Honderdduizendste in Linnaeushof Deense familie vindt gastvrij onthaal in bloementuin Bouw achtste cementmolen Keuring Krelagehuis in teken van lelies Monica Yitti - filmend in Amsterdam vreest Bluming 5 Vliegasbedrijf moet op last van gemeente sluiten Luns zegt niets over gesprek met Couve Neem nou meneer Visser... Visser, C. Visser, C. Visser, D. Visser, J. Visser, S. Visser, J.A. Neem nu uzelf meneer! Neem nu dus een besluit! V Cairo's luchthaven is gevaarlijk Vele klachten 9, HOOGOVENS IJMUIDEN Examens Lieven de Kevschool T entoonstelling circus-foto' s Gladiolen op tweede plaats Filiaalhoudster speelde overval Int. ontmoeting jeugd A veen DUITSER REDT 3 DRENKELINGEN Sof tbalpro gramma Softbaluitslagen R'damse politie: Geen James Bond Bloem der onderwereld Ie smelter blokmutsenmaker weegwagendrijver pompwachter spoorwerker rangeerder VLIEGERS OVERWEGEN BOYCOT DINSDAG 13 JULI 1965 ►AGINA 2 De eerste helft van deze week is een grootscheepse oefening van de nationale reserve aan de gang. Omstreeks duizend reservisten opereren vanuit de Haarlemmer meer in de wijde omgeving. Op een boerderij in Hoofddorp is een keuken ingericht. Hier kunnen de mannen weer krachten opdoen voor hun zware taak. MONICA VITT1 vrees voor John Wat doet... bij Hoogovens Het werk en de mogelijkheden zijn bij Hoogovens zó gevari eerd, dat onze 37 Vissers 34 verschillende beroepen heb ben. Dat betekent: Hoogovens heeft voor elke naam een baan, voor elke man een boei end (en goed betaald) beroep. Hóe u ook heet (desnoods nóg ééns Visser) en wat u tot op dit moment ook gedaan hebt, er is goed, pittig mannen werk bij Hoogovens. U kunt er uwtoekomstop staal bouwen. Bel of schrijf naar de afdeling Per soneelszaken, gebouw „Buitenhof", Staalstraat, Velsen-Noord. Telefoon 02550-6611,toestelini. i BENNEBROEK, 13 juli De Lin naeushof heeft tot dusverre van deze abominabele zomer niets te duchten ge had. Terwijl men in de badplaatsen en andere recreatie-oorden steen en been klaagt over de sterke terugloop van het bezoek ten opzichte van vorige zomers, gebeurde het gistermiddag in de Lin naeushof dat men er de honderdduizend ste bezoeker mocht begroeten, een mijl paal die in de prachtige zomer van 1964 pas half augustus werd geboekt. De familie Stabell uit Kopenhagen man, vrouw en twéé dochtertjes keek gistermiddag rond vier uur bij een wan deling in het bloemenperk verrast op toen de directie van de Linnaeushof hen een officieel welkom bereidde. „Wij hebben zojuist aan u het honderddui zendste toegangsbewijs van dit seizoen verkocht," sprak mevrouw Roozen haar Deense gasten in het Duits toe, een woord van welkom dat gevolgd werd met het aanbieden van een foto-album, waarin de bloemenpracht en de ver schillende attracties van de Linnaeus hof waren afgebeeld. Nauwelijks van deze eerste verrassing bekomen werden de Denen uitgenodigd nog eens even verder te kijken. Er moest een papie ren barrière „genomen" met als op schrift ,100.000e bezoeker", een obsta kel dat na een paraplue-prikje van de lachende heer Stabell onmiddellijk door tocht bood aan de Deense bezoekers. De heer Stabell, van beroep procura tiehouder bij een Kopenhaags bedrijf van plastic artikelen, vertelde dat hij voor de derde maal