MINISTER VROLIJK: Inspirerende cultuur politiek in Haarlem Academie voor organisten in Haarlem weer van start Vijftig deelnemers tien nationaliteiten -Holiday on rails m Zandvoort van zes- Cafébezoeker dreigde met alarmpistool Indrukwekkend concert door organist Tagliavini en het ensemble Benedetto Maccello Groentehandel in trek bij inbrekers Bouw nieuw dierenasyl in Haarlem bijna niet mogelijk Afscheid van drie bestuurs leden op jaarvergadering J. Boot benoemd Nachtegalen brachten zon in huis Examens r.k. Huishoudschool „Mons A urea Haa rlem Bed in brand Dr. Obermayr herdacht Kruidenier redt kind uit water Aloysiusschool hield sportdag B. en W. antwoorden op vragen van raadslid Voogd Twee ongevallen in Haarlem Drie gewonden bij aanrijding op de Dreef Expositie in het Zand voort se Gemeensch a psh nis tot ere-lid AGENDA IN HAARLEMS NIEUWE KERK Drie spelers verlaten Zandvoortmeeuwen Geen voorrang verleend Bromfietser botst tegen fiets c MAANDAG 12 JULI 1965 PAGINA 3 |H Minister mr. M. Vrolijk tijdenszijn rede bij de opening van de Orgelacademie in de Waalse Kerk. HAARLEM, 12 juli „Orgel cultuur hoort bij Nederland als zomerstormen en zomerregens". Aldus nam minister mr. M. Vro lijk van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk gisteravond het boze weer voor lief waarmee Haarlem voor de eerste keer dit seizoen zijn gasten van de Zomer- academie voor Organisten moest ontvangen. De minister was naar Haarlem gekomen om in de Waal se Kerk aan het Begijnhof de elf de Zomeracademie met een toe spraak te openen. Onder zijn ge hoor waren niet alleen vertegen woordigers van de Stichting Inter nationaal Orgelconcours en van de gemeente Haarlem, maar ook bijna alle docenten en deelnemers aan de academie, afkomstig uit zestien landen over heel de wereld verspreid. In totaal hebben vijftig organisten zich laten inschrijven. •i r> Voor Haarlem e.o. Films Muziek Tentoonstellingen J „In vele Nederlandse steden neemt de belangstelling voor orgel toe", aldus minister Vrolijk, „orgelevenementen meestal in de zomermaanden, verdiepen de liefde voor het orgel en verstevigen het contact tussen de organisten. Het is voor de regering een moeilijke zaak een van deze steden boven de andere te be voorrechten. Het zal echter niemand be vreemden wanneer wij de ere-palm aan Haarlem toekennen door deze stad de orgel-stad bij uitstek te noemen". Minis ter Vrolijk bleek trouwens over het ge heel bijzonder tevreden te zijn over Haarlem. Immers, met verdiensten als de Academie 63, de Hartewens Festi vals en de vele musea bedrijft Haarlem een inspirerende cultuurpolitiek Met de zojuist ingetreden financiële verbetering hoopte de minister er helemaal het beste van. Minister Vrolijk deed de aanwezige HaftrlömniGrs ggii piëteitvol genoegen HAARLEM, 12 juli I» de .nacht van zaterdag op zondag werd 111 de Breestraat een agent aangehouden door een caféhouder, die vertelde, dat een klant in zijn zaak met een geladen pistool gewapend was om zijn vrouw te vermoorden. De klant had ve®« drank ingenomen, toen hij aan de calenouder het pistool liet zien. Hij zou het wa pen gekocht hebben om zijn vrouw neer te schieten. De caféhouder nam toen het zekere voor het onzekere en ging op zoek naar een politieagent. Toen de politie bij het café arriveer de, zag men de man in beschonken toe stand reeds op straat lopen. Hij werd aangehouden en naar het politiebureau overgebracht. Hij bleek een 25-jarige modelmaker te zijn. Het wapen werd inderdaad op hem gevonden, zij het, dat het een alarmpistool was. De man werd ter ontnuchtering ingesloten. VUURWERK Indien de weersom standigheden meewerken, zal het eerste seizoenvuurwerk te Zandvoort, aange boden door stichting „Touring Zand voort", woensdag 14 juli om tien uur worden ontstoken op het strand vóór de Rotonde. door te herinneren aan de in het afge lopen jaar overleden dr. J. Obermayr, wiens echtgenote de opening mee maakte. „Dr. Obermayr speelde de hoofdrol bij de totstandkoming