gaf zich 100 jaar geleden voor de eerste maal over en het kostte 4 man het leven .JÊÊÈlk Al sinds vele jaren is Aspirin overal ter wereld de meest gebruikte pijnstiller. Waarom zou üdan gaan experimenteren met allerlei andere middelen. AS PI RIN ff) BAYER Auto schiet trottoir op: 4 gewonden Gek en zomers Zielig Slungelachtig De kat ijl A.N.W.B.-0PR0EPEN AAN TOERISTEN IN BINNEN-en BUITENLAND Geheim 13.40 uur Ramp Beklimming Matterhorn direct op t.v. Werf ontslaat onverwacht personeel Auto schept wegarbeider Boekhouder beroofd van tas met geld Koninklijke familie dankt PASPOORT NIET AFGEVEN 23 winkeldieven in Apeldoorn ingerekend Kol. Borghouts staatssecretaris luchtmacht Wat kinderen ervan zeggen OPREIS Jongensbende Nederlands echtpaar in Spanje gewond DINSDAG 13 JULI 1965 PAGINA 5 Het in het Zwitserse kanton Wallis gelegen bergdorp Zermatt herdenkt deze zomer het feit dat het precies een eeuw geleden is op 14 juli om precies te zijn dat de Matterhorn voor de eerste maal door de mens is bedwongen. Als onderdeel van de feestelijke herdenking van deze ge beurtenis staat een massale beklimming van de 4482 meter hoge top op het programma. Hieruit blijkt wel dat de bestij ging van de Matterhorn tegenwoordig niet veel meer is dan een routinekwestie, zij het dat dit slechts geldt voor ervaren alpinisten. Maar 100 jaar geleden was dit bepaald niet het geval. Het volgende relaas getuigt van de dramatische beklimming in juli 1865 en de naijver tussen de twee groepen die elkaar de lauweren van het eerste succes tot op het laatste moment betwistten. Het werd een tocht die tijdens de afdaling aan vier van de zeven overwinnaars het leven kostte. - v- m Na vier dagen klimmen hadden Carrel en twee andere gidsen een hoogte van 4308 meter bereikt. Nog slechts 174 meter scheidde hen van de top toen plotseling, op de kam van de top boven hen, twee figuren opdoken die uitbun dig naar het drietal begonnen te zwaaien. Als door de bliksem ge troffen stond Carrel daar. Hij gaf een kort commando waarop de groep zwijgend omkeerde. Eeuwenlang bleef de top van de Matterhorn ongenaakbaar, tot Ij juli 1865. Het is fijn weer te leven zonder pijn! Verkouden Hoofdpijn Spierpijn Neem snel Aspirin. Daar knapt u van op /fs DAAR STAAT ACHTER Gekke zomerkleren zijn er ge noeg te bedenken. Enkele En gelse mode-ontwerpers hébben er hun gedachten weer eens over laten gaan en het resul taat was gek en zomers. Ook van tricotnylon is de korte wit-zwarte streepjurk. Die is ook voor aan het strand, maar op een zomers feestje zal hij het ook niet gek doen. Deze strandavondjurk bij voorbeeld is wit met groene lo vertjes. Hij neemt haast geen plaats in de koffers in, omdat hij gemaakt is van trieotnylon. Hij kreukt dus niet, ook al rolt u hem tot een prop in elkaar. De lange split zorgt ervoor dat de jurk gemakkelijk even over een badpak is aan te schieten. in verrukkelijke variatiesl MATTERHORN (Advertentie) Honderd jaar geleden, in de zomer van 1865, torende de Matterhorn grim- ?nig en ongenaakbaar uit boven het Zwitserse bergdorp Zermatt dat nog hietiger leek in de schaduw van het ln het zuiden oprijzende pyramddevor- *nige massief. Sedert 1857 hadden niet minder dan 18 groepen alpinisten geprobeerd de top Van de Matterhorn te bereiken. Geen Van deze pogingen slaagde echter. De bergbeklimmers werden vroeg of laat teruggedreven door plotseling opsteken de stormen, bittere koude, door sneeuw stormen en mist of door niet zelden Voorkomende grondverschuivingen waar bij rotsformaties met donderend geweld Cmlaag stortten. Dit alles, in combina tie met de weinig gastvrije en steile hellingen van de 4482 meter hoge pyra- maakte de Matterhorn tot een weihaast onneembare veste. I" I860 dook een wat slungelachtige Wonde Engelsman in Zermatt op. Hij Was de 20-jarige Edward Whymper die paar Zwitserland