op vakantie in Nederland was, maar nog nooit de Lin naeushof had bezocht. Het was voor de Stabells een bijzondere verrassing dat zij bij dit eerste bezoek zoveel moois te zien kregen. De dochtertjes Eva en Joan, vier en elf jaar oud, werden als de ere-gasten van de dag met een zij den sjerp getooid, waarna de Deense familie door het park werd rondgeleid. ,,U hebt mooi weer meegebracht," zei directeur H. W. Roozen tijdens de wan deling, nadat de zon schuchter om het hoekje was komen kijken. De Denen HAARLEM, 13 juli Geslaagd voor driejarige cursus dagschool-Lieven de Keyschool. Opleiding metaalbewerken: P. Bakker IJmuiden; A. van Dijck Haarlem; G. Dijkstra Amsterdam; G. de Haan Haarlem; B. Hofmans Hoofd dorp; R. Michels Amsterdam; W. Op stal Nieuw Vennep; A. v. d. Ploeg Hoofddorp; B. Veldkamp Haarlem; Ch. Verdoes Hillegom; H. Verdoes Amster dam; Th. de Vries, R. Vries te Haar lem; K. Wijhands Badhoevedorp; B. Zander, P. Bakker, J. v. d. Berg allen te Haarlem; P. Catsburg Waverveen, E. Drayer, R. van Es, T. Iking, N. Nie- hot allen te Haarlem; N. Pieplenbosch Beverwijk; T. Schinkelshoek Haarlem; R. Tiebout, R. Tito te Amsterdam; G. v. d. Veldt Haarlem; A. Wakker Half weg; H. Koppert Hillegom. Opleiding houtbewerken: Hessels, M. Inpijn te Haarlem; P. Meskers Hille gom, P. Turnhout Lisse; R. v. d. Vos sen Haarlem; N. Warmerdam Lisse; H. de Wilde en A. Wildschut te Haar lem: G. v. d. Bergen Aalsmeer; J. Dekker. G. Elzinga te Haarlem; W. Groot IJmuiden; P. Hoogsteder Haar lem; H. Osenga Amsterdam; T. Pie- ters Haarlem; H. Rijnbeek Uithoorn; P. v. d. Velden Amsterdam; H. Ver laan Spaarndam; R. Wiedijk Haarlem. Twee leerlingen afgewezen. Opleiding schilderen: J. v. Agteren, H. Balk, J. Bondt, J. Derks, W. Gom- bault, F. Hopman allen te Haarlem; J. Meyerink Noordwijkerhout; W. Schuit R. Sluis en F. Verhoeff te Haarlem. Opleiding metselen; D. Bierenbrood spot Amsterdam; S. Dansik, A. Greven- stein, D. van Heiningen te Haarlem; H. de Jong Amsterdam; T. v. Konings- bruggen Zandvoort: Ch. Lether, O. Mor- seld te Haarlem; R. Muyen Beverwijk; H. Smit Bennebroek; R. v. d. Veen Haarlem; C. Veldt Limmen. Twee leer lingen afgewezen. Opleiding metaalbewerken: J. Duiven voorde Beverwijk; H. Felix, R. Kok, F.Kuikman, P. Rieu, P. Swenneker, C. Veerman, Th. Verdonkschot allen te Haarlem; C. Voss Beverwijk; R. Wes tenberg en J. Willemse te Haarlem. Afgewezen een leerling. Opleiding houtbewerken: K. van Eg- mond Santpoort: J. Franse Haarlem; P. v. Iperen Aerdenhout; T. Maat Haarlem, W. Middendorp Amsterdam; P. Nieuwenhuizen Haarlem; F. Pover Amsterdam; Th. de Reus Santpoort; J. Theunissen. J. v. Vessum, F. Weyers allen te Haarlem. Opleiding schilderen: H. Banning, Ch. Dreyer te Haarlem; M. de Hoogd Heemstede; S. Huisman Haarlem; H. v. Oostvoorn, P. de Preyker te Am sterdam; P. Roelofs, W. de Rooij, K. Veelenturf, P. Hoogland allen te Haar lem. Afgewezen één leerling. Opleiding metselen: J. v. d. Ber;, Haarlem; A. Boon Lisse; A.