorl. Stand na de derde ronde. 1 2 Enge land en Nederland 8 pnt1 afg., 3 Duitsland TA 1 afg.; 4. Noorwegen 6+1 afg. Nini van Looy zag eerst die vin nige Spanjaard José-Antonio Mome- ne die steile klim bedwingen. Daarna zag zij tientallen dansende ruggen- Onbekende mannen, die in een lang gerekte sliert over de Col de Perty zwoegden. Drie minuten moest zij daarna wachten. Drie kwellende mi nuten. Toen zag zij haar man, be waakt door drie trouwe hovelingen. Nini van Looy liep op de weg. Zij schreeuwde naar Rik. Een simpele kreet, die elke Belg kent: „Allez Rik". Over Van Looys vertekende gezicht viel een grijns- Gevolgd door een grimmige ruk aan zijn stuur. Rik viel als een steen naar beneden. Twintig kilometer verder haakte hij weer aan het uit zijn slaap gewekte peloton In het peloton praatte men over Rik van Looy. Was hij dan werkelijk ziek zoals hij dinsdagavond op de Mont Ventoux had verteld? Was het dan toch niet het normale begrijpelijke excuus na een grote nederlaag? Men keek scherp toe, men liet zich wat af zakken om de gevreesde keizer eens van nabij te bespieden. In het peloton schrok men. In het peloton werd zelfs het woord „opgeven" genoemd. GAP, 8 juli De uitslag van de 15de etappe van Garpentras naar Gap (187,5 Ion) luidt als volgt: 1 Fezzardi (It-Baldini) 4 37.57 (met bon 5.36.57)2 G. Desmet 1 (Belg-De Kimpe) z.t. (met bon 4.37.27); 3 Verhaegen (Belg-De Kimpe) 4.38.32 op 35 sec.; 4 Mas- trotto (Fr-Remy) 4.38.35 op 38 sec.; 5 Momene (Sp-Langarica) 4.40.07 op 2.10; 8 Leo van Don gen (Ned-Pellenaars) 4.40.11 op 2.14; 7 Jan Janssen (Ned-De Muer) 4.41.13 op 3.10; 8 Van den Berghe (Belg-Driessens) z.t.; 9 Wright (GB-De Kimpe) zt.; 10 Beheyt (Belg-De Kim- pe) z.t.; 12 Jo dé Roo (Ned-Pellenaars) s.t.; 17 Rik Wouters (Ned-Pellenaars) z.t.; 19 Henk NUdam (Ned-Pellenaars) z.t.; 23 Cees Haas» (Ned-Pellenaars) z.t.; 56 Karstens (Ned-Pelle- naars) z.t.; (j8 Cees Lute (Ned-Louvlot) s.t.; 75 Maliepaard (Ned-Pellenaars) 4.42.31; 76 Ha- rings (Ned-Pellenaars) z.t.; 88 De Haan (Ned- Pellenaars) 4.48.55; 100 Van Looy (Belg-Ma rlen) 4.53.20 1 Gimondi (It-Pezzi) 84.13 37; 2 Poulidor (Fr-Magne) 84.14.11 op 34 sec; 3 Lebaube (Fr- Geminiani) 84.17.04 op 3.27; 4 Perez Frances (Sp-Pla Sanchis) 84.20.27 op 6.50; 5 De Rosso (It-Baldini) 84.20.29 op 6.52; 6 Foucher (Fr- De Muer) 84.20.35 op 6.58; 7 Kees Haast (Ned- Pellenaars) 84.20.48 op 7.06; 8 Simpson (GB- Plaud) 84.20.45 op 7.08; 9 Motta (It-Baldini) 84.20.47 op 7.10; 10 Jan Janssen (Ned- De Muer) 84.21.12 op 7.85; 27 Rik van Looy (Belg-Marien) 84.37.46 op 24.09; 32 Wouters (Ned-Pellenaars) 84.39.36 op 25.59; 37 Harings (Ned-Pellenaars) 84.42.58 op 29.21; 44 Ntjdam (Ned-Pellenaars) 84.47.12 op 88.35 55 Jo de Boo (Ned-Pellenaar») 84.52.29 op 38.52 69 Nog geen koers had Giuseppe Fezzardi dit jaar gewonnen. En daar stond hij dan plotseling op het erepodium in Gap als triomfator in de vijftiende etappe van 's werelds grootste etappewedstrijd. Was het een wonder, dat de 25-jarige Giuseppe even uit zijn gewone doen was? Fezzardi, op 28 december 1939 in het vlakbij Varese gelegen dorpje Arsicate geboren, is er niet aan gewend als winnaar op het ere-podium te staan. Slechts twee uitschieters prijken er op zijn erelijst, waarvan de sensationele overwinning in de Ronde van Zwitserland 1963 (voor Rolf Maurer) wel de voornaamste is. Giuseppe mocht in die ronde zijn gang gaan, nadat zijn meester, Vittorio Adorni, was uitgevallen. Het toeval