In Toekomstronde heb ik enorm veel ervaring opgedaan Rinaldi bokst in luxueuze omgeving Schakers op dreef tegen Tunesiërs Bij degenschermen in Parijs DRIE NEDERLANDERS HANDHAVEN ZICH Titel voor Hongaar Tennistoernooi in Eindhoven WINNAAR VAN FELBEGEERDE GROENE TRUI GAAT NU OP JACHT NAAR WERELDTITEL Attentie belevenissen Ben Bril leidt boks-titelstriid MISSCHIEN START ROB SLOTEMAKER IN GROTE PRIJS VAN NEDERLAND Toekomst Engelsen honden batting-festijn Jonge Fin werpt speer bar ver Russen spelen drie waterpolo- wedstrijden Uitslagen koersen te Emmeloord VRIJDAG 9 JULI 1965 VWST£/ (Van onze speciale verslaggever) AMSTERDAM, 9 juli. De ambitieuze Harrie Steevens, Elsloos' piepjonge wielervedette, is weer gewend in ons land. Nog maar nauwelijks een week terug uit de Tour de l'Avenir is het de winaar van Olympia's Tour duidelijk aan te zien: hij voelt zich in zijn groene championshirt, dat hij in de Franse Toekomst ronde heeft veroverd. En thans koestert de strijdlustige Lim burger een nieuw verlangen; hij wil zich zo snel mogelijk gaan voorbereiden op het wereldkampioenschap. De eindeloze reeks van spontane huldigingen, die de bescheiden, blonde Limburger de afgelopen dagen moest ondergaan, had Harrie Steevens dan ook best gestolen mogen worden. „Ik zit veel liever op de fiets", verklapt de succesvolle coureur, waarna op zijn glimmend blij gezicht een rood kleurtje zichtbaar wordt, omdat hij ineens bedenkt dat zijn uitlating niet bepaald complimenteus is tegen over de enthousiaste ontvangstcommités, die toch zo hun best hebben gedaan. Maar de talentrijke pedaleur uit het heuvel achtige Zuiden, van wie baancoach Joop Middelink voorspelt: „Let op, Harrie wordt een hele grote", kan het niet helpen. Hij is nu eenmaal zó. AMSTERDAM, 9 juli. Alle coureurs van naam zullen zondag 18 juli op het circuit van Zand voort starten in de Grote Prijs van Nederland, de zesde wedstrijd van de reeks van tien tellend voor het wereldkampioenschap formule 1- renwagens 1965. Hoogstwaarschijn lijk zal er ditmaal geen Nederlan der aan de Grand Prix op Zand voort deelnemen. De organiserende Nederlandse Autorensport Ver eniging doet nog pogingen een renwagen voor Rob Slotemaker be schikbaar te krijgen, doch de kans dat dit gelukt is bijzonder klein. Onderhandelingen met Lotus en Brabham hierover hebben geen resultaat opgeleverd. Momenteel worden besprekingen gevoerd met de Italiaanse Ferrari-fabrieken. En nu Harrie Steevens' toe komst? Eerst wil de eerzuchtige zuiderling in het wereldkampioen schap te San Sebastiaan (Spanje) trachten een goed figuur te slaan. „Daarom ga ik me de komende weken beslist sparen" vertelt hij ons. Oók in de Omloop van de Kempen, waarin hij zondag voor het eerst weer echt gaat fietsen. En volgend jaar? Harrie Steevens weet het precies. „Ik wil beslist nog een jaar amateur blijven. Nog een keer wil ik de Tour de rAvenu rijden. En dan, tja dan hoop ik naar de rijen der profs over te stappen". Misschien hoopt hij nu al eens roemruchte daden te ver richten in de „grote" Tour, want de strijdlust in zijn helblauwe ogen vonkt op, wanneer hij aan de ra dio gekluisterd verneemt, dat de Belgische troef Rik van Looy „op minuten" is gereden. Verkeersregeling Harrie Steevens blijft nog één jaar amateur Vandaar dat Harrie Steevens buiten gewoon in zijn schik was, toen hij deze week op een middag voor het eerst na tijn geslaagd Toekomstavontuur even de gelegenheid vond om bij zijn raads- *nan ,,ome" Joop Middelink langs te dippen De 20-jarige, op het eerste ge zicht zo bedachtzame coureur, die wan neer hij op de pedalen gaat staan zich ineens ontpopt als een wrede killer, die voor