- de Bruin Haarlem; J. v. Gelder Amsterdam: K. Komduur Haarlem. Afgewezen één leer ling. keken hun ogen uit in de Linnaeushof, waar duizenden in volle bloei staande rozen hun pracht ten toon spreidden. Bij het bezoek aan het atelier van beeldhouwer Adriaan Bruggeman wer den zij verrast met een .beeldhouw werkje en even later in de tropentuin gekomen stond er voor hen een pracht van een plantenbak klaar. In de speel tuin werd vanzelfsprekend een'ritje ge maakt met de stoomtrein, die de afge lopen maanden al zo'n 35.000 passagiers kreeg te verwerken. Voor de rest van de dag waren de Deense bezoekers de gasten van de Linnaeushof-directie, die hun in het restaurant een diner aan bood. IJMUIDEN, 13 juli De Raad van Beheer van de Cementfabriek IJmuiden (Cemij) N.V. heeft ter uitbreiding van de produktïe van Hoogevencement be sloten tot de bouw van een achtste ce mentmolen. De molen, die naar verwacht medio 1967 in gebruik zal worden genomen, zal een capaciteit van 330.000 ton per jaar krijgen. De jaarcapaciteit van Cemij zal echter voorlopig met 200.OOC ton tot totaal 1.200.000 ton toenemen, daar de volledige capaciteit van de nieuwe molen eerst benut kan warden na investeringen in een ander bedrijfs onderdeel. Van ae zeven cementmolens van Cemij dateren er twee van voor de oorlog. De overige zijn in 1950 en in latere jaren in produktie gegaan. De zevende molen kwam in april 1963 in bedrijf. IJMUIDEN, 13 juli Een 32-jarige Duitser heeft maandagmiddag omstreeks drie uur het leven gered van een 22- jarige inwoonster van Berlijn. De jon gedame had zich te ver in de woelige zee gewaagd en kon niet meer terug naar het strand. Met gevaar voor eigen leven wist de man haar te bereiken en in veiligheid te brengen. De Duitser heeft ook nog twee jongetjes van tien en twaalf jaar gered. Die waren zo geschrokken dat ze, eenmaal vaste grond onder de voeten, ijlings de benen namen. Daar het helemaal geen strand weer was, zodat verondersteld mocht worden, dat vrijwel niemand zich in de ruwe zee zou wagen, was de post van de IJmuider Reddingbrigade niet bezet. Eerste klasse: Ma. 12-7 EDODSS, HCK-OWO: DL: 13-7 HHC—Onze Ge zellen; wo. 14-7 EDOde Pinguins; do. 15-7 DSS—Terrasvogels; vrij. 16-7 TYBB Bloemendaal. Tweede klasse A: ma. 12-7 de Pin guins 3de Meteoor, WGATHB; wo. 14-7 HHC 2HCK 2, EHSTIW. Tweede klasse B: di. 13-7 DSS 2 de Pinguins 2; wo. 14-7 Bloemendaal 2—de Geuzene; do. 15-7 OWO 2—SC Haarlem. Derde klases A: ma. 12-7 SC Haarlem 2Onze Gezellen 2, di. 13-7 DSS 3 Bloemendaal 3; wo. 14-7 LijndenHHC 3; do. 15-7 Shell—TYBB 2. B: di. 13-7 de Geuzen 2Watergraafs meer; wo. 14-7 HCK 3Terrasvogels 2; vrij.: 16-7 Rooswijk 2HCK 3, EHS 2—HriC 4. Vierde klasse B: ma. 12-7 SC Haar lem 3Onze Gezellen 3: di. 13-7 HHC 5—Terrasvogels 3, THB 2—Bloemendaal 4. C: di. 13-7 Onze Gezellen 4Johez; wo. 14-7 Bloemendaal 5Onze Gezellen 5; vrij.: 16-7 TYBB 3Johez. Junioren: wo.: 14-7 TerrasvogelsOn ze Gezellen b, HCK—TYBB; do.: 15-7 DSSHHC; vrij.; 16-7 EDOOnze Ge zellen a. Eerste klasse: HCK—Bloemendaal 2- 2, HHC—de Pinguins 2-1, DSS—OWO 8-1, Onze GezellenTerrasvogels 19-1, BloemendaalEDO 9-7, de Pinguins HCK 5-16, OWO—HHC 2-4, Onze Ge zellen—DSS 8-6, EDO—TYBB 17-2. Tweede klasse A: TIW—HHC 2 4-4, THBEHS 9-7, HCK 2de Pinguins 3 29-0. de Meteoor—WGA 7-4. B: de Pin guins 2Bloemendaal 2 9-3, OWO 2— DSS 2 3-5, de GeuzenRooswijk 13-2, DSS 2—SC Haarlem 2-8. Derde klasse A: SC Haarlem 2—TYBB 2 9-5. Bloemendaal 3Shell 8-9, HHC 3 —DSS 3 13-5. Onze Gezellen 