Opzij Woning Speldje PBO Wethouder Bakker opent voorlichtingscentrum Aardgas troef in de Zijlstraat Beatri Doopbelofte „En tóch liever de Vleeshar Missiehuis Driehuis wordt Zonnebloem Chronisch zieken vakantiehuis week sleur uit MORGEN LAATSTE KANS Bij Haarlemse politie reeds 287 verboden wapenen ingeleverd Vrijspraak voor brugwachter, die zich bedreigd voelde door bromfietsende jongelui Jeugdhonkbal- toernooi RCH groot succes Op 15 juli in Grote Kerk Herinnering aan Grote Markt als toernooiveld Ontwerp in brons van Erik Claus Celstraf voor lasserdronken achter het stuur na een vat hier 9 gedronken te hebben van hel nieuws IX HAARLEMSE POLITIERECHTER o Klein goed" Uitslag verkoping Burgerlijke Stand Heemstede DINSDAG 13 JULI 1965 PAGINA 3 «in O Wethouder li'. C. Bakker heeft gistermiddag officieel het aard- gasvoorlichtingscentrum in de Zijlstraat geopend. Na het offi ciële gedeelte sloeg de wethouder meteen aan het voorlichten. DRIEHUIS, juli „Harte lijk Welkom" stond er deze week op de fotokaart van het Missie huis Driehuis, die 24 chronisch zieken en invaliden, verspreid over de gehele provincie Noord holland, deze week toegezonden kregen. Het was een eerste groet van paters en broeders van het Missiehuis aan hun gasten, die zij van 14 tot en met 21 juli gastvrij heid gaan verlenen in hun huis, dan door de studenten inmiddels verlaten. Vierentwintig patiënten, die hier een week lang hopen te komen genieten van een andere omgeving dan de beperkte ruim te, waarin zij veelal moeten leven, die hier gul en gastvrij zullen worden onthaald, aan alle kanten WILLEM NOSKE verzorgd. En dat alles onder aus piciën van de Katholieke Natio nale Vereniging ,De Zonnebloem'. Voor Haarlem e.o. Films Muziek Diversen Tentoonstellingen De staatssecretaris voor Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk heeft in Drente opmerkingen gemaakt over de „tweede woning", een luxe die meer draagkrachtige landgenoten zich ter veraangenaming van hun week ends kunnen permitteren. Op zich genomen zijn wij daar niet tegen. Sterker nog, wij gunnen ieder een in Nederland een tweede huisje, waar hij in het weekeinde zich voor het toenemende lawaai kan verbergen en misschien herontdekken hoe zeer een eigen gezin genade bete kent. Deze zaak heeft echter nog minstens twee andere kanten. De „tweede woning" is in vele gevallen niet een onschuldig houten optrekje, het is niet zelden een fraaie, dure bungalow, die de krappe bouwmarkt kapitaal en arbeidskracht gekost heeft. Het was ons dan ook liever geweest als niet de staatssecretaris voor de recreatie uit beduchtheid voor land schappelijke rust en schoonheid, doch als de minister voor volkshuisvesting uit angst om de woningbouw deze zaak aan de orde gesteld had. Want waarschijnlijk schuilt hier een brok onrecht, dat ter wille van het nog al tijd huiveringwekkend leger woning zoekenden bestreden moet worden. Onze tweede opmerking reikt ver der. De „tweede woning" vergroot weer eens te meer de afstand tussen ons en de meerderheid der wereldbe volking, die zelfs geen fatsoenlijk „eerste huis" bezit. En het kan niei, anders of door de steeds in betekenis toenemende communicatie-middelen zal dit feit ook tot hen doordringen. Hoe zij op die kloof binnen één mensenfamilie zullen reageren, laat zich slechts raden. Sinds de laatste raadsvergadering van de gemeente Ede, zit het lieve vaderland met een nieuw probleem. Moeten raadsleden een speldje dragen, zodat ze onmiddellijk als raadslid kun nen worden herkend, of niet? Tja, wij weten het werkelijk niet. Is zo'n speldje b.v. ni t iets te weinig voor een raadslid? Moet het geen „plak" zijn? Of als dat te lastig wordt waarom dan geen speldje voor ieder, die geen raadslid is? Dan vallen de magistraten ook onmiddel lijk op. Het is een wurgend vraagstuk en hoe langer wij erover denken, hoe sterker onze overtuiging wordt, dat alleen een studie-commissie inge steld door de minister van binnenland se zaken hier uitkomst kan brengen. Tenminste als de leden daarvan dui delijk door een speldje herkenbaar Staatssecretaris de Meyer, die het griezelige P.B.O.