Italië voldoet niet aan de verwachting Max van Egmond op minder plat-getreden paden „De memoires van Eva" amusante werkstukjes Leg eens aan in Loosdrecht GILLES DREL GAST UIT DE LICHTSTAD PARIJS moe van maagzuur? Willem Lohoff tachtig jaar Televisie: Radio GELD VERDIENEN MET ZINGEN Nederlands repertoire volkomen vernieuivd Via twéé naar Knokke Engelan d-N ederlan d Van café-schnabbels tot opera-dirigent NEDERLAND NOG STEEDS DE STERKSTE T.V. IN ENGELAND BEATLE ZIET PYGMALION DINSDAG WOENSDAG DINSDAG WOENSDAG ONDER REDACTIE VAN EGBERT ULIJN neem naluur-grijze Wees goed voor uzelf (en uw maag) NEDERLAND I NEDERLAND II NEDERLAND I HILVERSUM I 402 m. HM VERSUM II 298 ra. RADIO VERONICA BRUSSEL 324 m. BRUSSEL 484 m. HILVERSUM I 402 m. HILVERSUM II 298 m. RADIO VERONICA BRUSSEL 324 m. RRUSSEl 484 m DINSDAG 13 JULI 1965 In de Nederlandse ploeg is gisteravond hard gewerkt. Het repertoire voor de wedstrijd van vanavond tegen Engeland is volkomen omgegooid. Lou van Rees heeft de sterkste reserve-nummers, die eventueel bewaard zouden blijven voor de finaleplaats nu ingezet. Het is zijn be doeling om tegen Engeland een verplette rende overwinning te behalen, zodat de finaleplaats van Nederland in ieder geval veilig gesteld zou zpn. Deze opzet leverde de nodige moeilijk heden op, vooral Liesbeth List, de wat moeilijke maar zeer sterke zangeres van de Nederlandse ploeg, had aanmerkingen op het beleid van de ploegleider. Volko men toevallig was haar nieuwe vriend Cees Notenboom bij dit gesprek aanwe zig. Een kleine ruzie was het gevolg van de meningsverschillen. Geluukkig is deze inmiddels bijgelegd. Liesbeth zal nu haar liedje van Ramses Shaffy bewaren en daarvoor in de plaats een Franse chanson brengen. Suuzy gaat meer naar de tiener kant met haar optreden. Overigens had Louis nog moeilijkheden met de arrange menten. Frans de Kok die deze voor Ne derland verzorgt was al vertrokken toen Nederland zo glansrijk van Duitsland won. Lou van Rees die pessimistisch ge stemd geweest was over de uitslag dacht het niet meer nodig te hebben. Bij een eventuele finaleplaats hoeft Liesbeth List niet per helikopter worden Men zegt wel eens, dat er sterke benen voor nodig zijn om veel weelde te kun nen dragen. Dit geldt zeker (in gewij zigde versie) voor Lou van Rees, de ploegleider van de Nederlandse ploeg voor „Knokke". De foto toont hem hier op het strand met links Liesbeth en rechts Greetje. Weliswaar wordt hij gesteund door Suzy en Jan (rechts) en Conny (l.) maar het meeste werk komt op de schouders van Lou van Rees neer. land-Amerika lijn, daar het Shaffy Chan- tant cabaret deze reis die zij vanaf 14 juli geboekt hadden moest annuleren door de ziekte van Loesje Hamel. Gisteravond werd de klasse van de Ne derlandse ploeg nog sterker bewezen door de magere resultaten van de Franse en Italiaanse ploegen. Frankrijk won met 373 tegen 342 punten. Italië is door dit te doen door de jury met de minste punten van allemaal be deeld. Het was er dan ook naar. De Ita lianen hadden slechts twee sterken in hun midden. De zangeres Iva Zannuchi en de zanger Bruno Lauzi. Van de anderen wa ren de prestaties zo mogelijk nog slechter dan de liedjes. De eerste Italiaan Cicola Dibari kwam op als ijscoman met gang- overgevlogen naar het schip van de Hol- sterallures, hij zong ook dienovereenkom stig. Margerita de tweede deelneemster van de zuidelijke ploeg, droeg de Italiaan se versie voor van My boy Lolly pop, vorig jaar hier reeds door Trea Dobbs