wil, dat Adorni ook nu heeft opgegeven, doch dit is van generlei invloed op de eventuele vrijheid van Fezzardi, want de twee rijden momenteel voor een verschillend merk. Meester van Giuseppe is nu Gianni Motta, die zijn helper woensdag genadiglijk een vrije dag toe stond. De belangrijkste prestaties uit Fezzardi's profloopbaan zijn naast de overwinning in de Ronde van Zwitserland die in de drie Valleien van Varese in 1962 en een derde plaats in de Ronde van de Abruzzen in 1964. Dit seizoen boekte hij nog geen opvallende resultaten. (Van een verslaggever) ZWANENBURG, 8 juli. Tot grote vreugde van zijn vele supporters heeft streekfavoriet Jan Fransen woensdag avond in Zwanenburg de derde ronde van de avondzesdaagse in zijn voor deel beslist. Daartoe zegevierde hij in de sprint met gering verschil over de rappe Fransman Bernard Sainz en Sjaak Koevermans. Zij waren de felste prijsvechters van een compact peloton dat op de eindstreep afstormde. Alle uitlooppogingen waren in deze derde rit op niets uitgelopen. Dat Fransen er zijn zinnen op had gezet om voor eigen publiek een goed figuur te slaan, heeft hij overduidelijk laten blijken. De eerste serieuze ont snapping kwam reeds van hem en ook nadien is hij meermalen in het offen- sief geweest. Er bleek echter geen ontkomen aan. Ook schaatscrack Rudie Liebrechts was zeer actief en slaagde ei evenmin in om leider Harm Otten- bros en Piet Kettenis met wie hij het klassement aanvoerde te verras sen Het gelid was en bleef gesloten. Een massasprint moest uiteindelijk de beslissing brengen en daarin kon Jan Fransen op het nippertje de verdiende zege grijpen. Ouenbros finishte als zes de en verstevigde daarmee zijn lei dende positie, want Liebrechts en Ket tenis kwamen er in de sprint niet aan te pas. Kok van der Hulst zit Ottenbros nu met zes punten minder op de hielen De uitslag luidt: 1. Jan Fransenj Halfweg, 80 km in 1.56,41 sec.; 2. Ber nard Sainz, Frankrijk; 3. Sjaak Koever, mans, Vlaardingen; 4. Jan Serpenti, Wijk aan Zee; 5. Tymen Groen, Folie- ga; 6. Harm Ottenbros, Alkmaar; 7. Kok van der Hulst, Zoeterwoude; 8. E. Kroon, Den Haag: 9. J. de Goede, Be verwijk; 10. C. Smit, Rotterdam Bik zat moeilijk. Dat was heel dui delijk te zien. HU kreeg de pedalen haast niet rond. Rond hem zwermde de rode garde. De trouwe discipelen van de keizer. Zij maakten ruim baan toen Rik beduidde dat hij dokter Du mas wilde spreken. Minutenlang bleef dokter Dumas in Riks nabijheid. Er kwamen pillen. Er kwamen fotografen, die dit beeld wilden vastleggen. Te kenen van verval, zo giste het in het pelotonDe top van de Col de la Sentinelle kondigde zich aan. Rik beet op zijn lippen. De weg zoog aan zijn benen. Het peloton verwijderde zich angstwekkend snel. Opnieuw zagen ont zette Belgische journalisten hoe Rik van Looy, de enige Belg die momenteel de Tour de France had kunnep win nen, omstuwd door drie ploegmakkers zich eenzaam naar de top hees. In Gap zagen wij Rik van Looy ten slotte terug. Hij kwam als de laatste binnen, met meer dan één kwartier ach terstand op de winnaar, de Italiaan Guiseppe Fezzardi. Samen met zijn drie knechten: Edgar Sorgeloos, Armand Desmet en Noel Depauw. Ontgoocheld. Zijn gezicht vertrokken tot een triest masker. „Ik ben ziek. Ik voel me slap. Ik ben moe." Drie zinnen. Een zee van teleurstelling. Nini van Looy stond in Gap aan de streep. Zij slikte heel moei lijk, toen zij haar ontluisterde man aan haar voorbij zag