-vraagstuk voortdu rend met ontwapenende openheid te gemoet treedt, heeft nu gezegd, dut allerlei P.B.O.-organen zelf het begrip voor hun activiteiten zouden kunnen vergroten door niet dan bij hoge Uitzondering vergaderingen „met ge sloten deuren" te houden. Wij vallen hem graag bij. De meestal weinig ge fundeerde onlustgevoelens, die de P.B.O. aanvreten, ontstaan voorname lijk uit het feit, dat de naast-betrok kenen zij, die de verplichte contri buties opbrengen niet weten hoe en waarom allerlei maatregelen wor den genomen. Het is het oude liedje van „over ons, maar zonder ons". Door opening van zaken te geven vooral via haar talrijke eigen publiciteits media zou de P.B.O. veel ongenoegen kunnen wegnemen. Alles begrijpen, zeggen de Fransen, is alles vergeven. Doch wie wil be grijpen, moet kennen. Het korte nationale televisie-pro gramma, waarin gisterenavond achter eenvolgens prinses Beatrix, haar ver loofde, prins Eernhard en koningin Juliana een kort dankwoord tot het Nederlandse volk spraken, hebbe* wij met intense aandacht gevolgd. Wij hebben opgemerkt, dat zij zich werke lijk tot oprechte woorden van dank be perkten en op geen enkele wijze melding maakten van de schaarse an ti-demonstraties, die voor hen toch hijzonder pijnlijk moeten zijn ge weest. Dat was stijlvol. De berichten over het kerkelijk le ven in Nederland blijven stromen. Nu is het weer een pastoor uit het Lim burgse Schaesberg, die openlijk heeft verklaard, dat hem de hernieuwing van de „doopbelofte" door kinderen, die de lagere school verlaten, weinig zinvol voorkomt, aangezien zij de draagwijdte van hun woorden nog met kunnen overzien. Ook maakt hij be zwaar tegen de wijze, waarop het Sa crament van het Vormsel wordt toe gediend, omdat daarbij de kwantiteit de kwaliteit bedreigt. Hierover twee opmerkingen. De eerste betreft de veel gehoorde klacht, dat dergelijke berichten nodeloze on rust zouden veroorzaken. Wij tillen daaraan niet zwaar. De opmerkingen van de pastoor uit Schaesberg b.v. zijn in het „besloten" verleden al zovele malen in kleinere kring gemaakt, dat nu de tijd rijp geacht mag worden voor een openlijke discussie, waaruit voor de toekomst langzaam maar ze ker nieuwe vormen kunnen groeien. Tenslotte gaat het niet om dogma's en bovendien kan men er zich van verzekerd houden, dat de nu te vin- HAARLEM, 13 juli Kort voor zijn afscheid als wethouder van de bedrij ven mocht de heer W. C. Bakker gister middag het genoegen smaken ook eens iets te openen. „Dat komt hij mijn por tefeuille niet zo vaak voor," zei de wet houder, toen hij het voorlichtingcen trum aardgas voor de gebruikelijke schare belangstellenden officieel en wel opende. De wethouder verrichtte deze daad door symbolisch een centrale gas- verwarmingsinstallatie in gebruik te stellen. Bij alle blijde woorden en ge lukwensen in het geriefelijke en ruime centrum aan de Zijlstraat viel echter ook een stevig woord van kritiek te be luisteren. Wethouder Bakker en ir. F. ■f. ltodrigo verklaarden openlijk, dat zij het gemeentelijk voorlichtingscentrum veel liever in de Vleeshal hadden ge zien. Desalniettemin bleken beide he ren tamelijk ingenomen met (le later gekozen plaats, waar in een paar maan den t'jd ten dienste van het Haarlemse publiek een doelmatig zij het zeer duur informatiecentrum 'i* gescha pen. Ir. Rodrigo van het gemeentelijk energiebedrijf herinnerde het publiek eraan; dat de gasconsumenten bij de voorbereidingen voor de omschakeling naar aardgas tot dusverre weinig hin der van de GEB-mensen hadden on dervonden. By de verdere werkzaam heden zou hij graag rekenen op een coulante houding van de 50.000 gasklan ten met