DONNA FEZ zorgt voor grote surprise Bij enthousiaste thuiskomst in dorpje Rijsbergen constateert huisdokter Kamp: „B lessure valt me e" „JIMINEZ SNEED ME DE BOCHT UIT" Larsen wint van Jukov Tips voor Nootdorp en Hilversum Britten weinig hebben plezier Blauw-Wit contracteert Oldenburger van Emmen RUSSINNEN HANDBALLEN BETER DAN ORANJE Daverende verrassing zet Duindigt op zijn kop HARRIE STEEVENS OVERWINNAAR In winderige Braassemweek Dames krijgen aardig lesje Bezorgdfi@:d weg Önnozeta m Niet alleen Geen zin Schaken TRANSFERNIEUWS MAANDAG 12 JULI 1965 (Van onze paardesport- medewerker) WASSENAAR, 12 juli. Zater dagmiddag op Duindigt was Don na Fez in de openingskoers meteen voorop, achter Caroline Kennedy, maar voor veertien rivalen. Menig loersbezoeker keek met sceptische blik naar haar verrichtingen, zjj tonden er nog niet aan geloven. Maar bjj de laatste hocht nam de merrie zelf de leiding en op de fi nish af ontlokte zij aan sommigen de uitroep: Ze wint het nog ook Dat deed ze perfect en daarmee had pikeur J. van Buytene voor de grootste verrassing van de mid dag gezorgd. (Van onze speciale verslaggever) RIJSBERGEN, 12 juli Cees Haast, Pellenaars' paradepaardje, is terug in Nederland. Zaterdag avond arriveerde de onfortuinlijke Televizier- rijder in zijn roodkleurige boerderij, middenin het polderrijke Brabantse Rijsbergen. Maar het was beslist niet de Cees Haast, die wij verwacht hadden. En met ons ongetwijfeld de miljoenen tv-kijkers, die vrijdagavond het aangrijpende drama op de Col du Lautaret in de huiskamer meebeleefden. Want wie schetst onze verbazing. Uit het portierraampje van een voorzichtig na derende auto stak om tien minuten voor zeven het diepbruine, spontaan lachende gezicht van de Nederlandse Tourvedette, Cees Haast. Zijn wijnrode wangen vervaagden door de wind iets van kleur, maar niet veel. Want Oranjes „klim- geit", die een nauwelijks vermoeide indruk maakte, had het ongelukkigste moment uit zijn wielercarrière al ten volle geaccepteerd. Zijn eerste opmerking getuigde hiervan duidelijk Opgewekt, monter vroeg hij: „Hallo, mannen Alles oké? Fijn. Nou met mij ook, hoor". AMSTERDAM, 12 Juli. Er be staat een kans dat Blauw Wit linksbuiten Oldenburger van Em men contracteert. Na afloop van de „rest-wedstrijd"' in de competi tie om de amateurtitel tussen Esca/VC en Emmen in Arnhem hadden vertegenwoordigers van de Amsterdamse semi-profclub een serieus gesprek met de Drent. Cees Haast gelukkig herenigd temidden van zijn familieleden. Op de voorgrond van links naar rechts: Cees' vader Louis Haast. Cees zelf, zijn verloofde Nelly van Dongen, zijn moeder Anna en een van Cees' broers. Allen onthaalden de onfortuinlijke Cees Haast heel hartelijk. En zoals is te zien waren er tientallen aan wezigen, die Cees in Rijsbergen opwachtten. Onfortuinlijke CEES HAAST lacht verdriet we Allstar Boy en Crony van de Lente herhaalden hun overwinningen, dus dat was wel volgens de vorm die zij toonden. Dean Hollandia had in de vierde koers graag willen winnen, maar hij maakte een fout en kon dankbaar zijn, dat stal- genoot Boudewjjn B de zege behaalde. Anton, die woensdag van vorige week een prachtige tweede plaats beliep, be haalde nu de zege. Maar hij moest in de Mancheprijs wel het uiterste geven om baas te blijven over C Alkestis van E. die een uitstekende koers liep. Na deze blijde mededeling van dokter Xamp was het