niemand uit de weg gaat, voelde zich m.eteen op zijn gemak. Hij was thuis. En datzelfde moment onderging de Limburger een complete gedaante verwisseling. Van een zelfverzekerd iemand veranderde hij in een verlegen knaapje, dat moeite heeft zijn juiste Woorden te kiezen. Zijn relaas van de afgelopen zaterdag geëindigde Tour de l'Avenir, doet Harrie Steevens dan ook zonder opsmuk. Wél vaak heel open hartig. Zo zegt hij van Middelink: „Hij is zo'n man!" Zijn duim maakt gelijk tijdig het bekende gebaar omhoog. „Je bent hier altijd welkom". Als iemand van de hartelijkheid van de Middelinks overtuigd kan zijn, dan is het wel Har rie Steevens, Oranjes meest belovende renner, die nu al bijna twee en een half jaar de adviezen van „ome" Joop nauwkeurig opvolgt. In die periode heeft de Limburger een blind ver trouwen in de spontane Amsterdammer gekregen. Voor Middelinks raadgevingen is Har rie Steevens hem héél dankbaar. Dat bleek al direct na zijn terugkeer uit Spanje. Hij was dat nog maar nauwelijks in zijn feestelijk versierde woning terug of hij verzocht een van zijn „fans" een pakketje bij Middelink af te geven. En voor deze attentie komt mevrouw Mid delink hem bedanken. Want terwijl zij een glas limonade inschenkt, buigt zij rich over Harrie en mompelt bijna onop gemerkt: ..Bedankt Harrie voor je vla. Joop heeft er zijn buik rond aan gege ten", Nederlands meest gelauwerde ama teur glundert. Heeft Harrie Steevens met deze atten tie Joop Middelink willen bedanken voor het wel overwogen advies, dat van zo'n belangrijke betekenis is geweest bü zijn beslissing om toch te starten in de Tour de l'Avenir? Het lijkt er wei op, want hU beweert: „Aanvankelijk was ik hele maal niet van plan om in Keulen te star ten. Ik had de gele en de groene trui in Olympia's Toer veroverd en dat vond ik voorlopig genoeg. Want ik was bang. dat lk voor de dertien etappes tellende Ron de van de Toekomst nog te jong was. Dan zou ik me moeten forceren. En daar voelde ik niets voor. Het was de heer Middelink, die me echter van het tegen deel heeft overtuigd. En nu moet ik be- kennnen, dat hij geljjk heeft gehad. Het 1b me uiteindelijk héél erg meegevallen. Ontspannen leunend in een armstoel grijnst Joop Middelmk tevreden, wan neer Harrie Steevens deze woorden spreekt. Het doet hem genoegen. Maar hij vergeet niet te vertellen: „Harrie kan be- JOOP MIDDELINK .Harrie Steevens wordt een hele grote slist nog meer. Hij heeft meer in de be nen dan hij zelf vermoedt Let maar op. Het gaat hem allemaal zo gemakkelijk af. En dat zijn toch echt de groten", vindt Middelink, die Oranjes wielerraspaardje even later echter betitelt als „Harrie is nog maar een kind". „Want zo zien we hem tenslotte toch in wielerkringen. Hij is pas 20 jaar Middelinks woorden doen Harrie Steevens echter niet veel Hij moet deze opmerking ongetwijfeld al vele malen hebben vernomen. Zijn charmante, hoogblonde verloofde Margriet, ongetwij feld Elsloos stralendste prinses, blijft echter niet zo rustig. Zij kijkt onmiddel lijk op en knipoogt naar Harrie. Harrie Steevens, kort, blond, plat ge kamd haar en gestoken in een onberis pelijk grijs kostuum, vertelt zijn Tour- belevennissen En hij bekent na enig aandringen, dat hij wél verrast was, toen hij met het groene tricot rond zijn schouders de bedrijvige Spaanse stad Barcelona binnenreed. Maar was dit verwonderlijk? „Neen", bromt hij. „In Keulen had- ik maar één doel: ik wilde de Tour de l'Avenir uitrijden. Meer niet. Maar toen ik op de vijfde dag merkte dat het lekker ging en boven dien een hoge klassering in het punten klassement voor het oprapen lag, toen moest ik wel". Uiteraard heeft