hun 115.000 gastoestellen. Ir. Rodrigo schatte dat zeker 40.000 toe stellen moeten worden aangepast. En al die gevallen kunnen worden opgelost op het voorlichtingscentrum. Het ruime pand aan de Zijlstraat bergt een schat aan gasradiatoren, luchtverhitters, gasketels, komfoors, fornuizen, kookplaten en wat al meer. Aparte afdelingen zijn gewijd aan de ombouw van aan te passen toestellen en aan het chapiter gasverwarming. De gemeente heeft speciale voorlich tende mannen en vrouwen aangesteld, zodat het publiek steeds een gewillig >r vindt. Grote teksten aan de wan den vertellen wat men zoal kan doen met een afgekeurd apparaat. Voor gas haarden, radiatoren en gevelkachels be taalt de gemeente een bepaald bedrag terug. Hef fijne hiervan kunnen belang stellenden in de Zijlstraat vernemen. By inruilen worden zij er wel aan her innerd, dat vergoedingen slechts gel den voor een gasapparaat van overeen komstige strekking. Dus een komfoor mag worden ingeruild voor een fornuis of een fornuis voor een komfoor, maar een keukengeiser mag niet wohden in geruild voor een fornuis of een gas haard. De voorlichters zullen dat alle maal haarfijn vertellen. IIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIlllllll den nieuwe vormen straks opnieuw „verouderd" zullen blijken. Wij blij ven immers onderweg. Het tweede punt betreft de in trinsieke betekenis van wat de pastoor "JS'1 Al zijn wij geneigd het groot ste deel van het gelijk aan zijn kant iC88ei1 *Vele parochies zijn hem u°orden, maar metterdaad dat betekent niet, dat °Pvattingen altijd en overal juist zijn. Lr zijn vele verschillen mogelijk en zelfs al begrijpen vele kinderen op die leeftijd inderdaad niet de vol ledige betekenis van de doopbeloften, dan wil dat nog niet zeggen dat de hernieuwing daarom dus zinloos is. De genade heeft eigen wegen en men kan tot over de middaghoogte van het leven moeten komen vooral eer men werkelijk beseft wat men altijd gezegd heeft te geloven. Ook volwassenheid immers is een begrip, dat meer groeitijd vergt dan veel volwassenen bereid zijn te erken nen. O HAARLEM, 13 juli In de loop van morgen zal in de Lepelstraat, bij de Grote Markt, een beeld worden ge plaatst, dat twee ridders te paard voor stelt, die elkaar in een steekspel bekam pen. Het beeld zal de Haarlemmers herinneren aan de tijd dat de Grote Markt toen, in de Middeleeuwen, nog het Sant geheten enkele malen als tournooiveld gebruikt is. Het beeld, naar een ontwerp van de kunstenaar Erik Claus, werd aangekocht door de ge meente Haarlem op advies van de com missie voor toegepaste monumentale kunst. Uit oude kronieken heeft men opge maakt, dat Graaf Willem III in 1323 een geweldig steekspel-festijn georga niseerd heeft, waaraan vele belangrij ke vorsten uit het gebied van de bene den-Rijn deelnamen. Daaruit blijkt dat de graaf Haarlem belangrijk en repre sentatief genoeg achtte om er de groten der aarde heen uit te nodigen, terwijl de stad toch niet bepaald centraal gelegen was. Het beeld stelt twee kampvechters voor op het moment, dat een van hen het onderspit dreigt te delven. De hoogte van het beeld, de sokkel meegerekend, is 2.70 meter, het beeld zelf is 85 cm hoog. Het materiaal is brons, het beeld werd door de firma Joosten te Soest gegoten. De sokkel is door de kunstenaar vervaardigd van muschelkalk. Erik Claus ontving zijn opleiding aan de Rijksnormaalschool en aan de Rijks academie voor Beeldende Kunsten te Amsterdam, bij de professoren Gre- goire en Esser. Hij verwierf o.m. de „Sportprjjs 1961" en vervulde opdrach ten voor diverse gemeenten in Neder land. Hij kreeg tentoonstellingen van zijn werken in de Prinsentuin te Leeuwarden en in het Stedelijk Mu seum te Amsterdam. HAARLEM, 13 juli De stad Haar lem is weer een beetje veiliger gewor den. rol nog toe zijn bij de politie 287 verboden handwapenen ingeleverd. In vergelijking met andere plaatsen