laatste vleugje bezorgd- .eid onder de aanwezigen op slag ver- iwenen Iedereen lachte in de nogal De tientallen dorpsgenoten, die waren maar onberispelijk gekleed in een don- uitgelopen om een ontredderde Cees Vergrijs kostuum glunderde. Haast met een hartverwarmend onthaal wat op te beuren, keken wel even op hun neus. Het was net of zij water za gen branden. Een moment later werden de Rijsbergers hun verbazing echter meester. Zij glunderden toen. Blij, om dat dè pechvogel zijn tegenslag zó had verwerkt. Gelukkig ook nog zonder ern stige gevolgen. Dat bleek heel duidelijk, toen hij uit zijn auto stapte. Dartel nam de 1.66 meter kleine Brabander zjjn fi naal ingedeukte fiets uit de bagagekoffer op zijn rug en liep door het voortuintje zó naar de schuur. Onwillekeurig ver plaatsten zich op dit moment onze ge dachten naar „den Pel". De robuuste ploegleider van de Televizieren voelde nu wellicht nog eens aan zijn pijnlijke linkerwang. Want anderhalf etmaal eerder had Ceesje Haast uit pure teleur stelling in dit gezichtsdeel van Pelle naars medogenloos zijn messcherpe „klauwen" geplant, omdat de taaie Bra- „Dat ik door een onnozel valpartjjtje uitgeschakeld werd, heeft in beperkte mate te maken met mijn klimverzet", vertelde Cees Haast aan zijn burgemees ter bereidwillig, „Met „den Pel" had ik 's morgens het traject bestudeerd. Er was iombere huiskamer, waar de knap ge- een speciaal plannetje uitgestippeld. Ook schilderde Delfsblauwe borden nog net had „de Pel" een speciaal verzet op mijn zichtbaar waren achter de zee van fiets aangebracht. Het was er een met kleurrijke bloemen. Een der eersten, die twee kleine bladen. Ik kon er beter mee naar Cees' Tourbelevenissen informeer- klimmen, had Pellenaars mij gezegd. Het de. was de eerste burger van Rijsber- nadeel was echter, dat mijn fiets onsta- bander zich van de brancard wilde los- rukken. Om door te zetten. Wat een me- noodlottige vrijdagmorgen? tamorfose Maar gelukkig zó. merking deed Cees Haast goed. De rode kleur op zijn wangen gloeide tenminste weer. Toen Kees Haast zijn fiets had op geborgen, werd de 26-jarige Rijsberger uiteraard niet meer alleen gelaten. Iedereen wilde wat van hem weten. gen, de heer J. J. G. H. Raaymakers. bieler was geworden. Misschien dat dit1 laad gewonnen, je populariteit niet gro- Sen olijke, ronde vijftiger. En Ceesje ook enige invloed heeft gehad op de L'bad kunnen zijn. Dat merkte ik van- Haast, die inmiddels naast de „heer- valpartij", besloot Cees Haast, die echter morSen- Vanaf zes uur heeft de telefoon burgemeester" had plaatsgenomen, deed de moed niet had om zich te wagen aan constant roodgloeiend gestaan". Deze op zijn relaas. Wel eenvoudig, nogal eens een voorspelling op welke plaats hjj wei- in het bijna onverstaanbare Brabantse licht in het eindklassement beslag had dialect, maar openhartig. kunnen leggen. Ook over de oorzaak van het ongeval gaf de Televizier zijn ziel bloot. „Ik heb Ceesje Haast sprak bij zijn terugkeer geen kettingbreuk gehad. Dat is niet honderd-uit. Onbevangen en met opge- waar". Wat er dan wel gebeurd is op die wektheid. Maar toch kwam er een mo- Ceesje Haast ment, waarop hij het even met zichzelf j worden in de woonkamer. Er kwamen legde het ons precies uit: „De Spaanse te kwaad kreeg. Dat was toen hij over de steeds meer vrienden en kennissen langs, bergkoning Jiminez demarreerde. Dat radio de uitslag