ge zongen. Ook al geen beste beurt dus. De Franse ploeg liet zich eveneens niet van haar beste zijde zien. Zij bracht min der sterke liedjes, die een lagere waarde ring opleverden dan zij zaterdag kregen. Al met al staat Nederland bijzonder sterk. Als het onze ploeg lukt om dezelfde hoge punten van de jury los te krijgen, is de mogelijkheid groot dat deze Knokke- ploeg andermaal met de prijs van 15000 gulden per deelnemer naar huis gaat. Hun sterkste rivaal is tot nu toe België met tien punten minder, dat kan echter nog veranderen, want ook bij de Belgen wordt achter de schermen hard gewerkt om met een zo sterk mogelijk repertoir voor de dag te komen. Wie de prijs echter ook wint voor het Casino betekent een songfestival verlies. Al wordt per avond in de grote zaal van het Casino een redelijk jaarsalaris aan consumpties omgezet, door de hoge or ganisatiekosten en de honoraria van de sterren die als attractie optreden van avond Petula Clark, Borgen, Lione War- winck komen de onkosten er niet uit. De publiciteit die dit festival van Knok ke en zijn cassino oplevert wordt betaald door de speelzaal waar het magische bal letje van de Roulette blijft rollen. Ook tijdens de zangwedstrijden, omdat er nu eenmaal mensen zijn die meer om gokken geven dan om zingen. HILVERSUM. De Vlaamse BRT heeft een „wedstrijd voor het Neder landse chanson" georganiseerd, die in oktober wordt gehouden, en waaraan een ieder mag deelnemen, die tien minuten kan vullen met het zingen van Neder landse chansons (liefst eigen werk). De deelnemers dienen zich vóór 1 au gustus op te geven bij de Gewestelijke Omroep West-Vlaanderen, Rijsselstraat 36 te Kortrijk. De eerste prijs bestaat uit een bedrag van vijfduizend Belgische francs (dat is ongeveer driehonderd vijf tig gulden). Verder zijn er drie prijzen van drieduizend francs of ongeveer twee honderd gulden. Tevens zal er een gram mofoonplaatje worden gemaakt van het winnende lied. Vóór de wedstrijd zelf zullen er vier voorselecties plaatshebben; dinsdag 21 september in de gewestelijke studio te Antwerpen; zaterdag 25sev- tember in Gent; maandag 27 september in Hasselt en woensdag 29 september in Kortrijk. Degenen die tot de wedstrijd worden toegelaten zullen op de vrijdagavonden 8, 15, 22 en 29 oktober respectievelijk in Oostende, Roesselare, Kortrijk en Brug ge hun kans moeten zien te grijpen. Speciale gasten op deze vier avonden zijn bekende Nederlandse en Vlaamse liedjeszangers als Jules de Corte, Miel Cools, Hans van Deventer en anderen. HILVERSUM, 13 juli Na Barend de Beer en het journaal voor gehoorge stoorden vanavond de herhaling van de Engelse les van Walter en Conny. Volgend jaar komt het populaire paar terug, maar nu is het vakantie voor de leerlingen. Het vrijkomend kwartiertje wordt op- vuld met de eerste aflevering een Franse televisieserie over de eman cipatie van de vrouw sinds de eeuwwis seling. de Heilige Antonius van Padua. In Solis- tenconcert treedt deze dinsdag op de ba riton Max van Egmond, die wordt bege leid door Thom Bollen aan de piano. Hij zingt liederen van Schumann en Benja min Britten en besluit met een negro spiritual. Er komen dertien afleveringen op het scherm. Het betreft hier beslist geen we tenschappelijke, breedvoerige en diep gaande behandeling van het „probleem". De memoires van Eva zijn meer speel se werkstukjes, waarmee menigeen zich zal amuseren. Na journaal en AVRO's Televizier een Domino-herhaling van Charles Aznavour met Denise Maes als