heeft Haarlem met dit aantal een goede beurt gemaakt. Het inleveren is een gevolg van de wet tot wering van ongewenste handwapenen, die op 1 juli in werking is getreden. Zoals bekend bestaat nog tot morgen de gelegenheid dergelijke wa- HAARLEM, 13 juli „Het gebeurt iedere keer, het is een hopeloze toe stand," verklaarde, de 44-jarige sluis- en brugwachter I,. M. uit Assendelft gisteren voor de Haarlemse politierech ter, „we staan daar gewoon als kwa jongens". Verdachte'» verontwaar diging gold de manier waarop brom fietsende jongelui bij de geopende sluis bij Zaandam voor de rode streep wach ten en weg schieten zodra le hoorn ge opend wordt. „Ze zien dan niet dat het licht nog rood is, ten teken dat ze moe ten wachten tot heide bomen geopend zijn. We moeten soms rennen voor ons leven" aldus de brugwachter. Op 30 april van dit jaar was een 19-jarige Zaandammer zo snel onder de omhoog- gedraaide hoorn door dat de brugwach ter nog net had kunnen wegspringen. De man had de jongeman echtei een duw gegeven, zodat deze over de boom aan de andere kant heenviel en zijn bromfiets onder hem doorschoot. Voor deze hardhandigheid stond de brug wachter terecht. De officier van justitie, die overi gens meende dat de brugwachter de .iongen niet uit zelfverdediging mrar uit nijd geduwd had, kon toch de op zet voor de handtastelijkheid niet be wezen achten en vroeg vrijspraak. Waarin de politierechter met hem kon meevoelen: Bijzonder kwaad maakte de politie rechter zich over de escapades van de 31-jarige lasser T. M uit Koog aan de Zaan. Deze had zonder rijbewijs 'n een auto van een vriend gereden, na in een café volgens zijn eigen bescheiden me ning wel „een vat bier" gedronken te hebben. De vriend, die ook gedronken had. had de autosleutel aan de erfe- eigenaar gegeven en was op weg ge gaan om een taxi te bestellen, intus sen maakte de lasser zich, na de sleu tel te hebben opgevraagd, uit de voe ten. Onderweg botste hij op een perso nenauto, die hij evenals de auto van zijn vriend ernstig beschadigde. Om geen van beide wagens had verdachte zich nog verder bekommerd. „Drie weken gevangenis en twee jaar ontzeg ging van de rijbevoegdheid," eiste de officier van justitie. „Twee maanden gevangenis en drie jaar ontzegging." aldus de politierechter, die zich meer malen het woord „schandalig" liet ont vallen. Het zakengesprek dat de 30-jarige Amsterdamse dameskapper A. v. L. cp 23 maart van dit jaar had met de eigenaar van een kapperszaak n Krom menie, wiens zaak te Amsterdammei had overgenomen, was uitgelopen op een fikse ruzie. „Mijn huis ui'!", had de Krommeniese kapper uitgeroe pen. De Amsterdammer had daarop met een acht centimeter lang mes. dat hij uit voorzorg had meegenomen, ge reageerd: „Ik snijd je de nek af.,, Dat voornemen had de Amsterdammer ech ter geenszins uitgevoehd. Toch kreeg hij een boete van f 100, conform de eis. wegens bedreiging. „Het lijkt de S.S. wel," nad op mei van dit jaar de 18-jarige laborant E. S. uit Zaandam tegen twee politieagenten geroepen, die procesverbaal opmaak ten tegen een verkeersovertreder. Een van de agenten had zich bijzonder bele digd gevoeld. „Je moet niet praten over dingen die je niet hebt meege maakt, ik kan me de woede van de agent heel goed indenken," vermaande de politierechter. De jongen, die gewel dig van de gevolgen van zijn .gein tje" geschrokken was, werd veroor deeld tot een boete van f' 60 conform de eis. n De Assendelftse loodgieter G. R. die op 6 mei van dit jaar onder in vloed op de fiets gereden had, kreeg een boete van 25. De officier van jus titie had f 100 tegen hem geëist. Bij het passeren van een personen auto had de 27-jarige handlangerstra- tenmaker R. V. uit Amsterdam op 6 april in Zaandam wel een krassend ge luid gehoord, maar had ten onrechte gemeend dat hij langs de muur mn de andere kant van zijn auto schuurde. Hij was dan ook