van de zaterdag verre- Het werd nog voller. Zó vol, dat Louis was al wa al enkele kilometers na de den tijdrit vernam. Alle Nederlanders za-Haast, een vriendelijke aardbeienkweker, start in Briangon. Ik ging er achteraan, ten in de achterhoede. En Cees Haast zijn vrouw Anna en Cees' verloofde Nel- Onze ontsnapping lukte. We namen wat had daarvoor een verklaring. „Het mo- iy van Dongen, een zus van de Tour de lokter Kamp nam Cees Haast direct apart. Hij onderzocht de taaie Brabander en constateerde tenslotte: „Zijn blessure valt best mee." Ik durf wedden, dat wanneer je de Tour Inmiddels was het een hele drukte ge- meters. Toen. In de grillige omgeving reel is uit de ploeg. Er is voor de jon- van de Col du Lautaret sneed de Span- gens geen gijn meer aan". De „taaie", jaard mij de bocht af. Ik moest uitwijken, zoals Tourleider Goddet hem noemde. Deze manoeuvre werd mij noodlottig. Ik lachte verwrongen. Het ontging ons niet viel", gromde de Brabander, die zich mo- dat hij één moment moeite had zijn tra- i'rancerijder, even besloten een luchtje te scheppen. Buiten vertelde Cees' moe der, dat zij het bericht van haar zoons opgave 's middags via de nieuwsdienst om half één had vernomen. „We hadden Hoe het gegaan was? Of hij nog pijn menteel echter in een blakende gezond- nen te bedwingen. Ook de burgemeesterop slag geen van allen meer ergens zin had? Of het moeilijk was geweest? Y0?^ >Jk mankeer niets meer", merkte dit op Met een kwinkslag redde in", vertelde ons mevrouw Haast, die Toch was hij enkele momenten onvind- lachte hij met een trekje, waaruit bleek, i hij de situatie. - fdat het hem speet, dat hij tijdens de vijf- baar. De handige nuisdoKter Kamp ^ag voor zijn aankomst in Parijs ge-I „Ach wat Ceesje, jij had je geen be- noopt was geweest in de bezemwagen te j tere reclame kunnen wensen. Je val heeft stappen. jje in Nederland enorm populair gemaakt. wist hem uit het onstuimig enthousiaste volkje te bevrijden en zijn patiënt te onderzoeken. Het duurde niet lang. On geveer twee minutenToen werd het zijkamertje geopend. Honderd ogen ke ken met een vragende blik naar de dokter, die onmiddellijk een veelbete- kend lachje rond zijn mond toverde en daarna geruststellend verkondigde„De blessure valt best mee- Hij zit zo weer op zijn fiets. Moet u maar eens oplet ten". Ceesje Haast, slordig gestropt, Later in de gezellige huiskamer ontspon er een ontspannen gesprekje. Hier praat Cees met de burgemeester J. J. G. H. Raaymakers helemaal links op de foto even later bekende, dat zij menig traan tje had weggepinkt, omdat zij niet wist hoe erg haar zoon in het verre Frankrijk eraan toe was. Louis Haast, Cees vader wilde eerst het bericht niet gelovenHij haalt het wel", had hij tegen anderen geroe pen. „Die vechtjas geeft niet op". Maar om één uur was ook hij overtuigd. Toen kwam de mededeling door, die niet alleen de sportieve familie in Rijs bergen, maar heel Tour-minded Neder land met verslagenheid trof'. Neder lands best geklasseerde renner had de gigantische wielerstrijd gestaakt„Wel jammer hé. Maar ik kom er bovenop", lachte ons Cees Haast tot slot toe. „Let maar eens op in de Acht van Chaam, in Sebastian én in de Tour de France 1966. (Van onze sportredactie) VELDHOVEN, 12 juli —Met meer dan een lengte voorsprong zegevierde Harrie Stevens in de Omloop van de Kempen, de laatste klassieker van het drukke amateurseizoen. Het