was gekomen voor een tocht door de Alpen teneinde illustra ties voor een reisgids te kunnen ma ken. Tijdens zijn eerste verblijf in Zer matt bestudeerde Whymper de Dergen alleen vanuit het dal terwijl hij ook Wel de omliggende heuvels introk om tijn schetsen te maken. Die zomer waagden een aantal pio niers" in de geschiedenis van de Mat terhorn de moeizame tocht naar de top. Tot de expedities die tijdens deze zo mer in actie kwamen op de hellingen van de „horn" behoorde ook die van de Britse natuurkundige John Tyndall en diens landgenoot Vaughan Hawkins. Zij bereikten een hoogte van meer dan 3900 meter en waren daarmee de eer sten die de voet van de eigenlijke top bereikten. De daaropvolgende zomer keerde Whymper naar Zermatt terug en raak te in gesprek met de mannen die steeds maar weer probeerden de bereikbare grens op de Matterhorn zo hoog moge- luk op te schuiven. In augustus van dat jaar waagde hij met een gids zjjn eer ste omzichtige poging en be reikte een hoogte van 3856 meter. Diezelfde zomer ontmoette Whymper man die zijn meest waardevolle adviseur zou worden maar zich tevens sou ontpoppen als zijn felste rivaal in de uiteindelijke strijd om de overwin- ming. Deze man was Jean-Antonine Car rel uit het aan de Italiaanse zijde van de Matterhorn liggende Brouil. Carrel droeg de toepasselijke bijnaam „De Kat" en was zonder twijfel een van de bekwaamste alpengidsen van zijn tijd. .Een jaar na hun eerste kennisma king besloten beide mannen een geza menlijke aanval op de top te onderhe- llllllMllllllllllllllllllllllllliiiiiiiiiiiiiiiiiiiHtllimillllllllllllH Wegens familie-omstandigheden wor den de volgende personen verzocht zich te melden bij de ANWB-oproepdienst ln Den Haag, tel, 070-814381, dageliikB van 8 tot 22 uur. BENELUX: W. Korver uit Amstel veen, in rode Volkswagen, kenteken nummer onbekend, op camping jn Lu xemburg of België. DUITSLAND: Echtpaar V. d. Hulst Uit Hillegom, in rode Ford Zephir, XP 52-47, van Frankfurt op weg naar Ne derland. Willem Huizer uit Rotterdam, ln grijze Austin Cambridge, JA 23-90, ergens in het Sauerland. ITALIë A C. Bouwman uit Vlaar- dingen, iA Taunus 12 M, gebroken wit en campingwagen weyo, HZ 14-00, op camping Belvedere bij San Barthelo- mEchtpaar I. R. van Mansum uit Vlaardingen, in Citroën D,_ kl™r .f°™ met wit dak, ED 19:72, m Italië, op weg naar omgeving Rimini. ITAL.-ZWITSERL.-OOSTENR.: Echt paar F. E. Erkelens uit Heemstede, m beige Fiat 850, FU 22-31, onderweg van Gardameer naar Nederland. FRANKRIJK-SPAN JE: Mevr. Mul- ler-Holsheimer uit Amsterdam-Osdorp, in een witte Volkswagenbus, chauffeur heet J. Mejjer, kentekennummer onbe kend, onderweg van Parijs naar Span je. Mej. Maud Winter uit Amsterdam, m een rode Renault R8, ES 12-51, op cam ping in Spanje of onderweg naar Ne derland. SPANJE: Van Lierde uit Amstelveen, beheert Hollandse bungalows, Playa de Aro (Gerona) Costa Brava in een flat. S. Vinju uit Amsterdam, in witte Volkswagen, JK 10-19, kamper- d bij Barcelona. Willem Boom uit Amsterdam, in een donkerblauwe Mercedes 230 SE en ca ravan, kentekennummer onbekend, op camping in Blanes aan de Costa Bra va. men nadat Whymper zelf al vier mis lukte pogingen had gedaan. De tocht liep echter op niets uit. Bij de z.g. „Hanekam" op ruim 3900 meter moes ten zjj terugkeren. Alleen vergezeld door zijn gebochelde drager Meynet bracht Whymper daarna het hoogtereeord op 4104 meter maar deze prestatie werd spoedig overscha duwd. Carrel, boos over Whymper's prestatie zonder hem, sloot zich aan bij Tyndall en op 28 juli 1862 bereikte het tweetal de „schouder" aan de Italiaan se zijde van de berg, slechts 192 meter beneden de top. Met deze prestatie werd het seizoen 1862 afgesloten. Het volgende jaar was Whymper al weer vroeg in de zomer terug. Hij zocht Carrel op en zij besloten het samen nog eens te