doorgereden. Dat kwam hem te staan op een boete van f 100 en zes maanden ontzegging voor waardelijk. De officier had de ontzeg ging onvoorwaardelijk geëist. Op °r maart van dit jaar werd in Zaandam de 24-jarige classificeerder R. H. uit Zaandam gesnapt toen hij auto reed. hoewel hem de rijbevoegdheid ontzegd was. De jongeman had nog vele jaren ontzegging lopen, opgelopen bii vorige terechtzittingen. De officier meende dal alleen een nog zwaardere straf op zijn plaats was: twee maanden gevangenis en twee jaar ontzegging. De politie rechter maakte de ontzegging voor de classificeerder, die wanhopig werd on der de steeds groter wordende reeks ja ren terwijl hij de auto voor zijn zelf- opgebouwd bedrijfje nodig had, voor waardelijk. „Het is zonde van uw en ons belas tinggeld die jongens nog 'anger hier te houden, ze moeten maar zo snel mogelijk over de grens," aldus 1e ver dediger van een van de twee Duitse jongelieden die op 12 juni 'n Zandvoort voor 5 koek, snoep en cigaretten ge stolen hadden. De jongens waren er na een jeugdgevangenis-straf in Duitsland met een auto vandoor gegaan naar Ne derland. Zij waren 17 en 18 iaar oud. De politierechter veroordeelde ze. con form de eis, tot een maand met iftrek WACHTVERBOD Burgemeester en wethouders van Haarlem hebben be sloten een wachtverbod vast te stellen voor de noordelijke weghelft van de Breestraat met uitzondering van de ter plaatse aanwezige parkeervakken. BRIDGEN De Zandvoortse bridge club organiseert de tweede zomerbridge- drive op dinsdag 20 juli in het gemeen schapshuis. penen straffeloos en zelfs tegen vergoe ding bij de politie in te leveren. Op het bureau in de Smedestraat is reeds een imposante voorraad steekwa penen binnengekomen. De buit bestaat uit 220 stiletto's, 12 valmessen, 27 boks beugels, 24 ploertendoders, en 4 gehei me wapenen. Tot de laatste categorie rekent men bijvoorbeeld degens, die in wandelstokken zijn omgebouwd. Ook is het verboden handwapenen voor het ver spreiden v,an giftige stoffen in zijn be zit te hebben. Maar dit soort is niet bij de politie aangeboden. Het aantal stiletto's is aan de hoge kant, omdat een grossier zjjn hele voor raad in bundeltjes van vijf stu'ks kwam presenteren. De politie betaalt wel min der dan de marktwaarde, maar als de man een procesverbaal riskeerde, zou zjjn nadelig saldo nog groter worden. De gewone burger heeft wellicht de in druk. dat alleen jonge jongens met hun wapenbezit naar de politie zijn gegaan. De mensen die tot dusverre het gevaar lijke materiaal hebben afgestaan, ver tegenwoordigen echter alle rangen en leeftijden van de bevolking. De poli tie hoopt, dat velen gebruik maken van de laatste kans, die morgen wordt ge boden. HAARLEM, 13 juli In de grote of Sint Bavo Kerk zal donderdag 15 ju li oiuler leiding van Marinus Adam het vijfde Zonierconcert van het Noord- hollands Philharmonisch Orkest plaats vinden. Solistische medewerking zal wor den verleend door de violist Willem Noske, die met het Vioolconcert van Mendelssohn zal optreden. Het concert zal worden geopend met de Suite no 3 in D. van Bach, terwijl men het pro gramma zal besluiten met de Nulde Symfonie van Bruckner. Willem Noske werd in 1918 in Den Haag geboren. Hjj studeerde bij Oskar Back in Amsterdam en later bij Carl Flesh in London. Reeds op jeugdige leeftijd trad hij met verschillende or kesten op in tal van Europese landen. In 1939 volgde een tournee door Ame rika. door Indonesië en Australië, Van af de oprichting van het Nederlands Kamerorkest in 1955 is Willem Noske gedurende vijf jaar hiervan concert meester geweest, waarna hij dezelfde functie vervulde in het Rotterdams Phil harmonisch Orkest tot september 1962. Sindsdien is hij als concertmeester aan het Residentieorkest verbonden. Het is voor het eerst, dat „De Zonne bloem" met een groep chronisch zie ken en invaliden een week lang neer strijkt in