van de Zomeracademie, die later onder zijn leiding groeide tot een bekende inter nationale manifestatie". Tevoren had de heer D. Geluk, voor zitter van de stichting, de genodigden welkom geheten. Hij dankte de minister naar Haarlem te zijn gekomen en ver klaarde diens komst te beschouwen als een blijk van waardering voor de stich ting. De besturen van de zestien kerken en het Hervormde weeshuis, die de or gels ter beschikking van de academie gesteld hadden, dankte hij voor de mede werking zonder welke de academie niet kon bestaan. Tenslotte bracht ook de heer Geluk de grote moeite, die dr. Ober mayr zich voor de academie getroost had in, herinnering. Het officiële gedeelte van de ope ning werd besloten met een orgelreci tal door Klaas Bolt, die daarmee het pas-gerestaureerde orgel van de Waal se Ker' als gewaardeerd „academie instrument" inwijdde. Genodigden, docenten en deelnemers hieven ten slotte later op de avond in het Frans Halsmuseum het glas op het welzijn van de Zomeracademie. HAARLEM, 12 juli. Zaterdagavond gaven de organist Luigi F. Tagliavini en het sti ijkersensemble Benedetto Mar- cello een concert in de Nieuwe Kerk te Haarlem. Voor dit concert in het kader van de Haarlemse Orgelmaand was te vens belangstelling van de zijde der Radio-omroep die dit concert recht streeks uitzond. De reden hiervan zal niet in de laatste plaats hebben gelegen aan het feit dat het ensemble Benedetto Marcello indertijd is opgericht op initia tief van een der radioverenigingen Dat dit ensemble gerekend mag worden tot de beste in ons land bleek gisteravond wel duidelijk door de wijze waarop zij de muziek van overwegend 17e en 18e eeuwse componisten tot klinken bracht. Een verrassende homogene klank wel ke in alle nuances en speelmanieren werd gehandhaafd bezorgde ons vele prachtige momenten. Geheel in deze trant hoorden wij het concerto in D van T. Albioni. Wel kon men enig bezwaar hebben tegen het feit dat het allegro een weinig te snel werd gespeeld waardoor de melodische lijnen wat onduidelijk werden afgetekend. Met grote innigheid in de langzame en grote veerkracht in de snelle delen klonk daar na het concerto in G van G. B. Pergolesi. Van J. P. Sweelinck speelde het orkest vervolgens de chromatische fantasie welk oorspronkelijk voor orgel werd ge schreven en door de Nederlandse Swee- linckkennner B. v. d. Nigtenhorst Meyer voor strijkorkest werd bewerkt. Grote indruk maakte de uitvoering van het concerto Grosso in d van P. Hollendaal. De perfecte uitvoering van Introduzzio- ne, Aria, en Presto van B. Marcello waarvan het le deel veel overeenkomst vertoonde met het laatste deel van het pianoconcert in d van J. S. Bach, was van zulk uitstekend gehalte dat de toe hoorders niet eerder tevreden waren gesteld voordat het orkest een toegift had gegeven in de vorm van een recita- tivo van Bouporti. HEEMSTEDE. 12 juli In het wa ter van de Groenendaalkade heeft afge lopen vrijdagmiddag de 31-jarige krui- Zwarter van de Heemsteedse rfoTm,a?n een heldendaad verricht. In Ho a l va" de Groenendaalkade hoor- trina v," ,en'er het gillen van een kant' >,L0nJcler,zoek zae hij aan de over- wator u? kade een jongetje in het kon zwH?,6"' °mdat de kruidenier niet auto Sm?n' Stapte h« snel in zÜn stonte hH J'3 *ïen klein bosPad om en fder mpto Uaats waar het kind al ïnrnn^H de kant dreef. Daar kopr krpp aan et water in. een paar fp kwJL krujdenier het zelf ook wat te kwaad maar hij wist toch het kind op de wal te brengen. In zijn auto bracht hij het naar de dichtstbijzijnde dokter, waarna hij zelf even later zijn route langs de klanten hervatte. Noch de kruidenier, noch de drenkeling, de bijna 2-jarige André Vogel ondervond nadelige gevolgen van het koude bad. Het welslagen van de avond kwam ook voor rekening van de Italiaanse or ganist Prof. Dr. Luigi Fernando Taglia vini. Superieur waren zij in vertolkingen van Capriccio Cromatico van T. Merula, de toccata III van M. Rossi en de toccata VII van