proberen. De „Horn" schudde hen echter af nadat zij op 4030 meter waren aangeland. De gezamenlijke poging van het twee tal was in het dal met spanning gade geslagen en toen Whymper en Carrel zij werden beschouwd als de bes ten nogmaals faalden maakte ?ich een zeker pessimisme meester van de kolonie alpinisten die zich de bedwin ging van de Matterhorn ten doel had den gesteld. Het verdere programma voor dat jaar werd afgelast terwijl in 1864 geen enkele poging werd onder nomen. In de zomer van 1865 was Whymper weer present in Zermatt maar ditmaal bracht hij een groep uitgelezen berg beklimmers mee die hij in de diverse Alpencentra had gerecruteerd. Het wa ren Michel Croz, Christian Aimer, Franz Biner en de trouwe Meynet. Met deze mannen trachtte de jonge illustrator de Matterhorn vanuit het zuidoosten hetgeen nog niet gepro beerd was te bestijgen. Men be reikte spoedig een hoogte van 3413 me ter, maar een aantal hevige rotsver schuivingen noodzaakte hen terug te ke ren. Door deze mislukte poging werd Whymper nog onverzettelijker en hij was vastbesloten het nogmaals te pro beren. Hij vertrok naar Breuil om met Car rel te overleggen hetgeen resulteerde in diens belofte Whymper bij de volgen de poging te vergezellen. Carrel voerde toen echter al weken lang geheime onderhandelingen met de Italiaanse alpinistenveremging welke de mening was toegedaan dat het voor de Italianen een erezaak was de Britten voor te zijn. Op het ogenblik dat Car rel Whymper zjjn woord gaf wist de Italiaan al dat hij op 11 juli uit Breuil zou vertrekken voor een hernieuwde po ging de Italiaanse vlag op de top van de Matterhorn te plaatsen. De twee figuren die vrolijk en niet zonder leedvermaak op de kam waren verschenen waren Whymper en een van ae leden van zijn groep. De Brit was !if,wuaïneli'k achtergekomen dat Carrel o sPcl had gespeeld en hem in de iii on gelaten waarop hij in aller- ai i£a.,exPeditie had uitgerust om via e Zwitserse zijde Carrel toch nog de loef af te steken. nis? lSilrhad hii de 18-jarige alpi- Francis Douglas ontmoet 7? rle ii - gl-ng naar Zermatt waar -larige berggids Peter Taug- ïorefd vnriHleni 22-jarige zoon Peter jr. A/r6 u ?eü te vergezellen .Daar na werd Michel Croz gepolst over ver dere versterkingen. Croz had twee En gelse toeristen bij zich, de 37-jarige anglicaanse geestelijke Charles Hudson en de 19jaar oude Robert D. Hadow. Het d"®;t,f1,„vheJk,aarde zich onmiddel lijk bereid Whymper, Lord Douglas en vader en zoon Taugwalder te vergezel len. In de morgen van de 13e juli 1865 toen de zon net was opgekomen ver trok de kleine karavaan uit Zermatt. Tegen het middaguurna twee korte rustpauzes, bereikten zij het enige punt dat moeilijkheden zou kunnen opleveren, een uiskante doorgang op 80 meter be neden de top. Door verstandig gebruik te maken van hun touwen en houwe len passeerden zij alle zeven veilig de doorgang en om precies tien minuten over half twee bereikten zij de met sneeuw bedekte kam van de top. Slechts kort konden de zeven man nen zich overgeven aan de glorieuze gedachte de eerste menselijke wezens te zijn die de „onneembare" Matter horn hadden bedwongen. Tijdens de af daling, die zij spoedig daarna aanvin gen, voltrok zich een ramp. Het gebeur de op hetzelfde punt, 80 meter lager dan de top, dat zij tijdens de bestij ging zonder kleerscheuren waren ge passeerd. Croz ging voorop, gevolgd door Ha dow, Hudson, lord Douglas, Taugwal der sr., Whymper en Taugwalder jr. In deze volgorde hadden zij de terug tocht aanvaard waarbij zij aan elkaar verbonden waren door een lijn die zij hadden gemaakt van de twee touwen waarover zij beschikten. Met het aan elkaar knopen van deze twee touwen maakten zij echter een tragische fout. Hadow gleed uit en viel met een schreeuw bovenop Croz. Deze verloor zijn evenwicht en het tweetal stortte over de bijna