gastvrouw. Tenslotte nog een spannende film en wel een Amerikaanse thriller van Cornell Woolrich onder de vertaalde film titel „Je zult me nooit meer terug zien." De echtgenoot van een vermoorde vrouw moet zich van verdenkingen weten te zuiveren en daarin slaagt hij uiteinde lijk op een ingenieuze manier. De KRO begint het programma op het tweede net met de negende aflevering van de BBC-serie Survival. „De legpuz zel" zo heet de titel van deze natuur film, waarin weer vele fraaie opnamen van het rijke dierenleven in Afrika te zien zijn. Na een Engelse, een Italiaanse produk- tie en wel „700 anni", een documentai re over de plechtigheden ter herdenking van de zevenhonderdse geboontedag van Na nog even geluisterd te hebben naar „onze man in Washington" gaan we naar Knokke, waar Nederland weer met groot van succes deelneemt aan de (zevende) strijd op de Europese beker voor zangvoor dracht. Tegen Duitsland behaalde Neder land het grootste aantal punten, dat tot nog toe werd behaald. Vanavond treedt Nederland in het strijdperk tegen Enge land, vertegenwoordigd door Dave Betry Ron Dun, Joy Marshall, Adrienne Pos- er en Eleonor Toner. De avond krijgtt een sluitstuk in een religieuze documentaire van de Bayrische Rundfunk over „het geloof en de kerk in Frankrijk." De dertigjarige Gilles Dreu, die in zijn zang enigszins aan Jacques Brei doet denken, treedt nog pas enkele jaren op. Zijn jeugd bracht hij door in Afrika waar zijn vader officier was. Inl 1949 keerde hij terug naar Frankrijk waar hij, na zijn eindexamen aan een middelbare school, medicijn ging studeren. Een jaar la ter werd zijn studie echter afgebroken, omdat hij naar Algerije moest vertrek ken, waar hij dertig lange maanden doorbracht. In die tijd begon Gilles al meer te denken aan zingen en aan de gedichten die hij schreef, dan aan zijn studie en toen hij weer in Frankrijk te- terugkwam oefenae hij verscheidene be roepen uit die helemaal niets te maken hadden met de theorieën van de medi sche wetenschap. Zijn grote wens was he de gedichten die hij in zijn jeugd had geschreven, op muziek te zetten en in scène te brengen. Het zou tot 1960 met alvorens Gilles Dreu kon beginnen met zingen (als ama- teeur) en het spelen van kleine rolletjes in reclame-uitzendingen. Hij verdeelde zijn tijd tussen Montmartre en saint- Germain-des-Prés, verkocht 's middags boeken, was 's avonds in het gezelschap van filmmensen, zong 's avonds en sliep 's morgens. Dat bohémien-leven leidde hij tot 1963, het jaar waarin hij zijn kans greep. Dank zij zijn enorme vasthoudendheid kreeg hij de gelegenheid zich in het ca baret „Le Tire-Bouchon" in Parijs te laten horen in een liedjesprogramma, dat zich voortzette in „l'Echelle de Ja cob" Al gauw vond Gillees Dreu zijn ar tistieke vorm, de eerste plaatjes kwamen van de persen, en nu, een goed jaar la ter, heeft hij een vaste plaats veroverd tussen zijn vele collega's. De lezers, die vanavond in de buurt van Loosdrecht zijn, zouden wij beslist willen aanraden eens aan te leggen in het „Witte Huis" aan de Nieuw-Loos- drechtsedijk 242, en de gelegenheid dit programma als gast mee te maken niet te laten voorbijgaan. Wie vanavond verhinderd is, kan over igens nog wel een andere keer terecht, want nog 20 weken lang, iedere dins dagavond op dezelfde tijd. zal een soort gelijk programma rechtstreeks vanit het „Witte Huis" worden uitgezonden. De leiding van deze programma's is in handen van Wim Jansen en Chris van Hoorn van de AVRO, twee