G. Muffat. Op voorbeeldige wijze maakte hij gebruik van de tamelijk ge ringe registratie mogelijkheden van dit kleine doch fraai klinkende orgel. E. Munsterman ZANDVOORT, 12 juli De Zandvoort- se voetbalvereniging „Zandvoortmeeu wen" raakt de komende kompetitie een drietal belangrijke spelers kwijt. De ne gentienjarige voorhoedespeler in het eer ste elfta, Kees Bruynzeel heeft een con tract getekend bij de eredivisieclub „Telstar". Hij zal daar worden opge steld in het tweede elftal. Zijn zeven tienjarige broer Richard, die bij Haar lem's en Zandvoort's jeugdelftal speel de, zal in het komende seizoen voor de jeugd van „Telstar" uitkomen. Tijdens een vergadering, die vrijdag avond j.I. plaats had tussen de besturen van Zandvoortmeeuwen en E.D.O. in Haarlem, was het onderwerp van ge sprek het kopen van de doelverdediger uit het eerste elftal van Zandvoort meeuwen, Kees Vlug. Het staat thans wel vast, dat ook deze Zandvoortmeeu wen gaat verlaten, omdat hij voor 3.000. door E.D.O. zal worden gekocht en ook daar zal gaan spelen in het eerste elftal. HAARLEM, 12 juli Een groente handelaar in de Santpoorterstraat kwam zaterdagochtend tot de ontdek king, dat een dief 's nachts zijn winkel had bezocht. Het kasregister, dat een waarde heeft van duizend gulden en waarin vijftig gulden geborgen lag, was meegenomen. Op de Rijksstraatweg kwam een an dere groentehandelaar eveneens tot de ontdel<king. dat lrij evenals zijn buur man, een melkhandelaar, ongewenst be zoek had gekregen. Bij beiden were echter niets vermist. DRUMBAND Op het grote natio nale concours te Wijk bij Duurstede hebben de tamboers van de Haarlem se Drumband een eerste prijs behaald met lof van de jury in de afdeling uitmuntendheid. De drumband behaal de in de ere-afdeling een eerste prijs met lof van de jury. Tamboer-maitre was Leo Bonkerk en instructeur W. Ver- kaaik. ZANDVOORT, 12 juli Van donder dag 29 juli af zal Zandvoort gedurende enkele weken een bijzondere en zeer bezienswaardige attractie rijker zijn. Dan zal in een speciale tent, die zal worden geplaatst op het terrein tegen over het nieuwe postkantoor een „spoorweg-Madurodam" worden ge toond, het vermaarde miniatuurtrei- nencomplex „Holiday on rail", ver vaardigd door de Zwitserse ingenieur Sehlaepper en voor Nederland geëx ploiteerd door de heer J. van Baer uit 's Hertogenbosch. Met groot succes werd deze tentoonstelling reeds zowel in binnen- als buitenland getoond. In totaal krijgen de bezoekers ruim veertig Heintjes te zien, die rijden op een plateau van 4 bij 11 meter, over meer dan 300 meter rails en onder meer dan drie kilometer bovenleiding. Onder andere ziet men de Rheingold en de Santa-Fé expresse, de Oriënt-ex- presse uit de 2de helft van de 19de eeuw, de speciale wagon, die Abra ham Lincoln voor zichzelf liet bouwen en die alleen dienst deed bij zijn begra fenis. Voorts ook de beroemde wagon van Compiène, waarin eerst de Duit sers en 20 jaar later de Fransen de kapitulatie tekenden. Het zijn alle ge trouwe kopieën van deze beroemde treinen, die rijden door afwisselende en fraaie landschappen, terwijl men op een gegeven moment achttien trein stellen tegelijk over de rails ziet glij- nl waarvan sommige lokomotieven echte wolken stoom produceren bij het optrekken van hun last tegen de berg hellingen. HEEMSTEDE, 12 juli. De St. Aloysiusschool heeft op het Heemsteedse Sportpark een bijzonder geslaagde sportdag gehouden. Twee honderd jon gens van zes tot elf jaar hebben aan dit jaarlijkse evenement deelgenomen. Dat zij op het Sportpark een aller prettigste dag hadden doorgebracht, was na afloop der wedstrijden duidelijk op hun gezich ten te lezen. In de ochtenduren werd een individu ele krachtmeting gehouden, waarbij de ouderen onder de deelnemers onder toe zicht van Rijksconsulent Leertouwer ten strijde, trokken voor het officiële diplo ma. Velen van hen slaagden er in het dipioma te behalen. Het middagpro gramma vermeldde verschillende groeps- spelen, als