verticale, bijna 1200 me ter hoge, noordwand van de „Horn", de anderen meesleurend. Taugwalder sr. trachtte de lijn vast te zetten achter een uitstekende rots punt maar onder het gewicht van Croz, Hadow, Hudson en lord Douglas be zweek het touw. Alle vier verdwenen langs de noordwand in de diepte ter wijl de beide Taugwalders en Whymper ontzet toekeken. In een rustig tempo keerde het drie tal naar het dal terug om het lang verbeide nieuws van hun overwinning bekend te maken. Het glorieuze resul taat van Whymper's doorzettingsvermo gen werd echter overschaduwd door de tol die deze dramatische tocht had ge- eist. BUSSUM, 12 juli. Woensdag 14 ju li verzorgt de Zwitserse televisie in sa menwerking met de B.B.C. en de Rai- Italië een aantal rechtstreekse uitzen- gen van de beklimming van de Matter horn. De N.T.S. zal van 13.30 - 14 uur een samenvatting van de ochtendrepor tages uitzenden en vervolgens de direc te reportage van 14 - 14.30 uur vanaf de top van de Matterhorn rechtstreeks overnemen. De meeste Europese landen nemen deze reportages direct of als samenvat ting over. De Zwitserse televisie heeft een enorme hoeveelheid televisiemateri aal op verschillende punten langs de berhellingen opgesteld, waardoor vel, vaste en mobiele camera's twee groepen van bergbeklimmers van internationale vermaardheid kunnen volgen op hun tocht. Zouden de weersomstandigheden het beklimmen van de Matterhorn on mogelijk maken, dan zullen een dag later dezelfde pogingen worden onder nomen en geschieden de uitzendingen op hetzelfde tijdstip op donderdag 15 juil. Aanleiding tot deze indrukwekkende tv- reportage is het feit, dat op 14 juh 1865 de top van de Matterhorn voor het eerst werd bereikt. Voor de tv-re- portage is het Eurovisiecentrum inge richt aan de Schwarzsee (2852 m). Op de plaats van de alpenhut Hömii (3260 m) zullen beelden komen van vier vas te en drie draagbare camera's. Het is op dit punt dat de twee ploegen ver trekken voor de beklimming. De alpen hut Solvay (4003 m) is het volgende punt, waar camera's staan opgesteld. Tenslotte zullen alpinisten van nabij g& volgd worden door een B.B.C.-camera man met een mobiele camera. De top van de Matterhorn is 4470 m. (Advertentie) CARBOVIt tegen maag- en darmstoornissen. Mugolin (reukloos) ter voorkoming van muggebeten. (Van onze correspondent) APELDOORN,13 juli De politie heeft na een uitgebreid onderzoek in de laatste weken een bende van 23 jeugdige winkeldieven opgerold. Het waren jongelui in de leeftijd van 14 tot 20 jaar, die in het laatste anderhalve jaar rovend langs een groot aantal zaken trokken. De buit bedroeg ongeveer 1800 gulden. De jongens traden niet georganiseerd op, maar zy wisten van elkaar dat zij regelmatig winkeldiefstallen pleegden en verhandelden later onderling de ge stolen goederen. Van een dertigtal zaken is bekend, dat daar diefstallen werden gepleegd. Een deel van de goederen kon wor den achterhaald, waaronder tran- sistoradio's, kleding, grammofoonplaten, schoenen enz. Negentien jongens woonden in het Ambonezenkamp in Teuge, de anderen in Apeldoorn. GRONINGEN, 13 juli De scheeps werf Botje Ensing aan de Friesestraat weg alhier heeft vry plotseling het achttien man tellende personeel per vrijdag 16 juli ontslag aangezegd. On der het personeel heerst grote ontstem ming over de gang van zaken, omdat men zo kort voor het ontslag op de hoogte is gesteld. Er zijn personeels leden onder die al meer dan dertig jaar bij de werf in dienst zijn geweest. Het ontslag is aangezegd aangezien de werf in financiële moeilijkheden is komen te verkeren. De werf zal wor den verkocht. De verkoop is in handen gegeven van een Amsterdamse make laar. Het grote luxe-jacht Anemos, dat de werf al een paar jaar in aanbouw heeft voor de Grieks-Engelse reder Goulandris in Londen, zal nog voor re kening van