was een verdiende zege, want de blonde Limburger had de gehele koers gecontroleerd, bergen werk verzet in de kopgroep en iedere ont- vluchttingspogng verjdeild. Eef Dol man op papier zijn grootste belager voor de zege werd sterk gehandicapt door het feit dat hij van Ad van Keme- nade cijn concerrent voor het „Zilveren Stuur" geen meter ruimte kreeg. De Rotterdammer finisthe ontmoedig las negenteinde. De uitslagd was: 1- Steevens Elsloof 185 km in 4.13.53, 2. Hesen (Geleen), 3 Tesselaar (Tuitjehorn), 4. Schepers (Stein), E. Beugels (Sittard), 6. Pels (Amsterdam), 7. Holst (Amersdam), 8 Harings (Scheulder), 9. Van Middel koop (Rotterdam), 10 op 2.52 Geraeds (Thorn), Eef Dolman finishte als ne gentiende direct gevolgd door Van Ke rn enade (20e), BLED, 12 juli De Deen Bent Lar sen heeft de halve finales bereikt van het kwalificatietoernooi voor het wereld kampioenschap schaken, waarin hij zal uitkomen tegen de Russiche oud-wereld kampioen Tal, door zaterdag in de in Bied gespeelde tweekamp tegen de Zuid slavier Ivkov een beslissende voorsprong van 5%2% te nemen. De laatste twee partijen zullen niet meer worden ge speeld. Tal bereikte de halve finales door een zege met dezelfde cijfers op de Hon gaar Portisch. De tweekamp TalLarsen die tien partijen telt, zal op 21 juli te Bied beginnen. De winnaar komt uit te gen de Rus Boris Spasski. Lively Rodney had in in de slotkoers geen moeite baas te worden over Attila, maar wel om Oliver B te weerstaan, wiens geweldige eindsprint hem op een neusje verschil bracht. Kandy kon evenmin als de Derby de klassieke Dianaprijs winnen. Zij ging ge ruime tijd aan het hoofd, maar honderd meter voor het einde moest zij Miss Pixie laten gaan, die fraai won. Cin Cin viel als derde wat tegen, men had meerFj^z van haar verwacht. De uitslagen zijn (toto per 10 eenhe den): 1.24.4, 2 Benno Signal, 3 Biiermann B; W. 38- PI 17, 26, 22; Cov. 74; K- 108; Trio 1898. Jolly Maverinck S-prijs ren 1350 m.: 1 Divisio, 2 Pasja, 3 Beritt; W. 35; PI. 17, 39; Cov. 47; K. 133. Klaverprjjs, 2140 m: 1 Boudewijn B, I.29.1, 2 C Damascus B, 3 Dean Hollandia W (stal met Dean Hollandia); W 40; PI. 108, 26, 19; Cov- 50; K. 109. Schoppenprjjs, 2120 m: 1 Crony van de Lente, 1.25.7, 2 Conny Stuart, 3 Zilver Kid; W. 41; PI. 15, 15, 13; Cov. 51; K. 100: Trio 1135. Dianaprijs, ren 2400 m: 1 Miss Pixie, 2 Kandy, 3 Cin Cin; W. 84; PI. 15, 12; Cov. 39; K. 41. Ruitenprjjs, 1500 m: 1 Erota, 1.35.6, 2 Exclusif du Commerce, 3 Eraldo Con Dios; W. 31; PI. 15, 16; Cov. 36; K. 30. Mancheprijs, 2100 m: 1 Anton, 1.24.4. 2 C. Alkestis van E, 3 Art Erebus; W- 22; PI. 13, 15, 15; Cov. 44; K. 51; Trio 319. Jolly Bucklesprijs, ren 1800 m: 1 Evian, 2 Happy Jane, 3 Kartou's Last; W. 18: PI. II, 12; Cov. 23; K. 21. Robberprijs, 2120 m: 1 Lively Rodney, 1.23 3, 2 Olivier B, 3 Attila; W. 19. PI. 15, 21; Cov. 32; K. 33. Woensdagmiddag om vijf uur is In Nootdorp de eerste start van negen dra verijen. De slotkoers is de finale van da seriedraverij. Onze voorspellingen zijn: Bridgeprijs, 2000 m: 1 Donna Fez 1,32,3. 