ijveraars voor een waardiger plaats voor de radio naast de slok-op televisie. HILVERSUM De bas-bariton Max van Egmond is de eerste Nederlander die in Salzburg optrad in de serie ka mermuziekconcerten Musikalische Fruhling. In juni van dit jaar zong hij daar, begeleid door de Engelse pianist Brian Lamport. Hij oogstte een uitbun dig applaus en veel goede krantencritie- ken. Hij werd ervoor gevraagd in Mun- chen, waar hij een prijs had gewonnen op het vocalistenconcours. Inmiddels staat van Egmond op het punt naar Brugge te vertrekken, waar half juli een Bach-festival wordt gehou- j den dat een week duurt. Hij zal daar een der solisten-partijen in de vertolken, waarin nog twee andere Ne derlanders van naam optreden: Elly Ameling en Aafje Heynis. In het najaar treedt hij op voor de Westeutsche Rundfunk en de Sender Freies Berlin. Bij de Weense radio maakte Max van Egmond onlangs een opname voor een recital waarin hij een aan hem opgedra gen liederen-cyclus van de Oostenrijkse componist Walzal ten doop hield. Van Egmond houdt er van de minder platge treden paden te bewandelen. „Er be- bestaan zoveel grammofoonplaten van het geijkte repertoire", merkt hij op, „dat ik voor mijn optreden liever wat origineler werk zoek. En niet alleen bij de modernen. Ik snuffel erg graag in bi bliotheken". Daar diept hij heel wat ouds op, dat zeer de moeite waard is. Uiteraard biedt de oogst van hedendaagse compo- wniNiï*™Mice's bisten mogelijkheden genoeg, maar niet llC ItICSSC „11.- viT<->+ +Qftan«rAAr/^icr ni rlo i>1nnU HILVERSUM Televisie is in Enge land zo langzamerhand niet meer weg te denken. Volgens de laatste tellingen bezitten vijf miljoen gezinnen zo'n appa raat. Dat betekent, dat 85 procent der Britse bevolking tot het kijkerslegioen gerekend moet worden, ofwel zeventien van elke twintig gezinnen. Samen vor men ze negentig procent van e bevol king, ofwel 46.773.000 personen. Advertentie WATFORD, Engeland, juli Terwijl alleen de directeur van het theater en zijn verloofde Jane Asher ervan af wis ten, heeft Beatle Paul McCartney maan dagavond zijn aanstaande aan het werk gezien in Bernard Shaws „Pygmalion". McCartney had een plaats gekregen op de galerij die alleen voor bijzondere pro- dukties wordt opengesteld. „Ik heb de zaak van de romantische kant bekeken en daarom geheim gehouden", zei direc teur Peter Elrington. Voor de aanvang van het stuk heeft McCartney Miss Asher even in haar kleedkamer opgezocht. alles wat tegenwoordig uit de pen vloeit schijnt positief gericht op streling van het muzikale oor. „En dat is toch de be doeling", merkt de zanger op. De neerslag van zijn streven zal te vinden zijn in de liederenavond die Max van Egmond 21 januari van het volgend jaar in de Kleine Zaal van het Amster damse Concertgebouw zal geven. Oude cantates en Middeleeuwse liede ren staan op het programma, een werk voor zangstem en strijkkwartet van Jo- han van Wegenhuizen, Wijzangen van Hans Schouwman en volksliedbewerkin gen (met begeleiding van strijkers) van Beethoven Max van Egmond is vanavond op het Nederlandse tv-scherm te horen (en te zien) in een solistenconcert, waarin hij begeleid door Thom Bollen, een vijftal liederen zingt. K.R.O. 20.55 21.10 Ned. II. Stop met slikken van middelen die geen blijvende verlichting geven. Vraag deapotheker of drogist NORAC. Niets anders. NORAC brengt het maagzuur in gezond evenwicht. ül Norac is 'n NORIT produkt HILVERSUM, 13 juli Woensdag wordt Willem Lohoff in Hilversum tachtig