Botje worden afgebouwd. Dat jacht is overigens gisteren naar Delfzijl gesleept, naar de werf van Sanders voor werkzaamheden die in Groningen niet verricht kunnen worden. De machinefabriek aan het Hoendiep van de c.v. Botje Ensing zal voorlopig nog blijven draaien. Naar verluidt volgt de liquidatie van dit bedrijf begin vol gend jaar. De Metaalbedrqfsbond was slechts in beperkte mate met de opheffing op de hoogte. De ontslagenen hebben bezwaar aangetekend bij het Gewestelijk Ar beidsbureau, waar men van de affaire niet op de hoogte bleek. (Van onze correspondent) BERGEN (L), 13 juli De 61-jarige wegarbeider K. Streutjes is gistermid dag, teen hij in de berm van de rijksweg Nijmegen-Venlo een verkeers- paaltje plaatste door een vrachtauto geschept en op slag gedood. AMSTERDAM - Op de weg Diemen- Hilversum, ter hoogte van de brug over de Vecht, is gisteren de 74-jarige gepensioneerde hoofdagent J. Philipse uit Weesp door een auto geschept en op slag gedood. 20°/o voordeel bij aankoop van gezinsverpakking van 100 tabletten. TERNEUZEN, 13 juli Bij een ver keersongeval alhier zijn gisteravond vier mensen zeer ernstig gewond. Een bestelauto slipte in een bocht en schoot het trottoir op, waar een 65-jarige vrouw en haar vijfjarig kleinzoontje ongeveer tien meter werden meege sleurd, zij liepen zeer ernstige verwon dingen op. Toen de bestelauto, na een muur te hebben geramd, weer op de rijweg te rechtkwam, kwam deze in botsing met een bus. De bestuurder van de bestel auto en zijn bijrijder liepen eveneens levensgevaarlijke verwondingen op. UTRECHT, 13 juli De zestigjarige boekhouder M. P. J. Thijssen is gis teravond in de omgeving van de don kere groentenmarkt in de Domstad door een onbekende man neergeslagen en beroofd van 33.500 gulden. Het geld zat in twee safe-cassettes, die de boek houder naar de bank wilde brengen. De Utrechtse recherche, die met een met alle beschikbare surveillan ce-auto's een speurtocht begon, heeft geen spoor van de overvaller kunnen vinden. De boekhouder liep verwon dingen op aan zijn hoofd en een hand en wordt nu verpleegd in het St. An- toniusziekenhuis. Zijn toestand is re delijk. De boekhouder, die in dienst is van de fruitgrossier J. A. van der Wurff en Zoon, was tegen tien uur klaar ge komen met de boekhouding en had te vens de kas opgemaakt. Hij deed dat op het kantoor van de fruitgrossier, dat gevestigd is aan de achterkant van de Croeselaan grenzend aan de Groen tenmarkt. In deze donkere buurt zijn veel fruitgrossiers gevestigd. De heer Thijssen was met het geld op weg naar zijn auto, toen hij van achteren werd aangevallen. Hij werd met een hard voorwerp op het hoofd geslagen. Toen hij begon te gillen, sloeg de aanvaller nog harder toe. Hij griste hem de tas uit de hand en liep hard in het donker weg. De heer Thijssen zag kans zelf naar het kantoor te lopen, waar hjj zijn werkgever telefonisch inlichtte, die vervolgens de politie waarschuwde. DEN HAAG, 13 juli De minister van Defensie heeft voor benoeming tot staatssecretaris van Defensie voor de koninklijke luchtmacht voorgedragen kolonel J. J. F. Borghouts, thans hoofd van de sectie personeelszorg van de luchtmachtstaf. De heer J. J. F. Borghouts is 5 de cember 1910 in Bergen op Zoom gebo ren. Hij was voor de oorlog werkzaam bij de gemeentelijke sociale dienst van Bergen op Zoom en later van Hille- gersberg. De heer Borghouts is rooms katholiek en is de beginselen van de Katholieke Volkspartij toegedaan. Hij is woonach tig in Hillegersberg, is getrouwd en heeft drie kinderen. (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM, 13 juli In een kort nationaal programma heeft de konink lijke familie gisteravond voor radio en televisie het Nederlandse volk dank ge zegd voor de blijken van belangstelling en sympathie ondervonden bij de ver loving van prinses Beatrix