hardloopwedstrijden om schoenen, knijpers en blokjes. De middel klassen speelden verwoed zitbal, terwijl de hoogste klassen het werpbal tot een zeer spannend duel wisten op te voeren. Vele ouders waren bij de wedstrijden aanwezig en vooral bij de spelen der kleinsten konden zij van de nodige ver makelijke toneeltjes genieten. De prijs uitreiking had voor de deelnemers der sportdag niet mooier kunnen zijn. Om dat iedereen zich op een sportieve wijze tot het uiterste had geweerd was er ook voor alle jongens een prijs, hetgeen van zelfsprekend de nodige hoera'tjes ont lokten. Aan het slot van de dag heeft broeder Bonifatius iedereen bedankt die aan het welslagen van de dag mee werkte. BATO Op een internationaal con cours voor drumbands in Venlo is de Haarlemse drumband „Bato" uitgeko men in de superieure afdeling. De band behaalde de eerste prijs met 2921/! pnt. HAARLEM, 12 juli B. en W. heb ben geantwoord op de schriftelijke vra gen van het raadslid tlrs. J. J. Voogd betreffende de toestand in het dieren asyl in de Ridderstraat. B. en W. be vestigen de opmerking van de heer voogd, dat de situatie in het asyl in derdaad moeilijk is. Hef asyl is voor de huidige behoefte te klein, maar door de ligging in de dichtbebouwde binnen- stad bestaat er in de Ridderstraat geen mogelijkheid tot uitbreiding. Voorts verklaren B. en W„ dat zo- ar!f*, 61 e'c,ers geen ruimte voor het in richten van een nieuw asyl wordt ge vonden, geldelijke hulp van de gemeen- e niet zal baten. Met liet bestuur van de Vereniging tot bescherming van die ren voor Haarlem en Omstreken zijn reeds enige besprekingen gevoerd ovr d mogelijkheid, een bestaand prcel of en «uk grond voor een nieuw asyl g- semkt te maken. Daarbij bleek wel, dat voor een asyl moeilijk te vervullen eisen gelden, waarvan liet bestuur van de vereniging zich ook wel bewust is. Er moet namelijk voldoende ruimte voor de huisvesting en verzorging van de dieren zijn, waarbij ook enige ruimte buiten nodig is. Voorts moet er ook een woning zijn, in verband met toe zicht en verzorging van de dieren en de noodzaak, dat er voor de verdere taak van de vereniging steeds iemand aan wezig moet zijn. Vervolgens moet het asyl goed bereikbaar zijn, op niet te grote afstand van de wooncentra. Toch moet het ook min of meer geïsoleerd HAARLEM. 12 juli Gistermiddag omstreeks kwart over vijf reed de Am sterdammer W-F. de J. met achterop zijn stadgenoot R. S. op de scooter op de Haarlemmerstraatweg ter hoogle van het Liewegje in de richting Amster dam. Op dat moment kwam vanaf het Liewegje een Zwitserse auto, waarvan de bestuurder geen voorrang gaf aan de scooterrijder. Een botsing was het ge volg. De scooterryder zelf liep geen noemenswaardig letsel op, wel echter de andere Amsterdammer. Deze liep een gebroken knie en een gebroken been op. Hij werd in het Onze Lieve Vrouwe Gasthuis in Amsterdam opgenomen. HEEMSTEDE, 12 juli Gisteravond omstreeks tien uur zijn drie personen gewond geraakt bij een aanrijding tus sen twee personenauto's op de Heem steeds Dreef kruising Lanckhorstlaan. De personenauto uit de Lanckhorstlaan bestuurd door de 21-jarige H. R. J. uit Bedwurg in Duitsland, verleende geen voorrang aan de auto op de Heem steedse Dreef. Ten gevolge hiervan ont stond een botsing, waarbij de bestuur der van de laatste auto de 20-jarige J M. H. en zijn ouders, resp 68 en 65 jaar gewond werden. Deze drie personen wer den naar het St. Elizabethgasthuis over gebracht. J. M. II. en de 65-jarige H.H. konden na behandeld te zijn weer, naar huis terugkeren. ZANDVOORT, juli Gedurende de laatste week van juli en de eerste twee weken van augustus exposeren in het Gemeenschapshuis te Zandvoort vijf vrouwelijke kunstena rs, n.l. me vrouw Josten-Eerdmans, Mevrouw Son- ja Tjoebus, Ruth Brouwer, Ellen Beert- huis, Roos en Jorien de Kruif van Dorssen. Geëxposeerd zullen worden beeldhouw werken, schilderijen en tekeningen. Deze tentoonstelling vindt plaats in nau we samenwerking met de gemeente, onder auspiciën van de Culturele Raad Noordholland te Bergen. Aan de in richting werkt onder andere mee de heer L. J. Linssen, stadsarchitect te Amersfoort. liggen om geen overlast aan de omge ving te bezorgen. Aldus blijkt het geen eenvoudige opgave te zijn een ruimte lijke oplossing te vinden voor het die renasyl binnen de gemeente Haarlem. B. en W. menen tenslotte, dat het wel licht een goede oplossing zou zijn, in dien de plannen van de Stichting Ken- nemer Dierentehuis in samenwerking met de Haarlemse Dierenbescherming tot stand zouden kunnen komen. HEEMSTEDE. 