de Limburger, die het vorig seizoen twintig etappekoersen won en thans ondanks zijn vele meerdaag- gen toch al veertien maal het zoet van een overwinningskus van de plaatselijke schohen heeft geproefd, geen spijt van zijn Toekomst-avontuur. Hoewel hij in de laatste fase van de strijd wél flink in de piepzak heeft gezeten. Want vlak vóór de voorlaatste etappe had Harrie Stee vens bedorven kaas gegeten. „Tijdens de rit voelde ik me toen alles behalve op mijn gemak. Ik was ziek. Ik kon maar net het peloton bijhouden En aan het einde van die etappe kon ik geen puntjes pakken. Dat was heel jammer. Mijn trui kwam toen in gevaar". Op de laatste, beslissende dag zo bekent hij ons toen hij twee tijdritten moest rij den, was de weinig ervaringrijke Stee vens stikzenuwachtig. „Want ik had nog nooit een echte tijdrit gereden. Maar het ging prima. Hoewel ik toch bijna mijn groene trui kwijt ben geraakt. En dat was dan mijn eigen schuld geweest. Want by de start van de tweede tijdrit, 's mid dags, was ik te laat. Wél twee, drie voile seconden. Toch heb ik het gered, Geweldig, hè", merkt Harrie Steevens op. Afgezien van het wedstrijdverloop en zijn successen heeft de Limburger méér winst geboekt. „Ik heb niet alleen veel ervaring opgedaan, maar ook de weten schap gekregen, dat ik vrij behoorlijk Harrie Steevens, Elsloos piepjonge wielervedette, steunt hier even op een auto. Probeert de eerzuchtige Limburger zich af te zetten om weg te flitsen naar een succes, dat wellicht de voorbode strijd om de is voor een wereldtitel? goede klassering bij de ROME. 9 juli De Italiaan Giulio Rinaldi is donderdagavond in het luxu euze Hiltonhotel van Rome Europee» kampioen geworden in het halfzwaar- gewicht. In het gevecht om de vacant» titel versloeg Rinaldi zijn Duitse tegen stander Klaus Peter Gumpert. wien» helpers in de dertie de ronde de hand doek in de ring gooiden ten teken van opgave. De wedstrijd werd bijgewoond door ruim 2000 toeschouwers, die allen in een stemmig rokkostuum waren gestoken. Het is de tweede maal dat Rinaldi zich Europees kampioen in het halfzwaarge- wicht kan noemen. De Italiaan droeg de kroon eerder van september 1962 tot apr il'64, toen hij verloor van de Duits Gustav „Bubi" Scholz. In februari van dit jaar deed Scholz afstand van de ti- tel. DEN HAAG. 9 juli De Nederlandse Boksbond heeft op uitnodiging van d» E.B.U. (Europese Boks Unie) een scheids rechter aangewezen voor de Europese titelstrijd in het lichtweltergewicht tus sen de Italiaan Lopopolo en de Span jaard Fombrita. die op 17 jul iin Santa Cruz de Tenerife (Canarische eilanden) wordt gehouden. De N.B.B. koos hier voor Ben Bril. Zeker 16.000 gulden wacht coureur John Surtees. John Surtees duurste crack op „Zandvoort" (Van onze speciale verslaggever) Met de organisatie van de Nederland se Grand Prix zijn bijzonder hoge be- kan klimmen. Op de cols was ik steeds bij de eerste tien boven" (Van onze schaakmedewerker) ROTTERDAM, 9 juli De schaakin- ïi/_3i/ NederlandTunesië is in een i HFj zege voor onze landgenoten ge ëindigd. Nadat de eerste ronde (in Am sterdam gespeeld) met een i'A—l'A overwinning voor Nederland was afge sloten (Van Scheltinga hield zijn afge broken partij tegen Djait, waarin hij twee pionnen achter stond, met een kwaliteitsoffer fraai remise), hebben de Tunesiers toch nog even flink van zich afgebeten. Gisterenavond bereikten zij in gebouw „Atrium" te Rotterdam in de tweede ronde, na spannende strijd een gelijkspel (33). Landskampioen Frans Kuijper zag geen kans revanchte te nemen op R. Bel- kadi voor zijn nederlaag in de eerste ronde tegen deze bijzonder begaafde speler (het vorig jaar