2—Lijnden 16-16. B: Watergraafsmeer—Terrasvo gels 2 11-0, lICK 3—de Geuzen 2 1-12, Rooswijk 2VsHS 2 8-8, de Geuzen 2 HCK 3, HCK 3 n.o. Vierde klasse B: SC Haarlem 3Ter rasvogels 3 8-22, HHC 5—THB 2 19-7, C: Onze Gezellen 5HCK 4 7-10, Bloe mendaal 5TYBB 3 12-15, TohezOnze Gezellen 5 14-1. Junioren: EDO—HCK 6-13, HHC—On ze Gezellen B 6-15, TerrasvogelsOnze Gezellen a 1-3. HOOFDDORP, 13 juli Ross Th. van Heyst, hotelhouder in IJmuiden heeft een hobby welke hem een grote bekendheid heeft gegeven. Hij fotogra feert al sinds jaren het circus. Hij doet dit op zo'n perfecte wijze en met zo'n toewijding dat bekende vakmensen spre ken van grandioze circusfoto's van uit zonderlijke kwaliteit. Wij kunen dit thans volmondig beamen, sinds wij maandag een groot aantal foto's heb ben kunnen bewonderen in de aula van de openbare uloschool in Hoofddorp. Daar werd namelijk een tentoonstel ling van foto's van Ross van Heyst of ficieel geopend. Het is een goed geko zen moment van het gemeentebestuur van Haarlemmermeer die de fototen toonstelling in samenwerking met de Culturele Raad van Noord Holland or ganiseert - deze expositie juist deze week in Hoofddorp te houden. Immers mor gen woensdag is er het befaamde Hoofd- dorpse concours hippique. De bezoekers aan het paardensportevenement kunnen het paard nu op tweeërlei wijze gade slaan. Wanneer zij op het concours terrein van het paardenspel hebben ge noten kunnen zij het paard ook eens in andere hoedanigheid zien, namelijk in het circus. Want de tentoonstelling in Hoofddorp heeft dit keer het circus- paard als onderwerp. De foto's zjjn geen geprutste vergro tingen het zijn ook geen kiekjes. De tentoonstelling toont voortreffelijke mo mentfoto's waaruit ook duidelijk de for midable vergrotingstechniek van Van Heyst naar voren komt. Wie deze ex positie heeft bezocht zal het niet vreemd in de oren klinken dat van Heyst ook buiten ons land een grote bekendheid als circusfotograaf geniet. De grote ver zameling prachtige foto's is een bezoek zeker waard. Men kan er terecht tot en met 16 juli, dagelijks van 19 tot 22 uur en a.s. woensdag (de dag van het Hoofddorpse concours hippique van 14 tot 22 uur). Van 18 tot en met 24 juli wordt de tentoonstelling gehouden in Vijfhuizen in de gymzaal van de open bare lagere school. J. v. d. K. HAARLEM, 13 juli De keuring in het Krelagehuis stond gisteren in het teken van de lelies en in min dere mate van (le gladiolen. We hebben zelden zo veel lelies in de zaal gezien. Zo showde KI. de Jong uit An- dijk onder meer de mooie gele hybride Limelight, terwijl van Til-IIartman uit Hillegom diverse longiflorum-typen ten tonele voerde. Gebruikt werd de naam longiflorum giganteum, maar ter wille van de duidelijkheid zij vermeld dat deze lelies niets te maken hebben met lilium giganteum, die wel tot twee meter hoog kan worden en waarvan in de Treslong-tuin in Hillegom af en toe wel eens prima exemplaren hebben gestaan. Verder toonde de Hillegomse fir ma een Crofl-lelie en van jonge bollen gesneden takken van de fraaie oranje hybride Enchantment. De fa. W. Blokker uit Akersloot ex poseerde de vrij zeldzame gele lelie Flaviflorum. ook wel de gele tijgerlelie genaamd. Ze zagen er goed uit. Opval lend is dat