12 juli Zaterdag middag kwam de 55-jarige A.J.K.E. op de Glipperdreef ter hoogte van de Van Houtenstraat met haar fiets in aanrij ding met een bromfiets. Aanvankelijk leek het dat de vrouw evenmin als de bromfietser geen letsel had opgelopen. Thuisgekomen ontdekte de vrouw dat zij wel degelijk gewond was geraakt. Zij werd naar het St. Elizabethgasthuis overgebracht. De Heemsteedse politie verzoekt de bromfietser zich alsnog aan het bureau te melden. P. KEMP gekozen tot voorzitter HBC HEEMSTEDE, 12 juli De voetbal vereniging HBC heeft op de algemene jaarvergadering afscheid genomen van een drietal bestuursleden, die zich niet meer herkiesbaar hadden gesteld. Dat waren voorzitter Th. Vermeulen, J. Boot en P. Bartels. De heer Boot, die gedu rende acht en twintig jaar een bestuurs functie bij HBC heeft bekleed, werd bij zijn afscheid tot ere-lid benoemd. In zijn openingstoespraak bracht voorzitter Vermeulen naar voren, dat het hem wegens zijn druk bezette werkkring helaas niet mogelijk was zijn bestuursfunctie bij HBC te be kleden op een manier, zoals hij dat zo graag zou willen. Hij kon zich niet meer ten volle geven voor de vereni ging en vandaar zijn besluit om het voorzitterschap neer te leggen. De heer Vermeulen noemde het een min der prettige tijding voor HBC, dat ook broeder Paulus, wegens zijn benoe- HAARLEM, 12 juli Beschenen door een heerlijk zonnetje en hartelijk nagewuifd door hun ouders, vertrokken zaterdagmiddag de Haarlemse Nachte galen onder leiding van de dames Kampnieqer naar het kinderziekenhuis in Huizen, om het zangspel „Herl'st in Rakkersoord" op te voeren. Na ont vangst door de directrice, traden de Nachtegalen op voor een volle zaai pa tiëntjes. De kinderen genoten van het spel. leefden mee met de parapluverkoopsters, genoten van de schoorsteenvegers, die meteen ook de taart van een bakker onder handen namen, en natuurlijk was er veel plezier om de kabouterkoning, het vosvrouwtje, kabouters, elfen en bosviooltjes. De Nachtegalen werden getrakteerd, maar ze bleven zelf ook niet achter met verrassingen. Twee Nachtegalen, Anloon van Velzen en Loesje Tholenaar, overhandigden een geschenk onder couvert aan de direc trice van het ziekenhuis, waarvan de patiëntjes kunnen profiteren. De direc trice zelf werd verrast met een trom mel Haarlemmer Halletjes. De leid sters van de Nachtegalen kregen van twee patiëntjes een vulpotlood met ins criptie ten geschenke. De chauffeur van de autobus werd evenmin vergeten. Op de terugreis, welke werd onderbroken door een picnic, werd het feest met veel plezier afgesloten. HAARLEM, 12 juli Aan de R.K. Industrie- en Huishoudschool „Mons Aurea" te Haarlem slaagden voor de akte Na le deel: dc dames C. M. Duin dam, D. M. A. van Heijningen, C. A. M. Lens, R. A. C. M. Leijse, M. M. Meule- mans, E. M. Molenaar, J. C. M. v. Rhijn. Afgewezen: 1. Voor de akte Na 2e deel: de dames C. M. Hin, C. Q. C. M. Oostdam, C. C. M. van Oostrum, Y. M. W. F. Saan, E. Schotten, C. C. M. Stokman. Afgewezen: geen. Voor het pedagogisch getuigschrift: de dames C. Q. C. M. Oostdam, C. C. M. van Oostrum, Y. M. W. F. Saan, E. Schotten, C. C. M. Stokman. Afgewezen: geen. Voor het diploma Kinderverzorgster van de Centrale Raad voor Kinderuitzen ding te 's-Gravenhage: de dames J. Th. M. Alders, I. J. Bierj, H. W. A. de Blaauw, M. A. B. Bruinsma, C. J. M. Ebbing, E. M. Koop, J. J. M. Langendijk, J. J. G. M. van