2 Dixy, 3 Charlie Chaplin, W. 432, PI. 122, 38,43; Cov. 67; K. 81. Hartenprijs, 2000 m: 1 Allstar Boy, OUDE WETERING, 12 juli De or ganisatoren van de Braassemweek 1965 zijn erin geslaagd deze eerste grote zeil- week van het overladen zomerprogram- ma een internationaal tintje te geven. In de soloklasse, met 68 deelnemers de grootste van de in totaal 19 boottypes, in dit zaterdag gestarte en dinsdag ein digende zeilevenement dertien Engel sen uit. Voorlopig hebben de Britten wei nig vreugde beleefd aan hun oversteek naar het winderige en vooral natte vasteland. De Nederlandse solozeilers hebben zowel zaterdag als zondag hun Britse tegenstanders een flinke les ge geven. Beek, de internationale zomerkampi- oen heeft na beide eerste dagen de lei ding. Door dit resultaat staat de Neder landse solospecialist eerste in het klas sement na twee dagen. In de Valkenklasse is Ed Hoppe op nieuw op weg naar de hoofdprijs. Za terdag nam hij al spoedig de leiding, schudde eerste Egon Rolf von den Bau- men van zich af en hield daarna zijn grootste concurrent Klazinga op veilige afstand. De overwinning ging nu naar Kirke- nier voor Klazinga. Het herstel van Hoppe bleek in de middagwedstrijd. Von den Baumen nam de leiding, maar in het grote kruisrak kwam Hoppe onweer staanbaar naar voren, passeerde zijn grote rivaal en ging tenslotte als eerste over de lijn. De strijd bij de regenboogen daaren tegen is nog volkomen open. Bouw van Wijk, Bakker en Kist, hebben hier de leiding. Outsider Van der Hulst, die za terdag won, nadat Bakker lang de lei ding had, zakte j.l. zondag een heel eind door twee matige klasseringen. Beukenprjjs, 1980 m, le afd.: 1 Donna 2 Dolf, 3 Charmeur K. Populieren- prijs, 1980 m: 1 Argonaut, 2 Zelda's Hap- ess, 3 Bonny Gregor M. Olmenprljs.1660 m: 1 Bijou van 's-Gravenhof, 2 Bingen Magouwan, 3 Zipporak Scotch. 2e serie: 1 Brahmapoetra S, 2 Y Kitty's Zoon, 3 Ani mo. Berkenprljs, 1980 m: 1 Yvonne Mogo- wan, 2 Barones Spencer X, 3 Yackie Moore- Beukenprjjs, 1980 m, le afd.: I Dorothea Magowan, 2 Diana Volanu, 3 Dina Mieke. Iepenprjjs, 1980 m: 1 De Hooi Boy, 2 Bianca Scotch, 3 Crystal He- tiy. Lndenprljs, 1980 m: 1 Ciska G. 2 Charmante Batavuis. 3 Bona Dea Wilkes J. Dinsdagavond om zeven uur is in Hil versum de eerste start van acht draverij en. Onze voorspellingen zijn: Nellie Gregorprljs, 2040 m: 1 Dollar vogel S, 2 Dea Alkesbis van E, 3 Dancy O. Vrijdagprjjs, 2040 m, leerling-pikeurs: 1 Bea, 2 Aga Khan, 3 Cromwell W. Quickzilver S-prijs, 2000 m: 1 Zilver Kid. 2 Bastogne, 3 Zamora. Olga Plutoprijs, 2000 m: 1 Celia D, 2 Bretteur P, 3 Baja dère. Kievit S-prljs, 2000 m: 1 Bravour S, 2 Axkit Hollandia, 3 Z The Saint. Theo Messidorprijs, 2420 m: 1 Blauwe Reiger S, 2 Allstar Boy, 3 Blauwe Valk S. Mac. Kinleyprjjs, 1600 m, le afd-: 1 Lively Rodney, 2 A Reine Kinley, 3 Winston Hanover. 2e afdeling: 1 Attila, 2 Apollo H, 3 Zee. (Van onze sportredactie) AMERSFOORT, 12 juli Voor enke le honderden toeschouwers vond zater dagavond in de prachtige sporthal al hier de tweede ontmoeting plaats tussen Nederland en Rusland in de kwalifica tieronde voor deelneming aan het we reldkampioenschap zaalhandbal dames. De Russinnen waren technisch en tac tisch ver in de meerderheid. Met waar lijk schitterend spel gaven zij de Neder landse dames een handballesje. Vele malen trokken de Russinnen de wel zeer wankele verdediging van Nederland uit elkaar. Vooral na de rust maakte de defensie grove blunders. De eindstand werd uiteindelijk 154 in het voordeel van Rusland. Daar de Russinnen hun thuiswedstrijd reeds met 19—6 hadden gewonnen, is Nederland voor deelne ming aan de strijd om de wereldtitel royaal uitgeschakeld. Wie overigens mocht menen dat Oranje weinig tegenstand heeft