deze tijgerlelie geen oksel- bollen maakt. De zoet geurende voor name lelie Auratum bracht M. C. van Staaveren uit Aalsmeer in goede kwa liteit naar voren. L. Slikker uit Heems kerk etaleerde lilium Testaceum, nauw verwant aan de bekende Madonna-le lie, maar Isabellageel van tint. Een imposante collectie lilium ru- brum bracht de fa. L. Berbee uit Lisse voor het voetlicht. De kwaliteit van al le was voortreffelijk van alle soorten: gezonde, zware rijkbloeiende takken met een weelde van bloemen. De fijn ste indruk maakte Cinderella, maar ook rubrum, Grand Commander, Al bum, en Lucy Wilson waren briljant van kwaliteit. Over de kwaliteit van de Perzische ranonkels van de fa. Goed hart uit Zwaagdijk kunnen we niet enthousiast zijn. Het slechte weer had er een te duidelijk stempel op gedrukt. Uit Warmond kwamen een paar collec ties gladiolus nanus, een moeilijk te kweken artikel, dit in tegenstelling met de grootbloemige gladiolen. Zo zagen we van de fa. J. van Winsen Zn. de bijzonder fraaie Robinetta, warm rood van tint en een mooi takje (eigenlijk geen nanus maar een ramosus-type, hoewel de scheidslijn tussen beide soor ten moeilijk te trekken valt), de licht- rose Perfection en de rose met lila Tu- bergenii Charming Beauty. Daarnaast stond ook nog Charming Lady. Gebrs. v. d. Voet uit Warmond toonden heel goede nanus-gladiolen. We noemen o.m. de best gebouwde lichtrose Merodion, de apart gevlekte nr. 28 en de fraaie rose Impressive. Een zeer uitvoerige collectie gladio len butterflies en grootbloemige bracht de NV Konijnenburg Mark te Noordwijk. Bijna dertig verschillende variëteiten met Aquarel, smoky met geel, de forse witte Snow Cap, de fraaie warmrode Hunting Song, de middelgro te Atos, crème met rood merk en de zeer bijzondere Polyma, rood met bruin- rose vlek, als uitblinkers. Dan stond er nog een vaas met de gladiolus pri- ROTTERDAM, 12 juli Vanmorgen is in haar woning in Hendrik Ido Ambacht gearresteerd een 22-jarige fi liaalhoudster van een melkinrichting in Rotterdam. De vrouw werd volgens haar zeggen in de vroege morgen van 22 juni aangevallen, door een onbeken de, die een bedrag van ruim zeshon derd gulden roofde. Volgens de politie is er geen sprake geweest van een overval, maar heeft de vrouw, die in geldnood verkeerde, zelf de hele over val in scène gezet. AMSTERDAM, 13 juli Monica Vitti, de blonde 28-jarige Italiaanse actrice, die gisterenmiddag in het restaurant van het havngebouw haar eerste offi c iele persconferentie op Nederlandse bodem hield, heeft bij die gelegenheid zonder schromen bekend, dat ze de taak, die haar in de hoofdstad wacht, met enige vrees tegemoet ziet. Die vrees geldt de imposante verschijning van karatespe- cialist John Bluming, die de aangename taak heeft toebedeeld gekregen Monica Vitti in de geheimen van deze behendig- heidssport in te wijden. „Ik zie tegen zijn lessen op als tegen een berg" bekeni zij „maar ze zijn nu eenmaal noodzake lijk voor mijn nieuwe rol". Met die rol bedoelt zii die van Mo desty Blaisse in de gelijknamige film, waarvan de opnamen vandaag begonnen zijn en die in Engeland en Italië zullen worden voortgezet. Modesty Blaisse is een dievegge, die door de Britse geheime dienst is geëngageerd voor