verloor Bouwmees ter ook van hem). Na een tijdnoodduel, tijdens hetwelk de rode vlag van de Tu nesiër» elke seconde kan vallen, werd tot het begraven van de strijdbijl be sloten (i/2 Bouwmeester had reeds eerder op de avond afgezien van verdere winstpogin gen tegen B. Kchouk, doch Van Schel tinga, die al in de prille opening door Djait de kwaliteit in zijn schoot gewor pen kreeg, wenste niet minder dan de volledige overgave, zij het dan dat hij die eerst bij de 40ste zet beleefde. Cortlever manmoedig op aanval spelend zag zijn durf slechts met een remise beloond. Ben Cheikh mocht er blij mee zijn. Enklaar vergaloppeer de zich tege Ben Rehouma afgrijselijk. In iets betere postie liet hij zich de koningin ontfutselen. De Tunesiërs waren met het door hen behaalde gelijkspel in de tweede ronde bijzonder ingenomen. De Nederlanders uiteraard met de totaalzege. Nederland kwam het vorig jaar in Tunesië niet verder dan 55. Er is dus weer eni ge vooruitgang in het vaderlandse schaak te bespeuren. PARIJS, 9 juli De 23-jarige Hon gaar Zoltan Numere heeft in Parijs de wereldtitel in het degenschermen over genomen van de 34-jarige linkshandige Brit Bill Hoskyns, die ditmaal met de tweede plaats genoegen moest nemen. Nemere behaalde in zijn vijf finalepar tijen vier overwinningen. Zijn enige ver- Iiespartij was die tegen Hoskyns, die Nemere versloeg met 52. Evenals Hos kyns wonnen, de Rus Guran Kostawa en de 18-jarige drievoudige wereldkam pioen bij de jeugd, de Fransman Jacques Brodin, in de finale drie partijen. Het aantal ontvangen treffers was ech ter in het voordeel van Hoskyns (17) tegen Kostawa 18 en Brodin 22. Op de 5de plaats eindigde de 33-jarige Italiaan se arts Giambattista Breda, Nemere's laatste tegenstander, die bij een over winning een barrage met vier man had bewerkstelligd. Breda verloor echter met 35 en bleef nu staan op twee winst partijen. Zijn landgenoot Paolucci boekte in de finale geen enkele winst. Daarvoor had Paolucci voor de gro te verrassing gezorgd de Olympische kampioen, de Rus Grigori Kriss, te verslaan, waarmee hem de pas naar de DEN HAAG, 9 juli In de week van 2 tot 10 september zal de Russische wa- terpoloploeg een drietal wedstrijden in ons land komen spelen. Vermoedelijk zul len deze wedstrijden tegen nationale se lecties in Amersfoort, Rotterdam en Groningen plaats hebben. De Russen ko men Nederland bezoeken, alvorens deel te nemen aan het toernooi om de Trofeo Italia, dat van 14 tot 19 september in Boedapest wordt gehouden. Nederland zal bij dit toernooi niet van de partij zijn. De wedstrijd NederlandBelgië op 1 augustus wordt definitief in Amers foort gespeeld. dragen gemoeid. De belangrijkste post ei wordt gewerkt met een budget dat de 200.000 gulden ruim overschrijdt vor men ongetwijfeld de startgelden waarvoor 155000 gulden zijn gereserveerd. De duurste coureur is wereldkampioen John Surtees, die zelfs als hij geen prijs wint meer dan 1600 pond sterling (ruim 16.000 gulden) ontvangt. De Ferrari van de Brit behoort namelijk tot de eerste categorie wagens waarvoor 800 pond moet worden uitgekeerd. Voorts krijgt de titelhouder 450 pond omdat hij in 1964 in de strijd om het kampioenschap 40 punten behaal de, alsmede 100 pond omdat hij kampi oen is. Tenslotte brengen de 13 punten die hij dit seizoen vergaarde 260 pond op. Een overwinning in de Grand Prix van Zandvoort zou de top-rijder van Ferrari nog eens 700 pond rüker maken. Zoals gebruikelijk zijn de vrijdag en de zaterdag voorafgaande aan de race gere serveerd voor de training. Aan het einde van de eerste trainingsdag zal de DAF variomatic-renwagen voor het eerst aan het Nederlandse