Driehuis. „De Zonnebloem" heeft in de afgelopen jaren op diverse plaatsen in het land al ervaring opge daan met het organiseren van derge lijke vakantieweken. Ervaring ook van de bemoedigende en hartverwarmende resultaten, de vreugde van de patiën ten, die met volle teugen genieten, dankbaar voor het kleinste wat zij in de natuur zien, wat zij aan hartelijk heid ondervinden. Het missiehuis her bergde in de vakantieweken in het ver leden al meer groepen. Maar nog niet eerder langdurig zieken. Een reden te meer voor de vaste bewoners van het Missiehuis om er voor de zieken een feest van te maken. Woensdagmorgen in alle vroegte ver trekken uit Ermelo leden van de Mi litaire Geneeskundige Dienst van de 76ste en 77ste ziekenauto compagnie. Om half zeven 's morgens zullen zjj al aangetreden staan voor het Missiehuis om de verpleegsters op te halen, die met hen meegaan, Noordholland in. om de vakantiegangers te halen, in Den Helder, in Lutjebroek, in Amstel veen en het Gooi, ook een in Bever wijk. en ook een in IJmuiden. Tussen 12 en 2 uur in de middag worden de auto's terugverwacht en dan is voor deze mensen de Zonnebloem-vakantie echt begonnen. In het Missiehuis heeft pater C. v.d. Bergh msc, in nauw overleg met de heer J. van Schijndel van De Zonne bloem uit Amsterdam, de organisatie van de week minutieus voorbereid. Want er komt heel wat voor kijken. De Zonnebloem zorgt b.v. al voor zo'n veertig man personeel, verpleegsters, diëtisten, brancardiers, een dokter. Er zijn patiënten, die in een rolstoel zit ten, maar ook liggende patiënten, die bij alles geholpen moeten worden. Ver schillenden van hen moeten een be- HAARLEM, 13 juli De uitslag van cle laatstelijk in het Notarishuis te Haarlem 'gehouden huizenverkoping luidt: Teylerstraat 63, Haarlem 7.900. Voorzorgstraat 58, Haarlem 4.000. De Kevstraat 10 zwart en rood bij 15.500 opgehouden. Leidsestraat 122 Haarlem f 3.600. Liedsestraat 132 3.900 en Leid sestraat 134 ƒ4.600. Rijpstraat 7, Haar lem 4.600. Oost-Indiëstraat 36 en Pres. Steijnstraat 69 Haarlem niet geveild. Klein Heiligland 31 zwart en rood Haar lem bij 10.650 opgehouden. Nic. Beets- straat 5 zwart en rood Haarlem niet geveild. Schagchelstraat 25 zwart en rood Haarlem 13.050. Botermarkt 25 Haarlem niet geveild. Hogerwoerdstraat la Haarlem bij 12.900 opgehouden. Regulierstraat 4 Haarlem 5.105. Ber kenrodestraat 5 .en 7 Haarlem resp. f 30.400 en f 49.000. Dr. P.Cuyperslaan 2, Heemstede 29.000. Grote Krocht 35 Zandvoort opgehouden. GEBOREN: Gerda, dv. G. van Wie- ringen en A. C. v.d. Meij. Wolfgang, zv. W. H. H. Stark en E. Ch. Ziegel- maier, Maria. dv. L. C. Jansen en G. W. Beerendonk, Nancy, dv. A.C.A. ter Wolbeek en E. J. de Bruin, Ed win, zv. W. F. Schuijienburg en A.M. van Riel, Ronald, zv. A.A.M.G. de Rosa Spierings en M.M. van den Berg. ONDERTROUWD: D. Geijtenbeek en M. A. Boskamp, P. A. H. Hart en M.A. Schepers. GETROUWD: N. P. M. Blesgraaf en A.M.E. van den Berg, H. A. G. Leuring en W. C. de Vos, J. Knook en C. van Houten, Jhr. C. A. van Citters en A M. Leffelaar, A. W. G. Janssen en M.J.L.F. Muyser, C. Th. de Haan en E. Stoffer, R. C. N. Hin en M.G.M. Hensen. A. Oxfoort en W. Wisman. OVERLEDENA. C. Flore-Nieuwen- huis, 79j.J. W. M. Landwehr Johan, 20j.; J. van der Ploeg, 78j.G. Groe nendijk, 76j.; A. van Ommeren, 67j. HAARLEM, 12 juli Voor de negen tiende maal kwam de bloem van de Nederlandse honkbaljeugd in het a f ge lopen weekeinde naar het Heemsteeds sportpark om deel te nemen aan het juniorentoernooi om de Adri Blokker- beker. In de grote filiale om de eerste en tweede prijs hadden zich geplaatst O VVO en RFC uit Rotterdam. De Rot terdammers wonnen met 1-0 van de hoofdstedelingen. Schoten won met 1-0 van Sparta en veroverde hiermee de derde prijs. In de verliezersronde ging de eerste prijs naar TYBB dat met 7-4 van HVA won. De derde prijs was voor DCG dat met 5-0 van RCH