geboden, vergist zich. Vooral Gien van Maanen wist vele malen op prachtige wijze, o.a. door driemaal een strafworp te stoppen, haar ploeg na de hervatting dermate te stimu leren dat er toen feller verzet werd ge boden. Maar uiteindelijk was ook zij niet opgewassen tegen de technische superio riteit van het Russische aanvalskwartet. Kort na het begin opende Rusland de score, waarna Ans Ruys gelijk maakte. Hoewel Nederland veelvuldig ten aan val trok, miste de ploeg toch voldoen de vaart om een verrassende aanval op te bouwen. Kwam men voor het doel dan miste men een aanvalster die kon door- drukken. Door Valentina Brobova, de gro te uitblinkster voor de rust, werd het al spoedig 1—6. Nog bleek de doelpunten- honger van de Russinnen niet gestild. Elena Petkene (2x) en Ludmilla Bro- bus maakten er 19 van, alvorens de ploegen de kleedkamers opzochten. Ook na de hervatting miste de Oran je-aanval voldoende stootkracht en fan tasie om de stand een draaglijker aan zien te geven. Pas toen de Russinnen stoom af gingen blazen kwamen de Ne derlandse dames met drie treffers even aan bod. Via fouten evenwel van de Oranje-ver dediging, die vijfmaal ronduit fantas tisch werden afgestraft door Tamara Strelnikova, konden de Russinnen uit lopen tot 415. De doelpunten in de tweede helft van Nederlandse zijde wa ren van Tjits de Groot (strafworp), Noortje Bosen Cis van Emmerik. Aan Russische zijde scoorde voorts nog Nina Altebaeva. De Russische ploeg kreeg meermalen een open doekje van het publiek, even als trouwens Gien van Maanen die tallo ze malen zeker schijnende doelpunten wist te voorkomen. Sittardia heeft opnieuw een voorhoe despeler aangetrokken. De naar de eer ste divisie gedegradeerde Limburgers contracteerden de 24-jarige Nico Mares, die vier seizoenen lang voor MW uit kwam. Mares was in het afgelopen sei zoen ook succesvol in het Nederlandss militair elftal. Hein van Gastel, de 27-jarige links buiten van NAC, zal volgend seizoen voor de tweede divisieclub NO AD gaan spelen. De besturen van beide vereni gingen hebben overeenstemming bereikt over de trasfersom, die in de orde van grootte van 40.000 gulden zou liggen, het contract is zaterdag geteknd. Jeugd-internationaal (16—18 jaar) Chris Hartjes zal volgend seizoen voorde ere-divisieclub Heracles gaan spelen. De besturen van De Graafschap, waarvoor Hartjes uitkwam, en Heracles hebben over de transfersom overeenstemming bereikt. Voorts zal Wennmk, de doelman van de Doetinchemse vereniging, overgaan naar Nee. De Graafschap heeft zich van de steun van Hentenaar en Kramer, die het doel van de reserves van Heraceis en Elinkwijk verdedigden, verzekerd- Voorts heeft de ploeg uit Doetinchem Zweerts van Nee, Jaski van De Zaan streek, Van Brussel van Zwolse Boys en Nieuwenhuis van Sp. Enschede aange trokken. Ook de amateurs van de Brink en Overgoor, die lid waren van resp. Bennekom en Go Ahead, zullen voor de tweede divisiclub gaan spelen. De amateurs Aad Spruit van Schagen en Chris Dekker van Zaandijk hebben een non'-act getekend bij F.C. Zaanstreek. Fred Jaski van de F.C. Zaanstreek is verkocht aan De Graafschap en Gerrie Clement aan Telstar. Cees Groot van F.C. Zaanstreek heeft zich per aangetekend schrijven op de transferlijst laten plaatsen. F.C. Zaanstreek onderhandelt met Sparta over de aankoop van de Hongaar Popovlc.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 10