gaan. Maar zij be dwong haar tranen. Zij bleef de trotse vrouw van die grote Belgische wieier- keizer. In de hal van het hotel Du Relais te Gap, was zij de woordvoerder van haar han, toen wij Rik van Looy probeerden te benaderen. Wij kregen te horen, dat het zondag al lemaal was begonnen. Zondag in Bar celona, in die moordende hitte naar Perpignan, in de kille slagregen bij de Spaans-Franse grens. Daar nam Riks drama vormen aan. In het hete Barcelona, tijdens die martelende rust dag, had Rik net als zovele andere i&llilliilfnllin Karstens (Ned-Pellenaars). 85.02,15 op 48.38; 70 Cees Lute (Ned-Louviot) 85.03.41 op 49.04; 75 Maliepaard (Ned-Pellenaars) 85.06.59 op 55.22; 85 De Haan (Ned Pellenaars) 85.17.25 op 1.08.48 88 Van Dongen (Ned-Pellenaars) 85.18.24 op 1.04.47. Ploegenklassement van de vijftiende etappe: 1 De Kimpe (G. Desmet 1, Verhaegen, Wright) 13.57.42; 2 Albani-Baldini 14.00.23; 3 Remy 14.01.01; 4 Langarica 14.02.33; 5 Pellenaars 14.02.37; 6 Driessens 14.03.39 7 Plaud z.t.; 8 Magne z.t. Algemeen ploegenklassement na de vijftien de etappe: 1 De Muer 252.56.06; 2 Langarica 252.56.02; 3 Plaud 252.58.18; 4 Albani-Baldini 253.05.26 5 De Kimpe 253.08.13; 6 Pezzi 253.09.54; 11 Pellenaars 253.21.41. Algemeen bergklassement: 1 Jimenez (Sp) 79 punten; 2 Brands (Belg) 39; 3 Gimondi (It) 28; 4 Van Looy (Belg) 27; 5 e.a. Perez Fran ces (Sp) en Anglade (Fr) beiden 26 punten. Het puntenklassement ziet er als volgt uit: 1 Jan Janssen (Ned) 104 punten; 2 Heybroeck (Belg) 97; 3 Gimondi (It) 88; 4 Van den Berghe (Belg) 68; S Jo de Roo (Ned) 68. De Italiaan Bellone kwam na het sluiten van de controle binnen. Hij werd uit de strijd genomen. De zieke Rik van Looy, die op de Col de Perty het contact met de hoofdmacht verloor, kreeg de prils voor de ongelukkigste renner. renners de kwellende dorst maar moeilijk kunnen bedwingen. Misschien had hij dan toch te veel gedronken, hoewel bekend is, dat hij zich op. dat punt bijzonder goed kan beheersen. In die etappe dus van' Barcelona naar Perpignan sloeg het noodlot toe. Zijn maag kwam in opstand. Twee dagen sukkelde de keizer met deze moei lijkheden. Dokter Dumas heeft hem in die periode herhaaldelijk bezocht. Op de Ventoux kwam de ineenstor ting. Op de schroeiend hete flanken van de Ventoux ontbeerde Rik van Looy, die toen al een dag niet had ge geten, de kracht om de aanvallen van de klimmers te weerstaan. Daar ook besloot Rik van Looy zijn vrouw te laten komen. Daar ook besliste Rik van Looy, dat zijn lijfarts naar Carpentras moest komen. Dries Claes, huisarts in Herentals, en Nini van Looy kwamen tegelijk. Per vliegtuig tot Perpignan, met een snelle wagen tot Carpentras. Nini van Looy vertolkte de gevoelens van haar man. „Rik geeft niet op. Rik r(jdt de Tour uit, tenzij het onmogelijk wordt. Hij mag: vanavond weer wat eten. Licht voedsel, gemakkelijk ver teerbaar. Dat moet hem de kracht ge ven de Alpen te bedwingen. De Alpen kent mijn man. Hij vreest ze niet, zo als de Pyreneeën. Rik komt in Parijs." Dokter Dumas twijfelt hieraan. Hij gelooft niet zo in de ziekte van Rik van Looy. Toen wij hem in Gap ont moetten, omstuwd door Belgische journalisten, deelde hij minzaam mee dat hij niet de indruk had, dat Van Looy ziek was. „Volgens mij is hij leeg gereden. Heeft hij te veel van zijn body geëist. Hij kan last van zijn maag hebben. Natuurlijk, maar dat komt dan van vermoeidheid. Er is toch bijna geen renner ziek gewor den van die etappe