en de heer Claus von Amsberg. Prinses Beatrix betrok in haar per soonlijk dankwoord ook Suriname en de Nederlandse Antillen, vanwaar vele feestelijke reacties waren gekomen. Zeer verrast toonde ze zich ook met de mooie gedichten, tekeningen, kaar ten en bloemen, welke ze mocht ont vangen. Tenslotte ging haar dank cok uit naar de autoriteiten en de bevol king van de steden, die haar en Claus zo enthousiast hebben ontvangen. De heer Claus von Amsberg sloot zich in het Nederlands aan bij de woor den van dank, die zijn koninklijke ver loofde had gesproken en die bij hem recht uit zijn hart kwamen. Prins Bemhard dankte vooral ook de velen, die hem op zijn verjaardag fê teerden. Tenslotte sprak koningin Juliana woorden van erkentelijkheid. Zij dank te voor de overweldigende felicitaties, die zij en haar man ontvingen. Zij richtte zich tot allen, die in woord en geschrift, in gebaar en blik gedeeld hebben in het geluk van de kinderen, een geluk zoals zij eraan toevoegde dat ook het onze is. GERONA, 13 juli (AFP) De in Dor drecht wonende 43-jarige heer J. W. P. Wiese en zijn 28-jarige echtgenote zijn gisteren met ernstige verwondingen in een ziekenhuis in Gerona opgenomen, nadat de heer W. met zijn auto met een tegenligger in botsing was gekomen. Het ongeluk gebeurde nabij Tossa del Mar, aan de Spaanse Costa Brava. BRUSSEL, De huwelijksreis van een Nijmeegs echtpaar is gisteren ge ëindigd in een ziekenhuis in de Bel gische plaats Knokke. Hun auto slipte op een weg langs de Belgische kust en raakte een elektriciteitspaal. De be stuurder, H. L. liep een hersenschud ding op. Zijn echtgenote werd met een schedelbreuk naar het ziekenhuis over gebracht. De Nederlandse Consumenten bond adviseert Nederlanders, die met vakantie naar het buitenland gaan, hun pas poort niet af te geven aan de hotel, houder of eigenaar van een kam peerterrein. Velen zullen ongetwijfeld vaak geconfronteerd zijn met het feit, dat beheerders van hotels, kampeer terreinen e.d. zowel in binnen- als buitenland, bij aankomst van hun gasten afgifte van het paspoort plegen te verlangen. Zij zagen daar bij hun, vooral in het buitenland kostbaar document, verdwijnen in een stapel soortgelijke exemplaren met alle risico's van het zoekraken van het paspoort. In de „Consumentengids" van juni schrijft de bond, van het ministerie van buitenlandse zaken de mede deling te hebben ontvangen, dat het de houder van een paspoort zonder meer verboden is dit met welk doei ook, af te geven aan andere personen dan die, welke het recht hebben tot het innemen van pas poorten (politie e.d.). Peter mag voor het eerst mee naar de kerk. Natuurlijk vraagt hij honderd uit. „Waar om krijgen de mensen alle- maal zo'n wit rondje"' informeert hij tijdens de communie. „Dat is eten voor je ziel," antwoordt ma ma. „Nou," zegt Peet, .dan krijgt je zieltje ook maar weinig." (Advertentie) KRUISWOORDRAADSEL 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Horizontaal: 1. tegoed, meekrap: 2. ar beidscontract, eencellig organisme; 3. be manning (Eng.), roem; 4. waterstand, sym- boo lzilver, dansorkest; 5 oppergezag; 8. de oudere, praal; 7. Org. Amerik. Staten, de jongeren, sportevenement: 8. Europees land; 9. oud muntstuk. Noordzeevis; 10. bewoners van het Avondland; 11. symbool strontium, communicotiemiddel. Verticaal: 1. benodigdheden voor auto: 2. onderdeel van motor; 3. gesloten, zijrivier van de Moezel: 4. afkerig, Aziatisch land; 5. familielid, gepiep var. vogels: 6. maat- eenheid stroomsterkte, tijding, daar: 7. slaghouten. Amerik. luchtvaartonderneming (afk.); 8. jasmijn (Ind.), vereniging; 8. gevulcaniseerae caoutchouc, uitroep; 10. plaats bij Zutfen; Japanse keizer. OPLOSSING VAN 12 JULI 1. lover - 2. verlegen - 3. gendarme 4. merode - 5. degene - 6. nevel.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 5