moeilijke kar weitjes, in dit gevaJ het vervoer van ju welen naar het Verre Oosten. Monica Vitti ditmaal dus in een heldenrol. Een rol, die in aard wel duidelijk verschilt van die, waaraan zij haar bekendheid dankt Zoals in Antonioni's films „l'Awentura", „l'Eclipse" en „II deserto rosso", welke laatste haar nog onlan een belangrijke kritiekprijs opleverde. Modesty Blaisse is dus een heldin, maar geen vrouwelijke James Bond, voor over men dat mocht denken. Van haar een agente van het kaliber 007 te maken zou geheel in strijd zijn met het prin cipe van regisseur Joseph Losey, die nadrukkelijk verklaarde van de James Bond-films e„n afkeer te hebben. Hoewel Monica Vitti zelf nog niet helemaal op de hoogte is van de inhoud van haar nieuwe rol, is ze er bij voorbaat toch wel geestdriftig voor. „Juist omdat het zo heel iets anders is" zegt zij. „De rollen, die ik gespeeld heb in de films van Antonioni (met wie zij, naar zij verklaarde in tegenstelling tot ve ler mening niet getrouwd is) vindt men voor mij geknipt. Natuurlijk vind ik ze zelf ook mooi, maar ik voel mij niet aan Antonioni gebonden. Een actr 't moet alle rollen spelen. Daarom ben ik blij nu eens als bloem van de onder wereld te kunnen optreden." De onderwereld uit de film „Modesty Blaisse" opereert ook langdurig in Am sterdam. Vandaar dat de hoofdstad in de humoristische thriller naar het boek van Peter O'Donnell een belangrijke rol zal spelen. Monica Vitti zal hier 17 dagen met de filmploeg verblijven. Ver volgens gaat zij voor verdere opnamen naar Rome, haar woonplaats, de stad ook, waar zij de aanloop tot haar to neel- en later filmcarrière nam door haar studies aan de Academia dell'arte dram- matica. Daarna gaat het team naar Sicilië. Napels en tenslotte naar Engeland, dat ook twee belangrijke acteurs levert, nl Terence Stamp, dit jaar op het festival te Cannes tot de beste acteur uitgeroe pen vanwege zijn rol prestaties in „The collector" (De verzamelaar) en Dirk Bogarde. Ook Lex Schoorel, de Neder landse acteur bekend om zijn dubbel rol in Fons Rademakers' „Als twee drup pels water" heeft een rol in de film toe bedeeld gekregen. De totale feesten van !e film een kleu renfilm) worden begroot op een r-iljoen pond sterling (omstreeks 10 miljoen gulden). mulinus Atom, een Amerikaanse im port, diep rood van kleur met een smal wit randje aan de bloem. Deze variëteit exposeerde de fa. Joh. Captein te Heemstede. Heel fraai vonden we de nieuwe gladiool nr. 423 van Jonkman- Hulsebosch uit Sassenheim. Een beste tak, rijkbloeiend en fraai dieprood van kleur. Daarnaast stond de flonkerend rode Jolie Coeur, waarover we al meer dere malen de loftrompet hebben ge stoken. ZAANDAM, 13 juli. Het overslag bedrijf van hoogovenafval, de firma C. Hennis aan de Hemmes, is gisteren op last van het gemeentebestuur van Zaan dam gesloten. Dit besluit was reeds in de collegevergadering van donderdag jongstleden genomen. Het raadslid C. Lust had reeds eerder vragen gesteld aan het college over de overlast welke de firma omwonenden en gevestigde bedrijven bezorgde. De firma Hennis werkt al tal van jaren in Zaandam, doch had voorheen het bedrijf ergens in de omgeving van de Hembrug. Vorig jaar verhuisde men naar een soort