jaar. De jeugd mag zijn naam dan niet meer kennen, voor de ouderen zit hieraan het hele rijke muzikale leven van ons land gedurende de eerste helft van de twintigste eeuw verbonden. Willem Lohoff is een van die zeldzaam begaafde mensen, die in een heel wat moeilijker tijd dan thans de muzikale ladder moesten beklimmen. Hij begon met schnabbels als violist in cafés, maar bracht het uiteindelijk tot directies van opera's met solisten als Jo Vincent, Willem Ravelli, Cornelis van Munster en Suze Lug er. In de eerste wereldoorlog stelde hij zich in dienst van het vaderland. Samen met Louis Davids verzorgde hij het amusement onder de soldaten. Lohoff maakte de opkomst van de onvergetelijke Mengelberg mee. Hij was verbonden aan operagezelschappen in Italië en België. Omstreeks '33 deed hij zijn intrede bij de radio, nu weer als violist. Na de oorlog dirigeerde hij tal van opera's voor de radio. Vijf jaar na zijn pensionering dirigeerde hij het Amsterdamse Operakoor met uitvoeringen in het Concertgebouw, op welke plaats hij op zijn vijfenzeventigste verjaardag op grootse wijze werd gehuldigd. NTS: 18.45 Alleen over de zender Roermond 1: enkele adviezen over de ontvangstmogelijkheden op kanaal 31. 19.00 Nieuws in het kort 19 01 Barend de Beer. Journaal voor gehoorgestoorden. 19.30 Walter and Connie. 19.45 Eva's her inneringen: serie over de emancipatie van de vrouw. 20 00 Journaal. AVRO. 20 20 Televizier 20.40 Theater Domino. 21.35 Je zult me nooit terugzien, speel film. NTS: Journaal. NTS: 20.00 Nieuws in het kort. 20 01 De legpuzzle: natuurfilm uit de Engelse TV- filmreeks: Survival. KRO: 20 25 700 ja ren: documentaire over Antonius van Padua. 20.55 Solistenconcert 21.30 Onze man in Washington. 21.30 Internationaal songfestival Knokke. RKK: 22.10 Frank rijk Missieland? 1. Vernieuwing van de geest vanuit het Geloof, documentaire. 22.40 Einde. NCRV: 17.00—17.35 Voor de kinderen. 18.00 Overheidsvoorlichting: Vormen van muziek op de Nederlandse Antillen. Vraaggesprek: Raymundo liebrot met Julian Coco. 18.20 Voor de kleuters 18 30 R.V.U.: Yvette Guilbert - Reine de la Chanson, door drs. G. R. Kruissink. 19.00 Nieuws. 19 10 Actualiteiten. 19.30 Stereo: Metropole orkest 20.00 Stereo: Holland Festival 1965: Jean Levecq, opera. 21.15 Radioportret. 21.40 De lief desbrief van Lord Byron, eenakter. 22.00 De zingende kerk: Indrukken van de landdag 1965 van de Nederlandse Sint-Gregoriusvereniging. 22.20 Actuali teiten of grammofoonmuziek. 22 25 Boekbespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Epi loog. 22.45 Hart. hoofd en hand vragen om woord en wijs. want leven moet .ie met een lied: liederen. 23 25 Lichte grammofoonmuziek. 23.55—24 00 Nieuws 18.00 Nieuws. 18.15 Actualiteiten 18.25 Lichte orkestmuziek en zangsolisten. 19.00 Gesproken brief uit Parijs. 19.05 Stereo: Pianorecital: moderne muziek. 19.30 Gamelan: Indonesisch programma. 20.00 Nieuws. 20 05 Leg 'ns aan in Loos drecht: gevarieerd programma. 21.35 Nabeschouwing Tour de France. 2140 Land der Muzen, kunstrubriek. 22 00 Beartrix feestoord: gevarieerd pro gramma. 22.30 Nieuws. 22.40 Actualitei ten. 23.00 Stereo: Holland Festival 1965: Gaudeamus kwartet: moderne muyiek. 23.40 Luitmuziek (gr.) 23.5524.00 Nieuws. 18.00 Veronica's Jukebox. 19.00 Joost mag het weten. 20.00 Discologie. 2100 Non stop Populaire platen. 22.30 Jazz Journaal. 23.30 Alle remmen los. 01.00 Sluiting. 18.00 Nieuws. 18.03 Voor de soldaten. 18.28 Paaröesportberichten. 18.30 Lichte muziek. 