won. Een honkbal met handtekeningen van bekende Ame rikaanse spelers ging naar de TYBB- speler De Vries, die zo ongelukkig was zijn arm te breken, zodat dit toernooi voor hems al heel snel was afgelopen. Scheidsrechter De Wollf had de bal be schikbaar gesteld. De stijlprijs ging dit jaar naar de jeugd van Terrasvogels Het RCH-bestuur kan weer terugzien op een geslaagd toernooi en op de dank baarheid van zeker driehonderd leugd- honkballers. GEEN SPREEKUUR De burge meester van Zandvoort is verhinderd woensdag 14 juli spreekuur te houden. Dat houdt hjj nu op donderdag 15 juli van 10.30-12 uur. DUIVENVLUCHT De Zandvoortse postduivenver. Phoenix" hield een wedvlucht vanaf Ruffec, 770 km. De uitslag was: Corn. Koper 1, R. Enge- iander 2, 4, 7; R. v. Gjjtenbeek 3, 6: J. Koper 5. Tevens werd gevlogen met jonge duiven vanaf Roosendaal, 93 km. De uitslag luidde: Th. v.d. Meulen 1, 2, 6, 10; P. J. Dannenburg 3, 5; Corn. Koper 4: R. Engelander 7; J. de Leeuw 8; Jan Kpper 9. HAERLEM. De vereniging ..Haer- lem" houdt woensdag 14 juli. 's avonds om 8 uur, een algemene ledenvergade ring in de muziekzaal van het Coorn- hertlyceum. Na de vergadering houdt ir. H. A Breuning een causerie over het Coorrihertlyceum waarna een rondgang volgt. SINT VINCENTIUS. De Haarlem se Vincentiusvereninng houdt dinsdag avond 13 juli een algemene leden- en jaarvergadering. Zoals gebruikelijk wordt de vergadering voorafgegaan door een H. Mis in de kapel aan de Zoete- straat, om half acht. paald dieet houden. En dat zijn dan nog maar de gewone, huishoudelijke zaken. Toch stellen al die mensen, die onder de noemer „personeel" val len, hiervoor een week van hun eigen vakantie beschikbaar. Daarnaast is gezorgd voor een uit gebreid en gevarieerd programma, waarbij voorop staat, dat de zieken zoveel mogelijk profiteren van de buitenlucht. Wandelingen van vele kilometers worden niet geschuwd. In tegendeel, de brancardiers en ver pleegsters trekken er met hun gas ten dagelijks op uit, waarbij voor de komende vakantieweek gedacht wordt aan Duin en Kruidberg, aan kanaal, havens en sluizen, maar ook aan een dagje gezellig winkelen in IJmuiden. Men moet zich eens in denken. wat het voor een chronisch zieke betekent om, na 15 jaar afhan kelijkheid. eindelijk weer eens in de gelegenheid te zijn zelf het verjaar cadeautje voor haar man te kopen! Het is een van de vele, vaak ont roerende ervaringen tijdens zo'n Zon- nebloemweek. En men moet eens meegemaakt hebben, hoe tijdens de lange wandeling, de brancadier tel kens gevraagd wordt om te stoppen, een klaproos te plukken, een koren aar, al die kleine dingen, waaraan gezonde mensen t aak achteloos voor bijgaan, maar die voor deze mensen onvervangbare herinneringen worden aan de vakantieweek. Naast de vele uitstapjes, wordt er ook gezorgd voor korte en niet te ver moeiende avond-programma's. Het is verblijdend hoeveel spontane en be langloze medewerking daarvoor wordt ondervonden van alle kanten. Ook dit is een ervaringsfeit van de afgelopen jaren en er is geen enkele reden om aan te nemen, waarom het in Velsen nu anders zal lopen. Een belangrijk en aantrekkelijk facet is. dat het Mis siehuis gelegen is in een rustige om geving. voldoende „buiten", met toch ook het bruisende leven dicht bjj de hand. Veel zal natuurlijk afhangen van de weersgesteldheid. Maar het is overi gens net als met iedere vakantiegan ger: ook de langdurig zieken en inva liden kijken tijdens hun vakantie an ders tegen het weer aan dan wanneer zij in hun gewone doen zijn. Het moet beslist wel erg gunstig weer zijn, wil len zij er niet op uittrekken. En zou dat niet kunnen, dan is er voldoende reserve achter de hand om het „thuis" gezellig te maken. De gemeente Velsei krijgt er van 14 tot en met 21 juli 24 tijdelijke be woners bij. Zij komen hier weer nieuwe krachten opdoen. En door hun vakantie bezorgen zij ook hun huisge noten een week van meer bewegings vrijheid dan anders. Zo worden er twee belangen mee gediend. De kaart, die pater C. v.d. Bergh hun deze week stuurde, is niet alleen een welkomst groet van het Missiehuis. De Zonne bloem-zieken mogen zich welkom we ten bij de gehele bevolking van ei sen. die hun graag een week lang volop zonneschijn en vakantievreugde U>+- wenst. CINEMA PALACE. bagelijks 2. 