van Barcelona naar Perpignan. Als dat zo was, had ik dat toch geweten." Dokter Dumas schudde zijn baardige hoofd heftig heen en weer. „Neen, ik geloof zelfs, dat Van Looy Briangon niet haalt. Rik van Looy mocht zich gisteren gelukkig prijzen dat de favorieten in het peloton zich een rustdag hadden toegemeten. Gisteren mochten alleen de waterdragers naar roem zoeken- Een van die waterdragers was de 25- jarige Italiaan Guiseppe Fezzardi. Met Gilbert Desmet I kwam hij in Gap. Samen vlogen zij over de streep, wiel aan wiel. De foto moest uitein delijk bewijzen, dat Fezzardi had ge wonnen. Maar Fezzardi was reeds op weg naar zijn hotel. Zijn ploegleider schoot in zijn wagen. Hij racete de boulevard af- Hij bracht Fezzardi in triomf op het platform, voor de bloe men en de kussen. Maar die arme Fezzardi, een simpele knecht in de formatie van de van zijn voetstuk gevallen Gianni Motta, kon het maar niet begrijpen. Er welden wilde snik ken uit zijn keel. Minutenlang huilde hij, huilde hij, die had moeten lachen. Het was een vreemd gezichtdie slungelige Italiaan met een ver krampt gezicht, op het erepodium te zien, de bloemen in zijn handeen meisje aan zijn hals. Zijn gezicht klaarde pas wat op, toen de pezige Motta hem met een handdruk felici teerde ST. NIKLAAS, 8 juli Bart Zoet, de snelle renner uit Sassenheim, heeft dinsdag in het Belgische St.-Niklaas dankzij zijn eindsprint opnieuw een overwinning behaald. Zoet versloeg in de laatste meters van de 160 km lange rit de Belg Julien Stevens met een lengte. Het duo noteerde een tijd van 3 uur en 34 minuten. Van de overige Nederlanders werd Van Aert veer tiende en Groeneweg zestiende. GAP, 8 juli. Misschien heeft Leo van Dongen wel nooit bevroed, dat hij in een etappe, die twee cols bevatte, nog eens bij de eerste tien zou eindigen. Met zijn zesde plaats in Gap was de Brabander, die goed had geprofiteerd van het feit, dat de favorieten zich rus tig hielden, in elk geval uitermate te vreden. „Maar wat heb ik afgezien", hijgde Leo, ondanks alles toch lachend zoals mer. dat van hem gewoon is „Ik heb ontzettend slecht gereden", boen hij zag, dat iedereen bij deze woorden vreemd opkeek, voegde hij er echter snel aan toe: „Ik bedoel slecht in het algemeen. Voor mijn doen was het na tuurlijk vreselijk goed....". HARTFORD, 8 julil. De gouver neur van de Amerikaanse staat Con necticut, John N. Dempsey, heeft woensdag het wetsontwerp bekrach tigd dat de bokssport in zijn staat ver biedt tot dat er van regeringswege toezicht op zal worden uitgeoefend. Dempsey, die de hoop uitsprak dat dit regeringstoezicht snel zal afkomen, zei dat er meer en meer bewijzen waren dat juist de bokssport in veel sec toren toezicht ontbeerde. „Boksers lopen zonder dat het nodig is blessures op", zei hij, ,,die in sommige gevallen fataal zijn. En het publiek is jegens de boks sport skeptisdh geworden. Motta's trouwe knecht Fezzardi kreeg een vrije dag, die hij nuttig be steedde. Rechts flitst hij een fractie van een tiende seconde eerder over de aankomstlijn dan de al juichende Belg Desmet. (Foto UPI). DEN HAAG, 8 juli De strijd om de Nederlandse kampioenschappen motor- rennen wordt zondag 11 jul i voortgezet op het circiut van Zandvoort. In een zes tal wedstrijden zullen 175 renners aan de star t komen. Voor de 50cc-klasse se nioren en junioren, alsmede de 125 cc- klasse junioren vormen de races zondag middag de vierde serie wedstrijden tel lend voor de