Lith, P. B. J. M. Ortman, J. M. Philippo, J. F. E. de Reus, A. H. van Roode, H. H. Schellings, Ché M. de Vogel, J. M. C. Wegbrands. Afgewezen 1. Voor het schooldiploma Kinderver zorgster: de dames J. Th. M. Alders, I. J. Bieri, H. W. A. de Blaauw, M. A. B. Bruinsma, C. J. M. Ebbing. Th. P. L. M. Hillenaar. H. A. W. van den Hurk, E. M. Koop, J. J. M. Langendijk, J. J. G. M. van Lith, M. R. M. van Loenen, P. B. J. M. Ortman. J. M. Philippo, V. M. van Reeden, J. F. E. de Reus, A. H. v. Roode. H. H. Schellings, C. G. van der Steen; Ch. M. de Vogel, J. M. van Vuren, J. M. C. Wegbrands. H. M Bakker, A. E. A. M. Dijkers, H. J. M. van den Essen, J. N. M. van Gent; M. C. A. Geven, M. A. C. M. de Goede, M. A. Groen, M. J. Hoog land, J. Keyzer, E. M. Lagerweij; G. M. van der Lee, L. A. van Maarschalker- E. H. M. van der Meer, A. C. M. van dei- Peet; H. A. van Schie, C. M. Twisk. B. M. van der Veldt; M. S. A. Verstraten, E. G. C. Ziekman. Afgewezen 3. Voor de Vormingsklasse; de dames Th. M. V. Baars, C. Th. M. Commandeur, J. A. M. Dietz, M. E. Gerritsen, J. M. Hoog land. J. C. M. Kapiteijn, G. C. J. Kersten. C. M. Kneppers, H. M. Loerakker, A. A. M. Meyer, M. Th. Nieuwendijk, M. A. D. van der Ploeg, A. M. van Schinkel, M. W. Scholte, A. M. A. Schuyt, A. M. Wal ker, C. M. Assendelft; E. M. A. Captijn, A. C. H. M. Doeswijk, J. M. Doeswijk, D. H. M. Gieske, A. A. M. de Jonge, A. M. Kruijver, E. G. A. du Maine; G. P. Olgers, P. J. M. Ooms, C. W. M. Pen- nings, P. A. J. Reidsma, M. A. Rosen- hart, A. Scholten. Th. J. M. Stals, C. A. M. Steenvoorden, A. E. M. Stokman, H. J. M. van der Veldt, M. J. A. Versteeg, A. M. G. van Woerkom, M. C. Zegwaart, F. M. Anthonisse, E. B. M. Delemarre, W. H. M. Delemarre, J. J. Doeswijk, M. W. M. Hin, E. G. M. van der Hoek. M. M. L. P. Klis, J. J. Kuyl, G. C. Th. M. van de Ploeg, C. J. Rol, M. G. Steeman, O. E. Swarte. E. G. M. M. van der Veldt. A. M. P. Wetter, S. E. Geleerd. Afgewezen 2. Voor de opleiding kostuumnaaister: de dames C. J. P. M. Backers, A. E. M. Boerlage, L. J. Bottelier, M. M. G. de Croock; H. C. P. P. Dittner, C. Martens, M. W. Rijnbeek. M. E. Schoone, C. M. A. G. Verhaar, H. M. A. Wolterman, M. J. Deutekom. C. L. A. Hogenboom, E. M. Kocx, L. H. Th. M. Thesselaar. A. C. Vlaarkamp. Afgewezen geen. Voor de Assisente-Opleiding met de nadruk op de theoretische vorming: de de meisjes F. W. M. Boogers, E. C. J. Goemans, H. M. Habraken, A. H. M. van G. B. P. Provoost, J. M. van Schaik, M. Kampen, M. P. Kleipool, Y. H. M. Koster, H. J. M. van der Linden, A. J. Meesters, Anthonisse, M. C. M. Bakker, A. V. J. de A. L. Beelen, C. M. van der Aar, A. M. Blaauw, H. A. G. xan Boheemen, C. W. Bolleman, M. C. Th. Bottelier, G. M. G. Engeringh, Ch. M. Gaartman, C. C. A. van der Geest, A. M. A. van dei Ham, M. J. van Hoof, C. A. Maes, A. E. M. van der Pol. C. C. J. M. Rijper, M. M. Sallé, W. G. J de Vlies, W. A. van der Zon, H. H. M. l'Ami, M. M. W. Bertels, A. J. van Geldorp, F. A. J. Heerens, C. M. d'Hont, W. E. d'Hont, H. Th. M. Joosten, M. A. G. Joosten, J. S. M. Klaver, R. F. de Kroon. C. M. van Meeteren. A. M. Nijssen, M. J. A. van Scheppingen. Af gewezen 4. Voor de Assistente-opleiding met de nadruk op de huishoudelijke vorming; de dames A. A. Dekker, M. H. Stevens, J. M. E. Bussing, P. M. Nederstigt. Afge wezen geen. Voor de Assistente-opleiding met de nadruk op de vorming in de naaldvak ken: de meijes W. Th. Blom, V. Dekker, J. P. M. Donkers, A. A. M. C. van Eek, Ch. P. M. van Eerden. M. J. Hageman, M. C. Jansen, C. Ch. M. Kroon, J. C. Met ten, L. I. E. Schoonebeek, M. A. Ver hoeven, C. M. van der Weiden, A. B. A. IJntema, A. C. op den Kelder, M. Yük- sel. Afgewezen geen. Voor de opleiding Schakelklas-As- sistente-opleiding: de meisjes C. M. M. Balm, R. A. van der Beid, M. H. Bonge- naar, E. J. P. M. Klis, M. D. A. M. Meijers, J. F. B Perquin, M. G. W. G. van Rooy, M. H. A. van