publiek worden ge toond. Zaterdagmiddag wordt verder een wedstrijd van formule 5-renwagens ge houden. De grote prijs van Nederland gaat ook dit jaar over 80 ronden (totaal 335,4 km). De wedstrijd wordt voorafge gaan door een tweetal nationale races Het voorlopige rennersveld, pas nadat zaterdag op Silversfone de Engelse Grand Prix is gehouden staat definitief vast welke coureurs zullen starten ziet er als volgt uit: ten); Cooper: Bruce Maclaren (Nw. Zeeland) en Jochen Rindt (Oostenrijk); Honda: Richie Ginther (Ver. Staten) en Ronnie Bucknum (Ver. Staten); Walker Racing Team: Joakim Bonnier (Zweden) en Joseph Siffert; (Zwitser land), beiden met een Brabham-BRM: Wilment Racing Team: Chris Anion iNwè-Zeeland) en Frank Gardnel (Australië) beiden met een Lotus- BRM. Indien er geen Ferrari voor Slotemaker beschikbaar komt zal de NAV als zeventiende rijder alsnog de Brit Peter Attwood, of diens landge noot Dennis Hulme contracteren. Ook voor de Grand Prix 1965 is een gecoördineerde verkeersregeling ontwor pen, die zich uitstrekt tot de gemeenten Bloemendaai. Haarlem. Haarlemmermeer, Heemstede, Velsen en Zandvoort. Deson danks zullen opstoppingen niet geheel kunnen worden voorkomen. Immers, in dien het weer meewerkt, venvacht Zand voort 'n zeer druk strandbezoek, aange zien de bouwvakvakanties op 17 juli be ginnen. Een strandtopdag «amen met de Grand Prix betekent voor Zandvoort on geveer 160.000 bezoekers. De ontworpen het volgende in: verkeersregeling houdt 1. Het verkeer uit noordelijke richting en dat uit de richting Amsterdam wordt ge- Ferrari: John Surtees (G.-B.) en Lo-Z,ee,weg °vervean, renzo Bandini (It.); Lolus: Jim Clark verkeer uit het zuiden en he, (G.-B.) en Mike Spence (G.-B.)- BRM: ?vflge verkeer uit het oosten wordt ge- Graham Hill (G.-B.) en Jack Stewart d vla Zandvoortselaan. (G.-B.); Brabham: Jack Brabham; (Australië) en Dan Gurney (Ver. Sta- vo°gende punten aandacht op d« A. Vertrek tijdig zodat Zandvoort voor twaalf uur wordt bereikt B. Volg de aanwijzingen van politie en borden nauwkeurig op. C Verlaat Zandvoort langs dezelfde we gen Zandvoortselaan of Zeeweg - als waarlangs men gekomen is. De politie verzoekt het publiek da* niet van plan is de races te bezoeken, voor elf uur in Zandvoort te arriveren en te vertrekken of voor 16.00 of na 20.00 uur. KASPER KARDOLUS finale werd afgesneden. Ook de oud-we reldkampioen. de Oostenrijker Roland Losert, bereikte ditmaal de finale niet. Hij verloor in de 4de ronde van de Rus Khabarov, die daarna in de kwalifi catieronde voor de finale eveneens zijn meerdere moest erkennen in Paolucci. Van de vijf Nederlandse deelnemers viel er 1 in de eerste ronde af: Mosman. In de tweede ronde volgde Hans Hae- nen dit voorbeeld. De ene overwinning die hij in zijn poule behaalde, was on voldoende. Uit zijn poule gingen over naar de volgende ronde Hongaar mez- sena, de Russen Morales en Mavlikhanov alsmede de Italiaan Narduzzi. Kaspar Kardolus, Rien Wilmink en Boudewijn Heidenrijk handhaafden zich ook in deze ronde, zij het met moeite, want alle drie eindigden van de zes schermers in hun poule op de vierde plaats, elk met twee overwinningen. Uit de poule van Heidenrijk gingen verder over de Italiaan Calarese met 5, de Hongaar Horvath met 4 en de Frans man Ramez met 2 overwinningen. In Wilminks poule waren de sterksten de Pool Pavlovski en de Rus Merljnikov, elk met 4 overwinningen, en de Frans man Parent met drie overwinningen, terwijl de eerste drie plaatsen in de poule van Kardolus werden ingenomen door de Hongaar Tabor (4) de Rus Rakita (4) en de Italiaan Salvadori (3). EINDHOVEN, 9 juli De uitslagen van de partijen, die donderdag zijn ge speeld in de kwart-finales van het dames- en herenenkelspel in het internationale tennistoernooi te. Eindhoven, luiden: Dames: Betty Stöve wint van T. Zwaan 62,* 64; Michele Bourgnon (Zwits.) wint van mevrouw van Wildenberg 63. 