schiereiland in de Zaan, de Hemmes, nabij 't Kalf. Toen men om een Hinderwetvergunning vroeg werd deze in december verstrekt! De directie van het bedrijf meende toen ge rechtigd te zijn met het overslagwerk het lossen van zogenaamd vliegas, dat gebruikt wordt voor demping van sloten en ophogen van terreinen te beginnen. Het regende terstond klachten van de omwonenden die dagelijks een laagje fijn stof door de' vensters naar binnen kregen, terwijl een roeivereniging ter stond reclameerde bij de gemeente om dat de pasgeverfde boten er telkens ontoonbaar uitzagen. Daarop'verscherp te de gemeente de voorschriften: er moesten sproei-installaties komen als mede hoge schuttingen. De firma Hen nis nam deze maatregelen, doch ze ble ken niet afdoende. Het bleef vliegas en dus ook klachten regenen. De firma kan tegen de aanzegging tot sluiting beroep aantekenen bij de Kroon. Zolang dit beroep hangt en er dus geen uitspraak is kan zij het bedrijf voort- zetten De beslissing van het Zaandamse gemeentebestuur komt in een periode dat het aantal klachten over water en luchtverontreiniging tot ongekende hoogten zijn gestegen. Vanaf Wormerveer tot Zaandam heeft de Zaan geen milligram zuur stof meer. De vissen sterven bij hon derden wegens gebrek aan zuurstof. De ene industrie geeft de ander de schuld en inmiddels loost iedereen maar vrijelijk afval alsof de Zaan een open riool is. De zwaveldampen welke opstijgen uit de Zaan bezorgen bewoners met een Zaanerf ernstige last, duizelingen en hoofdpijn zijn aan de orde van de dag. De zwavelzuren tasten het zilverwerk aan alsmede het verfwerk van de wo ningen. Het comité Leefbaarheid Zaanstreek laat bij voortduring alarm slaan, doch het haalt niet veel uit. De beslissing over het lozen ligt bij het Hoogheem raadschap waarin industriëlen als hoog heemraad zitting hebben... Het bedrijf zal overigens niet direct gesloten worden, aangezien de firma twintig dagen de tijd heeft beroep aan te tekenen bij de Kroon. Wanneer de firma Hennes binnen de gestelde ter mijn alsnog aan de voorwaarden zou kunnen voldoen, kan het bedrijf nor maal worden voortgezet. (Van onze Parijse correspondent) PARIJS, 13 juli Minister Luns, die zich evenals zijn collega's Spaak van België en Fanfani van Italië in Parijs bevindt voor het bijwonen van een speciale zitting van de NAVO-raad (Vietnam), heeft gistermiddag, verge zeld van de Nederlandse ambassadeur baron Bentinck, een onderhoud gehad van vijf kwartier met zijn Franse ambt genoot Couve de Murville over de cri sis in de EEG. Ten aanzien van de betekenis, die dit onderhoud tussen de Franse minister en „de loyale tegen stander'' van generaal De Gaulle's Europese politiek zou kunnen hebben om de EEG-zaken weer vlot te maken, waren de afgelopen dagen in de Fran se commentaren nog al enige verwach tingen gewekt. Minder echter dan ten aanzien van het gesprek dat vandaag op zijn beurt de heer Spaak met Couve de Murville had. Van de ontmoeting Luns-Couve de Murville schreef de liberale Monde gis teren, dat zü naar alle waarschijnlijk heid slechts de gelegenheid zou bieden tot het vaststellen van de omvang van het verschil van mening tussen Frank rijk en Nederland met betrekking tot de toekomst van Europa. Hoe dan