Saase, M. J. Smael. Y". C. M. Smit, M. H. M. Vernooy, A. M. Winkelaar, C. H. M. Zonneveld, D. M. L. Hopstaken. Afgewezen 1. Voor de Piimaire-Opleiding: de meis jes C. G. D. M. Alders, M. H. Bastiaan- sen, S. C. Bolczek. P. S. de Brouwer, C. J. P. van den Burg, M. Dortmundt, S. C. C. F. M. Goes, H. C. A. Handgraaf, A. A. G. van den Helder, G. C. W. Jansen, P. H. M. Lammers, F. J. M. van der Lin den; A. M. Mol, G. A. A. Mooy, Y. J. P. M. van Munster, W. M. Nijssen, J. C. Oudendijk, Th. M. Schoonderwoerd, J. G. M. Schuit, J. H. Smakman, C. J. Stoop. M. M. A. Bleeker, M. M. Drayer, J. S. Faber, A. C. Franken, J. F. M. van Gent, M. Th. van der Ham; A. J. Heerens, E. J. M. van der Hulst, M. B. A. Janssen, I. F. E. M. Loogman, J. J. M. Marchand. A. E. M. Prins, H. G. M. van Saase. A. M. van Schaagen, A. M. P. Schoonebeek, J. C. M. Veldt. A. M. E. Zandvoort, C. Ch. M Bakker, C. J. van Bakkum, M. M. Bartelingh. C. J. Boereé, A. M. van Deij- zen, J E. Dinkgreve, A. H. C. Elferink, M. H. van Geils wijk. A. C. Groot, M. A. Meereboer, J. M. C. Nijs, P. A. J. M. Poli ter S. Snoeks. J. M. A. van Straaten, V. M. Teeuwen, M. A Weesepoei. A. R. M. BekkeiS. A. M. van der Bos. A. J. M. A. van Houten. J. Kooy, A.M. Nijenhuis, C. Th van der Peet A. G. M. Rutte, A. M. G 'Rutte. J. E. Stroet, C. G. M. v. Unen, G' J M. Vinken. J. M. F. van Wegen, M. W Ch Wesselingh, E. M. Zandvliet, M. A H Zwart. A. M. Ch. Cornelissen. M. J Gecrlings. B. J. M. van Gemert, W. C. M. Geukers, M. A. Habraken, C. M. Hom burg, E. C. Jansen, A. C. Joosten. M. L. Krokinski, W. M. Kuipers, H, A. M. van der Meer, M. A. den Nieuwenboer, M. A. Rijvordt, E. Th. J. de Vogel, E. M. Voor sluis, A. M. C. Vosse, Ch. C. M. Wester hoven, G. M. Zoon. Voor de Opleiding Bejaardenhelpster: de dames M. Appel, E. C. van der Berg, B. A. Dreyer, A. C. Bruin. C. G. M. Jan sen; A. A. M, Joolen, E. J. B Kalkman, W. M. Th. van Nierop, Th. C. M. Persoon, Th. M. Poulussen. W E. J. Rosendaal. P. M. Schaap, J. P. M. J. van Schagen. C. Th. Verbruggen, M. J. Verweij, M. C. H. Weyters. ming tot schoolhoofd te Helmond, de club gaat verlaten. Hij wees op de bijzondere verdiensten van broeder Paulus, die als leider van de jeugd, lid van het jeugdbestuur en technisch verzorger van het clubblad een plaats innam bij HBC. waarvoor het moeilijk zal vallen een opvolger te vinden. „Het vertrek van broeder Paulus be tekent voor HBC een grote slag", zei voorzitter Vermeulen. Na een toespraak van de geestelijk adviseur pastoor H. A. J. Drost, volgde het agendapunt bestuursverkiezing. Om dat voor de vacante zetels van de heren Boot en Bartels geen kandidaten be schikbaar waren, werd besloten het aan tal bestuursleden terug te brengen van negen op zeven. Voor het voorzitterschap had men een beroep gedaan op Sport- raad-praeses P. Kemp, die aan zijn be noeming als voorwaarde koppelde, dat hij de functie slechts zal bekleden totdat men een geschikte kandidaat heeft ge vonden. Het bestuursvoorstel om de heer Boot tot ere-lid te benoemen, werd door de leden met een klaterend applaus beant woord. Boot, een van de laatsten van HBC's oude garde die nog zitting had in het bestuur, kreeg bij monde van voorzitter Kemp voor zijn jarenlange staat van dienst alle lof toegezwaaid. Ook de scheidende praeses Vermeulen kreeg te horen dat hij in het belang van HBC veel werk heeft verzet, zodat er voor de heer Kemp alle aanleiding was hem van zijn dank te verzekeren. HBC zal echter op de steun van Boot en Vermeu len kunnen blijven rekenen. Beiden heb ben zitting genomen in de elftalcommis sie. waarin de heer W. van der Eem in verband met zijn vertrek naar het bui tenland niet meer zal terugkeren. Ook de heer H. Kuipers van HBC's cantine- commissie zag zich genoodzaakt zijn functie neer te leggen. Praeses Kemp heeft de scheidende commissie-leden voor hun jarenlange werk bij HBC een warm woord van dank toegevoegd. HAARLEM, 12 juli De 34-jarige steigerbouwer A. S. uit de Voorting- straat moet gisterochtend even de illusie gehad hebben dat het werkelijk zomer was geworden. Hij kreeg het in bed plotseling zo warm, dat hij er wakker van werd. De man kwam echter tot verbijsterende ontdekking, dat zijn bed in brand stond. Binnen de kortst moge lijke tijd had hij het beddegoed uit het raam gegooid. Bij een onderzoek bleek, dat een van de kinderen een lu cifer had aangestoken, waardoor het bed in brand was geraakt. CINEMA PALACE Dagelijks 2. 