26, 75; Jenny Ridderhof wint van Sylvia Gubler (Zwits.) 62, 06. 6—3: Judith Salome wint van mevrouw Vletter 4—6, 7—5, 7—5; E. Emanuel (Z.-Afr.) wint van Maja Leuthold CZwits.) 62. 62; V. Berner (Canada) wint van J. de Jongh 63. 6—2; Els Spruyt wint van Patricia van den Heuvel 26, 62. 62; Lydie Jansen-Venneboer wint van A. Suurbeek 62, 64. Heren: Stone (Austr.) wint van Geurts 60. 60; Barth wint van Nemati (Iran) 36, 62. 64: Van Eijsden wint van Annett (GB i 63, 75: Kasten wint van Arends 7—5, 75; Jan Hajer wint van Kileff (GB) 61. 61: Knol wint van Bodgekinson (GB) 26. 62, 64: Go- ris wint van Long (GB) 61, 75. EMMELOORD, 9 juli De uitslagen van dt donderdag te Emmeloord gehouden draveryen luiden Feestweek-prys 11630 meter): 1 Dieneke O (H. Maring2.41.3 1.38.3; 2 Beautiful Boyi 3 Danilo Manin. Winn 6.10, pi 2.20 3.40 1.46 kopp 5.70 coverc 11.90 Abdullah Scoot-priJs seriedraverijf1680 me ter), 1ste heat: 1 Batonnist K (W. Bijlsma' 2.31.6 1.30.2; 2 Bonny Gregor M; 3 Y Kitty's zoon. Winn 6.50 pl 3,1.70 kopp 8.40 coverc 4.30. 2de heat: 1 Zandra H var. Sophia iJ. Langen- donki 2.29.5 1.29.-: 2 Batonnist K: 3 X Worthy, Winn 3.20 pl 170 1.40 3.10 kopp 5.20 coverc 6 20. 3e heat: 1 Bonny Gregor M <H. Maring 2.29.2 1.27.8: 2 Batonnist K; 3 X Worthy. Winn 5.20 pl 2.10 1.20 kopp 7.30 coverc 4. Definitieve uitslag: 1 Batonnist K; 2 Zandra H van Sophia; 3 X Worthy. Bourgondiestraat-prys (1680 meter): 1 Alie Casindra D 'B. U. de Jong» 2.34.9 1.31.1; 2 Celia Spencer; 3 Bonne Chance. Winn 6.10, pl 1.90 2'60 1.50 kopp 8.80 coverc 6 80. Deltastraat-prys (1680 meter): 1 Charmante Batavus (P. E. Broni 2.29.7 1.29.1; 2 Bona Dea Wilkes J; 3 C Prednison Magowan. Winn 3 20 pl 1.20 1.50 1.60 kopp 4 - coverc 5.40 Normandieplein-prijs (1680 meter): l'Albatros ?.,B'.U^de Jo"g.' 2 2t0 L2S ~- 2 Vincent Hollan ds: 3 Xeres. Winn 4.30 pl 1 80 2.90 2 10 kopp 10.30 coverc 8.30. Geneveplein-prijs, (1680 meter): 1 Areonau» (H. Maring2.27.1 1.27.6: 2 Zigor van H: 3 Y Y 170 P' 1 50 2 20 k°PP 510 coverc John Edrich (194 not, 6'3°' T°'all^™et: 29.52l.5C LEEDS, 9 juli out) en Ken Barrington (152 not out) overmeesterden donderdag op de eerste dag van de derde testmateh Engeland Nieuw-Zeeland, die In Leeds wordt ge houden de Nieuwzeelandse bowlers in een onbeëindigde stand voor het tweede wicket. De Engelse innings had toen de de speeltijd op de eerste dag was ver streken een totaal van 366 voor 1 be reikt. Voor de Engelsen waar batting-festijn. Barber verdween naar het paviljoen voor slechts dertien runs end aarna ble ven Edrich en Barrington vijf uur on afgebroken aan de wickets. Zij voegden in die tijd 353 runs aan het totaal toe en dat betekende een record in de geschie denis van de wedstrijd. Edrich sloeg drie zessen en 32 vieren, terwijl Bar- 9 juli De jonge Fin Jor- HYVINGE. was het een ma Kinnunen heeft donderdagavond tijdens internationale wedstrijden in h» Finse Hyvinge 88.14 meter met de speel gegooid. Dit is de beste wereldprestatii van dit jaar. Kinununen bleef met zijl worp slechts ruim drieënhalve meter on< der het wereldrecord, dat met 91.72 of naam van de Noor Terje Pedersen staat De Poolse veteraan Janus Sidlo werd met 83.80 m tweede, terwijl wereldre- rington 24 vieren en zelfs een zeven (vier cordhouder Pedersen met slechts 78.08 overthrows) achter zijn naam had staan. ,m. derde werd.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 9