7 en 9.15 uur: Doelwit voor twee revolvers, 14 jaar. FRANS HALS. Dagelijks 7 en 9.15 uur: James Bond contra Dr. No. 18 jaar. Dinsdag 8 uur. LIDO. Dagelijks 2 en 8 uur: Circusworld, alle leeftijden. LUXOR. Dagelijks 2, 7 en 9.15 uur: Symfonie voor een moordenaar, 14 jaar. REMBRANDT. Dagelijks 2, 7 en 9.15 uur: Biceps en Bikini's, 14 jaar. ROXY, t/m woensdag 2.30. 7 en 9.15 uur: Lijfwacht voor gangsters, 14 jaar. STUDIO. Dagelijks 2.15, 7 en 9.15 uur: De komieken, alle leeftijden. MINERVA, t/m woensdag 8.15 uur: Immer will ich dir gehören, alle leeftijden. Dinsdag 13 juli Grote of Sint Bavokerk 8 uur: Gemeen telijk orgelconcert door Albert de Klerk. ROTONDE ZANDVOORT. 10 uur; Vuur werk. Frans Halsmuseum: Werken uit de Haar lemse school van de 16e t/m 19e eeuw. Tekeningen van Nederlandse, Italiaanse en Franse school, 18e t/m 19e eeuw Fossielen en natuurkundige instrumenten. Geopend op werkdagan, behalve maandag van 113 uur. Eerste zondag van de maand van 1 3 uur. Bijzondere eollectlt werken van Frans Hals. Dagelijks van 10 tot 5 uur. Zondags van 1 tot 5 uur. Teylers Museum: Schilderijen 19e en 20e eeuw. Tekeningen Nederlandse, Italiaanse en Franse school, 18e t/m 19e eeuw Fos sielen en natuurkundige instrumenten Ge opend op werkdagen, behalve maandag van 113 uur. Eerste zondag van de maand van 1—3 uur. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 78: Oude religieuze kunstschilderijen en middel eeuwse beeldhouwwerken Geopend van 10 12.30 en 1.30 5 uur (behalve maandag). Zon- en feestdagen van 2 5 uur Tot 29 juli tentoonstelling van werken van Suzanne Nicolas en Joep Nicolas. Woonhuis Jacobus van Looy, KI Hout weg 103: Het voormalige woonhuis van de schilder-schrijver Jacobus van Looy. Ge opend donderdags van 10 1230 en 1330 7 uur Zon- en feestdagen van 2 5 uur. Cruquius Museum: Historische stoom machines en grote maquette van Nederland met waterstanden overzicht overstro mingsramp 1953. Geopend dag van 9 12.30 en 1.30 5 uur Zondags van 1 5 uur. Vishai, Grote Markt: „De landman en de muze". Expositie van prenten, schilderijen en aquarellen in het kader van het Gouden jubileum van de KL.T3. Dagelijks van 10 5 uur. Zondag van 1 5 uur. (t/m 29 augustus). De Ark: Zomerexpositie van schilderijen en aquarellen. Geopend dagelijks (behalve dinsdag) van 10 tot 8 uur, (to. 7 augustus). 2e etage: 100 ambachten, van Jan Luyken. Dag. (behalve dinsdag) van 8—1130 uur. Linnaeushof, Bennebroek Openlucht tentoonstelling van voorjaars- en zomer bloemen Tropentuin en minieorso Geopend dagelijks van 9—18 uur (t/m oktober) Prentencabinet. Overzicht van het werk van Wout van Heusden. Tot 25 juli. Dag. van 10 tot 5 uur. Zondag van 1 tot 6 uur. In t Goede L'ur, Korte Houtstraat: De maand juli expositie van tekeningen van Jan Baptiste de Winter Geopend van 10 6 en van 8 12 uur. Artificia, Binnenweg. Heemstede: Tentoon stelling van schilderijen van Cor Hak en beeldbouwwerken van Kees Verkade. Ge opend op werkdagen van 9.30 -18.00 uur. Vrijdagavond bovendien van 7.30 10 uur. (t/m 31 juli). Museum Het Huis van Looy, ing. Kam perlaan Fototentoonstelling „De muggen Nederland en „Groupe des Hurt Frankrijk. Dagelijks van 10-5 uur. zo. 1—8 uur. Van 15 juli tot 15 augustus. Xula J. A. Oudheusdenschool, Leeghwa- terstraat, Hoofddorp: Fototentoonstelling Circuspaarden. vervaardigd door de foto graaf Ross Th. van Heyst Dag van 10-22 uur, wo. 1430-22.00 uur. Van 12 t/m 18 Juli.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 3