7 en 9 15 uu: Doelwit voor twee revolvers, 14 jaar. FRANS HALS. Dagelijks 7 en 9.15 uur: James Bond contra Dr. No. 18 jaar. Dinsdag 8 uur. LIDO. Dagelijks 2 en 8 uur: Circusworld, alle leeftijden. LUXOR. Dagelijks 2, 7 en 9.15 uur: Symfonie voor een moordenaar, 14 jaar. REMBRANDT. Dagelijks 2. 7 en 9.15 uur: Biceps en Bikini's. 14 jaar. ROXY, t/m woensdag 2.30. 7 en 9.15 uur: Lijfwacht voor gangsters, 14 jaar. STUDIO. Dagelijks 2.15. 7 en 9.15 uur: De komieken, alle leeftijden. MINERVA, t/m woensdag 8.15 uur: Immer will ich dir gehören. alle leeftijden. Maandag 12 juli Grote of Sint Bavokerk 8.30 uur: Concert door de Vocal Six o.l.v. Enrico Neckheim. Dinsdag 13 juli Grote of Sint Bavokerk 8 uur: Gemeen telijk orgelconcert door Albert de Klerk. Frans Halsmuseum: Werken uit de Haar lemse school van de 16e t/m 19e eeuw. Tekeningen van Nederlandse. Italiaanse en Franse school, :6e t/m 19e eeuw Fossielen en natuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagen, behalve maandag van 11—8 uur Eerste zondag van de maand van I 3 uur Bijzondere collectie werken van Frans Hals. Dagelijks van 10 tot 5 uur. Zondags van 1 tot 5 uur Teylers Museum: Schilderijen 19e en 20e eeuw Tekeningen Nederlandse. Italiaanse en Franse schooi. 16e t/m 19e eeuw Fos sielen er. natuurkundige instrumenten Ge opend op werkdagen, behalve maandag van I I3 uur. Eerste zondag van de maand van 1—3 uur. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 76: Oude religieuze kunstschilderijen en middel eeuwse beeldhouwwerken. Geopend van 10 12.30 en 1.30 5 uur (behalve maandagl Zon- en feestdagen van 2 5 uur Tot 29 juli tentoonstelling van werken van Suzanne Nicolas en Joep Nicolas. Woonhuis Jacobus van Looy, KI. Hout wei 103: Het voormalige woonhuis van de schilder-schrijver Jacobus van Looy. Ge opend donderdags van 10 12.30 en 13.30 7 uur Zon- en feestdagen van 2 5 uur. Cruquius Museum: Historische stoom machines en grote maquette van Nederland met waterstand^- en overzicht overstro mingsramp 1953. Geopend dag. van 9 12.30 en 1.30 5 uur Zondags van 1—5 uur. Vishal, Grote Markt: „De landman en de muze". Expositie van prenten, schilderijen en aquarellen in het kader van het Gouden jubileum van de K.L.T.B. Dagelijks van 10 5 uur. Zondag van 1 5 uur. (t/m 29 augustus). De Ark: Zomerexpositie van schilderijen en aquarellen. Geopend dagelijks (behalve dinsdag) van 10 tot 8 uur, (to. 7 augustus). 2e etage: 100 ambachten, van Jan Luyken. Dag (behalve dinsdag) van 8—11.30 uur. Linnaeushof, Bennebroek Openlucht- tentoonstelling van voorjaars- en zomer bloemen Tropentuin en minicorso. Geopend dagelijks van 9—18 uur (t/ro oktober). Prentencabinet. Overzicht van het werk van Wout van Heusden. Tot 25 juli. Dag. van 10 tol 5 uur. Zondag van 1 tot 6 uur. In 't Goede Uur, Korte Houtstraat: De maand juli expositie van tekeningen van Jan Baptiste de Winter Geopend van 10 6 en van 8 12 uur. Artificia, Binnenweg. Heemste- Tentoon stelling van schilderijen van Cor Hak en beeldhouwwerken van Kees Verkade. Ge opend op werkdagen van 9.30 -18.00 uur. Vrijdagavond bovendien van 7.30 10 uur. (t/m .31 juli). Museum Het Huis van Looy, ing. Kam perlaan: Fototentoonstelling ..De muggen" Nederland en „Groupe des Huit" Frankrijk. Dagelijks van 10-5 uur, zo. 15 uur. Van 15 juli tot 15 augustus. Aula J. A. Oudheusdenschool. Leeghwa- terstraat. Hoofddorp: Fototentoonstelling Circuspaarden. vervaardigd door de foto graaf Ross Th van Heyst. Dag. van 19-23 uur, WO. 14.30-22.00 uur. Van 12 t/m 16 ju*

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 3