nationale titels. Voor de ove rige junioren-klassen zijn pas twee reek sen wedstrijden verreden NAPELS ,8 juli De Braziliaan José Altafini heeft dinsdag voor het tot nu toe hoogste transferbedrag van dit sei zoen in de Italiaanse voetbalwereld ge zorgd. Altafini werd door A.C. Milan voor 1,8 miljoen gulden verkocht aan Napels Genève, 8 juli Gustav Wiederkehr, de president van de Europese Voetbal Unie (UEFA), wees er bij de loting op dat het toernooi om de Europese cup voor bekerwinnaars het komende seizoen geen derde, beslissende wedstrijd meer zal kennen. Indien beide clubs uit de uit en de thuiswedstrijd twee punten beha len, zullen et doelcijfers ebslissen. waar bij de doelpunten die in een uitwedstrijd zijn gescoord dubbel tellen. Indien er dan nog geen winnaar kan worden aangewezen, wordt de ontmoe ting tweemaal een kwartier verlengd'. Mocht ook de verlenging geen beslissing opleveren, dan wordt er geloot om uti te maken welke club overgaat naar de vol gende ronde. Bij het toernooi voor landskampioenen blijft de huidige regeling gehandhaafd. Dat houdt dus in, dat als beide clubs twee punten vergaren en een zelfde aan tal doelpunten scoren een derde wed strijd zal worden gespeeld, die eventu eel wordt verlengd. WASSENAAR, 8 juli De uitslag van de woensdag op Duindigt gehouden draverijen en rennen luiden: Draverijen: Tientiepr(js, 2000 m met autostart: 1 Dandy H (A. Haarselhorst3.00.3 1.30.2 2 Da- zy H.; 3 Di Stefano. Winn 7.80 pi 3.30 1.90 2 80 kopp 8.20 covercal 5.90. Prijs der Burgemeesteren, 2040 m: 1 C. Damas cus B (W. B. van Overeerr. 2.59.7 1.28.1; 2 Dea Alkestis VE; 3 Bird van Hiddum. Wir.n 9.60 pl 4.60 2.50 5.30 kopp 6.60 coverc 8.20 trio 1.324.30 Comité Hipplqneprös, 2100 m, voor studenten- rijders: 1 Diogen (A. M. van de Bergh 3 03 1 1.28.1; 2 Aristo Scotch; 3 Atie van de Lente. Winn 1.70 (stal) pl 1.30 1.30 kopp 3.coverc 2.90 d'Ele-prijs 1600 m met autostart: 1 Aureola (W. C. Strooperi 2.09.6 1.21.-; Apollo H; 3 Anas- tasia Hanover. Winn 3.40 pl 1.30 1.20 1.20 kopp 7.10 coverc 3.40 trio 33 Lustrumprjjs 2120 m: 1 Olivier B (R. Sierd- sma) 2.53.3 1.21.-: 2 Jour de Java; 3 Mvster du Bocage. Winn 1.60 pl 1.50 1.30 kopp 2.20 coverc Grote prijs van de Randstad Holland 2100 m' 1 Carlos Pluto (A. Sideriusi 2.53.7 1.21.9- 2 Anton; 3 Bravour S. Winn 1.60 pl 1.50 2 10 3 20 kopp 4.60 coverc 3.60 trio 121.20 Blue Flightprüs. 2000 m met autostart: 1 Cro ny van de Lente (M. W. M. Lange i 2.48.1 1.24.1- 2 Brian Hanover; 8 Con Brio. Winn 42.50 pi 5.20 1.60 2.10 kopp 12.90 coverc 4.20 Rennen: Preciousstoneprijs 1000 m; 1 Jolly Jinks S (A. W. van Dijki 1.03.6; 2 Delferina- 3 Thurnderstrom. Winn 1.30 pl 1.20 1.60 kopó 3.10 coverc 2.40 Generaal G. J. A. A. Baron van Heemstra beker (2100 m): 1 Sambo 'F. van Deureni 2 20 6- 2 Mister Wilfred: 3 Lovely Surprise S. Winn 3.80 pl 1.90 1.60 kopp 8.40 coverc 3.60 Bucephaprijs 1600 m, voor amatrices en ama teurs: 1 Fair Quota iE. L. van Dijki 158.3; t Amigo; 3 Dlvisio. Winn 1.50 pl 1.40 2.50 kopp 7.60 coverc 8.90. Totalisatoromzet f 162.834, Advertentie UURGEMIDDELDE VAN 104,923 KM De dames 't Hooft, Voder en Van Kooten, rijdend op -banden, vestigden de volgende damesrecords; 1 uur, 3 uur, 6 uur, 12 uur, 24 uur. VREDESTEIN droeg tot deze grote successen btj met zijn normale seriebanden, waarvan de in weerwil van hoogst ongunstige weersomstandig heden onomstotelijk werden bewezen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 7