18.45 Sportkroniek met commen taar. 18.52 Grammofoonmuziek. 19 00 Nieuws, weerbericht en radioniek. 19 40 Jazzmuziek. 19.50 Syndicale kro niek. 20.00 Amusementsprogramma. 20.45 Amusementsmuziek. 22.00 Nieuws en berichten. 22.15 Amerikaanse volks muziek. 22.45 Lichte muziek. 23 00 Nieuws. 23.05 Klassieke muziek. 23.55 Nieuws. 24.00 Voor de zeevaart. 18 00 Nieuws. 18.27 Lichte muziek. 19.30 Nieuws. 20.00 Songfestival. 22.00 Wereldnieuws en songfestival. 22.55 Nieuws NCRV: 7.00 Dagopening. 7 10 Klassle- ke grammofoonmuziek 7.30 Nieuws. 7.40 Radiokrant 7.55 Lichte grammofoon muziek. 8.15 Gewijde muziek (gr.). 8 30 Nieuws. 8.40 Lichte grammofoonmuziek. 9.00 Voor de zieken 9.35 Waterstanden 9.40 Voor de vrouw 10.10 Clavecim- belrecital (gr.): klassieke muziek. 10 30 Gereformeerde studiodienst. 11.00 Gees telijke liederen (opn 11.30 Licht instru mentaal kwartet. 11.50 Twaalfuurtje: ca baretprogramma. 12.00 Touringalub: programma voor de toeristen. 12.27 Me dedelingen t.b.v. land- en tuinbouw 12.30 Nieuws 12.40 Grammofoonplaten, even tueel actualiteiten. 12.50 Licht orkest. 13 10 Klassiek vioolconcert (gr.). 13 40 Licht instrumentaal kwartet. 14.00 Een goed begin: Debutanten voor de micro foon. 14.45 Pianorecital (gr.)klassieke muziek. 15.05 Weens Philharmonisch Or kest (gr.): klassieke muziek 15.50 Bij belvertelling voor de jeugd. 16 00 Voor de jeugd. 17 00 Licht instrumentaal trio 17.15 Jazzperspektief. 17.50 Overheids voorlichting: De politie. 18.00 Klassieke kamermuziek (gr). VARA: V.OO Nieuws, ochtendgymnas tiek en socialistisch strijdlied. 7.20 Lich te grammofoonmuziek. .725 Van de voor pagina, praatje. 7.30 Lichte grammofoon muziek en reportages (8.00 Nieuws) 8.50 Voor de kinderen. 8.00 Von alle markten thuis, praatje. 9.05 Klassieke orkestwer ken (gr VPRO: 9.40 De eenzame getui gen van God, lezing. VARA: 10.00 Ro mantische orkestwerken (opn.). 1100 Nieuws. 11.02 Geknipt voor herhaling: gevarieerd programma. 12.00 Stereo: Ritmisch strijkorkest. 12.27 Mededelin gen t.b.v. land- en tuinbouw 12.30 Voor het platteland. 12 35 cLiht instrumentaal trio. 12.55 Actualiteiten. 13.00 Nieuws. 13.15 Stereo: Metropole-orkestamuse mentsmuziek. 13.45 Moordenaarswerk, lezing 14 00 Koren, Kunstmaandorkest en solisten (opn.): moderne Joodse mu ziek. 15.00 Dag Meester!, programma voor en over jonge vakantiegangers. 16.00 Nieuws. 16.02 Modem strijkkwartet (gr.). 16.30 Voor de zieken 17.00 Wegwij zer: tips voor vakantie- en snipperdagen en grammofoonmuziek. 17.50 Actualitei ten. 18.00 Nieuws. 0700 Ook goeie morgen 09 00 Muziek terwijl u werkt. 10.00 Koffietijd met Ti neke. 11.00 Even bijtanken 12.00 Hal verwege. 14.00 De draaikolk. 15.00 Woensdagmiddag speciaal 19 00 Nash ville Tennessee. 16 45 Tijd voor Toppers. 17.00 Veronica's Teenanger Muziekex- press. 18.00 Veronica's Jukebox. 12.00 Nieuws. 12 03 Lichte muziek. 12 50 Beursberichten en programma- overzient. 13.00 Nieuws, weerbericht en amusementsprogramma rond de Ronde van Frankrijk (13 15. 14.05 en 15.05 Re portages). (14.00. 15 00 en 16.00 Nieuws en 16.03 Beursberichten). Tussen 15.30 en 17.00 Reportages van de Ronde van Frankrijk. 17.00 Nieuws, weerbericht en mededelingen. 17.15 De Omnibus. 18.00 Nieuws. 12.00 Nieuws. 12.02 Gevarieerde mu ziek. 13.00 Nieuws. 14.00 Nieuws. 13.00 Nieuws. 15.02 Gevarieerde muziek. 15 45 Lichte muziek 16 00 Nieuws. 16.08 Lich te muziek. 17.00 Nieuws. 18 00 Nieuws.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1965 | | pagina 9