ook: de heer Luns kreeg na afloop van het onderhoud op de Quay d'Orsay een bestorming te doorstaan door een leger Franse en buitenlandse journalisten van de schrijvende en de audiovisuele pers. Veel wijzer heeft hij ze niet gemaakt. En dat deed hij ook de Nederlandse correspondenten niet toen hij hen daarna op de ambassade afzonder lijk te woord stond. Het gesprek was in een aangename sfeer verlopen, al dus de heer Luns en had de moge lijkheid geboden tot een diepgaande gedachtenwisseling. Het was een zeer nuttig gesprek geweest voor hemzelf en voor de regering. De heer Luns wenste nog eens benadrukt te zien dat hU niet was gekomen om als bemiddelaar op te treden of om met Frankrijk te onderhandelen. Zijn reling was geweest te polsen en die opzet was geslaagd. DEN HAAG, 12 juli Vanmorgen is het stoffelijk overschot van de achtjari ge Thomas van Apeldoorn uit Den Haag gevonden bij het rooster van het Ge meentelijk EJectrieiteitsbedrijf in het water langs het Groene Wegje, in Den Haag. Het jongetje werd sedert vorige week donderdag vermist. (Advertentie) SCHIPHOL, 13 juli De Internatio nale Federatie van vliegersverenigin- gen, IFALPA (International Federation of Pilots Associations), overweegt een boycot uit te vaardigen tegen de lucht haven van Cairo. Bij het hoofdbestuur van de fede ratie, waarbij 48 landen met 26.000 piloten zijn aangesloten, zijn reeds vele klachten binnengekomen over de slechte navigatie-hulp in dit gebied. Het zou niet langer verantwoord zijn gebruik te blijven maken van de hoofdlandingsbaan van dit vliegveld, baan 34, waarvan het asfaltdek zo slecht is dat bij het neerkomen van een groot vliegtuig de mogelijkheid van opvliegend gesteente niet uitge sloten wordt geacht. De tweede lan dingsbaan is wegens reparatie buiten gebruik. De landingsbakens zijn te zwak voor een duidelijke waarneming bij nacht en slecht weer en er zijn geen zichtbare aanwijzingen voor 'het juiste aanvliegen van de landingsbaan. Bovendien zijn de richtlijnen van de verkeerstoren voor het inzetten van een landing niet altijd even betrouwbaar. Volgens de IFALPA zijn de veiligheidsbepalingen, zoals die door de internationale orga nisatie van de burgerluchtvaart, de CAO (International Civil Aviation Or ganization), overschreden en voldoer de navigatiehulpmiddelen niet meei aan de gestelde normen. In het verlengde van de betrokker, landingsbaan ligt een 1300 meter hoge heuvel. Het Is in de luchtvaartgeschie denis al enkele malen gebeurd, dat een vliegtuig bij de nadering van het vlieg veld tegen de heuvel is opgevlogen. Zo raakte bijvoorbeeld in 1958 een DC-6 van de KLM de top van de heuvel. Alles liep nog vrij gunstig af ofschoon er één dode te betreuren viel. 12 juni 1961 verongelukte een Electra van de KLM op dezelfde plaats, waarbij zes tien passagiers en drie bemanningsle den omkwamen. Twee maanden gele den stortte een Boeing van de Pakis tan International Airlines neer in dit gebied. Meer dan honderd mensen ver loren het leven. AMSTERDAM, 12 juli Van twaali tot negenentwintig juli zullen talloz# jon geren uit vele landen in Amstelveer zijn. Deze internationale ontmoeting is georganiseerd door de Jeugdraad.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 2